زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۱:۵۹ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

آینده کاری گرایش تجارت و فناوری اطلاعات

ارسال: #۱۶
۱۷ خرداد ۱۳۹۴, ۱۰:۴۷ ب.ظ
RE: آینده کاری گرایش تجارت و فناوری اطلاعات
(۱۷ خرداد ۱۳۹۴ ۱۰:۴۷ ب.ظ)moohammad.pn نوشته شده توسط:  
(17 خرداد ۱۳۹۴ ۰۴:۴۸ ب.ظ)nanajoon نوشته شده توسط:  این کلام دکتر حقیقت هست در مورد گرایش تجارت و فناوری که در همایش سال پیش ده بار این جمله رو گفتنSadخطاب به بچه هایی که می خواستن گرایش ایتی وتجارت بخونن)
من (یعنی دکتر حقیقت) با پخمه ها و ب ا بو گلابی های که میخوان گرایش تجارت و فناوری بخونم هیچ حرفی ندارم گفتن این رشته اصلا ت
اقا حقیقت بهتر در مورد رشته ای که تحصیلاتشو انجام داده ( ایشون برق خوندن) نظر بدهند
آی گل گفتی برادر دقیقا

One day the hands of fate must be forced
۱
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: moohammad.pn
ارسال: #۱۷
۱۷ خرداد ۱۳۹۴, ۱۰:۴۸ ب.ظ
بنظر من تجارت رشته خوبیه به شرطی که با ابتکارت کار مستقل واسه خودت راه بندازی
والا از لحاظ استخدامی تو جایی....مثل همه رشته ها وضعش خوب نیس
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: nanajoon
ارسال: #۱۸
۱۷ خرداد ۱۳۹۴, ۱۱:۳۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ خرداد ۱۳۹۴ ۱۲:۰۴ ق.ظ، توسط nanajoon.)
(۱۷ خرداد ۱۳۹۴ ۱۰:۴۸ ب.ظ)yagmur0022 نوشته شده توسط:  بنظر من تجارت رشته خوبیه به شرطی که با ابتکارت کار مستقل واسه خودت راه بندازی
دفیفا درست میفرمایید

(۱۷ خرداد ۱۳۹۴ ۱۰:۴۷ ب.ظ)Densike نوشته شده توسط:  
(17 خرداد ۱۳۹۴ ۱۰:۴۷ ب.ظ)moohammad.pn نوشته شده توسط:  
(17 خرداد ۱۳۹۴ ۰۴:۴۸ ب.ظ)nanajoon نوشته شده توسط:  این کلام دکتر حقیقت هست در مورد گرایش تجارت و فناوری که در همایش سال پیش ده بار این جمله رو گفتنSadخطاب به بچه هایی که می خواستن گرایش ایتی وتجارت بخونن)
من (یعنی دکتر حقیقت) با پخمه ها و ب ا بو گلابی های که میخوان گرایش تجارت و فناوری بخونم هیچ حرفی ندارم گفتن این رشته اصلا ت
اقا حقیقت بهتر در مورد رشته ای که تحصیلاتشو انجام داده ( ایشون برق خوندن) نظر بدهند
آی گل گفتی برادر دقیقا
دوستان میدونین دکتر حقیقت شاید حرف هایی که بالا از ایشون من نوشتم جالب نبود اما این حرف هاشون دلیل داشت گفتن که مثلا ما قبولی تجارت ارشد دانشگا ه های خوب مثل خواجه نصیر علم صنعت داشتیم طرف ترم اخر ارشد هست هنوز یه کلیت از رشتش نمی دونه دانشجو هایی که ارشد تجارت و ایتی میخونن توی کل ارشد یه استاد قوی کامپیوتری یا ایتی نمی یاد برای تدریس درساشون اساتید صنایع و مدیریت بهشون درس میدن و بعد از اتمام ارشد تجارت اون شخص دید خوبی نداره ,ارشد ایتی خونده اما با اساتید صنایع و مدیریت ,

