زمان کنونی: ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۸:۵۳ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

بررسی سوالات هوش مصنوعی IT سال ۹۳

ارسال: #۹۱
۲۷ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۱۹ ق.ظ
برسی سوالات هوش مصنوعی IT سال ۹۳
(۲۷ بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۳۶ ق.ظ)AMMehr نوشته شده توسط:  اما جواب دوستانی که میگن تعداد هرس اصلا ۳ تا نمیشه محدوده رو ۱ تا ۶ در نظر بگیرید ترتیب دلخواه من اینه گره z رو عدد ۶ میدم حالا هرس کنید لطفا

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

داداشم حرف شما درست!

ولی اگه z=6 باشه پس مقدار شاخه آخر مین دیگه اهمیتی نداره! چون مقدار max ما حداکثر مقدار رو گرفته!
گره های m، n ، r هرس میشن + خود گره پدرشون که گره min باشه! شما این گره min رو حساب نمیکنی!!!!
که اگه اینطوری باشه میشه ۴ تا!

به قول یکی از دوستان مانشتی:

انقدر شکست میخورم تا راه پیروزی را یاد بگیرم
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۹۲
۲۷ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۱۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ بهمن ۱۳۹۲ ۱۱:۴۷ ق.ظ، توسط mhd3.)
RE: برسی سوالات هوش مصنوعی IT سال ۹۳
(۲۷ بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۳۶ ق.ظ)AMMehr نوشته شده توسط:  اما جواب دوستانی که میگن تعداد هرس اصلا ۳ تا نمیشه محدوده رو ۱ تا ۶ در نظر بگیرید ترتیب دلخواه من اینه گره z رو عدد ۶ میدم حالا هرس کنید لطفا

ببینید اگه قرار باشه چیزی که شما میگید درست باشه و محدوده مثلا بین ۱ تا ۶ باشه، حداگثر تعداد هرس میشه ۴ تا.
مثلا ببینید من به x و y مقدار ۶ میدم. خوب حالا ماکس به حداکثر مقدار خودش رسید و نیازی نداره دو تا فرزند بعدیشو چک کنه پس هرس میکنه میشه ۴ گره هرس شده. z m n r
اما تو گزینه ها ۴ نداریم. یعنی این که محدوده از منفی بینهایت تا مثبت بینهایته.

(۲۶ بهمن ۱۳۹۲ ۰۸:۲۱ ب.ظ)ali007 نوشته شده توسط:  تحلیل خودم از سوال ۸۶:

گزینه ۳ درسته .. چون گفته حرارت خیلی زیاد باشه (T=بی نهایت) و در طول الگوریتم کم نشه (یعنی همواره بی نهایت باشه ) .تبدیل به الگوریتم تصادفی میشه ..که الگوریتم کاملیه.... پس درسته.

چرا میگید ۳ درسته؟؟
ما که کلی الگوریتم تصادفی داریم. هر کدومم یه مدل عمل میکنن. مثلا قدم زدن تصادفی هرچی که دید رو به عنوان نقطه فعلی میگیره ولی تپه نوردی تصادفی از بین بهترین همسایه های گره جاری یکی رو تصادفی انتخاب میکنه که بازم بستگی به شیبش داره.
خوب ما از کجا بدونیم منظورش کدوم تصادفی بوده؟؟
این سوال اشکال داره.
ارسال: #۹۳
۲۷ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۵۳ ق.ظ
اول که من نمیدونم شما رو چه حساب گره ها رو میشمارید برای تعداد هرس اصلا قرار نیست گره min رو بشماریم ما ۳ حالت سودمندی دیگه رو داریم هرس میکنیم چون به حداکثر سود ممکن رسیدیم و ۳ مقدار سود نهایی دیگه اصلا بکار ما نمیاد این سوال نگفته تعداد یال یا گره تازه بیشتر تاکید بر تعداد هرس در مجموعه اعدادشو داره!
اما دوستی که میگه میگه سوال نگفته بازه سوال به طور مشخص داره میگه مجموعه اعداد داریم با ۶ تا اسم مشخص پس ۶ تا عدد داریم که جلو چشمون هستن اگر قرار بود اعداد با هم مساوی بشن که اسم متفاوت نمیداد دوم اینکه ما یک مجموعه عدد داریم یعنی میدونیم بزرگترین عدد چیه پس من برای ایجاد بهترین حالت مجبورم z رو بزرگترین عدد بدم تا سه تا سود سمت راست بکار نیاد ولی اگه بخام مقدار بزرگم رو گره های xیا y بدم خوب معلوم باید گره m رو هم بررسی کنم داره میگه بهترین شرایط جواب من شرایط سوال رو نقض نمیکنه! اگه جواب شما عزیزان درست بود که امتیازش میره تو جیب شما اعتراضش میمونه واسه ما چرا اینقدر زورتون میاد جواب دیگه بدست اومده من جواب ۲ رو اصلا حالت عادی میدونستم سرجلسه تابلو ترین جواب در نگاه اول ۲ بود ولی در حالت خاص به نظر من ۳ درسته!

