زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۲:۱۶ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

روش شروع برای تقویت زبان؟؟؟؟؟؟

ارسال:
۳۱ خرداد ۱۳۹۳, ۱۲:۴۸ ق.ظ
سلام دوستان
می خواستم بازم مثل همیشه بیزحمت کمکم کنیدSmile
من می خوام کم کم برای زبان برم کلاس و تقویتش کنمSmileولی دقیقا نمی دونم چیکار کنم مثلا همه لغات جدیدو تو فلش کارت بنویسم؟ یا برای هر کتاب یک دفترچه بگیرم؟یا لغاتو چطور مرور کنم؟قواعدو چیکارکنم؟و اینکه جملات برای مکالمه رو حفظ کنم؟و سایت های مربوط به دکتر آموخته(فکر کنم)به دردم می خوره؟لطفا اگه یکم روش خوندن یادم بدین ممنون می شم.Smile

رفت
۱
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: M*Gh
ارسال:
۳۱ خرداد ۱۳۹۳, ۱۱:۲۵ ق.ظ
؟؟؟؟؟Smile

رفت
۰
۰
ارسال:
۳۱ خرداد ۱۳۹۳, ۱۲:۵۹ ب.ظ
هدفتون از تقویت زبان چیه؟قبولی تو ارشد؟آزمون های بین المللی؟مسافرت به خارج از کشور؟ یا دلایل دیگه؟

فال بد، بدتر بود ازحال بد
۰
۰
ارسال:
۳۱ خرداد ۱۳۹۳, ۰۱:۰۸ ب.ظ
RE: روش شروع برای تقویت زبان؟؟؟؟؟؟
(۳۱ خرداد ۱۳۹۳ ۱۲:۵۹ ب.ظ)fzpakzad نوشته شده توسط:  هدفتون از تقویت زبان چیه؟قبولی تو ارشد؟آزمون های بین المللی؟مسافرت به خارج از کشور؟ یا دلایل دیگه؟

سلام.آزمون ارشد دادم اگه امسال برم دانشگاه می خوام هم تو دانشگاه بدردم بخوره هم اینکه تا اتمام دکتری بتونم تافلم بگیرم.نمی دونم از کجا و چطوری شروع کنم.

رفت
۰
۰
ارسال:
۳۱ خرداد ۱۳۹۳, ۰۴:۰۸ ب.ظ
من چند سال کلاس زبان رفتم اما فقط اون وقتی که کلاس میرفتم زبانم خوب بود....زبان چیزی هست که با کنار گذاشتنش به راحتی فراموش میشه.(اگر که دیگه تمرین و ممارست نباشه) به نظر من برای تقویت مکالکه فیلم های زبان اصلی ببینید . ضمنا چون شما برای ارشد خوندی حتما دایره لغات خوبی داری. بنابراین خیلی زودتر از اینکه ارشدت تموم شه میتونی تافل بگیری.قبل از تافل به نظرم تو یک آزمون داخلی (مثل mche) شرکت کن. که توانمندی ها تو ببینی در چه حده و اعتماد به نفست هم برای تافل گرفتن بالا بره.

