زمان کنونی: ۲۸ فروردین ۱۴۰۳, ۰۸:۰۲ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

بررسی سوالات ساختمان داده دکتری ۱۳۹۴

نظرسنجی: میزان استاندارد بودن درس ساختمان داده چطور ارزیابی می کنید؟
خیلی خوب
خوب
متوسط
[نمایش نتایج]
توضیح: این یک نظرسنجی عمومی‌است. کاربران می‌توانند گزینه‌ی انتخابی شما را مشاهده کنند.
ارسال: #۴۶
۲۲ اسفند ۱۳۹۳, ۰۷:۵۳ ق.ظ
RE: بررسی سوالات ساختمان داده دکتری ۱۳۹۴
(۲۲ اسفند ۱۳۹۳ ۱۲:۱۳ ق.ظ)norimotlagh نوشته شده توسط:  با سلام
گویا قرار بود سازمان سنجش تا دوشنبه ای که گذشت پاسخنامه رو هم بگذاره ولی فک کنم فراموش کردن!
به هر حال با توجه به مطالبی که در کتاب دکتر قدسی مطالعه کرده بودم پاسخ های من به سوالات ساختمان داده و الگوریتم ها به شرح ذیل بوده:
سوال ۱: -
سوال ۲: ۳
سوال ۳: -
سوال ۴: ۲
س ۵: ۲
س ۶: ۳
س ۷: ۲
س ۸: ۱
س ۹: -
س ۱۰: ۲
س ۱۱: ۴
س ۱۲: ۴
س ۱۳: -
س ۱۴: ۳
س۱۵: ۳
س۱۶: ۲
س۱۷: ۴
س ۱۸: ۲
س ۱۹: -
س ۲۰: ۳

دوستان لطفا نظرات خودشونو بگذارند به صورت فوق تا بتونیم جمع بندی کنیم.
یاحق

اکثر سوالات توی این تاپیک بحث شدن:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۴۷
۲۳ اسفند ۱۳۹۳, ۱۲:۵۶ ب.ظ
سوال ۱۲ به وضوح n به توان سه دوم درست است که همان n رادیکال n درست است
ارسال: #۴۸
۲۳ اسفند ۱۳۹۳, ۰۱:۰۵ ب.ظ
(۲۳ اسفند ۱۳۹۳ ۱۲:۵۶ ب.ظ)rahim06 نوشته شده توسط:  سوال ۱۲ به وضوح n به توان سه دوم درست است که همان n رادیکال n درست است
به وضوح؟؟؟
من همین گزینه n رادیکال n را زدم
ولی گزینه درست گزینه n به توان log3 میشه
چون n به توان log3 از n رادیکال n بزرگتره
ارسال: #۴۹
۲۳ اسفند ۱۳۹۳, ۰۵:۱۸ ب.ظ
سلام بچه ها من هرجوری حساب می کنم سوال ۲۰ فقط میتونه گزینه ۲ بشهSmile) خودم ام اینو زدمSmile البته سرجلسه با این همه حساب نبودSmile گفته ۱۳۹۳ نقطه رنگ شه که اگه هربازه ای اتخاب شد حداقل ۱ رنگ با همه فرق داشته باشه... اینکه یه بازه بگیرم کل نقاط تووش باشن با دو رنگ میشه یکی از نقاط یک رنگ بقیه کلا یه رنگ دیگه... ولی حالت بد موقع ای هست که بازه فقط ۲ رنگ رو پوشش بده که اینجا هر دو رنگ کنار هم باید باهم فرق کنند که در کل میشه گفت کل نقاط باید مجزا باشن ولی میتونه ۱ رنگ کمتر باشه یعنی یک رنگ تکراری مشکلی ایجاد نمیکنه به خاطر فرد بودن تعداد نقاط یعنی میشه ۱ سر گفت نقطه اول قرمز بعدی سیاه بعدی بازم قرمز بعد اون همه متفاوت... فکر کنم نتونستم خوب توضیح بدم ولی ... ولی توجه داشته باشین هر ترتیبی میخواین رنگ کنین بازه انتخابی دلخواه هست باید کل حالات پوشش داده بشه
ارسال: #۵۰
۲۴ اسفند ۱۳۹۳, ۰۹:۱۰ ق.ظ
(۲۳ اسفند ۱۳۹۳ ۰۵:۱۸ ب.ظ)arta.66 نوشته شده توسط:  سلام بچه ها من هرجوری حساب می کنم سوال ۲۰ فقط میتونه گزینه ۲ بشهSmile) خودم ام اینو زدمSmile البته سرجلسه با این همه حساب نبودSmile گفته ۱۳۹۳ نقطه رنگ شه که اگه هربازه ای اتخاب شد حداقل ۱ رنگ با همه فرق داشته باشه... اینکه یه بازه بگیرم کل نقاط تووش باشن با دو رنگ میشه یکی از نقاط یک رنگ بقیه کلا یه رنگ دیگه... ولی حالت بد موقع ای هست که بازه فقط ۲ رنگ رو پوشش بده که اینجا هر دو رنگ کنار هم باید باهم فرق کنند که در کل میشه گفت کل نقاط باید مجزا باشن ولی میتونه ۱ رنگ کمتر باشه یعنی یک رنگ تکراری مشکلی ایجاد نمیکنه به خاطر فرد بودن تعداد نقاط یعنی میشه ۱ سر گفت نقطه اول قرمز بعدی سیاه بعدی بازم قرمز بعد اون همه متفاوت... فکر کنم نتونستم خوب توضیح بدم ولی ... ولی توجه داشته باشین هر ترتیبی میخواین رنگ کنین بازه انتخابی دلخواه هست باید کل حالات پوشش داده بشه