ارسال: #۹۴
۲۷ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۵۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ بهمن ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ، توسط mhd3.)
(۲۶ بهمن ۱۳۹۲ ۰۱:۱۲ ق.ظ)Ariyant نوشته شده توسط:  دوستان من در مورد سوال ۸۵ این گزینه رو زدم. کسی اگه گزینه دیگه ای زده بگه. نمی دونم درسته یا نه.

سوال ۸۵:
گزینه ۲ صحیح است. طبق گفته ی کتاب اگر KB |= A آنگاه KB ^ B |= A (فصل هفتم بخش پنجم کتاب راسل قبل از زیربخش تحلیل(در ترجمه سعید راحتی صفحه ۲۵۴)). پس وقتی a از KB1 قابل نتیجه گیری است، با اضافه شدن b به KB1، باز هم a از KB2 قابل نتیجه گیری خواهد بود.

من ۴ زدم.
ببینید اینحرفی که شما میگید تعریف یکنواختیه. اگه پایگاه دانش یکنواخت باشه باید هرچی بهش اضافه کردیم، هم نتایج قبلی معتبر باشه و هم هیچ کدوم از جملات کابی!! نقض نشن. یعنی حجم کابیمون افزایش پیدا کنه. اگه اینطوری فرض کنیم هم ۲ درسته و هم ۳/
اما شما فکر کنید اگه پایگاه یکنواخت نباشه. اون موقع اگر جمله b رو برابر بگیریم با a- فقط گزینه ۴ صحیح میشه. چون گفته b هر جمله دلخواه...
ارسال: #۹۵
۲۷ بهمن ۱۳۹۲, ۱۲:۰۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ بهمن ۱۳۹۲ ۱۲:۰۷ ب.ظ، توسط ali007.)
(۲۷ بهمن ۱۳۹۲ ۱۱:۱۹ ق.ظ)mhd3 نوشته شده توسط:  
(27 بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۳۶ ق.ظ)AMMehr نوشته شده توسط:  اما جواب دوستانی که میگن تعداد هرس اصلا ۳ تا نمیشه محدوده رو ۱ تا ۶ در نظر بگیرید ترتیب دلخواه من اینه گره z رو عدد ۶ میدم حالا هرس کنید لطفا

ببینید اگه قرار باشه چیزی که شما میگید درست باشه و محدوده مثلا بین ۱ تا ۶ باشه، حداگثر تعداد هرس میشه ۴ تا.
مثلا ببینید من به x و y مقدار ۶ میدم. خوب حالا ماکس به حداکثر مقدار خودش رسید و نیازی نداره دو تا فرزند بعدیشو چک کنه پس هرس میکنه میشه ۴ گره هرس شده. z m n r
اما تو گزینه ها ۴ نداریم. یعنی این که محدوده از منفی بینهایت تا مثبت بینهایته.

(۲۶ بهمن ۱۳۹۲ ۰۸:۲۱ ب.ظ)ali007 نوشته شده توسط:  تحلیل خودم از سوال ۸۶:

گزینه ۳ درسته .. چون گفته حرارت خیلی زیاد باشه (T=بی نهایت) و در طول الگوریتم کم نشه (یعنی همواره بی نهایت باشه ) .تبدیل به الگوریتم تصادفی میشه ..که الگوریتم کاملیه.... پس درسته.

