زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۳:۲۱ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

پیشنهاد برای شروع یادگیری عملی شبکه

ارسال:
۱۵ بهمن ۱۳۹۲, ۰۹:۳۵ ب.ظ
سلام به دوستان گل مانشتی
بچه ها من میخام شبکه رو به طور عملی یاد بگیرم البته بعد کنکورSmile
نمی دونم از کجا شروع کنم در حد صفر مثبت شبکه بلدم . کلاس و اینا هم هزینه شو ندارم ....
میخام در حدی که برای مثلا شبکه کردن برای یه محیط کاری با نصب نرم افزار های مختلف رو شبکه و نرم افزارهای ضروری برای شبکه و.... یاد بگیرم. فکر کنم همون network+ میشه . سرچ زدم و کلی منبع پیدا کردم . اما اگه یه منبع خوب ( فیلم pdf )برای شروع سراغ دارید( که اول راه بیراهه نرم و وقتم سر خوندن مطالبی که نیاز نیست تلف نشه )معرفی کنید خوشحال میشم و پیشاپیش از کمک تون ممنونم .
با ارزوی موفقیت برای همهی دوستان گلمSmile
۵
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: minami , saeidkhan , nazanin-82
ارسال:
۱۸ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۲۷ ق.ظ
RE: پیشنهاد برای شروع یادگیری عملی شبکه
دوستان گرامی HuhHuhHuhHuhHuh
مثله همیشه منتظر جواباتون هستمSmile
۰
۰
ارسال:
۱۸ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۳ ق.ظ
سیلابس ها رو از سایت
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
بگیر و خودت مطالعه کن
هر جا هم گیر کردی استاد GOOGLE هست تا دلتم بخواد در مورد هر بخشش فیلم و مقاله هست
بهترین راه همینه که خودت شروع کنی.

هی ایـــــــــــــــــــــــــــــــــزد...
Angel
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mahshid1383 , masume_ml , minami , tayebe68
ارسال:
۱۸ بهمن ۱۳۹۲, ۰۱:۵۲ ب.ظ
آموزش های تعاملی ..

learninweb.com

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

خ خوبه
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mahshid1383 , masume_ml , minami , sepid
ارسال:
۱۹ بهمن ۱۳۹۲, ۱۰:۱۳ ق.ظ
دوستان اگه بخواید به کاردانی ها یه موسسه غیر انتفاعی درس کارگاه شبکه های محلی کامپیوتری یه واحدی رو تدریس کنید چه نرم افزاری را تدریس می کنید؟؟؟؟؟؟ دقت کنید پرسیدم یه واحد عملی.... پس تئوری نمیخوام

در برابر خورشید و ماه، بر انجام دادن کاری اراده می کنم که از درون، شادمان ام می کند و دل ام بر آن گواهی می دهد..Wink
۰
۰
ارسال:
۱۹ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۳۲ ق.ظ
دوست عزیز من یه سری جزوه و pdf دارم بعد کنکور براتون میذارم حتمنی، البته تو نت هم شاید باشن Smile
۰
۰
ارسال:
۱۹ بهمن ۱۳۹۲, ۱۲:۳۴ ب.ظ
(۱۹ بهمن ۱۳۹۲ ۱۰:۱۳ ق.ظ)maryam... نوشته شده توسط:  دوستان اگه بخواید به کاردانی ها یه موسسه غیر انتفاعی درس کارگاه شبکه های محلی کامپیوتری یه واحدی رو تدریس کنید چه نرم افزاری را تدریس می کنید؟؟؟؟؟؟ دقت کنید پرسیدم یه واحد عملی.... پس تئوری نمیخوام

