زمان کنونی: ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۵:۱۷ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

قانون شرکت کردن دانشجوی ارشد آزاد در کنکور ارشد سراسری چیه؟

ارسال: #۳۱
۰۵ مهر ۱۳۹۰, ۰۶:۱۰ ب.ظ
پرس و جو که زیاد کردم‌! غیر قانونیه! ممکنه بفهمن . ممکنه نفهمن!
کاملا هم به دانشگاه بستگی داره! . البته برای دخترا احتمال نفهمیدن بیشتره! اگه بفهمن ممکنه اخراج کنن . ممکنه اخراج نکنن!! که معمولا نمی کنن!
همش ریسکه!

الهی و خلّاقی و حِرزی و مَوئلــی اِلیکَ لَدَی الاِعسارِو الیُسرِ اَفزَعُ
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۳۲
۰۷ شهریور ۱۳۹۲, ۱۲:۰۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ شهریور ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ، توسط mj2000.)
سلام.

من هم امسال همین وضعیت برم پیش اومده.

ارشد سراسری قبول شدم و پایان نامه ارشد آزادم هنوز مونده.

تاپیک برای دو سال پیشه، گفتم کسی اطلاعات جدید تری داره بگه.

در مورد این که تو پست بالایی گفتند ممکنه بفهمن یا نفهمن، خب توی مدارک ثبت نام، اصل مدرک تحصیلی لیسانس رو هم میخواند که فعلا دست آزاده.

به هر حال نمیدونم چکار کنم، شماره دانشکده رو هم که میگیرم برن نمیدارند فعلا.

اگر کسی چیزی میدونه راهنمایی کنه لطفا.
ارسال: #۳۳
۲۳ شهریور ۱۳۹۲, ۱۰:۵۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳ شهریور ۱۳۹۲ ۱۰:۵۶ ب.ظ، توسط corail.)
سلام دوستان،
من هم در این مورد سوالی داشتم.
برادر من چند سال پیش دانشگاه آزاد ثبت نام کرد و ۲ ترم هم دانشگاه رفت بعد به دلایلی رهاش کرد بدون این که انصراف بده، مدرکی هم دست دانشگاه نداره، یعنی تعهد داده که ببره ولی خب چون دیگه ادامه نداد طبیعتا مدرکی هم ارائه نداد، الان امسال دانشگاه سراسری قبول شده، مشکلی پیش نمیاد اگه دیگه سراغ اون دانشگاه آزاد نره و انصراف هم نده، چون چند سال گذشته و باید هزینه پرداخت کنه، در ضمن کارت پایان خدمت هم داره و از این بابت مشکلی نداره، ممنون میشم راهنماییمون کنید Smile البته این مواردی که من گفتم واسه مقطع لیسانس هست نه ارشد! ولی من تاپیکی در این مورد ندیدم در نتیجه اینجا سوالم رو پرسیدم با عرض معذرت ...
ارسال: #۳۴
۲۵ دى ۱۳۹۲, ۱۲:۲۰ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ دى ۱۳۹۲ ۱۲:۲۲ ق.ظ، توسط pezhman.69.)
سلام به دوستان خوب مانشت .
من دانشجوی ترم ۳ ارشد رشته عمران گرایش زلزله دانشگاه آزاد هستم و ترم آتی ( ترم بهمن ) پایان نامه دارم .

از طرفی به دلایلی از جمله عدم علاقه به گرایش فعلیم امسال دوباره کنکور کارشناسی ارشد "سراسری" شرکت کرده ام .

با ذکر این نکته که کارت پایان خدمت سربازی دارم و توجه به این بند دفترچه :

((((((شرکت مجدد فارغ التحصیلان دوره های کارشناسی ارشد و یا دکتری در همان رشته قبلی و همچنین شرکت دانشجویان دوره کارشناسی ارشد و دورهدکتری ممنوع می باشد و این داوطلبان حق ثبت نام و شرکت در آزمون را ندارند. لذا فارغ التحصیلان با توجه به ضوابط مندرج در این دفترچه به جز دررشته ای که فارغ التحصیل شده اند در صورتی که از لحاظ نظام وظیفه مشکلی نداشته باشند می توانند در یکی از رشته های مندرج در دفترچه آزمون مندرج در ذیل صفحه ۶ توجه نمایند)))))

دو سوال مهم داشتم :

سوال اول : آیا با توجه به اینکه گفته شده شرکت دانشجویان ارشد در کنکور ارشد ممنوع میباشد آیا این موضوع شامل حال افرادی مثل من که دانشجوی دانشگاه " آزاد " هم هستیم میشود ؟؟؟؟؟

سوال دوم : آیا من میتونم دوباره ولی اینبار در گرایش دیگری از عمران به جز زلزله ( مثلا" خاک و پی) در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری ادامه تحصیل بدهم ؟؟؟؟؟ فرض رو بر این بزارید که تا موعد ثبت نام سال تحصیلی آینده از کارشناسی ارشد اول فارغ التحصیل شوم .

