زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۴:۵۰ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

معرفی گرایش هایIT

ارسال: #۱۶
۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۱۲:۵۵ ق.ظ
معرفی گرایش هایIT
(۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۱۲:۲۴ ق.ظ)shamim_70 نوشته شده توسط:  راهنمایی تون برای سرچ توی گوگل نیاز به پست زدن نداشتSmile
من اگ اطلاعات توی گوگل رو میخاستم زحمت تاپیک زدن رو نمیکشیدم....من رشته ها رو از دید کسایی ک دارن تحصیل میکنم در اون رشته ها میخام !

شما ک واردی بگین ببینم درجه ۶و۷ش کدوماس ک شما میخای زحمت نرفتنشو بکشی؟Big Grin

ظاهرا شما هنوز دلت از اون تاپیک دیگه پره که اینطوری مینویسی واقعا متاسفم واستون
همون رنک ۶-۷ رو هم میتونین توی گوگل پیدا کنید

(۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۱۲:۳۲ ق.ظ)Nesyan نوشته شده توسط:  ولی به نظر من گوگل فقط یه آشنایی کوچیک از رشته ها میده.
فقط کسی که درسای این رشته هارو پاس کرده میتونه تعریف خوبی ازشون داشته باشه!

درسها رو هم میتونید توی سایت دانشگاها پیدا کنید
قطعا نظر دانشجویان ارشد مفید تره بنده قصدم این بود که کمکی کرده باشم

هی ایـــــــــــــــــــــــــــــــــزد...
Angel
۰
۲
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۱۷
۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۱:۰۷ ق.ظ
RE: معرفی گرایش هایIT
(۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۱۲:۵۵ ق.ظ)explorer نوشته شده توسط:  
(04 اردیبهشت ۱۳۹۴ ۱۲:۲۴ ق.ظ)shamim_70 نوشته شده توسط:  راهنمایی تون برای سرچ توی گوگل نیاز به پست زدن نداشتSmile
من اگ اطلاعات توی گوگل رو میخاستم زحمت تاپیک زدن رو نمیکشیدم....من رشته ها رو از دید کسایی ک دارن تحصیل میکنم در اون رشته ها میخام !

شما ک واردی بگین ببینم درجه ۶و۷ش کدوماس ک شما میخای زحمت نرفتنشو بکشی؟Big Grin

ظاهرا شما هنوز دلت از اون تاپیک دیگه پره که اینطوری مینویسی واقعا متاسفم واستون
همون رنک ۶-۷ رو هم میتونین توی گوگل پیدا کنید

(۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۱۲:۳۲ ق.ظ)Nesyan نوشته شده توسط:  ولی به نظر من گوگل فقط یه آشنایی کوچیک از رشته ها میده.
فقط کسی که درسای این رشته هارو پاس کرده میتونه تعریف خوبی ازشون داشته باشه!

درسها رو هم میتونید توی سایت دانشگاها پیدا کنید
قطعا نظر دانشجویان ارشد مفید تره بنده قصدم این بود که کمکی کرده باشم
من چیز بدی نگفتم شما بخای تاسف بخورید دوست عزیز
اینک من دلم پره و ازاین حرفا واقعا خندم گرفت!این گویا تصور شماست.
موضوع تبادل نظره نه انتقاد از تاپیک.
من توو گوگل سرچ کردم از یکی دونفرم خودم شخصا پرسیدم دلم میخاست نظر شخصی شما دوستان مانشتی رو بدونم چون بهتون اعتماد دارم!وگرنه بقول خودتون توو گوگل فراوونه از این نظرات!
بهرحال بازم خوشحال میشم نظر شخصی تونو بدونم اگرم دوس نداشتید ک هیچی!

