زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۴:۳۹ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

مصاحبه با رتبه ۳۲ نرم افزار

ارسال:
۱۲ خرداد ۱۳۹۳, ۱۰:۰۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ خرداد ۱۳۹۳ ۱۰:۰۹ ب.ظ، توسط mr.saeed.h.)
دنبال یک برنامه منظم برای کنکور میگردی؟!
دنبال یک الگو برای موفقیت میگردی؟!
بدنبال راهکار های موفقیت میگردی؟!
بدنبال هرچی میگردی این مصاحبه رو ولش کن برو بعدی! Big Grin من نه برنامه منظمی داشتم که بدرد کسی بخوره، نه راهکار های موفقیت رو بلدم! تنها چیزی که میدونم اینه که برای موفقیت تو هر کاری دوتا چیز لازمه! ۱-علاقه ۲- تلاش
سلام!
باید ببخشید که اینقد طول کشید تکمیل مصاحبه! البته من تقصیری ندارما! سوالا خیلی بود! سه روزه بین کارام دارم سوال جواب میدم تا امروز که دیگه تموم شد...
مانشت ۱ : اگه مایلید خودتون را معرفی کنید(نام و نام خانوادگی) و بگید متولد چه سالی هستید و اهل کدام شهرید؟ رتبه و رشته و گرایشتون را هم بفرمایید.

مسعود هاشمیان آدریانی متولد ۶۹ اصفهان
رتبه ۳۲ گرایش نرم افزار

مانشت ۲ :در چه رشته ای کارشناسی گرفتید؟ تمام شده یا در حال تحصیل هستید؟آیا کارشناسی پیوسته خوندید یا کاردانی و بعد کارشناسی؟
کارشناسی هم بصورت پیوسته در رشته نرم افزار گرفتم و اخرین واحدش هم شنبه همین هفته پاس شد!

مانشت ۳ : با اجازه تون برگردیم به دوران نوجوانی و حتی کودکی ،چی شد که اومدین کارشناسی این رشته؟ چطوری وارد دوره کارشناسی شدین؟ یعنی با علاقه و شناخت این رشته را انتخاب کردین یا انتخابتون اول دانشگاه بود بعد رشته؟
این سوال داغ منو تازه میکنه! من عاشق مهندسی نرم افزار بودم و هستم! تو انتخاب رشته کارشناسیم هم ۹۰% انتخابام همین رشته بود! اما نمیدونم چرا جوگیر شدمو انتخاب ۳۵ رو زدم مهندسی برق ملایر!!! از شانس بد ما هم زدو همونو قبول شدم!  دوترم که برق خوندم دیدم فایده نداره! نه اون دانشگاه دانشگاستو نه من برق بخون! افتادم دنبال کارای تغییر رشته و انتقالی، سرت رو درد نیارم بعد ۴ ماه دوندگی آخر ترم ۳ موفق شدم از برق ملایر انتقالی توام با تغییر رشته بگیرم به نرم افزار گیلان...

مانشت ۴ : کدام دانشگاه کاردانی و کارشناسی را تحصیل کردین؟
کاردانی که نبودم اما ۳ترم برق قدرت ملایر خوندم و ۷ ترم هم کامپیوتر نرم افزار گیلان!!!

مانشت ۵ :در کارشناسی چطور دانشجویی بودید؟ از اونا که همیشه نمره خوبه کلاسند؟یا معمولی بودید؟ یا درسها را بر اساس علاقه میخوندید نه بخاط معدل یعنی از یک درس خوشتون میومد خوب میخوندین و بیست میگرفتین و یکی را دوست نداشتید فقط پاسش میکردید .
تا اون سه ترمی که برق میخوندم بخاطر شرایط خوابگاه و دوستان همه کاری میکردیم الا درس خوندن! معدل هم در حد ۱۶ راضی بودیم! اما گیلان که رفتم شرایط یکم فرق کرد! درسایی که خوشم میومد رو میخوندم و طبیعتاً شب امتحان راحت بودم و معمولا نمره بالا میگرفتم، درسای چرت و پرت که مجبور به پاس کردنش هستیم رو هم نه کلاس درست حسابی میرفتم و نه میخوندم و شب امتحان میشستم میخوندم و یه نمره که زیاد معدل رو خراب نکنه میگرفتم...

