زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۵:۲۷ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

تاسیس یک شرکت با ایده ی نو

ارسال:
۲۰ مرداد ۱۳۹۰, ۰۲:۵۸ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ مرداد ۱۳۹۰ ۰۳:۰۹ ق.ظ، توسط alime.)
تاسیس یک شرکت با ایده‌ی نو
سلام دوستان
اگه بخوایم یک شرکت در حیطه‌ی تخصصمون راه بندازیم که متفاوت باشه،یعنی بتونه یک آینده‌ی موفق داشته باشه و خیلی تکراری نشده باشه(مثلا الان هر کی میره برا خودش یک شرکت برنامه نویسی می زنه و ...). چه ایده ای دارید و یا چه ایده هایی دیدید که نو و بدیع و البته پرکاربرد هستن؟
اگه ایدتون بزرگه‌، چه از نظر مالی و چه از نظر سطح دانش و تجربه فرصت برای اندوختنش هست(خیلی هم نهBig Grin) چون واقعا می خوام متمایز و بدردبخور باشه

یاران ره عشق منزل ندارد *** این بحر مواج ساحل ندارد
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال:
۲۰ مرداد ۱۳۹۰, ۱۰:۴۴ ق.ظ
RE: تاسیس یک شرکت با ایده‌ی نو
(۲۰ مرداد ۱۳۹۰ ۰۲:۵۸ ق.ظ)alime نوشته شده توسط:  سلام دوستان
اگه بخوایم یک شرکت در حیطه‌ی تخصصمون راه بندازیم که متفاوت باشه،یعنی بتونه یک آینده‌ی موفق داشته باشه و خیلی تکراری نشده باشه(مثلا الان هر کی میره برا خودش یک شرکت برنامه نویسی می زنه و ...). چه ایده ای دارید و یا چه ایده هایی دیدید که نو و بدیع و البته پرکاربرد هستن؟
اگه ایدتون بزرگه‌، چه از نظر مالی و چه از نظر سطح دانش و تجربه فرصت برای اندوختنش هست(خیلی هم نهBig Grin) چون واقعا می خوام متمایز و بدردبخور باشه

منظورتون از متمایز چیه؟
به نظر من در ایران ساخت یه شرکت که بر مبنای اصول کار کنه میشه یه شرکت متمایز! یعنی مثلا به کیفیت اهمیت بده و براش نیاز مشتری اهمیت داشته باشه مثلا همین که خودتون گفتین فکر نکنه کل ساخت نرم افزار یعنی برنامه نویسی! ولی خوب احتمالا این شرکت هزینه هاش با درآمداش نمی خونه و سریع تعطیل میشه! البته یه تعداد خیلی کمی شرکت این مدلی هستند!
البته من واقعا دوست دارم بدونم بقیه بچه‌ها هم با توجه به دیده هاشون چنین نظری دارن یا نه.

to get something you've never had, you have to do something you've never done
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: alime , mehdian.y , هانی الرضا
ارسال:
۲۰ مرداد ۱۳۹۰, ۱۰:۵۳ ق.ظ
(۲۰ مرداد ۱۳۹۰ ۰۳:۲۰ ق.ظ)euruse نوشته شده توسط:  به نظر من در ۵ سال اول نباید به فکر سود دهی باشی. البته این بسته به اینه که چقدر سرمایه داشته باشید.
در ۵ سال اول اگر بتونید یک نرم افزار کابردی خوب بنویسید حداقل در ۲ جا آن را نصب و راه اندازی کنید موفقید.
چون نرم افزار شما توسعه پیدا می کند و با فروش نسخه های بیشتر پول این ۵ سال در میاد.

