زمان کنونی: ۳۱ فروردین ۱۴۰۳, ۱۲:۴۱ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

حل و بررسی سوالات ساختمان داده و الگوریتم- نرم افزار و هوش مصنوعی ۹۳

ارسال: #۳۱
۱۷ اسفند ۱۳۹۲, ۰۴:۳۳ ب.ظ
من در مورده سوال ۵ موافقم با شما و گزینه اول جواب می شود
ولی سوال ۱۴ فکر کنم طبق تعریف کتاب گزینه ۱ جواب صحیح باشد
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۳۲
۱۷ اسفند ۱۳۹۲, ۰۵:۲۴ ب.ظ
RE: حل و بررسی سوالات ساختمان داده و الگوریتم- نرم افزار و هوش مصنوعی ۹۳
(۱۷ اسفند ۱۳۹۲ ۰۴:۱۳ ب.ظ)fallah_o68 نوشته شده توسط:  سلام
لطفا یکی از دوستان توضیح بده که چرا سوال ۵ جوابش گزینه ۲ یا گزینه ۴ میشه. به نظر من گزینه ۱ میشه. چون شما میتونید عنصر با اندیس ۱۰ را در زیر ریشه قرار بدید سپس آخرین برگ که گره ۱۰۰ باشد جایگزین آن میشود. حال مقایسه باید انجام شده تا عدد ۱۰۰ به آخرین سطح برود. این مقایسه ابتدا بین ۲ بچه انجام شده و سپس یک مقایسه با عدد ۱۰۰ انجام میشود. یعنی برای پایین آمدن هر سطح ۲ مقایسه لازم است. چون ۵ سطح داریم ۱۰ مقایسه میشود. البته شاید در آخرین سطح ۱ مقایسه نیز کافی باشد بنابراین به نظرم جواب ۹ میشود. البته تاکید میکنم چون در صورت سوال گفته شده بدترین حالت، سناریوی فوق بدترین حالت را میگوید.

در مورد سوال ۱۴ بین گزینه دوم و اول (طبق نظرات قبلی) شک وجود دارد که لطفا یک نفر دقیقا توضیح دهد.

در مورد سوال ۱۸ نیز بین گزینه اول و دوم شک وجود دارد. دوستانی که میگویند گزینه دوم میشود لطفا مثال نقضی بزنند و یکی از موارد را رد کنند یا دوستانی که میگویند گزینه ۱ میشود لطفا استدلالی بگویند.

در مورد سوال ۱۵ هم اکثرا گزینه ۴ را میگویند اما یکی از دوستان گزینه ۲ را بیان کرد. اگر کسی مثالی دارد که گزینه اول تا سوم را نقض میکند ارائه دهد.
با تشکر

به نام خدا

شما برای مقایسه بین دوتا بچه نیازی به مقایسه با هر دوتاشون ندارید.

زبان ریاضی: به بیان ساده تر برای heapify کردن درخت با N گره، به (Log(N مقایسه نیازه، حالا درختی که عنصر ۱۰ توش root باشه (زیر درختی از درخت اصلی که ۱۰ توش root هستش) شامل ۱۵ گره (یک Heap کامل و پر با ریشه ۱۰) و دارای ۳ سطح هستش. پس با Log (15)] +1] مقایسه عمل Heapify انجام میشه.

موفق باشید
ارسال: #۳۳
۱۷ اسفند ۱۳۹۲, ۰۶:۰۷ ب.ظ
(۱۷ اسفند ۱۳۹۲ ۰۵:۲۴ ب.ظ)mrmasoud نوشته شده توسط:  زبان ریاضی: به بیان ساده تر برای heapify کردن درخت با N گره، به (Log(N مقایسه نیازه، حالا درختی که عنصر ۱۰ توش root باشه (زیر درختی از درخت اصلی که ۱۰ توش root هستش) شامل ۱۵ گره (یک Heap کامل و پر با ریشه ۱۰) و دارای ۳ سطح هستش. پس با Log (15)] +1] مقایسه عمل Heapify انجام میشه.

