زمان کنونی: ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۴:۴۶ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

تغییر رشته بعد از اتمام ارشد، درخواست ویژه از دانشجویان ارشد و دکترا برای همفکری

ارسال:
۱۷ دى ۱۳۹۳, ۱۱:۲۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ دى ۱۳۹۳ ۱۱:۱۰ ب.ظ، توسط A V A.)
تغییر رشته بعد از اتمام ارشد، درخواست ویژه از دانشجویان ارشد و دکترا برای همفکری
سلام دوستان کنکوری و غیر کنکوری گل مانشت
میخوام نظر مهندسهای عزیز رو در زمینه تغییر رشته بعد از تموم کردن ارشد بدونم
فرض کنید من دانشجویی هستم که تا مقطع ارشد زبان انگلیسی رو خوندم، اگر بخوام مجددا ارشد شرکت کنم و تغییر رشته بدم، آیا توو رشته کامپیوتر موفقم؟ یا MBA؟ با فرض اینکه هم برای ایران موندن و هم اپلای مشکلی نخواهم داشت ولی رزومه ای هم برای اپلای در حال حاضر ندارم، اگر بخواین تمام نکات مثبت و منفیشو بگین، نظرتون چیه؟

EVERYTHING that kills me makes me feel ALIVE

EVERYTHING that drowns me makes me feel wanna FLY
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۱۷ دى ۱۳۹۳, ۰۱:۰۰ ب.ظ
نمیدونم چرا جدیدا مُد شده هرکی میخواد بره آمریکا MBA میخواد بخونه؟؟
به نظر من واسه خوندن یک رشته مهمترین نکته علاقه هستش، بعدش apply و این حرفا...
بعدشم مگه عمرت رو از سر راه نیاوردی که چند سال واسه خوندن ارشد تلف کنی.

واسه رفتن ، رشته های مهندسی می تونه آینده خوبی داشته باشه نه صرفا MBA.
ارشد تغییر رشته دادن کاره سختیه.شاید بتونه توی دانشگاه قبول بشه ولی واسه داشتن یک رزومه خوب باید چند برابر بقیه زحمت بکشه.
در ضمن قبولی ارشد MBA در ایران ظاهرا کار آسونی نباشه بدلیل ظرفیت خیلی محدودش.

هی ایـــــــــــــــــــــــــــــــــزد...
Angel
 سپاس‌گزاری شده توسط: A V A
ارسال:
۱۷ دى ۱۳۹۳, ۰۱:۳۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ دى ۱۳۹۳ ۰۱:۳۷ ب.ظ، توسط blackhalo1989.)
چطوری میشه با ارشد زبان اپلای کرد؟ اپلای با چه هدفی؟
MBA رو با چه هدفی میخواید بخونید؟ اصلا میدونید MBA چیه؟
ارسال:
۱۷ دى ۱۳۹۳, ۰۱:۳۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ دى ۱۳۹۳ ۰۱:۴۳ ب.ظ، توسط A V A.)
نمیشه توسعه و پیشرفتو مد دونست! همونطور که قبلا رشته ما شاید درخواسته کمتری داشت اما با پیشرفت رو به جلوش خیلیا ترجیح میدن انتخابش کنن

(۱۷ دى ۱۳۹۳ ۰۱:۳۳ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  چطوری میشه با ارشد زبان اپلای کرد؟ اپلای با چه هدفی؟
MBA رو با چه هدفی میخواید بخونید؟ اصلا میدونید MBA چیه؟

اپلای با نمره خوبه مدارک زبان ( نه دانشگاهی) خیلی خیلی راحته
الان سوال اصلی من صرفا اپلای نیست دوستان
من فرضم رو میزارم روی اطلاعات ناکافیم( هرچند توو ارسالم مشخصه برای خودم نمیخوام) شما میتونید توضیح بدید؟!