زمان آدم ها رو دگرگون میکند
اما تصویری را که از آنها داریم
ثابت نگه می دارد
هیچ چیز دردناک تر از این تضاد
میان دگرگونی آدم ها و ثبات خاطره ها نیست

مارسل پروست
از کتاب : در جستجوی زمان از دست رفته
۰
۰
ارسال: #۱۸
۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۱:۱۴ ق.ظ
معرفی گرایش هایIT
بهترین گرایش شبکه و امنیت اطلاعات است البته کسی که در زمینه مدیریتی بخواهد کار کند و مدیریت را بر مهندسی ترجیح دهد تجارت الکترونیک هم خوب است.
ولی شبکه و امنیت زودتر تکمیل می شود
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Happiness.72
ارسال: #۱۹
۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۱:۲۱ ق.ظ
معرفی گرایش هایIT
از دوستان تجارت :
گرایش تجارت سمت تجارت واقعی هم میره
منظورم درس های تجارت و جدا از کامپیوتر ؟
۰
۰
ارسال: #۲۰
۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۲:۱۶ ق.ظ
(۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۱۲:۰۸ ق.ظ)shamim_70 نوشته شده توسط:  خب من مثلا بشخصه میخام بدونم رشته مدیریت سیستم های اطلاعاتی چیه؟
یا سیستم ها چند رسانه ای؟
همچنین دانشگاه هاا!
مثلا دانشگاه تحصیلات تکمیلی کرمان چجور دانشگاهی هست؟بیرجند هم همینطور؟
یا غیرانتفاعی امام رضا ؟؟

کسی نیست این رشته ها و دراین دانشگاه ها تحصیل کرده باشه ک راهنمایی کنه؟
اتفاقا راجع به سیستمهای چندرسانه ای یادمه بحث شده بود. این رشته ها رو میتونید سرچ کنید درسایی که تدریس میشه رو پیدا کنید. یه چیزایی دستتون میاد. تو سایت خود دانشگاهها هم برید.
برای غیر انتفاعی معمولا دیگه فاصله از دانشگاه ملاکه.
سال ارائه یک رشته در دانشگاه هم ملاکه که هر چی قدیمی تر باشه معمولا(نه همیشه) قویتره.

اگه با دیکشنری سرو کار داری یه سر به اینجا بزن:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: khordad.girl , shamim_70 , shabnamZ , shamim_s
ارسال: #۲۱
۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۱۰:۲۹ ق.ظ
معرفی گرایش هایIT
سلام
من هم با نظر نیسان موافقم
بچه های ارشد سال قبل یه همتی کنند بیان پست بزارن در مورد دانشگاه ها و دروس و گرایش هاشون
و یه سری اطلاعات بدن
مرسیSmileBig Grin
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Nesyan
ارسال: #۲۲
۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۱۲:۳۳ ب.ظ
آقا دیگه اطلاعات ندین ی پیام خطا داره میاد از طرف مغزم فک کنم حافظه ی داخلیم پر شده از بس اطلاعات دادین
مجبور میشم برم اکسترنال بخرمBig GrinTongueHeart

آنچه که دیگران درباره شما فکر می کنند اهمیتی ندارد.
۴
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: kingmax
ارسال: #۲۳
۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۱:۱۷ ب.ظ
معرفی گرایش هایIT
دوستان ببینید ...این تاپیک رو شمیم جون نزده که یه سری بیان واسه سرچ کردن تو گوگل راهنمیاییشون کنن فک کنم به عنوان یه آی تی وومن این یکی رو خوب بلد باشه! این تاپیک واسه اینه که اگه دانشجوی ارشد هستین راجع به رشتتون و واحداش صحبت کنید...به شخصه قبل از اینکه وارد رشته آی تی بشم فک میکردم آی تی و کامپیوتر مث همه و اصن دوسش نداشتم ولی بعدش کاملا نظرم عوض شد و الان رشته مورد علاقه م هست....
ببینید مثلا من میخوام بدونم سامانه های شبکه ای چی هست...خب تو گوگل سرچ میکنم لیست درسا و واحدا و تعریف قلمبه سلمبه و کتابی از ین رشته هم میخونم ولی واقعا این درک صحیحی به من نمیده! تا وقتی یه نفر مه رشته ش سامانه های شبکه ایه و الان ۲ ۳ ترمه داره میره و همه چی دستش اومده...
پس واقعا اگه قصد کمک ندارید یا اطلاعاتشو رو هوا هم حرف نزنید....لطفا....
۶
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Nesyan , maryam_92a , barabox , shamim_s , رتبه۱سال۹۴ , kingmax , shamim_70 , kader , ziba.O , RASPINA , Happiness.72
ارسال: #۲۴
۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۲:۴۳ ب.ظ
معرفی گرایش هایIT

