زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۱:۲۰ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

مسئله اول

ارسال:
۱۴ شهریور ۱۳۹۰, ۱۲:۲۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۴ شهریور ۱۳۹۰ ۱۲:۳۸ ق.ظ، توسط ف.ش.)
مسئله اول
[تصویر:  42001_1_1379097903.jpg]
برای این سوال بگین کدوم گزینه‌ها مستقل از متن هستند و کدام نیستند. با دلیل

If your success is not on your own terms, if it looks good to the world but does not feel good in your heart, it is not success at all.
(Anna Quindlen)
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: popp
ارسال:
۱۴ شهریور ۱۳۹۰, ۰۱:۰۸ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۴ شهریور ۱۳۹۰ ۰۱:۱۰ ق.ظ، توسط summer_66.)
RE: مسئله اول
چه گزینه هاش جالبه!!!!! گزینه ۱ میگه‌: خودم و ۲ درستیم؟؟؟؟!!!Big Grin
چه طراح شوخ طبعی داشته!!Tongue

برای آنکه ایمان دارد ، ناممکن وجود ندارد.
با داشتن اراده قوی ، مالک همه چیز هستید.
 سپاس‌گزاری شده توسط: ف.ش
ارسال:
۱۴ شهریور ۱۳۹۰, ۱۲:۳۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۴ شهریور ۱۳۹۰ ۱۲:۳۹ ب.ظ، توسط popp.)
مسئله اول
من گزینه ۲ رو میزنم.
گزینه ۱ که سرش گرده معاوم نیست چی میگه.تو کنکور اینطو سوالارو نباید بزنیم؟
برای گزینه ۳ که من نمیتونم آتاماتا طراحی کنم.
البته ۴ هم شاید درست باشه.
برای طراحی آتاماتا باید بیشتر تمرین کنم.
ارسال:
۱۴ شهریور ۱۳۹۰, ۰۱:۰۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۴ شهریور ۱۳۹۰ ۰۱:۱۱ ب.ظ، توسط summer_66.)
(۱۴ شهریور ۱۳۹۰ ۱۲:۳۵ ب.ظ)popp نوشته شده توسط:  من گزینه ۲ رو میزنم.
در مورد گزینه ۳ بیشتر دقت کن ببین نظرت عوض نمیشهExclamation ببین با استک نمیتونی طراحیش کنی؟ یه راهنمایی میکنم: رمزش توی باز کردن mn هست!

ارسال:
۱۴ شهریور ۱۳۹۰, ۰۱:۱۶ ب.ظ
(۱۴ شهریور ۱۳۹۰ ۱۲:۲۹ ق.ظ)afagh1389 نوشته شده توسط:  [تصویر:  42126_1_1379097903.jpg]
برای این سوال بگین کدوم گزینه‌ها مستقل از متن هستند و کدام نیستند. با دلیل

این سئوال کنکور بوده؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!! وای... تا این حد؟!!!!...

Change Your FATE
ارسال:
۱۴ شهریور ۱۳۹۰, ۰۱:۲۲ ب.ظ
مسئله اول
سلام. زبان مستقل از متن زبانی است که بشود به یک پشته پیاده اش کنی... به نظر من گزینه ۴ رو می شه با یک پشته پیاده کرد ولی ۲و۳ را نمی شود.

