زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۶:۰۰ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

شبکه ای ها بشتابید!(پیش کسوتهای شبکه راهنمایی میخوایم)

ارسال:
۰۴ خرداد ۱۳۹۴, ۰۸:۳۶ ب.ظ
سلام
عنوان واسه این بود که شما دوست عزیز بیای تایپیکو ببینیBig Grin
سوال اصلی اینه
۱/اون دوستانی که امسال شبکه قبول میشن،بخصوص شریف و امیرکبیر، توی این مدت باقی مونده تا مهر بهتره چه کارهایی انجام بدن؟؟
۲/ما هیچ تصوری از راهی که جلومون هست نداریم ممنون میشم روشنمون کنین... قراره چی بشه
(استرس داریم Dodgy)

منتظر فردای خیالی نباش...
سهمت را از شادی های زندگی امروز بگیر...
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: happy07
ارسال:
۰۴ خرداد ۱۳۹۴, ۰۸:۵۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ خرداد ۱۳۹۴ ۰۸:۵۲ ب.ظ، توسط fa_shinobi.)
راه سختی دارید Big Grin
تغییراتی که من خودم نسبت به کارشناسی دیدم یکی اینکه باید مقاله انگلیسی زیاد بخونید. برای پایان نامه که زیاد. برا بعضی درسا هم ۵-۶ شاید. البته کم کم راه میفتین که چطوری ترجمه کنید اما خوب از قبل آماده تر باشید و بخونید اون موقع دیگه راحت هستید. متنای تخصصی بخونید. میتونید از بقیه بپرسید چه مقاله هایی خوبن و چرت نیستن! و راجع به یک یا چند موضوع شروع کنید به خوندن. مقاله های خوب زیاده. توی google scholar میتونید مقاله سرچ کنید و بعضیاشو دانلود کنید. اگرم قابل دانلود نبود میتونید ازین سایت بعضیا رو دانلود کنید: freepaper.me
از بین درسای کارشناسی تا اونجایی که من دیدم بیشتر شبکه و آمار و احتمال استفاده میشه. شبکه رو تا حدودی باهاش آشنا هستید یا باز بیشتر آشنا میشید(مجبوریدBig Grin). اما آمارتون حتما باید خوب باشه. احتمالا یه درس ریاضی برای پایان نامه لازمه بگذرونید که درس مهمیه و پیشنازش آماره.
ممکنه نیاز به شبیه سازی داشته باشید. اگه مقدوره سعی کنید با نرم افزار MATLAB آشنایی پیدا کنید.

اینم بخونید

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

اگه با دیکشنری سرو کار داری یه سر به اینجا بزن:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
 سپاس‌گزاری شده توسط: afrooz-OMD , shr jvn
ارسال:
۰۴ خرداد ۱۳۹۴, ۰۸:۵۹ ب.ظ
RE: شبکه ای ها بشتابید!(پیش کسوتهای شبکه راهنمایی میخوایم)
(۰۴ خرداد ۱۳۹۴ ۰۸:۵۰ ب.ظ)fa_shinobi نوشته شده توسط:  راه سختی دارید Big Grin
خیلی کلی نگفتین؟Big Grin
مجبورم سوالامو دونه دونه بپرسم
یه نفر که دوره های شبکه رو ب شکل حرفه ای نرفته باشه، خیلی واسش سخت میشه یا نه بدون اون دوره ها هم شدنیه؟
بعد درسا چطوریه؟ اسایتد؟ چی از دانشجو میخوان؟
یکم جزئی تر بگین خیلی خوشحالمون میکنین خداوکیلیTongue

ارسال:
۰۴ خرداد ۱۳۹۴, ۰۹:۰۴ ب.ظ
(۰۴ خرداد ۱۳۹۴ ۰۸:۵۰ ب.ظ)fa_shinobi نوشته شده توسط:  راه سختی دارید Big Grin
تغییراتی که من خودم نسبت به کارشناسی دیدم یکی اینکه باید مقاله انگلیسی زیاد بخونید. برای پایان نامه که زیاد. برا بعضی درسا هم ۵-۶ شاید. البته کم کم راه میفتین که چطوری ترجمه کنید اما خوب از قبل آماده تر باشید و بخونید اون موقع دیگه راحت هستید. متنای تخصصی بخونید. میتونید از بقیه بپرسید چه مقاله هایی خوبن و چرت نیستن! و راجع به یک یا چند موضوع شروع کنید به خوندن. مقاله های خوب زیاده. توی google scholar میتونید مقاله سرچ کنید و بعضیاشو دانلود کنید. اگرم قابل دانلود نبود میتونید ازین سایت بعضیا رو دانلود کنید: freepaper.me
از بین درسای کارشناسی تا اونجایی که من دیدم بیشتر شبکه و آمار و احتمال استفاده میشه. شبکه رو تا حدودی باهاش آشنا هستید یا باز بیشتر آشنا میشید(مجبوریدBig Grin). اما آمارتون حتما باید خوب باشه. احتمالا یه درس ریاضی برای پایان نامه لازمه بگذرونید که درس مهمیه و پیشنازش آماره.
ممکنه نیاز به شبیه سازی داشته باشید. اگه مقدوره سعی کنید با نرم افزار MATLAB آشنایی پیدا کنید.

