زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۲:۳۹ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سوالای زیاد رجع ترم اول آی تی ( خواهش می کنم راهنمایی کنید )

ارسال:
۲۶ تیر ۱۳۹۳, ۰۳:۵۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ تیر ۱۳۹۳ ۰۴:۰۳ ب.ظ، توسط saeid sharifzade.)
سلام به همه دوستان و مهندسان عزیز و عرض تسلیت برای سالروز ضربت خوردن امام علی مولای شیعیان . طاعات و عبادات و نماز روزه هاتون قبول درگاه حق
نمیدونم اینجا کاربری در شرایط من هست یا نه چون چند مطلبی که دیدم همه ترم بالایی هستید و راجع کنکورای ارشد و دکتری دارید بحث می کنید . من راسیتش امسال تازه اولین کنکورمو دادم ( کنکور دبیرستان به دانشگاه ) . یکی دوسالیه راجع انتخاب رشته خیلی تحقیق کردم از رشته های برق و مکانیک و عمران و ... زیاد خوشم نمیاد ولی از همون روز اولی که با مهندسی آی تی آشنا شدم و و توضیحاتشو خوندم یه علاقه خاصی نسبت بهش پیدا کردم . امسال که رتبه ها نیومده ولی حدود ۲۵۰۰ الی ۳۵۰۰ میشم و بازم احتمالا آی تی صنعتی اصفهان یا خود دانشگاه اصفهان میخونم . تازه میخوام برم ترم اول . میدونم شماها تنتون مور مور میشه منو میبینید که تازه تو تکاپوی ورود دانشگاه هستم خودمم وقتی این سال اول دبیرستانیا که برا ثبت نام میان یا دومیا که برا انتخاب رشته میان میبینم حالم بد میشه ! ولی خب همیشه تو هردوره ای که آدم زندگی میکنه یه سری آدما قبل خودشن و ازش کوچیکترن و یه سریاهم بعد خودشن و راه اونو طی کردن و ازش بزرگترن . من فعلا کلم خیلی داغه و خیلی شوق و انگیزه دارم برا ورود به دانشگاه و عاجزانه درخواست راهنمایی کامل دارم از شما عزیزان که این راهی که من توش قدم گذاشتم را شما تا نصفه یا شایدم تا آخر رفتید و تجربتون خیلی زیاده .
من میخوام بشینم تو این دوماهه درسای ترم اولمو یه ذره کار کنم چون من اگه وقتی سر کلاس میرم یه ذره از مبحثو بلد باشم و پیشخوانی کرده باشم تو کلاس قشنگ یاد میگیرم و همیشه هم یادم میمونه و کلا اون سال تحصیلی خیلی هم خوش میگذره و درسا اذیتم نمیکنه . اصلا فک نکنید آدمیم که زندگیش فقط درسه ها نه اتفاقا من خیلی آدم باحالی هستم و به تفریحاتم خیلی اهمیت میدم برا همینم میخوام روزی یکی دوساعت این دوماهه کار کنم که تو سال تحصیلی ایندم وقت آزاد داشته باشم با دوستا بریم تفریحات سالم !
حالا تو این موارد سوالای زیادی ذهنمو مشغول کرده و منم هم خیلی کنجکاوم همم کسی نیس اطرافم که راهنماییم کنه .
بی زحمت سوالامو با شماره جواب بدید که بهتر به مقصودتون پی ببرم :

