زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۴:۳۱ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

قانون شرکت کردن دانشجوی ارشد آزاد در کنکور ارشد سراسری چیه؟

ارسال:
۱۱ شهریور ۱۳۹۰, ۰۲:۳۴ ب.ظ
سلام به همگی.

میخواستم بدونم اگر کسی دانشجوی ارشد دانشگاه آزاد باشه، و بخواد کنکور سراسری شرکت کنه، در صورت قبولی، باید حتماً از آزاد کاملا فارغ التحصیل شده باشه؟ مثلاً اگر فقط پایان نامش مونده باشه، اگر بخواد سراسری رو بره، باید انصراف بده از آزاد؟

ممنون میشم جواب بدید
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۱۱ شهریور ۱۳۹۰, ۰۲:۴۳ ب.ظ
RE: قانون شرکت کردن دانشجوی ارشد آزاد در کنکور ارشد سراسری چیه؟
(۱۱ شهریور ۱۳۹۰ ۰۲:۳۴ ب.ظ)ریحانه نوشته شده توسط:  سلام به همگی.

میخواستم بدونم اگر کسی دانشجوی ارشد دانشگاه آزاد باشه، و بخواد کنکور سراسری شرکت کنه، در صورت قبولی، باید حتماً از آزاد کاملا فارغ التحصیل شده باشه؟ مثلاً اگر فقط پایان نامش مونده باشه، اگر بخواد سراسری رو بره، باید انصراف بده از آزاد؟

ممنون میشم جواب بدید

بله تا جایی که من میدونم باید بعد از قبولی قطعا باید انصراف بده ،البته فکر میکنم اگه زیر دو ترم باشی که مشکلی نداری اما بالای ۲ ترم میگن یه مقداری جریمه میشی
اگه سایر دوستان اطلاعات دقیقتری دارن بگن
ارسال:
۱۱ شهریور ۱۳۹۰, ۰۲:۴۷ ب.ظ
(۱۱ شهریور ۱۳۹۰ ۰۲:۴۳ ب.ظ)br2011 نوشته شده توسط:  
(11 شهریور ۱۳۹۰ ۰۲:۳۴ ب.ظ)ریحانه نوشته شده توسط:  سلام به همگی.

ممنون میشم جواب بدید

بله تا جایی که من میدونم باید بعد از قبولی قطعا باید انصراف بده ،البته فکر میکنم اگه زیر دو ترم باشی که مشکلی نداری اما بالای ۲ ترم میگن یه مقداری جریمه میشی
اگه سایر دوستان اطلاعات دقیقتری دارن بگن

ممنونم. اگر مثلا از پایان نامه دفاع شده باشه، و نتیجش بمونه فقط و کارای فارغ التحصیلی و این چیزا، بازم در صورت قبولی، هنوز دانشجو آزاد هم محسوب میشه؟
ارسال:
۱۱ شهریور ۱۳۹۰, ۰۲:۵۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ شهریور ۱۳۹۰ ۰۳:۰۱ ب.ظ، توسط Br2012.)
(۱۱ شهریور ۱۳۹۰ ۰۲:۴۷ ب.ظ)ریحانه نوشته شده توسط:  ممنونم. اگر مثلا از پایان نامه دفاع شده باشه، و نتیجش بمونه فقط و کارای فارغ التحصیلی و این چیزا، بازم در صورت قبولی، هنوز دانشجو آزاد هم محسوب میشه؟

به نظرم اگه واحدات رو تموم کردی دیگه یه جورایی فارغ التحصیلی اما اگه نبودی و گیر دادن و شما هم حاضر بودی شخصا دولتی رو به آزاد ترجیح بدی هم میتونی انصراف بدی
البته بعد از انصراف دقیقا نمیدونم واحدای پاس کرده رو تطبیق بدی یا نه
ارسال:
۱۱ شهریور ۱۳۹۰, ۰۳:۱۰ ب.ظ
(۱۱ شهریور ۱۳۹۰ ۰۲:۵۸ ب.ظ)br2011 نوشته شده توسط:  
(11 شهریور ۱۳۹۰ ۰۲:۴۷ ب.ظ)ریحانه نوشته شده توسط:  ممنونم. اگر مثلا از پایان نامه دفاع شده باشه، و نتیجش بمونه فقط و کارای فارغ التحصیلی و این چیزا، بازم در صورت قبولی، هنوز دانشجو آزاد هم محسوب میشه؟

