زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۱:۵۴ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

مشاوره در مورد ارشد یا کار

ارسال:
۲۶ خرداد ۱۳۹۳, ۰۱:۱۶ ب.ظ
با سلام

من یه مشاوره و راهنمایی از اساتید و دوستانی که این راه را رفته ان میخاستم

من ۲۸ ساله هستم و خدمت سربازی را تازه تموم کرده ام و مدرک کارشناسی الکترونیک از دانشگاه ازاد دارم
الان حدود سه ماهی که سربازی را تموم کرده ام تا به امروز نتونستم کار پیدا کنم و بیکار هستم. برای همین تصمیم گرفته ام که ادامه تحصیل بدم اونم تو رشته نرم افزار.
حالا چندتا سوال داشتم.

اولا اینکه ایا ادامه تحصیل بدم یا دنبال کار باشم شاید بشه کار پیدا کرد؟
دوما اگر ادامه تحصیل بدم ایا بازار کارش خوبه یا نه؟
همچنین ادامه تحصیل الان تو چه رشته ای بازار کارش خوبه؟ ایا نرم افزار خوبه یا گرایش های دیگری انتخاب کنم

و اینکه کلا بعد ادامه تحصیل بازار کار چطوریه
با تشکر

با هزار تومان چیکار میشه کرد؟
میشه به یک کودک مبتلا به سرطان کمک کردو...

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۲۸ خرداد ۱۳۹۳, ۱۲:۲۲ ب.ظ
از دوستان کسی نیست که راهنمایی کنه

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۰
۰
ارسال:
۲۸ خرداد ۱۳۹۳, ۱۲:۵۴ ب.ظ
RE: مشاوره در مورد ارشد یا کار
این طوری که نمیشه چیزی گفت

اولا این مهمه که شما علاقه به تحصیل دارید یا نه؟
دوما هدفتون از زندگی تون چیه؟
سوما تامین مالی دارید یا نه ؟ حداقل برای ۳ سال دیگر
چهارما از لحاظ کاری چیزی بلدید؟ قبلا کار کرده اید؟

مهمتر از اینها گرایش خودتون به کدوم یکی از ایناسSmile
۰
۰
ارسال:
۲۳ تیر ۱۳۹۳, ۰۱:۳۳ ب.ظ
با سلام خدمت دوستان عزیز

من قبلا این تاپیک را ایجاد کرده بودم ولی به نتیجه نرسیده میخاستم دوستان لطف کنن و نظراتشون را بگن

همچنین یه سوال داشتم. من از چند نفر اساتید پرسیدم گفتن که اگه نمیخای رشته برق رو ادامه بدی برو رشته ای تی.

حالا چندتا سوال داشتم

ایا اولا ادامه تحصیل دادن تو این اوضاع و با این شرایط من توصیه میشه یا نه؟ با توجه به سن بالام ایا مشکلی بعدا تو کار و.. پیش نمیاد؟

دوم اینکه اگه بخام این رشته را بخونم کدوم گرایش بازار کارش خوبه؟
سوم منابعی را که برای این رشته هست از کجا پیدا کنم که از چه کتابی باید بخونم؟

ممنون میشم راهنمایی کنید

با تشکر

۰
۰
ارسال:
۲۳ تیر ۱۳۹۳, ۰۲:۲۳ ب.ظ
مگه تو رشته ای تی کار فراوونه که میخوای تغییر رشته بدی؟؟
این رشته هر چی داره شرکت کننده با ظرفیت بسار کم
به نظر من که از خیرش بگذر. منم ۲۹ سالمه میخواستم ارشد بخونم ولی میبینم با این اوضاع مملکت نمیشه که نمیشه!!
فقط پول در بیار. برو تو کار ازاد.حتما زدواج هم نکردی؟؟؟؟؟
من به خواست خدا میخوام مرغداری بزنم

