زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۰:۰۷ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۵

ارسال: #۹۰۱
۲۲ آذر ۱۳۹۴, ۰۲:۰۲ ب.ظ
RE: گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۵
(۲۲ آذر ۱۳۹۴ ۰۱:۳۳ ب.ظ)user99 نوشته شده توسط:  دوستان من رشته کارشـناسیم کامپیـوتر نبوده ولی میخوام IT و کامپیـوتر ارشد امسال شرکت کنم، ببخشید واسه این سوال ساده:
صفحه ۳۰ دفترچه ثبت نام، منابع امتحانی IT و مهندسی کامپـوتر رو نوشته.
درس "طراجی الـگوریتم" در دروس مشترک، از منابع رشته IT هستش.
- همین درس "طراجی الـگوریتم" از دروس تخصصی نرم افزار، رشته مهندسی کامپیوتر هم هستش.
- درس "طراجی الـگوریتم ها" از دروس تخصصی هوش مصنوعی، رشته مهندسی کامپیوتر هستش. ( به "ها" بعد از الگوریتم ها دقت کنید)

۱- سوالم اینه که این درس ها یکی هستن در همه این آزمونها؟ یا برای هر رشته ای منبع دیگه ای هستش براش؟
۲- بهترین منبع/کتاب برای این درس چیه به نظر شما؟ چون میخوام بخونمش چون توی همه گرایش ها به دردم میخوره
۳- IT رو که شناور انتخاب میکنم، هیچی. ولی بین هوش و نرم افزار هنوز تصمیم نگرفتم، و میخوام این درس و پایگاه داده، و زبان رو تا قبل از عید خوب بخونم. و بعد از عید هم یه ۳-۴ درس دیگه رو هم بخونم. نظر شما چیه در مورد این تصمیمم؟
دوست عزیز نمیدونم رشته تون چیه. قصد ناامید کردنتون را هم ندارم. ولی خیلی ساده به قضیه نگاه کردین.
اولا" درس طراحی الگوریتم با ها یا بدون ها یکی هست.
مرع درس کتاب :introduction to algorithms هست که چهار تا نویسنده داره که بنام CLRS اول اسامی نویسنده هاش معروفه. کتابهای کنکوری مختلفی هم برای این درس هست.
ولی بنظرم شما اگه ثبت نام نکردین هنوز بهتره بیشتر مشورت بگیرید و حداقل منابع دروس را از نظر ظاهری یه تورقی بکنید . البته واسه آزمایشی کنکور دادن بد نیست ولی اگه قبول نشید باید تا اردیبهشت ۹۶ و مهر ۹۶ منتظر بمونید.
۲
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۹۰۲
۲۲ آذر ۱۳۹۴, ۰۳:۲۵ ب.ظ
(۲۲ آذر ۱۳۹۴ ۰۲:۰۲ ب.ظ)A L I نوشته شده توسط:  
(22 آذر ۱۳۹۴ ۰۱:۳۳ ب.ظ)user99 نوشته شده توسط:  دوستان من رشته کارشـناسیم کامپیـوتر نبوده ولی میخوام IT و کامپیـوتر ارشد امسال شرکت کنم، ببخشید واسه این سوال ساده:
صفحه ۳۰ دفترچه ثبت نام، منابع امتحانی IT و مهندسی کامپـوتر رو نوشته.
درس "طراجی الـگوریتم" در دروس مشترک، از منابع رشته IT هستش.
- همین درس "طراجی الـگوریتم" از دروس تخصصی نرم افزار، رشته مهندسی کامپیوتر هم هستش.
- درس "طراجی الـگوریتم ها" از دروس تخصصی هوش مصنوعی، رشته مهندسی کامپیوتر هستش. ( به "ها" بعد از الگوریتم ها دقت کنید)

