زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۱:۲۵ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

[اختصاصی مانشت]مصاحبه با رتبه ۲۰۳ نرم افزار - کنکور ارشد سرارسری۹۰

ارسال:
۱۷ شهریور ۱۳۹۰, ۱۰:۵۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ شهریور ۱۳۹۰ ۱۲:۳۷ ب.ظ، توسط SarahArshad.)
بهتره ازدانشگاه محل تحصیل کارشناسی تون شروع کنیم .دوران کارشناسی را در کدام دانشگاه وبا چه کیفیتی گذراندید و نتیجه این دوره چه بود؟(چطور دانشجویی بودید و معدل دوران لیسانستون چند بود؟)

من دانشجوی پیام نور اوز (شهرستان لار) بودم و با معدل ۱۶/۵۸ فارغ التحصیل شدم البته در مورد اینکه چطور دانشجویی بودم باید از دوستانم در دانشگاه سوال کنید

- می دانیم یکی از سختترین مراحل برای هر کاری استارت آن کار است .از کی وچطور و با چه درسهایی شروع کردید؟

شروع اولیه کار من زمانی بود که تصمیم گرفتم نتیجه بد کارشناسیم را جبران کنم و کتابهای مورد نیاز ارشد را جمع آوری کردم یعنی ترم دوم دانشگاهم ولی استارت خواندنم از ۲۰ تیر۸۹ بود و با توجه به اهمیت دروس مشترک در ارشد از این دروس شروع کردم.

-منابع درسی وکنکوری خود را براب هر درس جداگانه بیان کنید ونقش کتابهای مرجع وکتابهای کنکوری در قبولی شما چقدر بوده است؟

/ ساختمان داده=کتاب گسترش علوم پایه آقای مقسمی
نظریه زبان ها=کتاب پیتر لینز و یک جزوه از بچه های شهید بهشتی
مدار منطقی=کتاب پوران پژوهش و موریس مانو (به عنوان مرجع)
معماری کامپیوتر=کتاب پوران پژوهش و موریس مانو (به عنوان مرجع)
سیستم عامل=کتاب پوران پژوهش و کتاب استالینگز(به صورت هم زمان با پوران چون این کتاب را در پیام نور خونده بودم)
..........................................
ریاضی مهندسی=منبع اصلی من یک جزوه از بچه های شهید بهشتی بود که واقعا عالی بود و در کنارش کتاب ریاض مهندسی مدرسان شریف آقای نامی(البته به عنوان مرجع و استفاده از تستهای ارشدش)
آمار واحتمالات مهندسی=جزوه از بچه های شهید بهشتی و کتاب آقای نیکوکار که من نتونستم تو این درس موفق باشم
ساختمان گسسته=کتاب پوران پژوهش آقای یوسفی
محاسبات عددی=کتاب راهیان ارشد و پوران پژوهش که بدرد نمیخورد و یک جزوه از بچه های شهید بهشتی واز همه مهمتر کتابی که در پیام نور خونده بودم
..........................................
طراحی الگوریتم=کتاب گسترش علوم پایه آقای مقسمی
طراحی و پیاده سازی زبان ها=کتاب طراحی و پیاده سازی جعفرنژاد قمی(چون این کتاب را در پیام نور خونده بودم و فقط در ترجمه با کتاب آقای کهنسالی تفاوت داشت یعنی آقای قمی و کهنسال هر دو یک کتاب را ترجمه کردن ولی ترجمه آقای کهنسالی بهتر از قمی هستش و خوندن دوباره مطالب وقت هدر دادن بود)
کامپایلر=کتاب پیام نور و کتاب کامپایلر آهو(به عنوان مرجع)
پایگاه داده=کتاب گسترش علوم پایه آقای مقسمی
...........................................
البته نقش این کتابها در قبولی من خیلی زیاد بود ولی این نکته را فراموش نکنید باز خود ما تعیین میکنیم که میخواهیم موفق باشیم یا نه!

- در صورت امکان روش درس خواندن خود را برای دروس مختلف بیان کنید(زبان -ریاضیات- دروس مشترک- تخصصی ها)

من دروس مشترک را خوب مسلط بودم و این مطلب راهم مدیون استادام و هم مطالعه خوبی که در تابستون داشتم بودم واگر همین وقت را برای بقیه دروس داشتم احتمالا نتیجه بهتری میگرفتم

- در مورد برنامه ریزی درسی خود (یک روز درسی خود+ برنامه ریزی کلی )صحبت بفرمایید.

