زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۹:۰۲ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

جوابهای کنکور ارشد آزاد فناوری اطلاعات IT) 93 )

ارسال:
۱۰ تیر ۱۳۹۳, ۱۱:۵۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ تیر ۱۳۹۳ ۱۲:۲۰ ق.ظ، توسط snowly1.)
خب دوستان الان که سوالات دستمون هست میتونیم به یکسری از سوالات خودمون جواب بدیم:
جواب سوالات
۲۲_ ۲
۲۳_ ۳
۲۵_ ۱
۲۶_ ۴
۳۰_ گزینه ؟ دکتر مقسمی در یک تستی گفته: بیشتر زمان در الگوریتم کروسکال مربوط به مرتب سازی یالها است پس اگر e تعداد یالها باشد این الگوریتم از مرتبه o(eloge) است
تعداد e بین دو کران روبه رو می باشد n-1<e<n(n-1)/2 فقط دوستان خودش نوشته کوچکتر مساوی که من علامت کوچکتر گذاشتم وگرنه خود استاد نوشته کوچکتر مساوی و من نمیدونستم کدوم دکمه میشد.
N(n-1)/2 برای گراف کاملا پر و n-1 برای گراف کاملا خلوت (درخت) است پس اگر e نزدیک به کران پایین باشد یعنی گراف نسبتا خلوت بوده و یال کمی داشته باشد الگوریتم کروسکال از مرتبه روبه رو است o(eloge)=o(nlogn)
پس با توجه به این توضیح و ذکر این نکته تو سوال که گفته (m>n-1) در نتیجه جواب میشه (m^2 logn) در نتیجه جواب گزینه ۳
۳۲_ ۲
۳۶_ ۲
۳۸_ ۳
۳۹_ ۳
۴۰_ راجب این سوال که مثالش در کتاب دکتر حقیقت هم هست اونجا ذکر شده که حداکثر تعداد خطاهای قابل تشخیص برابر
d=D-1 و حداکثر خطای قابل تشخیص c=D-1/2 البته حد پایین D-1/2 اما در این سوال ذکر شده به چه تعداد کد نیاز داریم الان اگر بین مثلا R1 و R2 فاصله همینگ برابر ۴ باشه باید حداقل کدمون برابر ۵ باشه که بشه تشخیص داد که خود دکتر حقیقت هم گفته اگر فاصله دو کد برابر ۵ باشد تعداد خطاهای قابل تشخیص برابر ۴ است و همچنین برای تشخیص خطا بین R1 و R2 فاصله باید نصف باشد تا قطعه کد نا معتبر به R1 نزدیک باشد برای مثال اگر ۲ خطا رخ بدهد فاصله اش با R1 برابر ۲ و با R2 برابر ۳ خواهد بود در نتیجه باید طول کد نصف باشد که بنظر من طبق این توضیحات جواب میشه گزینه ۴
۶۱_ ۴
۶۴_ ۴
۶۵_ ۳
۶۶_ ۲
۶۸_ ۴
۷۱_ ۴
۷۲_ ۲
۷۳_ ۲
۹۱_ ۴
۹۲_ ۴
۹۴_ ۴
۹۵_ ۴
۹۷_ ۲
۹۹_ ۳
۱۰۳_ ۳
۱۰۴_ بهترین حالت در FCFS زمانی است که پردازشهایی با زمان انفجار کم ابتدا وارد شوند و بدترین حالت زمانی است که کارهای با زمان انفجار زیاد در ابتدا وارد شوند (البته برای حالتی که زمان ورود یکسان باشد)
۱۰۶_ ۴
۱۰۷_ در این سوال هم حالت بهینه p1,p3,p2 را از FCFS که برابر p1.p2.p3 است کم میکنیم و جواب بدست می آید
۱۰۹_ یک RR راحت است بدون CS بین پردازشها و به راحتی حل میشود
۱۱۳_ ۲
۱۱۴_ متوسط زمان پاسخ SRTF بهتر است پس گزینه ۳
۱۱۸_ ۴
۱۲۰_ ۳
راجب سوال ۳۰ و ۴۰ شک دارم اگه کسی جواب دقیقش رو میدونه بگه و یا اگر با توضیحات من موافقه موافقتشو بگه
کسایی که سوالات دیگه رو جوابشون رو میدونن بگن تا با هم به یک جواب کلی از سوالات برسیم که هم برای خودمون و هم برای دیگران مفید خواهد بود پس هر کسی جواب هر سوالی رو که میدونه بگه.
۱
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: JEYBUY
ارسال:
۱۱ تیر ۱۳۹۳, ۱۲:۱۱ ق.ظ
جوابهای کنکور آزاد فناوری اطلاعات IT) 93 )
اگه میشه جواب سئوالات ۱۰۲-۱۰۵-۱۰۶-۱۰۸-۱۱۲ را بگید چی زدین ؟
۰
۰
ارسال:
۱۱ تیر ۱۳۹۳, ۱۲:۲۷ ق.ظ
RE: جوابهای کنکور ارشد آزاد فناوری اطلاعات IT) 93 )
(۱۱ تیر ۱۳۹۳ ۱۲:۱۱ ق.ظ)JEYBUY نوشته شده توسط:  اگه میشه جواب سئوالات ۱۰۲-۱۰۵-۱۰۶-۱۰۸-۱۱۲ را بگید چی زدین ؟