خواهش میکنم کمک کنید .
ارسال: #۳۵
۲۵ دى ۱۳۹۲, ۰۱:۰۳ ق.ظ
تا اونجایی که می دونم این مورد برای حالتی هست که شما قبلا ارشد رو دولتی بودید و الان بخواید باز همون رشته رو توی دانشگاه دولتی بخونید. بنابراین ثبت نام شما در کنکور ارشد سراسری مشکلی نداره و در صورت قبولی در ارشد دولتی باید ارشد ازادتون تموم شدهباشه یا انصارف بدید چون اگر متوجه بشن فکر کنم اشکال داشته باشه. در صورت فارغ التحصیلی مشکلی نداره.

عشق صیدیست که تیرت به خطا هم برود/لذتش کنج دلت تا به ابد خواهد ماند
 سپاس‌گزاری شده توسط: pezhman.69
ارسال: #۳۶
۲۵ دى ۱۳۹۲, ۱۰:۵۲ ق.ظ
RE: قانون شرکت کردن دانشجوی ارشد آزاد در کنکور ارشد سراسری چیه؟
سلام دوست عزیز . ممنون از پاسختون .

متاسفانه هربار که با سیستم پاسخگویی سازمان سنجش مکاتبه میکنم به یک جواب کلی و در واقع ارسال مجدد بند زیر محدود میشه که این جواب کلی گره از کار من باز نمیکنه ...Huh

[u]شرکت مجدد فارغ التحصیلان دوره های کارشناسی ارشد و یا دکتری در همان رشته قبلی و همچنین شرکت دانشجویان دوره کارشناسی ارشد و دوره دکتری ممنوع می باشد و این داوطلبان حق ثبت نام و شرکت در آزمون را ندارند. لذا فارغ التحصیلان با توجه به ضوابط مندرج در این دفترچه به جز در رشته ای که فارغ التحصیل شده اند در صورتی که از لحاظ نظام وظیفه مشکلی نداشته باشند می توانند در یکی از رشته های مندرج در دفترچه آزمون مندرج در ذیل صفحه ۶ توجه نمایند. « الف » شرکت نمایند .[/u]

مشخص نشده که آیا ما دانشجویان ارشد دانشگاه آزاد هم از حق شرکت در آزمون محروم هستیم یا نه ...

مشخص نشده که امکان ادامه تحصیل دوباره در مقطع کارشناسی ارشد در گرایش های دیگه یک رشته وجود داره یا نه ...

خواهش میکنم اگه دوستان دیگه هم اطلاعات یا تجربه مشابه داشتن کمک کنند .
ارسال: #۳۷
۳۰ دى ۱۳۹۲, ۰۲:۲۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ دى ۱۳۹۲ ۰۳:۱۰ ب.ظ، توسط pezhman.69.)
(۲۵ دى ۱۳۹۲ ۰۷:۲۸ ب.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  نه. محروم نیستید . چون دانشگاه آزاد و دولتی ربطی به هم ندارند.
ولی واسه چی میخواهید در یک رشته و یک گرایش در دو جا مدرک بگیرید.؟

دقت کنید اینی که در دفترچه نوشته منظورش اینه که در یه رشته و یک گرایش باشید که ممنوع هست. اگه مثلا" در مهندسی کامپیوتر نرم افزار ارشد دولتی گرفتیدمیتونید در مهندسی کامپیوتر معماری باز هم دولتی البته با شهریه شبانه مدرک بگیرید و منعی نداره.
دانشگاه آزاد و دولتی حتی گرایش تون یکی هم باشه میشه.

فقط اگه در حال استفاده از معافیت تحصیلی در یک دانشگاه (آزاد یا دولتی) در دیگری هم قبول بشید و دانشگاه جدید نامه بنویسه به نظام وظیفه برای گرفتن معافیت تحصیلی ،اشکال پیش میاد . چون نظام وظیفه به دانشگاه جدید میگه که شما در حال استفاده از معافیت تحصیلی فلان رشته در دانشگاه قبلی هستید. پس بهتره اگه میخواین دومی را ثبت نام کنید،قبلش از اولی انصراف بدین.

ممنون جناب مهندس که پاسخ دادید .

متاسفانه با سیستم پاسخگویی سنجش که مکاتبه میکنم متن زیر رو دوباره میفرسه :

شرکت مجدد فارغ التحصیلان دوره های کارشناسی ارشد و یا دکتری در همان رشته قبلی و همچنین شرکت دانشجویان دوره کارشناسی ارشد و دوره دکتری ممنوع می باشد و این داوطلبان حق ثبت نام و شرکت در آزمون را ندارند. لذا فارغ التحصیلان با توجه به ضوابط مندرج در این دفترچه به جز در رشته ای که فارغ التحصیل شده اند در صورتی که از لحاظ نظام وظیفه مشکلی نداشته باشند می توانند در یکی از رشته های مندرج در دفترچه آزمون مندرج در ذیل صفحه ۶ توجه نمایند. « الف » شرکت نمایند .
جناب مهندس مشکل من اینه که دفترچه بطور صریح قید نکرده منظورش از دانشجویان ارشد ، دانشجویان ارشد دانشگاه آزاد نیست !!

