تالار گفتمان مانشت
مسئله اول - نسخه‌ی قابل چاپ

مسئله اول - ف.ش - ۱۴ شهریور ۱۳۹۰ ۱۲:۲۹ ق.ظ

[تصویر:  42001_1_1379097903.jpg]
برای این سوال بگین کدوم گزینه‌ها مستقل از متن هستند و کدام نیستند. با دلیل

RE: مسئله اول - summer_66 - 14 شهریور ۱۳۹۰ ۰۱:۰۸ ق.ظ

چه گزینه هاش جالبه!!!!! گزینه ۱ میگه‌: خودم و ۲ درستیم؟؟؟؟!!!Big Grin
چه طراح شوخ طبعی داشته!!Tongue

مسئله اول - popp - 14 شهریور ۱۳۹۰ ۱۲:۳۵ ب.ظ

من گزینه ۲ رو میزنم.
گزینه ۱ که سرش گرده معاوم نیست چی میگه.تو کنکور اینطو سوالارو نباید بزنیم؟
برای گزینه ۳ که من نمیتونم آتاماتا طراحی کنم.
البته ۴ هم شاید درست باشه.
برای طراحی آتاماتا باید بیشتر تمرین کنم.

RE: مسئله اول - summer_66 - 14 شهریور ۱۳۹۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ

(۱۴ شهریور ۱۳۹۰ ۱۲:۳۵ ب.ظ)popp نوشته شده توسط:  من گزینه ۲ رو میزنم.
در مورد گزینه ۳ بیشتر دقت کن ببین نظرت عوض نمیشهExclamation ببین با استک نمیتونی طراحیش کنی؟ یه راهنمایی میکنم: رمزش توی باز کردن mn هست!

RE: مسئله اول - Mansoureh - 14 شهریور ۱۳۹۰ ۰۱:۱۶ ب.ظ

(۱۴ شهریور ۱۳۹۰ ۱۲:۲۹ ق.ظ)afagh1389 نوشته شده توسط:  [تصویر:  42126_1_1379097903.jpg]
برای این سوال بگین کدوم گزینه‌ها مستقل از متن هستند و کدام نیستند. با دلیل

این سئوال کنکور بوده؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!! وای... تا این حد؟!!!!...

مسئله اول - marzieh - 14 شهریور ۱۳۹۰ ۰۱:۲۲ ب.ظ

سلام. زبان مستقل از متن زبانی است که بشود به یک پشته پیاده اش کنی... به نظر من گزینه ۴ رو می شه با یک پشته پیاده کرد ولی ۲و۳ را نمی شود.

RE: مسئله اول - popp - 14 شهریور ۱۳۹۰ ۰۲:۳۴ ب.ظ

(۱۴ شهریور ۱۳۹۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ)summer_66 نوشته شده توسط:  
(14 شهریور ۱۳۹۰ ۱۲:۳۵ ب.ظ)popp نوشته شده توسط:  من گزینه ۲ رو میزنم.
در مورد گزینه ۳ بیشتر دقت کن ببین نظرت عوض نمیشهExclamation ببین با استک نمیتونی طراحیش کنی؟ یه راهنمایی میکنم: رمزش توی باز کردن mn هست!
خوب mn رو باز کنیم میشه m تا nتا. مثلا ۳ تا بسته ۲ تایی که باید این مقدار c تولید بشه درسته؟
مثلا ۳ تا a گرفت ۳ تا a بزاریم تو پشته و وقتی نوبت b شد به ازای هر a که از پشته برمیداریم (مثلا یه b بود باید ۳ تا a تو پشته باشه و ۲ تا b بود ۶تا a بزاریم) هر bکه میاد باید باید به تعداد کله aها بزارم در پشته که در آخر برش داریم بشه k تا mn.فکر نکنم اینطور بشه با پشته انجام داد.
یه کار دیگه هم میشه کرد؟
a‌ها برن تو پشته ومثلا۳ تا و b‌ها هم برن تو پشته مثلا ۲ تا b
حالا موقع برداشتن b برداریم تا برسیم به یه a و اون a رو برداری( در همین زمان تعداد b هم به پشته اضافه کنیم و aرو برداریم.خوب حالا تعداد b رو نداریم که بزاریم تو پشته .
نمیتونم خودت راهشو بگو لطفا
Huh

مسئله اول - _Milad_ - 14 شهریور ۱۳۹۰ ۰۶:۱۲ ب.ظ

گزینه ۴ درسته از نظر من.

