زمان کنونی: ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۰:۱۷ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

برای پیشواز ارشدهوش ریاضیات چی بخونیم؟

ارسال:

نازین پرسیده:

با سلام
دوستان می شه لطفا راهنمایی بکنید برای اینکه ارشد که شدیم بهتر نتیجه بگیریم سر کلاس و از بچه ها عقب نمونیم برای ریاضیات چه کتابایی بخونیم ؟(مثلا آمار یا معادلات و..)و اینکه جبرخطی چیه و از چه کتابی بخونیم و یا معادلات و آمار در چه حدی بلد باشیم کافیه؟و اینکه برای برنامه نویسی مطلب رو کامل باید بلد باشیم؟(سوالم شاید تکراریه اما بحث های بچه هارو خوندم متوجه بعضی مسائل شدم ولی به توضیح ریزتر نیاز دارم)ممنون
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

zaxzax پاسخ داده:

گسسته ، ریاضی ، معادلات لازم نداری
آمار چند برابر لازم داری.قضیه بیز و تابع چگالی ها رو خیلیییی لازم داری.برای جساب کردن اونا تا حدی انتگرال گیری معمولی لازمه
متلب رو من توصیه نمی کنم،اما احتمالا استادات خواهند کرد

ارسال:

نازین پاسخ داده:

RE: برای پیشواز ارشدهوش ریاضیات چی بخونیم؟

(۰۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۱:۲۶ ب.ظ)zaxzax نوشته شده توسط:  گسسته ، ریاضی ، معادلات لازم نداری
آمار چند برابر لازم داری.قضیه بیز و تابع چگالی ها رو خیلیییی لازم داری.برای جساب کردن اونا تا حدی انتگرال گیری معمولی لازمه
متلب رو من توصیه نمی کنم،اما احتمالا استادات خواهند کرد

زحمت شدبراتون.جبرخطی هم لازمه؟ از چه کتابی بخونم ؟من تا حالا درسی با عنوان جبر خطی نداشتم.ممنون
باز دوستان پیشنهادی داشتن من خوشحال می شم.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

نازین پاسخ داده:

Huh

۰
ارسال:

blackhalo1989 پاسخ داده:

اگر ریاضی بودید جبر خطی ادامه همون هندسه تحلیلی و جبر خطی پیش دانشگاهیه.

۰
ارسال:

نازین پاسخ داده:

بله ریاضی بودم.دوستان منو بیزحمت راهنمایی کنید این ۳ ماه ریاضی بخونم یا نه؟کدوم کتابارو بعضیا میگن بخون بعضیا میگن نخون ؟می خوام یه جوری باشه بعده ۳ ماه نگم وقتمو هدر دادم.ممنون

۰
ارسال:

alirezad پاسخ داده:

البته بنده هنوز دانشجوی ارشد نیستم ولی به نظرم ارشد هوش بهشت ریاضیات مهندسی هست Big Grin
و این یعنی که با رشته ی بسیار جذابی طرف هستیم. پس به نظر من اگر ریاضیات مهندسی رو در حد کتاب Kreyszig بلد باشید خیلی توی طول تحصیل بهتون کمک میکنه.
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

۰
ارسال:

codin پاسخ داده:

سلام
هرچی درسای تو مایه های ریاضی بیشتر بلد باشید ضرر نمی کنید
مهم تریناش آمار و احتمال مهندسی و جبر خطی و محاسبات عددی هست.

۰
ارسال:

نازین پاسخ داده:

یکی از دوستان گفتن آمار شریف و جبر خطی شریف رو دانلود کنم بخونم.

۰
ارسال: #۱۰

taha_k پاسخ داده:

دوستانی که دانشجو یا فارغ التحصیل ارشد هستن اگه لطف کنن جواب بدن خیلی خوب میشه چون این سوال خیلی ها هست
خصوصا دوستانی که دانشجوی دانشگاه های تهران هستن

۰
ارسال: #۱۱

blackhalo1989 پاسخ داده:

من فارع التحصیل شدم و از درس فاصله گرفتم برای همین کسانی که الان دارن ارشد میگیرن بهتر میتونن راهنمایی کنن.
به محاسبات عددی نیازی نیست.
تا جایی که به خاطر دارم تو درس سیگنال دوباره تبدیل و سری فوریه مرور میشه پس چندان نیازی به مرور ریاضی مهندسی هم نیست. گرچه اگه از قبل بدونید مفیده.
اینکه اصلا قبل از ارشد درس بخونید یا کار کنید یا اصلا تفریح کنید هم خودش سوالیه ولی هر کاری می کنید جوری نباشه که در شروع ارشد خسته باشید.
تبدیل فوریه و سیگنال و اینا برای بعضی کارا احتیاجه مثل پردازش تصویر و گفتار ولی مثلا برای پردازش زبان های طبیعی فکر نمی کنم چندان نیازی باشه بهشون.
آمار و احتمال اگر مفاهیم پایه ای مثل بیز رو درک نکردید بهتره یه مروری کنید.
گسسته هم من یادم نمیاد جایی به اون شکل نیاز بوده باشه.
مشکلی که من و شاید خیلی های دیگه باهاش درگیر بودیم این بود که هنوز ذهنمون تو درسای لیسانس بود در حالی که جو هوش متفاوته. زمانی که درس الگوشناسی آماری رو گرفتم اومدم تو باغ. اگه یه نگاهی به این اسلاید ها بندازید به نظرم مفیده:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