من خودم تجریه یک نرم افزار آموزشی رو دارم که دو سال وقت گذاشتم و الان دارم روی فروش اون کار می کنم.
شکر خدا راضی هستم
تبریک
ممکنه مراحلی رو که پشت سر گذاشتید رو واسه ما هم توضیح بدید

آرام باش***دنیا بی قرار توست...
۰
۰
ارسال:
۲۰ مرداد ۱۳۹۰, ۱۲:۴۷ ب.ظ
تو این شرایط به فکر شرکت زدن نباشید، شرکتهایی که موفق بودن هم دارن تعدیل میکنند و بزور خودشونو نگه داشتن. نه بخاطر رقابت بلکه بخاطر سیاستهای غلط دولتمردان و انحصاری کردن.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: alime
ارسال:
۲۰ مرداد ۱۳۹۰, ۱۲:۵۹ ب.ظ
(۲۰ مرداد ۱۳۹۰ ۰۲:۵۸ ق.ظ)alime نوشته شده توسط:  سلام دوستان
سلام
اصولا" خود ایده بالای ۵۰ درصد کار هست. برای اینکه بتونید یک ایده موفق پیدا کنید که خیلی هم دم دستی و تکراری نباشه و مدتها از شر رقبای احتمالی دورباشید و نتونند دمپینگ تون کنند باید تجربه پیدا کنید.
این تجربه خود من هست که از زمان دانشجویی و سربازی و بعد از اون درگیر کار بوده‌ام عرض میکنم . چند جور میشه شرکت زد:
۱- برید یک شرکت ساده ثبت کنید و چند نفر مهندس (هم رشته خودتون)هم دور هم جمع بشید و آگهی بدید تو روزنامه و ... که نرم افزار مینویسید یا سایت طراحی میکنید یا کارهای مشابه که تعداد زیاد دیگری هم مشابهش هست .حتی در صورتیکه توان و تخصصتون از بقیه دیگه هم سرباشه ،کسی نمیتونه اونرا تشخیص بده. اگه محل از خودتون باشه بعد از یک مدت به نتیجه میرسید که بهتر بدیدش اجاره(چون درآمدش بهتره) و اگه مستاجر باشید هم که کم کم دوستان یکی یکی کم میشوند و از اولش هم معلومه که برنامه خاصی نداشته‌اید و هر کس کار بهتری پیدا کنه جدا میشه و میره.
۲- منتظر سفارش کار نشینید یک نرم افزاری پیدا کنید و بنویسید و تولید کنید و بفروشید. خب بسته باینکه مشابهش باشه یا نه(که معمولا" هست) و چند تا رقیب دارید و قیمت و کیفیت تون در مقایسه با اونها کجاست باید زمان بگذارید و کادر فروش و بازار یاب و هزینه نمایشگاه و ثبت محصول و ..... را پرداخت کنید و نوعا" هم با یک محصول شناخته نمیشیدو یک کم باید صبرتون زیاد باشه. اگه هزینه جاری مثل حقوق و اجاره و... هم دارید که باز هم یک کم تحمل شرایط سخته. چون باید درآمدی از جای دیگه داشته باشید و بیارید تو شرکت هزینه کنید. حالا اینکه نرم افزارتون کپی بشه و .... اینها هم ممکنه باشه.
۳- یک ایده ناب داشته باشید و راحت خرجش نکنید.
ببینید باید بپذیریم که نرم افزار یک ایزار است که شما میسازیدش. گاهی اینقدر ایده ناب هست که شما ابزاری را میسازید و نیاز بهش را ایجاد میکنید(اینجوری میشید بیل گیتسBig Grin)اگه آچار پیچ گوشتی بسازید دم هر مغازه ابزار فروشی هست فقط خودتون را ارضاء کرده‌اید که از علمتون استفاده کردید .قیمتش معلومه و شما ممکنه صدمین شرکتی باشید که اون را میسازید(البته با حساب چینیها میشید پنج شش هزارمین)Tongueولی اگه ابزار ظریف جراحی چشم بسازید دیگه کارتون خاص میشه.هر کسی نمیتونه بسازه. اینجا میآیید تو رنکینگی که تعداد شرکتهای موجود درش بسته به ایده پشت کار ممکنه به سه تا هم نرسند. اینجا یک تبلیغ کوچک یا حتی اطلاع رسانی شما را مثل موشک شهاب ۳Tongue پرتاب میکنه به بالا. حالا نکات زیاد دیگری هم داره مثل اینکه از کجا ایده بیاریم ،چطوری شروع کنیم و......
امیدوارم اینایی که گفتم بکارتون بیاد.

