زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۵:۱۷ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

اسباب و لوازم ضروری برای سربازی در غربت

ارسال:
۲۳ فروردین ۱۳۹۴, ۰۴:۲۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳ فروردین ۱۳۹۴ ۰۴:۲۴ ب.ظ، توسط ehsansjs.)
باسلام و وقت بخیر
میخواستم بدونم چیا لازمه برده شه و چیارو اجازه نداریم با خودمون ببریم
۱اردیبهشت آموزشیم شروع میشه
یه سری سوالات فرعی هم اگه لطف کنین جواب بدینBlush
آیا خوب عمل کردن در دوره آموزشی امتیازه مثبتی داره و مزیتی برای زمان تقسیم داره؟

فعلا باسپاس
لطفا مارو از تجربیات خودتون محروم نکنید
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: Sadi_gh , m.teymourpour
ارسال:
۲۳ فروردین ۱۳۹۴, ۰۵:۲۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳ فروردین ۱۳۹۴ ۰۶:۳۳ ب.ظ، توسط Sadi_gh.)
RE: اسباب و لوازم ضروری برای سربازی در غربت
سلام
واقعاً جدی جدی میری خدمت؟!!
قرار بود ارشد قبول شیم هاااااااااا Smile
آخه میدونی من داشتم دوستانی که ارشد دادن و رفتن خدمت و قبول شدن و دوباره اومدن بیرون، خب، یه سری مزیت داره اونم این که وقتت هدر نمیره حدود ۶ماه فکر کنم ، اما دوستام همشون سختی کشیدن مخصوصا کارای اداری و این حرفا.
به هرحال امیدوارم بهترین شرایط باشه برات.
من خودمم اعزام اردیبهشت بودم البته سال ۹۱ Tongue
در مورد وسایل : ببین روز اول که میری و بعد اینکه گرردان و گروهانت مشخص شد، یه کوله سربازی توش پر از وسایل میدن بهتون.
از جمله دوتا پتو و ملافه و دو دست لباس آموزشی و کلاه و مسواک و خمیردندون و شامپو و حوله و جوراب و از اینجور چیزا میدن.
چیزایی که نباس ببری وسایل الکترونیکی مثل Mp3پلیر و فلش و موبایل و Mp4 و ازین چیزاس، البته بعضی ها پای بازداشتت وایمیستادن و میاوردن مخصوصا موبایل رو اونایی که قضیه رومانتیک و عشقولانه داشتن Tongue (بسوزه پدر عاشقی Big GrinTongue )
چیزایی که باس ببری زیاد نیس : کارت تلفن، نخ و سوزن، ناخنگیر ،چاقو (نه برا دعوا ،میوه خوری باشه Big Grin )، و حتما یه کرم ضدآفتاب ببر و به اندازه کافی ویتامین و پروتئین و خوراکی ،هرچه کوچیکتر و مقوی تر باشه بهتر مخصوصا شکلات و ...

براساس تجربه شخصی من که سرمون اومد تو دوره آموزشی نه باید سعی کنی بهترین باشی و نه سعی کنی زیاد تنبل باشی. نرمال بهترین حالته .البته اینم بگم بستگی به رسته داره، اگه ارتش بودی سعی کن بهترین باشی تا درجه ات ستوانی باشه
اما اگه نیروی انتظامی یا سپاه بودی سعی کن ستوان نشی حالا میگم چجوری.
ارتش ستوان باشی نونت تو روغنه کار اداری و اولاش یه خورده پست بعدش پستم هم حذف میشه و حال میکنی
ناجا ستوان شی چه راهنمایی رانندگی چه کلانتری داغون میکنن آدمووو و اصلن براشون مهم نیس لیسانس و این حرفاااا Dodgy
من خودم تو دوره آموزشی نمرات تیراندازیم بالای ۹۵ بود (سروانه میگفت قبلا یاد گرفتی ،گفتم نه کانتر زیاد بازی کردیم Tongue) واس همین ستوان شدم و افتادم نیروی انتظامی و راهنمایی و رانندگی تهران ، هفته اول یه قبض جریمه دادن تو دستمون و بسم الله ....
داشتیم طرف دکترای شیمی بود و تو خیابون داشت جریمه می نوشت!!!!!!!!!
درحالی که درجه های پایین تر ،استوار ها و گروهبان ها فقط وایمستادن تو خیابون بدون مسئولیت و دعوا و جریمه و بازرسی و این حرفا.
بعد ۷ماه رفتم اداره به عنوان گرافیست ، اگه تخصص داشته باشی همون اول حتما برو سراغش. بعدش که تو اداره بودیم وضعیتمون بهتر بود.
تا اینکه بعد ۲۱ ماه تموم شد البته اداره یه چیزیش خوبه دوست و آشنا زیاد پیدا میکنی و در شرایط مختلف به دردت میخوره
مخصوصاً مرخصی و این حرفاا Wink