فال بد، بدتر بود ازحال بد
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: نازین , d_felfelak
ارسال:
۳۱ خرداد ۱۳۹۳, ۰۵:۲۳ ب.ظ
ممنون از راهمناییتون.بازم دوستان کمک کنند خوشحال می شم
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: نارین
ارسال:
۳۱ خرداد ۱۳۹۳, ۰۶:۰۸ ب.ظ
مواردی که گفتی بستگی به خودت داره من تقریبا خیلیاشو امتحان کردم
فلش کارت نوشتن خیلی خوبه، به شرطی که درگیر ظاهرش نشی،واقعا استفاده کنی، اما من خودم نوشتن لغاتو توو دفترچه ترجیح میدم چون به جایی میرسی که لغات تعدادشون زیاد میشه، هرکدون چندتا مترادفو متضاد داره، کلا پدر آدم در میاد، من خودم مشکل زیادی توو حفظ لغات دارم، و متوجه شدم تنها یه راه هست که حفظشون کنم، وقتی هر لغتو یاد میگیرم، همونجا خودم یه جمله باهاش بنویسم، خوندن جملات دیکشنری و کتاب فایده نداره، تا وقتی خودت جمله نسازی باهاش کلا فراموشش میکنی
برای هر کتاب یه دفترچه رو کلا از ذهنت بیرون کن، من انقدر ازین کارا کردمو ول کردم، اگه دختر منظمی هستی، یه دفتر کلاسو ی بردار، و پارتیشن بندیش کن، هر قسمت برای یه کتابت، من خودم پارتیشن هام بر اساس کتاب نبود، یه قسمت vocab یه قسمت grammer یه قسمت writing و قسمتای دیگه که خودم دوست داشتم مثلا یکیش نوشتن نامه برای خودم بود، خیلی کم میکنه توو رایتینگ و حتی مکالمه ت چون داری زندگی روزمره تو مینوسی
سریال های خارجکی خیییییلی زیاد نگاه کن، من معتاد سریالم، اصلا بخاطر زبان شروعش نکردم اما میلی تاثیر داره، یک توی لیسنینگم بهم کمک کرده، دو توی جملات فیکسی که توو مکالمه ی روزمره هست، سه توو امتحانامSmile) خیلی وقتا جواب یه سوالو از شنیده هام توی فیلما مینویسم، کلا فیلم و سریال عااالیه، من اوایل با زیر نویس فارسی میدیدم، همونشم خیلی مفید بود
درکل زبان خووندن یه قلقی میخاد که خودت باید قلقتو کشف کنی
اهان راستی ، من ازونجایی که دچار کمبود وقت شدید شدم ، کتاب زبانمو بیرون سیمی کردم و بین هر صفحه یه ورق اچارSmile گذاشتم، اینطوری هم کتابم کثیف نمیشه هم هرچی سر کلاس گفته شده رو مینویسم کنار درس مربوطه ش، خیلی راحتترم
نکته ی دیگه ای که خیلی مسخرس اما واقعا مهمه، اینه که با دیکشنری خیلی میلی دوست باش،هرلغتیو بهش سر میزنی تمام قسمتشو بخون
اینا نتیجه ی ٢ سال اخیر منه که فشرده بدون وقفه خودمو از هیچی به ادونس رسوندم بازم یادم بیاد میگم

EVERYTHING that kills me makes me feel ALIVE

EVERYTHING that drowns me makes me feel wanna FLY
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: نارین , نازین , pary , Pegasus , d_felfelak
ارسال:
۰۱ تیر ۱۳۹۳, ۱۲:۴۱ ق.ظ
(۳۱ خرداد ۱۳۹۳ ۱۲:۴۸ ق.ظ)نازین نوشته شده توسط:  سلام دوستان
من می خوام کم کم برای زبان برم کلاس و تقویتش کنمSmileولی دقیقا نمی دونم چیکار کنم مثلا همه لغات جدیدو تو فلش کارت بنویسم؟ یا برای هر کتاب یک دفترچه بگیرم؟یا لغاتو چطور مرور کنم؟قواعدو چیکارکنم؟و اینکه جملات برای مکالمه رو حفظ کنم؟و سایت های مربوط به دکتر آموخته(فکر کنم)به دردم می خوره؟لطفا اگه یکم روش خوندن یادم بدین ممنون می شم.Smile
سلام
من تجربیات خودم را برای یادگیری زبان میگم. حالا بستگی به خودتون داره که کدام روش به روحیات شما نزدیکتر باشه. ببینید برای هر مبحث مثل گرامر، ریدینگ ، لیسنینگ، لغت و... باید طبق قواعد مخصوصش جلو رفت. مثلا برای مکالمه، مکالمات موجود در کتابهای آموزش زبان را بهتر است ، حفظ کنید. البته نه اینکه عین مطلب را حفظ کنید، بیشتر مدنظراون اصطلاحاتی است که بهتر است بلد باشید، آن اصطلاحات را باید عینا حفظ کنید. اگر دامنه لغت خوبی دارید، که هیچ وگرنه، از کتابهای مربوط به لغت مثل oxford American dictionary vocabulary builder و یا هر کتابی که منبع لغت زیادی دارد، می توانید استفاده کنید. البته برای حفظ هر لغت سعی کنید، جمله نمونه ساخته شده با آن لغت را در دیکشنری ، بخوانید ، تا بهتر آن لغت را درک کنید و راحتتر به ذهن بسپارید. من خودم هر لغتی که میخوانم، در یک دفترچه کوچک یادداشت می کنم، بعدش هر وقت هم که از خونه میرم بیرون اون دفترچه را با خودم می برم، و لغتهاشو می خونم.
برای خوب صحبت کردم، بهتره، یک کتاب ساده داستانی را بگیرید. و داستانهای آن را یکی یکی بخونید، و هر داستانرا بلند برای خود بخوانید، بعدش که مسلط شدید، بلند برای خودتون اون داستان را گزارش کنید. به مرور با اینکار، صحبت کردنتون خوب میشه.
کتاب زیر را یکی از استادان زبان معرفی کرده بود:
a first book in comprehension Precis And composition
برای گرامر هم کتاب زیر را معرفی می کنم، خودم هنوز نخوندم، ولی شنیدم خیلی خوبه:
English Grammar Fourth Edition (betty s.Azar,stacy A.Hagen)جلد این کتاب آبی رنگه.
برای لیسنینگ هم به نظرم هر چه کارتون ببینید به نفعتونه ولی کتابهای زیر را هر استاد زبانی توصیه می کنه:
tactics for listening سه جلد از سطح مقدماتی تا پیشرفته.

