زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۳:۴۷ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

آمارگیری از منابع مطالعه شده رتبه های برتر کنکور و ویژگی های کتاب ها

ارسال:
۱۰ دى ۱۳۹۳, ۰۲:۳۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ دى ۱۳۹۳ ۰۲:۳۴ ق.ظ، توسط Omn1990.)
Lightbulb آمارگیری از منابع مطالعه شده رتبه های برتر کنکور و ویژگی های کتاب ها
با عرض سلام خدمت همه مانشتی های عزیز، امیدوارم منو تو جمع خودتون قبول کرده باشین Smile Heart
من لیسانس برقم و واسه ارشد تغییر رشته میخوام بدم، به همین خاطر الان نزدیک به یک ماهه که دارم روی بهترین منابع هر درس تحقیق میکنم!
یه فایل اکسل تهیه کردم که داخلش منابع دروس همه گرایش های کامپیوتر هست.من مصاحبه های رتبه های برتر داخل سایت و و دو سه نفرخارج سایت رو بررسی کردم و هرکسی منبعی رو مهمتر عنوان کرده بود ضریب بیشتری بهش دادم، درآخر هم از روی جمع ضرایب میشه با درصد بالایی فهمید که کدوم منبع بهتر از بقیه اس.البته یه سری توضیحات داخل کادر از اون دوستان نقل قول کردم.خیلی جاهاش ناقصه ولی فکر کردم یه نگاه انداختن به این فایل واسه کسی که مثل من هیچ شناختی نداره خالی از لطف نباشه و دیگه نیاز نباشه اندازه من وقت بذاره.
میدونم که این کار تو مانشت درست نیست و باعث شلوغ شدن تاپیک میشه ولی حداقل میشه به عنوان یه روش واسه انتخاب منابع بهش نگاه کرد، ضمن اینکه از اساتید درخواست دارم اگه واسشون امکان داره قسمت های ناقص فایل رو کامل کنند و همینجا بگذارن تا افراد مثل من بهره ببرن.
راستی درسی که بیشترین نمره رو داره اولویتش بالاتره.درسی که مثلا نمره ۴ گرفته اولین کتاب معرفی شده توسط اون فرده.
خیلی صحبت کردم ببخشید.
جمع بندی کلی منابع مناسب ارشد کامپیوتر.xlsx
اندازه فایل: ۸۶/۲۹ KB
۷
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: عزیز دادخواه , Imankhani , arman1993 , ebrahim.alaeee , farnod3 , mjzarrin , بنفشه , meisam_7 , M.Amin.M , faraaz_mb , tohidi4503 , joyebright
ارسال:
۱۰ دى ۱۳۹۳, ۰۷:۵۸ ب.ظ
(۱۰ دى ۱۳۹۳ ۰۴:۲۶ ب.ظ)a.dadxah نوشته شده توسط:  داداش گلم دمت گرم خیلی خیلی کارت حساب شده درسته اما دو نکته. اول اینکه نمیخای که همه اینا رو بخونی؟ خیلی پراکندست و عمر نوح میخاد و به نظر بنده بگرد از هر درس یه منبع خوب فوقش دو منبع انتخاب کن و شروع کن.اما نکته دوم که گویا شما بی خبرید برای کنکور سال آینده این درسا قراره تغیراتی داشته باشه مثلا هوش مصنوعی و مدیریت و مهندسی نرم افزار حذفه و چند درس دیگه اضافه میشه.دفترچه امسال رو دانلود کن نوشته اینا رو ضمن اینکه ضریب درسی مثل ریاضی گسسته هم کم میشه و دیگه مثل سابق اهمیت نداره.اما مسله ناامید کننده که نه ! اما آزار دهنده اینه که هنوز این تغیرات رسما تایید نشده پس عجالتا شما با دروس مشترک این دوتا برنامه استارتت رو بزن.و اما نکته سوم ( همیشه هرچند نکته میخام بگم آخرش یکی اضافه میاد!!) این سایت پر از توصیه های جورواجوره که نود درصدش حرف مفته! همین فرمایشات من هم شاملش میشه.توصیه و نصیحت و اینا رو کلا نخون منابع رو اوکی کن بقیش فقط سردرگمت میکنه. تحقیق خوبی کردی دمت گرم شاگرد من بودی دو نمره پایان ترم اضافه میدادم بهت.