۱۰۶ رو بالا جواب دادم اما اونیکیهارو مطمن نیستم
تو خودت هر کدوم رو که جواب دادی بنویس قراره تو این پست هرکس هر جوابی که داده بگه تا به یک جمع بندی کلی برسیم بس تو هم تمام اون سوالاتی رو که تو ازمون زدی رو بگو تا کمک کنه به دیگران.
بس تو هم جوابات رو بنویس نهایتش اینه که بحث میکنیم و به یک جواب منطقی میرسیم.
الان جواب سوال ۸۱ چی میشد؟
بس تو هم تمام سوالتی که جواب دادی رو بفرست
۰
۰
ارسال:
۱۱ تیر ۱۳۹۳, ۱۰:۵۸ ق.ظ
۱-۳
۲-۳
۳-۱
۴-۱
۵-۳
۶-۱()
۷-۴()
۸-۳
۹-۴
۱۰-۲
۱۲-۱
۱۳-۱
۱۴-۴

۲۱-۳
۲۵-۱
۲۶-۴
۲۹-۴
۳۱-۱
۳۴-۳
۳۶-۲
۳۷-۱
۳۹-۴

۶۱-۴
۶۳-۱
۶۴-۴
۶۵-۲
۶۶-۳
۶۷-۲
۶۸-۴
۶۹-?
۷۰-?
۷۱-۴
۷۳-۲

۱۰۲-۴
۱۰۶-۴
۱۰۸-۴

تا اونجایی که یادم بود چی زدم گذاشتم
۰
۰
ارسال:
۱۱ تیر ۱۳۹۳, ۱۱:۲۱ ب.ظ
(۱۱ تیر ۱۳۹۳ ۱۰:۵۸ ق.ظ)JEYBUY نوشته شده توسط:  ۱-۳
۲-۳
۳-۱
۴-۱
۵-۳
۶-۱()
۷-۴()
۸-۳
۹-۴
۱۰-۲
۱۲-۱
۱۳-۱
۱۴-۴

۲۱-۳
۲۵-۱
۲۶-۴
۲۹-۴
۳۱-۱
۳۴-۳
۳۶-۲
۳۷-۱
۳۹-۴

۶۱-۴
۶۳-۱
۶۴-۴
۶۵-۲
۶۶-۳
۶۷-۲
۶۸-۴
۶۹-?
۷۰-?
۷۱-۴
۷۳-۲

۱۰۲-۴
۱۰۶-۴
۱۰۸-۴

راجب سوال ۸۱ که راجب هوش مصنوعی هستش نمیدونی جواب چی میشه؟
و همچنین راجب این جوابهایی که زدی مطمنی؟
مثلا راجب ۷۳ و ۶۶ و ۶۵ ۶۳ مطمنی؟
۰
۰
ارسال:
۱۲ تیر ۱۳۹۳, ۱۱:۱۲ ق.ظ
(۱۱ تیر ۱۳۹۳ ۱۱:۲۱ ب.ظ)snowly1 نوشته شده توسط:  
(11 تیر ۱۳۹۳ ۱۰:۵۸ ق.ظ)JEYBUY نوشته شده توسط:  ۱-۳
۲-۳
۳-۱
۴-۱
۵-۳
۶-۱()
۷-۴()
۸-۳
۹-۴
۱۰-۲
۱۲-۱
۱۳-۱
۱۴-۴

