زمان کنونی: ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۵:۱۱ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

مسئله چهارم

ارسال:
۰۷ مرداد ۱۳۹۰, ۰۹:۵۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ مرداد ۱۳۹۰ ۱۰:۲۹ ق.ظ، توسط ف.ش.)
مسئله چهارم
با تشکر از آقای FARDAD_A

If your success is not on your own terms, if it looks good to the world but does not feel good in your heart, it is not success at all.
(Anna Quindlen)
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: alidata
ارسال:
۰۸ مرداد ۱۳۹۰, ۰۲:۱۵ ق.ظ
مسئله چهارم
گزینه ج صحیح است چون این dfa رشته هایی که شامل bb هست را میتونه بپذیره مانند رشته bb یا aabb(البته رشته هایی مانند b یا a را هم میتونه بپذیره مه شامل bb نیست) و همینطور اینکه میتونه رشته هایی را بپذیره که شامل aa نباشه مانند رشته bb(البته باز هم میتونه رشته هایی راهم که شامل aa هستند را بپذیره مانند aabb) پس گزینه ج صحیح است
 سپاس‌گزاری شده توسط: ف.ش
ارسال:
۰۸ مرداد ۱۳۹۰, ۰۲:۳۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ مرداد ۱۳۹۰ ۰۵:۳۶ ق.ظ، توسط **sara**.)
RE: مسئله چهارم
جواب: گزینه ج
گزینه الف غلط است. چون رشته هایی که شامل bb نباشند هم پذیرفته می شود. مثل رشته a
گزینه ب غلط است. چون رشته هایی که شامل aa باشند هم پذیرفته می شوند. مثل aabb
گزینه ج درست است.
اجتماع الف و ب یعنی یا تمام رشته هایی که شامل bb باشند را می پذیرد یا تمام رشته هایی که شامل aa نباشند.

چون در این ماشین تمام رشته هایی که شامل زیر رشته aa هستند شامل زیر رشته bb نیز هستند.
یعنی رشته پذیرفته شده توسط این ماشین یا حتماً شامل زیر رشته bb هست، یا اگر زیر رشته bb ندارد زیر رشته aa هم ندارد.

توضیح بیشتر:
چون این ماشین رشته هایی که شامل aa باشد را هم می پذیرد ولی این رشته ای که در آن aa هست حتماً bb را هم دارد. یعنی با گزینه الف این گونه رشته‌ها پذیرفته می شوند. و البته گزینه الف تمام رشته هایی که bb دارند را می پذیرد.
و بقیه رشته هایی که توسط این ماشین پذیرفته می شوند آنهایی هستند که bb ندارند و البته aa هم ندارند.
مثل a
ab
ba

و چون گزینه ب رشته هایی که aa ندارند را می پذیرد، مثل a , ab, ba, abb,ababbb,...
پس با اجتماع الف و ب مشکل حل می شود.

با تشکر از narges_r
 سپاس‌گزاری شده توسط: ف.ش , popp
ارسال:
۰۸ مرداد ۱۳۹۰, ۰۲:۴۴ ق.ظ
مسئله چهارم
سارا جان منظور از اجتماع الف و ب اینه که هم رشته هایی که شامل bb باشه و هم رشته هایی که شامل aa نباشه را میپذیره یا منظور اینه که رشته هایی که شامل bb باشه و شامل aa نباشه را میپذیره(این تعریف اشتراک نیست؟)؟!
ارسال:
۰۸ مرداد ۱۳۹۰, ۰۳:۰۴ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ مرداد ۱۳۹۰ ۰۳:۰۶ ق.ظ، توسط **sara**.)
(۰۸ مرداد ۱۳۹۰ ۰۲:۴۴ ق.ظ)narges_r نوشته شده توسط:  سارا جان منظور از اجتماع الف و ب اینه که هم رشته هایی که شامل bb باشه و هم رشته هایی که شامل aa نباشه را میپذیره یا منظور اینه که رشته هایی که شامل bb باشه و شامل aa نباشه را میپذیره(این تعریف اشتراک نیست؟)؟!

