زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۱:۵۱ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

بحث و برسسی آزمون آخر پارسه (جامع دوم) :)

ارسال: #۴۶
۱۱ بهمن ۱۳۹۲, ۰۴:۵۵ ب.ظ
RE: بحث و برسسی آزمون آخر پارسه (جامع دوم) :)
(۱۱ بهمن ۱۳۹۲ ۰۲:۳۴ ب.ظ)e.sharmi نوشته شده توسط:  
(11 بهمن ۱۳۹۲ ۰۲:۳۰ ب.ظ)Fot30 نوشته شده توسط:  سلام
سوال ۹۱ من نفهمیدم جواب پارسه رو...
سوال ۹۲ هم یه شوخی مسخره بود،چرا که تو مثالی که خودش زده با همون t0میشه انجامش داد که دیگه نیاز به t1 نیست..
سوال ۹۳ هم گزینه ۳ جواب صحیح هستش بنظرم..
شاهکار هم سوال ۱۰۴ بود که سطح نرمال رابطه R خودش گفته ۲nfهستش اما منظورش سطح نرمال مطلوب بوده انگار ، وگرنه رابطه Rدر سطح ۲NFقرار دارد. بعد از تجزیه ۳NF میشه.
کل تخصصی نرم پارسه ۱ طرف
سوال ۱۰۰ یه طرف
قشنگ بود ....

کلا مزخرف بود...
دوستان همه موفق و موید باشید..
سوال ۹۱ رو جواب پارسه رو نخوندم ولی خودم درست زدم . مشکلی نداره.
۹۲ هم خب پارسه هم درست گفته دیگه ، یه دونه متغییر کافیه.

خود پارسه برای محاسبه a+b*cاز دو تا متغییر استفاده کرده،چون گفنه نمیشه همزمان یک متغیر روش عملیات انجام بشه و همزمان توش مقداری ریخته بشه،طبیعی که با یک متغییر نمیشه،اگه اگه اون روشی که شما حل کردی و چون درست حل کردید میفرماید حل پارسه درسته،اینطور نیست دقت کنید بیشتر...
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۴۷
۱۱ بهمن ۱۳۹۲, ۰۴:۵۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ بهمن ۱۳۹۲ ۰۵:۱۰ ب.ظ، توسط Riemann.)
(۱۱ بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۲۳ ب.ظ)zahra2012 نوشته شده توسط:  ون قانون وسط و اینا رو گرفتم اینم غلط زدم
بعله دیگه چون حریصانه نیست! داینامیکه!

ولی من واقعن موندم این کامپایلر غیر از فصل پارس بقیه فصلا رو چیکار کنیم!

سوال ۱۰۱ هم به نظر من تویO n میشه حلش کرد چون مبنای الگوریتم مرتب سازی توپولیژیک بر DFS هست و کافی هست ما توی dfs مون هر بار واسه یک یال یه سوال بپرسیم که در کل مرتبه سوال پرسیدن میشه اندازه همون dfs که اگه با لیست مجاورت پیاده شده باشه میشه O n اگر ماتریس که میشه n^2 سوال ۱۰۰ هم که توی کتاب دکتر قدسی بود فکر کنم منم هیچ وقت نخوندمش :دی سوال ۹۹ خیلی چیپ بود حوصله خوندنش رو هم نداشتم، سوال ۹۷ هم سوال فوق العاده حفظی هستش و حلش که کرده فکر کنم ما نمیتونیم از لگاریتم توابع هیچ نتیجه ای بگیریم!
۰
۰
ارسال: #۴۸
۱۱ بهمن ۱۳۹۲, ۰۵:۱۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ بهمن ۱۳۹۲ ۰۵:۲۳ ب.ظ، توسط e.shrm.)
(۱۱ بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۵۵ ب.ظ)Fot30 نوشته شده توسط:  
(11 بهمن ۱۳۹۲ ۰۲:۳۴ ب.ظ)e.sharmi نوشته شده توسط:  سوال ۹۱ رو جواب پارسه رو نخوندم ولی خودم درست زدم . مشکلی نداره.
۹۲ هم خب پارسه هم درست گفته دیگه ، یه دونه متغییر کافیه.

