زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۶:۳۶ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

جملات تاثیر گذار از استیو جابز در شصت‌امین سالروز تولدش

ارسال:
۰۶ اسفند ۱۳۹۳, ۰۴:۰۲ ب.ظ
اگر استیو جابز فقید زنده بود، امروز شصت‌امین سالروز تولد خود را جشن می‌گرفت. وی بدون شک یکی از تأثیر‌گذار‌ترین و نابغه‌ترین رهبران دنیای تکنولوژی در قرن اخیر بوده است؛ فردی که با سخنرانی‌ها و جملات تأثیر گذار خود، بسیاری را در سراسر دنیا مجذوب روش و نگاه خاص خود به دنیا کرد.

نیازی به آن نیست که پیرامون شخصیت و اقدامات فردی مانند جابز اضافه‌گویی کرد. هر شخصی که سری در دنیای تکنولوژی داشته باشد، به خوبی می‌داند که جابز کیست و چه تحولاتی در عرصه فن‌آوری رقم زده است.

اما شاید همه ما به افکار و رویکرد این نابغه تکنولوژی به دنیای اطراف آشنایی چندانی نداشته باشیم. از همین روی، نشریه «بیزینس اینسایدر» در شصت‌امین سالگرد تولد استیو جابز فقید، ‌تعدادی جمله تأثیر‌گذار از این نابغه دنیای تکنولوژی برگزیده ‌است.

بگذارید با هم این جملات تأثیر‌گذار و تأمل برانگیز را مرور کنیم.

«بهترین راه برای آنکه از شر این فکر که چیزهایی هم برای از دست دادن هست، یاد‌آوری این نکته است که بالاخره روزی همه خواهیم مرد. شما قبلا برهنه شده‌اید [همه چیز را از دست داده‌اید] پس هیچ دلیلی برای پیروی از خواسته قبلی شما وجود ندارد».

«طراحی محصولات تنها با اتکا به گروه‌های تمرکزی* کاری بسیار دشوار است. در بسیاری ‌موارد، افراد تا ز‌مانی که آنچه می‌خواهند ‌به آنها نشان ندهید، نمی‌دانند ‌دقیقا به دنبال چه هستند».

* گروه تمرکزی یا Focus Group، یک پژوهش کیفی است‌ که با استفاده از افرادی که‌ تعاملی با یکدیگر در رابطه با دیدگاه، رویکرد و باورهای خود به تولید یک محصول یا برخی خدمات دارند، گفت‌وگو و تبادل‌نظر می‌کنند.

«تمرکز و سادگی، یکی از مهمترین اعتقادات من است. پدیده ساده می‌تواند دیر یاب‌تر و دشوار‌تر از یک پدیده پیچیده باشد. باید تلاش بسیاری کنید تا تفکر و ایده خود را به ساده ترین وجه ممکن به بار بنشانید».

«نمی‌توانید با نگاه به آینده، نقاط [عطف] را به هم پیوند دهید، بلکه با نگاه به گذشته، این کار امکان‌پذیر است. باید اطمینان داشته باشید که این نقاط به نحوی در آینده به هم متصل خواهند شد. باید ‌به این چیزها ایمان داشته باشید؛ شجاعت، تقدیر، سرنوشت، زندگی یا هر چیز دیگری. این دیدگاه است که تمامی تفاوت‌ها در زندگی من را ایجاد کرده است و هیچ‌گاه از این دیدگاه نا‌امید نشدم».

قرار است، شغل شما بخش مهمی از زندگی شما را در بر بگیرد و تنها راه برای خشنود بودن از این وضعیت این است، ‌آنچه‌ به برگ و مهم بودن آن اعتقاد دارید انجام دهید. ‌تنها راه برای انجام کارهای بزرگ این است که عمیقا عاشق آنچه انجام می‌دهید، باشید. اگر هنوز این شغل را پیدا نکرده‌اید، به جستجو ادامه دهید و توقف نکنید. قلب شما خود به شما می‌گوید ‌چه زمانی به آن رسیده‌اید‌ و مانند هر رابطه دیگری به مرور زمان در آن شغل بهتر و بهتر خواهید شد. پس تا زمانی که شغل دوست داشتنی خود را پیدا نکرده‌اید، به جستجو ادامه دهید و متوقف نشوید».

«ثروتمند بودن در قبرستان برای من اهمیتی ندارد، بلکه این برای من اهمیت دارد که وقتی شب به رخت‌خواب می‌روم بگویم: امروز کار شگفتی انجام دادیم».

«من فکر می‌کنم ‌وقتی یک کار بزرگ انجام می‌دهید، نباید به آن بسنده کنید، بلکه باید به دنبال یک شگفتی دیگر باشید. فقط به این فکر کنید که شگفتی و کار بزرگ بعدی چه می‌تواند باشد».