مانشت ۶ : از کی به کنکور ارشد فکر کردید؟اصلا" ادامه تحصیل از ابتدای ورود به دانشگاه ، تو برنامه تحصیلی تون بود یا نه؟
هدف که بعله! ادامه تحصیل هست تا جایی که بتونم!
ارشد هم چون واقعا میخواستم رتبه ۱ بیارم! این بود که از فروردین شروع کنم! اما یه اتفاقاتی افتاد که از اواسط آبان شروع کردم 

مانشت ۷ :آیا وقتی تصمیم گرفتید ارشد شرکت کنید همین رشته میخواستید امتحان بدید یا گرایش دیگری ولی بعدا" وقتی به برنامه ریزی رسیدین نظرتون این رشته و گرایش شد؟
از همون اول اول گرایش نرم افزار، تو درصدام هم ببینی اصلا هوش و معماری نزدم و تو IT هم شرکت نکردم...

مانشت ۸ : میشه درصدها تون را در هر درس بگید. اگه بیش از یک رشته هم کنکور دادین هر دو را بگید.
آیا سال اولی بود که کنکور می دادید؟ اگه المپیادشرکت کردید یا سال دوم یا سوم یا ... هست که برای ارشد امتحان میدید بفرمایید.
سال اولم بود – المپیاد شرکت نکردم.
زبان ۲۳/۳۳
ریاضی ۶/۲۵
مشترک ۴۳/۵۹ (طبق آمار خودم باس ۵۳ میشد!)
تخصصی نرم افزار ۵۲/۰۸ (طبق آمار خودم باید ۶۶ میشد! البته هنوز با کلید های سنجش چک نکردم ببینم من اشتباه میکنم یا سنجش... کلا نمیفهمم چرا یک همچین آزمونی باید حدود ۷تا غلط داشته باشه...)
تخصصی معماری سفید
تخصصی هوش سفید

مانشت ۹ : بنظرتون چقدر درس خوندن تو دانشگاهی که شما درس خوندین برای پایان ترم و برای کنکور با هم تفاوت داره یا شبیه هست به بیان دیگه بنظرتون تو دانشگاه شما بچه های موفق در تحصیل کارشناسی شانس بیشتری واسه ازمون ارشد دارن یا نه اصلا" این دو نوع درس خوندن متفاوت را می طلبه؟
راستش من اصلا نمره های کارشناسی رو قبول ندارم! و اینکه یکی ۲۰ شده دلیل نمیشه که از اونی که ۱۵ شده بیشتر بفهمه! و نتیجش هم از کنکور ارشد جداست! چون اونجا استاد میاد یکسری سرفصل ها رو مشخص میکنه بعضی از ملت هم میشنن تو یک روز حالا بزور حفظ و تقلب و ... میان یک نمره ای میگیرن اما تو ارشد اگه میخوای نتیجه بگیری باید درس ها رو مفهومی خونده باشی، اگه درس رو فهمیده باشی راحت میتونی همه تست هاشو بزنی مخصوصا تو رشته ما...

مانشت ۱۰ :از کی دقیقا" برای کنکور ارشد برنامه مطالعاتی گذاشتید ، از کی شروع کردید،آیا سر همون وقتی که در برنامه پیش بینی کرده بودین شروع کردین؟ برنامه تون چند ماهه بود؟ آیا وقفه ای هم پیش اومدمثلا" اتفاقی چیزی که مجبور شید برنامه را عوض کنید؟
برنامه خاصی که نداشتم! از اواسط آبان شروع کردم درسایی که بنظرم بیشتر مهم بود رو خوندن و ۳۰-۴۰ روز آخر رو با برنامه جمع بندی کردم و تست زدم...

مانشت ۱۱: برنامه تون ثابت بود یا هر از گاهی تا نزدیکای کنکور اصلاحش کردین ؟ ااگه اصلاح کردین اصلاحات جزئی بود یا کلی؟
عرض کردم که برنامه نداشتم! البته یه کلیاتی هست که میشه گفت برنامه!
۱- ریاضی رو بیخیال!
۲-زبان رو همینی که بلدم بسه! (کار دیگه نمیتونستم بکنم تو این مدت کم)
۳-دروس اصلی رو خوب و عمقی بخون و دوره کن...