۲۱-۳
۲۵-۱
۲۶-۴
۲۹-۴
۳۱-۱
۳۴-۳
۳۶-۲
۳۷-۱
۳۹-۴

۶۱-۴
۶۳-۱
۶۴-۴
۶۵-۲
۶۶-۳
۶۷-۲
۶۸-۴
۶۹-?
۷۰-?
۷۱-۴
۷۳-۲

۱۰۲-۴
۱۰۶-۴
۱۰۸-۴

راجب سوال ۸۱ که راجب هوش مصنوعی هستش نمیدونی جواب چی میشه؟
و همچنین راجب این جوابهایی که زدی مطمنی؟
مثلا راجب ۷۳ و ۶۶ و ۶۵ ۶۳ مطمنی؟

در مورد سئوال ۶۵-۶۶ دوستان بحث زیاد کردن که کدوم میشه
نه مطمئن نیسم اینا چیزایی بود که من زدم
حالا اگه به نظر شما گزینه دیگری میشه بگید تا بحث کنیم ببینیم کدوم درسته
۰
۰
ارسال:
۱۳ تیر ۱۳۹۳, ۱۲:۵۰ ق.ظ
راجب سوال ۶۶ یکی یه حرف خوبی زد و گفت وقتی که تراکنشی شروع میشه یک شناسه منحصر به فرد به آن تراکنش نسبت داده میشود و میگفت جواب میشه start و کلا همه رو برد زیر سوال نظر دوستان راجب این جواب چیه؟
۰
۰
ارسال:
۱۶ تیر ۱۳۹۳, ۱۲:۰۸ ق.ظ
یعنی دوستان با توجه به داشتن سوالات کنکور هیچ نظری راجع به جواب سوالات ندارن ونمیخان جوابهای خودشون رو بگن؟
هر کسی از هر درسی هر جوابی رو که میدونه بیاد بگه.
۰
۰
ارسال:
۱۶ تیر ۱۳۹۳, ۰۵:۳۵ ب.ظ
(۱۶ تیر ۱۳۹۳ ۱۲:۰۸ ق.ظ)snowly1 نوشته شده توسط:  یعنی دوستان با توجه به داشتن سوالات کنکور هیچ نظری راجع به جواب سوالات ندارن ونمیخان جوابهای خودشون رو بگن؟
هر کسی از هر درسی هر جوابی رو که میدونه بیاد بگه.
یه وقت ناراحت نشید.
ولی بابا شماها دیگه آخرشید ، الان داره دو ماه از کنکور رد میشه و هنوز درگیر اینید که چند درصد زدید.
بطور کلی میگم خیلی توی بحثا نباشید ، بعد اینکه کنکور رو دادید ، دو سه روز بعدش که هنوز تو حس کنکور هست خوبه از این بحثا بشه ، ولی بعد اون شما دیگه تنها کاری که میتونی انجام بدی توکل بر خداست.
پیشنهاد دوستانه من : به جای اینکه زمان خودت رو اینجاص صرف کنی، به این فکر کن که ۳ ماه طلایی در اختیار داری تا یک شاخه از تکنولوژی رو یاد بگیری ، مثلا Lync ,Exchange,Virtualization و خیلی از این تکنولوژی های که بعدا به دردت میخوره . باور کن واسه خودت میگم ، شما که ضرری به من نمی زنید.
من الان شبا یه چند دقیقه که میام مانشت میمبینم هنوز که هنوزه بحث داشنگاه آزاد سرجاش هست ، بابا توکل بر خدا که قبول بشید ، ولی بعد شهریور ماه شما چه قبول بشید و چه نشید ۳ ماه از عمر مفید و نازنین از بین رفته و قابل برگشیت نیست.
منم داشنگاه ازاد شرکت کردم ، خیلی هم دوست دارم قبول شم ، چون رتبه ام به دولتی نمی خوره ، ولی ایا میتونم با این درصد نوشتنا کاری رو از پیش ببرم اونم دقیقا بعد یک ماه و ۸ روز ؟
بازم اگه ناراحت شدی معذرت میخوام ، اما خواستم کمکت کرده باشم.
۰
۰
ارسال: #۱۰
۲۰ تیر ۱۳۹۳, ۰۹:۴۷ ق.ظ
(۱۰ تیر ۱۳۹۳ ۱۱:۵۷ ب.ظ)snowly1 نوشته شده توسط:  خب دوستان الان که سوالات دستمون هست میتونیم به یکسری از سوالات خودمون جواب بدیم:
