زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۰:۲۰ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

تست ۷۰ کنکور مهندسی کامپیوتر سال ۸۷ (مخاطره)

ارسال:

- rasool - پرسیده:

تست ۷۰ کنکور مهندسی کامپیوتر سال ۸۷ (مخاطره)

با سلام
می دانیم که اگر تابعی شامل تمام pi های خود باشد‌، هازارد ندارد.

در مورد این تست سال ۸۷ اگه ممکنه در مورد حل آن توضیح کاملی بفرمایید. (سوال ضمیمه شده)

پیشاپیش متشکرم.

فایل‌(های) پیوست شده

۰
ارسال:

mfXpert پاسخ داده:

Hazard (مخاطره)

کلا تو بحث هازارد PI و EPI و این چیزارو فراموش کن. جدول کارنو هر گزینه رو بکش و بعد بررسی کن ببین آیا حداقل دو تا خونه مجاور که هر دو دارای مقدار یک هستن میتونی پیدا کنی که تو یک دسته قرار نداشته باشن.اگر پیدا کردی پس هازارد وجود داره و اگر پیدا نکردی پس هازارد وجود نداره

۰
ارسال:

**sara** پاسخ داده:

RE: Hazard (مخاطره)

برای مخاطره جدول کارنو می کشیم، اگر دوتا یک مجاور هم بودند، ولی در یک دسته نبودند یعنی مخاطره داریم.
می دانیم که اگر تابعی شامل تمام PI های خود باشد، هازارد ندارد. والبته ممکن است تابعی شامل تمام PI های خود نباشد و مخاطره هم نداشته باشد.
در این مثال نیز جدول کارنو می کشیم و PI‌ها شامل‌:
AB',B'D',C'D,AD,B'C',AC
هست. اگر به جدول کارنو دقت کنید می بینید که 'AB نبودنش ایجاد مخاطره نمی کند، چون در صورت عدم وجودش، هیچ دو یک مجاور نیستند که در یک دسته نباشند.

پس جواب گزینه ۲ می شه.

۰
ارسال:

ahmad8726 پاسخ داده:

Hazard (مخاطره)

فقط کافیه جدول کارنوش رو بکشی برا هر گزینه ببینی هازارد داره یا نه .

۰
ارسال:

- rasool - پاسخ داده:

Hazard (مخاطره)

اینکارو کردم.
برای نداشتن هازارد وقتی کل pi‌ها رو در نظر می گیریم‌، تابعی بدست می آید که در هیچکدام از گزینه‌ها نیست.

EPI‌ها‌: b`d` , c`d , ac

PI‌ها‌: ab` , b`c` , ad

که اگه همه رو در نظر بگیریم . جواب ما در گزینه‌ها وجود نداره !

۰
ارسال:

- rasool - پاسخ داده:

Hazard (مخاطره)

من هم این موارد رو که فرمودید ابتدا انجام دادم . اما در مورد این سوال ظاهرا جواب نمی ده.
خواهشا اگه وقت دارید سوالی رو که ضمیمه کردم جواب بدید.

البته به نظر من این بحث با pi‌ها و epi‌ها هم رابطه داره .

متشکرم.

۰
ارسال:

- rasool - پاسخ داده:

Hazard (مخاطره)

عالی بود.
واقعا آفرین به طراح سوال!
من دنبال همین نکته‌ی زیرکانه‌ی سوال بودم.

از همگی به خاطر پاسخگویی تشکر می کنم.
انشاء الله عاقبت بخیر شوید.

یا علی

۰
ارسال:

banou پاسخ داده:

Hazard (مخاطره)

بچه‌ها مبحث مخاطره تو کدوم فصل کتاب موریس مانو هست؟پیداش نمی کنم.