خود پارسه برای محاسبه a+b*cاز دو تا متغییر استفاده کرده،چون گفنه نمیشه همزمان یک متغیر روش عملیات انجام بشه و همزمان توش مقداری ریخته بشه،طبیعی که با یک متغییر نمیشه،اگه اگه اون روشی که شما حل کردی و چون درست حل کردید میفرماید حل پارسه درسته،اینطور نیست دقت کنید بیشتر...
این جمله رو که میگید پارسه گفته ، یعنی کتاب پارسه؟
اگر گفته اشتباه گفته.
با اطمینان اینو میگم. مطابق کلیه مراجع. و البته سوالات کنکور.
اساسا بحث همزمانی در این مثالی که شما گفتید مطرح نیست. ابتدا ضرب انجام میشه و تموم میشه و بعد حاصل با a جمع میشه.
--------------------------------------
دیدم مازندران زدید کنجکاو شدم شهرتون رو بدونم ، همشهری میباشیم که! Smile
موفق باشید.

گر نگهدار من آن است که من می دانم
شیشه را در بغل سنگ نگه می دارد
۱
۰
ارسال: #۴۹
۱۱ بهمن ۱۳۹۲, ۰۵:۱۹ ب.ظ
(۱۱ بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۵۵ ب.ظ)Fot30 نوشته شده توسط:  خود پارسه برای محاسبه a+b*cاز دو تا متغییر استفاده کرده،چون گفنه نمیشه همزمان یک متغیر روش عملیات انجام بشه و همزمان توش مقداری ریخته بشه،طبیعی که با یک متغییر نمیشه،اگه اگه اون روشی که شما حل کردی و چون درست حل کردید میفرماید حل پارسه درسته،اینطور نیست دقت کنید بیشتر...
بنده مشکلی توی استفاده از یک متغیر نمیبینم! اگه منظورتون توی یک کلاک هست درسته ولی بعضی دستورا توی بیش از یک کلاک انجام میشن
۰
۰
ارسال: #۵۰
۱۱ بهمن ۱۳۹۲, ۰۵:۲۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ بهمن ۱۳۹۲ ۰۵:۲۵ ب.ظ، توسط iammiti.)
:دی
دوستان سوال ۹۲ کلان شوخی طراح بوده با افرادی مثل من که شاید کامپایلر نخوندن :|
خودش واسه یه جمع از دوتا متغیر استفاده کرده ! تو مثالی که زده..چطور جواب با یکی محاسبه کرده؟
همش میگم این feragmentation کجا دیدم :| الان یادم اومد تو سیستم عامل بود

I am not suffering. I am struggling. Struggling to be part of things, to stay connected to whom I was once.
۰
۰
ارسال: #۵۱
۱۱ بهمن ۱۳۹۲, ۰۵:۲۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ بهمن ۱۳۹۲ ۰۷:۰۶ ب.ظ، توسط firouziam.)
(۱۱ بهمن ۱۳۹۲ ۰۵:۱۵ ب.ظ)e.sharmi نوشته شده توسط:  این جمله رو که میگید پارسه گفته ، یعنی کتاب پارسه؟
اگر گفته اشتباه گفته.
اساسا بحث همزمانی در این مثالی که شما گفتید مطرح نیست. ابتدا ضرب انجام میشه و تموم میشه و بعد حاصل با a جمع میشه.

فک کنم دوستمون منظورشون نکته ایه که تو صورت سوال گفته(یعنی واسه محاسبه a+b*c از دوتا متغیر استفاده کرده-راست میگن منم دقت نکردم) وقتی تو صورت سوال اینجوری مینویسن یعنی اینکه همزمان نمیشه از همین متغیر هم خوند وهم توش نوشت، اما با توجه به نمونه سوالایی که من حل کردم و مخصوصا نمونه سالای اخیر(که البته تو همشون این نکته رو اینجوری نگفتن و صریح گفتن که میشه واسه این عبارت از یه متغیر استفاده کرد) فک کردم اینم داره همونو میگه... البته خودمم همون با یه متغیر بدست آورد
ولی کلا این نکات زیر اینجور سوالا مهمه! تو ۸۹ هم یه سوال اینجوری داشتیم که یه نکته تو صورت سوالش داد و همون ترتیب بررسی عبارات رو یکم تغییر میداد