جواب سوالات
۲۲_ ۲
۲۳_ ۳
۲۵_ ۱
۲۶_ ۴
۳۰_ گزینه ؟ دکتر مقسمی در یک تستی گفته: بیشتر زمان در الگوریتم کروسکال مربوط به مرتب سازی یالها است پس اگر e تعداد یالها باشد این الگوریتم از مرتبه o(eloge) است
تعداد e بین دو کران روبه رو می باشد n-1<e<n(n-1)/2 فقط دوستان خودش نوشته کوچکتر مساوی که من علامت کوچکتر گذاشتم وگرنه خود استاد نوشته کوچکتر مساوی و من نمیدونستم کدوم دکمه میشد.
N(n-1)/2 برای گراف کاملا پر و n-1 برای گراف کاملا خلوت (درخت) است پس اگر e نزدیک به کران پایین باشد یعنی گراف نسبتا خلوت بوده و یال کمی داشته باشد الگوریتم کروسکال از مرتبه روبه رو است o(eloge)=o(nlogn)
پس با توجه به این توضیح و ذکر این نکته تو سوال که گفته (m>n-1) در نتیجه جواب میشه (m^2 logn) در نتیجه جواب گزینه ۳
۳۲_ ۲
۳۶_ ۲
۳۸_ ۳
۳۹_ ۳
۴۰_ راجب این سوال که مثالش در کتاب دکتر حقیقت هم هست اونجا ذکر شده که حداکثر تعداد خطاهای قابل تشخیص برابر
d=D-1 و حداکثر خطای قابل تشخیص c=D-1/2 البته حد پایین D-1/2 اما در این سوال ذکر شده به چه تعداد کد نیاز داریم الان اگر بین مثلا R1 و R2 فاصله همینگ برابر ۴ باشه باید حداقل کدمون برابر ۵ باشه که بشه تشخیص داد که خود دکتر حقیقت هم گفته اگر فاصله دو کد برابر ۵ باشد تعداد خطاهای قابل تشخیص برابر ۴ است و همچنین برای تشخیص خطا بین R1 و R2 فاصله باید نصف باشد تا قطعه کد نا معتبر به R1 نزدیک باشد برای مثال اگر ۲ خطا رخ بدهد فاصله اش با R1 برابر ۲ و با R2 برابر ۳ خواهد بود در نتیجه باید طول کد نصف باشد که بنظر من طبق این توضیحات جواب میشه گزینه ۴
۶۱_ ۴
۶۴_ ۴
۶۵_ ۳
۶۶_ ۲
۶۸_ ۴
۷۱_ ۴
۷۲_ ۲
۷۳_ ۲
۹۱_ ۴
۹۲_ ۴
۹۴_ ۴
۹۵_ ۴
۹۷_۲
۹۹_۳
۱۰۳_ ۳
۱۰۴_ بهترین حالت در FCFS زمانی است که پردازشهایی با زمان انفجار کم ابتدا وارد شوند و بدترین حالت زمانی است که کارهای با زمان انفجار زیاد در ابتدا وارد شوند (البته برای حالتی که زمان ورود یکسان باشد)
۱۰۶_ ۴
۱۰۷_ در این سوال هم حالت بهینه p1,p3,p2 را از FCFS که برابر p1.p2.p3 است کم میکنیم و جواب بدست می آید
۱۱۳_ ۲
۱۱۸_ ۴
۱۲۰_ ۳
راجب سوال ۳۰ و ۴۰ شک دارم اگه کسی جواب دقیقش رو میدونه بگه و یا اگر با توضیحات من موافقه موافقتشو بگه
کسایی که سوالات دیگه رو جوابشون رو میدونن بگن تا با هم به یک جواب کلی از سوالات برسیم که هم برای خودمون و هم برای دیگران مفید خواهد بود پس هر کسی جواب هر سوالی رو که میدونه بگه.
۶۳)۳
۶۷)۲
۶۹)۲
۷۱)۱(کلاسیکERهستش نه جدول)
۷۵)۲
۷۶)۳
۷۸)۳
۸۰)۳
۸۲)۱
۸۳)۳
۸۴)۴
۸۵)۱
۸۶)۴
۸۷)۱
۸۸)۳
۸۹)۱
۹۱)۴
۹۲)۱
۹۴)۴
۹۵)۴
۹۷)۳
۹۸)۲
۹۹)۳
۱۰۰)۳