۱- شماهایی که اومدید مهندسی آی تی رو چه ملاکی اومدید؟
۲- الآن از رشتتون راضی هسید؟ طبق انتظاراتتون بوده .
۳- طبق تحقیقات من تو این رشته خیلی پولم هست مخصوصا گرایش تجارت الکترونیک ولی تو مصاحبه ها با نفرات برتر میبینم کسی فکری برا شغلش نداره و همه تو فکر دبیری یا سربازی یا یه چیزی تو این مایه ها هستن و کسی برنامه ای برا آینده و شغل و درآمد زاییش نداره چطوریه؟ مگه نه اینکه با فروشگاه اینترنتی طراحی وب برنامه نویسی و مدیریت پروژه و ایجاد شبکه و ... کلی میشه پول درآورد ؟
۴- من میخوام تو این دوماهه برا ترم اولم و یه ذره ترم دومم درس بخونم ( روزی یکی دوساعت ) یعنی فیلم آموزشی بخرم یا دانلود کنم و فیلمشو ببینم و بعدم اگه وقت داشتم به کتاب آموزشی بخرم . کلا من با تماشای دی وی دی خیلی راحت تر درسو یاد میگیرم تو دبیرستان هم سال آخر با دیدن دیسکای فیزیک مسعودی درصد فیزیکمو بالای ۵۰ زدم .
۵- برای درسا فیلم آموزشی که راه های تستی رو گفته باشه یا تشریحی هم باشه ولی خوب توضیح داده باشه چی پیشنهاد می کنید؟ از بین کتابا ی ماهان و مدرسان شریف و پارسه کدومو بگیرم؟
۶- کلا درسای ترم اول چیا هستن؟ کدوم از همه راحت تر و کدوم از همه سخت تره ؟ ترم دوم چطور؟
۷- موندم بین برنامه نویسی و ریاضی عمومی۱ و فیزیک ۱ کدومو اول بشینم کار کنم . از یه طرف میگم چون به فیزیک خیلی علاقه دارم اول بشینم فیزیکو کار کنم از یه طرف میگم چون تو دبیرستان حسابان و دیفرانسیلو به دلیل عدم علاقه خوب نخوندم و یاد نگرفتم ریاضیشو کار کنم از یه طرفم میگم احتمالا مهمترین درس رشته ما و احتمالا سخت ترینش برنامه نویسیه و منم که اصلا برنامه نویسی بلد نیسم اونو بیشتر کار کنم . خودم بیشتر نظرم رو برنامه نویسیه نظر شما چیه؟
۸- برنامه نویسی با زبون س و سی پلاس پلاس شروع کنم یاد بگیرم یا زبونای دیگه؟ کدوم تو ترم اول و دوم بیشتر به کارم میاد؟
۹- کلا تا دکتری ما کارکردن با چه زبونای برنامه نویسی رو باید یاد بگیریم ؟ کدوماش کاربردی تره؟
۱۰- چقد طراحی وب یاد میگیریم و چیزایی که تو دانشگاه میخونیم هم برنامه نویسی هم وب نویسی کاربردی هست و جوری هست که بعدا به دردمون بخوره و ازش پول دربیاریم یا اینکه خودم باید بشینم برنامه نویسی رو بیشتر از حد دانشگاه کار کنم؟
۱۱- تفاوتای آی تی و نرم افزار چیه ؟ کدوماش کاربردی تره ؟ من خودم به خاطر اینکه آی تی بیشتر با اینترنت سروکار داره از آی تی بیشتر خوشم میاد .