RE: مسئله اول - summer_66 - 14 شهریور ۱۳۹۰ ۰۶:۱۷ ب.ظ

(۱۴ شهریور ۱۳۹۰ ۰۲:۳۴ ب.ظ)popp نوشته شده توسط:  
(14 شهریور ۱۳۹۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ)summer_66 نوشته شده توسط:  در مورد گزینه ۳ بیشتر دقت کن ببین نظرت عوض نمیشهExclamation ببین با استک نمیتونی طراحیش کنی؟ یه راهنمایی میکنم: رمزش توی باز کردن mn هست!
خوب mn رو باز کنیم میشه m تا nتا. مثلا ۳ تا بسته ۲ تایی که باید این مقدار c تولید بشه درسته؟
مثلا ۳ تا a گرفت ۳ تا a بزاریم تو پشته و وقتی نوبت b شد به ازای هر a که از پشته برمیداریم (مثلا یه b بود باید ۳ تا a تو پشته باشه و ۲ تا b بود ۶تا a بزاریم) هر bکه میاد باید باید به تعداد کله aها بزارم در پشته که در آخر برش داریم بشه k تا mn.فکر نکنم اینطور بشه با پشته انجام داد.
یه کار دیگه هم میشه کرد؟
حالا موقع برداشتن b برداریم تا برسیم به یه a و اون a رو برداری( در همین زمان تعداد b هم به پشته اضافه کنیم و aرو برداریم.خوب حالا تعداد b رو نداریم که بزاریم تو پشته .
Huh
وای بر منExclamation این از عواقب حل کردن سوال ساعت ۱ نصفه شبه Blush ببخشید منو یه اشتباه خییییییییییییییلی بد کردم!! مخ کاملا تعطیل بوده Sad ببین چه اشتباه زشتی کردم .من mn رو با m+n قاطی کرده بودم!!!!!!!!!!!!!) بچه‌ها بازم از همتون معذرت میخوام UndecidedSad

الان که درست نگاه کردم تست رو دیدم گزینه ۲ و ۴ درست هستن!

RE: مسئله اول - popp - 14 شهریور ۱۳۹۰ ۰۶:۵۵ ب.ظ

(۱۴ شهریور ۱۳۹۰ ۰۶:۱۷ ب.ظ)summer_66 نوشته شده توسط:  
(14 شهریور ۱۳۹۰ ۰۲:۳۴ ب.ظ)popp نوشته شده توسط:  
(14 شهریور ۱۳۹۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ)summer_66 نوشته شده توسط:  در مورد گزینه ۳ بیشتر دقت کن ببین نظرت عوض نمیشهExclamation ببین با استک نمیتونی طراحیش کنی؟ یه راهنمایی میکنم: رمزش توی باز کردن mn هست!
یه کار دیگه هم میشه کرد؟
Huh
وای بر منExclamation این از عواقب حل کردن سوال ساعت ۱ نصفه شبه Blush ببخشید منو یه اشتباه خییییییییییییییلی بد کردم!! مخ کاملا تعطیل بوده Sad ببین چه اشتباه زشتی کردم .من mn رو با m+n قاطی کرده بودم!!!!!!!!!!!!!) بچه‌ها بازم از همتون معذرت میخوام UndecidedSad

الان که درست نگاه کردم تست رو دیدم گزینه ۲ و ۴ درست هستن!

اوکی اشکال نداره عوضش بیشتر سعی کردم که حلش کنم.
حالا گزینه ۴ رو میتونی مراحله طراحیشو بگی؟ Big Grin

RE: مسئله اول - summer_66 - 14 شهریور ۱۳۹۰ ۰۷:۳۳ ب.ظ

زبان گزینه ۴ یک زبان غیر قطعی هست و شما باید اون رو به دو زبان کوچکتر تفکیک کنید. پس زبان L حاصل اجتماع اون دو زبان خواهد بود.
هر کدام از زبان های کوچک‌تر مستقل از متن هستن( قبول دارید؟) و میدونیم که زبان های مستقل از متن نسبت به اجتماع بسته هستند در نتیجه زبان L مستقل از متن و غیر قطعی هست.
[tex]L = \left \{ {a^{n}b^{m}c^{k} | n=m \right \}} \cup\left \{ a^{n}b^{m}c^{k} | m\leqslant k\right \}[/tex]

مسئله اول - behdad - 15 شهریور ۱۳۹۰ ۰۸:۳۳ ق.ظ

منم میگم گزینه ۳ مستقل از متن نیست
دلیل هر کدوم از گزینه‌ها رو هم بچه‌ها گفتن

مسئله اول - Fardad-A - 15 شهریور ۱۳۹۰ ۱۱:۲۳ ب.ظ

چون خانم آفاق نیستند همانطور که دوستان گفتند گزینه ۲و۴ مستقل از متن هستند.