زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۳:۱۳ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

برزیل ما اومدیــــــــــــــم

ارسال: #۶۱
۳۰ خرداد ۱۳۹۲, ۰۹:۳۱ ب.ظ
دوستان تحصیل کرده ک
(۳۰ خرداد ۱۳۹۲ ۰۸:۴۷ ب.ظ)mahdiii نوشته شده توسط:  مضحک اینه که یه نفر که جایزه نمیده هر کی بلند میشه یه چیزی میده از شهردارو وزیر گرفته تا سفیرو و ...
واقعا برای خودم به عنوان تحصیلکرده متاسفم که بقیه دوستانم این جوری فکر می کنن.
حالا اگه یه ورزشکار یا فوتبالیست این طور بگه عیبی نداره نه اینکه یه تحصیلکرده!!!!!
من خیلیا رو می شناسم که المپیادین و مدال طلای جهانی دارن اونم نه یکی دوتا. ریاضی کامپیوتر.
برین ببینین بهشون چی جایزه میدن؟؟!!!
خیلی مضحکه یکی می گه فوتبالیستا زحمت زیاد می کشن. مگه کسایی که نخبن و در جهان مدال طلا گرفتن زحمت نکشیدن
حتما اونا یه روز خوابیدن بلند شدن، شدن نخبه!!!
خوبه یه مقایسه بشه ببینیم فوتبالیستا چی کار کردن برامون
۱- داشتن حقوق ثابت (اونم در حد چند صد میلیون و میلیاردی) با این بازیای مزخرفشون
بعد یه المپیادی که تو جهان مدال گرفته برین ببینین چی میدن بهشون
۲- خوبه فقط به جام جهانی راه یافتن حالا اونجا آخر می خوان بشن در عوض یه المپیادی اونجا طلا گرفته!!
۳- خودتون بگین برای پیشرفت مملکت و توسعه اقتصادی و صنعتی، یه فوتبالیست بیشتر به درد می خوره که تنها کاری که بلده اینه که توپو شوت کنه ( در مورد بازیکنای ایرانی که همونم بلد نیستن یه پاس درست بلد نیستن بدن) یا یه نخبه که می تونه باعث تحول و رشد تو جامعه بشه.
همین میشه که نخبه های ما بلند میشن از کشور میرن و این فوتبالیستای چی بگم با این حقوقاشون هیچ غلطیم نمی کنن

من می گم کار شاقی نکرده ایران رفته جام جهانی با این گروه آسون. این همم حلوا حلواشون می کنن.
بعد یه نخبه از اسمشم خبر ندارن اصلا کی هست چی کار می کنه در حالیکه اگه بهش امکانات بدن می تونه بیشتر از صدتا فوتبالیست برای کشورش سود داشته باشه

و در آخرم در تمام کشورها اون کسایی که باعث پیشرفت جامعه و توسعه و رفاه مردمش میشن نه فوتبالیستا هستن نه ورزشکارا. (حالا یه سهم کوچیکی دارن بیشتر برای شادیو تفریحه نه بیشتر.) بلکه نخبه ها هستن که تو کشور ما باهاشون این طور رفتار میشه.
نقش فوتبال به عنوان یه عامل محرک روحی واسه جامعه رو هیچکس نمیتونه انکار کنه
فوتبال یه صنعته دوست عزیز،برزیل ی کشور فوق العاده فقیر بوده ولی الان می تونه جام جهانی برگزار کنه،اقتصادش رو فوتبال میچرخه.شما ببین یه تیم ک از دسته اول انگلیس میاد تو لیگ برتر ۲۵ میلیون دلار حق پخش تلویزیونی بش میدن.این یعنی فوتبال خیلی جنبه های دیگ داره ک اگ خودتون نمی دونید منم توضیح بدم فایده ای نداره.اقتصاد ما سیاست ما از بیخ و بن داغونه،مملکت ما با این ۳ میلیارد تومن جایزه ک به بازیکن های تیم ملی دادن درست نمیشه.اونا با صعود ب جام جهانی ۱۹ میلیارد تومن تا الان فیفا به فدراسیون فوتبال داده.حالا اگ بتونن از گروه صعود کنن ک باز یه مقدار دیگ میدن و ....
آقا فرداد درسته به طور مستقیم با من نبودین ولی من چون توی چند پست جواب صحبت شمارو دادم فک میکنم باید بگم اینجا کسی رو حرف کسی حساس نیست.ماها در یه سطحیم داریم با هم بحث میکنیم.!!!و هرکسی نظر خودشو میگ.
Fardad-A، در تاریخ ۰۱ تیر ۱۳۹۲ ۰۱:۴۷ ب.ظ برای این مطلب یک پانوشت گذاشته است:

شما انگار اخبار نگاه نمیکنید . مردم برزیل هر روز دارند تو خیابانها تظارهرات میکنن که ما فقیریم و جام کنفدراسیونها و جام جهانی نمیخوایم.
فوتبال صنعته هست .ولی بیشتر الآن بسمت تجارت داره میره تا صنعت .مخصوصا" تو کشور ما که تجارتش هم از نوع دلالی است. یعنی تولیدات خوبی هم نداره که بشه اسمش را گذاشت تجارت.