به نظرم اگه واحدات رو تموم کردی دیگه یه جورایی فارغ التحصیلی اما اگه نبودی و گیر دادن و شما هم حاضر بودی شخصا دولتی رو به آزاد ترجیح بدی هم میتونی انصراف بدی
البته بعد از انصراف دقیقا نمیدونم واحدای پاس کرده رو تطبیق بدی یا نه

مرسی از جوابتون. راستش بنا به دلایلی نمیخوام انصراف بدم. ولی تصمیم دارم دوباره کنکور شرکت کنم. فقط میخواستم زحمتم هدر نره . از اینکه نتیجه کنکور بیاد ولی وضعیت پایان نامه و فارغ التحصیلی معلوم نباشه‌، مطمئن نیستم. یعنی اطلاعی ندارم. اگر اطلاعی داشتین شما یا دوستان دیگه، در اختیارم بذارید
ارسال:
۱۵ شهریور ۱۳۹۰, ۰۲:۴۰ ب.ظ
از نظر نظام وظیفه‌، تو این شرایط معافیت تحصیلی میدن؟؟؟؟؟ خواهش میکنم جواب بدین

با تشکر
ارسال:
۱۵ شهریور ۱۳۹۰, ۰۳:۲۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۵ شهریور ۱۳۹۰ ۰۳:۴۰ ب.ظ، توسط Fardad-A.)
(۱۱ شهریور ۱۳۹۰ ۰۲:۳۴ ب.ظ)ریحانه نوشته شده توسط:  سلام به همگی.

ممنون میشم جواب بدید
سلام
چون سیستم متمرکزی وجود نداره ،با توجه باینکه پایان تحصیلاتتون هست ،دانشگاه آزاد را ادامه بدین و در کنکور ارشد دولتی هم شرکت کنید. لازم نیست در فرم ثبت نام کنکور ارشد دولتی بگید که در حال تحصیل هستید. در واقع با مدرک کارشناسی وارد بشید.تحصیل همزمان مشکلی براتون ایجاد نمیکنه(چون دولتی و آزاد هستید). البته بهتره در گرایش یا رشته دیگری در دولتی شرکت کنید چون دو تا مدرک در یک رشته و گرایش چندان بدردتون نمیخوره.
همانطور که گفتم چون فقط پایان نامه تون مونده بهتره انصراف ندین . چون ممکنه واحد هاتون را در دولتی معادلسازی نکنند.

از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر ............ یادگاری که در این گنبد دوار بماند..
.
 سپاس‌گزاری شده توسط: Manix
ارسال:
۱۵ شهریور ۱۳۹۰, ۰۳:۳۰ ب.ظ
(۱۵ شهریور ۱۳۹۰ ۰۳:۲۸ ب.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  

ممنون میشم جواب بدید
سلام
چون سیستم متمرکزی وجود نداره ،با توجه باینکه پایان تحصیلاتتون هست ،دانشگاه آزاد را ادامه بدین و در کنکور ارشد دولتی هم شرکت کنید. لازم نیست در فرم ثبت نام کنکور ارشد دولتی بگید که در حال تحصیل هستید. در واقع با مدرک کارشناسی وارد بشید.تحصیل همزمان مشکلی براتون ایجاد نمیکنه(چون دولتی و آزاد هستید). البته بهتره در گرایش یا رشته دیگری در دولتی شرکت کنید چون دو تا مدرک در یک رشته و گرایش چندان بدردتون نمیخوره.

به سوال من هم جواب بدین دیگه...
"از نظر نظام وظیفه‌، تو این شرایط معافیت تحصیلی میدن؟؟؟؟؟ خواهش میکنم جواب بدین

با تشکر"
ارسال:
۱۵ شهریور ۱۳۹۰, ۰۳:۳۶ ب.ظ
(۱۵ شهریور ۱۳۹۰ ۰۳:۲۸ ب.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  

ممنون میشم جواب بدید
سلام

ممنونم. نه هنوز پایان تحصیلم نیست. من اگر امسال کنکور شرکت کنم، تا وقتی که نتیجه کنکور اعلام بشه، ممکنه پایان نامم مونده باشه هنوز. میخواستم بدونم این وضعیتش چطور میشه؟ مثلا همزمان میتونم برم دانشگاه دولتی و رو پایان نامه آزادم هم کار کنم؟ بله یک گرایش دیگه میخوام شرکت کنم