اینجا بررسی شده:
(۱۸ اسفند ۱۳۹۳ ۰۱:۵۹ ب.ظ)meisam2121 نوشته شده توسط:  
(18 اسفند ۱۳۹۳ ۱۲:۰۸ ب.ظ)cou10 نوشته شده توسط:  
(18 اسفند ۱۳۹۳ ۱۱:۰۳ ق.ظ)meisam2121 نوشته شده توسط:  سوال مربوط به رنگ کردن اعداد ۱ تا ۱۳۹۳ هم که میشه ۱۱/ (لگاریتم ۱۳۹۳ در پایه ۲ که البته به سمت بالا روند شده) چون کافیه وسط داده ها رنگش با بقیه فرق کنه و تو هر بخش سمت چپ و راستش، باز هم وسطی رنگ جدیدی داشته باشه و....
منظورتون از اون ۳ نقطه آخر چیه؟
اگر منظورتون اینه که بصورت بازگشتی کار رو ادامه میدین که تعداد رنگها O n میشه یعنی ۱۳۹۳ تا!
[tex]T(n)=2T( rac{n}{2}) 1[/tex]

نه دیگه، فقط وسطش یه نقطه رنگ میگیره و تو قسمت میانی بخش سمت چپ و راست میشه از یه رنگ مشترک استفاده کرد
مثلا اگر از یک تا ۱۵ بود میشد از ۴ رنگ بصورت زیر استفاده کرد. (اعداد شماره ۱ تا ۴ رنگها رو نشون میدن)
۴ ۳ ۴ ۲ ۴ ۳ ۴ ۱ ۴ ۳ ۴ ۲ ۴ ۳ ۴
الان هر زیر بازه رو که انتخاب کنی قطعا یک رنگ خاص توش هست...
ارسال: #۵۱
۲۴ اسفند ۱۳۹۳, ۱۲:۳۰ ب.ظ
(۲۴ اسفند ۱۳۹۳ ۰۹:۱۰ ق.ظ)cou10 نوشته شده توسط:  فقط وسطش یه نقطه رنگ میگیره و تو قسمت میانی بخش سمت چپ و راست میشه از یه رنگ مشترک استفاده کرد
مثلا اگر از یک تا ۱۵ بود میشد از ۴ رنگ بصورت زیر استفاده کرد. (اعداد شماره ۱ تا ۴ رنگها رو نشون میدن)
۴ ۳ ۴ ۲ ۴ ۳ ۴ ۱ ۴ ۳ ۴ ۲ ۴ ۳ ۴
الان هر زیر بازه رو که انتخاب کنی قطعا یک رنگ خاص توش هست...
مرسی دوست عزیز... کاملا درسته این تحلیل... البته من الان غمگینمSmile
ارسال: #۵۲
۲۵ اسفند ۱۳۹۳, ۱۱:۱۷ ب.ظ
دوستان کسی در مورد سوال ۱۸ ساختمان نظری نداره؟ به نظرم گزینه ۳ درسته چون مورد دوم و چهارم درسته . کسی دیگه ای این سوال رو حل کرده ؟
ارسال: #۵۳
۲۶ اسفند ۱۳۹۳, ۱۲:۰۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ اسفند ۱۳۹۳ ۱۲:۰۲ ق.ظ، توسط cavalier.)
سوال ۹ چرا r<=d غلطه بابا اینا گندشو در اوردن هم دو درسته هم سه.
اینا کجا سیکلشونو گرفتن