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

از کسایی که این گرایشا قبول شدن میتونید سوال کنید. پیام خصوصی بدین
بهترم هست احترام همدیگرو نگر دارید

اگه با دیکشنری سرو کار داری یه سر به اینجا بزن:

۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: shamim_70 , khordad.girl , shabnamZ , ziba.O , sahar salehi , afrooz-OMD
ارسال: #۲۵
۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۶:۲۷ ب.ظ
معرفی گرایش هایIT
سلام
می بخشید ولی همونطور که قبلا گفتم باید بچه هایی که تجربه ارشد it در گرایش های مختلف رو در دانشگاه داشتن بیان و نظراتشونو بیان کنن. khordad.girl درست میگن
بچه هایی که دانشجو هستن الان یه همتی کنن و بیان هر چی میدونن بگن.
چون خودمون سرچ کردن رو که بلدیم
ولی اطلاعات اصلی رو بچه هایی که دانشجو هستن می دوننTongueTongueTongue
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: shamim_70 , shabnamZ , shamim_s
ارسال: #۲۶
۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۷:۴۸ ب.ظ
معرفی گرایش هایIT
از اسم هر گرایش مشخصه که دروس اون رشته به چه سمتی میره.
من که تجارت میخونم، درساش بیشتر حالت تشریحی و مدیریتی داره. یعنی خبری از فرمول و حل کردن مسایل نیست. با یک سری مباحث علوم اقتصاد، مهندسی صنایع و تکنولوژی های IT آشنا میشی و یاد میگیری چطور به کمک IT، یک بنگاه اقتصادی رو مدیریت کنی، چطور بازاریابی کنی، چطور بفروشی، تجارت سیار چیه، مشکلات امنیتی این نوع تجارت چیه، زنجیره تامین از تهیه مواد اولیه تا تولید و حمل و نقل و فروش و مدیریت موجودی رو یاد می گیری. درواقع یک ویژن از اقتصاد و تجارت نوین رو به دست میاری که دیگه حالت سنتی نداره و الکترونیکی شده و دیگه محدودیت های فیزیکی رو احساس نکنی و به عنوان یک بیزنس من، به فکر جهانی شدن باشی.
امیدوارم به دردتون خورده باشه.
۱۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Nesyan , barabox , zorkide , kingmax , shamim_70 , sanamsayna , رتبه۱سال۹۴ , M a h d i , احسان مومنی , scania , shamim_s , khordad.girl , Haj Reza , miss msv66 , ziba.O , Happiness.72 , sahar salehi , arshad92
ارسال: #۲۷
۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۹:۱۶ ب.ظ
(۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۷:۴۸ ب.ظ)damash نوشته شده توسط:  از اسم هر گرایش مشخصه که دروس اون رشته به چه سمتی میره.
من که تجارت میخونم، درساش بیشتر حالت تشریحی و مدیریتی داره. یعنی خبری از فرمول و حل کردن مسایل نیست. با یک سری مباحث علوم اقتصاد، مهندسی صنایع و تکنولوژی های IT آشنا میشی و یاد میگیری چطور به کمک IT، یک بنگاه اقتصادی رو مدیریت کنی، چطور بازاریابی کنی، چطور بفروشی، تجارت سیار چیه، مشکلات امنیتی این نوع تجارت چیه، زنجیره تامین از تهیه مواد اولیه تا تولید و حمل و نقل و فروش و مدیریت موجودی رو یاد می گیری. درواقع یک ویژن از اقتصاد و تجارت نوین رو به دست میاری که دیگه حالت سنتی نداره و الکترونیکی شده و دیگه محدودیت های فیزیکی رو احساس نکنی و به عنوان یک بیزنس من، به فکر جهانی شدن باشی.
امیدوارم به دردتون خورده باشه.