در ضمن من به حرف های ایشون بسنده نکردم و زنگ زدم به یکی از دوستام که خواجه نصیر تجارت میخونه ازش پرسیدم الان به نظرت بازار کار رشته ای که میخونی چطوره؟امیدی داری بعد اتمام درسات کار پیدا کنی؟گفت............. (حالا یه چیزایی گفت)اما کلیتش این بود که اصلا امید نداره به کار پیدا کردن

(۱۷ خرداد ۱۳۹۴ ۰۸:۲۱ ب.ظ)scania نوشته شده توسط:  بعدشم یه چیزی امیر کبیر که داره تجارت می ده خیلی معذرت می خوام پشم تشریف دارن؟AngryAngry نه دیکه به من بگین یکی از دوستام داره می خونه می گه انقدر سخته که...............
خلاصه بچه های گل به اهدافمون بهتره فکر کنیم.SmileSmileSmile
دوستم امیر کبیر رشته های زیادی ارایه میده ارایه دادن هر رشته ای از جانب امیر کبیر دلیل این نیست که این رشته حتما رشته خوبیه منظورم تجا رت نیست //منطورم مهندسی نساجی مهندسی هوا فضا ....هست اینا توی امیر کبیر ارایه میشه اما به نظرتون ایند ه کاری بچه های این رشته ها توی ایران چی میشه؟....
پس ببینید ارایه شدن یه رشته توسط دانشگاه امیر کبیر دلیل بر خوب بودن اون رشته نیست

صد سال ره مسجد و میخانه بگیری............... عمرت به هدر رفت اگر دست نگیری
بــشنو از پـــیر خــرابات تــو ایـن پـند ....................هر دست که دادی به همان دست بگیری
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ali0281
ارسال: #۱۹
۱۸ خرداد ۱۳۹۴, ۱۲:۲۹ ق.ظ
(۱۷ خرداد ۱۳۹۴ ۱۱:۳۷ ب.ظ)nanajoon نوشته شده توسط:  
(17 خرداد ۱۳۹۴ ۱۰:۴۸ ب.ظ)yagmur0022 نوشته شده توسط:  بنظر من تجارت رشته خوبیه به شرطی که با ابتکارت کار مستقل واسه خودت راه بندازی
دفیفا درست میفرمایید

آی گل گفتی برادر دقیقا
دوستان میدونین دکتر حقیقت شاید حرف هایی که بالا از ایشون من نوشتم جالب نبود اما این حرف هاشون دلیل داشت گفتن که مثلا ما قبولی تجارت ارشد دانشگا ه های خوب مثل خواجه نصیر علم صنعت داشتیم طرف ترم اخر ارشد هست هنوز یه کلیت از رشتش نمی دونه دانشجو هایی که ارشد تجارت و ایتی میخونن توی کل ارشد یه استاد قوی کامپیوتری یا ایتی نمی یاد برای تدریس درساشون اساتید صنایع و مدیریت بهشون درس میدن و بعد از اتمام ارشد تجارت اون شخص دید خوبی نداره ,ارشد ایتی خونده اما با اساتید صنایع و مدیریت ,

در ضمن من به حرف های ایشون بسنده نکردم و زنگ زدم به یکی از دوستام که خواجه نصیر تجارت میخونه ازش پرسیدم الان به نظرت بازار کار رشته ای که میخونی چطوره؟امیدی داری بعد اتمام درسات کار پیدا کنی؟گفت............. (حالا یه چیزایی گفت)اما کلیتش این بود که اصلا امید نداره به کار پیدا کردن