چرا میگید ۳ درسته؟؟
ما که کلی الگوریتم تصادفی داریم. هر کدومم یه مدل عمل میکنن. مثلا قدم زدن تصادفی هرچی که دید رو به عنوان نقطه فعلی میگیره ولی تپه نوردی تصادفی از بین بهترین همسایه های گره جاری یکی رو تصادفی انتخاب میکنه که بازم بستگی به شیبش داره.
این سوال اشکال داره.

دزسته حق با شماست به اون قسمت توجه نکرده بودم ولی با این وجود بازم جواب میتونه گزینه ۲ باشه ..چون برای گزینه ۳ یک حالتی وجود داره که جمله صحیح بشه .. ولی برای اینکه بگی گزینه ۲ یک جمله صحیحه چه ایده(یا چه جواب منطقی ) دارید؟
ارسال: #۹۶
۲۷ بهمن ۱۳۹۲, ۱۲:۰۷ ب.ظ
(۲۷ بهمن ۱۳۹۲ ۱۱:۵۳ ق.ظ)AMMehr نوشته شده توسط:  اول که من نمیدونم شما رو چه حساب گره ها رو میشمارید برای تعداد هرس اصلا قرار نیست گره min رو بشماریم ما ۳ حالت سودمندی دیگه رو داریم هرس میکنیم چون به حداکثر سود ممکن رسیدیم و ۳ مقدار سود نهایی دیگه اصلا بکار ما نمیاد این سوال نگفته تعداد یال یا گره تازه بیشتر تاکید بر تعداد هرس در مجموعه اعدادشو داره!

ینی میخوای کتابو اسکن کنم واست اینجا بزارم؟
گره مین هم تو هرس ها حساب میشه دیگه برادر من!

به قول یکی از دوستان مانشتی:

انقدر شکست میخورم تا راه پیروزی را یاد بگیرم
ارسال: #۹۷
۲۷ بهمن ۱۳۹۲, ۱۲:۰۹ ب.ظ
(۲۷ بهمن ۱۳۹۲ ۱۱:۵۳ ق.ظ)AMMehr نوشته شده توسط:  اگه جواب شما عزیزان درست بود که امتیازش میره تو جیب شما اعتراضش میمونه واسه ما چرا اینقدر زورتون میاد جواب دیگه بدست اومده من جواب ۲ رو اصلا حالت عادی میدونستم سرجلسه تابلو ترین جواب در نگاه اول ۲ بود ولی در حالت خاص به نظر من ۳ درسته!

حالا چرا انقد شاکی هستید. مثلا ما بگیم ۲ گره هرس میشه دیگه سنجش ۲ رو جواب اعلام میکنه؟؟ نه!
ما نظرمونو گفتیم. تا وقتی هم کلیدا نیاد هیچی معلوم نیس...
ولی درمورد جوابی که به من دادید باید بگم حتی اگه اسامی متغیر ها هم فرق کنه این اصلا دلیل نمیشه که ما نتونیم هر ۶ تا رو یه عدد بگیریم...
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mohammad.K
ارسال: #۹۸
۲۷ بهمن ۱۳۹۲, ۱۲:۲۰ ب.ظ
شما که می‌گید MIN هرس نمیشه، در بعضی فضای حالت‌های بازی‌ها، حتماً دیدید که سطح آخر معمولاً همون MAX یا MIN هست که دیگه ادامه درخت رو نیاورده.

یا اگر قرار نیست، گره‌های میانی هرس بشن، دیگه پس بحث EVAL Function و... توی هوش مصنوعی چیه؟!

Yesterday is History, Tomorrow is a Mystery but Today is a Gift
That is why it's called the Present
ارسال: #۹۹
۲۷ بهمن ۱۳۹۲, ۱۲:۲۶ ب.ظ
(۲۷ بهمن ۱۳۹۲ ۱۲:۰۶ ب.ظ)ali007 نوشته شده توسط:  
(27 بهمن ۱۳۹۲ ۱۱:۱۹ ق.ظ)mhd3 نوشته شده توسط:  
(26 بهمن ۱۳۹۲ ۰۸:۲۱ ب.ظ)ali007 نوشته شده توسط:  تحلیل خودم از سوال ۸۶:

چرا میگید ۳ درسته؟؟
این سوال اشکال داره.