امیدوارم اینایی که بهت گفتم به دردت بخوره.
به هرحال خدمت کاملاً یه چیز شانسی هستش، جاش و اینا مونده قسمتت چی باشه، ولی واقعاً ارزش داره ،تجربه ها و چیزهایی که یاد میگیری تو هیچ شرایطی نمیتونی یاد بگیری پس استفاده کن ازش.
موفق باشی

[تصویر:  11.png]
 سپاس‌گزاری شده توسط: MCB , ehsansjs , m.teymourpour
ارسال:
۲۴ فروردین ۱۳۹۴, ۰۳:۱۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ فروردین ۱۳۹۴ ۰۳:۱۷ ق.ظ، توسط ehsansjs.)
(۲۳ فروردین ۱۳۹۴ ۰۵:۲۵ ب.ظ)Sadi_gh نوشته شده توسط:  به هرحال خدمت کاملاً یه چیز شانسی هستش، جاش و اینا مونده قسمتت چی باشه، ولی واقعاً ارزش داره ،تجربه ها و چیزهایی که یاد میگیری تو هیچ شرایطی نمیتونی یاد بگیری پس استفاده کن ازش.
موفق باشی

ضمن تشکر خیلی لطف کردید و مطمئن باشید که به درد هرکی خونده و خواهد خواند میخوره
بس این که میگن هرکی بالاترین امتیازو باره موقع تقسیم حق انتخاب داره کشکه؟
من که نیروی انتظامی ام
اگه دانشگاه درنیآم بدبخت شدم! راستی بابام ۷ماه جبهه داره الآن میتونم اقدام کنم واسه کسریHuh
میخاستم از اسفند برم ولی با عجله فرستادم اواخر آذر خوردم اردیبهشت الانم که گفتن همون ۲۱ماههBig Grin
 سپاس‌گزاری شده توسط: Sadi_gh
ارسال:
۲۴ فروردین ۱۳۹۴, ۰۱:۲۸ ب.ظ
من هم ۱ اردیبهشت باید برم.موفق باشید.
فکرکنم بعدازآموزشی که تقسیم شدید یگانتون بایدبرید و کارهای کسری رو انجام بدید.درضمن درانتخاب یگان هیچ حق انتخابی به شماداده نمیشه وخودشون انتخاب می کنن.

You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life
Winston Churchill
 سپاس‌گزاری شده توسط: m.teymourpour , Sadi_gh , ehsansjs
ارسال:
۲۴ فروردین ۱۳۹۴, ۰۱:۵۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ فروردین ۱۳۹۴ ۰۲:۱۹ ب.ظ، توسط m.teymourpour.)
با اجازه دوستان منم تجربیاتمو میگم چون ناسلامتی ۲۱ مثل مرد خدمت کردیمSmile
در تمام مراحل بند پ حرف اول رو میزنه
ما روز اعزام که رفتیم چند نفر بودن افتاده نیروی دریایی ارتش که میگفتن سخته، جالبه واسه شون کد هم خورده بود اما نرفتن، وقتی از یکیشون پرسیدم چرا نمیری گفت من با فلانی حرف زدم گفته درستش میکنم، چند وقت بعد دیدمش داره تو سپاه خد مت میکنه
وقتی میرین لباساتونو بگیرین یه گونی بهتون میدن که دو دست لباس توشه، یه جفت پوتین، فک کنم ۶ یا ۷ جفت جوراب، دو تا پتو، واکس پوتین، یکی یا ۲ تا کلاه، جانماز و یه کاپشن و ....
قطعا حرفای من کلی نیست و بستگی به فرمانده تون داره، ولی معمولا آدمای با وجدان خیلی کم پیدا میشه
اینکه چجور خدمت کنین، اول برین ببینین چجو محیطه و بعد تصمیم بگیرین
من روز اولی که رفتم اونجا، چند صفحه تایپ بود که داده بودن یه سرباز تایپشون کنه، فک کنم حدود یه ماه معطلشون کرده بود واسه تایپ. من رفتم دو روزه تایپ کردم و گفتم الان تشویقی بهم میدن. هنوز تایپم تموم نشده دیدم ۱۰ تا دی وی دی آوردن میگن باید اینارو بذاری تو دستگاه و هرچی گوینده میگه رو کاغذ بنویسی و اگه هم اشتباه بنویسی تنبیه میشی
تو خدمت خیلی از شما پرسیده میشه که فلان کار رو بلدین یا نه، اینو در نظر داشته باشین که گاهی اوقات یه بله میتونه هزار تا بلا رو سرتون بیاره
البته اگه بلد بودین و دیدین با اون کار راحتترین حرفی نیست
کلا تو خدمت به شما به عنوان برده نگاه میکنن و هر کاری میگن باید انجام بدی و حق هیچ گونه اعتراضی نداری، بازم بگم که محیط و مسئولین اونجا خیلی مهمه
من چند ماه یه جا خدمت کردم و بعد رفتم یه جای دیگه که واقعا یکی از مسئولینش آدم خیلی شریفی بود، با خواهش و تمنا از من میخواست کاری رو انجام بدم، یادمه اوخر خدمت تازه ظروع کرده بودم واسه ارشد بخونم. به من میگفت تو بخون قبول شی و خیلی از کارایی رو که من باید انجام میدادم رو خودش انجام میداد و هیچ کس جرات نداشت به من دستور بده مگه اینکه تنبل بازی در میاوردم و درس نمیخوندم
خیلی دوست دارم یه رتبه خوب بیارم و برم بازم ازش تشکر کنم
اگه تاریخ اعزامتون اول اردیبهشت باشه که الان دیگه باید مشخص شده باشه کجا افتادین