کلاً تحصیل همزمان ارشد توی دولتی و آزاد خلاف قانونه؟

چون میخوام بدونم اگر مشکلی ایجاد نمیشه، شروع به خوندن کنم.
ممنون که جواب میدید
ارسال: #۱۰
۱۵ شهریور ۱۳۹۰, ۰۳:۳۷ ب.ظ
(۱۵ شهریور ۱۳۹۰ ۰۲:۴۰ ب.ظ)genral نوشته شده توسط:  از نظر نظام وظیفه‌، تو این شرایط معافیت تحصیلی میدن؟؟؟؟؟ خواهش میکنم جواب بدین

با تشکر
در اینمورد قبلا" بحث شده است:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

.
 سپاس‌گزاری شده توسط: Manix
ارسال: #۱۱
۱۵ شهریور ۱۳۹۰, ۰۳:۴۳ ب.ظ
سلام. پایان تحصیلانم نیست. شرایط من اینطوریه:
اگر امسال کنکور شرکت کنم، تا زمانیکه نتایج کنکور اعلام میشه( یعنی شهریور ۹۱) من واحدهای درسیم رو پاس کردم اگه خدا بخواد، و فقط پایان نامم مونده. اونوقت اگر دولتی قبول شده باشم، میتونم برم ثبت نام کنم و همزمان روی پایان نامه آزادم هم کار کنم؟

میخوام بدونم اگر مشکلی ایجاد نمیشه، شروع به خوندن کنم.

ممنون که جواب میدید
ارسال: #۱۲
۱۵ شهریور ۱۳۹۰, ۰۳:۴۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۵ شهریور ۱۳۹۰ ۰۳:۵۲ ب.ظ، توسط Bache Mosbat.)
من این مشکلو دارم . دارم علوم تحقیقات مکاترونیک می خونم ۹ واحد درس و ۶ واحد تز مونده . رفتم از دانشگاه آزاد پرسیدم گفتن اگه بفهمن اخراج می کنن . سراسریم همین طور . الان می خوام برم ثبت نام دانشگاه تهران نمی دونم چیکار کنم .
رفتم علم و صنعت پرسیدم که چجوری ممکنه بفهمن . گفتن تاییدیه ارزش تحصیلی باید از دانشگاه لیسانس برای ارشد ارسال شه که زیر تاییدیه خواسته شده چنانچه جای دیگه ایم تاییدیه خواسته اعلام کنن . دانشگاه گفت ما نمی تونیم مطابق قانون اعلام نکنیم . مگر اینکه فراغت از تحصیل یا انصرافو بیاری از دانشگاه اولیه .
با توجه به اینکه دو ترم مونده از علوم تحقیقات و از یه طرفم می ترسم که از دوجا اخراج شم می خوام ولش کنم . ولی خیلی دلم می سوزه . حیف پول .
(۱۵ شهریور ۱۳۹۰ ۰۳:۴۳ ب.ظ)ریحانه نوشته شده توسط:  سلام. پایان تحصیلانم نیست. شرایط من اینطوریه:
اگر امسال کنکور شرکت کنم، تا زمانیکه نتایج کنکور اعلام میشه( یعنی شهریور ۹۱) من واحدهای درسیم رو پاس کردم اگه خدا بخواد، و فقط پایان نامم مونده. اونوقت اگر دولتی قبول شده باشم، میتونم برم ثبت نام کنم و همزمان روی پایان نامه آزادم هم کار کنم؟

ممنون که جواب میدید

من خیلی درین مورد سوال کردم . اگه یه کاری کنی که دانشگاه آزاد تاییدیه ارزش تحصیلی رو درخواستشو به دانشگاه مبدا زودتر اعلام کنه بعد به اونجا تاییدیه فرستاده می شه . بعد سراسری که درخواست می فرسته بری دانشگاه لیسانست بگی یه ترم معطلشون کنن تو فراغتو میبری و تاییدیه برای جای دوم فرستاده می شه .
منتها من سوال کردم گفتن فرستادن درخواست از طرف دانشگاه زمان مشخص نداره . بستگی داره کارشناس آموزش کی حال کنه بفرسته . یکی ترم اول می خواد یکی ترم آخر . برو آموزش مبدا بپرس که تاییده رو برای آزاد فرستادن یا نه .

