تالار گفتمان مانشت
روش هونر-پوران(فصل ۲) - نسخه‌ی قابل چاپ

روش هونر-پوران(فصل ۲) - dokhtare payiz - 18 تیر ۱۳۹۳ ۰۴:۳۳ ب.ظ

(۳)P را برای چند جمله ای P(x)=x^5-6x^4+8x^3+8x^2+4x-40را محاسبه کنید. راه حل رو خیلی متوجه نشدم.

RE: روش هونر-پوران(فصل ۲) - dokhtare payiz - 01 مرداد ۱۳۹۳ ۱۰:۳۰ ب.ظ

nobody wanna answer ?

RE: روش هونر-پوران(فصل ۲) - نازین - ۰۲ مرداد ۱۳۹۳ ۱۲:۰۹ ق.ظ

(۱۸ تیر ۱۳۹۳ ۰۴:۳۳ ب.ظ)dokhtare payiz نوشته شده توسط:  (۳)P را برای چند جمله ای P(x)=x^5-6x^4+8x^3+8x^2+4x-40را محاسبه کنید. راه حل رو خیلی متوجه نشدم.
با سلام!جواب سوالتونو تا جایی که بلد بودم تو پیوست توضیح دادم هر جاشو متوجه نشدید بگید دوباره توضیح بدم.

RE: روش هونر-پوران(فصل ۲) - golche70 - 02 مرداد ۱۳۹۳ ۱۲:۳۳ ق.ظ

در تایید پست نازین اینم من اضافه میکنم.
هونر میگه اگه توان تمام متغیرها تو چند جمله ای یک بشه تعداد ضرب ها و جمع ها کمتر میشه (که تو محاسبات به صرفه اس)
وقتی فاکتور گیری انجام شد

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

میبینیم برای ضرب یه حالت بازگشتی ایجاد میشه که برای حساب کردن آخرین جمع (سمت راست ترین) مجبوریم پرانتز هارو در بیاریم

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

القصه که به وسیله همین خاصیت شما اول ضرایب چند جمله ای رو بنویس(ضریب بزرگترین توان از چپ تا ضریب متغیر به توان صفر یا همون عدد ثابت معادله)
بعد چپ ترین عدد به عنوان bn میاد پایین. برای bn-1 عدد ورودی معادله(جایگزین متغیر که اینجا ۳ هست) رو ضربدر bnمرحله قبل میکنیم. به همین ترتیب تا b0 به دست بیاد

RE: روش هونر-پوران(فصل ۲) - dokhtare payiz - 04 مرداد ۱۳۹۳ ۰۴:۱۱ ب.ظ

(۰۲ مرداد ۱۳۹۳ ۱۲:۰۹ ق.ظ)نازین نوشته شده توسط:  
(18 تیر ۱۳۹۳ ۰۴:۳۳ ب.ظ)dokhtare payiz نوشته شده توسط:  (۳)P را برای چند جمله ای P(x)=x^5-6x^4+8x^3+8x^2+4x-40را محاسبه کنید. راه حل رو خیلی متوجه نشدم.
مرسی خوب بود
با سلام!جواب سوالتونو تا جایی که بلد بودم تو پیوست توضیح دادم هر جاشو متوجه نشدید بگید دوباره توضیح بدم.

(۰۲ مرداد ۱۳۹۳ ۱۲:۳۳ ق.ظ)golche70 نوشته شده توسط:  در تایید پست نازین اینم من اضافه میکنم.
هونر میگه اگه توان تمام متغیرها تو چند جمله ای یک بشه تعداد ضرب ها و جمع ها کمتر میشه (که تو محاسبات به صرفه اس)
مرسی معلومه همه درسا رو عمیق یاد میگیری

وقتی فاکتور گیری انجام شد

میبینیم برای ضرب یه حالت بازگشتی ایجاد میشه که برای حساب کردن آخرین جمع (سمت راست ترین) مجبوریم پرانتز هارو در بیاریم

القصه که به وسیله همین خاصیت شما اول ضرایب چند جمله ای رو بنویس(ضریب بزرگترین توان از چپ تا ضریب متغیر به توان صفر یا همون عدد ثابت معادله)
بعد چپ ترین عدد به عنوان bn میاد پایین. برای bn-1 عدد ورودی معادله(جایگزین متغیر که اینجا ۳ هست) رو ضربدر bnمرحله قبل میکنیم. به همین ترتیب تا b0 به دست بیاد

RE: روش هونر-پوران(فصل ۲) - golche70 - 04 مرداد ۱۳۹۳ ۰۴:۴۳ ب.ظ

نه عزیزم من دانشگاهمونم اینجوری بودم. معماری رو ب همه درس میدادم ولی دوبار این درس رو افتادم. خلاصه اینکه فکر بد نکن p: Wink به تلاشه! همونی که شما داری