ببینید دوست بزرگوار، من توصیه میکنم به کتاب clrs سری بزنید. شرایط کاملا مشابه حذف کمترین عنصر از ریشه درختی با عضو ۱۰ بوده که مثلا گره ۱۰۰ جایگزین آن میشود. خب در این شرایط مقایسه ها نباید به سمت ریشه انجام شود بلکه باید به سمت برگها برود. در بدترین حالت گره ۱۰ دقیقا سمت چپ گره ۱ است (یعنی سطح اول گراف) و تا آخرین سطح گراف ۵ سطح وجود دارد. درضمن مجبوریم که ابتدا دو بچه خود را با هم مقایسه کنیم تا کمترین بدست آید سپس کمترین بچه با گره ۱۰۰ مقایسه شده تا مطمین شویم که ۱۰۰ بزرگتر است (که قطعا اینطور است) این کار غیر ممکن است با ۱ مقایسه انجام شود یعنی حتما ۲ مقایسه میخاهیم. بنابراین در بدترین شرایط طبق سناریو فوق در کل ۹ یا شاید ۱۰ مقایسه لازم باشد.

در مورد سوالات ۱۴، ۱۵ و ۱۸ هم هرکسی توضیح دقیق یا مثال نقض دارد لطفا بگوید
با تشکر
ارسال: #۳۴
۱۷ اسفند ۱۳۹۲, ۰۶:۲۹ ب.ظ
(۱۷ اسفند ۱۳۹۲ ۰۶:۰۷ ب.ظ)fallah_o68 نوشته شده توسط:  
(17 اسفند ۱۳۹۲ ۰۵:۲۴ ب.ظ)mrmasoud نوشته شده توسط:  زبان ریاضی: به بیان ساده تر برای heapify کردن درخت با N گره، به (Log(N مقایسه نیازه، حالا درختی که عنصر ۱۰ توش root باشه (زیر درختی از درخت اصلی که ۱۰ توش root هستش) شامل ۱۵ گره (یک Heap کامل و پر با ریشه ۱۰) و دارای ۳ سطح هستش. پس با Log (15)] +1] مقایسه عمل Heapify انجام میشه.

ببینید دوست بزرگوار، من توصیه میکنم به کتاب clrs سری بزنید. شرایط کاملا مشابه حذف کمترین عنصر از ریشه درختی با عضو ۱۰ بوده که مثلا گره ۱۰۰ جایگزین آن میشود. خب در این شرایط مقایسه ها نباید به سمت ریشه انجام شود بلکه باید به سمت برگها برود. در بدترین حالت گره ۱۰ دقیقا سمت چپ گره ۱ است (یعنی سطح اول گراف) و تا آخرین سطح گراف ۵ سطح وجود دارد. درضمن مجبوریم که ابتدا دو بچه خود را با هم مقایسه کنیم تا کمترین بدست آید سپس کمترین بچه با گره ۱۰۰ مقایسه شده تا مطمین شویم که ۱۰۰ بزرگتر است (که قطعا اینطور است) این کار غیر ممکن است با ۱ مقایسه انجام شود یعنی حتما ۲ مقایسه میخاهیم. بنابراین در بدترین شرایط طبق سناریو فوق در کل ۹ یا شاید ۱۰ مقایسه لازم باشد.

با تشکر
به نام خدا

دوست عزیز و گرامی ِ بنده.