آقای sadi_gh واقعا شما چیز یاد گرفتین؟Smile
ما که تو خدمت جز حقارت و تحقیر چیزی ندیدیم
اینکه ظهر با ماشین دولتی بری جلو مدرسه فرمانده و منتظر پسرش باشی که بیاد و برسونیش خونه، این واقعا چیز یاد گرفتن داره، بعد جالبه وقتی میاد سوار ماشین میشه انگار نوکر خودش و باباشی
شاید قدیما خدمت چیز یاد گرفتن داشت، چون واسه همه یکسان بود
وقتی تو خونه خودتون مثل ادم بزرگ شدی اما وقتی که میری خدمت و بهت میگن سینی چای رو ببر تو فلان اتاق(نا سلامتی مهندسی). بعد هستن کسانی که سیکل هم ندارن مثل خان خدمت میکنن
یه تعداد کمی هستن که لب مرز خدمت میکنن، شاید اسم اونارو بشه گذاشت سرباز
روز اولی ما رفتیم خدمت یه پسره که خدا شاهده سیکل هم نداشت گذاشتن بالا سر ما که بهمون دستور میداد، همون روز اول ما رو انداختن تو حوض و گفتن این حوضو تمیز کنین سردار داره میاد بازدید
ما ۵ نفر بودیم که ۳ تامون لیسانس و ۲ تامون ارشد بود، اول فک کردیم این پسره حالا از روی شوخی کردن داره یه چیزی میگی بعد دیدیم نه بابا جدی جدی شده رئیس ما. یکی از بچه ها بهش گفت بیا اینجا کارت داریم یکی دیگه از بچه ها که فرغون دستش بود و داشت آشغالا میبرد با فرغون زد زیرش و افتاد تو حوض و شروع کردن به گریه کردن. بعدش بچه ها گردن نگرفتن و گفتن فرغون خزیده.
شب نشده بود که دیدم برنامه برامون آوردن من شده بودم مسئول جارو کردن محوطه و یکی از بچه های دیگه شده بود مسئول شستن توالت. دیدن برنامه همانا و شورش هم همانا. با حالت عصبانی رفتیم که اعتراض کنیم و گفتیم هر چی میشه باداباد
جارو کردن من که برداشته نشد ولی توالت شستن دوستم درست شد و ما صبح زود بلند شدیم و یه جارو دادن بهمون و گفتن بسم اله
یه جارو میزدم و هزار تا فحش میدادم، هم به خودم و هم به مسببین. بعدشم فرمانده می اومد از کنارمون رد میشد و هزار تا ایراد میگرفت. حرف زدن هم بلد نبود
خدمت ما که اینجوری بود. البته بعدش خوب شد
سربازی یعنی این چیزا.
 سپاس‌گزاری شده توسط: Sadi_gh , ehsansjs , سجاد۶۷
ارسال:
۲۴ فروردین ۱۳۹۴, ۰۲:۵۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ فروردین ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ، توسط Sadi_gh.)
(۲۴ فروردین ۱۳۹۴ ۰۳:۱۲ ق.ظ)ehsansjs نوشته شده توسط:  
(23 فروردین ۱۳۹۴ ۰۵:۲۵ ب.ظ)Sadi_gh نوشته شده توسط:  به هرحال خدمت کاملاً یه چیز شانسی هستش، جاش و اینا مونده قسمتت چی باشه، ولی واقعاً ارزش داره ،تجربه ها و چیزهایی که یاد میگیری تو هیچ شرایطی نمیتونی یاد بگیری پس استفاده کن ازش.
موفق باشی