HeartTongue
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: barca , babakk
ارسال: #۶۲
۳۰ خرداد ۱۳۹۲, ۱۰:۰۰ ب.ظ
جای تعجب داره که دستمزد بازیکن های فوتبال رو با بقیه ورزشکارا یا نخبه های علمی مقایسه میکنند! شما دستمزد مسی با رونالدو رو ببین چقدره؟ بله دقیقا فوتبال یه صنعت هست.
اون کسی که رفته مدال المپیاد اورده بدون شک استعدادش رو داشته هم از لحاظ علمی و به خصوص مالی! خوب حالا اگر نتونه این رو تو جامعه هم اثبات کنه مقصر کسی نیست.
به بیل گیتس و استیو جابزها نگاه کنید که کل گردش مالی فوتبال اسپانیا شاید یک چندم ثروت اونها هم نشه!

شجاعت، همیشه فریاد زدن نیست؛ گاهی صدای آرامی است که در انتهای روز می گوید : فردا دوباره تلاش خواهم کرد.
 سپاس‌گزاری شده توسط: babakk
ارسال: #۶۳
۳۰ خرداد ۱۳۹۲, ۱۰:۱۸ ب.ظ
خوبه می گی برزیل و انگلیس!!!!
به نظرت فوتبال ایران در حد برزیلو انگلیسه؟؟!!
فوتبال ایران در حد قبرس و اوکراینم نیست چه برسه به تیمایی که شما نام بردی. من می گم اگه در حد یه درصد اونام بتونن بازی کنن این پول نوش جونشون. نه اینکه آدم وقتی بازی تیم ملی رو می بینه باید گریه کنه با این بازی افتضاحشون. شما قبول نداری به من ربطی نداره اما من هیچ لذتی نمی برم از دیدن بازیای فوتبال تیم ملی ایران.

فقط در همین حد خوشحالم که با شانس و اگر اگرها با این گروه و قرعه ساده رفتیم جام جهانی.
می گی برزیل!!! خوب برزیل تونسته همینو بفهمه که تو فوتبال استعداد داره اونم نه یه سال دو سال پیش. پس روش سرمایه گذاری کرده. اونوقت ایران این همه خرج می کنه شما هی بگو سه میلیارد دادن ۱۹ میلیارد گیرشون میاد!!!
برزیلم با فوتبال نمی چرخه. هزارتا صنعت دیگم داره. گردشگریو و..
شما برو ببین تو المپیک کدوم ورزشا برای کشورها باعث افتخار شدن و کشوراشونم نگاه کن ببین اون ورزشا تو اون کشورا چطور حمایت میشه.
نه فوتبال ایران که بعد این همه خرج و مخارج، نه المپیک رفت و بعد این همه سال با شانس و هرچی رفته جام جهانی.
این طرز فکر طرز فکر خیلی اشتباهیه.
اولا ۳ میلیارد خرج نکردن. این همه اردو و حقوقو پول مربیو هزارتا چیزو حساب کنی می بینی سر به فلک میزاره.
من می گم هیچ ربطی نداره چقدر گیرشون میاد، عاقلانه اینه که هرکسی به اندازه زحمتی که کشیده مزدشو بگیره
نه اینکه چون صرفا فوتبالیسته حالا افتضاح بازی کنه تو آسیا پنجم باشه اصلا اینا مهم نیست!!!!!!!
بعد یکی تو جهان اول باشه بهش در حد ۳ ۴ میلیون بدن. حالا شما باز حرف خودتو بزن بگو ۱۹ میلیارد.
به نظرم شما موافقی همه ورزشا کنسل شن فقط به فوتبال بچسبن. چون توش پوله.
ولی یکی که تو یه رشته نفر اوله (چه ورزشی چه علمی) باید بره بمیره.
هر کشوری بنا به استعداد مردمش و قابلیتش این بودجه ها رو تعیین می کنه. ایران فوتبال درست و حسابی نداره حالا شما بگو داره. وقتی به لبنان می بازه برای اولین بار. حالا بازم جایزه بدن. واقعا مسخرس.
حالا شما انقدر خرج کن ببین بعد ۱۰۰ سال فوتبال ایران میشه برزیل!!!!
عاقلانه اینه که ورزشهایی که باعث افتخار میشن یا المپیک یا جام جهانی. اونا ساپورت بشن. نه فوتبال که آسیا هم مقام نمیاره.
به نظر من یه طلای المپیک یا جام جهانی هر ورزشی، تاکید می کنم هر ورزشی، روش نمیشه قیمت گذاشت. شما می گی ۱۹ میلیارد. من می گم ۱۰۰ میلیاردم بیشتر می ارزه.
بعد با والیبالو تکواندو کاراته کشتی وزنه برداری چی کار کردن!!!
الان سوییس فوتبال داره؟؟ اما چون تنیسش خوبه برو ببین چقدر خرج می کنن
یا ترکیه رو ببین درمورد وزنه برداری
ارسال: #۶۴
۳۰ خرداد ۱۳۹۲, ۱۰:۳۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۵ ب.ظ، توسط kevin.)
هفت و نیم میلیون دلار دستمزد کی روش