مانشت ۱۲ : بعضی درسها تو آزمون ارشد تاثیر و نمره بیشتری دارن و توجه بیشتری بهشون میشه . شما هم همینکار را کردین؟منظورم توجه به بودجه بندی درسها برای آزمون ارشد هست.
بعله! همونطور که گفتم ریاضی رو بیخیا شدم چون وقت گیر بود (البته همیشه تو ازمون های ازمایشی از چیزایی که بلد بودم -حدود ۳۰% میزدم ولی تو کنکور فقط یدونه از محاسبات تونستم بزنم...)
درس های مشترک و تخصصی هم بنظرم همه مهم بودن و سعی کردم همه رو خوب بخونم و چیزی رو حذف نکردم...

مانشت ۱۳ : آیا هنگام برنام ریزی تو ذهنتون بود که مثلا" تو یه درس خاص ضعیفید و تو یه درس قوی و به درسهای مختلف بر این اساس وزن بیشتر یا کمتر بدین؟میشه در مورد درسهای مختلف بگید؟
خوب آره، بعضی از درسا رو تو دوره کارشناسی خوب نخونده بودم و ضعیف بودم اما اول اون درسام رو رسوندم و بعد موازی همه رو خوندم...

مانشت ۱۴ : خب شما زمان مشخصی داشتید و پایان زمان مطالعه روز قبل از کنکور هست . پس طبیعی است که منابع مطالعاتی هم نمیتونن اضافه بشن. آیا شما هنگام برنامه ریزی میدونستید برای هر درس کدام منابع یا جزوات را باید(یا میخواهید ) بخونید یا نه؟ یعنی مظورم اینه که برنامه ریزی زمانی کردید یا برنامه ریزی براساس منابع . مثالی بزنم . مثلا" شما روی سیستم عامل هفته ای پانزده ساعت وقت گذاشته بودید و با یک منبع مثلا" کتاب پارسه شروع کردین و بخودتون گفته بودید اگر فرصت شد مثلا" کتاب پوران را هم میخونم اگر نرسیدم هم هیچ. یا اینکه برنامه ریزیتون بر اساس خوندن منابع بود یعنی مثلا" گفته بودین من باید سه تا کتاب مشخص را برای سیستم عامل حتما" بخونم و بر این اساس برنامه ریزی کردین؟

مانشت ۱۵ : میشه منابع مطالعاتی که واسه هر درس خوندید را بگید.ایا از ویس و فیلم هم استفاده کردین.
۱) زبان عمومی و تخصصی
۲) ریاضیات مهندسی
۳) آمار و احتمالات
۴) محاسبات عددی
۵) ساختمان های گسسته
این پنج مورد رو کلا نخوندم!

۶) ساختمان داده ها
تست های مقسمی

۷) نظریه زبانها و ماشینها
پیتر لینز واقعا محشره...

۸) مدارهای منطقی
پوران

۹) معماری کامپیوتر
پوران

۱۰) سیستم عامل
پارسه (فقط باید به سیستم عامل علاقه داشته باشی تا بتونی این کتاب رو بخونی و نتیجه بگیری ازش...)

۱۵) کامپایلر
پوران (آل شیخ) + ای هو

۱۶) زبان های برنامه سازی
راهیان ارشد (چندان جالب نبود کتابش!) + اینترنت!

۱۷) طراحی الگوریتم
CLRS + پوران

۱۸) پایگاه داده
مقسمی + روحانی

۱۹) هوش مصنوعی
نخوندم...

وویس گوش ندادم اما ویدو های جلسات آخر معماری (فک کنم دانشگاه علمو صنعت) رو از مکتبخونه دان کردم و دیدم خیلی خوب بودن...

مانشت ۱۶ : بنظرتون تو رشته و گرایش شما کدام درسها را باید از روی کتب مرجع خوند.
معماری و منطقی رو بعد خوندن کتاب های مانو برید سر کتاب تست
طراحی الگوریتم رو بصورت موردی از روی CLRS بخونید و تست های زیاد از هر مبحث بزنید تا مسلط بشید...
نظریه پیتر لینز هم حتما بخونید و یه نصیحت هم از من به شما! به هیچ وجه نظریه و کامپایلر رو حذف نکنید! بنظرم این دوتا درس از ساده ترین درسهای کنکور هستن! اگه با حل تمرین زیاد روشون تسلط پیدا کنید در کمترین زمان میتونید تست های این دوتا درس رو بزنید...

مانشت ۱۷ : ایا شما در طول تحصیل کارشناسی از کتب مرجع هم استفاده میکردین یا بقول بعضی دوستان جزوه محور بودین؟
مرجع هم میخوندم...