هول هولکی جواب دادم کار داشتم شرمنده اگه غلط زدم حواسم نبوده بقیشم اومدم جواب میدم
۰
۰
ارسال: #۱۱
۲۰ تیر ۱۳۹۳, ۱۱:۵۵ ب.ظ
(۲۰ تیر ۱۳۹۳ ۰۹:۴۷ ق.ظ)neda140781 نوشته شده توسط:  
(10 تیر ۱۳۹۳ ۱۱:۵۷ ب.ظ)snowly1 نوشته شده توسط:  خب دوستان الان که سوالات دستمون هست میتونیم به یکسری از سوالات خودمون جواب بدیم:
جواب سوالات
۲۲_ ۲
۲۳_ ۳
۲۵_ ۱
۲۶_ ۴
۳۲_ ۲
۳۶_ ۲
۳۸_ ۳
۳۹_ ۳
۶۱_ ۴
۶۴_ ۴
۶۵_ ۳
۶۶_ ۲
۶۸_ ۴
۷۱_ ۴
۷۲_ ۲
۷۳_ ۲
۹۱_ ۴
۹۲_ ۴
۹۴_ ۴
۹۵_ ۴
۹۷_۲
۹۹_۳
۱۰۳_ ۳
۱۰۶_ ۴
۱۱۳_ ۲
۱۱۸_ ۴
۱۲۰_ ۳
۶۳)۳
۶۷)۲
۶۹)۲
۷۵)۲
۷۶)۳
۷۸)۳
۸۰)۳
۸۲)۱
۸۳)۳
۸۴)۴
۸۵)۱
۸۶)۴
۸۷)۱
۸۸)۳
۸۹)۱
۹۱)۴
۹۲)۱
۹۴)۴
۹۵)۴
۹۷)۳
۹۸)۲
۹۹)۳
۱۰۰)۳

هول هولکی جواب دادم کار داشتم شرمنده اگه غلط زدم حواسم نبوده بقیشم اومدم جواب میدم