فدراسیون فوتبال مبلغ قرارداد کی روش را اعلام نکرده، اما خداداد عزیزی فاش کرد این مربی پرتغالی تاکنون هفت و نیم ملیون دلار دریافت کرده و برای تمدید قرارداد، مبلغ بیشتری خواهد خواست. کی روش یک جزیره در نزدیکی ماداگاسکار خریده و احتمالا به آنجا می رود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، خداداد عزیزی، ستاره سابق فوتبال ایران درباره کارنامه کی روش در مدت حضورش در ایران گفت: زمانی که کی‌روش در فروردین سال ۹۰ به کشورمان آمد، انتظار داشتیم تا در نوع فوتبالمان تغییرانی ایجاد کند؛ اما به نظرم خودش بیشتر تغییر کرد تا اینکه بخواهد در روند فوتبالی‌مان تأثیر مثبتی بگذارد. اینکه کی‌روش توانست تیم ملی را به جام جهانی ببرد، نباید کم‌ارزش جلوه داده شود؛ اما موضوع این است که قرار بود او در فوتبال کشورمان تغییر و تحولاتی ایجاد کند. همان موقع هم می‌گفتم فدراسیون فوتبال نباید تمامی اختیارات را به کی‌روش بدهد و هرچیزی را که او گفت بپذیرد. مثلاً تعطیلاتی که در مسابقات لیگ رخ می‌داد یا عدم برگزاری جام حذفی و ۱۶ یا ۱۸ تیمی شدن لیگ و از این دست موارد، چیزهایی بود که بحث آن مطرح می‌شد. کی‌روش قبلاً در صحبت‌های خود گفته بود، بازیکنانی هستند که هنوز بغل پا زدن بلد نیستند و به نظرم حرفش بیهوده نبوده است. این نشان از ضعف فوتبال پایه کشور می‌دهد که چنین مشکلاتی دارد. با گروهی که داشتیم، صعود تیم ملی به جام جهانی باید اتفاق می‌افتاد و خوشبختانه با سه پیروزی در سه هفته آخر، این خواسته رنگ واقعیت به خود گرفت.

خداداد در مصاحبه با برنا، درباره این که کی روش گفته ماندنش در تیم ایران قطعی نیست، گفت:
به‌واسطه اینکه رقم درخواستی کی‌روش زیاد بوده است، مطمئناً برای تمدید قرارداد رقمی بیشتر از شرایط فعلی را تقاضا خواهد کرد و با توجه به وضعیت موجود، به نظر می‌رسد ماندن او در تیم ملی به‌صلاح نخواهد بود. اگر اشتباه نکنم، کی‌روش در این مدت رقمی نزدیک به هفت میلیون دلار گرفته که نزدیک ۲۵ میلیارد تومان می‌شود. از آنجایی که تا قبل از جام جهانی اتفاق مهمی در پیش نخواهد بود، می‌توان از مربی وطنی استفاده کرد و باید تعدادی بازیکن جوان‌تر هم دعوت شوند تا در جام جهانی میانگین سنی بالا برای ما مشکل‌سار نشود.

به این مبلغ، باید پاداش ها را نیز اضافه کرد.
کارلوس کی روش، چند سال قبل یک جزیره در اقیانوس هند، بین ماداگاسکار و موزامبیک خریده و پول آن را در دو سال اخیر پرداخت کرده است. به نظر می رسد این پرتغالی زیرک، بعد از تسویه حساب کامل با فدراسیون فوتبال ایران، به اداره هتل و جزیره توریستی اش بپردازد.
ارسال: #۶۵
۳۰ خرداد ۱۳۹۲, ۱۰:۳۸ ب.ظ
قوچان نژاد و دژاگه ایرانین ولی دانیل داوری و نظری و یه بازیکن دورگه که مادرش شیلیایی بود هم معرفی شدند .