الهی و خلّاقی و حِرزی و مَوئلــی اِلیکَ لَدَی الاِعسارِو الیُسرِ اَفزَعُ
ارسال: #۱۳
۱۵ شهریور ۱۳۹۰, ۰۴:۱۰ ب.ظ
ممنون از راهنماییتون.

یکمی بیشتر برام توضیح بدید. شما منظورتون اینه که جوری نشه که زیر تاییدیه لیسانس، همزمان برا دو جا بخواد اعلام بشه؟

اگه تاییدیه لیسانس برا آزاد فرستاده شده باشه، سال دیگه که برا دولتی قرار باشه فرستاده بشه، توش مشخص نشده که قبلا برای ارشد آزاد هم فرستاده شده؟

تاریخ فراغت از آزاد رو که میبینن که. مثلا فرض کنیم تاریخ فراغت باشه اسفند ۹۱/ و ثبت نام دولتی مهرماهه ۹۱ میشه.
ارسال: #۱۴
۱۵ شهریور ۱۳۹۰, ۰۴:۱۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۵ شهریور ۱۳۹۰ ۰۴:۴۱ ب.ظ، توسط Fardad-A.)
(۱۵ شهریور ۱۳۹۰ ۰۳:۴۷ ب.ظ)bache-mosbat نوشته شده توسط:  من این مشکلو دارم . دارم علوم تحقیقات مکاترونیک می خونم ۹ واحد درس و ۶ واحد تز مونده . رفتم از دانشگاه آزاد پرسیدم گفتن اگه بفهمن اخراج می کنن . سراسریم همین طور . الان می خوام برم ثبت نام دانشگاه تهران نمی دونم چیکار کنم .
رفتم علم و صنعت پرسیدم که چجوری ممکنه بفهمن . گفتن تاییدیه ارزش تحصیلی باید از دانشگاه لیسانس برای ارشد ارسال شه که زیر تاییدیه خواسته شده چنانچه جای دیگه ایم تاییدیه خواسته اعلام کنن . دانشگاه گفت ما نمی تونیم مطابق قانون اعلام نکنیم . مگر اینکه فراغت از تحصیل یا انصرافو بیاری از دانشگاه اولیه .
با توجه به اینکه دو ترم مونده از علوم تحقیقات و از یه طرفم می ترسم که از دوجا اخراج شم می خوام ولش کنم . ولی خیلی دلم می سوزه . حیف پول .
(۱۵ شهریور ۱۳۹۰ ۰۳:۴۳ ب.ظ)ریحانه نوشته شده توسط:  سلام. پایان تحصیلانم نیست. شرایط من اینطوریه:

ممنون که جواب میدید

من خیلی درین مورد سوال کردم . اگه یه کاری کنی که دانشگاه آزاد تاییدیه ارزش تحصیلی رو درخواستشو به دانشگاه مبدا زودتر اعلام کنه بعد به اونجا تاییدیه فرستاده می شه . بعد سراسری که درخواست می فرسته بری دانشگاه لیسانست بگی یه ترم معطلشون کنن تو فراغتو میبری و تاییدیه برای جای دوم فرستاده می شه .
منتها من سوال کردم گفتن فرستادن درخواست از طرف دانشگاه زمان مشخص نداره . بستگی داره کارشناس آموزش کی حال کنه بفرسته . یکی ترم اول می خواد یکی ترم آخر . برو آموزش مبدا بپرس که تاییده رو برای آزاد فرستادن یا نه .
حق با دوستمون هست اگه تاییدیه اخذ بشه مشکل ایجاد میشه.مگه اینکه مدرک لیسانس رو یا مدرک موقت بگیرید که هر جا خواست ارائه کنید.
تا لازم نباشه تاییدیه بگیرید؟
شما که یک سال فرصت دارید میتونید لیسانس تون را بگیرید. بهر حال تصور کردم فقط پایان نامه وجود داره تا درس تون را در آزاد تمام کنید.

.
ارسال: #۱۵
۱۵ شهریور ۱۳۹۰, ۰۴:۵۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۵ شهریور ۱۳۹۰ ۰۵:۰۷ ب.ظ، توسط Bache Mosbat.)
نه ربطی نداره . شما مدرک هم به دانشگاه بدین دانشگاه در هر حال درخواست تاییدیه به دانشگاه لیسانس ارسال میکنه . و هیچ وقت برای دوجا ارسال نمی کنه .
به هر حال کاشکی من زودتر تحقیقمو کرده بودم . چون الان واقعا دلم می سوزه .
(۱۵ شهریور ۱۳۹۰ ۰۴:۱۰ ب.ظ)ریحانه نوشته شده توسط:  ممنون از راهنماییتون.