رشته هایی که شامل bb باشه و شامل aa نباشه را میپذیره
این تعریف اشتراکه

الان مشکل جواب من کجاست؟Big Grin
ارسال:
۰۸ مرداد ۱۳۹۰, ۰۳:۰۹ ق.ظ
مسئله چهارم
خب پس فکر میکنم در استدلال صحیح بودن گزینه ج نباید گفت: "گزینه ج درست است چون تمام رشته هایی که شامل زیر رشته aa هستند شامل زیر رشته bb نیز هستند." چون این استدلال یعنی اشتراک الف و ب درحالی که گزینه ج اجتماع الف و ب هست
اینطور نیست؟
ارسال:
۰۸ مرداد ۱۳۹۰, ۰۳:۱۳ ق.ظ
(۰۸ مرداد ۱۳۹۰ ۰۳:۰۹ ق.ظ)narges_r نوشته شده توسط:  خب پس فکر میکنم در استدلال صحیح بودن گزینه ج نباید گفت: "گزینه ج درست است چون تمام رشته هایی که شامل زیر رشته aa هستند شامل زیر رشته bb نیز هستند." چون این استدلال یعنی اشتراک الف و ب درحالی که گزینه ج اجتماع الف و ب هست
اینطور نیست؟
نه اشتراک الف و ب یعنی رشته هایی که شامل bb هستند ولی aa ندارند. مثلاً رشته aabb پذیرفته نمی شه اگر اشتراک الف و ب رو در نظر بگیریم
ارسال:
۰۸ مرداد ۱۳۹۰, ۰۳:۱۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ مرداد ۱۳۹۰ ۰۳:۱۷ ق.ظ، توسط narges_r.)
مسئله چهارم
ولی من فکر میکنم اجتماع الف و ب یعنی تمام رشته هایی که یا شامل bb باشند یا تمام رشته هایی که شامل aa نباشند نه تعریفی که شما ارائه دادید
اگر اشتباه میکنم لطفا برام توضیح بده کجا دارم اشتباه میکنم
ارسال:
۰۸ مرداد ۱۳۹۰, ۰۳:۳۹ ق.ظ
(۰۸ مرداد ۱۳۹۰ ۰۳:۱۷ ق.ظ)narges_r نوشته شده توسط:  ولی من فکر میکنم اجتماع الف و ب یعنی تمام رشته هایی که یا شامل bb باشند یا تمام رشته هایی که شامل aa نباشند نه تعریفی که شما ارائه دادید
اگر اشتباه میکنم لطفا برام توضیح بده کجا دارم اشتباه میکنم

منظور من هم همین بوده.
چون این ماشین رشته هایی که شامل aa باشد را هم می پذیرد ولی این رشته ای که در آن aa هست حتماً bb رو هم داره. یعنی با گزینه الف این گونه رشته‌ها پذیرفته می شوند. و البته گزینه الف تمام رشته هایی که bb دارند رو می پذیره.
و بقیه رشته هایی که توسط این ماشین پذیرفته می شوند اون هایی هستند که bb ندارند و البته aa هم ندارند.
مثل a
ab
ba