۱۲- به نظرتون بشینم یه زبان برنامه نویسی رو چن سال تا حرفه ای شدن یاد بگیرم یا اینکه همه ی زبون هارو تا حد متوسط یاد بگیرم؟
۱۳- چن تا سایت دارم که یکیشو آماده خریدم ( فروشگاه اینترنتیمو ) دوسه تاشم یه دوسا برام طراحی کرده ولی خودم مدیریتش میکنم ( انجمن و اینترو و چت روم و آپلود سنتر و ویدیو سنتر و بازار و ... ) خیلی از وبداری خوشم میاد ازش یه کمی درآمد هم دارم درحدی که نیازامو خودم رفع کنم و چیزایی رو که میخوام بخرم و خیلی دوس دارم سایتای زیادی تو موارد مختلف درست کنم اما دوس دارم خودم بتونم طراحیش کنم . شما چه منابعی رو برا یادگیری طراحی وب پیشنهاد می کنید ؟ برا یاد گیری برنامه نویسی چطور؟ یه چیزی باشه که از وسط شروع به کار نکنه بیاد از الفبای برنامه نویسی و از پایینترین جای ممکن آموزشو شروع کنه . خودم فعلا سیدیای مهندس کیارش بازرگان از اساتید سابق صنعتی اصفهان رو گرفتم چن قسمتشو دیدم خوب بوده .
۱۴- مهندس کیارش بازرگان از اساتید بزرگ برنامه نویسی c رو کسی میشناسه؟ کسی میدونه الآن کجاست؟
۱۵- تو کنکور ارشد آی تی امسال چن تا شرکت کردن؟ درصدای رتبه اول چجوری بوده؟ مثلا رتبه ۳۰۰۰ کنکور سراسری ( رتبه احتمالی خودم )با رتبه چند کنکور ارشد گرایش فرضا تجارت الکترونیک برابری میکنه؟
۱۶- ضرایب درسا چجوریه؟
۱۷- من از تشریحی خوندن متنفر و عاشق تست زدن هستم تو دبیرستان هم دوم و سوم جزو بدترین سالام بود چون تشریحی مجبور بودم بخونم و نمره هامم زیاد خوب نشد معدل نهایی ۱۷/۸۰ ولی سال چهارم که دیگه تشریحی نداشتیم و کلا تستی میخوندم خیلی راحت بودم و کلی حال میکردم با تست زدن و تستی خوندن درصدا و رتبه هامم خوب میشد حالا با این توصیفات به نظرتون برا ترم اول و دوم چن درصد تشریحی بخونم و چند درصد تست کار کنم؟ ( از حالا میخوام کنکور ارشدم رتبم خیلی عالی بشه )
۱۸ - کلا شما با رشته آی تی حال می کنید یا نه ؟ تو درس خوندن نسبت به دوران دبیرستان راحت تر هستید یا نه ؟
۱۹- بازار کار این رشته چجوریه یعنی اگه کسی کاربردی یاد بگیره تهش میتونه چیکاره بشه و به کجا برسه ؟
۲۰- کسی هست تو انجمن مهندسی آی تی دانشگاه اصفهان یا صنعتی اصفهان خونده باشه؟
۲۱- نرم افزاری هست که معتبر باشه و توش درصد هر درسی تو کنکور ارشد رو بزنیم اون تخمین رتبه بر اساس کنکور ۹۲ یا ۹۳ بمون بده؟