من نکاتی که می دونستم را گفتم،بستگی به خودتون داره که این سبکهایی که گفتم ، را می تونید بکار ببرید یا نه.

موفق باشید.Smile

Three sentences for getting success
  • Know more than other
  • Work more than other
  • Expect less than other

۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: نازین , d_felfelak
ارسال:
۰۱ تیر ۱۳۹۳, ۰۱:۵۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ تیر ۱۳۹۳ ۰۲:۰۴ ق.ظ، توسط نازین.)
(۳۱ خرداد ۱۳۹۳ ۰۶:۰۸ ب.ظ)sh.arshad71 نوشته شده توسط:  مواردی که گفتی بستگی به خودت داره من تقریبا خیلیاشو امتحان کردم
فلش کارت نوشتن خیلی خوبه، به شرطی که درگیر ظاهرش نشی،واقعا استفاده کنی، اما من خودم نوشتن لغاتو توو دفترچه ترجیح میدم چون به جایی میرسی که لغات تعدادشون زیاد میشه، هرکدون چندتا مترادفو متضاد داره، کلا پدر آدم در میاد، من خودم مشکل زیادی توو حفظ لغات دارم، و متوجه شدم تنها یه راه هست که حفظشون کنم، وقتی هر لغتو یاد میگیرم، همونجا خودم یه جمله باهاش بنویسم، خوندن جملات دیکشنری و کتاب فایده نداره، تا وقتی خودت جمله نسازی باهاش کلا فراموشش میکنی
برای هر کتاب یه دفترچه رو کلا از ذهنت بیرون کن، من انقدر ازین کارا کردمو ول کردم، اگه دختر منظمی هستی، یه دفتر کلاسو ی بردار، و پارتیشن بندیش کن، هر قسمت برای یه کتابت، من خودم پارتیشن هام بر اساس کتاب نبود، یه قسمت vocab یه قسمت grammer یه قسمت writing و قسمتای دیگه که خودم دوست داشتم مثلا یکیش نوشتن نامه برای خودم بود، خیلی کم میکنه توو رایتینگ و حتی مکالمه ت چون داری زندگی روزمره تو مینوسی
سریال های خارجکی خیییییلی زیاد نگاه کن، من معتاد سریالم، اصلا بخاطر زبان شروعش نکردم اما میلی تاثیر داره، یک توی لیسنینگم بهم کمک کرده، دو توی جملات فیکسی که توو مکالمه ی روزمره هست، سه توو امتحانامSmile) خیلی وقتا جواب یه سوالو از شنیده هام توی فیلما مینویسم، کلا فیلم و سریال عااالیه، من اوایل با زیر نویس فارسی میدیدم، همونشم خیلی مفید بود
درکل زبان خووندن یه قلقی میخاد که خودت باید قلقتو کشف کنی
اهان راستی ، من ازونجایی که دچار کمبود وقت شدید شدم ، کتاب زبانمو بیرون سیمی کردم و بین هر صفحه یه ورق اچارSmile گذاشتم، اینطوری هم کتابم کثیف نمیشه هم هرچی سر کلاس گفته شده رو مینویسم کنار درس مربوطه ش، خیلی راحتترم
نکته ی دیگه ای که خیلی مسخرس اما واقعا مهمه، اینه که با دیکشنری خیلی میلی دوست باش،هرلغتیو بهش سر میزنی تمام قسمتشو بخون
اینا نتیجه ی ٢ سال اخیر منه که فشرده بدون وقفه خودمو از هیچی به ادونس رسوندم بازم یادم بیاد میگم

سلام.خیلی زحمت شد براتون.فکر کنم همه چی رو گفتین.خیلی خیلی ممنون.حتما به سفارشاتون عمل می کنم.