۱- سوالم اینه که این درس ها یکی هستن در همه این آزمونها؟ یا برای هر رشته ای منبع دیگه ای هستش براش؟
۲- بهترین منبع/کتاب برای این درس چیه به نظر شما؟ چون میخوام بخونمش چون توی همه گرایش ها به دردم میخوره
۳- IT رو که شناور انتخاب میکنم، هیچی. ولی بین هوش و نرم افزار هنوز تصمیم نگرفتم، و میخوام این درس و پایگاه داده، و زبان رو تا قبل از عید خوب بخونم. و بعد از عید هم یه ۳-۴ درس دیگه رو هم بخونم. نظر شما چیه در مورد این تصمیمم؟
دوست عزیز نمیدونم رشته تون چیه. قصد ناامید کردنتون را هم ندارم. ولی خیلی ساده به قضیه نگاه کردین.
اولا" درس طراحی الگوریتم با ها یا بدون ها یکی هست.
مرع درس کتاب :introduction to algorithms هست که چهار تا نویسنده داره که بنام CLRS اول اسامی نویسنده هاش معروفه. کتابهای کنکوری مختلفی هم برای این درس هست.
ولی بنظرم شما اگه ثبت نام نکردین هنوز بهتره بیشتر مشورت بگیرید و حداقل منابع دروس را از نظر ظاهری یه تورقی بکنید . البته واسه آزمایشی کنکور دادن بد نیست ولی اگه قبول نشید باید تا اردیبهشت ۹۶ و مهر ۹۶ منتظر بمونید.
ممنونم دوست عزیز از جوابتون. ۱- ولی میشه بگید منظورتون از اینکه خیلی ساده به قضیه نگاه کردم چیه؟
توی پرانتز بگم که وضعیت من تقریبا اینجوریه:
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

یعنی خیلی واسم مهم نیست اگر قبول نشم، و واسه کنکور ۹۶ منتظر نمیمونم، و به جاش میرم آزاد. ولی الان که هنوز وقت دارم واسه کنکور امسال ترجیح میدم بخونم اندک اندک، چون به نظرم ۴-۵ ماه الان تا کنکور وقت بذارم، به ۱۰-۱۵ میلیونی که بخوام بدم به آزاد میارزه، و من تلاشم رو میکنم ولی اگر قبول نشدم دیگه میرم آزاد یا غیرانتفاعی.

۲- مشورت هم که گفتید میشه بگید از کی بپرسم؟ چون اینجا که سوال میپرسم کسی زیاد جواب نمیده. باید زنگ بزنم به مشاورهای این موسسات کنـکور؟ مشاوره رایگان هم دارن یا نه؟
۰
۰
ارسال: #۹۰۳
۲۲ آذر ۱۳۹۴, ۰۳:۴۳ ب.ظ
(۲۰ آذر ۱۳۹۴ ۱۰:۵۸ ب.ظ)mmirzay نوشته شده توسط:  
(20 آذر ۱۳۹۴ ۰۶:۵۳ ب.ظ)Dream_high نوشته شده توسط:  بچه ها یه سوال داشتم... کسی که دانشجوی ارشد دانشگاه ازاد باشه میتونه کنکور سراسری رو شرکت کنه؟ لطفا سریع بهم جواب بدید.ممنون
صفحه دوم دفترچه ( صفحه ی چهارم پی دی اف ) رو بخون تبصره ششم بند ( د )
اونجا نوشته فقط روزانه ها نمی تونن، بقیه می تونن شرکت کنن.

نه بچه ها هرکسی که دانشجوی ارشد باشه چه ازاد باشه چه دولتی چه پیام نور تا وقتی انصراف نده نمیتونه حتی ثبت نام کنه... اخه سوالم رو از سیستم پاسخگویی سنجش پرسیدم که این جواب رو بهم دادن... گفتم شاید به درد دوستان دیگه هم بخوره.
بهرحال مرسی که وقت گذاشتید و جواب دادید.
۰
۰
ارسال: #۹۰۴
۲۲ آذر ۱۳۹۴, ۰۳:۵۵ ب.ظ
دوست عزیز user99 شما اگه وقت کافی دارید و با انگیزه شروع کنید شک نکنید که به نتیجه دلخواهتون میرسید چون کساییم که زودتر شروع کردن من جمله خود من یه جورایی کم میاریم!در مورد منابع به نظر من پوران و مقسمی هم مفیدترن هم خلاصه تر (خودم همه کتابارو دارم)
طراحی الگوریتم هم فرقی نمیکنه برا رشته کامپیوتر و آی تی
۱
۰
ارسال: #۹۰۵
۲۲ آذر ۱۳۹۴, ۰۵:۳۲ ب.ظ
(۲۲ آذر ۱۳۹۴ ۱۲:۱۷ ق.ظ)۰۰۱۷ نوشته شده توسط:  دوستان خسته نباشید
کتاب پارسه دکتر حقیقت چاپ ۸۹ با ۹۴ تغییر زیادی کرده ؟