شرمنده زیاد شد ولی این سوالا خیلی تو ذهنم سنگینی میکنه تازه بازم سوال دارم ولی جلو خودمو گرفتم دیگه ولی بازم اگه سوالای کاربردیم به ذهنم خورد می پرسم .
میخوام انشاالله عضو فعال انجمنتون بشم فقط اولش یه ذره کمکم کنید راه بیفتم .
راسی اینم سایتای منه فقط جهت آشناییتون با خودم نوشتم و جبه تبلیغاتی نداره چون سایتام پینگ پنگیه و ربطی به این انجمن نداره ولی بازم اگه مدیران صلاح دیدن لینکشو حذف کنن :

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

و صفحات چت روم و آپلود سنتر و ویدیو سنتر و ... که تو صفحات جانبی همین سایتا هست .

این شبا دعا می کنم همه کسایی که کمک می کنم .
پیشاپیش از همه تشکر میکنم .
یاعلی
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۲۶ تیر ۱۳۹۳, ۰۵:۵۵ ب.ظ
سلام عزیزم.

نرم افزار و آی تی بیش از هرچیزی آگاهی میخواد یعنی بدونی توش چه خبره.شاید اکثر درس هایی که تو دانشگاه میخونی هیچی به تو و دانشت اضافه نکن و فقط برای پاس کردن و کسی معدل واسه ارشد باشه چون آنقدر عمیق و کاربروی نیستن.پس باید روی پای خودت وایسی.باید خودت یادبگیری کار کنی مثلا یابرمامه نویسی،یاشبکه یاپایگاه داده و .....یکی رو انتخاب کنی و متخصص بشی اون وقته که میتونی در آمد داشته باشی.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: saeid sharifzade , Good!
ارسال:
۲۶ تیر ۱۳۹۳, ۰۶:۰۰ ب.ظ
سلام بر شما
راستش علت اومدن من به این رشته دقیقا علاقه به برنامه نویسی و به خصوص برنامه نویسی وب و شبکه و غیره بوده الان هم راضی هستم خدا رو شکر! اما اگر زمان به عقب بر میگشت احتمالا به جای ایتی رشته مهندسی نرم افزار میرفتم چون علاوه بر اشتراک بالا با رشته خودم به جای درس های مدیریتی ( که من ازش بدم میاد) درس های فکری بیشتری داره.برای برنامه نویسی در نهایت شما تا سال آخر دانشگاه فکر می کنم ۶-۷ تا زبون نرم افزاری و سخت افزاری بلد میشید بیشتر تسلط بر روی مفاهیمه اگر بر روی مفاهیم یک زبان مسلط باشید یاد گیری زبان های دیگر به اندازه یک هفته تا ده روز زمان میبره.
در چارت رشته ایتی درسی به نام برنامه نویسی وب وجود نداره (حداقل دانشگاه ما فقط یه درس اختیاری با این اسم داره) اما یادگیری اون هم به صورت خود آموز ممکنه شما یک درس به نام برنامه نویسی شی گرا پاس می کنید ( احتمالا جاوا) و بعد از طی کردن اون به راحتی و خود آموزی میتونید تو هر زمینه ای از اندروید و .. تا وب فعال باشید.
اگر از تفاوت ایتی ونرم افزار بپرسید اولین چیزی که به ذهنم میاد درس های مدیریتی ایتی هست!! اگر خوشتون میاد که هیچ اما اگر مثل من میونه خوبی با این درس ها نداشته باشید نرم افزار جای بهتری هست.فوقش درس های اختیاریتون رو از درس های مرتبط با شبکه ایتی مثل "امنیت شبکه" و "سیستم های چندرسانه ای" بر میدارید و مشکلی نیست.این دو رشته بیش از ۸۰ درصد همپوشانی دارند.
در مورد کنکور ارشد هم عرض کنم که رقابتش از کنکور کارشناسی خیلی کمتره و با مطالعه برنامه ریزی شده می تونید هر رتبه ای را هدف بگیرید به شرط مطالعه کافی!
در کل رشته کامپیوتر(چه ایتی و چه نرم افزار) برای فردی که عاشقه عالیه..من که راضیم.تمرین هام و پروژه هام تفریحاتم هم هستن!! و فکر نمی کنم در رشته دیگه ای میتونستم این موضوع را تجربه کنم
 سپاس‌گزاری شده توسط: saeid sharifzade
ارسال:
۲۶ تیر ۱۳۹۳, ۰۶:۰۰ ب.ظ
درسهایی مثل فیزیک تو این رشته اررش وقت گذاشتم نداره فقط باید پاس بشه حالا بانمره ی بالاتد به نفه معدله.اما هیچ به درد این رشته نمیخوره.دروس اصلی هم خیلی سطحی آموزش داده میشه و خودت باید بری دنبال باسواد شدن.اصولا با درسهای دانشگاه نمیشه به پول رسید.
راستش در مورد رضایت از رشته هم من الان منتظر نتایج ارشدم.اما به طور کلی اگر هجده سالم بود کنکور تجربی میدادم که الان سر کارباشم.بیکاری بدترین عذاب دنیا است.اما اگر از روز اول دنبال یادگرفتم باشی و تو یگ زمینه تو آی تی متخصص بشی بیکار نمیمونی.
ارسال:
۲۷ تیر ۱۳۹۳, ۰۳:۵۴ ق.ظ
الآن هیچی برنامه نویسی بلد نیسم اما علاقه دارم با چه زبونی شروع کنم یاد بگیرم؟ سی پلاس پلاس خوبه؟

ارزش رتبه ۳۰۰۰ کارشناسی با رتبه ۱۰۰ گرایش تجارت الکترونیک برابری میکنه؟( اگه نه کمتر یا بیشتر ؟ )