دزسته حق با شماست به اون قسمت توجه نکرده بودم ولی با این وجود بازم جواب میتونه گزینه ۲ باشه ..چون برای گزینه ۳ یک حالتی وجود داره که جمله صحیح بشه .. ولی برای اینکه بگی گزینه ۲ یک جمله صحیحه چه ایده(یا چه جواب منطقی ) دارید؟

والا من اصلا متوجه توضیحات شما نشدم!! :دی

اون قسمتی که گفتید:
گزینه ۲ غلطه .. درسته که حرارت خیلی کم بشه (T=0) الگوریتم simulated annealing تبدیل به تپه نوردی میشه اما به شرطی که همواره ( در همه زمان ها ) این طور باشه چیزی که تو سوال نگفته (از قید همواره استفاده نکرده)..این نکته ای که تو کتاب راهیان بهش اشاره شده و همچنین تو تمرینات کتاب راسل هست
-----------------
چرا فاکتور زمان مهم باشه؟؟ همه زمانها یعنی چی؟؟
یعنی اگه همه زمانها اینطوری نباشه و در برخی موارد T=0 دیگه تپه نوردی اولین انتخاب نیست؟؟
بعد در مورد گزینه ۴ که گفتید:
گزینه ۴ درسته ..در الگوریتم simulated annealing یک حرکت خوب در هر صورت پذیرفته می شود اما پذیرش حرکت بد به تابع e^de/T بستگی داره پس پذیرش حرکت بد به de و T (یعنی هر دوشون )بستگی داره پس با توجه سوال با نادیده گرفتن T شرط نقض شده و الگوریتم میتونه از min محلی فرار کنه..
-------------
من بازم منظورتون رو متوجه نشدم!
شما برای پذیرش حرکت بد شرط گذاشتید اما تست گفته مستقل از مقدار حرارت.
بعد تحلیل کردید که چون صورت سوال، شرط رو نادیده گرفته پس گزینه ۴ درسته؟؟؟؟!!!!
من این تستو گزینه ۴ زدم. نگید که غلطه...
ارسال: #۱۰۰
۲۷ بهمن ۱۳۹۲, ۱۲:۲۷ ب.ظ
آقا من از خواب بیدار شدم الان دعوامون میشه Big Grin اگه ناراحت شدید ببخشید دیدم رو گوشیم پشت هم نوتیفیکشن اومد بیخیال لااقل من اگه سنجش بگه جواب ۲ میشه حداقل جوابی دارم که از ۲ بیشتره حالا شما بهش میگی ۴ پس از ۲ خیلی بیشتره و ایده آل تره

ارسال: #۱۰۱
۲۷ بهمن ۱۳۹۲, ۱۲:۳۴ ب.ظ
این روزا همه اعصابا خرابه.
هیچ کی از دست هیچ کی ناراحت نمیشه Smile
همه حال همو میفهمن
 سپاس‌گزاری شده توسط: AMMehr
ارسال: #۱۰۲
۲۷ بهمن ۱۳۹۲, ۱۲:۴۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ بهمن ۱۳۹۲ ۱۲:۵۷ ب.ظ، توسط flowerirani.)
(۲۴ بهمن ۱۳۹۲ ۰۲:۴۹ ب.ظ)minami نوشته شده توسط:  حداکثر ۲ تا هرس میشه، همیشه باید سمت چپ ترین شاخه رو همه رو چک کنیم تا مقدار آلفا یا بتا مشخص شه، شاخه دوم یه برگ بیشتر نداشت، شاخه سوم فقط هرس میشد، ۳ تا برگ داشت، نهایتن ۲ تاش هرس میشد

شاید من چیزی رو ندونم یا جوابم غلط باشه، این تحلیل من بود Smile

=================
افرین افرین عالی توضیح دادی من تو هرس حرف ندارم توضیح شما بی ظیره و جواب درسته سوال بود افرین به تو بخاطر فن بیان خوبت

(۲۴ بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۰۹ ب.ظ)mostafat نوشته شده توسط:  
(24 بهمن ۱۳۹۲ ۰۲:۵۰ ب.ظ)shahram.nasaji نوشته شده توسط:  فکر کنم ۳ شاخه هرس می شوند (شاخه های v, w, y)

بهترین حالت به فرض اینکه بازه اعداد [۶ .. ۱] باشه:
- هیچ تاثیری نداره توی شاخه اول چه عددی باشد چون x و y در هر صورت بررسی می شوند.
- در صورتی که در z مقدار بیشینه قرار گیرد (۶) Max بیشترین مقدار خودش رو می گیره و کل شاخه بعدی (v, w, y) دیگه بررسی نمیشه.

