زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۸:۵۰ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سوال از مالتی پلکسر، فصل ۴ پوران

ارسال:

dokhtare payiz پرسیده:

سوال از مالتی پلکسر، فصل ۴ پوران

مثال ۳ از قسمت مالتی پلکسر فصل ۴ پورانو اصلن متوجه نمیشم مخصوصن MUX4*1و MUX2*1رو؟
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۲
ارسال:

Farzamm پاسخ داده:

RE: مدارات ترکیبی

(۱۳ مهر ۱۳۹۳ ۰۶:۲۴ ب.ظ)dokhtare payiz نوشته شده توسط:  مثال ۳ از قسمت مالتی پلکسر فصل ۴ پورانو اصلن متوجه نمیشم مخصوصن MUX4*1و MUX2*1رو؟

احتمالاً شما با بسط شانون آشنایی ندارید، توصیه می کنم حتماً مطالعه کنید.
با توجه به اینکه در بدست آوردن f و I مشکل دارید، باید بگم که بدست آوردن این مقادیر وابسته به این است که کدام خطوط را به عنوان select در نظر می گیرید، مثال پوران برای MUX4/1 ورودی های b و c را به عنوان خطوط select انتخاب کرده پس برای بدست آوردن f باید ببینید با مقداردهی bc چه مینترم هایی انتخاب می شوند، مثلاً وقتی bc=00 باشه واضحاً مینترمهای m0=000 و m4=100 انتخاب می شوند که در هر دو آنها bc=00 است پس f بدست می آید یعنی به تابع اصلی نگاه می کنیم f(a,b,c)=sigma(0,1,4,5) که هر دو مینترم صفر و چهار یک هستند پس جدول را به همین ترتیب پر می کنیم. مقدار I هم تابعی از متغیرهایی است که به عنوان select انتخاب نشده اند که در مثال MUX4/1 متغیر a و در مثال MUX2/1 متغیرهای b و c می باشند. در مثال mux4/1 اگر هر دو f یک بود I نیز یک می شود، اگر هر دو f صفر بود I صفر و اگر fها به ترتیب ۰ بعد ۱ بود I=a و اگه به ترتیب ۱ و بعد ۰ بود I=~a می شود. مثلاً I0 چون هر دو یک هستند I هم یک می شود.
در مثال MUX2/1 چون Iها تابعی از دو متغیر b و c هستند پس برای بدست آوردن I باید با توجه به fها باید I را از روی جدول صحتی که فقط b و c هستند ساده کنید. مثلاً I0 را که ساده کنیم ~b می شود.
امیدوارم توضیحات به اندازه کافی و قابل فهم باشد.
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

ارسال:

dokhtare payiz پاسخ داده:

(۱۴ مهر ۱۳۹۳ ۰۹:۳۰ ب.ظ)JFarzam نوشته شده توسط:  
(13 مهر ۱۳۹۳ ۰۶:۲۴ ب.ظ)dokhtare payiz نوشته شده توسط:  مثال ۳ از قسمت مالتی پلکسر فصل ۴ پورانو اصلن متوجه نمیشم مخصوصن MUX4*1و MUX2*1رو؟

احتمالاً شما با بسط شانون آشنایی ندارید، توصیه می کنم حتماً مطالعه کنید.
با توجه به اینکه در بدست آوردن f و I مشکل دارید، باید بگم که بدست آوردن این مقادیر وابسته به این است که کدام خطوط را به عنوان select در نظر می گیرید، مثال پوران برای MUX4/1 ورودی های b و c را به عنوان خطوط select انتخاب کرده پس برای بدست آوردن f باید ببینید با مقداردهی bc چه مینترم هایی انتخاب می شوند، مثلاً وقتی bc=00 باشه واضحاً مینترمهای m0=000 و m4=100 انتخاب می شوند که در هر دو آنها bc=00 است پس f بدست می آید یعنی به تابع اصلی نگاه می کنیم f(a,b,c)=sigma(0,1,4,5) که هر دو مینترم صفر و چهار یک هستند پس جدول را به همین ترتیب پر می کنیم. مقدار I هم تابعی از متغیرهایی است که به عنوان select انتخاب نشده اند که در مثال MUX4/1 متغیر a و در مثال MUX2/1 متغیرهای b و c می باشند. در مثال mux4/1 اگر هر دو f یک بود I نیز یک می شود، اگر هر دو f صفر بود I صفر و اگر fها به ترتیب ۰ بعد ۱ بود I=a و اگه به ترتیب ۱ و بعد ۰ بود I=~a می شود. مثلاً I0 چون هر دو یک هستند I هم یک می شود.
در مثال MUX2/1 چون Iها تابعی از دو متغیر b و c هستند پس برای بدست آوردن I باید با توجه به fها باید I را از روی جدول صحتی که فقط b و c هستند ساده کنید. مثلاً I0 را که ساده کنیم ~b می شود.
امیدوارم توضیحات به اندازه کافی و قابل فهم باشد.
ممنون فقط نمیدونم چرا ۴ تا ۱f شده بقیه ۰ ان تو MUX4*1? fi به خاطر ۱*۴ بودنشه؟ با MUX2*1 مقایسه کردم اینو گفتم
این مثالتونم که با گفتتون متناقضه!: I0 چون هر دو یک هستند I هم یک می شود.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