شما با توجه به مطالعات خودتون در CLRS به بنده توضیح بدید: (توضیح راه حل در نکته ۴ می باشد)

۱) عمل Heapify چه کار میکه؟
(با توجه به جایگزینی عنصر با ایندکس ۱۰۰ به جای ایندکس ۱۰)

۲) عمل Heapify در گراف MinHeap با ۱۵ گره (گراف MinHeap که ۱۵ گره دارد) چه تعداد مقایسه نیاز دارد؟

۳) عناصر موجود در سطر آخر یک MinHeap چه ویژگی هایی دارند (راهنمایی: از نظر مقدار این عناصر بزرگترین عناصر در درخت می باشند، و در CLRS گفته شده برای یافتن عنصر ماکزیمم کافیه عناصر برگ را جستجو کنیم (n/2).)

۴) درخت نیمه مرتب (Heap) یعنی چه؟ و چه تفاوتی با درخت مرتب BST دارد؟ (راهنمایی: در Heap ترتیب برگ ها اهمیتی ندارد! پس نیازی به اینکه در سمت چپ قرار بگیره یا راست مهم نیست)

نکته راه گشا: بنابراین با یک مقایسه بین عناصر ۲i , 2i+1 عنصر کمینه به دست می آید و با عنصر i تعویض می گردد.

با توجه به این اطلاعات ناقص بنده، فکر میکنم گزینه مربوطه گزینه ۴ و با ۳ مقایسه بین عناصر می توان درخت را دوباره به Heap تبدیل نمود.

البته این حرفا با توجه به اطلاعات ناقص بنده هست، خوشحال می شم اگر راه حل بنده غلطه بفرمایید...

با سپاس
 سپاس‌گزاری شده توسط: ashkan_d13
ارسال: #۳۵
۱۷ اسفند ۱۳۹۲, ۰۶:۳۳ ب.ظ
(۱۷ اسفند ۱۳۹۲ ۰۶:۰۷ ب.ظ)fallah_o68 نوشته شده توسط:  
(17 اسفند ۱۳۹۲ ۰۵:۲۴ ب.ظ)mrmasoud نوشته شده توسط:  زبان ریاضی: به بیان ساده تر برای heapify کردن درخت با N گره، به (Log(N مقایسه نیازه، حالا درختی که عنصر ۱۰ توش root باشه (زیر درختی از درخت اصلی که ۱۰ توش root هستش) شامل ۱۵ گره (یک Heap کامل و پر با ریشه ۱۰) و دارای ۳ سطح هستش. پس با Log (15)] +1] مقایسه عمل Heapify انجام میشه.

با تشکر

لازم نیست عنصر ۱۰ با ریشه جابه‌جا بشه و بعد حذف و هیپیفای کنیم
کافیه از سطح ۱۰ پایین بیایم و بچه‌ها رو با هم مقایسه کنیم، هربار هر کدوم کوچک‌تر بود میره بالا و از اونجا به بعد بررسی انجام میشه
 سپاس‌گزاری شده توسط: mrmasoud
ارسال: #۳۶
۱۷ اسفند ۱۳۹۲, ۰۷:۴۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ اسفند ۱۳۹۲ ۰۸:۲۶ ب.ظ، توسط msghasemi.)
سلام
فکر کنم سوال ۲۰ گزینه ۲ بشه.
به عنوان نمونه:

A=| 5 |4 |3 |2 |1
----------------------
۱-| ۴ |۵ |۲ |۳ |۰ |۱ |
۲-| ۴ |۲ |۵ |۰ |۳ |۱ |
۳-| ۲ |۴ |۰ |۵ |۱ |۳ |
۴-| ۲ |۰ |۴ |۱ |۵ |۳ |
۵-| ۰ |۲ |۱ |۴ |۳ |۵ |
۶-| ۰ |۱ |۲ |۳ |۴ |۵ |

‍‍یعنی در بدترین حالت می شود n

(۱۶ اسفند ۱۳۹۲ ۰۸:۲۳ ب.ظ)hamid_tehran نوشته شده توسط:  به نظر من برخی از جواب ها اینا هست (طبق دفترچه F )
سوال : پاسخ