(۱۷ خرداد ۱۳۹۴ ۰۸:۲۱ ب.ظ)scania نوشته شده توسط:  بعدشم یه چیزی امیر کبیر که داره تجارت می ده خیلی معذرت می خوام پشم تشریف دارن؟AngryAngry نه دیکه به من بگین یکی از دوستام داره می خونه می گه انقدر سخته که...............
دوستم امیر کبیر رشته های زیادی ارایه میده ارایه دادن هر رشته ای از جانب امیر کبیر دلیل این نیست که این رشته حتما رشته خوبیه منظورم تجا رت نیست //منطورم مهندسی نساجی مهندسی هوا فضا ....هست اینا توی امیر کبیر ارایه میشه اما به نظرتون ایند ه کاری بچه های این رشته ها توی ایران چی میشه؟....
پس ببینید ارایه شدن یه رشته توسط دانشگاه امیر کبیر دلیل بر خوب بودن اون رشته نیست
خب خواجه نصیر اینطوری هست ... پس آی تی دانشگاه تهران چی ؟؟؟ فوق العاده قوی کار می کنه و اساتید فوق العاده داره

۱
۰
ارسال: #۲۰
۱۸ خرداد ۱۳۹۴, ۱۲:۴۵ ق.ظ
(۱۷ خرداد ۱۳۹۴ ۱۱:۳۷ ب.ظ)nanajoon نوشته شده توسط:  
(17 خرداد ۱۳۹۴ ۱۰:۴۸ ب.ظ)yagmur0022 نوشته شده توسط:  بنظر من تجارت رشته خوبیه به شرطی که با ابتکارت کار مستقل واسه خودت راه بندازی
دفیفا درست میفرمایید

آی گل گفتی برادر دقیقا

دلیل نمیشه اگه کسی نتونسته توی رشته ای کار خاصی بکنه ما خود اون رشته رو ببریم زیر سوال!!!
یکی از دوستای منم شبکه خونده و الان بلاتکلیفه،پس بگیم شبکه خوب نیس!!!
هرچیزی بستگی ب خود فرد داره. ب نظر من توی زمینه مهندسی دید مدیریتی پیدا کردن خیلیم خوبه در کنارش برنامه نویسیم انجام بدی.
من تجارت رو پلی بین مهندسی و مدیریت میدونم ک اگه خوب بتونی از هر دوتاش استفاده کنی خیلی موفق میشی.

من در رقابت با کسی نیستم
من مایل نیستم در بازی برتر بودن از کسی شرکت کنم
من فقط در تلاشم از کسی که دیروز بودم بهتر باشم.
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: zorkide
ارسال: #۲۱
۱۸ خرداد ۱۳۹۴, ۰۱:۱۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ خرداد ۱۳۹۴ ۰۱:۱۷ ق.ظ، توسط nanajoon.)
(۱۸ خرداد ۱۳۹۴ ۱۲:۲۹ ق.ظ)Densike نوشته شده توسط:  خب خواجه نصیر اینطوری هست ... پس آی تی دانشگاه تهران چی ؟؟؟ فوق العاده قوی کار می کنه و اساتید فوق العاده داره

خوب شریف و امیر کبیر و تهران رو میشه گفت باید استثنا در نظر گرفت ولی خوب اون همه ادم که کنکور ارشد تجارت میدن همه که شریف تهران امیر کبیر نمیان باید به دوستان یه دید کلی از همه دانشگاه ها داد تا وقتی مثلا اون شخص رفت تجارت خواجه یا علم صنعت یا.... خوند اخرش نگه ما نفهمیدیم الان تکلف دقیقمون چیه ما چرا رفتیم زیر دست اساتید صنایع مدیریت پرابیس درسهای ما مربوط به رشتمون نیست بودونه بین ۴ تا گرایش ایتی فرق به اندازه زمین تا اسمون هست این اطلاع رسانی ها بد نیست

بــشنو از پـــیر خــرابات تــو ایـن پـند ....................هر دست که دادی به همان دست بگیری
۰
۰
ارسال: #۲۲
۱۸ خرداد ۱۳۹۴, ۰۱:۲۲ ق.ظ
(۱۷ خرداد ۱۳۹۴ ۱۰:۴۵ ب.ظ)Densike نوشته شده توسط:  د واقعا از حرف های این شخص