اگه max تو x یا y باشه مثلا x=6 و y=5 دقت کن که این دوتا تو شاخه min گیر هستند پس هیچ وقت در بازه [۶ .. ۱] عدد ۶ انتخاب نمیشود و جواب به نظر من همون ۲شاخه هرس یعنیy,w است

درسته

(۲۴ بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۳۹ ب.ظ)mehran666 نوشته شده توسط:  حداکثر حذف ۲تاست
ولی حداکثر حذف برگ ۳تا برگه (من زدم ۳)
از اون سوال مبهماست که باید منتظر جواب سازمان محترم سنجش باشیم

=============
خیلی خیلی خیلی اشتباه فکر میکنی کلا ۲تا میشه چون ترتیبش ترتیبش ترتیبش دست ماست ۲شاخه اول که سمت چپ هستن حتما باید ملاقات بشن با فرض ۵و ۶ بودن ۵انتخاب میشه میره تو الفابالا سری فیکس میشه شاخه دوم چون تک فرزندی هست هر عددی باشه حتی ۱ هم بود چون برادری نداره هرس نمیشه چون ملاقات شده میمونه ۳تای سمت راست اولی ملاقات میشه اگر از ۵کتر باشه ۲تای اخر هرس میشه اینجوری: اگر در سطح مین یعنی بتا مقدار پیدا شده از الفای بالاسریش کمتر مساوی باشد سایر شاخه های برادر هرس میشوند این سوال بسیار مفهومی وبسیار ساده بود و شما کاملا اشتباه فکر میکنی این سوال اصلا ابهام نداره شفاف و کالملا واضحه نتیجه جواب = ۲هرس
البته اگر محدودیت ترتیب دهی داشتیم بافرض رنج ۱ تا ۶ ۲تای اول اگر هردو ۶بودنت مینیموم ۶انتحاب میشد از بین ۲تا ۶ و میرفت بالا فیکش میشد و ماکسیموم هم یعنی ریشه یعنی الفا ۶فیکش میشد و همه ۴تای بعدی هرس میشد اما چون گزینه ۴تو جوابها نبود میفهمیم که محدودیت ترتیب دهی نداریم عالی گفتم خودم هم خوشم اومد کلا جواب ۲، ۱۰۰۰ درصد مطمئنم

(۲۴ بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۵۵ ب.ظ)Mindhunter نوشته شده توسط:  ۳ شاخه هرس میشه

خیلی خیلی خیلی اشتباه فکر میکنی کلا ۲تا میشه چون ترتیبش ترتیبش ترتیبش دست ماست ۲شاخه اول که سمت چپ هستن حتما باید ملاقات بشن با فرض ۵و ۶ بودن ۵انتخاب میشه میره تو الفابالا سری فیکس میشه شاخه دوم چون تک فرزندی هست هر عددی باشه حتی ۱ هم بود چون برادری نداره هرس نمیشه چون ملاقات شده میمونه ۳تای سمت راست اولی ملاقات میشه اگر از ۵کتر باشه ۲تای اخر هرس میشه اینجوری: اگر در سطح مین یعنی بتا مقدار پیدا شده از الفای بالاسریش کمتر مساوی باشد سایر شاخه های برادر هرس میشوند این سوال بسیار مفهومی وبسیار ساده بود و شما کاملا اشتباه فکر میکنی این سوال اصلا ابهام نداره شفاف و کالملا واضحه نتیجه جواب = ۲هرس
البته اگر محدودیت ترتیب دهی داشتیم بافرض رنج ۱ تا ۶ ۲تای اول اگر هردو ۶بودنت مینیموم ۶انتحاب میشد از بین ۲تا ۶ و میرفت بالا فیکش میشد و ماکسیموم هم یعنی ریشه یعنی الفا ۶فیکش میشد و همه ۴تای بعدی هرس میشد اما چون گزینه ۴تو جوابها نبود میفهمیم که محدودیت ترتیب دهی نداریم عالی گفتم خودم هم خوشم اومد کلا جواب ۲، ۱۰۰۰ درصد مطمئنم
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: minami
ارسال: #۱۰۳
۲۷ بهمن ۱۳۹۲, ۰۱:۱۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ بهمن ۱۳۹۲ ۰۲:۴۷ ب.ظ، توسط ali007.)
(۲۷ بهمن ۱۳۹۲ ۱۲:۲۶ ب.ظ)mhd3 نوشته شده توسط:  
(27 بهمن ۱۳۹۲ ۱۲:۰۶ ب.ظ)ali007 نوشته شده توسط:  
(27 بهمن ۱۳۹۲ ۱۱:۱۹ ق.ظ)mhd3 نوشته شده توسط:  
(26 بهمن ۱۳۹۲ ۰۸:۲۱ ب.ظ)ali007 نوشته شده توسط:  تحلیل خودم از سوال ۸۶:

