زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۷:۲۳ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

بررسی سوالات ساختمان داده دکتری ۱۳۹۴

نظرسنجی: میزان استاندارد بودن درس ساختمان داده چطور ارزیابی می کنید؟
خیلی خوب
خوب
متوسط
[نمایش نتایج]
توضیح: این یک نظرسنجی عمومی‌است. کاربران می‌توانند گزینه‌ی انتخابی شما را مشاهده کنند.
ارسال: #۳۱
۱۶ اسفند ۱۳۹۳, ۰۱:۰۲ ب.ظ
RE: بررسی سوالات ساختمان داده دکتری ۱۳۹۴
کسی تعداد دقیق سوالات هر درسو میدونه؟پایگاه و سیستم چند تا یودن؟
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۳۲
۱۶ اسفند ۱۳۹۳, ۰۲:۰۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۶ اسفند ۱۳۹۳ ۰۲:۰۸ ب.ظ، توسط cou10.)
(۱۶ اسفند ۱۳۹۳ ۰۱:۲۱ ق.ظ)cavalier نوشته شده توسط:  فکر کنم شما تعریف همبند قویو رو فراموش کردین. برای اینکه ببینی یه گراف چند جز همبند قوی داره باید نعداد دورها رو بشمرین.
یعنی با انتخاب زیرمجموعه ای از راسها بتونیم از هر راس به راس دیگه بریم یعنی مسیر وجود داسته باشه
برای سوال یک هیچ دوری نداریم پس تعداد اجزای همبند میشه صفر
یعنی هیچ زیرمجموعه ای از راسها رو نمیشه انتخاب کرد که بشه از هر راس به راس دیگه بریم اما با اضافه کردن اون یال قرمز میبینین که تعداد دورها میشه سه تا پس سه جز همبند داریم. بنابراین با اضافه شدن یال تعداد اجزا بیشتر شد
دومیم که کلا نشون میده تعداد اجزای همبند میتونه با اضافه شدن یال تغییری نکنه در اینجا قبل و بعد از اضافه کردن یال تعداد اجزا صفر هست ..

تعریف اجزای همبند قوی
اگر به ازای هر دو رأس دلخواه u و v، مسیری جهت‌دار از u به v یا از v به u، وجود داشته باشد.این گراف را قویاً همبند می‌نامیم، اگر به ازای هر دو رأس دلخواه u و v، مسیری جهت‌دار هم از u به v و هم از v به u داشته باشیم. مؤلفه‌های قوی، زیرگراف‌های قویاً همبند ماکسیمال هستند.

شما به ماکسیمال بودن تعریف توجه نکردین.
یک گراف با n راس و بدون یال، n جزء همبند قوی داره. با نفی مقدم(زیرگراف تک راسی دارای دو راس نیست که به هم وصل باشند یا نباشند!).
یک راه دیگه بررسی الگوریتم پیدا کردن مولفه همبند قوی روی گراف بالا هست: یک بار DFS میزنیم از یک راس دلخواه که فقط خود راس میشه. حالا روی ترانهاده گراف DFS میزنیم(بر اساس ترتیب خروج در DFS قبلی) که اونم میشه همون راس. زیر گرافهای باقی مونده میشه مجموعه مولفه های همبند قوی!

گراف کامل یک جزء همبند قوی داره که اونم خودشه، تعداد دورها برای n های بزرگتر از ۳ مطمئنا بیش از ۱ هست، پس لزوما تعداد دورها مشخص کننده اجزا همبند قوی نیست.
 سپاس‌گزاری شده توسط: cavalier
ارسال: #۳۳
۱۶ اسفند ۱۳۹۳, ۰۳:۱۸ ب.ظ
راس میگین من حواسم به ماکسیمالش نبود. Sad
پس به این صورت امکان داره با اضافه کردن یه یال اگه داخل یک جز همبند قوی اضافه بشه باعث میشه تغییر ایجاد نکنه.
و یا باعث بشه دو جز همبند قوی با هم ترکیب بشن و دو جز همبند بشن یک جز همبند قوی. به نظرم امکان داره اجزا همبند قوی بیشتر از یکی هم کم بشن.مثلا ۵ تا راس داریم که سه تاش فقط دو یالش بهم وصلند تعداد اجزاش میشه ۵ بعد با اضافه کردن یه یال اون سه راس میشن یک جز همبند قوی و دو راسم که منفرد بودن پس از ۵ به ۳ کاهش پیدا کرد
 سپاس‌گزاری شده توسط: cou10
ارسال: #۳۴
۱۶ اسفند ۱۳۹۳, ۰۳:۳۱ ب.ظ
(۱۵ اسفند ۱۳۹۳ ۰۷:۰۲ ب.ظ)morelo نوشته شده توسط:  شعاع هم r بزرگتر مساوی d/2
قد هم : n/2
قد که معادل مسئله استخدام(فصل تحلیل احتمالی کتاب CLRS) هست که میشه ln n