سلام دوست عزیز من کتاب چاپ ۹۲ دکتر حقیقت را با امسال که مقایسه کردم تقریبا می تونم بگم هیچ اختلافی نداشت اما سال ۸۹ رو نمی دونم.
۰
۰
ارسال: #۹۰۶
۲۲ آذر ۱۳۹۴, ۰۵:۳۷ ب.ظ
پیرو اطلاعیه مورخ ۱۶/۹/۹۴ بدین وسیله به اطلاع کلیه داوطلبان متقاضی ثبت‌نام و شرکت در آزمون ورودی تحصیلات تکمیلی (دوره‌های کارشناسی ارشد ناپیوسته) سال ۱۳۹۵ و بیست و یکمین دوره المپیاد علمی دانشجویی کشور می‌رساند، به منظور فراهم نمودن تسهیلات بیشتر برای آن دسته از داوطلبانی که تا این تاریخ (۹۴/۰۹/۲۲) برای ثبت‌نام اقدام ننموده‌اند، ترتیبی اتخاذ گردیده است که متقاضیان ثبت‌نام بتوانند تا روز چهارشنبه مورخ ۹۴/۰۹/۲۵ نسبت به ثبت‌نام و یا ویرایش اطلاعات خود اقدام نمایند؛ لذا کلیه متقاضیان، ضرورت دارد که در مهلت در نظر گرفته شده و پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنمای ثبت‌نام و اطلاعیه اصلاحات دفترچه مذکور در تاریخ ۹۴/۰۹/۱۸ و فراهم نمودن مدارک و اطلاعات مورد نیاز، به پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش‌ آموزش کشور به نشانی
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
مراجعه و نسبت به ثبت نام در آزمون مذکور اقدام نمایند. ضمناً آن دسته از داوطلبانی که قبلاً ثبت‌نام اقدام نموده‌اند، می‌توانند درصورت تمایل تا تاریخ فوق نسبت به ویرایش اطلاعات ثبت‌نامی خود اقدام نمایند.
۱
۰
ارسال: #۹۰۷
۲۲ آذر ۱۳۹۴, ۰۶:۴۴ ب.ظ
سلام دوستان امیدوارم که همه خوب پیش رفته باشن تا حالا
یه سوال پریسدم لینکشو میزارم کسی جواب نداده لطفا کسی میدونه جواب بده ممنون

۰
۰
ارسال: #۹۰۸
۲۲ آذر ۱۳۹۴, ۰۶:۴۴ ب.ظ
(۲۲ آذر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۵ ب.ظ)user99 نوشته شده توسط:  [quote='A L I' pid='392790' dateline='1449999171']
ممنونم دوست عزیز از جوابتون. ۱- ولی میشه بگید منظورتون از اینکه خیلی ساده به قضیه نگاه کردم چیه؟
توی پرانتز بگم که وضعیت من تقریبا اینجوریه:

یعنی خیلی واسم مهم نیست اگر قبول نشم، و واسه کنکور ۹۶ منتظر نمیمونم، و به جاش میرم آزاد. ولی الان که هنوز وقت دارم واسه کنکور امسال ترجیح میدم بخونم اندک اندک، چون به نظرم ۴-۵ ماه الان تا کنکور وقت بذارم، به ۱۰-۱۵ میلیونی که بخوام بدم به آزاد میارزه، و من تلاشم رو میکنم ولی اگر قبول نشدم دیگه میرم آزاد یا غیرانتفاعی.

۲- مشورت هم که گفتید میشه بگید از کی بپرسم؟ چون اینجا که سوال میپرسم کسی زیاد جواب نمیده. باید زنگ بزنم به مشاورهای این موسسات کنـکور؟ مشاوره رایگان هم دارن یا نه؟
البته یکی از دوستان جوابهای خوبی داده اند.
منظورم از ساده نگاه کردن به قضیه اینه که حتی اونهایی هم که کاملا" از شش هفت ماه قبل درس میخونن حتما" قبول نمیشن.
پارامترهای زیادی در قبولی موثره که یه مشاور همه را میپرسه.
مثلا" اینکه شما رشته تون چی بوده؟ کسیکه رشته فنی باشه میدونه که ممکنه یک کتاب دویست صفحه ای یکماه برای تسلط بهش و حل تمریناتش وقت بگیره. ولی اگه کسی مثلا" رشته اش جامعه شناسی باشه قطعا" این مشکل را نداره.
یعنی تو این رشته شما اول میخونید بعد اگه مطمئن شدید که یاد گرفتید میاید شروع میکنید به تمرین و تست و متوجه میشید گاهی از یه مطلب ساده میشه انواع و اقسام مسئله را طرح کرد. حالا حل کردن هم یه موضوعه . در فرصت یکی دو دقیقه ای حل کردن خودش یه مسئله دیگه است.
حالا از این که بگذریم یعنی قبل از این باید دید شما چه هدفی دارید:
روزانه میخواهید یا شبانه
اموزش محور یا پژوهش محور
تهران میخواهید یا شهرهای بزرگ یا اصلا" شهرش فرق نمیکنه
غیرانتفاعی مجازی پردیس پیام نور میخواهید یا نه.
خب معلومه اگه مثلا میخواین مجازی قبول شید یا برید پردیس لان شهرستان کار اسونتره. چون این ها گاهی ظرفیتهاشون خالی هم میمونه.