من که نیروی انتظامی ام
اگه دانشگاه درنیآم بدبخت شدم! راستی بابام ۷ماه جبهه داره الآن میتونم اقدام کنم واسه کسریHuh
میخاستم از اسفند برم ولی با عجله فرستادم اواخر آذر خوردم اردیبهشت الانم که گفتن همون ۲۱ماههBig Grin
خواهش میکنم.
آره دقیقا همینطوره ،بالاترین امتیاز و بهترین رژه رفتن و اینا همش کشکه تو آموزشی.
خب پس اگه نیروی انتظامی باشی فقط و فقط باید سعی کنی که درجه ات استوار یک بشه، ینی نه ستوان که بدن راهنمایی و خیابون وایستی و نه استوار دو که شاید شاید بدن کلانتری واس گشت!!
جبهه بابات رو هم هم دوره و هم بهدش میتونی بری دنبالش مشکلی نداره.اما دوره حوصله نمیکنی و همش خسته ای.
قضیه ۲۱ ماه هم همیشه همینطوری بوده، قبل سال زیاد میکنن تا همه دفترچه بدن از ترس زیاد شدن بعد که میبینن تقاضا زیاد شد دوباره همون قانون قبلی ،من آدم میشناسم که نمیخواست بره خدمت به خاطر ۲۴ماه شدن رفت فرستاد دفترچه شو و الان افسرده شده!!
ایشالا که شانست خوب باشه و یه جا بیوفتی که راحت باشه، و اون مهمتر اینکه ایشالا ارشد قبول شی داداش Wink

(۲۴ فروردین ۱۳۹۴ ۰۱:۵۸ ب.ظ)m.teymourpour نوشته شده توسط:  در تمام مراحل بند پ حرف اول رو میزنه
عاغا میثم همه اینایی که گفتی کاملا درسته و منم با چشمای خودم دیدم اینارو.ولی همیشه اینطوری نیس.
هم تختی من تو دروه آموزشی از کرج اومده بود،باباش سرهنگ بازنشسته بود فکر کنم، قبل تقسیم میگفت سپردم به بابام و من کرج یا تهران میفتم و این حرفا.... اما بعد تقسیم افتاد گیلانغرب کرمانشاه و لب مرز.... ولی ارشد قبول شد و اومد دانشگاه.
بیشتر از خودش ما واسش ناراحت بودیم چون کلا از گروه ما فقط یک نفر افتاد کرمانشاه و اونم این بنده خدا بود.
بعد که ارشد قبول شد اومد و میگفت راننده سرهنگ بودم یه هایلوکس داده بودن دستش و همیشه با سرهنگ بوده و حتی راضی هم بود از خدمت در اونجا.
به هرحال ...ینی همیشه پارتی جواب نمیده ولی خیلی ها هم هستن که استفاده میکنن و جواب میده.

(۲۴ فروردین ۱۳۹۴ ۰۱:۵۸ ب.ظ)m.teymourpour نوشته شده توسط:  آقای sadi_gh واقعا شما چیز یاد گرفتین؟Smile
اتفاقا همه اونکارایی که گفتی منم انجام دادم، ببین جارو کردن و حوض شستن و نظافت و آب دادن به باغچه و سرکله زدن با سرباز صفرها و وسایل جابه جا کردن و هزارتا کار دیگه ، اینا کارایی که نمیگم قانونه خدمته ولی کادری ها و زمان به مرور باعث شدن جزیی از خدمت کردن حساب شه. همه اینا درست ولی اینا رو بزاریم کنار خیلی چیزهای خوب هم یاد گرفتم که تو زندگیم به درد بخور باشه.
درواقع اینا رو بها دادیم ولی چیزای دیگه هم یاد گرفتیم.
حالا همه اینکارا به کنار ، من خودم شخصاً کتاب های تحصیلی و آموزشی بچه رییسمون رو میگرفتم. بچه کوچولوی یکی از کارکنان رو از مهدکودک میاوردم ، هزارتا تحقیق واسه کادری ها میگرفتم و .... کارای از این قبیل. اینا بدجا افتاده ، فکر میکنن سرباز که در اختیار ایناست میتونن واسه کارای شخصیشون استفاده کنن ،اوایل میگفتیم بابا استفاده شخصی از سرباز غیرقانونیه و اینا ... بعد دیدیم نه حاجی انگاری قانون و اینا کشکه ، وقتی تو یه محیطی میری که همه برای خودشون تلاش میکنن و بقیه براشون مهم نیستن به هیچ قیمتی ،انموقع یه چیزایی یاد میگیری که ممکنه هیچ جا یاد نگیری، یا اینکه بتونی با سیاست و بدون بی احترامی حرف زور رو قبول نکنی و انجام ندی، همه اینایی که یاد میگیری واقعاً ارزش داره، وقتی میبینی اونا ازت استفاده میکنن ، پس توام از موقعیت استفاده کن و یه چیزی یاد بگیر که حداقل نره تو پاچت. برا من که جواب داد این روش.
منم قبول دارم دوسال زندگی آدم میگذره،ولی دست خودته چه جوری بگذرونیش.