برای یک گراف با دو راس و یک یال، قطر و شعاع برابر میشه. پس گزینه هایی که نصف داشتن رد میشن!
ارسال: #۳۵
۱۶ اسفند ۱۳۹۳, ۰۳:۴۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۶ اسفند ۱۳۹۳ ۰۳:۴۳ ب.ظ، توسط kasadegh.)
سوال هزینه سرشکن هیپ تمرین کتاب CLRS هستش و گزینه درست میشه درج logn وحذف میشه ۱
اون سوال هم که گفته یکی از مرتبه n یکی هم از مرتبه o(n) منظورشه از این دومی اینه که در حالت میانگین n باشه . مسئله انتخاب دو راه حل داره یکی با استفاده از پارتیشن بندی کویک سورت هست که از مرتبه میانگین n هست ولی یک الگوریتم دومی هست که در بدترین حالت در مرتبه n جواب میده و به نظرم اون دو گزینه درست بود.
ارسال: #۳۶
۱۶ اسفند ۱۳۹۳, ۰۳:۴۰ ب.ظ
نه اینی که میگین درست نیست خب اون طوری که میگی r d برابر یک میشه خب اون گزینه r بزرگتر از d/2 هم درسته
۱ بزرگتر از ۰/۵
ارسال: #۳۷
۱۶ اسفند ۱۳۹۳, ۰۳:۴۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۶ اسفند ۱۳۹۳ ۰۳:۴۸ ب.ظ، توسط cou10.)
(۱۵ اسفند ۱۳۹۳ ۰۷:۰۲ ب.ظ)morelo نوشته شده توسط:  ک سوال هم بود که ۳n و یافتن x<y که n تا کوچکتر و .... اگه اشتباه نکنم امگای nlogn میشد چون باید مرتب میشد
نیاز به مرتب سازی نیست، عنصر با مرتبه آماری n و عنصر با مرتبه ۲n رو با پیچیدگی O(n بدست میاریم

(۱۶ اسفند ۱۳۹۳ ۰۳:۴۰ ب.ظ)cavalier نوشته شده توسط:  نه اینی که میگین درست نیست خب اون طوری که میگی r d برابر یک میشه خب اون گزینه r بزرگتر از d/2 هم درسته
۱ بزرگتر از ۰/۵
درست میگین، من فکر کردم r کوچکتر از d/2 هست.Blush
ارسال: #۳۸
۱۶ اسفند ۱۳۹۳, ۰۳:۵۸ ب.ظ
کلا d بین r , 2r هست. نمیدونم شرایط سوال چی بوده چون این طوری دو گزینه درسته
ارسال: #۳۹
۱۶ اسفند ۱۳۹۳, ۰۴:۰۴ ب.ظ
(۱۶ اسفند ۱۳۹۳ ۰۳:۵۸ ب.ظ)cavalier نوشته شده توسط:  کلا d بین r , 2r هست. نمیدونم شرایط سوال چی بوده چون این طوری دو گزینه درسته

میشه بیشتر توضیح بدین.
من صورت سوال کامل یادم نیست. اگر شما یادتون هست، لطف کنین بنویسین که بتونیم بهتر بررسیش کنیم.
ارسال: #۴۰
۱۶ اسفند ۱۳۹۳, ۰۴:۰۶ ب.ظ
منم یادم نیس. خخخ.
ارسال: #۴۱
۱۶ اسفند ۱۳۹۳, ۰۵:۱۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۶ اسفند ۱۳۹۳ ۰۵:۱۶ ب.ظ، توسط cou10.)
(۱۵ اسفند ۱۳۹۳ ۱۱:۰۶ ب.ظ)cavalier نوشته شده توسط:  صورت مساله رو یه بار دیگه بخونین. گفته حداکثر اختلاف دو نه یک.
پس هر درخت با ارتفاع n با چسبوندن درخت با ارتفاع n-1 گره و درخت با ارتفاع n-3 و اضافه کردن ریشه به دست میاد.