مانشت ۱۸ : زبان یه درس تقریبا" جداست. آیا شما زبان را واسه کنکور خوندین یا پایه قبلی داشتید یا اصلا" سر کنکور هر چی شد جواب دادین یا کلا" جواب ندادین؟ سطح زبان شما ضعیفه ، متوسطه یا خوبع یا عالی؟
متاسفانه زبانم ضعیف هست و تا الان هم هیچ اقدامی براش نکردم! باشد که در آینده بفکر بیافتم! برای کنکور هم هیچی نخوندم...

مانشت ۱۹ : در مورد ریاضی چی؟ بنظرتون میشه بالا زد؟ایا همه درسهای ریاضی را باید داوطلبین بخونند یا میشه یکی یا دوتاش را حذف کرد؟
اگه وقت به اندازه کافی دارید حتما بخونید... من چون وقت نداشتم ریاضی مهندسی رو بیخیال شدم، از کسسته هم خوشم میاد اما از سوالای تستیش خوشم نیمیادو قرار بود آمار و محاسبات رو بخونم که اونم بعد ها بیخیال شدم!

مانشت ۲۰ : اگه میشه در مورد برنامه ریزی کلی تون توضیح بدین و همچنین اگه برای روشن شدن لازمه برنامه ریزی خاص برای یک درس بخصوص که در گرایش شما بیشتر داوطلبین باهاش مشکل دارن بپردازید.

مانشت ۲۱ : آیا شما تنها مطالعه میکردین یا با دوست یا دوستانی؟ در خانه یا کتابخانه.بنظرتون کدامش بهتره.
تنها میخوندم... چون ترم آخر دانشگاه بودم و گیلان بودم مجبور بودم برم کتابخونه بخونم... صبح تا عصر که دانشگاه بودم بین کلاسا میرفتم کتاب خونه شب هم که میومدم خونه به لطف هم خونه ای مکانیک درسخونم! وسوسه میشدم میخوندم! اصلا من نصف این موفقیتم رو مدیون این همخونه ایم بودم! لامصب چشم که باز میکردم رو کتاباش بود شب هم که میخوابیدم بازم رو کتاباش بود!

مانشت ۲۲ : حالا بر اساس جواب سوالای قبلی ، سرعت مطالعه تون را چگونه اندازه میگرفتید؟ فیدبک شما یا معیار شما که احتمالا" کند نباشید چی بود؟ آیاحجم مطالب خوانده شده نسبت به حجم مطالب باقیمانده با توجه به زمان باقیمانده یا مقایسه با سایرین در کنکورای آزمایشی یا معیارهای دیگه؟ اگه میشه توضیح بدین.
خوب کنکور های آزمایشی سنجش که شرکت میکردم یجورایی کمک میکرد که بفهمم چه درسایی رو عقب هستم و بیشتر وقت صرفشون کنم (البته نه در مقایسه با دیگر داوطلبان، بلکه با توجه به نتیجه ای که میگرفتم و سرفصل های هر آزمون، کلا کاری به بقیه نداشتم که چقد خوندنو چقد میخوننو ...)، اما یه هدف کلی داشتم که یک ماه قبل از کنکور همه درسا رو خوب خونده باشم و ماه اخر رو فقط تست بزنم طبق همین معیار سرعتم رو کمو زیاد میکردم! تا برسونم... (آخرش هم نرسوندم...)

مانشت ۲۳ : اگه از برنامه تون عقب می افتادید چگونه جبران میکردین؟آ با با تعداد ساعات بیشتر یا حذف بعضی منابع در یک درس (کم کردن منابع در یک درس)و یا در نهایت یه درس خاص را کنار گذاشتید بنفع بقیه؟
اون ۴۰-۵۰ روز آخر که دیدم بعضی از درسا خوب برام جا نیافتاده خودمو تنبیه کردم و ساعت دیدن سریال های شبانه!!! (۱۰ تا ۱۲) رو حذف کردم و درسام رو رسوندم...

مانشت ۲۴ : اگه در رشته ای که امتحان دادین گرایشهای مختلفی هست ،در برنامه ریزی تون از ابتدا روی گرایش خاصی تمرکزکردین یا در ادامه و کم کم به یک گرایش متمرکز شدین.مثلا" تخصصی ها را در ماههای آخر خوندین؟ یعنی مثلا" از نیمه برنامه مطالعاتی تمرکز کردین روی گرایش معماری یا نرم افزار؟
تو سوال های قبل هم عرض کردم که از همون اول کارشناسی هدفم گرایش نرم افزار بوده...