ممنون از شما و توضیح خوبتون
حالت مدیریتی و یا بازاریابی و ... رو من بهش علاقه دارم
این رشته رو من دوست دارم اگه نشد برم شبکه یا امنیت حتما میرم همین رشته
البته شایدم اولویت اولم شد همین تجارت
باز باید بیشتر تحقیق کرد
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: miss msv66
ارسال: #۲۸
۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۶:۲۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۶:۲۸ ب.ظ، توسط blx.)
معرفی گرایش هایIT
تو گرایش شبکه یه سری درسا حفظ کردنی و مفهومی معمولی هست و چند تا رابطه و فرمول و ... بصورت کاربردی داره توش، اما یه سری هم آمار و احتمالات مهندسی و کد نویسی و ... کسی که میخواد بیاد گرایش شبکه باید بدونه میره تو آزمایشگاه های گروه کامپیوتر (یا شایدم برق و ...) و کنار بچه های نرم افزار و هوش مصنوعی و معماری و ... ارشدشو میگذرونه، جوش کامپیوتری هست (در یه دسته بندی کلی به نظرم امنیت و شبکه کامپیوتری هستن، تجارت و آی تی هم مدیریتی و صنایعی یه جورایی ) بچه هایی که امسال امید قبول شدن دارید از همین الان مشورت ها و لابی هاتونو آغاز کنید (؛ ملاقات و مشاوره گرفتن از اساتید سابق، مشورت با دوستانی که سطح علمی خوب و اطلاعات کافی دارند، و مخصوصا حضور فیزیکی در رشته محل های مورد نظرتون برای بررسی واقعی مسائل و ...). همه چی هم درس و دانشگاه و ...نیست، بنا به شرایطتون آماده تصمیم گیری باشید. امیدوارم همتون در یک دید سطح بالا، از زندگیتون لذت ببرید و در کلیت زندگیتون موفق باشید.
۶
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Haj Reza , Nesyan , khordad.girl , zahra_ce87 , miss msv66 , barabox , sahar salehi , arshad92
ارسال: #۲۹
۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۳:۵۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۴:۰۲ ب.ظ، توسط humorkhan.)
معرفی گرایش هایIT
گرایش مخابرات امن
دو دانشگاه تبریز و امام رضا این گرایش را ارایه میکنند.اول از همه باید گفت اسم درست این گرایش ارتباطات امن (secure communication) است نه مخابرات امن (secure telecommunication) یا به تعبیری بهتر و درست تر نام آن امنیت ارتباطات است . در واقع با نگاه به دروس چارت این گرایش کاملا میتوان از نوع دروس به این موضوع پی برد که دروس طوری انتخاب شده است که در واقع دانشجوی این رشته به امنیت در ارتباطات میپردازد. یعنی میتواند به امنیت در پایین ترین لایه که امنیت در لایه فیزیکی ارتباطات است تا بالاترین سطح مثلا امنیت در شبکه های اجتماعی و اپلیکشن ها و ... بپردازد. پس بر خلاف اسم مخابرات امن که شاید گول زننده باشد دانشجو احساس کند با گرایشی مخابراتی روبرو است میتواند بسته به علاقه رویکردی کاملا در سطوح بالا را دنبال کند و کاملا کامپیوتری و فناوری اطلاعاتی باشد . در دانشگاه امام رضا در سال اول ورودی این گرایش، درس سیگنال ها و سیستم ها که درسی در حوزه مخابرات و ریاضی محسوب میشود به عنوان پیش نیاز به دانشجویان داده شد اما پس از اعتراض دانشجویان مبنی بر اینکه شاید دانشجویانی باشند که بخواهند در سطوح امنیت لایه شبکه و سطوح بالاتر کار کنند و به این پیش نیاز نیازی نداشته باشند از ورودی سال بعد این پیش نیاز دیگر ارایه نمیشود.برای درک بهتر شما از این گرایش بعضی از دروسی که در این گرایش ارایه میشود را در ذیل میتوانید مشاهده کنید.