نرم افزار شبیه ساز شبکه های سیسکو

Packet Tracer یک شبیه ساز شبکه های سیسکو است که نه تنها می تواند در بخش آموزشی مورد استفاده قرار گیرد بلکه می تواند شبیه سازی شبکه های کامپیوتری ساده را نیز بر عهده بگیرد. این ابزار توسط شرکت سیسکو سیستم ایجاد شده و به صورت رایگان برای استفاده استادان، دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته شبکه های کامپیوتری سیسکو ارائه شده است. Packet Tracer ابزاری برای یادگیری اصول شبکه و همچنین توسعه مهارت های خاص فن آوری سیسکو برای ارائه به دانش آموزان و معلمان نیز می باشد.
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: maryam... , poorchitsa
ارسال:
۲۲ تیر ۱۳۹۴, ۰۵:۱۷ ب.ظ
سلام دوست عزیز.
من حدود ۶ سال هست که در زمینه شبکه مشغول هستم | اولا یادتون باشه که علم شبکه آنقدر گسترده هست که بدون شرکت در کلاس و ارتباط مداوم با استاد و راهنما، هرگز نمیشه با کتاب و سی دی، حتی مقدار کوچکی از این مسیر را طی کرد و مطمینا به بیراهه خواهیم رفت و وقت و انرژیمون هدر خواهد رفت.

میتونید امتحان کنید، یه کتاب شبکه رو بردارید از اول بخونید، خواهید دید که بعد از گذشت چند صفحه کتاب رو میندازید کنار.

پیشنهاد میکنم هر موسسه ای یا استادی که بهتون معرفی میشه، قبل از ثبت نام، یک جلسه به صورت آزمایشی برید سر کلاسش بشینید و از دانشجویان اون کلاس، کیفیت کار مدرس رو جویا بشید. این بهترین روش پیدا کردن آموزشگاه و مدرس خوب هست.

من خودم به دلیل وسواس زیادی که در این قضیه داشتم، مدرسین مختلفی رو بررسی کردم.

من خودم تمام دوره ها رو (Network+ و MCITP و MCSE 2012 و TMG ) رو با استاد حامد ضرغام که تو موسسه
تدریس میکنند گذروندم و راضی بودم.
کلاسشون همراه با سناریو هست، مطالب رو مرتب و تایپ شده در اختیاد میزارن و رو مباحث مایکروسافت مسلط هستند.

من و بقیه دوستان هر دوره ای که ایشون گذاشتند رو شرکت کردیم و واقعا نتیجه گرفتیم.

البته اساتید خوب زیاد هستند و این خود شما هستید که باید بررسی کنید ببینید که با روش کار کدام مدرس هماهنگ تر هستید.
۰
۳
ارسال:
۲۳ تیر ۱۳۹۴, ۰۱:۱۲ ق.ظ
منم دوره ی سیسکو ccna رو موسسه کندو رفتم و واقعا راضی بودم ولی اینو هم بگما فقط کلاس رفتن کافی نیستاااااا....
۰
۰
ارسال: #۱۰
۲۶ مرداد ۱۳۹۵, ۰۱:۴۱ ب.ظ
اگر می خواین شبکه رو یاد بگیرین به کانال
@VSNetowrk بپیوندید.
۰
۰
ارسال: #۱۱
۲۶ مرداد ۱۳۹۵, ۰۲:۰۰ ب.ظ
(۲۶ مرداد ۱۳۹۵ ۰۱:۴۱ ب.ظ)yagmur0022 نوشته شده توسط:  اگر می خواین شبکه رو یاد بگیرین به کانال
@VSNetowrk بپیوندید.
یعنی اگه تو این کانال بیام متخصص شبکه می شیم !!!!
۰
۰
ارسال: #۱۲
۲۶ مرداد ۱۳۹۵, ۰۹:۱۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ مرداد ۱۳۹۵ ۰۹:۳۹ ب.ظ، توسط darush12.)
(۱۹ بهمن ۱۳۹۲ ۱۰:۱۳ ق.ظ)maryam... نوشته شده توسط:  دوستان اگه بخواید به کاردانی ها یه موسسه غیر انتفاعی درس کارگاه شبکه های محلی کامپیوتری یه واحدی رو تدریس کنید چه نرم افزاری را تدریس می کنید؟؟؟؟؟؟ دقت کنید پرسیدم یه واحد عملی.... پس تئوری نمیخوام

با دوستمون rasoul1990 موافقم؛ نرم افزار cisco packet tracer نرم افزار خوبی هست اما معمولا در "آزمایشگاه مهندسی اینترنت" از این نرم افزار استفاده میشود چون قابلیت کانفیگ کردن انواع سویچ ها و روترها را فراهم میکنه و شما قادر هستید انواع پروتکل ها را امتحان بکنید،
اما به نظرم برای "کارگاه شبکه های محلی کامپیوتری" اگر از cisco packet tracer استفاده میکنید بهتر هست که، کار آشنایی با IP بروی کامپیوترهای مجازی و نهایتا Ping گیری از کامپیوترهای مجازی بهره ببرید و قوانین سابنتینگ را به صورت عملی در نرم افزار پیاده سازی کنید.