ارسال:

Farzamm پاسخ داده:

(۱۵ مهر ۱۳۹۳ ۱۲:۴۴ ب.ظ)dokhtare payiz نوشته شده توسط:  ممنون فقط نمیدونم چرا ۴ تا ۱f شده بقیه ۰ ان تو MUX4*1? fi به خاطر ۱*۴ بودنشه؟ با MUX2*1 مقایسه کردم اینو گفتم
این مثالتونم که با گفتتون متناقضه!: I0 چون هر دو یک هستند I هم یک می شود.

یک یا صفر شدن f بستگی به تابع صورت مسئله داره دیگه / تابع صورت مسئله f(a,b,c)=signma(0,1,4,5) چهارتا یک داره چهار تا صفر که اینطوری شده / شما کلاً صورت مسئله را متوجه شدید؟ صورت سوال گفته قرار تابع f گفته شده را با MUX پیاده سازی کنیم.
این تناقض رو از کدام جمله پیدا کردید؟؟!!! برای I0 در مثال MUX4/1 چون هر دو مینترم m0 و m4 خروجی fشون یک هست I0 همواره یک هست و مستقل از a میشه! من نمی دونم چطور برای خودتون تناقض به وجود آوردید!
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

A V A پاسخ داده:

مدارات ترکیبی

خوب ادرس ندادی میشه بگی دقیقا چه صفحه و سوالی؟

(۱۳ مهر ۱۳۹۳ ۰۶:۲۶ ب.ظ)Ava.arshad94 نوشته شده توسط:  خوب ادرس ندادی میشه بگی دقیقا چه صفحه و سوالی؟

فکنم پیداش کردم، کدوم قسمتش نامفهومه؟

ارسال:

dokhtare payiz پاسخ داده:

(۱۳ مهر ۱۳۹۳ ۰۶:۲۶ ب.ظ)Ava.arshad94 نوشته شده توسط:  خوب ادرس ندادی میشه بگی دقیقا چه صفحه و سوالی؟

فکنم پیداش کردم، کدوم قسمتش نامفهومه؟
ص۱۱۵ مقدار f و I رو نمیدونم از کجا آورده
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Information فصل یک تا پنج پایان نامه αɾια ۵ ۴,۹۳۹ ۲۶ بهمن ۱۴۰۰ ۰۴:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: HoseinMos
  فصل Np , Np hard nazanin2020 ۱ ۱,۸۱۸ ۲۱ آذر ۱۴۰۰ ۱۰:۴۵ ب.ظ
آخرین ارسال: nazanin2020
  مشکل در حل تست ۲۲ فصل اول کتاب گسسته یوسفی pure.yaser ۷ ۸,۵۰۲ ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۶:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: mohsentafresh
  فصل HEAP از کتاب ساختمان داده طورانی (پارسه) tourani ۳۷ ۳۶,۶۸۶ ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ ۰۵:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: hossein4070
  خرید کتابهای دست دوم پوران پژوهش همه دروس ارشد فناوری اطلاعات sherwod7 ۳ ۵,۲۳۱ ۲۱ دى ۱۳۹۸ ۰۸:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: roxana.r
  فروش کتاب های کنکور ارشد کامپیوتر پارسه و پوران پژوهش sems ۳ ۵,۴۴۹ ۱۶ دى ۱۳۹۸ ۰۲:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: roxana.r
  مهمترین فصل های ذخیره و بازیابی مقسمی enofcom ۱۰ ۵,۵۸۴ ۲۵ آبان ۱۳۹۸ ۰۵:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: alma1988
  ساختمان داده پوران، فصل اول، راهنمایی برای حل یک مثال ساده marvelous ۲ ۲,۶۷۱ ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ۰۳:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  مالتی مدیا آموزشی ۱۰۲ Linux LPIC 1 به زبان فارسی (Linux Administrator) faraz_linux ۱ ۲,۷۴۱ ۱۳ تیر ۱۳۹۸ ۰۳:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: sahar1176
Exclamation فروش کتاب های کنکور ارشد نرم افزار کامپیوتر(پارسه و پوران پژوهش) bayron ۰ ۲,۹۶۴ ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ ۰۴:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: bayron

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close