این استدلال کاملا درسته(متاسفانهConfused). من نمی دونم چجوری گزینه درست رو رد کردم. فکر کنم تا h(5) رو بررسی کردم فقطAngry
و داریم که:
h(1)=1
h(2)=2
h(3)=3
h(4)=5
h(5)=8
h(6)=12
h(7)=18
.
.
.
h(n) = h(n-1) + h(n-3) + 1
ارسال: #۴۲
۱۶ اسفند ۱۳۹۳, ۰۵:۱۷ ب.ظ
بله بهتر بود همه گزینه ها رو چک میکردین اون طوری میدیدین دو گزینه مثل همه برای h5.. منم اشتباه زدنام داره پیدا میشه.
ارسال: #۴۳
۱۷ اسفند ۱۳۹۳, ۰۳:۰۲ ق.ظ
اما خودمونیم دکتر قدسی هم چه سوالاتی طرح میکنهIdea
ارسال: #۴۴
۲۲ اسفند ۱۳۹۳, ۱۲:۱۳ ق.ظ
با سلام
گویا قرار بود سازمان سنجش تا دوشنبه ای که گذشت پاسخنامه رو هم بگذاره ولی فک کنم فراموش کردن!
به هر حال با توجه به مطالبی که در کتاب دکتر قدسی مطالعه کرده بودم پاسخ های من به سوالات ساختمان داده و الگوریتم ها به شرح ذیل بوده:
سوال ۱: -
سوال ۲: ۳
سوال ۳: -
سوال ۴: ۲
س ۵: ۲
س ۶: ۳
س ۷: ۲
س ۸: ۱
س ۹: -
س ۱۰: ۲
س ۱۱: ۴
س ۱۲: ۴
س ۱۳: -
س ۱۴: ۳
س۱۵: ۳
س۱۶: ۲
س۱۷: ۴
س ۱۸: ۲
س ۱۹: -
س ۲۰: ۳

دوستان لطفا نظرات خودشونو بگذارند به صورت فوق تا بتونیم جمع بندی کنیم.
یاحق
ارسال: #۴۵
۲۲ اسفند ۱۳۹۳, ۱۲:۵۰ ق.ظ
(۲۲ اسفند ۱۳۹۳ ۱۲:۱۳ ق.ظ)norimotlagh نوشته شده توسط:  با سلام
گویا قرار بود سازمان سنجش تا دوشنبه ای که گذشت پاسخنامه رو هم بگذاره ولی فک کنم فراموش کردن!
به هر حال با توجه به مطالبی که در کتاب دکتر قدسی مطالعه کرده بودم پاسخ های من به سوالات ساختمان داده و الگوریتم ها به شرح ذیل بوده:
سوال ۱: -
سوال ۲: ۳
سوال ۳: -
سوال ۴: ۲
س ۵: ۲
س ۶: ۳
س ۷: ۲
س ۸: ۱
س ۹: -
س ۱۰: ۲
س ۱۱: ۴
س ۱۲: ۴
س ۱۳: -
س ۱۴: ۳
س۱۵: ۳
س۱۶: ۲
س۱۷: ۴
س ۱۸: ۲
س ۱۹: -
س ۲۰: ۳

دوستان لطفا نظرات خودشونو بگذارند به صورت فوق تا بتونیم جمع بندی کنیم.
یاحق

سوال ۴ میشه توضیح بدی؟

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حل و بررسی سوالات مدارمنطقی دکتری ۹۲ گرایش معماری nomad:D ۲۵ ۲۴,۰۰۷ ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ ۱۰:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: masoumeh97
  دانلود سوالات تخصصی گرایش فناوری اطلاعات آزمون دکتری ۹۱(کد ۲۳۵۸) Lonely Palm ۲ ۵,۸۶۳ ۲۶ دى ۱۴۰۲ ۰۲:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  دانلود رایگان پاسخنامه تشریحی سوالات استعداد تحصیلی دکتری elhammath2014 ۲ ۴,۷۲۰ ۰۸ شهریور ۱۴۰۲ ۰۵:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: mmmh68
Question بهترین منبع ساختمان داده برای کنکور ارشد marvelous ۱۰ ۱۱,۳۰۳ ۱۵ آذر ۱۴۰۱ ۰۷:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: msnmkh
  فیلم آموزش ساختمان داده negin_bt ۰ ۹۶۶ ۲۰ مهر ۱۴۰۱ ۰۷:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: negin_bt
  بررسی سوالات تخصصی دکتری هوش masoomeh_s ۱ ۱,۹۳۱ ۰۱ اسفند ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: vejdani
  بررسی اعتبار یک مجله برای چاپ مقاله one hacker alone ۰ ۱,۹۷۵ ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  منابع پایگاه داده وسیستم عامل پیشرفته!دکتری ؟ morweb ۰ ۱,۷۸۹ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۴:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تشریح تست همروندی - بررسی یکی از سوالات سال ۸۲ abji22 ۵ ۴,۶۲۷ ۰۲ دى ۱۳۹۹ ۱۱:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: mohammadasadi1
  معرفی کتاب برای ساختمان داده siamakaf ۲ ۴,۱۸۴ ۱۲ آبان ۱۳۹۹ ۰۹:۲۱ ق.ظ
آخرین ارسال: siamakaf

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close