این توضیحی هم که من دادم:
"چون تمام رشته هایی که شامل زیر رشته aa هستند شامل زیر رشته bb نیز هستند"
برای این بوده که یعنی رشته ای که فقط شامل aa باشه و bb رو نداشته باشه، توسط این ماشین پذیرفته نمی شه. یعنی با اجتماع الف و ب مشکل حل می شه.
احتمالاً این توضیح اضافی بودهBig Grin
 سپاس‌گزاری شده توسط: narges_r
ارسال: #۱۰
۰۸ مرداد ۱۳۹۰, ۰۳:۴۴ ق.ظ
مسئله چهارم
نه اضافه نبوده
ببخشید که زیاد سوال پرسیدم اخه استدلالهایی که کرده بودید برام ملموس نبود اما الان متوجه شدم
ممنون سارا جان
 سپاس‌گزاری شده توسط: **sara**
ارسال: #۱۱
۰۸ مرداد ۱۳۹۰, ۰۳:۵۰ ق.ظ
(۰۸ مرداد ۱۳۹۰ ۰۳:۴۴ ق.ظ)narges_r نوشته شده توسط:  نه اضافه نبوده
ببخشید که زیاد سوال پرسیدم اخه استدلالهایی که کرده بودید برام ملموس نبود اما الان متوجه شدم
ممنون سارا جان
خواهش می کنم نرگس جان
ارسال: #۱۲
۰۸ مرداد ۱۳۹۰, ۱۰:۲۸ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ مرداد ۱۳۹۰ ۱۰:۳۲ ق.ظ، توسط ف.ش.)
مسئله چهارم
من هم فکر میکنم گزینه ج جواب هست.به نظر من بهتر بود گزینه د رو مینوشت اشتراک الف و ب.

این FA رشته هایی که شامل زیر رشته bb باشند و یا رشته هایی که شامل زیر رشته aa نباشد را میپذیرد.مثلا a را میپذیرد چون شامل زیر رشته aa نیست.bb را می پذیرد چون شامل زیر رشته bb است , aabb را می پذیرد چون علارغم اینکه شامل aa هست ولی چون اجتماع مد نظر ما بوده و رشته شامل bb نیز هست این رشته پذیرفته می شود.(که اگر اشتراک این دو مد نظر بود دیگر نباید aabb را می پذیرفت)

با تشکر از سارا و نرگس عزیز

If your success is not on your own terms, if it looks good to the world but does not feel good in your heart, it is not success at all.
(Anna Quindlen)
 سپاس‌گزاری شده توسط: narges_r , **sara** , popp

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کمک به حل مسئله Moha33 ۰ ۱,۱۴۰ ۰۵ تیر ۱۴۰۰ ۰۹:۴۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Moha33
Shocked کامپیوتر یا هنر، مسئله این است arian_61 ۲ ۴,۲۵۵ ۲۵ دى ۱۳۹۸ ۱۱:۳۱ ق.ظ
آخرین ارسال: packationmachinery
  مسئله n_وزیر Sanazzz ۲ ۲,۹۲۱ ۱۱ بهمن ۱۳۹۷ ۰۳:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Sanazzz
  حل المسائل کتاب معماری کامپیوتر پترسون-ویراست چهارم The BesT ۸ ۱۶,۹۸۹ ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ ۰۶:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: milani
  دانلود کتاب Modern Operating Systems تننباوم ویراست چهارم ۲۰۱۴ yayarety ۴ ۶,۸۵۷ ۱۹ بهمن ۱۳۹۶ ۰۱:۱۱ ق.ظ
آخرین ارسال: Milad_Hosseini
  نتایج چهارمین آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی کشور (شهریورماه سال ۹۶) edward71 ۲۵ ۱۷,۴۵۷ ۰۳ آبان ۱۳۹۶ ۰۸:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: edward71
  فروش کتاب ۳۰۰۰ مسئله حل شده شبکه فقط ۱۵۰۰۰ تومن کاملا نو Maral93 ۰ ۱,۵۹۲ ۲۵ مهر ۱۳۹۶ ۱۰:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: Maral93
  آزاد یا غیرانتفاعی یا پردیس؟ مسئله این است! setayesh20 ۰ ۲,۰۰۲ ۱۳ شهریور ۱۳۹۶ ۱۰:۵۷ ق.ظ
آخرین ارسال: setayesh20
  مسئله Betweenness درس شبکه های اجتماعی fo-eng ۱ ۲,۷۶۹ ۰۵ شهریور ۱۳۹۶ ۰۸:۰۷ ق.ظ
آخرین ارسال: M.Amin.M
  سوال ۵۹ (رفع هازارد) آزمون جامع چهارم مدرسان شریف mortezak1373 ۲ ۲,۷۹۳ ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۳:۲۲ ب.ظ
آخرین ارسال: mortezak1373

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close