زمان کنونی: ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۲:۳۴ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

درخواست موضوع پایان نامه ارشد در رابطه با متن کاوی

ارسال:
۰۵ خرداد ۱۳۹۴, ۱۲:۴۴ ق.ظ
با سلام خدمت همه دوستان
من دانشجوی ترم ۲ هوش مصنوعی هستم. و استاد راهنمام، به من پیشنهاد دادند.که برای سمینار و پایان نامه به بررسی الگوریتم های topicModeling و مهمترین آنها که (LDA (latent dirichlet allocationهست در متن کاوی بپردازم.
من خودم یه سری مقاله مطالعه کردم.که ببینم این الگوریتم ها چه چیزی هستند و چه کاربردی دارند.
اما انقدر حجم مطالب مربوط به LDA زیاد بود که متاسفانه هنوز نتونستم به صورت مساله ای برسم که بشه برای عنوان پایان نامه ام انتخابش کنم. و در روند پایان نامه به مشکل برنخورم.
هرچقدر هم بیشتر میخونم به خاطر گستردگی مطالب بیشتر دچار سردرگمی و استرس میشم و نمیدونم الان باید چه کار بکنم
خواهش میکنم که اگر در بین دوستان کسی هست که در این زمینه کار کرده و آشنایی داره کمکم کنه. چون خیلی به راهنمایی نیاز دارم
با تشکر
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۰۵ خرداد ۱۳۹۴, ۰۶:۵۸ ب.ظ
RE: درخواست موضوع پایان نامه ارشد در رابطه با متن کاوی
(۰۵ خرداد ۱۳۹۴ ۱۲:۴۴ ق.ظ)royayebahar نوشته شده توسط:  با سلام خدمت همه دوستان
من دانشجوی ترم ۲ هوش مصنوعی هستم. و استاد راهنمام، به من پیشنهاد دادند.که برای سمینار و پایان نامه به بررسی الگوریتم های topicModeling و مهمترین آنها که (LDA (latent dirichlet allocationهست در متن کاوی بپردازم.
من خودم یه سری مقاله مطالعه کردم.که ببینم این الگوریتم ها چه چیزی هستند و چه کاربردی دارند.
اما انقدر حجم مطالب مربوط به LDA زیاد بود که متاسفانه هنوز نتونستم به صورت مساله ای برسم که بشه برای عنوان پایان نامه ام انتخابش کنم. و در روند پایان نامه به مشکل برنخورم.
هرچقدر هم بیشتر میخونم به خاطر گستردگی مطالب بیشتر دچار سردرگمی و استرس میشم و نمیدونم الان باید چه کار بکنم
خواهش میکنم که اگر در بین دوستان کسی هست که در این زمینه کار کرده و آشنایی داره کمکم کنه. چون خیلی به راهنمایی نیاز دارم
با تشکر
سلام و خسته نباشید. تز من هم قراره در همین رابطه تعریف شه. اگر سوالی دارید شاید بتونم کمکتون کنم Smile
ارسال:
۰۵ خرداد ۱۳۹۴, ۰۹:۴۸ ب.ظ
خیلی ممنون از لطف شما
راستش اولین مشکل من اینه که فریم ورک LDA که به زبان جاوا نوشته شده (mallet) روی متن های انگلیسی اجرا میشه و من نمیدونم چجوری میشه ازش برای اسناد فارسی استفاده کنم. ؟
شما از LDA برای متن فارسی استفاده کردید ؟ میدونید ازش چجوری میشه استفاده کرد؟
و یا کلا چه کارهایی را میشه با اون انجام داد و برای پایان نامه در نظر گرفت؟
تو مقاله هایی که من خوندم اول خود LDA و فرمول های ریاضی مربوط به اون گفته شده و در آخر هم نتیجه آن روی یه سری dataset بررسی شده. ولی من هنوز نمیدونم چه کار باید خودم انجام بدم.
با تشکر فراوان
ارسال:
۰۵ خرداد ۱۳۹۴, ۱۰:۰۸ ب.ظ
(۰۵ خرداد ۱۳۹۴ ۰۹:۴۸ ب.ظ)royayebahar نوشته شده توسط:  خیلی ممنون از لطف شما
راستش اولین مشکل من اینه که فریم ورک LDA که به زبان جاوا نوشته شده (mallet) روی متن های انگلیسی اجرا میشه و من نمیدونم چجوری میشه ازش برای اسناد فارسی استفاده کنم. ؟
شما از LDA برای متن فارسی استفاده کردید ؟ میدونید ازش چجوری میشه استفاده کرد؟
و یا کلا چه کارهایی را میشه با اون انجام داد و برای پایان نامه در نظر گرفت؟
تو مقاله هایی که من خوندم اول خود LDA و فرمول های ریاضی مربوط به اون گفته شده و در آخر هم نتیجه آن روی یه سری dataset بررسی شده. ولی من هنوز نمیدونم چه کار باید خودم انجام بدم.
با تشکر فراوان
من فعلا درگیر بحثای علمی مربوط به topic modeling هستم. قاعدتا اگر قرار به کار جدیدی در این حوزه باشه باید به طور نسبی به مطالب این حوزه اشراف داشت. اما مثال واضحش توی مقاله Blei و Ng همون دسته بندی متون هستش. میشه باهاش سیر تغییرات موضوعات در طول زمان رو هم مورد بررسی قرار داد.
ارسال:
۰۵ خرداد ۱۳۹۴, ۱۰:۱۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۵ خرداد ۱۳۹۴ ۱۰:۱۴ ب.ظ، توسط Riemann.)
در مورد LDA و PLSA این تز دکتری
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
یه مثال کاربردی زده، نگاه کردن به چپتر ۴ اون بد نیست ... و همچنین ۳
ارسال:
۰۵ خرداد ۱۳۹۴, ۱۰:۲۵ ب.ظ
خیلی ممنون از دوستان.
بازم اگر مثال های دیگه ای در زمینه (و مخصوصا برای متن فارسی) بود
ممنون میشم بهم بگید.
ارسال:
۳۱ مرداد ۱۳۹۴, ۰۴:۴۵ ب.ظ
سلام به لینک زیر مراجعه کنید