ارسال:
۱۷ دى ۱۳۹۳, ۰۱:۵۱ ب.ظ
نه منظورم اینه میشه با مدرک ارشد زبان اپلای کرد؟ پولش از کجا میاد؟ رشته های مهندسی پروژه های صنعتی میگیرن و اینجوری پول تحصیل و زندگی اونایی که اپلای کردن در میاد. رشته زبان انگلیسی چطوری میخواد پول تحصیل و زندگیشو در بیاره؟
ارسال:
۱۷ دى ۱۳۹۳, ۰۴:۲۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ دى ۱۳۹۳ ۰۴:۲۳ ب.ظ، توسط codin.)
RE: تغییر رشته بعد از اتمام ارشد، درخواست ویژه از دانشجویان ارشد و دکترا برای همفکری
(۱۷ دى ۱۳۹۳ ۱۱:۲۲ ق.ظ)AVA 94 نوشته شده توسط:  سلام دوستان کنکوری و غیر کنکوری گل مانشت
میخوام نظر مهندسهای عزیز رو در زمینه تغییر رشته بعد از تموم کردن ارشد بدونم
فرض کنید من دانشجویی هستم که تا مقطع ارشد زبان انگلیسی رو خوندم، اگر بخوام مجددا ارشد شرکت کنم و تغییر رشته بدم، آیا توو رشته کامپیوتر موفقم؟ یا MBA؟ با فرض اینکه هم برای ایران موندن و هم اپلای مشکلی نخواهم داشت ولی رزومه ای هم برای اپلای در حال حاضر ندارم، اگر بخواین تمام نکات مثبت و منفیشو بگین، نظرتون چیه؟
در مورد موفق شدن در رشته کامپیوتر به نظرم اگر فرد پشتکار و استعدادش خوب باشه میتونه موفق باشه تو کامپیوتر ولی خب شاید باید یکسال کامل برای کنکور بخونه که هم بتونه رتبه خوبی بیاره و هم این که درسا رو با عمق مناسبی یاد بگیره.MBA رشته آسون تری هست نسبت به کامپیوتر (خیلی آسون تر) و طبیعتا شانس موفقیت فرد بیشتره. البته کلا منظورم از موفقیت موفقیت تحصیلی هست.
اپلای در MBA نسبت به مهندسی کامپیوتر "خیلی" سخت تره مگر این که رزومه فرد واقعا قوی باشه و تر ارشد دیگه بترکونه.کلا معمولا بیزینس اسکول های آمریکا توسط خود آمریکایی ها شدیدا طرفدار داره و فاند هم کمتر توش میدن.
البته باید عرض کنم بنده حتی در رشته زبان هم پذیرش با فاند دیدم اما خب فاند هاش یه مقداری محدود تره و خیلی هاش فاند های محدودی هست که خود سفارت ارائه میده.مثلا دانشگاه تهران خودمون رشته ایران شناسی و اینجور رشته ها دانشجو خارجی میگیره
ارسال:
۱۷ دى ۱۳۹۳, ۰۴:۵۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ دى ۱۳۹۳ ۰۴:۵۷ ب.ظ، توسط A V A.)
(۱۷ دى ۱۳۹۳ ۰۴:۲۱ ب.ظ)codin نوشته شده توسط:  البته باید عرض کنم بنده حتی در رشته زبان هم پذیرش با فاند دیدم اما خب فاند هاش یه مقداری محدود تره و خیلی هاش فاند های محدودی هست که خود سفارت ارائه میده.مثلا دانشگاه تهران خودمون رشته ایران شناسی و اینجور رشته ها دانشجو خارجی میگیره
حرفتون میتونه پاسخی برای دوستمون blackhalo1989 باشه
اما منه فرضی، میخوام حتما این تغییر رشته باشه
معمولا MBA ای ها تغییر رشته ای هستن و همشون لزوما لیسانس مدیریت نداشتن
اطلاع جامع تری میتونین در اختیارم بزارین؟
مورد خیلی خیلی ساده ای رو میگم. دوستی داشتم با همین مدرک و توی شرکت کاله ( ! ) کار میکرد.تا جایی که میدیدم زبان خیلی خیلی توو بیزنسش نقش داشت و شاید این تغییر رشته به MBA مناسب تر باشه. نظرتون چیه؟

ارسال:
۱۷ دى ۱۳۹۳, ۰۴:۵۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ دى ۱۳۹۳ ۰۴:۵۷ ب.ظ، توسط happy07.)
یه سری نکات در ادامه‌ی صحبت‌های سایر دوستان بگم:
ببین دو مقوله رو باید مدنظر داشته باشی، یکی خود قبولی در یکی از این رشته‌هاست و دیگری وضعیت اشتغال.

قبولی MBA:
توی این کنکور کلا دو درس خیلی مهم و تعیین‌کننده است: زبان و ریاضی. به لحاظ زبان که گفتی مشکلی ندارند ولی به لحاظ ریاضی باید ببینی اوضاعشون چه‌جوریه، چون توی این کنکور غالبا حرف اصلی رو بچه‌های مهندسی مخصوصا بچه‌های برق که ریاضی قوی‌ای دارند می‌زنند. اگه قصدشون قبولی توی دانشگاه‌های تاپه باید بدونند که رقیبای قوی‌ای از دانشگاه‌های تاپ دارند که هر سال ترجیح می‌دن ارشد رو مهندسی ادامه ندن و بیان سراغ این رشته.
قبولی کامپیوتر: تو این زمینه خود دیگه کاملا در جریانی و می‌تونی شرایط رو براشون توضیح بدی.