نحوه‌ی مطالعه ومقدار زمانی که شما میخواهید برای خوندن بگذارید بستگی به خود شما داره ولی من در طی یک روز معمولا ساعت ۸/۳۰ شروع به خوندن میکردم و وقت نماز پایان کارم بود در بینا بین این مطالعه اگر احساس خستگی میکردم سعی میکردم مطلب را به یکجایی برسونم و سریعا کتاب را میبستم و دیگه فکرم را مشغول اون نمیکردم و سعی میکردم در حدود ۱۰ تا ۲۰ دقیقه اون خستگی را رفع و دوباره شروع به خوندن میکردم البته در این بین اصلا کامپیوتر و تلویزیون نگاه نمیکردنم چون باعث پرت شدن حواس میشن در عصر هم من از ساعت ۱۵/۳۰ شروع وتا نماز مغرب میخوندم با توجه به اینکه من شبها اصلا نمیتونستم بخونم معمولا تفریحتاتم را در شب انجام میدادم.البته متوسط مطالعه من ۴-۶ ساعت مفید در روز میشد
درباره برنامه کلی من به این صورت بود که هدفم اول مطالعه دقیق کل دروس بخصوص دروس مشترک و زدن ۱/۳ تستها در دور اول و سپس مرور کلیه دروس به همراه زدن ۲/۳ تستهای باقیمانده و در پایان زدن تستهای ۱۵ سال آخر ارشد و حل دقیق آنها.

- در طول دوره ای که می خواندید شده بود دچار عقب افتادگی از برنامه تان شوید این عقب افتادگی‌ها را چطور جبران می کردید؟
بله این اتفاق زیاد برای بنده افتاد ولی تا آنجایی که میتونستم با اضافه کردن وقت سعی میکردم جبران کنم در صورتی هم که نمیتونستم برسم برنامه‌ی کلی خودم را در پیش میگرفتم و از حاشیه رفتن جلوگیری میکردم.

-به نظرتان درس خواندن جزیرهای(تک نفره )بهتر است یا چند نفره؟و همچنین در خانه درس می خواندید یا جای دیگر ؟کدام به نظرتان بهتر جواب داد؟

خواندن چند نفر با هم به نظر من بهتر است ولی این به معنا نیست کهشما کتابهای مشترک داشته باشید بلکه منظور من این است که شما یک درس را با هم شروع کنید و در یک زمان مشخص با هم رفع اشکال کنید ولی خودتون را محدود و معتل تموم کردن دیگران نباید کرد وفقط در حد رفع اشکال خوب هستش من مدتی را در کتابخانه مطالعه میکردم و مدتی دیگر هم در خانه به نظرم مطالعه کردن در کتابخانه بیشتر مفید بود

البته این اتفاقات میفاد ولی من سریع به هدم فکر میکردم و این امر باعث میشد که تلاشم را بیشتر کنم

- در طول دوره ای که می خواندید شده بود دچار یاس و نا امیدی از برنامه تان شوید برای رفع آن چه می کردید ؟

البته این اتفاقات میفاد ولی من سریع به هدم فکر میکردم و این امر باعث میشد که تلاشم را بیشتر کنم

-کلاسها وکنکورهای آزمایشی جقدر به شما کمک کردند؟شما اصولا موافق هستید که در همه آزمونها شرکت کنیم یا فقط در آزمونهای جامع؟آیا شرکت در همه آزمونها برای همه مفید است؟
من اصولا اعتقادی به کلاسهای کنکور ندارم چون این کلاس‌ها فقط مطالبی که خوندید را دوباره تکرار میکنند و شما باید یک وقت برای خود این کلاسها و یک وقتی هم برای مطالعه چیزهایی که در کلاسها گفته میشود صرف کنید و تازه در بعضی مواقع هم امید های کاذب به شما میدهند درباره کنکورهای آزمایشی هم باید بگم که اولا سعی کنید در کنکورهایی که سوالات آنها تالیفی هستش شرکت کنید و ثانیا شرکت در کنکورهای جامع به نظر من کافی هست.

-دوره‌ها وجمع بندی را چطور انجام می دادید؟

این سوال را در بین سوال ۵ جواب دادم.