۱ - ۴
۲ - ۴
۳ - ۳
۴ - ۲
۵ - ۳
۸ - ۱
۹ - ۲
۱۰ - ۳
۱۱ - ۲
۱۲ - ۴
۱۵ - ۳
۱۶ - ۲
۲۰ - ۳
۲۲ - ۲
۲۵ - ۴
۳۵ - ۳
۳۷ - ۲
۴۳ - ۲

ببخشید چرا ۲۰ رو زدید ۳؟
(۱۶ اسفند ۱۳۹۲ ۱۱:۲۲ ب.ظ)ashkan_d13 نوشته شده توسط:  منم طبق سوالاتی که حل کردم و جوابای شما که دیدم، گزینه‌های زیر فکر می‌کنم درسته (سبزا تقریباً قطعی!)

۱- ۴
۲- ۲
۳- ۳
۴- ۴
۵- ۴

۶- ؟
۷- ۲
۸- ۱
۹- ۲
۱۰- ۳
۱۱- ۴

۱۲- ۴
۱۳- ۳
۱۴- ۲
۱۵- ۴
۱۶- ۲

۱۷- ؟
۱۸- ۱
۱۹- ۱
۲۰- ۳

۱=۱
۲=۱+۲
۳=۱+۲+۳
۴=۱+۲+۳+۴
و الی آخر...
(۱۷ اسفند ۱۳۹۲ ۱۰:۴۵ ق.ظ)sharareh_moradi نوشته شده توسط:  خیلی از دوستان سوال ۱۰ رو میگن گزینه ۳ !!!!
میشه دلایلتون رو هم بگین؟؟؟
چرا من این سوال رو متوجه نمیشم!!
آخه وقتی اندازه معطلی i برابر i میشه
پس اندازه معطلی کل میشه مجموع i از ۱ تا ۱۰ دیگه
که میشه n*(n+1)/2
که برای n=10 میشه ۵۵
ارسال: #۳۷
۱۷ اسفند ۱۳۹۲, ۰۸:۵۱ ب.ظ
(۱۷ اسفند ۱۳۹۲ ۰۶:۳۳ ب.ظ)ashkan_d13 نوشته شده توسط:  لازم نیست عنصر ۱۰ با ریشه جابه‌جا بشه و بعد حذف و هیپیفای کنیم
کافیه از سطح ۱۰ پایین بیایم و بچه‌ها رو با هم مقایسه کنیم، هربار هر کدوم کوچک‌تر بود میره بالا و از اونجا به بعد بررسی انجام میشه

من دقیقا منظورم این شکل ضمیمه هست که بدترین شرایط را برای درخت رقم میزند. با توجه به شکل، وقتی آخرین گره (گره ۱۰۰ یا هر عدد دیگر منتها عدد ۱۰۰ میتواند بدترین شرایط باشد) جایگزین ۱۰ شود طبق heapify عمل میکنیم. یعنی ابتدا ۱۱ و ۱۲ (طبق شکل بنده) با هم مقایسه میشوند که ۱۱ کوچکتر است سپس ۱۱ با ۱۰۰ مقایسه میشود که ۱۱ کوچکتر است و جایگزین میشود. سپس ۱۰۰ به همین روال تا پایین درخت و رسیدن به برگها به پیش میرود. چون ۵ سطح تا پایین درخت داریم بنابراین ۱۰ یا ۹ مقایسه لازم است. اگر هر کدام از دوستان با این استدلال مشکل دارند لطفا با توجه به شکل بنده یا شکلی از خودشان توضیح لازم را به سایرین بدهند

در مورد سوال ۱۴، ۱۵ و ۱۸ هیچکس نیست که مثال نقض یا دلیل محکمی ارائه بده و جواب قطعی را بگه.

