زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۷:۲۴ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

تدریس در ایلام

ارسال:
۱۳ تیر ۱۳۹۰, ۰۹:۳۱ ب.ظ
تدریس در ایلام
خدمت کلیه اعضای تالار و بخصوص جناب تنهایی و اعضای قدیمی سلام‌ :

موافقین دسته جمعی یه سوالی از دکتر بپرسیم ؟

و اون سوال هم این باشه که ‌:

جناب تنهایی ‌! تجربه تدریس ترم گذشته تون( در دانشگاه ایلام )چطوری بود ؟

سبک تدریس دانشگاهی به نظرتون چه جوری باشه بهتر هست ؟

( از نظر بیان مطالب ‌، اداره کلاس ‌، بازدهی کلاس ‌، بارم بندی و جو عمومی کلاس )

بالاخره کدوم سیستم بارم بندی رو انتخاب کردین ؟!

۴ - ۴ - ۲ یا .... ؟ Tongue

کلا از تجربه تدریستون تعریف کنین ....
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: موج , ملیکا , admin , آرمین , Br2012
ارسال:
۱۴ تیر ۱۳۹۰, ۰۶:۵۷ ب.ظ
RE: تدریس در ایلام
در مورد ایلام، به نظرم شرایط خیلی خاصی حاکم بود. من با دانشجوهایی مواجهه بودم که علاقه‌ای به برنامه‌نویسی نداشتن. دانشجوهایی که ۹۰ درصدشون رشته آی‌تی یا نرم‌افزار رو اشتباه انتخاب کرده‌ بودن. توی این عدم علاقه دانشگاه ایلام هم نقش بسزایی داشته. نبود استاد متخصص، مدعو بودن بیشتر اساتید و عدم تسلط به خاطر رشته تخصصی نبودن اساتید یکی از مشکلات اصلی دانشگاه ایلام بوده است. فضای دانشگاهی بسیار بسته و محدود و مقاومت در برابر تغییرات از دیگر ویژگی‌های دانشگاه ایلام بود. من با دانشجوهایی مواجهه بودم که دغدغه اصلی اون‌ها نمره ۱۰ گرفتن بود و نه چیز دیگه‌ای.
من بدون هیچ‌گونه شناختی نسبت به این جو دانشگاه ایلام وارد معرکه شدم. سعی کردم در طول ترم‌ سعی کردم با دادن پروژه‌ها، تمرین‌ها و کوییزهایی که سر کلاس درس مطرح می‌شد بچه‌ها رو تشویق کنم. سعی می‌کردم با بچه‌ها دوست باشم، سعی در تغییر فضای خشک استاد دانشجویی داشتم. به نظر من سبک تدریس استاد کاملاً به دانشگاهی که توش تدریس می‌کنید بستگی داره. شیوه من واسه دانشگاه ایلام اصلا مناسب نبود. شاید اگه بار دیگه این دروس رو توی دانشگاه ایلام تدریس کنم طور دیگه‌ای رفتار کنم.
در مجموع من اصلاً رضایتی از تدریس توی ایلام نداشتم. تعطیلات بسیار زیادی توی طول ترم به وجود اومد. گرد و خاک هم مزید بر علت شد که ترمی که باید ۱۶ هفته کلاس داشته باشه ۱۲ هفته بیشتر تشکیل نشه. خدا رو شکر می‌کنم که فعلاً از معرکه ایلام راحت شدم. به نظرم درس دادن توی دانشگاه ایلام توانایی‌های فراوانی (غیر علمی) می‌خواد. من با دانشجویانی مواجهه شدم که به راحتی برگه سفید امتحانی رو تحویل می‌دادن. خوشحالم که این دوران کوتاه به پایان رسید.

من برم هر جای دنیا قلب من دست تو گیره
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mosavat , آرمین , Br2012 , SarahArshad
ارسال:
۱۵ تیر ۱۳۹۰, ۰۲:۳۰ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۵ تیر ۱۳۹۰ ۰۲:۳۵ ق.ظ، توسط Br2012.)
تدریس در ایلام
دکتر شان شما بالاتر از این جاهاست!
شما باید جایی تدریس کنید که یکی مثل خودتون تربیت بشه نه جایی که برگه سفید بدن
کمیت مهم نیست کیفیت مهمه. اسم برگه سفیدو آوردی من ناراحت شدم چه برسه به شما
افسوس که استعداد های مارو همین تعصب‌ها نسبت به شهرو استانمون ممکنه خراب کنه!!! دکتر تنهایی نباید خودشو درگیر این تعصب‌ها بکنه
۰
۳
ارسال:
۱۵ تیر ۱۳۹۰, ۰۳:۳۰ ق.ظ
تدریس در ایلام
خیلی جالب بود نقدتون دکتر این مشکل در حال حاضر توی خیلی از دانشگاهای ما حاکمه متاسفانه مشکل اصلی خیلی از دانشجوها عدم مطالعه کتب اصلی درس هستش و فقط و فقط جزوه استاد و انگار که برای نمره گرفتن می جنگند با استاد و دروس و کتاب‌ها و وقتی به زور ۱۰ میگیرند شیرینی هم میدن و احساس خوشی دارند در صورتی که اصلا براشون مهم نیست درس چی بود برای چی بود کاربردش چی بود اخر کار همه تقصیر رو به گردن اساتید میندازن که هیچی به ما یاد ندادند.
اینا تجربیاتی بود که تو این یکی دوسال در کلاس های تدریس خصوصی که با دانشجو‌ها داشتم بیشترو بیشتر درک کردم.