کلا ایشون زیاد حرف نادرست از روی نا آگاهی میزنن ما خودمون ۱۰۰ ساعت باهاش کلاس شبکه داشتیم پارسه فقط ایشون داستان تعریف کردن کل کلاسو و کتاب خودوشونو با کلی جبرانی به زور تموم کردن اونم تا لایه پیوند یعنی فقط دو لایه درس دادن آخرم یک سوال اومد از کتابی که ما این همه رفتیم سر کلاسش مام فقط از شبکه همونو زدیم اینو گفتم که بگم زیاد روی حرفای ایشون حساب نکنید همیــن
۵
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: nazanin1 , BaHar1 , غضنفری
ارسال: #۲۳
۱۸ خرداد ۱۳۹۴, ۰۱:۲۳ ق.ظ
تا جایی که من شنیدم آی تی علم و صنعت هم قوی هست و کاملا نزدیک به هوش مصنوعی هست ... خواجه نصیر ولی کاملا مدیریتی هست قبول دارم

۱
۰
ارسال: #۲۴
۱۸ خرداد ۱۳۹۴, ۰۱:۳۲ ق.ظ
(۱۸ خرداد ۱۳۹۴ ۰۱:۲۳ ق.ظ)Densike نوشته شده توسط:  تا جایی که من شنیدم آی تی علم و صنعت هم قوی هست و کاملا نزدیک به هوش مصنوعی هست ... خواجه نصیر ولی کاملا مدیریتی هست قبول دارم
حالا من شنیدم توی علم و صنعت هم دفیقا اساتید صنایع و مدیریت بیشتر واحد های بچه های تجارت رو پوشش میدن !!!!

۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ali0281 , غضنفری
ارسال: #۲۵
۱۸ خرداد ۱۳۹۴, ۰۱:۳۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ خرداد ۱۳۹۴ ۰۲:۵۰ ق.ظ، توسط ali0281.)
(۱۸ خرداد ۱۳۹۴ ۰۱:۲۳ ق.ظ)Densike نوشته شده توسط:  دوستای منم شبکه خونده و الان بلاتکلیفه،پس بگیم شبکه خوب نیس!!!

دقیقا دوست من تجارت خواجه نصیر میخونه و همینو تایید کرد میگه بیشتر اساتید ما دکترا صنایع دارن جز چند تا درس خاص و دروس الان حالت حفظی شده و دید مدیریتی داره همشون و اصلا راضی نبود
من از آینده کاری این دوتا گرایش فناوری اطلاعات و تجارت از هرکس میپرسم جواب درستی نمیگیرم بعد دوستان میگن امیر کبیر و تهران عالیه باشه عالبه ولی هر کدوم ۵ نفر میگیره من که از خودم نمیبینم جزو این افراد باشم واقعا قبولیش با حذف امنیت شبکه سختر هم میشه . از دوستان عزیز مانشتی کسایی که تو دانشگاهی امیر کبیر یا تهران یا علم صنعت تو این دوتا گرایش تحصیل میکنن خواهش میکنم مارو کمی روشن تر کنید و در مورد این دوتا گرایش و مدیریتی بودن اون و آینده کاریش اطلاعاتی بدین
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: nazanin1 , غضنفری
ارسال: #۲۶
۱۸ خرداد ۱۳۹۴, ۰۱:۳۹ ق.ظ
(۱۸ خرداد ۱۳۹۴ ۰۱:۳۶ ق.ظ)ali0281 نوشته شده توسط:  
(18 خرداد ۱۳۹۴ ۰۱:۲۳ ق.ظ)Densike نوشته شده توسط:  دوستای منم شبکه خونده و الان بلاتکلیفه،پس بگیم شبکه خوب نیس!!!