سپاس‌گزاری شده توسط: ehsansjs , m.teymourpour
ارسال:
۲۴ فروردین ۱۳۹۴, ۰۵:۲۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ فروردین ۱۳۹۴ ۰۶:۰۱ ب.ظ، توسط ehsansjs.)
شستن دستشویی پادگان رو به حمالی برای کارای شخصی مافوقم ترجیح میدم( اکثر این سرهنگ ها و... عقده ای هستن ،عموی من هرکی اسباب کشی داشت میگفت میخوای آدم بیارم؟!)
راستی اگه PlayerMp3ببریم یواشکی چیکار میکنن؟
من شنیدم روز اول آموزش که وسایلتون رو دادن میگن خوش اومدین برید۳-۴ روز بعد بیاید(مثلا لباستونو کوتاه کنید و...) موی سرمو فکر کنم الآن همون باید بزنم!
اونجا میوه و... نمیدن؟ ویتامین C از کجا تامین میشه پس؟!

اعزامی به :اردبیل/ پادگان مرزی شهید مدنی اصلاندوز(نیروی انتظامی)

(۲۴ فروردین ۱۳۹۴ ۰۱:۲۸ ب.ظ)Hamzeh.S نوشته شده توسط:  من هم ۱ اردیبهشت باید برم.موفق باشید.
فکرکنم بعدازآموزشی که تقسیم شدید یگانتون بایدبرید و کارهای کسری رو انجام بدید.درضمن درانتخاب یگان هیچ حق انتخابی به شماداده نمیشه وخودشون انتخاب می کنن.
همچنین
شما قراره شهر خودتون خدمت کنین دیگه؟بالاخره فارغ اتحصیل دانشگاه تهران و...
یادمه بعد دبیرستان و وقتی میخاستم برم دانشگاه به عموم گفتم اگه همین الآن هم دانشگاه نرم و برم سربازی با اینکه دانشگاه برم سربازی نرم فرقی نمیکنه برگشت گفت:بیچاره اگه بدون مدرک لیسانس بری حتما میافتی مرز و... خیلی سخته
الآن که کارشناسیم تمام شده افتادم یه شهر مرزی که شنیدم کسی جرات نمیکنه با لباس نظامی تردد کنه اونجا
ارسال:
۲۴ فروردین ۱۳۹۴, ۰۶:۱۳ ب.ظ
من نیروی زمینی ارتش پرندک هستم.البته این ربطی به مدرک شماودانشگاه محل تحصیل شما نداره(اون طوری که من شنیدم).
اینقدرنگران نباشید.زیادم به اینکه دیگران درباره اونجا چی می گن توجه نکنین
من هم شنیدم که میگن روزاول می رید واستحقاقی هارومی گیرید ویک سری توجیهات می شیدوبعد میگن برید و ۳یا۴ روزبعدبیاید.
اگردستگاههای الکترونیکی غیرمجازروببرید وبگیرن من شنیدم بازداشت واحتمالا اضافه خدمت وازاین جورچیزا داره.
باخودتون قرص جوشان ویتامین C ببریدکه خیلی لازمه.به خصوص که اردبیل هواش سرده.لباس گرم هم حتما فراموش نشه.