راستی یکی اگه حکمت این fragmentation رو تو اینجور سوالای زباله و ... فهمید به ما هم بگه، آخه وقتی من نمیفهمم قالب بندی حافظه چجوریه، از کجا بفهمم که تخصیص حافظه به این صورت پارگی ایجاد میکنه یا نه! عجبا!!!
۰
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۵۲
۱۱ بهمن ۱۳۹۲, ۰۵:۲۷ ب.ظ
(۱۱ بهمن ۱۳۹۲ ۰۵:۲۴ ب.ظ)iammiti نوشته شده توسط:  خودش واسه یه جمع از دوتا متغیر استفاده کرده ! تو مثالی که زده..چطور جواب با یکی محاسبه کرده؟
این واسه من خیلی طبیعی هست که بایه متغیر حساب بشه! دوستان یه مشکل دارن و اون اینه که سرجلسه خیلی فکر میکنن! و هین فکر کردن زیاد هم باعث میشه که به شک بیافتید و درست رو غلط کنیم! در کل سرجلسه هرچی دیدی درسته همونو بزن خلاص
۰
۰
ارسال: #۵۳
۱۱ بهمن ۱۳۹۲, ۰۵:۳۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ بهمن ۱۳۹۲ ۰۵:۳۶ ب.ظ، توسط e.shrm.)
(۱۱ بهمن ۱۳۹۲ ۰۵:۲۶ ب.ظ)firouziam نوشته شده توسط:  
(11 بهمن ۱۳۹۲ ۰۵:۱۵ ب.ظ)e.sharmi نوشته شده توسط:  این جمله رو که میگید پارسه گفته ، یعنی کتاب پارسه؟
اگر گفته اشتباه گفته.

فک کنم دوستمون منظورشون نکته ایه که تو صورت سوال گفته(یعنی واسه محاسبه a+b*c از دوتا متغیر استفاده کرده-راست میگن منم دقت نکردم) وقتی تو صورت سوال اینجوری مینویسن یعنی اینکه همزمان نمیشه از همین متغیر هم خوند وهم توش نوشت، اما با توجه به نمونه سوالایی که من حل کردم و مخصوصا نمونه سالای اخیر(که البته تو همشون این نکته رو اینجوری نگفتن و صریح گفتن که میشه واسه این عبارت از یه متغیر استفاده کرد) فک کردم اینم داره همونو میگه...
ولی کلا این نکات زیر اینجور سوالا مهمه! تو ۸۹ هم یه سوال اینجوری داشتیم که یه نکته تو صورت سوالش داد و همون ترتیب بررسی عبارات رو یکم تغییر میداد

راستی یکی اگه حکمت این fragmentation رو تو اینجور سوالای زباله و ... فهمید به ما هم بگه، آخه وقتی من نمیفهمم قالب بندی حافظه چجوریه، از کجا بفهمم که تخصیص حافظه به این صورت پارگی ایجاد میکنه یا نه! عجبا!!!
خیر . اتفاقا به عمد اینجوری دادند.
سوال فرم کلی دستورات سه آدرسه رو گفته ، هیچ لزومی نداره پیاده سازی بهینه اون رو بهمون نشون داده باشند.
در مورد fragmentation
مفهومش دقیقا همون چیزیه که تو سیستم عامل داشتیم. که اینجا هم وقتی تخصیص حافظه از نوع پویا باشه ممکنه اتفاق بیوفته.
malloc هم به معنی حافظه پویا هست.
اینجا هم مطابق همون سیستم عامل دو نوع fragmentation داریم. داخلی و خارحی .
با فرض اینکه حافظه ها پشت هم اختصاص داده شده باشند ، با آزاد کردن Q عملا شکاف ایجاد شده. این البته تحلیل خودمه.

۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: هاتف
ارسال: #۵۴
۱۱ بهمن ۱۳۹۲, ۰۵:۳۴ ب.ظ
(۱۱ بهمن ۱۳۹۲ ۰۵:۱۹ ب.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  
(11 بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۵۵ ب.ظ)Fot30 نوشته شده توسط:  خود پارسه برای محاسبه a+b*cاز دو تا متغییر استفاده کرده،چون گفنه نمیشه همزمان یک متغیر روش عملیات انجام بشه و همزمان توش مقداری ریخته بشه،طبیعی که با یک متغییر نمیشه،اگه اگه اون روشی که شما حل کردی و چون درست حل کردید میفرماید حل پارسه درسته،اینطور نیست دقت کنید بیشتر...
بنده مشکلی توی استفاده از یک متغیر نمیبینم! اگه منظورتون توی یک کلاک هست درسته ولی بعضی دستورا توی بیش از یک کلاک انجام میشن