بچه ها حتما اعتراض کنین...
این سوال خیلی واضحه که r بین d , d/2 هست. تو همه رفرنسها هست. چقدر اجهاف میکنن/.
ارسال: #۵۴
۲۷ اسفند ۱۳۹۳, ۰۲:۵۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ اسفند ۱۳۹۳ ۰۲:۵۳ ب.ظ، توسط arta.66.)
(۲۵ اسفند ۱۳۹۳ ۱۱:۱۷ ب.ظ)kasadegh نوشته شده توسط:  دوستان کسی در مورد سوال ۱۸ ساختمان نظری نداره؟ به نظرم گزینه ۳ درسته چون مورد دوم و چهارم درسته . کسی دیگه ای این سوال رو حل کرده ؟
مورد ۴ درست نیست... من خودم زدم ۲ تا درست چون سر جلسه فکر کردم مورد ۱ درستهSmile ولی مورد ۴ به وضوح غلطه راحت می تونین با مثال نقضش کنین... این تنها سوال گراف بود که غلط زدم

(۲۷ اسفند ۱۳۹۳ ۰۲:۵۱ ب.ظ)arta.66 نوشته شده توسط:  سوال ۹ چرا r<=d غلطه بابا اینا گندشو در اوردن هم دو درسته هم سه.
اینا کجا سیکلشونو گرفتن
این سوال خیلی واضحه که r بین d , d/2 هست. تو همه رفرنسها هست. چقدر اجهاف میکنن/.
این سوال هم گفته بود بهترین گزینه... کلا حق میدم نباید اینجوری سوال بدن چون من خودم به شخصه کل گزینه هارو چک نمی کنم که بزرگترین اشتباهم همینهSmile در کل کنکور به این سبک محک مسخره ایه
ارسال: #۵۵
۲۷ اسفند ۱۳۹۳, ۰۴:۱۴ ب.ظ
(۲۷ اسفند ۱۳۹۳ ۰۲:۵۱ ب.ظ)arta.66 نوشته شده توسط:  
(25 اسفند ۱۳۹۳ ۱۱:۱۷ ب.ظ)kasadegh نوشته شده توسط:  دوستان کسی در مورد سوال ۱۸ ساختمان نظری نداره؟ به نظرم گزینه ۳ درسته چون مورد دوم و چهارم درسته . کسی دیگه ای این سوال رو حل کرده ؟
مورد ۴ درست نیست... من خودم زدم ۲ تا درست چون سر جلسه فکر کردم مورد ۱ درستهSmile ولی مورد ۴ به وضوح غلطه راحت می تونین با مثال نقضش کنین... این تنها سوال گراف بود که غلط زدم

(۲۷ اسفند ۱۳۹۳ ۰۲:۵۱ ب.ظ)arta.66 نوشته شده توسط:  سوال ۹ چرا r<=d غلطه بابا اینا گندشو در اوردن هم دو درسته هم سه.
اینا کجا سیکلشونو گرفتن
این سوال هم گفته بود بهترین گزینه... کلا حق میدم نباید اینجوری سوال بدن چون من خودم به شخصه کل گزینه هارو چک نمی کنم که بزرگترین اشتباهم همینهSmile در کل کنکور به این سبک محک مسخره ایه

