زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۹:۳۵ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سوال ۵۶ مهندسی کامپیوتر ۸۹

ارسال:

Masoud05 پرسیده:

سوال ۵۶ مهندسی کامپیوتر ۸۹

سوال زیر بارها به همین صورت یا به صورت کاملاً مشابه سوال آزمون مهندسی کامپیوتر . IT بوده
[تصویر:  attachment.php?aid=950]

فایل‌(های) پیوست شده

۲
ارسال:

**sara** پاسخ داده:

RE: سوال ۵۶ مهندسی کامپیوتر ۸۹

می دانیم:
[tex]log a^{{\color{Red} n}}={\color{Red} n} log a[/tex]

از دو طرف تساوی log می گیریم:
[tex]log f(n)=log 4^{{\color{Red} log n}}={\color{Red} log n} log4=2logn[/tex]

[tex]log g(n)=loglog^{{\color{Red} log n}}n={\color{Red} logn}loglogn={\color{Red} logn}loglogn[/tex]

[tex]log h(n)=log log^{{\color{Red} 2}}n={\color{Red} 2}loglogn[/tex]

در نتیجه:
[tex]g(n)>f(n)>h(n)[/tex]

چون [tex]f(n)\in O(g(n))[/tex] یعنی [tex]f(n)\leq cg(n)[/tex]
و [tex]f(n)\in \Omega (h(n))[/tex] یعنی [tex]f(n)\geq ch(n)[/tex]

پس گزینه ۱ صحیح است.

۰
ارسال:

Mile Stone پاسخ داده:

[tex]f(n)=4^{lg n}=n^{lg4}=n^{2}[/tex]
[tex]g(n)=lg^{lgn}n=n^{lg lgn}[/tex]
[tex]lg^{2}n<n^{2}<n^{lglgn}[/tex]

۰
ارسال:

Masoud05 پاسخ داده:

(۰۹ مرداد ۱۳۹۰ ۱۲:۱۷ ق.ظ)ehsan_nekooee نوشته شده توسط:  
(08 مرداد ۱۳۹۰ ۱۱:۱۲ ب.ظ)Masoud05 نوشته شده توسط:  بچه‌ها خیلی راحت میشه با عدد گزاری جواب رو بدست آورد( راه تستی از نظر من )البته میشه از راه های تحلیلی هم پیش رفت .
به هر حال n= 1024 در نظر بگیرید( یه عدد که توانی از ۲ باشه ).
مقدار‌ها رو که بدست بیارید میبینید که گزینه ۱ درسته .البته راه حل اصلی اونم بعداً میزارم . فعلاً منتظر حضورگرم شما هستم!!!

عدد گذاری فک نکنم جواب بده. چندان قابل اعتماد نیست. اگه به نمودار های نماد های مجانبی نگاهی بندازید می بینید که ابتدای نمودار حالتشون stable نیست و جواب غلطی نشون میدن و تنها از یک اندازه مشخص ورودی به بعده که نمادها اونطوری که میشناسیمشون رفتار می کنن.

آفرین درسته‌، برا همین من یه مقدار بزرگ که راحت هم بشه حسابش کرد رو امتحان کردم چراکه اعداد کوچک مثلاً در توابع خطی از در جه ۲ میتونه مقدار بزرگتری رو بده اما این مقدار یه خورده برای عدد مثل ۱۰۲۴ بعیده مگه اینکه پشت تابع خطی یه عدد بزرگی باشه که شما می تونید اونو بررسی کنید . در ضمن من گفتم یه راه سریع . شما راحت می تونید با استفاده از قواعد ریاضی مثل قاعده ای که عدد به توان لگاریتم رو به راحتی با تعویض پایه و مقدار لگاریتم به یه تابع درجه n تبدیل میکنه به جواب برسید اما من جواب رو نمیزارم تا بچه‌ها بیان بحث کنن.

راه حل همون ارسال بالاییه اما با روشی که من گفتم توی ۳ سوت این مسئله رو حل میکنید

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  رشته ای مهندسی کامپیوتر sanjeshserv1 ۰ ۱,۰۰۹ ۰۲ تیر ۱۴۰۱ ۰۴:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: sanjeshserv1
  [دانلود] حل تشریحی کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر و آی تی ۸۷ تا ۹۲ good-wishes ۳۰ ۴۹,۷۳۴ ۲۰ فروردین ۱۴۰۰ ۰۲:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
  بعد ۶ سال اومدم، ارشد مهندسی کامپیوتر کسی هست؟؟ seyed_eng ۷ ۵,۵۱۴ ۱۱ آبان ۱۳۹۹ ۰۷:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: iraj.leo
Question [] مراجع مهندسی کامپیوتر [] itslady ۰ ۱,۷۵۷ ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۴:۵۰ ب.ظ
آخرین ارسال: itslady
  قبول شدگان گروه مهندسی کامپیوتر ۹۷ F.N.44 ۵۱ ۲۷,۱۶۲ ۰۷ مهر ۱۳۹۸ ۱۲:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  محاسبه تراز معدل موثر از رشته آی تی یا علوم کامپیوتر به مهندسی کامپیوتر یا بالعکس gnulinux ۰ ۲,۲۷۶ ۲۱ شهریور ۱۳۹۸ ۰۸:۳۷ ق.ظ
آخرین ارسال: gnulinux
Wink قبول شده های (علوم کامپیوتر، مهندسی کامپیوتر و IT ) سال ۹۸ اینجا اعلام کنند gaslakh ۲۵ ۱۳,۷۵۰ ۱۸ شهریور ۱۳۹۸ ۱۱:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: mehdi.m2
  بحث و بررسی سوالات کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر ۹۸ The BesT ۱۷ ۱۱,۶۹۷ ۱۷ تیر ۱۳۹۸ ۰۸:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: abolfazl pepco
  بررسی سوالات آزمون دکترا ۹۷ رشته مهندسی کامپیوتر-نرم افزار والگوریتم ۱۳۹۷ taha.maten ۱۳۷ ۷۸,۶۹۷ ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ ۱۲:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: taha.maten
  سوال مهندسی نرم افزار سال ۸۶(مهندسی نیازمندی ها) tarane1992 ۴ ۴,۸۲۵ ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ ۰۲:۳۷ ق.ظ
آخرین ارسال: Bon_Nemesis

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close