در کمین فرصت باشید. امام علی(ع)Smile
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: nima20-20
ارسال:
۲۳ تیر ۱۳۹۳, ۰۵:۳۲ ب.ظ
ممنون از جناب mcse2010

والا نمیدونم که تو این رشته بازار کار هست یا نه؟ ولی چون تو رشته خود من یعنی برق اصلا کار نیست برای همین میخام تغییر رشته بدم و از دوستان مشورت خاستم

منم به دنبال پول دراوردن هستم ولی نمیشه و یا من نمیدونم. ازدواج هم نکردم با این اوضاع ازدواج به چه دردم میخوره

ممنون

۰
۰
ارسال:
۰۲ شهریور ۱۳۹۳, ۰۳:۴۶ ب.ظ
باسلام

من دوباره اومدم تا زاتون مشاوره بگیرم

من بعد از ۶ ماه بیکاری از زمان تموم شدن خدمت تا الان به این نتیجه رسدیم که کار نیست یا لااقل تو شهرهای کوچکی مثل شهر ما کار نیست .برای همین به فکر ارشد افتادم تا هم ارشدبخونم و هم کار پیدا کنم البته اگه ارشد را قبول بشم قصد دارم تا اخر یعنی دکترا پیش برم وتا میتونم خودمو بکشم بالا. حالا در این میان هم اگه کار خوبی پیدا بشه که چه بهتر.
از بیکاری دیگه خسته شده ام البته این را هم بگم که هدف از ارشد تنها خوندن نیست و کار هم میخام

میخاستمم ببینم که دوستان چه پیشنهادی میدن؟

همچنین این همه دارن ارشد میخونن برای چیه؟ ایا دنبال کار هستن یا رفتن به خارج ویا ...؟
ممنون میشم در این مورد هم دوستانی که تجربه دارن وقبلا این راه را رفته ان نظراتشون را بگن.

همچنین من میخام it شرکت کنم با اینکه رشته کارشناسیم برق بوده!! البته قبلا یکمی مطالعه داشته ام و منابعش را تهیه کرده ام طبق نظر دوستان در همین سایت

حالا ایا این رشته خوبه؟ البته در سطح جهانی ها نه فقط در سطح ایران.

و سوال اصلی ومهمم اینه که ایا اگر از الان شروع کنم میتونم برسم یا نه؟ البته هدف من رتبه های زیر ۱۰۰ ویا حتی زیر ۱۰ میباشد.

دوستان لطفا کمک کنید خیلی لازمه

ممنون

۱
۰
ارسال:
۰۲ شهریور ۱۳۹۳, ۰۶:۵۳ ب.ظ
دوستان لطفا کمک کنید تا بتونم به جمع بندی برسم

۰
۰
ارسال:
۰۲ شهریور ۱۳۹۳, ۱۰:۳۴ ب.ظ
منتظر نظرات دوستان هستم

۰
۰
ارسال: #۱۰
۰۲ شهریور ۱۳۹۳, ۱۰:۳۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۲ شهریور ۱۳۹۳ ۱۰:۳۶ ب.ظ، توسط ana9940.)
اگه هدفتون فقط کاره، به این فکر کنید که بعد از یک سال درس خوندن برای کنکور در یه رشته ی جدید و دو سال ارشد خوندن مثلا در یک دانشگاه خوب، (تازه اونم حداقل و بدون توجه به ریسک ها) آخرش کسی هستید که دنبال کار باید بگردید و شاید بازم ۶ ماه دنبال کار خواهید بود!
برق بازار کار خوبی داره، کامپیوتر و it زیاد هست ولی خب سطح کاری برق فکر کنم بهتره. حداقل توی اصفهان که فقط به این دلیل برنامه نویس دختر استخدام می کنن که حقوق کمتر بدن ولی در شرکت و کارخانه های بزرگ فقط مرد استخدام می کنن با حقوق خوب! من شخصا در شرایط فعلی خودم اگر پسر بودم هیچ وقت ارشد نمیدادم!
۰
۰
ارسال: #۱۱
۰۲ شهریور ۱۳۹۳, ۱۰:۴۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۲ شهریور ۱۳۹۳ ۱۰:۴۳ ب.ظ، توسط Falcon.)
ببین اگر اونقدر اراده داشته باشی که بتونی یه رتبه خوب بیاری و روزانه های تهرانو قبول شی میتونی امیدوار باشی به اینده. تو شهرهای کوچیک برای هیچ علمی کار نیست، اصولا تو شهرهای کوچیک کارها علم نمیخواد، بیشتر تجربه محوره ، کارهایی مثل رستوران داری ، فروشندگی، بنگاهی و دلالی و کارای خدماتی ! اینا اصلا نیاز به علم نداره!