«اختراعات از ذهن افرادی خارج می‌شوند که در کریدور‌ها مشغول صحبت با یکدیگرند و یا از ذهن افرادی بیرون می‌آید که در ساعت ۱۰:‌۳۰ شب برای صحبت در خصوص یک ایده یا فکر خلاقانه با یکدیگر مشورت می‌کنند. این یک جلسه غیر رسمی است که با چند نفر برای سنجش افکار دیگران درباره ‌یک ایده ناب تشکیل شده است».

«اخراج از شرکت اپل، بهترین اتفاقی بود که در زندگی من افتاد. با این اتفاق سنگینی ‌بار یک فرد موفق بودن، با فروغ و خوشدلی یک تازه کار بودن، جایگزین شد. این اتفاق به من انگیزه داد تا وارد یکی از خلاقانه‌ترین دوره‌های زندگی‌ام شوم».

«وقتی ۱۷ ساله بودم، جمله‌ای خواندم شبیه به اینکه: اگر طوری زندگی کنید که انگار هر روز آخرین روز زندگی شماست، بالاخره یک روز مطابق با واقعیت رفتار کرده‌اید. این جمله تأثیر خاصی ‌روی من داشت و از آن زمان به بعد طی ۳۳ سال گذشته، هر روز در آینه نگاه کرده‌ام و از خودم پرسیده‌ام: ‌آیا امروز آخرین روز زندگی من خواهد بود؟ و هر روز که پاسخ منفی بود، می‌دانستم ‌باید در یک چیز تغییر ایجاد کنم».

«می‌خواهم بر روی گیتی چکش بزنم».

«ابتکار و خلاقیت است که بین یک رهبر و یک پیرو تفاوت ایجاد می‌کند».

«بهتر است آدم دزد دریایی باشد تا اینکه به نیروی دریایی بپیوندد».

«وقتی چیزی را برای اولین بار اختراع می‌کنید، گاهی اشتباهاتی انجام می‌دهید. بهترین راه این است که آنها را بپذیرید و از آنها برای بهبود سایر ابتکارات و خلاقیت‌های خود استفاده کنید».

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

با حضرت شیطان سرمان گرم گناه است
ما بهر ملاقات خدا وقت نداریم
چون فرد مهمی شده نفس دغل ما
اندازه ی یک قبله دعا وقت نداریم
(مردم این جور نباشید)

عزم من بشکافد اقیانوس را
تنبلی دزد آرزوهاست...
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: Ms. Saba , سجاد۶۷ , sharifIT , f.b
ارسال:
۰۴ اسفند ۱۳۹۴, ۰۸:۲۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ اسفند ۱۳۹۴ ۰۵:۵۷ ب.ظ، توسط Masoud05.)
.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

آیا فقط و فقط مطالعه سرسختانه و حل تست برای قبولی کافیست؟
آیا زندگی تک بعدی دارید؟

سلام دوستای کنکوری و دانش آموزای خوبم
در مقاله مشاور تحصیلی و کنکوری امروز میخام براتون در مورد یکی از مهترین مسایل زندگی تحصیلی و کنکور، که داشتن روحیه سالم هست بنویسم و ۴ موردی که سلامت روحی شما رو به خطر میندازه قید کنم. در ادامه مقاله خواهم گفت که چطور باید خودمون رو پر انرژی و سر حال نگاه بداریم.

۱/ رقابت و چشم هم چشمی
دانش‌آموزانی که زیر فشار والدین و در رقابت شدید با سایر همکلاسی‌های خود در گرفتن نمره‌های بالا توفیق می‌یابند غالباً شخصیتی نامتعادل، وسواسی و مضطرب دارند و این برای مشاور تحصیلی و کنکور کاملا روشن است.

«ایمس» در پژوهشی درباره تأثیر رقابت بر موفقیت به این نتیجه رسید که :
در موقعیت های رقابتی، حتی دانش‌آموزان سطح بالا نیز با شکست مواجه شده‌اند.
در رقابت تصورات فرد نسبت به توانایی‌های شخصی‌اش کاهش می یابد

.
۲/ تفریح و مسافرت وقت تلفی است
ذهن نمی‌تواند به صورت بدون توقف به یادگیری درس بپردازد، بنابر این در تعطیلات حتما برنامه‌های تفریحی نیز برای خود فراهم کنید. تفریح نرفتن خانواده، هم سلامت روانی دانش آموز و هم خانواده را به خطر می اندازد. گاهی دیده ام که در یک خانواده کنکوری پس ازاینکه سلامت روان از بین رفت است، صرفا یک دارالمجانین باقی مانده.