بنظرم یا باید رو فوتبال اصلا سرمایه گذاری نشه و ملت هم امیدی نداشته باشن یا مرد و مردونه کار بشه .

البته فوتبال تو خون ایرانی هاست ، مطمئن باشید اگه زمین های استاندارد داشته باشیم ، به سرمربی های با فکر و باشخصیت بها بدیم و آدم های مشکل دار رو از فوتبالمون حذف کنیم ایران رو در سطوح بالای فوتبالی خواهید دید .

تیم ژاپن تا سال ۱۹۹۰ تیم درجه ۳ آسیا حساب میشد . دیشب به قدری خوب با ایتالیا بازی میکرد که تعجب کردم . در صورتی که از نظر استعداد فوتبال به مراتب کمتر از ایرانیا هستن .
ارسال: #۶۶
۳۰ خرداد ۱۳۹۲, ۱۰:۴۰ ب.ظ
RE: برزیل ما اومدیــــــــــــــم
(۳۰ خرداد ۱۳۹۲ ۰۸:۴۷ ب.ظ)mahdiii نوشته شده توسط:  خیلی مضحکه یکی می گه فوتبالیستا زحمت زیاد می کشن. مگه کسایی که نخبن و در جهان مدال طلا گرفتن زحمت نکشیدن
۲- خوبه فقط به جام جهانی راه یافتن حالا اونجا آخر می خوان بشن در عوض یه المپیادی اونجا طلا گرفته!!
۳- خودتون بگین برای پیشرفت مملکت و توسعه اقتصادی و صنعتی، یه فوتبالیست بیشتر به درد می خوره که تنها کاری که بلده اینه که توپو شوت کنه ( در مورد بازیکنای ایرانی که همونم بلد نیستن یه پاس درست بلد نیستن بدن) یا یه نخبه که می تونه باعث تحول و رشد تو جامعه بشه.
همین میشه که نخبه های ما بلند میشن از کشور میرن و این فوتبالیستای چی بگم با این حقوقاشون هیچ غلطیم نمی کنن

من می گم کار شاقی نکرده ایران رفته جام جهانی با این گروه آسون. این همم حلوا حلواشون می کنن.
بعد یه نخبه از اسمشم خبر ندارن اصلا کی هست چی کار می کنه در حالیکه اگه بهش امکانات بدن می تونه بیشتر از صدتا فوتبالیست برای کشورش سود داشته باشه

و در آخرم در تمام کشورها اون کسایی که باعث پیشرفت جامعه و توسعه و رفاه مردمش میشن نه فوتبالیستا هستن نه ورزشکارا. (حالا یه سهم کوچیکی دارن بیشتر برای شادیو تفریحه نه بیشتر.) بلکه نخبه ها هستن که تو کشور ما باهاشون این طور رفتار میشه.
فکر کنم منظورتون صحبت من با اون دوستمون بود چون کس دیگه در این مورد حرفی نزد.
بهتره صحبتی از کسی نقل میکنین درست نقل کنین.
من گفتم ورزش حرفه ای ریسک داره.
مگه عمر یه ورزشکار حرفه ای اونم تو فوتبال چقدره؟
بعد از بازنشستگی باید چه کار کنه؟
مگه چند نفر از اینهمه فوتبالیست میان تو تیم ملی؟
از یه طرف بازی تو تیم ملی برای فوتبالیست ریسکه اگه مصدوم بشه کسی هزار تومن هم تو دستش نمیگذاره. میتونه از همون باشگاه چند برابر درآمد داشته باشه تا از این جایزه ها.
اونهام که برای جایزه بازی نمیکنن. خودشیرینی های بقیه رو نباید به پای فوتبالیستها نوشت.

ضمنا نمیدونم چرا بحث ورزش با تحصیلات قاطی میشه. اینهمه پولهای میلیاردی تو کشور بالا کشیده میشه کسی صداش در نمیاد.مشکل از جای دیگست ما چسبیدیم به یه جای دیگه.

مهمتر از همه در مورد اینکه نخبگان مملکتو میسازن یا ورزشکارن مطمئنا هر دو.چه لزومی به مقایسشون هست هر دوشون در یک جهت حرکت میکنن نه در مقابل هم. هر کدوم که مقامی بیارن باعث افتخار مملکتن.