یک گزینه کران بالای d و یکی دیگه کران پایین d رو نشون میده.
از کجا بدونیم بهترین گزینه کران بالا میشه یا کران پایین؟!
ارسال: #۵۶
۲۷ اسفند ۱۳۹۳, ۰۸:۴۸ ب.ظ
الان بهترین گزینه چه ربطی داشت!!!
ادم مونده به عمه طراح چی بگه :|
یکی کران پایین میکه یکی بالا الان بهترین گزینه چیه از دید عمه طراح!!
باز r<=d بهتره اگه بگی چون حداقل کران پایین صفر داره چون اعداد مثبت هستند.
اما اون طوری r>=d/2 که دیگه داره مستقیم میگه r میتونه بینهایت بشه درحالیکه d مثلا یک هست!!!!!
چون بینهایت بزرگتر از نیم هست. غلطه سوال ربطی نداره بهترین چیه. باید هردو تا محدود بشه وگرنه نمیشه اون گرافو داشت.
اعتراض کنین لطفا.
من گفتم یکیشو بزنم همین جوری. کلا تو دکترا جواب ندی بهتره. خنده داره واقعا.
ارسال: #۵۷
۲۸ اسفند ۱۳۹۳, ۱۲:۰۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ اسفند ۱۳۹۳ ۱۲:۰۶ ق.ظ، توسط kasadegh.)
(۲۷ اسفند ۱۳۹۳ ۰۲:۵۱ ب.ظ)arta.66 نوشته شده توسط:  [quote='kasadegh' pid='343063' dateline='1426531677']
دوستان کسی در مورد سوال ۱۸ ساختمان نظری نداره؟ به نظرم گزینه ۳ درسته چون مورد دوم و چهارم درسته . کسی دیگه ای این سوال رو حل کرده ؟
میشه یه مثال بزنید ؟الگوریتم پریم و دایکسترا خیلی شبیه هم هستند.!

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حل و بررسی سوالات مدارمنطقی دکتری ۹۲ گرایش معماری nomad:D ۲۵ ۲۴,۲۰۰ ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ ۱۰:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: masoumeh97
  دانلود سوالات تخصصی گرایش فناوری اطلاعات آزمون دکتری ۹۱(کد ۲۳۵۸) Lonely Palm ۲ ۵,۸۹۷ ۲۶ دى ۱۴۰۲ ۰۲:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  دانلود رایگان پاسخنامه تشریحی سوالات استعداد تحصیلی دکتری elhammath2014 ۲ ۴,۷۵۲ ۰۸ شهریور ۱۴۰۲ ۰۵:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: mmmh68
Question بهترین منبع ساختمان داده برای کنکور ارشد marvelous ۱۰ ۱۱,۳۷۹ ۱۵ آذر ۱۴۰۱ ۰۷:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: msnmkh
  فیلم آموزش ساختمان داده negin_bt ۰ ۹۸۵ ۲۰ مهر ۱۴۰۱ ۰۷:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: negin_bt
  بررسی سوالات تخصصی دکتری هوش masoomeh_s ۱ ۱,۹۵۳ ۰۱ اسفند ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: vejdani
  بررسی اعتبار یک مجله برای چاپ مقاله one hacker alone ۰ ۱,۹۹۳ ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  منابع پایگاه داده وسیستم عامل پیشرفته!دکتری ؟ morweb ۰ ۱,۸۱۵ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۴:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تشریح تست همروندی - بررسی یکی از سوالات سال ۸۲ abji22 ۵ ۴,۶۷۲ ۰۲ دى ۱۳۹۹ ۱۱:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: mohammadasadi1
  معرفی کتاب برای ساختمان داده siamakaf ۲ ۴,۲۲۲ ۱۲ آبان ۱۳۹۹ ۰۹:۲۱ ق.ظ
آخرین ارسال: siamakaf

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close