You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life
Winston Churchill
 سپاس‌گزاری شده توسط: ehsansjs , Sadi_gh
ارسال:
۲۴ فروردین ۱۳۹۴, ۰۶:۵۷ ب.ظ
(۲۴ فروردین ۱۳۹۴ ۰۲:۵۷ ب.ظ)Sadi_gh نوشته شده توسط:  
(24 فروردین ۱۳۹۴ ۰۳:۱۲ ق.ظ)ehsansjs نوشته شده توسط:  
(23 فروردین ۱۳۹۴ ۰۵:۲۵ ب.ظ)Sadi_gh نوشته شده توسط:  به هرحال خدمت کاملاً یه چیز شانسی هستش، جاش و اینا مونده قسمتت چی باشه، ولی واقعاً ارزش داره ،تجربه ها و چیزهایی که یاد میگیری تو هیچ شرایطی نمیتونی یاد بگیری پس استفاده کن ازش.
موفق باشی

من که نیروی انتظامی ام
خواهش میکنم.
آره دقیقا همینطوره ،بالاترین امتیاز و بهترین رژه رفتن و اینا همش کشکه تو آموزشی.
خب پس اگه نیروی انتظامی باشی فقط و فقط باید سعی کنی که درجه ات استوار یک بشه، ینی نه ستوان که بدن راهنمایی و خیابون وایستی و نه استوار دو که شاید شاید بدن کلانتری واس گشت!!
جبهه بابات رو هم هم دوره و هم بهدش میتونی بری دنبالش مشکلی نداره.اما دوره حوصله نمیکنی و همش خسته ای.
قضیه ۲۱ ماه هم همیشه همینطوری بوده، قبل سال زیاد میکنن تا همه دفترچه بدن از ترس زیاد شدن بعد که میبینن تقاضا زیاد شد دوباره همون قانون قبلی ،من آدم میشناسم که نمیخواست بره خدمت به خاطر ۲۴ماه شدن رفت فرستاد دفترچه شو و الان افسرده شده!!
ایشالا که شانست خوب باشه و یه جا بیوفتی که راحت باشه، و اون مهمتر اینکه ایشالا ارشد قبول شی داداش Wink

(۲۴ فروردین ۱۳۹۴ ۰۱:۵۸ ب.ظ)m.teymourpour نوشته شده توسط:  در تمام مراحل بند پ حرف اول رو میزنه
عاغا میثم همه اینایی که گفتی کاملا درسته و منم با چشمای خودم دیدم اینارو.ولی همیشه اینطوری نیس.
هم تختی من تو دروه آموزشی از کرج اومده بود،باباش سرهنگ بازنشسته بود فکر کنم، قبل تقسیم میگفت سپردم به بابام و من کرج یا تهران میفتم و این حرفا.... اما بعد تقسیم افتاد گیلانغرب کرمانشاه و لب مرز.... ولی ارشد قبول شد و اومد دانشگاه.
بیشتر از خودش ما واسش ناراحت بودیم چون کلا از گروه ما فقط یک نفر افتاد کرمانشاه و اونم این بنده خدا بود.
بعد که ارشد قبول شد اومد و میگفت راننده سرهنگ بودم یه هایلوکس داده بودن دستش و همیشه با سرهنگ بوده و حتی راضی هم بود از خدمت در اونجا.
به هرحال ...ینی همیشه پارتی جواب نمیده ولی خیلی ها هم هستن که استفاده میکنن و جواب میده.

(۲۴ فروردین ۱۳۹۴ ۰۱:۵۸ ب.ظ)m.teymourpour نوشته شده توسط:  آقای sadi_gh واقعا شما چیز یاد گرفتین؟Smile
اتفاقا همه اونکارایی که گفتی منم انجام دادم، ببین جارو کردن و حوض شستن و نظافت و آب دادن به باغچه و سرکله زدن با سرباز صفرها و وسایل جابه جا کردن و هزارتا کار دیگه ، اینا کارایی که نمیگم قانونه خدمته ولی کادری ها و زمان به مرور باعث شدن جزیی از خدمت کردن حساب شه. همه اینا درست ولی اینا رو بزاریم کنار خیلی چیزهای خوب هم یاد گرفتم که تو زندگیم به درد بخور باشه.
درواقع اینا رو بها دادیم ولی چیزای دیگه هم یاد گرفتیم.
حالا همه اینکارا به کنار ، من خودم شخصاً کتاب های تحصیلی و آموزشی بچه رییسمون رو میگرفتم. بچه کوچولوی یکی از کارکنان رو از مهدکودک میاوردم ، هزارتا تحقیق واسه کادری ها میگرفتم و .... کارای از این قبیل. اینا بدجا افتاده ، فکر میکنن سرباز که در اختیار ایناست میتونن واسه کارای شخصیشون استفاده کنن ،اوایل میگفتیم بابا استفاده شخصی از سرباز غیرقانونیه و اینا ... بعد دیدیم نه حاجی انگاری قانون و اینا کشکه ، وقتی تو یه محیطی میری که همه برای خودشون تلاش میکنن و بقیه براشون مهم نیستن به هیچ قیمتی ،انموقع یه چیزایی یاد میگیری که ممکنه هیچ جا یاد نگیری، یا اینکه بتونی با سیاست و بدون بی احترامی حرف زور رو قبول نکنی و انجام ندی، همه اینایی که یاد میگیری واقعاً ارزش داره، وقتی میبینی اونا ازت استفاده میکنن ، پس توام از موقعیت استفاده کن و یه چیزی یاد بگیر که حداقل نره تو پاچت. برا من که جواب داد این روش.
منم قبول دارم دوسال زندگی آدم میگذره،ولی دست خودته چه جوری بگذرونیش.

