زمان کنونی: ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۲:۰۵ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

تعیین نقطه شروع خوب خواندن پایه ای(برای کسی که چند سال دور بوده)

ارسال:
۱۷ فروردین ۱۳۹۱, ۰۴:۴۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۳:۱۳ ب.ظ، توسط fatima1537.)
تعیین نقطه شروع خوب خواندن پایه ای(برای کسی که چند سال دور بوده)
سلام
نیاز به مشوت دارم!!
دو سه سالی از گرفتن مدرک لیسانسم میگذره و عملا چیزی از اون دروس توی ذهنم باقی نمونده.
از طرفی بسته های اموزشی مثل پارسه و ماهان و سنجش و دانش عموما خلاصه ای از منابع مورد نیاز برای کنکور ارشد رو در اختیار قرار میدن.
به نظرم رسید که برم دروسی که بچه های پیام نور میخونن رو شروع کنم به مطالعه تا به صورت زیر بنایی و از پایه شروع کرده باشم.
به نظرتون ایده خوبی هست یا نه؟؟
اگه نظر تکمیلی دارین خوشحال میشم مطرح کنین!!
ممنون.
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال:
۱۷ فروردین ۱۳۹۱, ۰۴:۵۷ ب.ظ
تعیین نقطه شروع خوب!!
ببینید وابسته به خودتون هست ... اگه در زمان تحصیل دانشجوی پرتلاشی بودید و درسها رو خوب خوندید و خوب یاد گرفتید(صرفا یادگیری نه نمره) و حالا وقتی درسها رو نگاه می کنید یادتون می یاد خوب بهتره برید و روی تست ها و سوالات کنکور بخونید در غیر این صورت از پیام نور شروع کنید خیلی خوبه ...
به نظر خودم هم اگر از اول از پیام نور استفاده شه بهتره ... چون واقعا از پایه شروع کرده و خیلی خوبه و در کنارش می تونید روی تست ها و کتابها و جزوات پارسه و ماهان و سنجش و دانش هم کار کنید ..
فقط طوری برنامه ریزی کنید که بتونید حداقل دوبار مطالب رو مرور کنید و وقت کم نیارید تا زمان کنکور...
همه چیز وابسته به خودتون هست ...
موفق و پیروز باشید ...

خداوندا ... کدام نقطه ی زمین، از تو خالیست که خلق تو را در آسمان می جویند؟! منصور حلاج
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: farahnaz
ارسال:
۱۷ فروردین ۱۳۹۱, ۰۵:۲۸ ب.ظ
تعیین نقطه شروع خوب!!
عزیز تو که میخوای بخونی دیگه منابع پیام نور واسه چی!!!
از منابع اصلی استفاده کن و خلاصه برداری کن و هر چی هم جلو رفتی خلاصه ها رو مرور کن تا یادت بمونه!!!اگه منابع پیام نور بخونی وقتت رو تلف کردی !!!
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Masoud05 , **sara**
ارسال:
۱۷ فروردین ۱۳۹۱, ۰۵:۴۵ ب.ظ
RE: تعیین نقطه شروع خوب!!
شما به هر حال درسا رو خوندی حتی اگه هم متوسط خوندی زیاد نگران نباش . فقط در مورد افرادی مثل شما رعایت پیشنیاز مهمه مثلاً اول مدارمنطقی بعد معماری . من باشم اینکار میکنم :

اولین کتابی که شروع میکنم گسسته هست ( یا راهیان ارشد و یا سپاهان چون پوران برای شما خیلی خلاصه هست ) . در کنارش CLRS و لینز رو هم میخونم . اینا که تموم بشه بعدش شما کافیه مدارمنطقی رو قبل از معماری بخونی و هیچ پیش نیاز خاص دیگه ای ندارید .

به نظرم از کتابای کنکوری استفاده کن ( غیر ۲ مورد بالا و اگه میخوای هوش بخونی کتاب راسل پیشنهاد میشه . برخی از فصول معماری هم بد نیست از پترسون بخونی ) .