فایل‌(های) پیوست شده

ارسال: #۳۸
۱۷ اسفند ۱۳۹۲, ۰۹:۰۰ ب.ظ

دوستان
من هم گیچ شدم در مورد سوال ۵
یک چیز مطمئنم : که حداکثر مقایسه و تحت هر شرایطی تو یه هیپ واسه هیپیفای حداکثر با logn برابره پس در log 100 میشه ۷ پس گزینه ۱ عمراً نمیشه

حالا تو سوال گفته بدترین حالت ممکن
من یه درخت پیوست کردم و به نظرم بدترین حالته :
یه درخت که برگ سمت چپش برچسب ۱۰ و سمت راستش ۹۹ تا گره داره
حالا این چند مقایسه می خواد ؟

لطفاً به این لینک هم برین

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

در مورد سوالهای یادگیری امسال هستش
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۳۹
۱۷ اسفند ۱۳۹۲, ۱۱:۴۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ اسفند ۱۳۹۲ ۱۲:۰۹ ق.ظ، توسط mrmasoud.)
(۱۷ اسفند ۱۳۹۲ ۱۰:۴۵ ق.ظ)sharareh_moradi نوشته شده توسط:  خیلی از دوستان سوال ۱۰ رو میگن گزینه ۳ !!!!
میشه دلایلتون رو هم بگین؟؟؟
چرا من این سوال رو متوجه نمیشم!!
آخه وقتی اندازه معطلی i برابر i میشه
پس اندازه معطلی کل میشه مجموع i از ۱ تا ۱۰ دیگه
که میشه n*(n+1)/2
که برای n=10 میشه ۵۵

به نام خدا

سلام.

برای راحتی این طوری بخونید سوال رو: ۱۰ پردازش داریم که در زمان صفر امدن، هر پردازش i به میزان i دقیقه طول میکشه.
زمان معطلی = زمان پاسخ (از اول تا انتهای پاسخ دهی بهش)

می خواهیم زمان معطلی کمینه بشه، چه کار میشه کرد؟
جواب: از الگوریتم SJF (کمترین زمان، اول) باید استفاده کنیم.
و ....

(۱۷ اسفند ۱۳۹۲ ۰۹:۰۰ ب.ظ)mhghna نوشته شده توسط:  دوستان
من هم گیچ شدم در مورد سوال ۵
یک چیز مطمئنم : که حداکثر مقایسه و تحت هر شرایطی تو یه هیپ واسه هیپیفای حداکثر با logn برابره پس در log 100 میشه ۷ پس گزینه ۱ عمراً نمیشه

حالا تو سوال گفته بدترین حالت ممکن
من یه درخت پیوست کردم و به نظرم بدترین حالته :
یه درخت که برگ سمت چپش برچسب ۱۰ و سمت راستش ۹۹ تا گره داره
حالا این چند مقایسه می خواد ؟

لطفاً به این لینک هم برین

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

در مورد سوالهای یادگیری امسال هستش

به نام خدا

دوست عزیز
در صورت سوال گفته شده، MinHeap.
خاصیت MinHeap :
۱) درخت کامل است. (درخت کامل درختی هستش که همه برگهای اون بجز احتمالا سطر آخر، تکمیل شده است، درختی که شما کشیدید Heap نیست.)
۲) نیمه مرتب است
۳) عناصر ریشه، از برگ های خود کوچکتر هستند

(۱۷ اسفند ۱۳۹۲ ۰۸:۵۱ ب.ظ)fallah_o68 نوشته شده توسط:  
(17 اسفند ۱۳۹۲ ۰۶:۳۳ ب.ظ)ashkan_d13 نوشته شده توسط:  لازم نیست عنصر ۱۰ با ریشه جابه‌جا بشه و بعد حذف و هیپیفای کنیم