اشتغال MBA در مقایسه با کامپیوتر:
اشتغال رو از دو جنبه‌ی کار دولتی و کارآفرینی اگه بهش نگاه کنیم اون وقت در مورد کار دولتی محدودیت سن در استخدام برای آقایون و خانوم‌ها مطرح می‌شه. که برای فارغ‌التحصیلان هر مقطع متفاوته و مال آقایون به خاطر خدمت سربازی دو سال بیشتر از خانوم‌هاست. با این اوصاف اگه کار دولتی براشون مهمه باید حساب کنند ببینند تا زمان فارغ‌التحصیلی ارشد سنشون امکان استخدام می‌ده یا نه.
در مورد کارآفرینی سرمایه اگه دارند که خیلی تفاوتی نخواهد کرد بین این دو رشته. بالاخره با پشتکار و مسائل مربوط به موفقیت در کارآفرینی و... بعد چند سال شرکتشون جا می‌افته. ولی اگه بخوان توی شرکت‌های دیگه مشغول به کار بشن خب مسلما اینه که توی کامپیوتر فرصت کاری بیشتر از MBA خواهند داشت.

با هزار تومن می‌شه چیکار کرد؟
به درمان یه کودک سرطانی کمک کرد :-)
لینک زیر و پرداخت آنلاین

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
 سپاس‌گزاری شده توسط: A V A , codin , سجاد۶۷
ارسال:
۱۷ دى ۱۳۹۳, ۰۵:۰۱ ب.ظ
ممنونم happy07
مورد خوبیو گفتی که باید توو ارسال اولم میگنجوندم
در مورد بازار کار خودم نمیتونم مقایسه ای داشته باشم
نیازمند یاری سبزتان هستیمSmile

سپاس‌گزاری شده توسط: happy07
ارسال: #۱۰
۱۷ دى ۱۳۹۳, ۰۵:۵۱ ب.ظ
RE: تغییر رشته بعد از اتمام ارشد، درخواست ویژه از دانشجویان ارشد و دکترا برای همفکری
(۱۷ دى ۱۳۹۳ ۰۴:۵۵ ب.ظ)AVA 94 نوشته شده توسط:  
(17 دى ۱۳۹۳ ۰۴:۲۱ ب.ظ)codin نوشته شده توسط:  البته باید عرض کنم بنده حتی در رشته زبان هم پذیرش با فاند دیدم اما خب فاند هاش یه مقداری محدود تره و خیلی هاش فاند های محدودی هست که خود سفارت ارائه میده.مثلا دانشگاه تهران خودمون رشته ایران شناسی و اینجور رشته ها دانشجو خارجی میگیره
حرفتون میتونه پاسخی برای دوستمون blackhalo1989 باشه
اما منه فرضی، میخوام حتما این تغییر رشته باشه
معمولا MBA ای ها تغییر رشته ای هستن و همشون لزوما لیسانس مدیریت نداشتن
اطلاع جامع تری میتونین در اختیارم بزارین؟
مورد خیلی خیلی ساده ای رو میگم. دوستی داشتم با همین مدرک و توی شرکت کاله ( ! ) کار میکرد.تا جایی که میدیدم زبان خیلی خیلی توو بیزنسش نقش داشت و شاید این تغییر رشته به MBA مناسب تر باشه. نظرتون چیه؟
تو ماشین لرنینگ یه بحثی هست به نام واریانس مدل که باعث میشه توصیه ها خیلی robust نباشه.شمام مدلتون خیلی واریانس داره.اگر طرف بخواد اپلای کنه معادلات عوض میشه اگر بخواد بمونه یه بحث های دیگه ای مثل همین اشتغال پیش میاد و .. به نظرم اول اون فرد دقیقا تصمیم بگیره برنامش برای آینده چیه فکر می کنم اون موقع هم راحت تر بتونه راهنمایی بشه و هم تصمیم بگیره.
در مورد تاثیر زبان خب زبان همه جایی کاربرد داره تو رشته کامپیوتر هم فکر می کنم خیلی مفید باشه با این پیشرفت سریع علم و نیاز به منابع اصلی و غیره...
ارسال: #۱۱
۱۷ دى ۱۳۹۳, ۱۰:۵۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ دى ۱۳۹۳ ۱۱:۰۰ ب.ظ، توسط Faridfo.)
اگرچه میترسم تو این سایت دیگه چیزی بنویسم ولی یه تجربه عملی را میگم. هر کس هم مخالف حرفهای منه من مخلصش هستم . فقط توهین نکنه.