تو ترم اول کدوم درس از همه سخت تره ؟ کدوم آسونتر ؟

نرم افزار تخمین رتبه رایگان خوب جایی پیدا میشه؟

امسال تشریحی بخونم بیشتر یا تست بزنم ؟

من مطمئنم میتونم برنامه نویسی و کلا آی تی رو کاربردی یاد بگیرم با این حساب چجور فرصت های شغلی ای برام وجود داره ؟
ارسال:
۲۷ تیر ۱۳۹۳, ۱۲:۰۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ تیر ۱۳۹۳ ۱۲:۱۱ ب.ظ، توسط Good!.)
میتونم بگم حتما قبل از ورود به دانشگاه برنامه نویسی کار کنید و حداقل با یه پیش زمینه وارد کلاس بشید.کاری که من خودم کردم و بسیار برام عالی بود.خودم هم به برنامه نویسی علاقه پیدا کردم و اومدم کامپیوتر.
من قبل دانشگاه c++ کار کردم.مثال کار کنید تا ذهن ۰و۱ خودتون رو قوی کنید.کاری که من کردم این بود که با توربو شروع کردم برنامه نویسی.اون موقع تو کامپیوترها برنامه ش بالا میومد Big Grin یه برنامه ی قدیمی که دیگه مثل ویژوال نبود که ادیتور آنلاین داشته باشه باید خودم میفهمیدم چی غلطه (در حین نوشتن منظورمه نه بعد از ران).بعد از C++ برید سراغ C# یا جاوا.این زبان دومی رو بنظرم اگه در طول ترم بخونید بهتر باشه چون C# دید object-oriented داره شاید بهتر باشه درسهایی مث ساختمان و اینها خونده بشه یا خودتون بخونید.
نکته خیلی مهم اینه که هیچوقت منتظر نباشید کسی بهتون چیزی یاد بده.کم کم فیلد مورد علاقه تون رو پیدا کنید و روش کار کنید.کامپیوتر بسیار گسترده س.خودتون برید دنبالش.علم روزه.هرروز داره یه چیز جدید میاد.تو نت هم پر فیلم و پی دی افه... بنظرم اگه کم کم برید سراغ ویدئو و پی دی اف انگلیسی بهتر باشه.چون همونطور که گفتم کامپیوتر علمیه که هرروز داره یه چیز جدید ازش میاد نباید منتظر ترجمه باشید.تو سایتهای خارجی بگردید و بخونید و یاد بگیرید.البته برای ارشد دادن یا مواردی نظیر اپلای معدل بسیار مهمه پس ازش غافل نشید اگه براتون مهمه
کسی رو میشناسم فارغ التحصیل یه دانشگاه غیر انتفاعی و الان استخدام یکی از بهترین شرکتهای کشور Smile خودشون خوندن و یاد گرفتن.
یه اینترنت پر سرعت بگیرید در ابتدا Big Grin
موفق باشید Smile
ارسال:
۲۷ تیر ۱۳۹۳, ۰۶:۴۵ ب.ظ
الآن من یه ذره c++ یاد گرفتم اما نمیدونم تو کجا یا چه نرم افزاری برنامه بنویسم؟ یه مایکروسافت ویژوال سی پلاس پلاس دانلود کردم نصبم میشه ولی برنامه رو باز نمیکنه .
ارسال:
۲۷ تیر ۱۳۹۳, ۰۷:۴۱ ب.ظ
اولین اصل اگر میخواین وارد این رشته بشید : مشکلاتتون را به زبان انگلیسی جست و جو کنید.قبلا چندین و چند نفر به هر مشکلی که شما بخوردید خوردند و راه حل های آن در اینترنت وجود دارد.کافیه ارور و وضعیتی که توش هستید را به دقیق ترین شکلی که براتون ممکنه و البته کلیت مساله هم از بین نره در اینترنت جست و جو کنید مطمین باشید خیلی زود به جواب می رسید.
 سپاس‌گزاری شده توسط: Good!

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  منابع درسی اول دبیرستان azaaadeh457 ۱ ۱,۱۰۶ ۰۴ دى ۱۴۰۱ ۱۰:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  بین پردازش تصویر و داده کاوی موندم کدوم یکی رو برای پایان نامه انتخاب کنم؟ raheleh1393 ۵ ۸,۰۲۰ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۲:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: golkhorami
  دانشگاه های پزشکی رو برای رشته انفورماتیک چطوری اولویت بندی کنم ؟ mrpool ۷ ۸,۴۲۳ ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ ۰۱:۵۲ ق.ظ
آخرین ارسال: hossein1991
  مرخصی در ترم اول و سپس انصراف MSZ ۱۷ ۳۹,۶۶۶ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۱:۵۷ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  چگونه این خطا را موقع اجرای sql server 2014 رفع کنم ؟ farahnaz ۲ ۲,۶۶۹ ۱۹ مهر ۱۳۹۹ ۰۲:۱۸ ق.ظ
آخرین ارسال: farahnaz
  سن واقعی بدن خود را حساب کنید fahimehazimi ۷۱ ۳۵,۵۱۶ ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ ۰۴:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: gerdoo_456
  ۱۲ کد شگفت‌انگیز موبایل خود را کشف کنید elecomco ۰ ۲,۴۳۹ ۰۴ خرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: elecomco
  مشکل در حل تست ۲۲ فصل اول کتاب گسسته یوسفی pure.yaser ۷ ۸,۴۸۱ ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۶:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: mohsentafresh
Rainbow خودتونو معرفی کنید! marvelous ۹ ۱۰۵ ۲۳ اسفند ۱۳۹۸ ۰۳:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  بهم یک کسب و کار خانگی معرفی کنید؟ packationmachinery ۰ ۲,۰۶۳ ۲۵ دى ۱۳۹۸ ۱۱:۲۲ ق.ظ
آخرین ارسال: packationmachinery

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close