اصول رمزنگاری
شبکه های کامپیوتری پیشرفته
مبانی امنیت اطلاعات
سیستم های هوشمند
سیستم های کامپیوتری امن
سیستم های کامپیوتری توزیع شده
پروتکل های امنیتی
امنیت شبکه های کامپیوتری
مدیریت سیستم های امن
امنیت پایگاه داده
تئوری اطلاعات و کدینگ
پایگاه داده پیشرفته
سیستم عامل پیشرفته
و ...
لازم به ذکر (ارشد ۳۲ واحد معادل ۸ درس از دروس بالا(چارت) + دو واحد سمینار + ۶ واحد پایان نامه)
درون چارت این گرایش دروس دیگری هم به چشم میخورد اما تمامی دروسی که در بالا ذکر شده در دانشگاه امام رضا ارایه شده است شاید دروس دیگری در چارت باشد ولی ارایه نشوند پس دروس ارایه شده ذکر شد تا دید بهتر و واقعی تری برایتان ایجاد گردد. همان طور که از اسامی دروس مشخص است دوستانی که به امنیت و شبکه علاقه مند هستند ولی در گرایش دو و سه رتبه خوبی ندارند این شانس را دارند با توجه به این که این گرایش با رتبه گرایش های چهار (مهندسی فناوری اطلاعات) دانشجو میپذیرد به علاقه خود در این گرایش دست یابند . توصیه دیگری که فکر کنم در انتخاب رشته برایتان مفید باشد این که دانشگاهی رو انتخاب کنید که چند گرایش نزدیک به گرایش شما در ان دانشگاه ارایه شود مثلا در دانشگاه امام رضا کنار گرایش مخابرات امن گرایش امنیت اطلاعات و نرم افزار و حتی هوش مصنوعی (ابته هوش مصنوعی به صورت مجازی) پذیرش دارد این مزیت باعث دسترسی شما به اساتید بیشتر ومتخصص در ان حوزه ها میشود و مهمتر از این گاهی دروس ارایه شده برای این گرایش ها با دروس چارت شما همپوشانی دارد و این یک مزیت بزرگ برای شما میشود و قدرت انتخاب شما را بالا میبرد تا دروسی که به آن علاقه بیشتری دارید را انتخاب کنید بخصوص گرایش های نزدیکی مانند امنیت اطلاعات که دروس مشترک زیادی با گرایش مخابرات امن (امنیت ارتباطات) دارد.موفق باشید.
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: khordad.girl , barabox , Nesyan , shamim_70
ارسال: #۳۰
۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۴:۰۸ ب.ظ
معرفی گرایش هایIT
humorkhan ببخشید شما با رتبه ی ۳۷۶ تبریز قبول شدید؟

هرکجا لرزیدی، از سفر ترسیدی، فقط آهسته بگو : من خدا را دارم.
۱
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حل و بررسی سوالات مدارمنطقی دکتری ۹۲ گرایش معماری nomad:D ۲۵ ۲۳,۹۹۲ ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ ۱۰:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: masoumeh97
  دانلود سوالات تخصصی گرایش فناوری اطلاعات آزمون دکتری ۹۱(کد ۲۳۵۸) Lonely Palm ۲ ۵,۸۶۲ ۲۶ دى ۱۴۰۲ ۰۲:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  گرایش های علوم کامپیوتر alisaaa ۴ ۳,۶۵۲ ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ۰۴:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: hashemhamidi
Information معرفی شغل برای شهریه‌ی دانشگاه Cina ۹ ۵,۳۷۴ ۲۹ مهر ۱۴۰۲ ۰۵:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: rashinpazh
  معرفی منبع مناسب برای ارشد گسسته saharitst ۲۱ ۲۴,۴۹۵ ۲۲ دى ۱۴۰۰ ۰۶:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: YasiAli
Music معرفی آهنگ‌هایی که حسابی دوسشون داریم! Amir V ۱,۱۵۱ ۲۳۳,۲۵۲ ۳۰ آذر ۱۴۰۰ ۰۵:۴۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Azaadi
  درخواست معرفی منبع برای دروس پایگاه داده پیشرفته، تجارت و آموزش الکترونیکی ehsannaq3 ۱۱ ۱۲,۹۲۹ ۱۰ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۵۳ ق.ظ
آخرین ارسال: pouya47
  دانشگاه صنعتی اصفهان یا گرایش معماری امیرکبیر sima84 ۰ ۱,۷۶۶ ۱۶ شهریور ۱۴۰۰ ۰۳:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
  منابع آزمون دکتری گرایش تجارت الکترونیک wskf ۳ ۵,۹۷۵ ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۰:۱۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Ametrine
  معرفی استاد در دیتاماینینگ و بیگ دیتا heelii ۱ ۲,۱۲۵ ۲۶ اسفند ۱۳۹۹ ۰۱:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close