آخه مشکل اینه که سازمان سنجش دانشجویان همه ی دانشگاه ها رو به عنوان " دانشجو" میشناسه و براش آزاد و غیر آزاد و دولتی و غیر دولتی فرق نمیکنه .

متاسفانه این سیستم پاسخگویی کلی و ناکارآمد سازمان سنجش برای امثال من و خیلی های دیگه راهی جز پیدا کردن دوستانی که مشکل مشابه داشتن و پرسیدن تجربشون باقی نگذاشته .

مهندس بنده قصد ندارم همون گرایشی که الان دارم آزاد میخونم رو دوباره برم سراسری بخونم ! بلکه قصد دارم گرایش دیگه ای رو انتخاب کنم . با این توضیح که کارت پایان خدمت سربازی دارم .

به غیر از دوستانی که لطف کردند و راهنمایی کردن از دوستان این سایت کسی هست که شخصا" چنین تجربه ای داشته باشه ؟ دانشجوی ارشد آزاد باشه و در عین حال کنکور سراسری ارشد شرکت کرده باشه و نهایتا" در صورت قبولی از ارشد آزاد انصراف داده و بدون مشکل در دانشگاه سراسری ثبت نام کرده باشه ؟

آیا ممکنه در روند صدور کارت کنکور و کارنامه سراسری مشکلی برام پیش نمیاد چون بدون انصراف از آزاد دارم کنکور شرکت میکنم ؟

با مروری که توی این تاپیک و بقیه صفحات سایت داشتم دیدم کاربرای عزیزی به نام های : ریحانه وmj2000 و Bache Mosbat این تجربه رو داشتند . کسی ازشون خبر نداره ؟ یا خودشون حضور دارند تا لطف کنند و راهنماییم کنند ؟

با تشکر
ارسال: #۳۸
۲۳ شهریور ۱۳۹۳, ۰۴:۳۲ ب.ظ
منم امسال ازاد قبول شدم اما میخوام بدونم میشه در حین دانشجو بودن بازم امسال کنکور سراسری شرکت کنم و بعد از اعلام نتایج، در صورت قبولی از دانشگاه آزاد انصراف بدم؟

کسی اطلاع داره؟

از آخرین نظر یک سال میگذره... دوستان ازتون خواهش میکنم بیایید بگید نتیجه چی شد بالاخره چی کار کردید!؟

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  قبولی دکتری با ارشد آزاد؟ injaneb ۵۶ ۸۰,۱۰۴ ۰۱ اسفند ۱۴۰۰ ۰۷:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: vejdani
  پیدا کردن دستگیره manager_66 ۵ ۴,۴۴۹ ۲۸ آذر ۱۴۰۰ ۱۲:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: blackhalo1989
  بوک کلاب ماشین لرنینگ با حضور متخصص از شرکت های گوگل ، اساتید و دانشجویان دکترا و. Doctorwho ۰ ۱,۴۲۶ ۱۳ آبان ۱۴۰۰ ۱۲:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Doctorwho
Star درخواست کمک و راهنمایی برای شرکت در آزمون ارشد marvelous ۹ ۸,۱۲۸ ۰۶ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: فاطمه دیبا
  تفاوت classification algorithm و regression algorithm چیه؟ sajadg ۶ ۹,۲۷۸ ۱۵ خرداد ۱۴۰۰ ۰۱:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: cyruskingsolomon
  ۷ قانون طلایی یادگیری آسان مکالمه زبان انگلیسی morweb ۱۲ ۱۱,۰۱۵ ۰۶ خرداد ۱۴۰۰ ۰۳:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: cyruskingsolomon
  به دانشجوی تازه کار چه پیشنهادی میکنید ؟ اورمزد ۴ ۳,۹۷۳ ۲۳ بهمن ۱۳۹۹ ۰۵:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: اورمزد
  تا به حال شده خدا فرصت زندگی کردن دوباره رو بهت بده؟مرگ از جلوی چشمات رد شده؟ abraham ۲۱ ۱۴,۷۲۸ ۲۰ دى ۱۳۹۹ ۱۰:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: raam
  دانشجوی قرآن کاوی رایانشی دانشگاه شهید بهشتی vosough ۱ ۳,۶۰۷ ۱۰ دى ۱۳۹۹ ۱۱:۲۹ ق.ظ
آخرین ارسال: oloom-ensani
  جایی برای پیدا کردن توابع آماده جاوااسکریپت f.b ۷ ۴,۰۵۵ ۲۰ آذر ۱۳۹۹ ۰۴:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: calm

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close