Future is not what we planned for tommorow! it's the result of what we do today! Do the best in present and enjoy the result in future
ارسال:
۱۴ شهریور ۱۳۹۰, ۰۲:۳۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۴ شهریور ۱۳۹۰ ۰۲:۳۷ ب.ظ، توسط popp.)
(۱۴ شهریور ۱۳۹۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ)summer_66 نوشته شده توسط:  
(14 شهریور ۱۳۹۰ ۱۲:۳۵ ب.ظ)popp نوشته شده توسط:  من گزینه ۲ رو میزنم.
در مورد گزینه ۳ بیشتر دقت کن ببین نظرت عوض نمیشهExclamation ببین با استک نمیتونی طراحیش کنی؟ یه راهنمایی میکنم: رمزش توی باز کردن mn هست!
خوب mn رو باز کنیم میشه m تا nتا. مثلا ۳ تا بسته ۲ تایی که باید این مقدار c تولید بشه درسته؟
مثلا ۳ تا a گرفت ۳ تا a بزاریم تو پشته و وقتی نوبت b شد به ازای هر a که از پشته برمیداریم (مثلا یه b بود باید ۳ تا a تو پشته باشه و ۲ تا b بود ۶تا a بزاریم) هر bکه میاد باید باید به تعداد کله aها بزارم در پشته که در آخر برش داریم بشه k تا mn.فکر نکنم اینطور بشه با پشته انجام داد.
یه کار دیگه هم میشه کرد؟
a‌ها برن تو پشته ومثلا۳ تا و b‌ها هم برن تو پشته مثلا ۲ تا b
حالا موقع برداشتن b برداریم تا برسیم به یه a و اون a رو برداری( در همین زمان تعداد b هم به پشته اضافه کنیم و aرو برداریم.خوب حالا تعداد b رو نداریم که بزاریم تو پشته .
نمیتونم خودت راهشو بگو لطفا
Huh
ارسال:
۱۴ شهریور ۱۳۹۰, ۰۶:۱۲ ب.ظ
مسئله اول
گزینه ۴ درسته از نظر من.
ارسال:
۱۴ شهریور ۱۳۹۰, ۰۶:۱۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۴ شهریور ۱۳۹۰ ۰۶:۲۸ ب.ظ، توسط summer_66.)
(۱۴ شهریور ۱۳۹۰ ۰۲:۳۴ ب.ظ)popp نوشته شده توسط:  
(14 شهریور ۱۳۹۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ)summer_66 نوشته شده توسط:  در مورد گزینه ۳ بیشتر دقت کن ببین نظرت عوض نمیشهExclamation ببین با استک نمیتونی طراحیش کنی؟ یه راهنمایی میکنم: رمزش توی باز کردن mn هست!
خوب mn رو باز کنیم میشه m تا nتا. مثلا ۳ تا بسته ۲ تایی که باید این مقدار c تولید بشه درسته؟
مثلا ۳ تا a گرفت ۳ تا a بزاریم تو پشته و وقتی نوبت b شد به ازای هر a که از پشته برمیداریم (مثلا یه b بود باید ۳ تا a تو پشته باشه و ۲ تا b بود ۶تا a بزاریم) هر bکه میاد باید باید به تعداد کله aها بزارم در پشته که در آخر برش داریم بشه k تا mn.فکر نکنم اینطور بشه با پشته انجام داد.
یه کار دیگه هم میشه کرد؟
حالا موقع برداشتن b برداریم تا برسیم به یه a و اون a رو برداری( در همین زمان تعداد b هم به پشته اضافه کنیم و aرو برداریم.خوب حالا تعداد b رو نداریم که بزاریم تو پشته .
Huh
وای بر منExclamation این از عواقب حل کردن سوال ساعت ۱ نصفه شبه Blush ببخشید منو یه اشتباه خییییییییییییییلی بد کردم!! مخ کاملا تعطیل بوده Sad ببین چه اشتباه زشتی کردم .من mn رو با m+n قاطی کرده بودم!!!!!!!!!!!!!) بچه‌ها بازم از همتون معذرت میخوام UndecidedSad

الان که درست نگاه کردم تست رو دیدم گزینه ۲ و ۴ درست هستن!

ارسال: #۱۰
۱۴ شهریور ۱۳۹۰, ۰۶:۵۵ ب.ظ
(۱۴ شهریور ۱۳۹۰ ۰۶:۱۷ ب.ظ)summer_66 نوشته شده توسط:  
(14 شهریور ۱۳۹۰ ۰۲:۳۴ ب.ظ)popp نوشته شده توسط:  
(14 شهریور ۱۳۹۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ)summer_66 نوشته شده توسط:  در مورد گزینه ۳ بیشتر دقت کن ببین نظرت عوض نمیشهExclamation ببین با استک نمیتونی طراحیش کنی؟ یه راهنمایی میکنم: رمزش توی باز کردن mn هست!
یه کار دیگه هم میشه کرد؟
Huh
وای بر منExclamation این از عواقب حل کردن سوال ساعت ۱ نصفه شبه Blush ببخشید منو یه اشتباه خییییییییییییییلی بد کردم!! مخ کاملا تعطیل بوده Sad ببین چه اشتباه زشتی کردم .من mn رو با m+n قاطی کرده بودم!!!!!!!!!!!!!) بچه‌ها بازم از همتون معذرت میخوام UndecidedSad

الان که درست نگاه کردم تست رو دیدم گزینه ۲ و ۴ درست هستن!