راجب سوال ۷۱ مطمنی ۴ نمیشه جواب گزینه ۴ هستش نه ۱
راجب سوال ۹۷ شک نکن جواب گزینه ۲ هستش نه ۳ تو کتاب پوران هم گفته پس جواب میشه گزینه ۲
راجب سوال ۷۱ نظرت چیه؟
راستی سوال ۸۱ هوش نمیدونی جواب کدوم گزینه میشه؟
۰
۰
ارسال: #۱۲
۲۶ تیر ۱۳۹۳, ۰۳:۲۴ ب.ظ
(۲۰ تیر ۱۳۹۳ ۱۱:۵۵ ب.ظ)snowly1 نوشته شده توسط:  
(20 تیر ۱۳۹۳ ۰۹:۴۷ ق.ظ)neda140781 نوشته شده توسط:  
(10 تیر ۱۳۹۳ ۱۱:۵۷ ب.ظ)snowly1 نوشته شده توسط:  خب دوستان الان که سوالات دستمون هست میتونیم به یکسری از سوالات خودمون جواب بدیم:
جواب سوالات
۲۲_ ۲
۲۳_ ۳
۲۵_ ۱
۲۶_ ۴
۳۲_ ۲
۳۶_ ۲
۳۸_ ۳
۳۹_ ۳
۶۱_ ۴
۶۴_ ۴
۶۵_ ۳
۶۶_ ۲
۶۸_ ۴
۷۱_ ۴
۷۲_ ۲
۷۳_ ۲
۹۱_ ۴
۹۲_ ۴
۹۴_ ۴
۹۵_ ۴
۹۷_۲
۹۹_۳
۱۰۳_ ۳
۱۰۶_ ۴
۱۱۳_ ۲
۱۱۸_ ۴
۱۲۰_ ۳
۶۳)۳
۶۷)۲
۶۹)۲
۷۵)۲
۷۶)۳
۷۸)۳
۸۰)۳
۸۲)۱
۸۳)۳
۸۴)۴
۸۵)۱
۸۶)۴
۸۷)۱
۸۸)۳
۸۹)۱
۹۱)۴
۹۲)۱
۹۴)۴
۹۵)۴
۹۷)۳
۹۸)۲
۹۹)۳
۱۰۰)۳

راجب سوال ۷۱ مطمنی ۴ نمیشه جواب گزینه ۴ هستش نه ۱
راجب سوال ۹۷ شک نکن جواب گزینه ۲ هستش نه ۳ تو کتاب پوران هم گفته پس جواب میشه گزینه ۲
راجب سوال ۷۱ نظرت چیه؟
راستی سوال ۸۱ هوش نمیدونی جواب کدوم گزینه میشه؟
۷۱)جواب ۴ برای مدل رابطه ای صحیحه نه کلاسیک مدل کلاسیک همون اولین مدل در کل بانکهای اطلاعاتی هستش که میشه سلسله مراتبی و روش سلسله مراتبی بنابر رابطه هس نه جدول
۸۱)۲ میشه
۹۷)در صورتی که عمق نامحدود باشه باید عمق محدود را اول جستجو کنیم و گرنه هیچ وقت به جواب نمیرسیم
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  معرفی منابع برای درس بازیابی پیشرفته اطلاعات saghi5373 ۸ ۱۱,۶۱۶ ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۲:۱۵ ق.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  منابع برای دکترا -مهندسی فناوری اطلاعات sarit ۲ ۳,۴۰۵ ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۱:۵۷ ب.ظ
  دانلود سوالات تخصصی گرایش فناوری اطلاعات آزمون دکتری ۹۱(کد ۲۳۵۸) Lonely Palm ۲ ۵,۹۶۷ ۲۶ دى ۱۴۰۲ ۰۲:۳۳ ب.ظ
Big Grin اطلاعات در مورد دانشگاه تهران (پردیس فارابی) mehRUN ۲ ۴,۴۵۲ ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ ۰۱:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: eng.behnam
  قبولی دکتری با ارشد آزاد؟ injaneb ۵۶ ۸۰,۳۴۶ ۰۱ اسفند ۱۴۰۰ ۰۷:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: vejdani
  اطلاعات راجع به سیستمهای حضور و غیاب Fingerprint ۱ ۱,۶۲۶ ۰۳ بهمن ۱۴۰۰ ۱۱:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Fingerprint
  کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات ۱۴۰۱ tablighjonoub ۰ ۱,۴۸۸ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۸:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: tablighjonoub
  استخدام در فنآوری اطلاعات خدمات حوزه علمیه قم oloom-ensani ۱۵ ۸,۹۱۲ ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۴:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: oloom-ensani
  فناوری اطلاعات پزشکی چیست ؟ mahan najafi ۹ ۱۷,۸۰۹ ۱۹ آذر ۱۳۹۹ ۱۲:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: bahador567
  مصاحبه دانشگاه اطلاعات و امنیت ملی Happiness.72 ۹۸ ۱۰۹,۸۲۳ ۰۵ آذر ۱۳۹۹ ۰۵:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: Ali001100

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close