مانشت ۲۵ : آیا سرعت شما در حین مدت برنامه ریزی کند و یا تند هم شد؟ چه زمانهایی کند شدید و چه چیزایی انگیزه مجدد برای سرعت گرفتن بهتون میداد.پیش اومد که خسته بشید یا احساس یاس و نومیدی داشته باشید.
احساس نومیدی! که هیچوقت نداشتم و همیشه امیدوار بودم، اما هر موقع خسته میشدم نصف روز و حتی بعضی وقتا تا دو سه روز استراحت میکردم و بعد با انرژی ادامه میدادم... اون یک ماه آخر هم چون به فینال نزدیکتر شده بودم یه انگیزه قویی داشتم که باعث می شد خسته نشم...

مانشت ۲۶ : از کلاس کنکور هم استفاده کردین؟ کدام درسها؟ بنظرتون رفتن به کلاس کنکور لازم بود یابعدا" باین نتیجه نرسیدین که اگه خودتون وقت رفتن و برگشتن و نشستن سر کلاس را صرف مطالعه میکردین بهتر بود؟
هیچ کلاسی شرکت نکردم...
بنظرم تو این رشته اگه خودت بشینی بخونی و مطلب رو بفهمی هم سرعت یادگیری بیشتر میشه و هم کیفیت یادگیری... (و البته جاهایی که خیلی برات گنگه رو از اساتید بپرسی)

مانشت ۲۷ : آیا کنکور آزمایشی هم شرکت کردین؟ کدام موسسه؟همه را شرکت کردین یا بعضی هاش را؟ بنظرتون چقدر در تصحیح مسیر مطالعاتی یا پایبند کردنتون به روندزمانی مطالعه تاثیر داشت؟چقدر در موفقیت تون موثر بود؟
بله، سنجش شرکت کردم.
بنظرم کنکور آزمایشی نیازه از چند جهت:
باعث میشه برنامت رو نتظیم نگه داری
به بعضی از نقاط ضعفت پی ببری
هر چند مدت یک بار یه تعدادی کنکوری میبینی که دارن برای کسب رتبه بهتر میجنگن و انرژی میگیری که بجنگی!
باعث میشه هدف های کوچیک کوچیک برای خودت مشخص کنی و هر چند مدت یکیش رو فتح کنی که مانع خسته شدنت میشه و ...

مانشت ۲۸ : تو برنامه شما جمع بندی هم بود و اگه بوداز کی وارد این دوران شدید ؟ منظورم اینه که از زمان مشخصی یا بعد از خوندن منابع معینی. یعنی مثلا" تو برنامه تون گفته بودین از اول بهمن هر چی خوندم دیگه کافیه و بعد از این تاریخ میرم سراغ جمع بندی. یا اینکه مثلا" طبق برنامه شما وقتی کتاب سیستم عامل استالینگز و پارسه را خوندید و مسلط شدین رفتید سراغ جمعبندی.یعنی جمعبندی برای همه درسها یک موقع شروع شد یا خیر. میشه توضیح بدین.
نه! کلا من درس خوندن موردی برای کنکور رو نمیپسندم! یعنی اینکه یک درس رو تموم کنی بذاری کنار بعد بری سراغ درس بعدی، بنظرم موازی خوندن خیلی بهتر جواب میده... همون طور که قبلا گفتم من همه درسا رو تا ۳۰-۴۵ روز آخر خوندم و جمع بندی رو روز های آخر همراه با تست زنی انجام دادم....

مانشت ۲۹ : برگردیم به روز قبل از کنکور. بنظر شما به چقدر آمادگی مورد انتظار رسیده بودید. مثلا" یه ورزشکار قبل از یه مسابقه مهم خودش میگه من هشتاد درصد آمادگی را در خودم حس میکنم. شما چند درصد این آمادگی را حس میکردید؟ معیارتون چی بود برای این درصدآمادگی:کنکورای آزمایشی ، سوالات کنکور سال قبل یا تسلط به منابع؟
خیلی خیلی حس آماده بودن داشتم! در حدی که وقتی کنکور یک هفته عقب افتاد داشت اشکم در میومد! تو اون یک هفته ای هم که اضافه شد کار خاصی نکردم و زیاد درس نخوندم...