تو خود سوال از دو تا حافظه موقت استفاده کرده بود، وگرنه با یکی هیچ مشکلی نداره و حل میشه.
منم براساس همین گزینه ۲ رو زدم. که میبینم خودش از یکی استفاده کرده. HuhAngry

سوال ۹۶ هم به نظرم با ارجاع میشه ۲/۲/۴/۲/۴ که تو گزینه ها نبود. اما من براساس نزدیکترین. ۴ رو زدمSmile
سوال ۶۹ هم همون ۵ میشه بنظرم.
سوال ۶۳ منطقی هم بنظرم اشتباه.
۰
۰
ارسال: #۵۵
۱۱ بهمن ۱۳۹۲, ۰۵:۴۴ ب.ظ
(۱۱ بهمن ۱۳۹۲ ۰۵:۳۲ ب.ظ)e.sharmi نوشته شده توسط:  مفهومش دقیقا همون چیزیه که تو سیستم عامل داشتیم. که اینجا هم وقتی تخصیص حافظه از نوع پویا باشه ممکنه اتفاق بیوفته.
با فرض اینکه حافظه ها پشت هم اختصاص داده شده باشند ، با آزاد کردن Q عملا شکاف ایجاد شده. این البته تحلیل خودمه.

مفهومشو میدونم، تحلیل خودمم همینه ولی واسه اینکه اندازه بلاک های حافظه(همون صفحات) رو نمیدونستم شک دارم که آیا منظورش همینه یا نکته ی دیگه ای داره. البته به یه نحوی میشه گفت همیشه تکه تکه شدگی ایجاد میشه(چه داخلی چه خارجی) چه تو تخصیص حافظه(چون اندازه ها متفاوت هست) و چه تو آزاد سازی (چون داره خونه وسطی رو آزاد میکنه)
۰
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۵۶
۱۱ بهمن ۱۳۹۲, ۰۵:۴۷ ب.ظ
یه چیزی رو ابهام دارم
به نظرتون منظورش از self start چیه توی سوال ۶۲؟
۰
۰
ارسال: #۵۷
۱۱ بهمن ۱۳۹۲, ۰۵:۵۲ ب.ظ
(۱۱ بهمن ۱۳۹۲ ۰۵:۴۷ ب.ظ)۳۰noohe نوشته شده توسط:  به نظرتون منظورش از self start چیه توی سوال ۶۲؟
یعنی اگه از یک عددی خارج از اون دنباله شورع کنه بعد از یک مدتی دوباره درست میشماره مثلا ۷ بعد میره ۰ و دوباره درست مشماره
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ۳۰noohe
ارسال: #۵۸
۱۱ بهمن ۱۳۹۲, ۰۵:۵۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ بهمن ۱۳۹۲ ۰۶:۰۸ ب.ظ، توسط zahra2012.)
(۱۱ بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۵۸ ب.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  
(11 بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۲۳ ب.ظ)zahra2012 نوشته شده توسط:  ون قانون وسط و اینا رو گرفتم اینم غلط زدم
بعله دیگه چون حریصانه نیست! داینامیکه!

ولی من واقعن موندم این کامپایلر غیر از فصل پارس بقیه فصلا رو چیکار کنیم!

سوال ۱۰۱ هم به نظر من تویO n میشه حلش کرد چون مبنای الگوریتم مرتب سازی توپولیژیک بر DFS هست و کافی هست ما توی dfs مون هر بار واسه یک یال یه سوال بپرسیم که در کل مرتبه سوال پرسیدن میشه اندازه همون dfs که اگه با لیست مجاورت پیاده شده باشه میشه O n اگر ماتریس که میشه n^2 سوال ۱۰۰ هم که توی کتاب دکتر قدسی بود فکر کنم منم هیچ وقت نخوندمش :دی سوال ۹۹ خیلی چیپ بود حوصله خوندنش رو هم نداشتم، سوال ۹۷ هم سوال فوق العاده حفظی هستش و حلش که کرده فکر کنم ما نمیتونیم از لگاریتم توابع هیچ نتیجه ای بگیریم!