مرد زندانی می خندید..
شاید به زندانی بودن خویش شاید هم به آزاد بودن ما...
راستی زندان کدام سوی میله هاست؟

ارنستو چه گوارا
 سپاس‌گزاری شده توسط: barca
ارسال: #۶۷
۳۱ خرداد ۱۳۹۲, ۱۲:۱۸ ق.ظ
(۳۰ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۴۰ ب.ظ)babakk نوشته شده توسط:  
(30 خرداد ۱۳۹۲ ۰۸:۴۷ ب.ظ)mahdiii نوشته شده توسط:  خیلی مضحکه یکی می گه فوتبالیستا زحمت زیاد می کشن. مگه کسایی که نخبن و در جهان مدال طلا گرفتن زحمت نکشیدن

فکر کنم منظورتون صحبت من با اون دوستمون بود چون کس دیگه در این مورد حرفی نزد.
بهتره صحبتی از کسی نقل میکنین درست نقل کنین.
من گفتم ورزش حرفه ای ریسک داره.
مگه عمر یه ورزشکار حرفه ای اونم تو فوتبال چقدره؟
بعد از بازنشستگی باید چه کار کنه؟
مگه چند نفر از اینهمه فوتبالیست میان تو تیم ملی؟
از یه طرف بازی تو تیم ملی برای فوتبالیست ریسکه اگه مصدوم بشه کسی هزار تومن هم تو دستش نمیگذاره. میتونه از همون باشگاه چند برابر درآمد داشته باشه تا از این جایزه ها.
اونهام که برای جایزه بازی نمیکنن. خودشیرینی های بقیه رو نباید به پای فوتبالیستها نوشت.

ضمنا نمیدونم چرا بحث ورزش با تحصیلات قاطی میشه. اینهمه پولهای میلیاردی تو کشور بالا کشیده میشه کسی صداش در نمیاد.مشکل از جای دیگست ما چسبیدیم به یه جای دیگه.

مهمتر از همه در مورد اینکه نخبگان مملکتو میسازن یا ورزشکارن مطمئنا هر دو.چه لزومی به مقایسشون هست هر دوشون در یک جهت حرکت میکنن نه در مقابل هم. هر کدوم که مقامی بیارن باعث افتخار مملکتن.

خوبه قبول کردی هردوتاشون باعث افتخارن. خوب ؟
پس باید فوتبالیست رقمای میلیاردی بگیره و یه نخبه با اون همه مدالای رنگارنگ نه پایه حقوق داشته باشه نه هیچی فقط یه جایزه در حد دو میلیون.
مگه یه نخبه تا کی می تونه برای جامعش مفید باشه و بره المپیاد و افتخار کسب کنه؟؟ اونم در همین حد ۲۵ ۲۶ سالگی. تازه از سنی که ورزشکارا بازنشسته می کنن خودشونو هم کمتره.
شما می گی بعدش یه کاری گیر میارن تو دانشگاهو اینا. اولا همشون این طوری نیستن. بعدش خوب فوتبالیستا هم میرن مربی میشن یا مدیر میشن یا هزارتا شغل مربوط تو حیطه خودشون.
باید هم مقایسه انجام بشه به نظر من خیلی هم مهمه. همین که ما تو جامعمون هنوز اینو نمی فهمیم که یه نخبه (که به نظر من بسیار نقشش باید پررنگ تر باشه از همه لحاظ) حداقل ارزشش با یه فوتبالیست (که به نظر من اسمشو نمیشه بزاریم فوتبالیست تو ایران) برابر باشه، دیگه حرفی برای گفتن نمی مونه.
باید یه نخبه از نظر مالی ساپورت بشه. من حاضرم پول بیت المال تو جیب نخبه ها بره تا این فوتبالیستایی که همون فوتبالم نمیدونن چیه و چه جور بازی باید بکنن. واقعا وقتی بازی رو میدیدم از خنده داشتم می ترکیدم که یه پاس بلد نیستن بدن!!!! یعنی در این حد
مگه تو ورزشهای دیگه ورزشکار صدمه نمی بینه؟ تو وزنه برداری یا ورزشهای دیگه.
اینا همش بهونست. یه چیز جدید بگین.
به جای دفاع از فوتبالیستا که مطمئنا به درد جامعه نمی خورن به اندازه نخبه ها یکم واقع بین باشیم و حداقل مشکلات نخبه ها رو هم ببینیم.
اصلا فوتبالی که اینا بازی می کنن جای طرفداری نداره. بیشتر شبیه گل کوچیک تو خیابون بازی می کنن. انقدرم تحویلشون می گیرن انگار چی کار کردن.
ارسال: #۶۸
۳۱ خرداد ۱۳۹۲, ۱۲:۴۸ ق.ظ
اگه اجازه بدین من یه جمله این وسط بگم که امیدوارم فقط نظر تلقی بشه :
اشکال در جامعه ما ساختارها ست و مجریها.
ساختارها را مجلس و مجریها دولتها هستند.