اینم بخونید

ممنون خیلی زیاد
میشه یکم از پروژه ها و کارهایی که توی این گرایش انجام میشه توصیح بدید

One day the hands of fate must be forced
 سپاس‌گزاری شده توسط: afrooz-OMD
ارسال:
۰۴ خرداد ۱۳۹۴, ۰۹:۱۲ ب.ظ
شما هنوز تو حال و هوای لیسانس هستید. ارشد دوران یادگیری کار علمیه نه کار فنی.
ارسال:
۰۴ خرداد ۱۳۹۴, ۰۹:۱۸ ب.ظ
(۰۴ خرداد ۱۳۹۴ ۰۹:۱۲ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  شما هنوز تو حال و هوای لیسانس هستید. ارشد دوران یادگیری کار علمیه نه کار فنی.

منم همین چیزارو میخام بدونم دیگه...

ارسال:
۰۴ خرداد ۱۳۹۴, ۰۹:۵۸ ب.ظ
کلاس عملی شبکه که کلا یه چیز جداست. البته رفته باشید یه جاهایی به کارتون میاد اما مثل پیشنیاز نیست.
دانشجوها خوب دانشجوهای سطح بالایی هستن. البته نه اینکه فکر کنید خیلی خاص باشن. شما هم شبیه اونا میشید.
درسا همه سه واحدی هستن. هر کدومم اندازه ۶-۷ واحد کارشناسی و شایدم بیشتر. همه چیز امتحان نیست. خیلی اساتید ۵۰ درصد رو امتحان میذارن. ۵۰ درصد ارائه راجع به یه موضوع، تمرین، پروژه یا هر چیزی که به درسا مربوط میشه. از همون اوایل شروع کلاس هم این چیزا شروع میشه. شب امتحانی نیست.
یه سمینار دارید که دو واحده و باید یه موضوع براش تعیین کنید و ارائه بدین. تو دانشگاه ما همون ترم اول سمینار میدن. ولی ارائه اش میمونه واسه سال بعد. تا ۱۵ هفته هم مقاله میخونی و فیش تهیه میکنی واسه ارائه سال بعدت.
پایان نامه هم هست که بجز چند ماه اول همینطوری در کنار بقیه درساتون هست. اول انتخاب استاد بعد موضوع بعد پروپوزال و...

در کل بیشتر کارتون پژوهشی هست تا درس خوندن و امتحان دادن. ولی اون چیزایی که گفتم(مثلا آمار) برای کار پژوهشی و مقاله خوندن هم لازمه.
موضوعات زیادی داره تو دنیا کار میشه که شما اول باید با کلیت بحثش آشنا بشید بعد یه مسئله جزئی تر توش پیدا میکنید و همینطور جلو میرید تا یه تز برای پایان نامه بدید. البته خوب بستگی به استادتونم داره که چه حوزه ای کار میکنه. شما اگه میخواید آشنا شید اینا موضوعات خوبن
cognitive radio
Software define Networking(SDN)
green networking
Internet of things
energy harvesting
Device to device communication
یه مقاله هایی هست به اسم survey که به صورت کلی میره یه موضوع رو بررسی میکنه. شما برای موضوع سعی کنید سوروی پیدا کنید که جدید هم باشه

سپاس‌گزاری شده توسط: ziba.O , afrooz-OMD , happy07 , shr jvn , elenaghasemi , saeidkhan
ارسال:
۰۴ خرداد ۱۳۹۴, ۱۰:۴۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ خرداد ۱۳۹۴ ۱۰:۴۱ ب.ظ، توسط afrooz-OMD.)
کاربرfa_shinobi واقعن لطف کردین
بی نهایت ممنون
کاش بقیه شبکه ای ها هم مث شما ب اینجا سر بزنن دریغ نکنن : )