ولی اگه بتونی ارشد تهران قبول شی، حتما کار گیرت میاد! این تهران لعنتی ضمن اینکه زندگی کردن توش سخته ، پول دراوردن توش راحته ( نسبت به بقیه جاها ). فقط یه اراده قوی میخواد همت و تلاش .

--
درمورد رشته هم ، من هم لیسانسم الکترونیک بوده، پارسال کنکور دادم و برای گرایش معماری خوندم که علاقه من هم بودم بهش. دروسی مثل الکترونیک دیجیتال و VLSI ، معماری و منطقی براتون قابل فهم خواهد بود. البته معماری بازار استخدامیش یکم کمه ولی اگه عرضه داشته باشه از اینم میشه خوب پول در آورد
۱
۰
ارسال: #۱۲
۰۲ شهریور ۱۳۹۳, ۱۱:۰۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۲ شهریور ۱۳۹۳ ۱۱:۰۵ ب.ظ، توسط uouo.)
یعنی با رشته IT تو شهر شما میشه کار پیدا کرد تو تهران که برق و کامپیوتر و آی تی در یک سطح هستند کلا به نظر من اگه کاری بلد باشی کار هست اگه نه که هیچی تو ارشدم کار یاد نمیدن شما باید از نظر مالی تامین باشین تا بتونین کلاسها و دوره های مختلف شرکت کنید دوره هاشم خیلی گرونه مثلا دوره MCTIP حدودا ۲۴۰۰۰۰۰ تومنه اونم شما قبلش باید یه دوره NETWORK+ که ۳۰۰۰۰۰ تومنه ببینی و تازه این یکی از دوره هاست.
توصیه من به شما اینه که دوره های تخصصی برقو ببنید حتی تو همون شهر خودتون مغازه هم بزنید درآمدش خیلی خیلی بالاست.
۱
۰
ارسال: #۱۳
۰۳ شهریور ۱۳۹۳, ۰۱:۰۱ ب.ظ
دوستان دیگه نظرشون چیه؟

۰
۰
ارسال: #۱۴
۰۴ شهریور ۱۳۹۳, ۰۶:۰۸ ب.ظ
یه سوال دیگه.

ایا فرقی بین دانشگاه ازاد و سراسری وجود داره منظورم در کار و استخدام و رفتن به خارج ؟

دوستانی که تجربه دارن لطفا بیان کنن

۰
۰
ارسال: #۱۵
۰۴ شهریور ۱۳۹۳, ۰۶:۲۵ ب.ظ
دو جور کار داریم :

یکی اینکه شما خودت کار کنی و خودت رئیس خودت باشی و ...

خوب در این حالت، دانشگاه نه تنها کمکی بهت نمیکنه بلکه باعث هدر رفتن وقتت هم میشه ! حالا صفر و یکی هم نگاه نکنیم از ۱۰۰% فایده ای که دانشگاه باید داشته باشه، در این حالت فقط ۲۰% فایده برای شما داره. خیلی هم فرقی بین دانشگاه آزاد و سراسری نیست، معلومات مورد نیاز برای اینجور کار هارو باید خودتون بدست بیارید و خیلی به اطلاعات دانشگاهی نمیشه تکیه کرد و این موضوع هم به خودتون کاملا بستگی داره نه دانشگاه.