بله درسته ولی چون اصولا درس در میاد من دیگه ادامش ندادم راستش حوصلم نیومد ولی تو کنکور دیگه این خبرا نیست Sleepy

(۱۱ بهمن ۱۳۹۲ ۰۵:۳۲ ب.ظ)e.sharmi نوشته شده توسط:  
(11 بهمن ۱۳۹۲ ۰۵:۲۶ ب.ظ)firouziam نوشته شده توسط:  
(11 بهمن ۱۳۹۲ ۰۵:۱۵ ب.ظ)e.sharmi نوشته شده توسط:  این جمله رو که میگید پارسه گفته ، یعنی کتاب پارسه؟
اگر گفته اشتباه گفته.

فک کنم دوستمون منظورشون نکته ایه که تو صورت سوال گفته(یعنی واسه محاسبه a+b*c از دوتا متغیر استفاده کرده-راست میگن منم دقت نکردم) وقتی تو صورت سوال اینجوری مینویسن یعنی اینکه همزمان نمیشه از همین متغیر هم خوند وهم توش نوشت، اما با توجه به نمونه سوالایی که من حل کردم و مخصوصا نمونه سالای اخیر(که البته تو همشون این نکته رو اینجوری نگفتن و صریح گفتن که میشه واسه این عبارت از یه متغیر استفاده کرد) فک کردم اینم داره همونو میگه...

خیر . اتفاقا به عمد اینجوری دادند.
سوال فرم کلی دستورات سه آدرسه رو گفته ، هیچ لزومی نداره پیاده سازی بهینه اون رو بهمون نشون داده باشند.
در مورد fragmentation
مفهومش دقیقا همون چیزیه که تو سیستم عامل داشتیم. که اینجا هم وقتی تخصیص حافظه از نوع پویا باشه ممکنه اتفاق بیوفته.

منم دقیقا همین تحلیل رو کردم و گزینه چهار رو زدم Exclamation

در مورد سوال ۳۵ آمار نظری ندارین؟
۰
۰
ارسال: #۵۹
۱۱ بهمن ۱۳۹۲, ۰۶:۰۶ ب.ظ
دوستان سوال ۹۹ الگوریتم! نخندید خب!
من سوالای سخت رو حل میکنم آسونا رو غلط میزنم! کارمه! :دی
مگه همیشه اونکه اندیس وسطش بزرگتره رو نمیزاریم وسط بعد مرحله به مرحله جلو نمیریم؟
من هیچ وقت تعداد ضرب کل گزینه ها رو حساب نمیکردم.
همیشه باید حساب کنیم ؟

۰
۰
ارسال: #۶۰
۱۱ بهمن ۱۳۹۲, ۰۶:۱۰ ب.ظ
دوستان زبان های مستقل از متن معین در اجتماع بسته نیستند چرا پس سوال ۵۵ ب درسته؟؟HuhHuh
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  درخواست ارائه تکمیل ظرفیت دکتری نیمسال دوم دانشگاه ازاد alireza6660 ۱ ۳,۹۴۴ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  بحث در مورد نتایج اولیه ازمون دکتری ۹۲ mkiani ۳۷ ۳۰,۳۳۶ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۱۹ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
Smile فروش کتابهای دست دوم و ارزان آمادگی ارشد انفورماتیک پزشکی qizilbash ۱ ۴,۳۰۲ ۲۸ آبان ۱۳۹۹ ۱۱:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: zeilabi69
  بحث و تبادل نظر راجع به نرم افزارهای شبیه سازی -Ali- ۱۶۸ ۱۰۲,۵۲۳ ۲۸ خرداد ۱۳۹۹ ۰۴:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: bahareh
  خرید کتابهای دست دوم پوران پژوهش همه دروس ارشد فناوری اطلاعات sherwod7 ۳ ۵,۲۲۹ ۲۱ دى ۱۳۹۸ ۰۸:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: roxana.r
  برنامه‌ی جامع واسه زبان blackhalo1989 ۴۲ ۳۴,۹۱۶ ۲۳ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Distance
  بحث و بررسی پیرامون بیگ بنگ و شکل گیری حیات marvelous ۳ ۵۹ ۰۱ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  درج عبارت "نوبت دوم" در مدرک دکتری siiib70 ۳ ۳,۶۳۸ ۲۸ مهر ۱۳۹۸ ۰۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  بحث و بررسی سوالات کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر ۹۸ The BesT ۱۷ ۱۱,۹۱۲ ۱۷ تیر ۱۳۹۸ ۰۸:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: abolfazl pepco
  فروش کتابهای انفورماتیک پزشکی دست دوم sahar bano ۶ ۶,۲۴۹ ۱۶ خرداد ۱۳۹۸ ۰۲:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: parya67

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close