دقیقا دوست من تجارت خواجه نصیر میخونه و همینو تایید کرد میگه بیشتر اساتید ما دکترا صنایع دارن جز چند تا درس خاص و دروس الان حالت حفظی شده و دید مدیریتی داره همشون و اصلا راضی نبود
من از آینده کاری این دوتا گرایش فناوری اطلاعات و تجارت از هرکس میپرسم جواب درستی نمیگیرم بعد دوستان میگن امیر کبیر و تهران عالیه باشه عالبه ولی هر کدوم ۵ نفر میگیره من که از خودم نمیبینم جزو این افراد باشم واقعا قبولیش با حذف امنیت شبکه سختر هم میشه . از دوستان عزیز مانشتی کسایی که تو دانشگاهی امیر کبیر یا تهران یا علم صنهت تو این دوتا گرایش تحصیل میکنن خواهش میکنم مارو کمیس روشن تر کنید و در مورد این دوتا گرایش و مدیرتیتی بودن اون و آینده کاریش اطلاعاتی بدین
یکی از دوستان اطلاعات زیادی راجب آی تی تهران توی یکی از تاپیک ها دادن ولی متاسفانه پیدا نمی کنم

۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: nazanin1
ارسال: #۲۷
۱۸ خرداد ۱۳۹۴, ۰۱:۵۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ خرداد ۱۳۹۴ ۰۲:۰۰ ق.ظ، توسط khordad.girl.)
من به شخصه هیچ علاقه ای به شبکه نداشتم هیچ وقت....حتی ۱ درصد! همیشه م هدفم تجارت بوده اول بعد آی تی
تو کارشناسی هم کلی رو پروژه های مرتبط با تجارت الکترونیک کار کردم! حالا به خاطر حرف ایشون باید بریم شبکه بخونیم که اسکول نباشیم! خیلی مسخره س!
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ali0281 , غضنفری , Raha_H , nasim**
ارسال: #۲۸
۱۸ خرداد ۱۳۹۴, ۰۲:۱۴ ق.ظ
(۱۷ خرداد ۱۳۹۴ ۰۲:۰۳ ق.ظ)ali0281 نوشته شده توسط:  دوستان عزیز من امسال ارشد شبکه/ امنیت دادم که متاسفانه رتبه خوبی واسه تهران بدست نیاوردیمUndecided میخواستم دوباره استارت بزنم واسه ارشد ولی تجارت و فناوری اطلاعات
فقط واقعا از هرکس از گرایش تجارت میپرسم جواب درستی نمیده اکثرا میگن که یه رشته مدیریته و دیگه زیاد فنی مهندسی نیست
از دوستانی که تو این رشته هستند یا از این رشته فارغ تحصیل شدن خواهش میکنم میشه در مورد آینده کاری این گرایش توضیح بدین و اینکه مثلا با خوندن تجارت میشه تو سازمانی شرکتی کار کرد ؟ البته دورهای شبکه یا طراحی سایت که فکر کنم به تجارت بیشتر میخوره هم کنار ارشد سپری کرد ...
من سرفصل درساشو دیدم خیلی خوشم اومد ولی آیا واقعا این رشته مدیریته ؟Huh
میگن از اساتید صنایع میان واسه تدریس این گرایش ؟Huh
همیچنین خواهش میکنم اگه در مورد گرایش فناوری اطلاعات و آینده کاریش اطلاعاتی دارین به اشتراک بذارین.