آره خب حرفاتون درسته
قیول دارم من نیمه خالی لیوان رو دیدم
میدونین، آدم دلش از این میسوزه که به نام قداست سربازی و خدمت به وطن باید بره دو سال از بهترین سال های زندگیشو بگذزونه اما وقتی میره اونجا چیز دیگه ای میبینه
ارسال: #۱۰
۲۴ فروردین ۱۳۹۴, ۱۱:۵۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ فروردین ۱۳۹۴ ۱۱:۵۲ ب.ظ، توسط barabox.)
ما که چیزی ندیدم جز تلف شدن عمر
شاید یه چیزهایی هم اونجا یاد گرفته باشیم
ولی به هیچ عنوان ارزش نداره در مقابل تمام چیزهایی که ازت میگیرن
تنها خوبیش نظمیه که تو کارات داری بعد خدمت
آخر خدمت هم باید به کی و کجا بگی تمام چیزهایی که از دستش دادی؟
به هیچ جا دستت بند نیست
 سپاس‌گزاری شده توسط: ehsansjs , سجاد۶۷
ارسال: #۱۱
۲۴ فروردین ۱۳۹۴, ۱۱:۵۳ ب.ظ
آقا اینقدر تو دل بنده خدا را خالی نکنید.
من که با بدترین دید رفتم خدمت.
یکسال هم با کش دادن تحصیل و گرفتن امریه و حتی امتحان دادم که امریه بگیرم و نروم ولی آخرش مجبور شدم بروم.
ولی همه اش روز اولش سخت بود. مهم اینه که بپذیریش.
فوایدش تو ذهنت باشه. و مثل یه فنر که بهش نیرو وارد میشه جمع بشی و البته نشکنی و روحیه ات خراب نشه. و تمام که شد مثل همان فنر جمع شده کلی تو زندگیت بپری جلو.(الآن حسودیم شد که یه نفر تین حرفا را قبلش بمن نزدSmile
بگید و بخندید و همه چی را شوخی بگیرید .

از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر ............ یادگاری که در این گنبد دوار بماند..
.
 سپاس‌گزاری شده توسط: MCB , Sadi_gh , ehsansjs , sahar salehi , mfXpert , سجاد۶۷
ارسال: #۱۲
۲۵ فروردین ۱۳۹۴, ۱۲:۱۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ فروردین ۱۳۹۴ ۱۲:۱۴ ق.ظ، توسط Sadi_gh.)
(۲۴ فروردین ۱۳۹۴ ۱۱:۵۳ ب.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  آقا اینقدر تو دل بنده خدا را خالی نکنید.
من که با بدترین دید رفتم خدمت.
یکسال هم با کش دادن تحصیل و گرفتن امریه و حتی امتحان دادم که امریه بگیرم و نروم ولی آخرش مجبور شدم بروم.
ولی همه اش روز اولش سخت بود. مهم اینه که بپذیریش.
فوایدش تو ذهنت باشه. و مثل یه فنر که بهش نیرو وارد میشه جمع بشی و البته نشکنی و روحیه ات خراب نشه. و تمام که شد مثل همان فنر جمع شده کلی تو زندگیت بپری جلو.(الآن حسودیم شد که یه نفر تین حرفا را قبلش بمن نزدSmile
بگید و بخندید و همه چی را شوخی بگیرید .

دقیقا همینطوره که میفرمایید.
"هرکاری، هــــر کاری اولش سخته "
من به جرات میتونم بگم دوره آموزشی که سخت ترین قسمت خدمت بود بهترین دوماه خدمت حساب میشه.