۰
ارسال:

mfXpert پاسخ داده:

Hazard (مخاطره)

(۰۵ مهر ۱۳۹۰ ۰۱:۴۴ ب.ظ)banou نوشته شده توسط:  بچه‌ها مبحث مخاطره تو کدوم فصل کتاب موریس مانو هست؟پیداش نمی کنم.
فصل نهم.مدارات ترتیبی آسنکرون

۰
ارسال: #۱۰

ahmadnouri پاسخ داده:

Hazard (مخاطره)

توضیحات Sara خانم کاملا درسته
اما به نظر من گزینه درست گزینه ۳ چون اولا تابع باید مینیمم تعداد جملات رو داشته باشه که فاقد هازارد هم باشه که اگه
B'c' , AD رو نداشته باشیم باز خطایی نداریم و تابع مینیمم جملات رو داره اگه ممکنه کلید سوال رو بگین تا اگه من اشتباه گفتم برم دوباره بخونم

ارسال: #۱۱

summer_66 پاسخ داده:

RE: Hazard (مخاطره)

(۰۵ مهر ۱۳۹۰ ۰۸:۰۰ ب.ظ)ahmadnouri نوشته شده توسط:  توضیحات Sara خانم کاملا درسته
اما به نظر من گزینه درست گزینه ۳ چون اولا تابع باید مینیمم تعداد جملات رو داشته باشه که فاقد هازارد هم باشه که اگه
B'c' , AD رو نداشته باشیم باز خطایی نداریم و تابع مینیمم جملات رو داره اگه ممکنه کلید سوال رو بگین تا اگه من اشتباه گفتم برم دوباره بخونم

گزینه سه دارای هازارد هست تو پیوست محل هازارد رو مشخص کردم. همون گزینه ۲ صحیح هست.

یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تشریح تست همروندی - بررسی یکی از سوالات سال ۸۲ abji22 ۵ ۴,۷۲۲ ۰۲ دى ۱۳۹۹ ۱۱:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: mohammadasadi1
  نیاز به تست های سال ۹۵ کتاب راهیان MBe ۲ ۲,۹۷۴ ۲۳ دى ۱۳۹۶ ۱۰:۱۱ ق.ظ
آخرین ارسال: royka
  منابع کنکور شبکه و رایانش امن shahryar711 ۱ ۳,۰۹۹ ۲۵ شهریور ۱۳۹۶ ۰۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shahryar711
  تمام قبولی های علوم کامپیوتر ارشد ۹۱ مانشت به همراه pdf کارنامه‌ها Parva ۴ ۷,۸۷۴ ۰۲ مرداد ۱۳۹۶ ۰۵:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: pave
Rainbow مشورت در مورد آینده شغلی ارشد مهندسی نرم افزار و شبکه(IT) misagh01 ۱۲ ۱۵,۷۷۶ ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۴:۵۷ ب.ظ
آخرین ارسال: ramin52
  داوطلب کنکور ارشدی که معلم شد edward71 ۳ ۲,۶۳۸ ۲۹ فروردین ۱۳۹۶ ۱۰:۰۴ ق.ظ
آخرین ارسال: mzha
  کتاب تست ده سال گذشته، پوران یا مدرسان؟؟ saeedmihan ۰ ۱,۵۴۳ ۰۷ فروردین ۱۳۹۶ ۰۶:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: saeedmihan
  تست ۱۸۱ فصل اول شبکه پوران - کنکور ای تی سال ۸۷ sMohammad ۳ ۲,۹۶۰ ۰۴ بهمن ۱۳۹۵ ۱۱:۴۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Behnam‌
  تست علوم کامپیوتر سال ۸۲ رنگ آمیزی گراف (سوال ۴۰ پوران ص ۲۴۳) so@ ۱۱ ۷,۱۳۵ ۱۴ مهر ۱۳۹۵ ۰۳:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: hirkaniboy
  مشکل در حل تست سال ۸۴ مهندسی کامپیوتر ( مبحث مجموعه های تفاضل متفارن ) jionelmessi ۲ ۲,۳۷۰ ۱۳ مهر ۱۳۹۵ ۰۶:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Pure Liveliness

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close