یکمی بیشتر برام توضیح بدید. شما منظورتون اینه که جوری نشه که زیر تاییدیه لیسانس، همزمان برا دو جا بخواد اعلام بشه؟

اگه تاییدیه لیسانس برا آزاد فرستاده شده باشه، سال دیگه که برا دولتی قرار باشه فرستاده بشه، توش مشخص نشده که قبلا برای ارشد آزاد هم فرستاده شده؟

تاریخ فراغت از آزاد رو که میبینن که. مثلا فرض کنیم تاریخ فراغت باشه اسفند ۹۱/ و ثبت نام دولتی مهرماهه ۹۱ میشه.

خب اگه شانس بیارین کارشناس آموزش تو دانشگاه آزاد ترم اول فرستاده باشه درخواست تاییدیه رو . بعد برین دانشگاه لیسانستون آموزش مرکزیش بگین می شه تاییدیه‌ی اینجا رو سریع جواب بدین؟ .
بعد سال دیگه که سراسری میخواید برید احتمالا ترم دوم تاییدیه بخواد . شما فراغت از تحصیل دانشگاه آزادو می برید می دین دانشگاه لیسانس می گین حالا برای اینجا هم بفرستید . باید یه ذره دوست شین با کارشناس آموزش کل دانشگاه لیسانس . من اگه دانشگاه آزاد درخواستو داده بود مشکلی نداشتم منتها رفتم علم و صنعت دیدم هنوز نفرستاده یارو . ترسیدم راستش . بعلاوه من شهریور ۹۱ فارغ التحصیل میشم که مزید بر علت شد برای ترسم . ولی شما خیالت راحت باشه سعت کن تا بهمن قبل شروع ترم دوم سراسری دفاع کنی .

الهی و خلّاقی و حِرزی و مَوئلــی اِلیکَ لَدَی الاِعسارِو الیُسرِ اَفزَعُ

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  قبولی دکتری با ارشد آزاد؟ injaneb ۵۶ ۷۹,۶۳۱ ۰۱ اسفند ۱۴۰۰ ۰۷:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: vejdani
  پیدا کردن دستگیره manager_66 ۵ ۴,۳۵۳ ۲۸ آذر ۱۴۰۰ ۱۲:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: blackhalo1989
  بوک کلاب ماشین لرنینگ با حضور متخصص از شرکت های گوگل ، اساتید و دانشجویان دکترا و. Doctorwho ۰ ۱,۳۹۰ ۱۳ آبان ۱۴۰۰ ۱۲:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Doctorwho
Star درخواست کمک و راهنمایی برای شرکت در آزمون ارشد marvelous ۹ ۷,۹۴۴ ۰۶ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: فاطمه دیبا
  تفاوت classification algorithm و regression algorithm چیه؟ sajadg ۶ ۹,۰۷۹ ۱۵ خرداد ۱۴۰۰ ۰۱:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: cyruskingsolomon
  ۷ قانون طلایی یادگیری آسان مکالمه زبان انگلیسی morweb ۱۲ ۱۰,۹۲۰ ۰۶ خرداد ۱۴۰۰ ۰۳:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: cyruskingsolomon
  به دانشجوی تازه کار چه پیشنهادی میکنید ؟ اورمزد ۴ ۳,۹۰۹ ۲۳ بهمن ۱۳۹۹ ۰۵:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: اورمزد
  تا به حال شده خدا فرصت زندگی کردن دوباره رو بهت بده؟مرگ از جلوی چشمات رد شده؟ abraham ۲۱ ۱۴,۴۹۵ ۲۰ دى ۱۳۹۹ ۱۰:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: raam
  دانشجوی قرآن کاوی رایانشی دانشگاه شهید بهشتی vosough ۱ ۳,۵۷۴ ۱۰ دى ۱۳۹۹ ۱۱:۲۹ ق.ظ
آخرین ارسال: oloom-ensani
  جایی برای پیدا کردن توابع آماده جاوااسکریپت f.b ۷ ۴,۰۰۹ ۲۰ آذر ۱۳۹۹ ۰۴:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: calm

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close