ما یه پسر همسایه داشتیم که مهندسی نساجی خوند.
بعدا" که تمام شد دید بازار کاری نداره.
رفت دوباره از ابتدا کارشناسی زبان خوند و تا ارشد زبان را ادامه داد.
بعد اپلای کرد برای کانادا. همه کارهاش هم انجام شد.
بعدا" باین نتیجه رسید که درخواست مهاجرت بده بهتره.
بالاخره رفت.
بعدا" اونجا درس خواند و مهاجرتش هم درست شد.
وقتی هم اینجا بود درآمدش خوب بود. مثل کسیکه تازه استعدادش کشف شده باشه با علاقه زیادی زبان میخوند. علاوه بر انگلیسی ، فرانسه را هم یاد گرفت. مدتی قبل از رفتنش تو سفیر درس میداد. کلاس خصوصی تافل و جی ار ای هم داشت.
بعضی شرکتها هم تدریس خصوصی زبان داشت که اونموقع یعنی سه چهار سال پیش ساعتی سی هزار تومان بهش میدادن.

کشورهایی که مهاجر پذیرند برای رشته زبان اهمیت زیادی قائلند و مهاجرین را با فرهنگ و شرایط کشورشان آماده میکنن. کانادا هم ظاهرا" از این بابت به بچه های زبان اهمیت میده.

باز هم میگم این یه تجربه جلوی چشمم بود و البته انگار برعکس روندی هست که شما میگید اول زبان بعد مهندسی.

خودم نظری ندارم. Confusedباز صد تا منفی ندین.Smile
ارسال: #۱۲
۱۷ دى ۱۳۹۳, ۱۱:۱۱ ب.ظ
جالب شد Smile
سوالمو گسترش میدم
ممنون میشم اینجور مواردی که دارینو هم بگین دوستان

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  درخواست راهنمایی جهت اتمام پایان نامه Maryam-X ۰ ۰ ۰۶ شهریور ۱۴۰۱ ۰۸:۵۸ ق.ظ
آخرین ارسال: Maryam-X
  بعد ۶ سال اومدم، ارشد مهندسی کامپیوتر کسی هست؟؟ seyed_eng ۷ ۵,۶۱۲ ۱۱ آبان ۱۳۹۹ ۰۷:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: iraj.leo
Rainbow مالک اشتر و قبولی در مصاحبه اش و تکلیف انتخاب رشته ما بعد قبولی در مصاحبه مالک اشتر mahditorki ۱۷۲ ۱۵۵,۹۹۲ ۲۵ دى ۱۳۹۸ ۰۲:۴۳ ق.ظ
آخرین ارسال: Farhad namjo
Information برنامه ریزی برای آزمون استخدامی hamid_parsa ۵ ۶,۵۳۶ ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ ۱۰:۲۲ ب.ظ
آخرین ارسال: hamid_parsa
  مباحث آزاد آزمون دکترا ۹۸ (قبل ار کنکور-بعد از کنکور) taha.maten ۰ ۲,۱۱۷ ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ ۱۲:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: taha.maten
  بهترین کتاب برای یادگیری ریاضی ۱ چیه ؟ radar ۰ ۱,۷۹۴ ۱۹ دى ۱۳۹۷ ۱۲:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: radar
  ارشد بعد از سی سالگی z__z ۴ ۲,۶۰۰ ۲۶ شهریور ۱۳۹۷ ۰۶:۵۴ ق.ظ
آخرین ارسال: خانه سبز
  مهلت پست دفترچه بعد از فارغ التحصیلی alirezafchh ۳ ۴,۶۶۰ ۲۶ تیر ۱۳۹۷ ۰۱:۴۴ ق.ظ
آخرین ارسال: rozitir
  آیا کسایی که رشته شرایط خاص قبول شدن شانس قبولی برا رشته های انتخابی قبل اونو ندارن؟؟ mahyar12 ۱۹ ۱۲,۲۳۵ ۱۷ تیر ۱۳۹۷ ۱۰:۴۹ ق.ظ
آخرین ارسال: Mokhtar021
  درخواست راهنمایی انتخاب رشته ارشد مهندسی کامپیوتر Mr.X ۵ ۵,۲۶۰ ۲۵ خرداد ۱۳۹۷ ۰۱:۳۱ ق.ظ
آخرین ارسال: kadarai64

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close