سپاس‌گزاری شده توسط: ehsansjs
ارسال: #۱۳
۲۵ فروردین ۱۳۹۴, ۰۱:۰۳ ق.ظ
سلام.اول ارزوی موفقیت دارم واسه همه اونایی که مثل مردمیرن خدمت!دوستان توخدمت فنی کارباشی(تعمیرکاربرق والکترونیک تامکانیک نونت توروغنه...سه ماه آموزشی میشه هفته...چراکه فرمانده هااکثرأ عشق مفت واینکه بدون هزینه کاراشون انجام بشه,,,,حالاچه نصب گیرنده دیجیتال تابرسه ب تعمیر لپ تاپ یاتبلت دختریاپسرش!!!!!!!!!!) دیگه زرنگ باشی وبهیچ عنوان اولا رانندگی راکناربذارین که کلا نوکری والافی...دیومأبابروبچه های همشهری رفاقت کنیدتاغریبه و زیرآب زنها را بشناسید!!سیومأ مسؤل آشپزخونه,ومنشی دفتر سعی کنیدازخودتون باشه,یعنی اولین روز اموزشی سریع برای ثبت ونوشتن اسم ها داوطبانه و زود بافرمانده هماهنگ بشیدکه داخل امور اداره ی گردان سرک بکشی....تجربه روخدمتون گفتم,خودم۱۷روزپادگان مالک اشتراراک اموزشی بودم,باقیش تو مخابرات و دیگه خودتون حدس میزنید ی گروهبان رسمی واسه تماس وخط آزاد چقدر احترام میذاشت!!!درضمن بالرها بصورت مرام و لوتی صفت برخوردکنید,تا بدخواه هاتون تو پادگان ازتون حساب ببرن.یاعلی مدد
 سپاس‌گزاری شده توسط: ehsansjs
ارسال: #۱۴
۲۵ فروردین ۱۳۹۴, ۰۱:۵۱ ق.ظ
واویلا کاش منم تجربه میکردم

و اینک ای دلا خو کن به تنهایی که از تن ها بلا خیزد
سعادت آن کسی دارد که از تن ها بپرهیزد
خداوندا Heart تو می دانی که انسان بودن و ماندن در ابن دنیا چه دشوار است
چه رنجی می بردSleepy آنکس که انسان است و از احساس سرشار است
ارسال: #۱۵
۱۴ بهمن ۱۳۹۴, ۱۰:۰۹ ق.ظ
سلام عرض و ادب خدمت همه دوستانی که مشمول خدمت سربزی یا در حین انجام خدمت مقدس سربازی هستن من می تونم بهتون مشاوره بدم و هر کمکیم از دستم بر بیاد براتون انجام میدم خوشحال میشم از طریق جی میل با من در تماس باشید
کسری خدمت . انتقالی
Gmail: arashsafari34@gmail.com

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Exclamation ارسال پرونده سربازی در تیر ماه....کمک کنید shayanww ۴ ۵,۰۷۹ ۰۷ مرداد ۱۳۹۷ ۰۱:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: aali361
  نیاز به راهنمایی و تجربه دوستان (ضروری) امیر ای تی ۷ ۵,۳۸۷ ۱۳ خرداد ۱۳۹۷ ۱۱:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Parisa__karimi
  خاطرات سربازی simorghsimorgh ۲۸ ۱۸,۸۱۹ ۱۰ بهمن ۱۳۹۶ ۱۲:۵۶ ق.ظ
آخرین ارسال: αɾια
  راهنمایی برای ترجمه مقاله برای پایان نامه و همچنین ترجمه اخبار برای وب سایت Doctorwho ۱ ۲,۶۹۸ ۳۰ تیر ۱۳۹۶ ۰۱:۴۴ ق.ظ
آخرین ارسال: mohamad--figo
  درخواست راهنمایی دقیق برای خدمت سربازی sina.iRoid ۶ ۶,۵۴۳ ۰۵ تیر ۱۳۹۶ ۰۵:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: abolfazl pepco
  سوالات متداول در مورد کنسول های بازی پلی استیشن و ایکس باکس و لوازم جانبی ahmin ۰ ۲,۱۷۵ ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۱۰:۵۲ ق.ظ
آخرین ارسال: ahmin
  دانلود جزوه لغات ضروری برای آزمون تافل amiraraz ۰ ۲,۳۱۴ ۲۸ دى ۱۳۹۵ ۱۱:۴۲ ق.ظ
آخرین ارسال: amiraraz
  میخوام برم سربازی........اشتباهه؟؟؟؟؟ mojistd ۹ ۱۱,۰۴۱ ۱۵ آذر ۱۳۹۵ ۱۱:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: mojistd
  کنکور دوباره یا سربازی the ۱۰ ۷,۱۲۳ ۲۰ مهر ۱۳۹۵ ۰۸:۵۲ ق.ظ
آخرین ارسال: the
  امریه سربازی husen ۲ ۲,۹۳۷ ۰۱ مهر ۱۳۹۵ ۰۹:۲۵ ق.ظ
آخرین ارسال: husen

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close