زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۳:۱۶ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

روش هونر-پوران(فصل ۲)

ارسال:

dokhtare payiz پرسیده:

روش هونر-پوران(فصل ۲)

(۳)P را برای چند جمله ای P(x)=x^5-6x^4+8x^3+8x^2+4x-40را محاسبه کنید. راه حل رو خیلی متوجه نشدم.
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۱
ارسال:

نازین پاسخ داده:

RE: روش هونر-پوران(فصل ۲)

(۱۸ تیر ۱۳۹۳ ۰۴:۳۳ ب.ظ)dokhtare payiz نوشته شده توسط:  (۳)P را برای چند جمله ای P(x)=x^5-6x^4+8x^3+8x^2+4x-40را محاسبه کنید. راه حل رو خیلی متوجه نشدم.
با سلام!جواب سوالتونو تا جایی که بلد بودم تو پیوست توضیح دادم هر جاشو متوجه نشدید بگید دوباره توضیح بدم.

فایل‌(های) پیوست شده

ارسال:

dokhtare payiz پاسخ داده:

(۰۲ مرداد ۱۳۹۳ ۱۲:۰۹ ق.ظ)نازین نوشته شده توسط:  
(18 تیر ۱۳۹۳ ۰۴:۳۳ ب.ظ)dokhtare payiz نوشته شده توسط:  (۳)P را برای چند جمله ای P(x)=x^5-6x^4+8x^3+8x^2+4x-40را محاسبه کنید. راه حل رو خیلی متوجه نشدم.
مرسی خوب بود
با سلام!جواب سوالتونو تا جایی که بلد بودم تو پیوست توضیح دادم هر جاشو متوجه نشدید بگید دوباره توضیح بدم.

(۰۲ مرداد ۱۳۹۳ ۱۲:۳۳ ق.ظ)golche70 نوشته شده توسط:  در تایید پست نازین اینم من اضافه میکنم.
هونر میگه اگه توان تمام متغیرها تو چند جمله ای یک بشه تعداد ضرب ها و جمع ها کمتر میشه (که تو محاسبات به صرفه اس)
مرسی معلومه همه درسا رو عمیق یاد میگیری

وقتی فاکتور گیری انجام شد

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

میبینیم برای ضرب یه حالت بازگشتی ایجاد میشه که برای حساب کردن آخرین جمع (سمت راست ترین) مجبوریم پرانتز هارو در بیاریم

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

القصه که به وسیله همین خاصیت شما اول ضرایب چند جمله ای رو بنویس(ضریب بزرگترین توان از چپ تا ضریب متغیر به توان صفر یا همون عدد ثابت معادله)
بعد چپ ترین عدد به عنوان bn میاد پایین. برای bn-1 عدد ورودی معادله(جایگزین متغیر که اینجا ۳ هست) رو ضربدر bnمرحله قبل میکنیم. به همین ترتیب تا b0 به دست بیاد

یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

dokhtare payiz پاسخ داده:

nobody wanna answer ?

۰
ارسال:

golche70 پاسخ داده:

در تایید پست نازین اینم من اضافه میکنم.
هونر میگه اگه توان تمام متغیرها تو چند جمله ای یک بشه تعداد ضرب ها و جمع ها کمتر میشه (که تو محاسبات به صرفه اس)
وقتی فاکتور گیری انجام شد

میبینیم برای ضرب یه حالت بازگشتی ایجاد میشه که برای حساب کردن آخرین جمع (سمت راست ترین) مجبوریم پرانتز هارو در بیاریم

القصه که به وسیله همین خاصیت شما اول ضرایب چند جمله ای رو بنویس(ضریب بزرگترین توان از چپ تا ضریب متغیر به توان صفر یا همون عدد ثابت معادله)
بعد چپ ترین عدد به عنوان bn میاد پایین. برای bn-1 عدد ورودی معادله(جایگزین متغیر که اینجا ۳ هست) رو ضربدر bnمرحله قبل میکنیم. به همین ترتیب تا b0 به دست بیاد

۰
ارسال:

golche70 پاسخ داده:

نه عزیزم من دانشگاهمونم اینجوری بودم. معماری رو ب همه درس میدادم ولی دوبار این درس رو افتادم. خلاصه اینکه فکر بد نکن p: Wink به تلاشه! همونی که شما داری

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Information فصل یک تا پنج پایان نامه αɾια ۵ ۴,۸۳۱ ۲۶ بهمن ۱۴۰۰ ۰۴:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: HoseinMos
  فصل Np , Np hard nazanin2020 ۱ ۱,۷۷۳ ۲۱ آذر ۱۴۰۰ ۱۰:۴۵ ب.ظ
آخرین ارسال: nazanin2020
  مشکل در حل تست ۲۲ فصل اول کتاب گسسته یوسفی pure.yaser ۷ ۸,۳۲۰ ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۶:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: mohsentafresh
  فصل HEAP از کتاب ساختمان داده طورانی (پارسه) tourani ۳۷ ۳۶,۱۲۶ ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ ۰۵:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: hossein4070
  تعداد روش های نوشتن عدد n ss311 ۲ ۲,۹۵۴ ۱۳ بهمن ۱۳۹۸ ۰۵:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: ss311
  مشاوره روش تحقیق و تحلیل آماری sirvan.t ۰ ۱,۹۰۸ ۱۷ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۵۹ ق.ظ
آخرین ارسال: sirvan.t
  مهمترین فصل های ذخیره و بازیابی مقسمی enofcom ۱۰ ۵,۴۳۹ ۲۵ آبان ۱۳۹۸ ۰۵:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: alma1988
  روش برنامه نویسی پویا برای حل فروشنده دوره گرد Mohammad WR10 ۶ ۱۰,۲۷۴ ۱۶ خرداد ۱۳۹۸ ۰۶:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Shadik
  روش به طرح درخت پیش ترتیب با آرایش داده شده porseshgar ۶ ۶,۰۳۰ ۱۴ بهمن ۱۳۹۷ ۰۸:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: porseshgar
  روش اپلای کردن فایل patch به برنامه ای در لینوکس hanie_M ۱ ۲,۲۶۴ ۲۳ دى ۱۳۹۷ ۰۴:۰۶ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close