من دقیقا منظورم این شکل ضمیمه هست که بدترین شرایط را برای درخت رقم میزند. با توجه به شکل، وقتی آخرین گره (گره ۱۰۰ یا هر عدد دیگر منتها عدد ۱۰۰ میتواند بدترین شرایط باشد) جایگزین ۱۰ شود طبق heapify عمل میکنیم. یعنی ابتدا ۱۱ و ۱۲ (طبق شکل بنده) با هم مقایسه میشوند که ۱۱ کوچکتر است سپس ۱۱ با ۱۰۰ مقایسه میشود که ۱۱ کوچکتر است و جایگزین میشود. سپس ۱۰۰ به همین روال تا پایین درخت و رسیدن به برگها به پیش میرود. چون ۵ سطح تا پایین درخت داریم بنابراین ۱۰ یا ۹ مقایسه لازم است. اگر هر کدام از دوستان با این استدلال مشکل دارند لطفا با توجه به شکل بنده یا شکلی از خودشان توضیح لازم را به سایرین بدهند

در مورد سوال ۱۴، ۱۵ و ۱۸ هیچکس نیست که مثال نقض یا دلیل محکمی ارائه بده و جواب قطعی را بگه.
به نام خدا.

سلام.

دوست عزیز و بزرگوار، قصد اذیت کردن شما رو ندارم، فقط برای اینکه گیرتون پیدا بشه، مطلب زیر رو دارم میگم:
این مثال شما، عنصر با اندیس ۳ رو دارید حذف میکنید!

به صورت سوال دقت کنید:
عنصر با اندیس ۱۰، نه عدد ۱۰!
اگر Heap رو با ارایه پیاده سازی کنیم طبق صورت مساله، عنصر با index 10، لزوما عدد ۱۰ نیست! اصلا برامون هم مهم نیست چه عددی هست!
وظیفه ما اینه
عنصر با اندیس ۱۰۰ (که هر چی میخواد باشه! باشه!) رو میذاریم جای عنصر با اندیس ۱۰/ (از این به بعد بهش میگم X)
عنصر ۲۰ و ۲۱ (بچه هاش) رو با هم مقایسه می کنیم، یکی از این عناصر بزرگتر از دیگری هستش، حالا عنصر کوچکتر رو با X جابه جا میکنیم.---> تا اینجا یک مقایسه

حالا بسته به اینکه با اندیس ۲۰ یا ۲۱ جابه جا شده، یا عناصر (۴۰ و ۴۱) یا (۴۲ و ۴۳) رو با هم مقایسه میکنیم!
مثل روش بالا با یه مقایسه این عنصر میره سر جاش! --> تا اینجا دو مقایسه

و در مرحله سوم هم یکی از جفت های زیر رو باید مقایسه کنیم (۸۰ و ۸۱) یا (۸۲ و ۸۳) یا (۸۳ و ۸۴) یا (۸۴ و ۸۵).
---> سه مقایسه.

تمت.
(البته خدا رو چه دیدید، شاید سنجش گزینه ۱! رو اعلام کنه)
 سپاس‌گزاری شده توسط: ashkan_d13
ارسال: #۴۰
۱۸ اسفند ۱۳۹۲, ۰۱:۱۶ ق.ظ
(۱۷ اسفند ۱۳۹۲ ۱۱:۴۷ ب.ظ)mrmasoud نوشته شده توسط:  به صورت سوال دقت کنید:
عنصر با اندیس ۱۰، نه عدد ۱۰!
اگر Heap رو با ارایه پیاده سازی کنیم طبق صورت مساله، عنصر با index 10، لزوما عدد ۱۰ نیست! اصلا برامون هم مهم نیست چه عددی هست!
وظیفه ما اینه
عنصر با اندیس ۱۰۰ (که هر چی میخواد باشه! باشه!) رو میذاریم جای عنصر با اندیس ۱۰/ (از این به بعد بهش میگم X)
عنصر ۲۰ و ۲۱ (بچه هاش) رو با هم مقایسه می کنیم، یکی از این عناصر بزرگتر از دیگری هستش، حالا عنصر کوچکتر رو با X جابه جا میکنیم.---> تا اینجا یک مقایسه