شرحش اینه که :
فوتبال ایران ، فوتبال دنیا نیست. چون فوتبال دنیا روی پای خودش ایستاده. پولش را بخش خصوصی در میاره و خودش هم خرج میکنه ، ورزشگاه میسازه ، امکانات ایجاد میکنه و علاوه بر همه اینها به دولت مالیات هم میده. شغل هم ایجاد میکنه و مزایای دیگری هم داره مثل صنعت توریسم و ....
فوتبال ملی برای دولتهاشون خرج آنچنانی نداره چون درصد ناچیزی از در آمد دولت صرف اونها میشه و حق پخش و فروش تلویزیونی و غیره باز میره تو جیب دولت و ملت.

اما فوتبال ایران. دولت هر سال بالغ بر سیصد تا چهارصد میلیارد تومان درش هزینه میکنه که عمده اش به بازیکنها میرسه. مدیران باشگاهها را مستقیم یا با واسطه فراوان دولت تعیین میکنه. علتش هم مشخصه چون وقتی پولش را میده ، متصدی خرجش را هم خودش باید در تعیین اش نقش داشته باشه. مدیران باشگاههای ما در واقع ماموران دولتی هستند که بنوعی هر جور دلشون بخواد هزینه میکنن.
حدود نودو پنج درصد طرفدار دو تا باشگاهند . بعضی باشگاهها حتی ده هزار نفر هم طرفدار ندارند ولی خب لیگ باید داشته باشیم. علتش هم اینه که ...... راستش نمیدونم Big GrinBig GrinBig Grin
نداشته باشیم فقط چون هیچ تفریح دیگری برای تخلیه انرژی جوونها نداریم ممکنه دردسر ایجاد بشه.Big Grin

در فوتبال ملی هم وضع بدتره. یه جورایی در این چند سال اخیر دولت دوست داره دخالت مستقیم کنه. اگه افتخاری باشه خودش را سریع قاطی میکنه. اگه اشکال باشه یا ناموفقیت میندازه گردن یکی دیگه. برکناری دکتر دادکان را که یادتون هست تا الآن.

اما نخبه ها :
نخبه ها هم برای پز دادن خوب ازشون استفاده میشه. منتها نخبه ها مثل فوتبال اقبال عمومی نداره. یه جورایی فقط یه دوره هایی در سال میشه ازشون استفاده کرد. در دولت نهم و دهم تعداد نخبه ها بشدت زیاد شد. نه اینکه مردم همه نخبه شده باشند. نه اینطور نبود . بلکه هر کس یه اختراعی ثبت میکرد اون اوایل میشد نخبه. الآن یه جورایی بعضی از نخبه ها فی الواقع نخبه نیستند. مثلا" کسیکه رشته اش زمین شناسی هست ولی داروی درمان سرطان اختراع میکنه وکسی هم خارج ایران تاییدش نمیکنه، یا با داشتن این همه کارخانه داروسازی و متخصص در این رشته تعداد زیادی از نخبگان ما دارو اختراع کرده اند و معلوم نیست چجوری تایید شده اند . در این دو سه سال اخیر دیگه اونقدر شور شد که صدای آشپز هم دراومد و ثبت اختراعات از سازمان مالکیت صنعتی جدا شد (از نظر ساختمانی) و یه سری مراحل برای ممیزی اختراعات وضع شد چون تعداد اختراعات بشدت در حال ازدیاد بود.
نخبه ها الآن خیلی زیادند . بعضی شون امکاناتی گرفته اند و کاری هم نکرده اند. من خودم چندتاشون را میشناسم.
ولی نخبه درسخوان با استعداد معمولا" اهل قاطی شدن تو بعضی بازیها برای گرفتن امکانات نیست. خیلی زرنگ باشه بتونه هیئت علمی یه دانشگاه خارج از تهران بشه.