همچنین در نظر داشته باشید که باید موضوع پایان نامه انتخاب کنید و احتمالا با فیلد های هوش آشنایی ندارید. یه مساله خروجی هر فیلدیه و مساله مهم تر (از دید من) چگونگی رسیدن به اون خروجیه. چجوری رسیدن به خروجی رو تو درس های ارشد یاد میگیرید. مثلا می فهمید برای بازشناسی گفتار چه الگوریتم های یادگیری استفاده میشه.

ارسال: #۱۲

نازین پاسخ داده:

(۰۵ تیر ۱۳۹۳ ۰۸:۳۰ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  من فارع التحصیل شدم و از درس فاصله گرفتم برای همین کسانی که الان دارن ارشد میگیرن بهتر میتونن راهنمایی کنن.
به محاسبات عددی نیازی نیست.
تا جایی که به خاطر دارم تو درس سیگنال دوباره تبدیل و سری فوریه مرور میشه پس چندان نیازی به مرور ریاضی مهندسی هم نیست. گرچه اگه از قبل بدونید مفیده.
اینکه اصلا قبل از ارشد درس بخونید یا کار کنید یا اصلا تفریح کنید هم خودش سوالیه ولی هر کاری می کنید جوری نباشه که در شروع ارشد خسته باشید.
تبدیل فوریه و سیگنال و اینا برای بعضی کارا احتیاجه مثل پردازش تصویر و گفتار ولی مثلا برای پردازش زبان های طبیعی فکر نمی کنم چندان نیازی باشه بهشون.
آمار و احتمال اگر مفاهیم پایه ای مثل بیز رو درک نکردید بهتره یه مروری کنید.
گسسته هم من یادم نمیاد جایی به اون شکل نیاز بوده باشه.
مشکلی که من و شاید خیلی های دیگه باهاش درگیر بودیم این بود که هنوز ذهنمون تو درسای لیسانس بود در حالی که جو هوش متفاوته. زمانی که درس الگوشناسی آماری رو گرفتم اومدم تو باغ. اگه یه نگاهی به این اسلاید ها بندازید به نظرم مفیده:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

همچنین در نظر داشته باشید که باید موضوع پایان نامه انتخاب کنید و احتمالا با فیلد های هوش آشنایی ندارید. یه مساله خروجی هر فیلدیه و مساله مهم تر (از دید من) چگونگی رسیدن به اون خروجیه. چجوری رسیدن به خروجی رو تو درس های ارشد یاد میگیرید. مثلا می فهمید برای بازشناسی گفتار چه الگوریتم های یادگیری استفاده میشه.
ممنون.زحمت شد
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  چه جوری با سطح زبان انگلیسی تقریبا پایین رفرنس بخونیم؟ saharitst ۰ ۱,۳۰۲ ۲۱ آبان ۱۴۰۰ ۰۴:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: saharitst
  ریاضیات از صفر Saman ۳ ۳,۴۹۹ ۰۵ شهریور ۱۳۹۷ ۱۰:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: The BesT
  چقدر از ریاضیات؟ Saman ۸ ۴,۰۲۶ ۰۹ آبان ۱۳۹۶ ۰۸:۲۵ ب.ظ
آخرین ارسال: Saman
  ایا ریاضیات گسسته همون ساختمان گسسته هستش؟ چرا سنجش اسمش رو تغییر داده؟ ynsdamobb ۲ ۲,۲۶۲ ۲۷ مهر ۱۳۹۶ ۰۲:۲۸ ق.ظ
آخرین ارسال: Jooybari
  برای استخدامی دانشگاه علوم و پزشکی تخصصی چه بخونیم؟؟ zohre321 ۰ ۱,۵۱۱ ۱۵ مهر ۱۳۹۶ ۰۷:۲۶ ب.ظ
آخرین ارسال: zohre321
  ریاضیات ۱و۲ ف.ش ۲۱ ۱۹,۰۷۵ ۰۳ مرداد ۱۳۹۶ ۰۱:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Moh3nRezaei
  راهنمایی برای ترجمه مقاله برای پایان نامه و همچنین ترجمه اخبار برای وب سایت Doctorwho ۱ ۲,۷۰۹ ۳۰ تیر ۱۳۹۶ ۰۱:۴۴ ق.ظ
آخرین ارسال: mohamad--figo
  ریاضیات گسسته ی روزن ترجمه ی فارسی pooyan ۴ ۷,۵۰۶ ۲۵ خرداد ۱۳۹۶ ۰۲:۴۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Jooybari
  ریاضیات جسی ۲ ۲,۴۵۷ ۰۴ اسفند ۱۳۹۵ ۱۲:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: جسی
  دانلود جزوه ریاضیات گسسته amiraraz ۰ ۳,۳۰۷ ۱۸ بهمن ۱۳۹۵ ۱۱:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: amiraraz

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close