در جلسات حضوری و غیر حضوری مشاوره تحصیلی و کنکور خودم در شیراز و یا تهران برای دانش آموزان و خانواده ها اثبات می کنم که تفریحات به موقع، ذخیره کردن وقت هست و نه اتلاف وقت
اگر خانواده موافق تفریح نبودند، مساله را با مشاور تحصیلی و کنکورتان در میان بگذارید.

۳/زندگی با شکست های گذشته
به گفته فونتانا: «اشتباه کردن نشانه شکست نیست، بلکه بخش مهم و جدایی ناپذیر فرایند یادگیری است»

هیچ فردی بدون تجربه کردن شکست موفق نشده. در واقع بخشی از مسیر واقعی زندگی یا موفقیت یا ... تشکیل شده از چاله و گودال هایی که گاهی در آنها میافتیم. شاید درک این مورد به دلیل سن و سال کم شما و نچشیدن طعم زیبای زیتون زندگی ( که هم خوشمزه و همینطور کمی تلخ است) برایتان کمی مشکل باشد.

۴/زندگی با توهّمات خیالی و ایده آل از آینده
از شما میخواهم برای مدت باقی مانده تا کنکور سرتان را از کتاب های مثبت اندیشی یا سخنرانی های انگیزشی توهم زا که گاهی افراطی گونه سعی دارند زندگی را زیباتر از آنچه هست نشان دهند بیرون بیاورید. کتاب های آقای راندابرن ( راز) و ... را بسوزانید. سر از فیلم و سریال های غیر واقعی بیرون بیاورید.

اطرافتان را ببینید ... اینجا دنیای واقعی هست. آدم هاش، قوانینش و ...
در دنیای واقعی ممکن است خیالات شما با واقعیت یکی نشوند.
ممکن است شکست بخورید و نتیجه دلخواهتان را کسب نکنید.
اما...
اما...
«اگر می خواهید سریع تر موفق شوید، آمادگی خود برای شکست خوردن را دو برابر کنید»
«آمادگی شما برای شکست خوردن، تنها معیار واقعی تمایل شما برای موفق شدن است»
«شما هرگز نمی توانید به سوی موفقیت گام بردارید، مگر آمادگی شکست را در خود داشته باشد»

الان باید بدانید که چطور پرانرژی باشیم اما انرژی مان کاذب( جو گیری) نباشه !
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تاثیر بودجه در انتخاب شرکت طراحی سایت wone ۱ ۲۰ ۲۳ آبان ۱۳۹۸ ۰۱:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: xiaomi
  تحصیل در دوره شبانه و تاثیر بر جذب هیات علمی siiib70 ۴ ۳,۴۳۸ ۲۱ تیر ۱۳۹۸ ۰۸:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: mashhad65
  تاثیر ترتیب انتخاب در انتخاب رشته ارشد milad72r ۳ ۳,۸۱۹ ۱۲ خرداد ۱۳۹۷ ۰۷:۲۶ ب.ظ
آخرین ارسال: The BesT
Sad تاثیر نمره تقلب کارشناسی در آزمون کارشناسی ارشد AshkanAurum ۶ ۷,۰۴۹ ۱۵ بهمن ۱۳۹۶ ۰۴:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: blackhalo1989
  دیر برداشتن درس پایان نامه و تاثیر آن روی معدل batman70 ۱ ۲,۶۷۳ ۱۶ آذر ۱۳۹۶ ۰۱:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: reticent
  نفر/معدل اول شدن تاثیر خاصی داره؟ skytower_19 ۳ ۱۱,۵۲۷ ۱۸ تیر ۱۳۹۶ ۰۶:۲۰ ب.ظ
آخرین ارسال: skytower_19
  تقریبا همه آنچه برای یک ارائه هوشمندانه، خلاقانه و تاثیر گذار بدان نیازمندیم good-wishes ۱ ۳,۰۹۴ ۱۳ تیر ۱۳۹۶ ۰۹:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: seofreehome
  بروز رسانی سایت و تاثیر آن بر روند سئو سایت msmirzaei ۰ ۱,۹۵۱ ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۱۰:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: msmirzaei
  گروه تحقیقاتی معماری کامپیوتر - FPGA و بررسی تاثیر خطا با تغییرات پس از سنتز doost4 ۰ ۱,۶۷۴ ۰۴ بهمن ۱۳۹۵ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: doost4
  تاثیر طراحی سایت بر رونق کسب و کار zoomtech ۱ ۲,۲۹۴ ۱۵ آبان ۱۳۹۵ ۰۲:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Ehsan_Root

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close