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
ارسال:
۳۱ مرداد ۱۳۹۴, ۰۵:۴۳ ب.ظ
در مورد ترکیب topic modeling با شبکه های ناهمگن من جدیدا یکی دو تا مقاله دیدم به نظر جالب میاد.یعنی هم ساختار شبکه رو دخیل می کنین هم topic model رو
ارسال:
۲۵ آبان ۱۳۹۴, ۱۰:۲۶ ب.ظ
RE: درخواست موضوع پایان نامه کارشناسی در رابطه با متن کاوی
سلام خواهشن ی پایان نامه با موضوع متن کاوی بذارین.ممنونSad
ارسال: #۱۰
۰۷ آذر ۱۳۹۴, ۰۶:۰۹ ب.ظ
سلام دوستان میشه یه نفر کمک کنه من ترم دو ارشد هوش مصنوعی هستم هنوز موضوع انتخاب نکردم ولی دوست دارم تو زمینه داده کاوی و شبکه عصبی باشه میشه بهم بگید چطوری شروع کنم از کجا ...از کجا با چه مقاله هایی و کتابههایی ...چی مطالعه کنم استادی که میخوام واسه راهنما بگیرم تو زمینه داده کاوی کارمیکنه استاد خوبیه ولی گفت خودت باید موضوعتو انتخاب کنی من نمیدونم چی انتخاب کنم
لطفا راهنماییم کنید خواهش میکنم
ارسال: #۱۱
۱۱ آذر ۱۳۹۴, ۰۷:۲۷ ب.ظ
هیچ کس نیست جواب منا بده ؟؟ Sad :O
ارسال: #۱۲
۱۱ آذر ۱۳۹۴, ۰۷:۵۵ ب.ظ
(۱۱ آذر ۱۳۹۴ ۰۷:۲۷ ب.ظ)leili422 نوشته شده توسط:  هیچ کس نیست جواب منا بده ؟؟ Sad :O
بدون کمک استاد راهنما کار سختی داری
یه راهش اینه که پایان نامه بچه هایی که ترم های پیش باهاش کار کردن رو بری بگیری وبخونی،یه خط فکری بهت میده،یه راه دیگه اش هم این هست که بری دانشگاههای خوب دیگه وبشینی پروژه هایی که رو این موضوع کار کردن رو بخونی،با نویسنده اش حرف یزنی،با استاد راهنماش حرف یزنی و از این کارا،میتونی پایان نامه ها رو از ایران داک بگیری وبخونی.یه راه دیگه اش هم این هست که تو ژورنال های مهم مقالات مرتبط رو پیدا کنی و بخونی وایده هاشون بتونی تفسیر کنی واسه کار اینده خودت.شاید اولش سخت باشه ولی خب باید تلاش کنی
یه راه دیگه هم پیدا کردن استاد مشاوری هست که بتونه کمکت کنه.
اگه بخوای اینجا یکی بهت موضوع پایان نامه ارشد بده تقریبا غیر ممکن هست.باید بری یسری مطالب،مقاله وکنفرانس هارو ببینی تا ایده بگیری،اصلا ببینی دارن چی کار میکنن راجع به این موضوع،با چی پیاده سازی میشه،با چی شبیه سازی میشه
از استادای مشاور کمک گرفتن هم فکر خیلی خوبی هست
ارسال: #۱۳
۳۰ دى ۱۳۹۴, ۱۰:۵۳ ب.ظ
RE: درخواست موضوع پایان نامه ارشد در رابطه با متن...
کسی رو خلاصه سازی متن کارکرده؟
میشه جواب بدین؟