سپاس‌گزاری شده توسط: fa_shinobi
ارسال:
۰۵ خرداد ۱۳۹۴, ۰۱:۵۲ ق.ظ
واقعا خیلی خیلی لطف کردین
یه سوال دیگه داشتم اینه که تا چه حد باید برنامه نویسی مون خوب باشه ؟

ارسال: #۱۰
۰۶ خرداد ۱۳۹۴, ۰۱:۳۵ ق.ظ
واقعن چرا؟؟؟
خب مث دوستمون بقیه هم یه کمکی کنن ای بابا
انقد سخته!

ارسال: #۱۱
۰۶ خرداد ۱۳۹۴, ۰۲:۱۲ ق.ظ
خیلی کم
مثلا من خودم یه پروزه از یکی از درسام برنامه نویسی بود. اصل پروژه مربوط به شبکه بود ولی باید با برنامه نویسی پیاده سازیش میکردیم. فکر میکنم همون سی و پاسکال یا چیزای دیگه ای که تو کارشناسی خوندین کافی باشه.
البته من پیشنهاد میکنم هر چی میتونید یاد بگیرید Big Grin آدم خوبه از همه چی سر دربیارهCool

سپاس‌گزاری شده توسط: afrooz-OMD , shr jvn , Happiness.72 , Sector
ارسال: #۱۲
۰۶ خرداد ۱۳۹۴, ۰۷:۲۳ ق.ظ
(۰۶ خرداد ۱۳۹۴ ۰۲:۱۲ ق.ظ)fa_shinobi نوشته شده توسط:  خیلی کم
مثلا من خودم یه پروزه از یکی از درسام برنامه نویسی بود. اصل پروژه مربوط به شبکه بود ولی باید با برنامه نویسی پیاده سازیش میکردیم. فکر میکنم همون سی و پاسکال یا چیزای دیگه ای که تو کارشناسی خوندین کافی باشه.
البته من پیشنهاد میکنم هر چی میتونید یاد بگیرید Big Grin آدم خوبه از همه چی سر دربیارهCool
خیلی خیلی لطف کردید

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  پیش نیاز هایی برای ارشد نرم افزار کامپیوتر mahsaabd ۳ ۲,۵۵۵ ۲۵ تیر ۱۳۹۸ ۰۹:۵۰ ب.ظ
آخرین ارسال: fo-eng
  تست جمع کننده با پیش گویی رقم نقلی Sanazzz ۰ ۱,۶۸۱ ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۲:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Sanazzz
Sad جمع کننده پیش گویی رقم نقلی Sanazzz ۸ ۶,۷۸۵ ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۲:۰۴ ق.ظ
  روش به طرح درخت پیش ترتیب با آرایش داده شده porseshgar ۶ ۶,۰۳۰ ۱۴ بهمن ۱۳۹۷ ۰۸:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: porseshgar
Exclamation جمع کننده با پیش گویی رقم نقلی Sanazzz ۴ ۴,۰۳۶ ۲۸ آبان ۱۳۹۷ ۰۳:۲۴ ب.ظ
  نحوه محاسبه مجموعه پیش بینی یا lookahead Erfan_Ekh ۱ ۲,۲۹۷ ۲۷ خرداد ۱۳۹۷ ۰۱:۳۱ ق.ظ
آخرین ارسال: ftmbghrn
  راهنمایی برای انتخاب کرایش ارشد(شبکه یا امنیت) iteng32e ۱ ۱,۴۴۹ ۱۶ خرداد ۱۳۹۷ ۰۷:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Alisalar
  [درخواست راهنمایی] کنکور ارشد نرم افزار و شبکه Davood21 ۲ ۲,۷۶۹ ۲۸ بهمن ۱۳۹۶ ۰۹:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Davood21
  ۱۵۸ شبکه و امنیت ۲۵۵ ای تی (یکی نیست راهنمایی کنه؟؟؟؟؟؟؟) ۵۲۲۵۵۰۷ ۱۳ ۶,۶۳۳ ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ ۰۶:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: عزیز دادخواه
  قیمت دیوار پیش ساخته ۳dpanel ۰ ۵ ۰۹ آذر ۱۳۹۶ ۰۲:۴۷ ب.ظ
آخرین ارسال: ۳dpanel

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close