من با حرف های ایشون (دکتر حقیقت)مخالفم. شبکه و امنیت هم در بسیاری از دانشگاه های کشورمون توسط اساتیدی تدریس میشن که شبکه و امنیت نخوندن و فقط زمینه تحقیقاتی و یا کاری مرتبط داشتن. در ضمن گرایش هایی که تو کشورمون تحت عنوان ITهستن در سایر کشورها در دپارتمنهای مختلف مثل CS و IT و EECS و..برگزار میشن و اینکه قرار شده شبکه و امنیت رو بدن به کامپیوتر تقویت این رشته به عنوان یک رشته مادر هست. حالا اینکه یکی رشته برق خونده و اومده لایه فیزیکی و پیوند رو گرفته تو دست Smile بحث جدایی داره.
به قول دوستمون Raha_H این چیزا بستگی به خود فرد داره و در جواب دوست دیگرمون nanajoon که گفتن "دانشجو هایی که ارشد تجارت و ایتی میخونن توی کل ارشد یه استاد قوی کامپیوتری یا ایتی نمی یاد برای تدریس درساشون" میتونن اساتید دانشگاه صنعتی کرمان و سوابق تحصیلی و پژوهشی اونو ی نگاه بندازن.
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ali0281 , Raha_H , khordad.girl
ارسال: #۲۹
۱۸ خرداد ۱۳۹۴, ۱۰:۰۳ ق.ظ
سلام
خیلی خوب بود دوستان
بحث جالبی بود. خوب وارد بحث شدین
واینکه یادمون باشه هدفمون رو یادمون نره و اینکه کی چی میگه رو باید ول کنی
و اینکه جناب nanajon امیر کبیر خوبه ولی رشته ممکنه به قول شما ایراد داشته باشه
مثه نساجی که الان اگه تا دکتری هم بری هیچی است
نه رشته ای مثل ای تی که ارشد حداقل امنیتش هم بسیار عالیه یا خود تجارت
رشته ها مطمئنن خوب باهم فرق دارن
واینکه هدف مهمه .........................
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: nanajoon
ارسال: #۳۰
۱۸ خرداد ۱۳۹۴, ۱۰:۱۲ ق.ظ
آقا من یه سوال دارم شما علاقه اتون بالاخره به امنیته با تجارت؟!!!! به خاطر این که صرفا پارسال رتبه خوب نیاوردین گرایشتون رو تغییر ندین. منم با نظر دوستان موافقم هر رشته ای کاربرد خودش رو داره. اینطور که من شنیدم رشته تجارت بیشتر پروتکل های تجاری رو مد نظر قرار می ده . که این خودش خیلی عالیه

کامیابی و شادمانی تو در درونت قرار دارد، اراده کن که شاد بمانی، آن زمان، تو و شادمانی‌ات، میزبان نامریی دشواریها خواهید بود.((هلن کلر))Big GrinBig Grin
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: غضنفری , Raha_H

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  معرفی منابع برای درس بازیابی پیشرفته اطلاعات saghi5373 ۸ ۱۱,۶۱۴ ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۲:۱۵ ق.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  درخواست معرفی منبع برای دروس پایگاه داده پیشرفته، تجارت و آموزش الکترونیکی ehsannaq3 ۱۲ ۱۳,۱۵۵ ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۱:۵۹ ب.ظ
  منابع برای دکترا -مهندسی فناوری اطلاعات sarit ۲ ۳,۴۰۰ ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۱:۵۷ ب.ظ
  آینده شغلی برقکاران و نحوه آموزش چگونه است؟ liliahmadi ۰ ۵۱ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۰۴:۳۹ ق.ظ
آخرین ارسال: liliahmadi
  حل و بررسی سوالات مدارمنطقی دکتری ۹۲ گرایش معماری nomad:D ۲۵ ۲۴,۴۰۲ ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ ۱۰:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: masoumeh97
  دانلود سوالات تخصصی گرایش فناوری اطلاعات آزمون دکتری ۹۱(کد ۲۳۵۸) Lonely Palm ۲ ۵,۹۶۴ ۲۶ دى ۱۴۰۲ ۰۲:۳۳ ب.ظ
  گرایش های علوم کامپیوتر alisaaa ۴ ۳,۷۵۷ ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ۰۴:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: hashemhamidi
  آینده شغل تکنسین برق قدرت و الکترونیک pedramgholami ۰ ۲۷۵ ۱۷ آبان ۱۴۰۲ ۰۲:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: pedramgholami
  مصاحبه با رتبه ۵۱ آی تی و تجارت و ۷۷ شبکه و امنیت Rehe1994 ۵ ۶,۳۷۴ ۲۰ آذر ۱۴۰۱ ۰۳:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: arashi300
Big Grin اطلاعات در مورد دانشگاه تهران (پردیس فارابی) mehRUN ۲ ۴,۴۴۷ ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ ۰۱:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: eng.behnam

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close