- در مورد روز اول و دوم کنکور بگویید و اینکه در آن روز چقدر توانستید از تواناییهاتان بهره ببرید.

من در روز اول فکر میکردم که خراب کردم و این باعث شد که من روز دوم را خراب کنم و اون نتیجه ای که مد نظرم بود بدست نیاورم(هدفم رتبه زیر ۱۰۰ بود )

-به نظر شما بهترین راهکار در هنگا م برخورد با سوالاتی مشکل وخارج از عرف همیشگی کنکور مثل سولات امسال بعضی از دروس (مثل داده وسیستم) چگونه است؟ هم از نظر برخورد روانی وهم برخورد علمی با این گونه مسائل؟

به سادگی از روی سوال بگزرید و وقت خود را در اون سوال هدر ندهید در پایان اگر وقتی بود دوباره به اون سوال برگردید و در صورت توان اون سوال را حل کنید

-درصدهایتان را ورتبه کسب شده را بگویید و بگویید که با این رتبه کجا قبول شده اید؟ می شوید؟
زبان=سفید
ریاضی=۱۰
دروس مشترک=۵۲
دروس تخصصی نرم=۲۱

رتبه در نرم=۲۰۳
معماری=۲۹۹
هوش=۴۱۳
الگوریتم=۲۱۸

محل قبولی=دانشگاه اصفهان گرایش نرم افزار

- در نهایت اگر بخواهید یک توصیه خاص که فکر می کنید با تمام موفقیتهایتان در شما ریسکی بوده که می توانسته موفقیتتان را تحت الشعاع قرار دهد آن را بیان کنید(تجربیات تلخی که اگر برگردید عقب تکرار نخواهید کرد ویا نیازش را عمیقا احساس میکردید.)

زدن تستهای زبان و بی توجهی به نتیجه روز اول امتحان و تمرکز کردن برای روز دوم.

امیدوارم در تمام زندگیتان موفق و پیروز باشید

آیا می دانید تاثیر جمله «این مکان مجهز به دوربین مداربسته می باشد» به مراتب بیشتراز جمله «عالم محضر خداست در محضر خدا معصیت نکنید» می باشد!!!!!!!!!!!!!ا

۴
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: ف.ش , popp , mosavat , ali405 , azam84 , Donna , narges_r , parimehraban , barca , **sara** , Jabar-Asadi , aminamini , ana9940 , HRZ , Br2012 , mfXpert , Lantern , مهشاد , rozh66 , امیلی۹۰ , blackhalo1989 , رضا_ایرانی , r1e1z1a , پشتکار
ارسال:
۲۲ شهریور ۱۳۹۰, ۰۲:۲۲ ب.ظ
RE: [اختصاصی مانشت]مصاحبه با رتبه ۲۰۳ نرم افزار - کنکور ارشد سرارسری۹۰
(۱۸ شهریور ۱۳۹۰ ۰۱:۵۰ ق.ظ)nsca نوشته شده توسط:  تبریک میگم و ممنون بخاطر مصاحبه مفیدتون.
ولی سوالها به اشتباه پاسخ داده شدن و آدم گیج میشه.اگه ویرایشش کنین برا نفرات بعدی که میان میخونن عالی میشه. بازم یدنیا ممنون

خواهش میکنم من این مصاحبه را زمانی انجام دادم که داشتم کارهای ترخیصی از خدمتم را انجام میدادم اگه در بینا بین این مطالب اشتباه ویرایشی بود من عذر میخواهم امیدوارم که شما هم موفق باشید اگه شما هم سوالی خواصی دارید این ایمیل من هستش adel11242000@yahoo.com
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Donna
ارسال:
۲۲ شهریور ۱۳۹۰, ۰۷:۳۳ ب.ظ
برای نظریه همن دوتا کتابو خوندی؟
تست نزدی از رو کتابی؟
همین منابع رو چند دور کردید؟
۰
۰
ارسال:
۲۴ شهریور ۱۳۹۰, ۰۲:۱۶ ب.ظ
RE: [اختصاصی مانشت]مصاحبه با رتبه ۲۰۳ نرم افزار - کنکور ارشد سرارسری۹۰
(۲۲ شهریور ۱۳۹۰ ۰۷:۳۳ ب.ظ)popp نوشته شده توسط:  برای نظریه همن دوتا کتابو خوندی؟
تست نزدی از رو کتابی؟
همین منابع رو چند دور کردید؟