اوکی اشکال نداره عوضش بیشتر سعی کردم که حلش کنم.
حالا گزینه ۴ رو میتونی مراحله طراحیشو بگی؟ Big Grin
ارسال: #۱۱
۱۴ شهریور ۱۳۹۰, ۰۷:۳۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۴ شهریور ۱۳۹۰ ۰۷:۳۴ ب.ظ، توسط summer_66.)
زبان گزینه ۴ یک زبان غیر قطعی هست و شما باید اون رو به دو زبان کوچکتر تفکیک کنید. پس زبان L حاصل اجتماع اون دو زبان خواهد بود.
هر کدام از زبان های کوچک‌تر مستقل از متن هستن( قبول دارید؟) و میدونیم که زبان های مستقل از متن نسبت به اجتماع بسته هستند در نتیجه زبان L مستقل از متن و غیر قطعی هست.
[tex]L = \left \{ {a^{n}b^{m}c^{k} | n=m \right \}} \cup\left \{ a^{n}b^{m}c^{k} | m\leqslant k\right \}[/tex]

ارسال: #۱۲
۱۵ شهریور ۱۳۹۰, ۰۸:۳۳ ق.ظ
مسئله اول
منم میگم گزینه ۳ مستقل از متن نیست
دلیل هر کدوم از گزینه‌ها رو هم بچه‌ها گفتن
ارسال: #۱۳
۱۵ شهریور ۱۳۹۰, ۱۱:۲۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۵ شهریور ۱۳۹۰ ۱۱:۲۶ ب.ظ، توسط Fardad-A.)
مسئله اول
چون خانم آفاق نیستند همانطور که دوستان گفتند گزینه ۲و۴ مستقل از متن هستند.

از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر ............ یادگاری که در این گنبد دوار بماند..
.
 سپاس‌گزاری شده توسط: popp , ف.ش

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کمک به حل مسئله Moha33 ۰ ۱,۱۱۸ ۰۵ تیر ۱۴۰۰ ۰۹:۴۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Moha33
Shocked کامپیوتر یا هنر، مسئله این است arian_61 ۲ ۴,۱۹۸ ۲۵ دى ۱۳۹۸ ۱۱:۳۱ ق.ظ
آخرین ارسال: packationmachinery
  مسئله n_وزیر Sanazzz ۲ ۲,۸۷۸ ۱۱ بهمن ۱۳۹۷ ۰۳:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Sanazzz
  فروش کتاب ۳۰۰۰ مسئله حل شده شبکه فقط ۱۵۰۰۰ تومن کاملا نو Maral93 ۰ ۱,۵۷۰ ۲۵ مهر ۱۳۹۶ ۱۰:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: Maral93
  آزاد یا غیرانتفاعی یا پردیس؟ مسئله این است! setayesh20 ۰ ۱,۹۷۱ ۱۳ شهریور ۱۳۹۶ ۱۰:۵۷ ق.ظ
آخرین ارسال: setayesh20
  مسئله Betweenness درس شبکه های اجتماعی fo-eng ۱ ۲,۷۴۷ ۰۵ شهریور ۱۳۹۶ ۰۸:۰۷ ق.ظ
آخرین ارسال: M.Amin.M
  مسئله ی ارضای محدودیت - سراسری ۸۹ ali.majed.ha ۴ ۳,۱۳۸ ۱۸ فروردین ۱۳۹۶ ۰۱:۵۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Saman
  مسئله کشیشان و آدمخواران zahramousavi ۱ ۱,۸۷۸ ۰۴ اسفند ۱۳۹۵ ۱۲:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: zahramousavi
  سوال اول ۶۰۰ مسئله ! M a h d i ۳ ۲,۷۸۴ ۲۵ بهمن ۱۳۹۵ ۰۴:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Behnam‌
  نظرتون در مورد کتاب ۶۰۰ مسئله از داده ساختارها و الگوریتم ها - دکتر قدسی ؟ tarane.68 ۲۶ ۳۰,۶۷۸ ۲۵ بهمن ۱۳۹۵ ۱۲:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: taha_h

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close