(۰۱ تیر ۱۳۹۳ ۱۲:۴۱ ق.ظ)mar_zieh نوشته شده توسط:  
(31 خرداد ۱۳۹۳ ۱۲:۴۸ ق.ظ)نازین نوشته شده توسط:  سلام دوستان
سلام
من تجربیات خودم را برای یادگیری زبان میگم. حالا بستگی به خودتون داره که کدام روش به روحیات شما نزدیکتر باشه. ببینید برای هر مبحث مثل گرامر، ریدینگ ، لیسنینگ، لغت و... باید طبق قواعد مخصوصش جلو رفت. مثلا برای مکالمه، مکالمات موجود در کتابهای آموزش زبان را بهتر است ، حفظ کنید. البته نه اینکه عین مطلب را حفظ کنید، بیشتر مدنظراون اصطلاحاتی است که بهتر است بلد باشید، آن اصطلاحات را باید عینا حفظ کنید. اگر دامنه لغت خوبی دارید، که هیچ وگرنه، از کتابهای مربوط به لغت مثل oxford American dictionary vocabulary builder و یا هر کتابی که منبع لغت زیادی دارد، می توانید استفاده کنید. البته برای حفظ هر لغت سعی کنید، جمله نمونه ساخته شده با آن لغت را در دیکشنری ، بخوانید ، تا بهتر آن لغت را درک کنید و راحتتر به ذهن بسپارید. من خودم هر لغتی که میخوانم، در یک دفترچه کوچک یادداشت می کنم، بعدش هر وقت هم که از خونه میرم بیرون اون دفترچه را با خودم می برم، و لغتهاشو می خونم.
برای خوب صحبت کردم، بهتره، یک کتاب ساده داستانی را بگیرید. و داستانهای آن را یکی یکی بخونید، و هر داستانرا بلند برای خود بخوانید، بعدش که مسلط شدید، بلند برای خودتون اون داستان را گزارش کنید. به مرور با اینکار، صحبت کردنتون خوب میشه.
کتاب زیر را یکی از استادان زبان معرفی کرده بود:
a first book in comprehension Precis And composition
برای گرامر هم کتاب زیر را معرفی می کنم، خودم هنوز نخوندم، ولی شنیدم خیلی خوبه:
English Grammar Fourth Edition (betty s.Azar,stacy A.Hagen)جلد این کتاب آبی رنگه.
برای لیسنینگ هم به نظرم هر چه کارتون ببینید به نفعتونه ولی کتابهای زیر را هر استاد زبانی توصیه می کنه:
tactics for listening سه جلد از سطح مقدماتی تا پیشرفته.

من نکاتی که می دونستم را گفتم،بستگی به خودتون داره که این سبکهایی که گفتم ، را می تونید بکار ببرید یا نه.

موفق باشید.Smile

با سلام.خیلی ممنون از راهنمایتون.خیلی مطالبتون به دردم خورد.موفق باشید
۰
۰
ارسال: #۱۰
۱۰ تیر ۱۳۹۳, ۱۰:۴۳ ب.ظ
سلام دوباره.دوستان من برای writingازچه کتابی استفاده کنم.میرم کلاس مکالمه ،استادم گفت کتاب writing اما نگفت چه کتابی.شما چی راهنمایی می کنید

رفت
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  منابع مناسب برای واژگان زبان ارشد keihan ۴ ۴,۹۲۴ ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۲:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  شروع کار و اشتغال زایی در اصناف الکتریکی تهران nikikalhor ۱ ۸۱۶ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۰۴:۲۷ ق.ظ
آخرین ارسال: liliahmadi
  کمک برای شروع برنامه نویسی seyed ehsn ۲۱ ۱۴,۳۷۹ ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ ۰۵:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: maryamjafari63
  شروع کار و اشتغال زایی در اصناف الکتریکی تهران nikikalhor ۰ ۷۲۴ ۲۶ دى ۱۴۰۱ ۱۲:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: nikikalhor
  شروع به تدریس reyhaneh ۴ ۳,۳۳۰ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۵۳۷ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  آموزش مکالمه زبان انگلیسی برای مبتدی ها + مکالمه وحشتناک واقعی cyruskingsolomon ۰ ۱,۷۱۵ ۲۸ فروردین ۱۴۰۰ ۰۲:۵۸ ب.ظ
آخرین ارسال: cyruskingsolomon
  چه زبان برنامه نویسی برای هوش مصنوعی بهتر ؟ Sanazzzz.mi ۳ ۳,۷۸۹ ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ ۱۰:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: milo
  تعداد روش های نوشتن عدد n ss311 ۲ ۳,۰۲۹ ۱۳ بهمن ۱۳۹۸ ۰۵:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: ss311
  مشاوره روش تحقیق و تحلیل آماری sirvan.t ۰ ۱,۹۵۶ ۱۷ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۵۹ ق.ظ
آخرین ارسال: sirvan.t

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close