از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر ............ یادگاری که در این گنبد دوار بماند..
.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: blackhalo1989 , alime , maedeh , saba_1984 , mehdian.y , هانی الرضا
ارسال:
۲۰ مرداد ۱۳۹۰, ۰۱:۳۷ ب.ظ
یکی از مشکلاتی که باعث میشه اکثر ما در نرم افزار به نتیجه نرسیم نداشتن صبر و حوصله است‌، دوست داریم در مدت زمان کوتاه نرم افزار بنویسیم و فروشش هم در زمان کوتاه خوب باشه .. اکثر شرکت هایی که من دیدم تونستن بمونن کسایی هستند که از یه محصول شروع میکنند و ذره ذره با همون محصول معروف میشن که این فرآیند حتی بعضی وقتا دو سه سال طول میکشه .
البته تحریم و نبودن قانون کپی رایت بیشترین علت راکد بودن بازار نرم افزاره .

حالم خوب است
هنوز خواب می‌بینم
ابری می‌آید
و مرا تا سرآغازِ روییدن ... بدرقه می‌کند.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: alime , mehdian.y
ارسال:
۲۰ مرداد ۱۳۹۰, ۰۹:۰۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ مرداد ۱۳۹۰ ۱۰:۳۸ ب.ظ، توسط alime.)
(۲۰ مرداد ۱۳۹۰ ۱۲:۵۹ ب.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  سلام
اصولا" خود ایده بالای ۵۰ درصد کار هست. برای اینکه بتونید یک ایده موفق پیدا کنید که خیلی هم دم دستی و تکراری نباشه و مدتها از شر رقبای احتمالی دورباشید و نتونند دمپینگ تون کنند باید تجربه پیدا کنید.
.
.
.

ممنون از راهنمایی هاتون خیلی مفید بود
نظر خانم luna رو هم قبول دارم اگه بر مبنای اصول کار کنیم خودش می شه متمایز

یاران ره عشق منزل ندارد *** این بحر مواج ساحل ندارد
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: luna , jaroon

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  بوک کلاب ماشین لرنینگ با حضور متخصص از شرکت های گوگل ، اساتید و دانشجویان دکترا و. Doctorwho ۰ ۱,۳۹۲ ۱۳ آبان ۱۴۰۰ ۱۲:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Doctorwho
Star درخواست کمک و راهنمایی برای شرکت در آزمون ارشد marvelous ۹ ۷,۹۵۰ ۰۶ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: فاطمه دیبا
  آزمون آزمایشی ارشد کدام موسسه را شرکت کنیم Ali1991khe ۲ ۳,۱۵۱ ۱۴ آبان ۱۳۹۹ ۱۲:۰۹ ق.ظ
آخرین ارسال: Ali1991khe
  آزمون آزمایشی ارشد کدام موسسه را شرکت کنیم Ali1991khe ۲ ۲,۹۲۱ ۰۸ آبان ۱۳۹۹ ۱۲:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Ali1991khe
  ایده تز دکتری در مصاحبه دکتری wskf ۱ ۳,۳۴۱ ۲۹ خرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Masoud05
  همفکری انتخاب نام شرکت ۲ Distance ۳ ۳,۲۵۲ ۲۵ دى ۱۳۹۸ ۱۱:۱۹ ق.ظ
آخرین ارسال: packationmachinery
  برگزاری دوره آموزشی مدیریت صادرات با همکاری شرکت بازرگانی ماهان masoudkhan ۱ ۲,۸۴۸ ۲۱ دى ۱۳۹۸ ۰۵:۱۳ ب.ظ
آخرین ارسال: parisa1140
  تاثیر بودجه در انتخاب شرکت طراحی سایت wone ۱ ۲۰ ۲۳ آبان ۱۳۹۸ ۰۱:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: xiaomi
Star ایده طراحی یک وب سایت stabesh ۱ ۲,۲۵۴ ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۱۳ ب.ظ
آخرین ارسال: attarud
  شرکت در آزمون دکتری در دو رشته همزمان امکانپذیر هست؟ saharomidi ۳ ۵,۴۲۷ ۲۴ فروردین ۱۳۹۸ ۰۳:۱۹ ق.ظ
آخرین ارسال: saharomidi

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close