حالا بسته به اینکه با اندیس ۲۰ یا ۲۱ جابه جا شده، یا عناصر (۴۰ و ۴۱) یا (۴۲ و ۴۳) رو با هم مقایسه میکنیم!
مثل روش بالا با یه مقایسه این عنصر میره سر جاش! --> تا اینجا دو مقایسه

و در مرحله سوم هم یکی از جفت های زیر رو باید مقایسه کنیم (۸۰ و ۸۱) یا (۸۲ و ۸۳) یا (۸۳ و ۸۴) یا (۸۴ و ۸۵).
---> سه مقایسه.
تمت.
(البته خدا رو چه دیدید، شاید سنجش گزینه ۱! رو اعلام کنه)

سلام و تشکر بابت استدلال و توضیحتان
بله بنده قبول دارم که اشتباه کردم و عنصر با اندیس ۱۰ را باید در نظر گرفت. اما میخام بگم که من در روز کنکور میخاستم این سوال را پاسخ ندهم چون به نظرم تعداد مقایسه ها باید زوج باشد و هیچکدام از گزینه ها زوج نیست. مثلا در جمله زیر مربوط به استدلال جنابعالی:
وقتی عنصر ۲۰ و ۲۱ باهم مقایسه میشوند، یکی از عناصر کوچکتر است. شما طبق روال min-heapify حق ندارید عنصر کوچکتر را با عنصر جایگزین شده در اندیس ۱۰ (X) بدون انجام مقایسه تعویض کنید. از کجا میدانید که این عنصر قطعا کوچکتر بوده است. بنابراین نیاز به مقایسه بین عنصر کوچکتر با عنصر جایگزین شده در اندیس ۱۰ (X) هم باید انجام شود ---> بنابراین تا اینجا ۲ مقایسه (مطابق متد max-heapify کتاب clrs هربار ۲ مقایسه بین عناصر انجام میشود لطفا به شبه کد آن رجوع کنید و اگر حرف مرا قبول ندارید توجیه کنید)
در کل ۳ بار عملیات انجام شده و هربار ۲ مقایسه لازم است یعنی در کل ۶ مقایسه لازم است که در هیچ گزینه ای وجود ندارد!!!

شما یا سایر دوستان جواب یا مثال نقض یا اثباتی برای سوالات ۱۴، ۱۵ و ۱۸ سراغ دارید چون هنوز جواب قطعی و محکمی برای این سوالات را کسی نگفته
ارسال: #۴۱
۱۸ اسفند ۱۳۹۲, ۰۲:۰۶ ق.ظ
سلام

دوستان چرا اکثرا سوال ۱۱ رو زدن گزینه ۴ ؟؟؟؟
میشه لطفا کسی مثال نقض برای گزینه ۲ بیاره؟؟

ضمنا چرا دوستان اصلا در مورد سوالات ماشین لرنینگ و پترن حرف نمی زنن؟‌خیلی راحت بود که همه مطمین هستند یا هیچکس نزده؟!!

برای زبان و هوش چی؟‌ خبری نیست؟‌کسی چیزی نمیگه؟‌ کلیدی چیزی؟!!
ارسال: #۴۲
۱۸ اسفند ۱۳۹۲, ۰۲:۲۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ اسفند ۱۳۹۲ ۰۲:۲۶ ق.ظ، توسط mrmasoud.)
(۱۸ اسفند ۱۳۹۲ ۰۲:۰۶ ق.ظ)hamid_tehran نوشته شده توسط:  سلام

ضمنا چرا دوستان اصلا در مورد سوالات ماشین لرنینگ و پترن حرف نمی زنن؟‌خیلی راحت بود که همه مطمین هستند یا هیچکس نزده؟!!