چرا میگید ۳ درسته؟؟
این سوال اشکال داره.

والا من اصلا متوجه توضیحات شما نشدم!! :دی

اون قسمتی که گفتید:
گزینه ۲ غلطه .. درسته که حرارت خیلی کم بشه (T=0) الگوریتم simulated annealing تبدیل به تپه نوردی میشه اما به شرطی که همواره ( در همه زمان ها ) این طور باشه چیزی که تو سوال نگفته (از قید همواره استفاده نکرده)..این نکته ای که تو کتاب راهیان بهش اشاره شده و همچنین تو تمرینات کتاب راسل هست
-----------------
چرا فاکتور زمان مهم باشه؟؟ همه زمانها یعنی چی؟؟
یعنی اگه همه زمانها اینطوری نباشه و در برخی موارد T=0 دیگه تپه نوردی اولین انتخاب نیست؟؟
بعد در مورد گزینه ۴ که گفتید:
گزینه ۴ درسته ..در الگوریتم simulated annealing یک حرکت خوب در هر صورت پذیرفته می شود اما پذیرش حرکت بد به تابع e^de/T بستگی داره پس پذیرش حرکت بد به de و T (یعنی هر دوشون )بستگی داره پس با توجه سوال با نادیده گرفتن T شرط نقض شده و الگوریتم میتونه از min محلی فرار کنه..
-------------
من بازم منظورتون رو متوجه نشدم!
شما برای پذیرش حرکت بد شرط گذاشتید اما تست گفته مستقل از مقدار حرارت.
بعد تحلیل کردید که چون صورت سوال، شرط رو نادیده گرفته پس گزینه ۴ درسته؟؟؟؟!!!!
من این تستو گزینه ۴ زدم. نگید که غلطه...

قبول دارم گرینه ۴ خوب توضیح ندادم چون الگوریتم و توضیحش ۷و۸ خطه من برداشت خومو گفتم برای توضیح کامل میتونی به کتاب هوش مقسمی رجوع کنی تو جواب تستها قشنگ الگوریتم توضیح داده..

در گزینه ۲ اگه t همواره برابر صفر نباشه در طول الگوریتم دما میتونه بالا بره و الگوریتم از max محلی فرار کنه و چه بسا به max سراسری دست پیدا کنه ..برای اثبات حرف من میتونی به تست سال ۹۰ رجوع کنی ولش کن بذار تستو همینجا بگم ..تو تست simulated annealing
سال ۹۰ گفته در صورتی که دما بالا باشد کدام گزینه درست است؟ جوابش : "جستجوی عمومی و جستجوی محلی انجام می شود"(دقت کتاب راهیان این تستو اشتباه حل کرده) ....خوب تو گزینه ها گزینه "فقط جستجوی عمومی انجام می شود" هم هست چرا پس این گزینه را انتخاب نکرد مگه نمیگیم وقتی دما بالا باشه تبدیل به قدم زدن تصادفی میشه که الگوریتم کاملیه؟؟؟؟ دلیلش مشخصه چون از قید همواره(در همه زمانها )استفاده نکرد..