راستی من فکر کردم شبکه میخای امتحان بدی گفتم عوض شده. به هر حال یه تغیراتی توی ضریب و اینا هست. دفترچه امسال رو ببین.
اول این که مرسی که نظر دادین، من راستش هنوز به قطعیت نهایی واسه گرایشم نرسیدم ولی احتمالا بین اینا انتخاب میکنم نرم افزار،تجارت الکترونیک و هوش ولی این موضوع رو تو دفترچه امسال ندیدم، نمیدونم چرا..سرسری نگاه کردم یا تو توضیحات بوده من ندیدم..
اتفاقا درخلال این جست و جوها به حرف شما رسیدم که خیلی از توصیه ها بی اساسه یا حداقل به درد من نمیخوره،واسه همینم آمار گرفتم، چون وقتی آمار کلی بگیری اگر کسی توصیه شخصی یا اشتباهی کرده باشه تو امار مجموع حذف میشه.بعد اینکه من که نگفتم همه این منابع رو باید تهیه کرد!اتفاقا خودم شب پیش نهایت۲تا تاپ ریتینگ هاشو سوا کردم+یک مرجع که واسه ارجاع کافی باشه ،بعد دیگه فقط اون منابع رو تهیه میکنم.راستی اگه کسی این منابع بخصوص مراجع رو داشت من مشتریشم.
۰
۰
ارسال:
۱۰ دى ۱۳۹۳, ۱۰:۰۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ دى ۱۳۹۳ ۱۰:۰۴ ب.ظ، توسط arash691.)
زیاد خودتون رو درگیر منابع نکنید ، یکسری کتاب مرجع و کنکوری هست که از روی مصاحبه ها و تجربه ی دیگران و خودتون میتونید اونا رو بشناسید و رو همونا تمرکز کنید . با هر کتابی که بیشتر میفهمید و انرژی بیشتری دریافت میکنید شروع کنید به خوندن مهم اینه که چیزی که میخونید رو خوب یادبگیرید حالا میخواد کتاب مرجع باشه یا جزوه کنکوری استاد فلانی ! بنظرم اول یه سنگ کوچیک بردارید ببینید در چه وضعیتی هستید بعدش اگه دیدید براتون کمه نمه نمه روش اضافه کنید .
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Omn1990 , سعید زارع

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  منابع مناسب برای واژگان زبان ارشد keihan ۴ ۴,۹۱۴ ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۲:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  معرفی منابع برای درس بازیابی پیشرفته اطلاعات saghi5373 ۸ ۱۱,۶۱۲ ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۲:۱۵ ق.ظ
  منابع برای دکترا -مهندسی فناوری اطلاعات sarit ۲ ۳,۳۹۶ ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۱:۵۷ ب.ظ
Lightbulb مطالعه گروهی کارمندان برای کنکور ارشد ۱۴۰۳ deniz22 ۰ ۳۱۰ ۲۹ آبان ۱۴۰۲ ۱۱:۴۲ ق.ظ
آخرین ارسال: deniz22
  حل تمرین کتاب سیستم های فازی و کنترل فازی neo.st ۲۶ ۳۹,۵۱۵ ۲۸ بهمن ۱۴۰۱ ۰۹:۰۶ ق.ظ
آخرین ارسال: sahar1344
  منابع درسی اول دبیرستان azaaadeh457 ۱ ۱,۱۰۹ ۰۴ دى ۱۴۰۱ ۱۰:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  جزوه اسکن شده " سیستم های توزیع شده " دکتر پدرام arash691 ۸ ۱۴,۲۲۵ ۱۰ آذر ۱۴۰۱ ۰۲:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: negarrah
  فیلم قفل شده Mohammad_TeZaR ۰ ۰ ۰۵ شهریور ۱۴۰۱ ۰۸:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Mohammad_TeZaR
  اهدای کتاب های تستی کنکور ارشد ۹۷ myphilo ۸ ۶,۸۵۸ ۲۰ فروردین ۱۴۰۱ ۰۹:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  فروش منابع ارشد انفورماتیک پزشکی(چاپ ۹۱ تا ۹۴) ali reza ۱ ۲,۶۵۹ ۰۶ آذر ۱۴۰۰ ۰۹:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: ali reza

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close