مانشت ۳۰ : آیا روز قبل کنکور این حس را داشتید که در یه درس مثلا" میتونید صد درصد جواب بدین و در یه درس باید به سی درصد قانع باشید یا اصلا" همچین فکرایی نکردین؟
زبان و ریاضی رو برای ۳۰% و دروس تخصصی و مشترک رو برای ۱۰۰% رفتم! (البته با شناخت از سنجش میدونستم که سوالات اشتباه و عجیب غریب حتماً وجود داره...) اما خوب شرایط کنکور بودو نشد که بشه! یکسری تصمیمات اشتباهی سر جلسه گرفتن که بعد که اومد بیرون باورم نمیشد این تصمیمات رو من گرفته باشم!

مانشت ۳۱ : سر جلسه کنکور چی؟ شد نومید بشید و یه لحظه حس کنید نمیشه و به هم بریزید ؟
نه سر جلسه خیلی به خودم امیدوار تر شدم و طبق تست هایی که زده بودم مطمئن بودم که دروس مشترک و نخصصی رو بالای ۷۰ زدم! واسه همین خیلی شاد و شنگول بودم Cool اما بعد اومدم دیدم یک سری اشتباهاتی کردم که درصدام رو خیلی خراب کرده واقعاً ناراحت شدم... فقط نمیدونم چرا برای تخصصی وقت کم اوردم! و نشد اون سوال شاخ دیتابیس رو حل کنم! لعنتی طراح انگار سر جنگ داشت با داوطلب! Angry

مانشت ۳۲ : آیا ترتیب و زمانبندی جوابگویی به درسها را قبل کنکور تمرین کرده بودید؟ مثلا" درس خاصی را اول جواب بدین و بعد درس دیگری را . منظورم ترتیبی غیر از ترتیب موجود در دفترچه است.اگه اینطوری بوده میشه توضیح بدین.
بله من همیشه اول دروس مشترک رو جواب میدادم تموم که می شد ۲۰ تا ۳۰ دقیقه رو زبان وقت میذاشتم و یه نگاهی به سوالات ریاضی مینداختم و هرکدوم رو میتونستم حل میکردم و اگه وقتی میموند دوباره میرفتم سراغ سوالای مشترک و اونایی که وقت گیرتر بود رو حل میکردم...

مانشت ۳۳ : وقتی یه سوال را در کنکور میخوندین انتظار داشتید قبلا" مشابهش را دیده باشید یا نه به جنگ سوال میرفتید؟
خب از اونجایی که تقریباً تمام مباحث کنکور رو خونده بودم برام مهم نبود که قبلا مشابهش رو دیدم یا نه و شروع میکردم به حل کردنش...

مانشت ۳۴ : وقت هم کم آوردین یا هر چی بلد بودین را نوشتید و اگه وقت زیاد هم میشد برای شما چندان موثر نبود؟
فقط برای سوال آخر دیتابیس وقت کم آوردم! در صورتی که همیشه تو کنکور های ازمایشی سر تخصصی ها وقت اضافه هم میاوردم و چندتا از تست های هوش هم میزدم...

مانشت ۳۵ : آیا جوابهاتون رااز جلسه بیرون آوردین که بعد کنکور مقایسه کنید؟ اگه اینکار را کردین چقدر درصدهاتون که با کلید اولیه سازمان سنجش محاسبه کردین باآنچه در کارنامه تون اومد تفاوت و یا مشابهت داشت؟آیا تخمین شما از رتبه تون با آنچه بعد از اعلام نتایج دیدین نزدیک بود.
بله خب منم مثل خیلیای دیگه جواب هایی که زده بودم رو بررسی کردم و انتظارم قبل بررسی این بود که مشترک و تخصصی رو بالای ۷۰ زدم! بعد از بررسی سوالات فهمیدم که مشترک ۵۴ زدم و تخصصی ۶۶ بعد که با کلید های کنکور مقایسه کردم دیدم مشترک ۴۳ شد و تخصصی ۵۲! همینجور پیش میرفت یچیزم بدهکار میشدم که دیگه بررسی نکردم تا نتایج بیاد! Angry
رتبم هم قبل کنکور به ۱ فکر میکردم! بعد کنکور به زیر ۱۰ و بعد اعلام نتایج به ۳۲ Wink