این نکته ای که تو کتاب راهیان بهش اشاره شده و همچنین تو تمرینات کتاب راسل هست....تو حل تمرین ۱۱ ویرایش ۲ راسل صفحه ۱۹ و ۲۰ تاکید شده :

c. Simulated annealing with T=0 at all times: ignoring the fact that the termination step would be triggered immediately, the search would be identical to first-choice hill climbing because everydownward successor would be rejected with probability 1. (Exercise may be modified in future printings

به نظرم این تست یجورهایی تکرار تست سال ۹۰ هستش..
ارسال: #۱۰۴
۲۷ بهمن ۱۳۹۲, ۰۱:۵۲ ب.ظ
(۲۵ بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۳۰ ب.ظ)Mohammad.K نوشته شده توسط:  
(25 بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۲۵ ب.ظ)m7th نوشته شده توسط:  مطمنی A^B رو می شه ار k2استدلال کرد,منم اینو زدم بچه ها می گنA V Bمیشه انگار

یه دونه بود گفته بود A and B رو میشه هم از K1 و هم از K2 استنتاج کرد!
اگه منظور بچه ها این گزینس که به نظر من درست نیست!
A and B رو از K1 نمیشه استنتاج کرد چون هنوز B اضافه نشده که!

منم زدم A^B رو میشه از K2 استنتاج کرد!

متاسف ممحمد اقا خیلی دل افی داری منم این واشتباه زدم جوابش طبق کلید سنجش سال ۹۱ هوش مصنوعی چون سوال تکراری بود میشه a v b
شرمنده ام اما این جوابه و اگر اسم یکنوا ر ومی اورد که نیاورد نامرد میشد A
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۱۰۵
۲۷ بهمن ۱۳۹۲, ۰۶:۱۹ ب.ظ
دوستان عزیز راجی سوال ۸۳ هوش میشه ۳ تا هرس.استدلالم اینه اصلا ما بازه نداریم چون اگه بازه باشه تعداد هرسا زیاد میشه.حالا وقتی بازه نداریم و می خواهیم بیشترین هرسو داشته باشیم الزامی نیست برای چک کردن شاخه ها از شاخه اول شروع کنیم چون هرس الفا و بتا یک پیمایش عمقی هستش و اول شاخه وسط را چک میکنیم که مقداری بیشتر از شاخه های راست و چپ داشته باشه و سپس شاخه سمت چپ را که در ان یک گره هرس میشه و سپس شاخه سمت راستش که دوتا هرس میشه.این استدلال من هستش

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حل و بررسی سوالات مدارمنطقی دکتری ۹۲ گرایش معماری nomad:D ۲۵ ۲۴,۴۵۷ ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ ۱۰:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: masoumeh97
  درخواست کتاب یا جزوه برای ارشد و دکتری هوش مصنوعی H.Mohammadi ۱ ۱,۳۸۴ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۱:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
  بررسی سوالات تخصصی دکتری هوش masoomeh_s ۱ ۲,۰۰۹ ۰۱ اسفند ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: vejdani
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۵۶۱ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  بررسی اعتبار یک مجله برای چاپ مقاله one hacker alone ۰ ۲,۰۳۹ ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  کارنامه های آزمون دکتری هوش مصنوعی ۹۶ robotic1981 ۵ ۷,۸۵۰ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  کتاب های کنکوری ارشد هوش مصنوعی bahar1362 ۰ ۲,۱۷۳ ۱۵ دى ۱۳۹۹ ۱۰:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: bahar1362
  تشریح تست همروندی - بررسی یکی از سوالات سال ۸۲ abji22 ۵ ۴,۷۵۰ ۰۲ دى ۱۳۹۹ ۱۱:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: mohammadasadi1
  مجموعه تمارین و سوالات امتحانی درس طراحی الگوریتم دانشگاه MIT (سال ۲۰۰۰-۲۰۱۲) Farid_Feyzi ۵ ۷,۳۳۹ ۳۰ آبان ۱۳۹۹ ۱۰:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: s-taheri
  بررسی سوالات دکتری isoa ۲ ۲,۶۹۰ ۰۸ آبان ۱۳۹۹ ۰۸:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: RoghayehAlipanahi

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close