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  درخواست کتاب یا جزوه برای ارشد و دکتری هوش مصنوعی H.Mohammadi ۱ ۱,۳۶۱ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۱:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
  درخواست تصحیح (تعویق) زمان کنکور ارشد ۱۴۰۱ s.gg ۱ ۱۴ ۲۳ بهمن ۱۴۰۱ ۰۷:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  درخواست راهنمایی جهت اتمام پایان نامه Maryam-X ۰ ۰ ۰۶ شهریور ۱۴۰۱ ۰۸:۵۸ ق.ظ
آخرین ارسال: Maryam-X
Rainbow درخواست موضوع پروژه برای درس شیوه ارائه Eternal ۳۲ ۵۰,۰۱۲ ۱۳ اسفند ۱۴۰۰ ۰۹:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Haniyeh2022
Information فصل یک تا پنج پایان نامه αɾια ۵ ۴,۹۱۴ ۲۶ بهمن ۱۴۰۰ ۰۴:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: HoseinMos
  انتخاب موضوع پروژه درباره سیستم عامل آیلا ۱۸ ۱۸,۵۹۰ ۱۳ دى ۱۴۰۰ ۰۵:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Cimia
  بین پردازش تصویر و داده کاوی موندم کدوم یکی رو برای پایان نامه انتخاب کنم؟ raheleh1393 ۵ ۷,۹۹۰ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۲:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: golkhorami
  نظر در رابطه با استاد داور علیصا ۰ ۱,۴۷۵ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۶:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
Star درخواست کمک و راهنمایی برای شرکت در آزمون ارشد marvelous ۹ ۸,۱۴۱ ۰۶ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: فاطمه دیبا
  چارچوب فصول پایان نامه H.Mohammadi ۰ ۱,۷۸۳ ۲۶ فروردین ۱۴۰۰ ۱۱:۵۳ ق.ظ
آخرین ارسال: H.Mohammadi

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close