حقیقتاً می توانید بدون نرم افزار خاصی نکته های بسیار زیادی را آموزش بدید که امکانش در محیط ویندوز هست، مثل:

* آموزش عملی سوکت زدن و عملی کردن ترتیب رنگ های کابل.

* سناریوهای مختلفی برای POLICY و تبیین و آموزش دقیقش.(با ایجاد چنیدن کاربر روی یک کامپیوتر می توان هزاران سناریو ساخت و لذت برد)

* آشنایی با تک تک سرویس ها ویندوز و تاثیر Start و Stop بودنشون

* آشنایی و طراحی سایت و راه اندازی سایت با IIS درون خود ویندوز و چنیدین سناریو برای امکان بروز کردن سایت از دور و نزدیک با IP هایی مختلف

* آشنایی با روتر و روترینگ بوسیله ی یک کامپیوتری که دو کارت شبکه دارد و ایجاد ارتباط بین کامپیوتر های کلاس و سناریوهای متنوعی برای این بخش

* نوشتن خطوط روت در روتر و چگونگی نوشتنش در محیط CMD

* ایجاد یوزرهای مخلتف و دادن رمزعبورهای یکبار مصرف به آنها برای بالابردن حریم شخصی کاربران

* آموزش دادن مفهوم Quota

و دیگر قابلیتهایی که در ویندوز های معمولی(غیر سرور) هست برای آموزش به علاقه مندان

و نهایتاً آموزش نصب ویندوز سرور، برای این دوره مناسب هست.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: khayyam
ارسال: #۱۳
۲۷ مرداد ۱۳۹۵, ۱۲:۲۴ ق.ظ
این را ببینید ... خالی از لطف نیست

۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کمک برای شروع برنامه نویسی seyed ehsn ۲۱ ۱۴,۰۵۰ ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ ۰۵:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: maryamjafari63
  خرید دیزل ژنراتور یک پیشنهاد عالی برای فرا ا tiaragenerators ۰ ۲۸۵ ۱۷ آبان ۱۴۰۲ ۰۱:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: tiaragenerators
  شروع کار و اشتغال زایی در اصناف الکتریکی تهران nikikalhor ۰ ۷۴۲ ۲۶ دى ۱۴۰۱ ۱۲:۰۷ ق.ظ
آخرین ارسال: nikikalhor
  شروع کار و اشتغال زایی در اصناف الکتریکی تهران nikikalhor ۰ ۶۵۹ ۲۶ دى ۱۴۰۱ ۱۲:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: nikikalhor
  بهترین منبع برای درس شبکه ارشد msnmkh ۲ ۱,۱۸۹ ۱۲ دى ۱۴۰۱ ۱۲:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: پشتکار
  شروع به تدریس reyhaneh ۴ ۳,۲۱۴ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  کتاب تست برای شبکه hamid_p ۰ ۱,۳۲۶ ۲۵ مهر ۱۴۰۰ ۱۱:۴۵ ق.ظ
آخرین ارسال: hamid_p
  ۷ قانون طلایی یادگیری آسان مکالمه زبان انگلیسی morweb ۱۲ ۱۰,۹۲۰ ۰۶ خرداد ۱۴۰۰ ۰۳:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: cyruskingsolomon
  رودمپی برای یادگیری برنامه نویسی Doctorwho ۰ ۱,۵۳۹ ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۱:۲۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Doctorwho
  پیشنهاد نام برای سلسه گفتگوها با افراد مختلف Doctorwho ۰ ۱,۳۹۲ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۳۹ ق.ظ
آخرین ارسال: Doctorwho

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close