اما بقیه دنیا که بقول دوستان استیو جابز و بیل گیتش پرورش میدن ، ساختارشون برای نخبه ها اینجوری نیست. ما یه کشوری هستیم که نفت داریم ، گاز داریم ،خلاصه حسابی پولداریم (البته الآن که تو تحریم هستیم نمیتونیم خرج کنیم)،. دولت هامون هم هیچوقت روی تولید ثروت غیر از فروش نفت حساب جدی باز نمیکنن.
اگه دولتی هم بخواد از نخبه ها حمایت کنه ، نمیتونه چون بدنه سازمانهای دولتی ما ، یه بدنه چاق و کم تحرکه که نمیشه تکانش داد. باید متصدی امور نخبه ها خودش نخبه باشه. نه اینکه با رانت های عجیب غریب دکتر شده باشه.
هفتصد سال پیش شاعر گفت : تا راهرو نباشی کی راهبر شوی؟
همه راهبرهایی که دولت در این وادی میگذاره راهرور نبوده اند.
متصدی امور نخبگان باید از بین خود نخبه ها و با رای خودشون انتخاب بشه.
دولت حمایت پولی نباید از نخبه ها بکنه باید کارشون را بخره. ولی دولت اصرار داره براشون حقوق بگذاره. آخه نخبه حقوق میخواد چیکار. مگه کارمنده ؟؟؟؟ بهش پروژه بده ازش بقیمت واقعی بخر.
بر وارداتی که میتونیم تولید داخلی خوب توسط نحبگان داشته باشیم عوارض سنگین بگذار.
نخبگانی که در علوم نظری کار میکنن دولت باید براشون بورس تحصیلی بگذاره و بفرسدشون برن بهترین دانشگاهها تحصیل کنن و شرایط کاریشون فراهم بشه تا برگردند . ولی ذهنیت دولتها دادن پول و یارانه و یه دونه ماشین و یه وام سی چهل میلیون تومانی است.Big Grin

از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر ............ یادگاری که در این گنبد دوار بماند..
.
 سپاس‌گزاری شده توسط: azad_ahmadi , maneshty , nina69
ارسال: #۶۹
۳۱ خرداد ۱۳۹۲, ۰۱:۰۴ ق.ظ
(۳۱ خرداد ۱۳۹۲ ۱۲:۱۸ ق.ظ)mahdiii نوشته شده توسط:  خوبه قبول کردی هردوتاشون باعث افتخارن. خوب ؟
پس باید فوتبالیست رقمای میلیاردی بگیره و یه نخبه با اون همه مدالای رنگارنگ نه پایه حقوق داشته باشه نه هیچی فقط یه جایزه در حد دو میلیون.
مگه یه نخبه تا کی می تونه برای جامعش مفید باشه و بره المپیاد و افتخار کسب کنه؟؟ اونم در همین حد ۲۵ ۲۶ سالگی. تازه از سنی که ورزشکارا بازنشسته می کنن خودشونو هم کمتره.
شما می گی بعدش یه کاری گیر میارن تو دانشگاهو اینا. اولا همشون این طوری نیستن. بعدش خوب فوتبالیستا هم میرن مربی میشن یا مدیر میشن یا هزارتا شغل مربوط تو حیطه خودشون.
باید هم مقایسه انجام بشه به نظر من خیلی هم مهمه. همین که ما تو جامعمون هنوز اینو نمی فهمیم که یه نخبه (که به نظر من بسیار نقشش باید پررنگ تر باشه از همه لحاظ) حداقل ارزشش با یه فوتبالیست (که به نظر من اسمشو نمیشه بزاریم فوتبالیست تو ایران) برابر باشه، دیگه حرفی برای گفتن نمی مونه.
باید یه نخبه از نظر مالی ساپورت بشه. من حاضرم پول بیت المال تو جیب نخبه ها بره تا این فوتبالیستایی که همون فوتبالم نمیدونن چیه و چه جور بازی باید بکنن. واقعا وقتی بازی رو میدیدم از خنده داشتم می ترکیدم که یه پاس بلد نیستن بدن!!!! یعنی در این حد
مگه تو ورزشهای دیگه ورزشکار صدمه نمی بینه؟ تو وزنه برداری یا ورزشهای دیگه.
اینا همش بهونست. یه چیز جدید بگین.
به جای دفاع از فوتبالیستا که مطمئنا به درد جامعه نمی خورن به اندازه نخبه ها یکم واقع بین باشیم و حداقل مشکلات نخبه ها رو هم ببینیم.
اصلا فوتبالی که اینا بازی می کنن جای طرفداری نداره. بیشتر شبیه گل کوچیک تو خیابون بازی می کنن. انقدرم تحویلشون می گیرن انگار چی کار کردن.

من برای چی باید از فوتبالیست دفاع کنم.یه سالی تو جوانان بازی میکردم اونم بخاطر کار ول کردم رفت پی کارش.

من حرفم اینه که شما بجای مقایسه نخبه با فوتبالیست یا هر رشته ورزشی دیگه بیا با اینا مقایسه کن:
چرا همه میدونن گنجها و ثروت ملی ایران چطوری خارج میشه و کی خارج میکنه ولی کسی صدا در نمیاد؟ رو سرمون هم میذاریمشو حلوا حلوا هم میکینم.
چرا یه نماینده تا دیروز به زور یک ماشین داشتن ولی حالا املاکش سر به فلک میکشه؟
چرا تو تمام ادارات باند بازیه فقط افراد خاصی استخدام میشن؟
اینهمه پول نفت کجا میره؟
چرا سرمایه خیلی از مسئولین مملکت اعلام نمیشه؟
و ...