منم آن بیدل شیدا و غمش هست هویدا به دو چشمان همیشه تر
و پیداست درون دلم آشوب و چه رسواست، دریغا...
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mosavat
ارسال:
۱۵ تیر ۱۳۹۰, ۱۲:۲۹ ب.ظ
تدریس در ایلام
این مشکل توی دانشگاه‌های سطح پایین مثل ایلام خیلی زیاده. توی دانشگاه‌های سطح بالا دانشجویان حق انتخاب داشتن و با چشمانی باز هر رشته‌ای که دوست داشتن انتخاب کردن. اما ایلام طرف چند تا رشته رو پشت سر هم زده که فقط قبول بشه.
ولی من مشکل اصلی رو از اساتید می‌دونم. دانشجوها اونقدرها هم تفاوت ندارند.

من برم هر جای دنیا قلب من دست تو گیره
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Br2012
ارسال:
۱۶ تیر ۱۳۹۰, ۰۱:۲۵ ب.ظ
این جو بی‌ انگیزگی خیلی‌ بده. اونایی که انگیزه دارن رو هم سرد می‌کنه. بدتر از اون استدایی هستن که خوب درس نمیدن و آدم رو از درس زده می‌کنن.

توی برنامه‌های مشاوره کنکور تلویزیون صحبت می‌شه که چجوری استرس رو فراموش کنن یا چجوری درسی‌ که علاقه ندران رو بخونن. در حالی‌ که این دید کاملا غلطه.استرس رو نباید فراموش کرد، باید بهشون یاد بدن چطور نابودش کنن با منطقی‌ برخورد کردن.به جائی‌ که بهشون کمک کنن رشته مورد علاقه رو انتخاب کنن راه سازش با درسهایی که علاقه ندران رو نشون میدان. هدف اکثر دانش آموز‌ها شده دانشگاه رفتن و نه تحصیل در رشته مورد علاقه. به جای اینکه سعی‌ کنن دید درستی‌ از دانشگاه ایجاد کنن و سعی‌ کنن این فرهنگ رو بسازن که "همه نباید دانشگاه برن بلکه اونایی که علاقه دارن باید رشته مورد علاقشون رو دنبال کنن"، میان کنکور رو حذف می‌کنن. دلیل معضل شدن کنکور این نیست که تستیه بلکه دلیلش اینه که متقاضی به شکل غیر منطقی‌ زیاد شده. حذف کنکور فقط پاک کردن صورت مسئلست.
میان ظرفیت دانشگاه‌ها رو زیاد می‌کنن که "جوون مردم سرش گرم باشه".آخه این چه راه حلیه؟!!بعد‌ هم میان "افزایش افراد متخصص" رو حسن زیاد شدن ظرفیت دانشگاه‌ها اعلام می‌کنن. یکی‌ نیست بگه آخه کسی‌ که به زور پدر مادر یا مدرک رفته دانشگاه، توی رشته ای‌ که یه ریزه بهش علاقه نداشته درس خونده چه تخصصی داره؟!!
متاسفانه ما ایرانیا عادت داریم در برخورد با مشکلات ساده‌ترین راه رو که همون حذف صورت مسئلست رو انتخاب می‌کنیم به جای اینکه دلایل مشکلات رو شناسایی کنیم.
۰
۰
ارسال:
۱۶ تیر ۱۳۹۰, ۰۲:۲۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۶ تیر ۱۳۹۰ ۰۲:۳۰ ب.ظ، توسط Jabar-Asadi.)
(۱۴ تیر ۱۳۹۰ ۰۶:۵۷ ب.ظ)admin نوشته شده توسط:  در مورد ایلام، به نظرم شرایط خیلی خاصی حاکم بود. من با دانشجوهایی مواجهه بودم که علاقه‌ای به برنامه‌نویسی نداشتن. دانشجوهایی که ۹۰ درصدشون رشته آی‌تی یا نرم‌افزار رو اشتباه انتخاب کرده‌ بودن. توی این عدم علاقه دانشگاه ایلام هم نقش بسزایی داشته. نبود استاد متخصص، مدعو بودن بیشتر اساتید و عدم تسلط به خاطر رشته تخصصی نبودن اساتید یکی از مشکلات اصلی دانشگاه ایلام بوده است. فضای دانشگاهی بسیار بسته و محدود و مقاومت در برابر تغییرات از دیگر ویژگی‌های دانشگاه ایلام بود. من با دانشجوهایی مواجهه بودم که دغدغه اصلی اون‌ها نمره ۱۰ گرفتن بود و نه چیز دیگه‌ای.
من بدون هیچ‌گونه شناختی.....