برای این مساله، باید از راه حل برنامه نویسی پویا استفاده کرد. ابتدا و انتها و طول تعیین کننده نمی توانند باشند (جواب خوبی ممکنه بدهند اما بهترین جواب نیستSmile و همواره درست کار نمیکنه.
مثلا طول بازه: فرض کنید
---- ************---------------------------------------------------------
----------------------------**--------------------------------------------------
(* به معنی بازه خالی هستش)
فرض کنید چهار تا بازه بالا داده شده اندSmile
الگوریتم اگر براساس طول بازه انتخاب کنه چی رو میگیره؟
اولین انتخاب سمت چپ بالا هستش.
بعدش تنها انتخاب ممکنه سمت راست بالا هستشSmile.
پر واضح هستش که دو انتخاب پایین پوشش بیشتری داشتن.

مثلا شروع بازه: فرض کنید.
---- ************---------------------------------------------------------
**----------------------------**--------------------------------------------------
بر اساس اولین شروع (حریصانه)
انتخاب سمت راست بالا به عنوان اولین.
بعد از اون تنها انتخاب ممکنه اول سمت چپ می تونه باشه!

برای خاتمه هم مثل همین مثال هاSmile

موفق باشید
ارسال: #۴۳
۱۸ اسفند ۱۳۹۲, ۰۹:۳۳ ق.ظ

سلام

واسه سوالهای یادگیری ماشین یه سری به این یه این موضوع بزن

مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: hamid.adldoost
ارسال: #۴۴
۱۸ اسفند ۱۳۹۲, ۱۰:۴۵ ق.ظ
(۱۸ اسفند ۱۳۹۲ ۰۲:۰۶ ق.ظ)hamid_tehran نوشته شده توسط:  سلام

برای استعداد تحصیلی میتونید به لینک زیر مراجعه کنید.

سپاس‌گزاری شده توسط: hamid.adldoost
ارسال: #۴۵
۱۸ اسفند ۱۳۹۲, ۱۰:۵۸ ق.ظ
(۱۶ اسفند ۱۳۹۲ ۰۸:۲۴ ب.ظ)it866 نوشته شده توسط:  سوال ۴ میشه یک درخت مورب در صورتی که برچسب نداشته باشیم. ولی با n بر چسب متفاوت از اعداد ۱ تا n پس میشه n!
۵ رو زدم ۷
۶ نزدم
۹ هم میشه nlogn

دوست عزیز کافیه درختشو بکشید متوجه می شید که جواب سه تا جابجایی است

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حل و بررسی سوالات مدارمنطقی دکتری ۹۲ گرایش معماری nomad:D ۲۵ ۲۴,۲۱۵ ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ ۱۰:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: masoumeh97
  درخواست کتاب یا جزوه برای ارشد و دکتری هوش مصنوعی H.Mohammadi ۱ ۱,۳۳۳ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۱:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
Question بهترین منبع ساختمان داده برای کنکور ارشد marvelous ۱۰ ۱۱,۴۳۰ ۱۵ آذر ۱۴۰۱ ۰۷:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: msnmkh
  فیلم آموزش ساختمان داده negin_bt ۰ ۹۹۳ ۲۰ مهر ۱۴۰۱ ۰۷:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: negin_bt
  بررسی سوالات تخصصی دکتری هوش masoomeh_s ۱ ۱,۹۵۸ ۰۱ اسفند ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: vejdani
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۴۹۴ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  بررسی اعتبار یک مجله برای چاپ مقاله one hacker alone ۰ ۱,۹۹۷ ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  کارنامه های آزمون دکتری هوش مصنوعی ۹۶ robotic1981 ۵ ۷,۷۵۱ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  کتاب های کنکوری ارشد هوش مصنوعی bahar1362 ۰ ۲,۱۴۱ ۱۵ دى ۱۳۹۹ ۱۰:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: bahar1362
  تشریح تست همروندی - بررسی یکی از سوالات سال ۸۲ abji22 ۵ ۴,۶۷۷ ۰۲ دى ۱۳۹۹ ۱۱:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: mohammadasadi1

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close