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: **sara** , p.parsaee , farahnaz
ارسال:
۱۸ فروردین ۱۳۹۱, ۱۲:۰۵ ق.ظ
تعیین نقطه شروع خوب!!
کتابهای مرجع خیلی بهتر هستند . مرجعها اونقدرها هم سخت نیستن و بعضیهاشون خوب توضیح دادند . شما برای ارشد قبول شدن مخصوصا دولتی،(وبا توجه به اینکه مطالب یادتون رفته)مجبورید مرجع بخونید . به نظر من اگر بخواید اول پیام نور بخونید بعد مرجع،خسته و بی انگیزه میشید .
به نظر من دو سه سال هم چیزی نیست !اونقدر فاصله نیفتاده!
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: farahnaz
ارسال:
۲۳ فروردین ۱۳۹۱, ۰۵:۳۴ ب.ظ
تعیین نقطه شروع خوب!!
من هم مثل شما یا شاید هم بدتر از شما بعد از گذشت ۸ سال دوباره شروع به خوندن کردم . دروسی مثل آمار و محاسبات یا ریاضی مهندسی را جدا گانه بخونید ولی در مورد دروس مشترک یا تخصصی با گسسته شروع کنید و بعد از اتمام گسسته به سراغ ساختمان داده و منطقی و نظریه برین . بعد از خواندن اینها فکر کنم دستتون بازتر میشه و بتونید بقیه دروس رو تقریبا هم زمان بخوانید . ولی از این نظر که دروس یادتان رفته نگران نباشید با یک مرور خوب همه چیز یادتون میاد. فقط وقتتون رو تنظیم کنید تا همه درسها رو بتونین تموم کنین . مهم اینه که مراجع رو حتما تا مهر خونده باشید و بعد به سراغ کتابهای موسسات برین.

نسیم دانه را از دوش مورچه انداخت...

مورچه دانه را دوباره بر دوشش گذاشت و به خدا گفت:

" گاهی یادم میرود که هستی ، کاش بیشتر نسیم می وزید... "
۰
۰
ارسال:
۲۳ فروردین ۱۳۹۱, ۰۷:۳۰ ب.ظ
RE: تعیین نقطه شروع خوب!!
بهترین درس برای شروع ، گسسته هست چون با خوندنش اولا گامی مهم در بخش ریاضی که خیلی مهمه برداشتید ثانیاً با خوندن گسسته حداقل خودتون رو برای ساختمان داده - طراحی الگوریتم و هوش مصنوعی اماده کردید .

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
۰
۰
ارسال:
۲۳ فروردین ۱۳۹۱, ۱۱:۳۴ ب.ظ
تعیین نقطه شروع خوب!!
آمار هم به نظرم نقطه شروع خیلی خوبیه.با توجه به اینکه از مفاهیمش در گسسته هم استفاده شده(درسی که من نخوندم!)
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  درخواست معرفی کتاب استعداد تحصیلی خوب برای دکتری Eng_Sara ۱۱ ۱۹,۶۱۹ دیروز ۱۲:۳۳ ق.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  شروع کار و اشتغال زایی در اصناف الکتریکی تهران nikikalhor ۱ ۷۹۳ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۰۴:۲۷ ق.ظ
آخرین ارسال: liliahmadi
  کمک برای شروع برنامه نویسی seyed ehsn ۲۱ ۱۴,۳۱۳ ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ ۰۵:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: maryamjafari63
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۱۹,۰۸۱ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  خواندن گروهی کنکور دکتری هوش ۹۹ Lootus ۹ ۷,۹۴۳ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۱:۴۷ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
  شروع کار و اشتغال زایی در اصناف الکتریکی تهران nikikalhor ۰ ۷۱۱ ۲۶ دى ۱۴۰۱ ۱۲:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: nikikalhor
  شروع به تدریس reyhaneh ۴ ۳,۳۱۰ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  سلام بچه های کدهای سیستم تهویه هوا رو کسی داره فاطمه دیبا ۰ ۱,۱۹۳ ۱۲ آبان ۱۴۰۰ ۰۹:۱۲ ق.ظ
آخرین ارسال: فاطمه دیبا
  منبع خوب برای معماری hamid_p ۰ ۱,۱۶۸ ۲۴ مهر ۱۴۰۰ ۱۰:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: hamid_p
  در نوشتن چند جمله انگلیسی نیاز به کمک دارم fa_karoon ۰ ۱,۴۶۱ ۰۳ شهریور ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: fa_karoon

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close