این بستگی به هدف در ارشد داره. هر چی قبولی ساده تر باشه مدرک بی ارزش تره .معلومه که هیچکس نمیخواد پول بده وقت بذاره و ی مدرک نامعتبر بگیره. مگر اینکه کسی کارمند رسمی یه جایی باشه و فقط ارشد میگیره تا پایه شغلی بگیره یا رئیس یه قسمت بشه .

گاهی برای کار کردن میشه رفت برنامه نویسی و چیزای دیگه را خصوصی یا خودخوان یاد گرفت و کار کرد. و شخص وقت خودش را صرف ارشد و این چیزا نکنه.خیلیا هستند که رشته شون کامپیوتر نیست ولی تو بازار کار کامپیوتر مثلا" برنامه نویسی میکنن.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: haveking
ارسال: #۹۰۹
۲۲ آذر ۱۳۹۴, ۰۹:۴۴ ب.ظ
(۲۲ آذر ۱۳۹۴ ۰۵:۳۲ ب.ظ)آسمان ابری نوشته شده توسط:  
(22 آذر ۱۳۹۴ ۱۲:۱۷ ق.ظ)۰۰۱۷ نوشته شده توسط:  دوستان خسته نباشید
کتاب پارسه دکتر حقیقت چاپ ۸۹ با ۹۴ تغییر زیادی کرده ؟

سلام دوست عزیز من کتاب چاپ ۹۲ دکتر حقیقت را با امسال که مقایسه کردم تقریبا می تونم بگم هیچ اختلافی نداشت اما سال ۸۹ رو نمی دونم.

خیلی ممنون دوست عزیز Smile .
۰
۰
ارسال: #۹۱۰
۲۲ آذر ۱۳۹۴, ۰۹:۵۸ ب.ظ
دورود بر همه
از دوستان کسی هست که یک دور کامل خونده باشه دروس رو؟؟
اعلام حضور کنه اگه هست ما یکم ناامید شیم Smile))

آبی تر از آنیم که بیرنگ بمانیم
۱
۰
ارسال: #۹۱۱
۲۲ آذر ۱۳۹۴, ۱۰:۵۵ ب.ظ
(۲۱ آذر ۱۳۹۴ ۰۸:۱۱ ب.ظ)m_mana نوشته شده توسط:  سلام دوست خوب من هنوز به مبحث نرمالسازی نرسیدمHuh
شماها چقدر جلو جلویینDodgy
چه جوری میخونینSad

mahance عزیز چیزی برا زبان پیدا کردی به منم بگو Smile
من ۹۰۰ تا لغت تافلو از رو هوا حفظم ولی اصلا نمیتونم تست بزنمSad

منم ۴۵۰۰ لغت حفظ کردم به سختی میتونم یکی یا دوتا جواب بدمBig GrinBig GrinBig GrinBig Grin

اشک هایی که بعد از جنگ ریخته می شود***عرق های هستند که باید قبل از جنگ ریخته میشدند اما نشدند.(هیتلر بزرگ)
۰
۰
ارسال: #۹۱۲
۲۲ آذر ۱۳۹۴, ۱۱:۱۰ ب.ظ
ای تی رشته شناوره یا اصلی؟