من نظریه را اول جزوه شهید بهشتی را خوندم بعد کتاب پیتر لینز و با توجه به اینکه حل المسائل پتر لینز را نداشتم اون قضایای که گفته بود اثبات کنید را به عنوان یک قضیه ثابت شده برای خودم در نظر میگرفتم و اون سوالاتی که در آخر کتابش حل کرده بودشم ۱۰۰% میخوندم و حل میکردم البته با توجه به اینکه برای نظریه کتاب تست وجد نداشت(شاید من نتونستم پیدا کنمBig Grin)از تستهای ۱۵ سال آخر ارشد مدرسان شریف استفاده کردمBlush
فکر کنم حداقل ۲تا۳ دور کردم البته تا خود کنکور منظورم هستش چونکه من بیشتر عمقی میخونم و این باعث میشد که خوندنشون طول بکشه راستی دور اول خیلی مهم هستش چون پایه و اساس دورهای بعدیت میشه اگه دفعه‌ی اول نتونستی جواب تستها را بدی اصلا ناراحت نباش چون خود من دفعه اول که تستهای نظریه را زدم از هر ۱۰ تست ۱یا۲ تاش جواب میدادمBig Grin ولی به ارشد که رسیدم تونستم از ۶ تا تست فکر کنم۵تاش را جواب بدمBig Grin
اگه بازم سوالی داشتی بهتره که بهم ایمیل بزنی چون من کارام طوریه که معلوم نیست که بتونم به سایت مانشت بیامBlush
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: popp , ic_teta
ارسال:
۰۸ آذر ۱۳۹۰, ۰۹:۴۲ ب.ظ
دوست عزیز در مورد مترجم کتاب طراحی و پیاده سازی زبان‌ها باید بگم: نام ایشان را به اشتباه کهنسال ذکر کردید.

نام صحیح ایشان: محمد مهدی سالخورده حقیقی

مترجم این کتاب که ترجمه بهتری از جعفرنژاد ارائه داده، مهندس محمد مهدی سالخورده حقیقی می باشد. (دانشجوی دوره دکتری)، ایشان عضو هیئت علمی موسسه آموزش عالی سجاد - مشهد بوده و بنده افتخار داشتم که ۱۲ واحد از دروس تخصصی دوران کارشناسی خود را با ایشان گذرانده ام. البته ایشان بر خلاف نامشان، جوان می باشند.

ضمنا ایشان این کتاب را سال‌ها پیش ترجمه کرده اند و خودشون هم قبول دارند ترجمه گاهی اوقات گنگ می باشد، اما ...
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: robot110
ارسال:
۰۹ اسفند ۱۳۹۰, ۰۲:۱۵ ق.ظ
ممنونت از راهنمایتان
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: robot110

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  علوم کامپیوتر شریف یا نرم افزار تهران؟ ۴L1R3Z4 ۴۴ ۲۷,۹۳۷ ۰۶ شهریور ۱۴۰۲ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: moeinbahari
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۵,۶۵۴ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  مصاحبه با رتبه ۵۱ آی تی و تجارت و ۷۷ شبکه و امنیت Rehe1994 ۵ ۶,۲۶۰ ۲۰ آذر ۱۴۰۱ ۰۳:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: arashi300
  جزوه خلاصه نکات مهم فصول ابتدایی درس مهندسی نرم افزار Happiness.72 ۱ ۳,۴۸۷ ۱۳ خرداد ۱۴۰۱ ۰۶:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: M o h m m @ d
  کمک فوری برای مصاحبه استخدامی رشته هنراموزی کامپیوتر hamide.m ۳ ۳,۹۳۵ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۳۱۴ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۱۱۶ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995
  آزمون دکتری نرم افزار و الگوریتم ۱۴۰۰ Seyyedab ۴۶ ۱۷,۸۳۲ ۰۹ مهر ۱۴۰۰ ۰۵:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Seyyedab
  رتبه ۵۴ علوم کامپیوتر و ۷۶ ریاضی ارشد ۱۴۰۰ Computer92 ۰ ۱,۹۹۳ ۰۸ شهریور ۱۴۰۰ ۰۹:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: Computer92
  فیلم های مهندسی نرم افزار خلیلی فر osouly ۰ ۱,۹۰۰ ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۴:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: osouly

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close