مانشت ۳۶ : بنظرتون هر کدام از موارد زیر چند درصد در موفقیت شما نقش داشت؟
پایه تحصیلی ۳۰%
دانشگاه کارشناسی ۰%
برنامه ریز برای کنکور ۲۰%
کلاس کنکور ۰%
کنکور آزمایشی ۱۵%
شرایط سر کنکور ۱۵%
شرایط مطالعه و زندگی (مثل شرایط خانه و...) ۲۰%
سایر عوامل ۰%

مانشت ۳۷ : حالا که تا اینجا اومدین ، میخواین چیکاره بشید؟ هدفهاتون برای آینده را اگه دوست دارید بگید.
هیچی دیگه یه فوق بگیریم بعدشم یه دکترا بگیریم بعد بریم چیزایی که بلدیم رو به بچه های مردم یاد بدیم، بعد یه تعدادی از اون بچه ها برن دکترا بگیرن و اونا هم به دیگر بچه های ملت یاد بدن و ... این روند بدرد نخور ادامه دارد!
نه آقا! به محیط دانشگاه و آموزش زیاد علاقه مند نیستم! دوست دارم در آینده به جایی برسم که بتونم پروژه های بزرگ رو تجربه کنم و در کنارش روی زمینه های مختلف تحقیق داشته باشم و ...

مانشت ۳۸ : چقدر توکل بخدا و عبادت در طی این مسیر و رسیدن بهدف بهتون کمک کرده است.
خیلی خیلی خیلی زیاد، کلا آدم مذهبی هستم (یا حداقل اینجور نشون میدم!) و به اینکه خدا بندش رو تو سختی ها تنها نمیذاره اعتقاد خاصی دارم! مطمئن بودم الان که من دارم تلاش میکنم خدا هم پشتمو میادو نمیذاره زحمتام هدر بره...

مانشت ۳۹ : کسی یا کسانی هستند که در موفقیت شما نقش شاخصی داشته باشه و یا شما موفقیت تون را مرهون او بدونید.
صد درصد اگه بعد از خدا یک پشتوانه ای مثل خونوادم نداشتم به این راحتی نمیتونستم بشینم درس بخونم و موفق بشم و واقعا از تک تکشون ممنونم و دست تک تکشون رو میبوسم... همچنین یکی از دوستام که همیشه با راهنمایی ها و انگیزه دادن هاش تو همه زمینه ها کمکم کرده و واقعا از اون هم ممنونم. ممنون آقا حسین.

مانشت ۴۰ : ایا درسی هست که بنظرتون باید با روش دیگری میخوندید یا بیشتر میخوندید یا از منابع دیگری میخوندید ویا حذف نمیکردین و در اینصورت میشد نتیجه بهتری گرفت.
از روش خوندن خودم راضیم و هر درس رو متناسب با خودش خوندم اما الان پیش خودم میگم ای کاش روی ریاضی هم وقت میذاشتم... کلا از ریاضی بدم نمیاد اما خوب واسه کنکور درسای کامپیوتر خیلی جذاب تر از حل سوالای ریاضیه...

مانشت ۴۱ : چگونه و بر چه اساسی انتخاب رشته میکنید ؟ کدام دانشگاه را برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد ترجیح میدید؟ (اگر مایلید دلیل آن را هم بنویسید)
احتمال میدید در کدام دانشگاه قبول شوید؟

دوست دارم تو دانشگاهی باشم که با آدمای با سوادی سرو کله بزنم... از این شهر اون شهر رفتن خسته شدم و بد نیست همینجا برم صنعتی اصفهان که تا خونمون ۱۰ دیقه فاصله داره اما خوب دانشگاه های تهران یه سرو گردن بالاتره...
خیلی دوست دارم شریف بیارم اما بعید میدنم واسه همین بیشتر به تهران یا امیرکبیر فکر میکنم...

مانشت ۴۲ : توصیه خاصی برای داوطلبین زیادی که این مصاحبه را میخونن دارید.
توصیه میکنم این مصاحبه رو بیخیال بشید برید درستونو بخونید! مگه چند ماه دیگه کنکور ندارید!؟
شوخی میکنم، اینکه بخواید برای کنکور همه چیز رو تعطیل کنید باعث میشه زود خسته بشید، تفریحتون رو کم بکنید اما حذفش نکنید، به مانشت هم زیاد سر بزنید و در جریان اخبار و اطلاعات کنکور باشید اما اینطور نشه که وقت زیادی رو از دست بدید و همش تو بخشای مختلف مانشت چرخ بزنید...