به مصلحتم نبود
۰
۰
ارسال: #۹۱۳
۲۲ آذر ۱۳۹۴, ۱۱:۱۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ آذر ۱۳۹۴ ۱۱:۱۹ ب.ظ، توسط zj44.)
من ساختمان داده پوران چاپ هشتم که تابستان ۹۱ هست رو دارم و الان چاپ یازدهم هست.
اگه کسی اطلاع داره لطفا بگه تغییر کرده یا نه؟
یه سوال دیگه مهندسی نرم افزار از چی بخونم؟
الگوریتم مقسمی دارم خوبه؟ خیلی ها میگن پوران
شبکه دوباره رفت زیر گروه آی تی ، من اصلا قاطی کردم
منبع معماری کامپیوتر رو هم بگید
زود تند سریع
ممنون
۰
۰
ارسال: #۹۱۴
۲۲ آذر ۱۳۹۴, ۱۱:۴۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ آذر ۱۳۹۴ ۱۱:۴۹ ب.ظ، توسط rezalow2.)
(۲۲ آذر ۱۳۹۴ ۱۱:۱۷ ب.ظ)zj44 نوشته شده توسط:  من ساختمان داده پوران چاپ هشتم که تابستان ۹۱ هست رو دارم و الان چاپ یازدهم هست.
اگه کسی اطلاع داره لطفا بگه تغییر کرده یا نه؟
یه سوال دیگه مهندسی نرم افزار از چی بخونم؟
الگوریتم مقسمی دارم خوبه؟ خیلی ها میگن پوران
شبکه دوباره رفت زیر گروه آی تی ، من اصلا قاطی کردم
منبع معماری کامپیوتر رو هم بگید
زود تند سریع
ممنون
سلام دوست من
بنده هم چاپ قدیم ساختمان پوران رو خوندم یه دور خوندمش و دارم شروع میکنم به تست و مرور....
در مورد مهندسی نرم افزار دو منبع معروف هست،پارسه و مدرسان
خیلیا میگن پارسه بخونید بهتره ولی من خودم مدرسان رو پارسال یه بار خوندم (که متاسفانه بعلت جمع بندی نکردن رتبه ام خوب نشد)
امسال هم دارم میخونمش خداییش کتاب خوبیه ولی من یه نظر کلی دارم اونم اینه که این کتابها زیاد فرقی باهم ندارن مگر در مسائل جزیی..مثلا من اگه پارسال همون مدرسان رو خوب جمع بندی میکردم حداقل ۴ تا از ۶ تا سوال مهندسی رو میزدم پس یکی رو انتخاب و سریعتر شروع کنید.
در مورد الگوریتم بدون شک پوران بهترینه ولی باید کامل خونده بشه و به این نکته هم توجه داشته باشید که توی دو درس ساختمان و طراحی اون چیزی که موفق تون میکنه در مرحله اول مطالعه عمیق و در مرحله بعد تست فراوان می باشد.
منبع واسه معماری هم که فقط پوران + فیلم های دکتر گودرزی هم که میگن خیلی خوبه

امری دیگه ندارین؟؟؟؟
در پناه خدا

(۲۲ آذر ۱۳۹۴ ۰۹:۵۸ ب.ظ)saberz نوشته شده توسط:  دورود بر همه
از دوستان کسی هست که یک دور کامل خونده باشه دروس رو؟؟
اعلام حضور کنه اگه هست ما یکم ناامید شیم Smile))

سلام دوست من

بنده ساختمان و طراحی و مهندسی نرم و شبکه رو خوندم

یکم ناامید شوBig GrinBig GrinBig GrinBig Grin
۱
۰
ارسال: #۹۱۵
۲۳ آذر ۱۳۹۴, ۱۲:۱۶ ق.ظ
دوستان اینجا رو یک نگاه بندازید:

راستی مهلت ثبت نام آزاد تا کی هستش؟
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۴۵۳ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  منابع درسی اول دبیرستان azaaadeh457 ۱ ۱,۱۱۳ ۰۴ دى ۱۴۰۱ ۱۰:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  بهترین منبع درسی و کلاس به صورت افلاین برای کنکور ارشد nrgs_h99 ۰ ۱,۳۶۰ ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ ۰۱:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: nrgs_h99
  رکوردهای مانشت admin ۱۴۰ ۸۳,۹۱۰ ۱۹ فروردین ۱۴۰۰ ۰۲:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: msm1365
  اهدای کتاب هایم به اعضای گل مانشت x86 ۴۴ ۳۵,۵۹۶ ۰۳ آبان ۱۳۹۹ ۰۹:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: abolfazl pepco
Lightbulb گروه ترجمه ی مانشت marvelous ۱۳ ۸,۹۲۰ ۰۱ خرداد ۱۳۹۹ ۰۳:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: ziba_090
  گروه درسی آمادگی ارشد ۹۸ amir95 ۲۹۷ ۱۳۸,۳۷۱ ۰۶ فروردین ۱۳۹۹ ۰۸:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: قاصدک۲۳
Star سحر خیــــــــــــــــــزان مانشت nasrolah ۹۴۸ ۲۰۹,۵۱۶ ۱۴ اسفند ۱۳۹۸ ۰۵:۵۲ ق.ظ
آخرین ارسال: عزیز دادخواه
  پرسش و پاسخ و بحثهای مدیران در مورد امور جاری مانشت Fardad-A ۴,۸۰۶ ۴۴,۶۶۸ ۰۳ دى ۱۳۹۸ ۰۱:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Masoud05
  چرا سایت آمازون موفق است؟ mefarhad ۱ ۲۳ ۲۳ آبان ۱۳۹۸ ۰۱:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: xiaomi

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close