==============
سلام دکتر تنهایی . اول اینکه شما استاد مایی و بنده در حدی نیستم که راه و چاه رو نشون بدم پس جسارت من رو ببخشید ..... من فک نمی کنم شما هر چی هم احساس دین کرده باشید و خواسته باشید با صرف وقت و انرژیتون توی دانشگاه های درجه سه یا درجه دو کاری بکنید راه به جایی ببرید . این جور دانشگاه‌ها کلا محدودیت هستن .از دربون دانشگاه بگیر تا رئیس دانشکده و ریاست دانشگاه .....
باید جایی کار کنید که برای زحماتتون ارزش قایل بشن چه مادی‌، چه معنوی . من خودم توی یکی از دانشگاه‌ها درس خوندم‌، مسئولاش هیچ علاقه ای به تغییر و زحمت دادن به خودشون نیستن‌، هر کاری بخواید انجام بدید کلی افراد غیر متخصص در موردش نظر میدن و چون درکی روشن از کل قضایا ندارن تلاشهاتون تو نطفه خفه میشه . حیفه عمر که بخوایید اینطوری حروم کنید .... اینکه دیگه نمی رید واقعا خوبه ........

how i wish....
۰
۱
ارسال:
۱۶ تیر ۱۳۹۰, ۰۳:۰۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۶ تیر ۱۳۹۰ ۰۳:۰۲ ب.ظ، توسط mosavat.)
ولی من فکر میکنم تجربه تدریس در ایلام( مخصوصا اینکه زادگاهشون هم هست )تجربه لازمی بود

خود ذات تجربه کردن محیطهایی که با محیط اصلی تحصیل آدم قدری متفاوت هست میتونه بسیار ارزنده باشه‌، شخصا فکر میکنم چند ماه حضور در ایلام در نگاه کلان و آینده نگرانه چندان لطمه ای به کارهای دکتر نمیتونه زده باشه‌، در عوض تجربه های بسیاری نصیب ایشون شده( از تجربه رفت و آمدهای پی در پی بین شهری و تجربه روش تدریس و اداره کلاس گرفته تا طرز برخورد با دیگر اساتید همکار و دانشجویان و کارمندان دانشگاه و .... )

به نظرم کسی که سختی و رنج سفر رو به خودش هموار میکنه و حاضر میشه حداقل برای یک مدت محدود و موقتی‌، در جایی تدریس کنه که کیلومترها از محل سکونتش و خانواده اش به دور هست به مراتب موفق‌تر از افرادی خواهد شد که حاضر نیستند از شعاع ۵۰ کیلومتری تهران پا فراتر بگذارند

جدای از اینکه کیفیت آموزشی دانشگاه ایلام یا سطح علمی دانشجوهاش چه طوری بوده‌، من صرف تجربه تدریس در ایلام رو برای جناب تنهایی تجربه ارزنده ای میدونم
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: admin

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  شروع به تدریس reyhaneh ۴ ۳,۳۳۶ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  مصاحبه دکتری- بخش تدریس wskf ۱ ۲,۴۲۸ ۲۸ فروردین ۱۳۹۹ ۰۴:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: Masoud05
  جهت تدریس در دانشگاه، نیاز به گذراندن دوره ی خاصی هست؟ arshad_95 ۴ ۴,۷۰۷ ۰۲ اسفند ۱۳۹۶ ۱۰:۳۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Milad_Hosseini
  کدام گرایش ای تی برای رفتن کدام برای تدریس کردن؟ مهران ۱۲۱ ۱ ۱,۴۷۴ ۲۰ خرداد ۱۳۹۶ ۰۱:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: sali_h
  راهنمایی در رابطه با اساتید، وضعیت تدریس و آزمایشگاههای تحقیقاتی دانشگاه صنعتی شریف r68hacker ۱ ۱,۴۹۳ ۲۶ خرداد ۱۳۹۵ ۰۱:۴۲ ق.ظ
آخرین ارسال: sssoheil
  سوال درباره تدریس با مدرک ارشد skytower_19 ۴ ۳,۹۲۰ ۱۵ فروردین ۱۳۹۵ ۰۳:۳۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Hamed-IT
  راهنمایی برای تدریس ذخیره و بازیابی اطلاعات mona23 ۰ ۱,۴۹۱ ۰۲ اسفند ۱۳۹۴ ۱۱:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mona23
  ثبت نام مدرسان شریف (استان ایلام) با تسهیلات modaresane sharif ilam ۰ ۳,۱۹۷ ۲۲ دى ۱۳۹۴ ۰۵:۴۷ ب.ظ
آخرین ارسال: modaresane sharif ilam
  به نظر شما کسب در آمد با تدریس چطور ممکنه؟ codin ۴ ۵,۱۷۵ ۱۸ دى ۱۳۹۳ ۰۸:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: codin
  تدریس در دانشگاه پیام نور maryam.iii ۳۶ ۱۲,۱۶۷ ۰۵ آبان ۱۳۹۳ ۱۱:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close