مانشت ۴۳ : بنظرتون سوالی هست که باید میپرسیدم و نپرسیدم.؟ جواب شما به این سوال چی هست؟
نهههههههههههههههه! خیلی هم خوب بود! دیگه اضافه نکنیدا! آیندگان فوشمون میدن! Tongue
بنظرم سوالای خیلی خوبی پرسیده بودید و سال قبل که خودم چندتا مصاحبه رو خوندم برام مفید بود و از طراح سوالات و همه زحمت کشای مانشت تشکر میکنم... همچنین همه دوستانی که حوصله کردن و مصاحبه رو خوندن...
بازم باید ببخشید که تکمیل مصاحبم اینقد طول کشید...

مانشت ۴۴ : و آخرین سوال نظرتون در مورد مانشت ، انتظاراتتون از مانشت ؟
مانشت که عالیه! خیلی خوشحالم که یک همچین انجمنی وجود داره که برای دانشجویان کامپیوتر و ای تی هم حکم تفریح رو داره هم آموزش هم اطلاع رسانی هم آشنایی و کلا یک محیط دوستانه و خیلی مناسب هست... امیدوارم روز به روز بر تعداد اعضای این خانواده اضافه بشه...
از خود مانشت انتظاری ندارم اما از اعضای مانشت انتظار دارم که تو دانشگاه هاشون مانشت رو به همکلاس هاشون توصیه کنن تا افراد بیشتری از این فضا فیض! ببرن...

Good FRIENDS are hard to find, harder to leave, and impossible to forget
۱۲
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: Dream_high , homa , SaMiRa.e , ریحان , M a h d i , mohaddeseh70 , mahyamk , chahianm , mojhde , alireza11119 , مهرانگیز , - rasool - , ana9940 , e2000 , احسان مومنی , kharazmy , iammiti , ashena1 , Pure Liveliness , dr.a_AI , faezehtt , z.sh , بنفشه , ظهیر , jparisa , fahime.l , farhad_vr32 , IT.girll , reihane7
ارسال:
۱۳ خرداد ۱۳۹۳, ۰۸:۳۱ ب.ظ
مبارک باشه.
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mr.saeed.h
ارسال:
۰۵ تیر ۱۳۹۳, ۰۵:۱۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۵ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۱۴ ب.ظ، توسط kharazmy.)
وقتی نتیجه نهایی اومد بگین کجا قبول شدین. ترتیب انتخاب رشتتونو هم بگین.
۰
۰
ارسال:
۰۷ تیر ۱۳۹۳, ۰۴:۰۸ ب.ظ
تبریک می گم Smile

Impossible Is Nothing
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  مصاحبه با رتبه ۵۱ آی تی و تجارت و ۷۷ شبکه و امنیت Rehe1994 ۵ ۶,۲۶۳ ۲۰ آذر ۱۴۰۱ ۰۳:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: arashi300
  کمک فوری برای مصاحبه استخدامی رشته هنراموزی کامپیوتر hamide.m ۳ ۳,۹۳۹ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  مصاحبه امیرکبیر و علم و صنعت farzin_null ۰ ۲,۲۸۶ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۴:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: farzin_null
  انتخاب رشته و مصاحبه دکترا هوش مصنوعی۱۴۰۰ ۱neda ۴ ۳,۵۱۶ ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: cpt.mazi
  حل تمرین شدن و مصاحبه دکتری siiib70 ۱ ۳,۲۱۲ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
Smile مصاحبه با رتبه ۱۹ امنیت و شبکه pouya47 ۲۴ ۲۲,۲۹۰ ۰۷ آذر ۱۳۹۹ ۰۵:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: saharitst
  مصاحبه دانشگاه اطلاعات و امنیت ملی Happiness.72 ۹۸ ۱۰۸,۴۱۸ ۰۵ آذر ۱۳۹۹ ۰۵:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: Ali001100
  اعتراض به حدنصاب دعوت به مصاحبه دکتری q88lp ۱ ۲,۲۷۲ ۰۱ مهر ۱۳۹۹ ۱۲:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: Rezaja
  مصاحبه جذب مدرس دانشگاه علمی و کاربردی shakiba.70 ۰ ۲,۱۹۲ ۱۹ تیر ۱۳۹۹ ۱۲:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: shakiba.70
  ایده تز دکتری در مصاحبه دکتری wskf ۱ ۳,۳۴۱ ۲۹ خرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Masoud05

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close