مدل دوم اینه که شما یه جا استخدام شی، یه شرکت خصوصی خوب، یه شرکت دولتی و یا از این قبیل. در این مورد خیلی دانشگاه محل تحصیلتون مهم میشه. مثلا تمام شرکت های مطرح مهندسی تو تهران، اطلاعیه های کاریابی شونو حتما به یکی دو دانشگاه برتر می فرستن. خوب شما اگه اونجا باشی اونارو میبینی.
دوم اینکه جو دانشگاه سراسری سطح بالا خود به خود باعث میشه شما تو زمینه تحقیقاتی خودتون پیشرفت کنید و حرفی برای گفتن داشته باشید.
تعامل با اساتید و مراکز پژوهشی تو دانشگاه بزرگ خودش یه جور کاره ، مثلا فلان استاد فلان پروژه رو داره و چندتا نیروی متخصص نیاز داره ( البته در بیشتر موارد خر کاری میکشن با حقوق پایین ولی خوب هم تجربه میشه براتون هم سابقه کار )
اسم یا برند اون دانشگاهی هم که شما تحصیل کردید خیلی تو استخدام مهمه. نمیگم اگه تو یه دانشگاه سطح اول تحصیل کنی خیلی راحت استخدام میشی، ولی مطمئننا در شرایط مشابه اولویت با فارق الحتصیل یه دانشگاه تراز اول هست نه دانشگاه آزاد تراز پایین تر .
یه سری چیزای دیگه هم هست که الان حسش نیست بگم Big Grin ، فکر میکنم همینا به اندازه کافی انگیزه بده بهتون.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ana9940

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  راهنمایی در مورد کنکور ارشد ۱۴۰۰ قاصدک۲۳ ۱۳۷ ۵۹,۰۴۱ ۲۹ آذر ۱۴۰۰ ۱۲:۴۶ ق.ظ
آخرین ارسال: M423sr
  مشاوره برای ارشد آزاده صادقی ۰ ۱,۵۲۲ ۲۷ مرداد ۱۳۹۹ ۰۴:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: آزاده صادقی
  بازارکار مشاوره فناوری اطلاعات saeedtech ۰ ۱,۸۹۳ ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ ۰۵:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: saeedtech
  درخواست مشاوره برای خرید لپتاپ cmptr20 ۰ ۱,۸۹۵ ۰۷ بهمن ۱۳۹۸ ۰۲:۲۶ ب.ظ
آخرین ارسال: cmptr20
  مشاوره روش تحقیق و تحلیل آماری sirvan.t ۰ ۱,۹۵۱ ۱۷ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۵۹ ق.ظ
آخرین ارسال: sirvan.t
Question موسسه سه گام برای مشاوره ارشد marvelous ۱ ۳,۳۰۲ ۰۸ آذر ۱۳۹۸ ۱۱:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  شبکه عصبی مک کلاچ برای یک مورد کاربردی با متلب Sanazzzz.mi ۰ ۲,۰۵۶ ۲۶ مهر ۱۳۹۸ ۰۱:۲۰ ق.ظ
آخرین ارسال: Sanazzzz.mi
  سوال در مورد دروس جبرای و چارت ارشد کامپیوتر/هوش دانشگاه تهران imali ۱ ۲,۹۰۷ ۰۴ مهر ۱۳۹۸ ۰۱:۴۶ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  مشاوره برای تغییر رشته به مدیریت nima20-20 ۱۰ ۱۴,۲۲۲ ۰۸ آذر ۱۳۹۷ ۰۴:۵۸ ب.ظ
آخرین ارسال: abdollah75
  مشاوره برای کنکور دکتری Rehe1994 ۰ ۲,۱۳۴ ۰۸ آبان ۱۳۹۷ ۱۱:۲۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Rehe1994

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close