اینجا جایی که شما باید مقایسه انجام بدی بگی پول نخبه داره کجا میره نه با ورزشکار.

مرد زندانی می خندید..
شاید به زندانی بودن خویش شاید هم به آزاد بودن ما...
راستی زندان کدام سوی میله هاست؟

ارنستو چه گوارا
 سپاس‌گزاری شده توسط: fsi2013 , barca
ارسال: #۷۰
۳۱ خرداد ۱۳۹۲, ۰۱:۳۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۱ خرداد ۱۳۹۲ ۰۱:۳۵ ق.ظ، توسط barca.)
(۳۱ خرداد ۱۳۹۲ ۱۲:۴۸ ق.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  .......
شرحش اینه که :
فوتبال ایران ، فوتبال دنیا نیست...

جدی نیست؟ بعد اونوقت شادی بعد از فوتبالمون باید مثل دنیا باشه؟ مثل اونجاهایی باشه که شما از لطف دهکده جهانی بودن دیدید؟

(۳۱ خرداد ۱۳۹۲ ۱۲:۴۸ ق.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  ......

اما بقیه دنیا که بقول دوستان استیو جابز و بیل گیتش پرورش میدن ، ساختارشون برای نخبه ها اینجوری نیست. ما یه کشوری هستیم که نفت داریم ، گاز داریم ،خلاصه حسابی پولداریم (البته الآن که تو تحریم هستیم نمیتونیم خرج کنیم)،. دولت هامون هم هیچوقت روی تولید ثروت غیر از فروش نفت حساب جدی باز نمیکنن.
......
یعنی در ایالات متحده هیچ مهندس کامپیوتری نیست که نخبه باشه و حسرت درامد مسی یا رونالدو رو نداشته باشه؟ در صورتی که همون جا غول ترین شرکتهای ای تی رو داره! اپل مایکرسافت گوگل اوراکل و..... ساختار البته که مهمه اما این فرد هست که تصمیم میگره قراره چه اتفاقی رو به جامعه حتی تحمیل کنه کاری که استیو جابز کرد اون اسمارت فون رو به زندگی ما تحمیل کرد و سودش رو هم برد. ایالات متحده هم نخبه هایی مثل دنیس ریچی داشت و هم میلیاردهایی مثل جابز!
این از یه طرف که فقط ساختار خوب باعث پیشرفت نیست و در همین ایران هم ادمهای زیادی در رشته های مختلف علمی کار میکنند و درامدشون خیلی بیشتر از یه فوتبالیسته.
به نظر من ما خیلی داریم ساختار رو بهونه میکنیم اگر ما واقعا نخبه داریم و اونا می خوان کار کنند اما بقیه نمی ذارند چرا پیدا کردن یه کتاب خوب تو رشته خودمون که تالیف باشه در حد غیر ممکنه حتی در مباحث کاربرذی مثل برنامه نویسی. یه سرچ ساده نشون میده که نخبه های ما قادر نیستند توقع اولیه رو هم پاسخ بدن. یه قدسی رشته کامپیوتر داره پدر همه رو در اورد با این کتاب ناقصی که به قول خودش نوشت! یه ترجمه بد و ناقص از یه کتاب خوب!
نوشتن یه کتاب حتی به صورت الکترونیکی و برای پیشرفت جامعه خودت کار خیلی سختیه؟
نخبه بودن اگه اینطور باشه که کلاس ساعت فلان تومن برم برای المپیاد چهار تا تریک یاد بگیرم سوال جواب بدم چه فایده داره؟ که بخواییم بهش افتخار کنیم!
کلا نخبه های طرد شده جامعه ما هم حق دارند و هم مقصرند در این وضعیت.

ضمن اینکه بهتره به جای فقط انتقاد از سیاستهای جاری به خودمون هم یه نگاهی کنیم که همین جا با رفتارمون چندتا از بچه های خوب چه از نظر علمی و چه از نظر اخلاقی رو خاموش کردیم؟

شجاعت، همیشه فریاد زدن نیست؛ گاهی صدای آرامی است که در انتهای روز می گوید : فردا دوباره تلاش خواهم کرد.
 سپاس‌گزاری شده توسط: babakk

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کمبود استادان رشته مهندسی در برزیل SHayAN_567 ۰ ۱,۷۱۱ ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۵:۲۶ ب.ظ
آخرین ارسال: SHayAN_567

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close