زمان کنونی: ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۸:۵۳ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

بحث و تبادل نظر در مورد گرایش هوش مصنوعی ؟

ارسال:
۲۱ دى ۱۳۹۲, ۰۱:۳۱ ب.ظ
سلام
این موضوع رو ساختم تا کسانی که دوست دارند برای ادامه تحصیل گرایش هوش مصنوعی رو انتخاب کنند بیشتر با این گرایش آشنا شوند
خودم هم دوست دارم برای ادامه تحصیل برم این گرایش
اول خودم سوالاتمو می پرسم :
۱/شریف تو هوش بهتره یا امیر کبیر؟
۲/خودم بچه شیرازم سطح علمی دانشگاه شیراز چطوره؟
۳/آیا راسته که می گن این گرایش پل ارتباطی بین برق و کامپیوتره؟
۴/کدام از دروس برق رو می گذرونیم؟
۵/علت اینکه می گن هوش سخت تر از نرم هست چیه ؟
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: artmiss
ارسال:
۲۱ دى ۱۳۹۲, ۰۳:۳۱ ب.ظ
شهریار جان ممنون از طرح سوال مفیدت تحقیق میکنم بهت جواب میدم
۱
۰
ارسال:
۲۱ دى ۱۳۹۲, ۰۷:۱۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ دى ۱۳۹۲ ۰۷:۱۹ ب.ظ، توسط Breeze.)
من یه بار این سوالا رو جواب دادم .. بازم میشه جواب بدم ؟ Big Grin نمره اضافه هم داره ؟؟! Tongue

[تصویر:  2hpj6v9.png]
۰
۰
ارسال:
۲۱ دى ۱۳۹۲, ۰۷:۲۲ ب.ظ
کلا این تاپیک رو باز کردم که فقط در مورد AI صحبت کنیم
اسمش هست بحث و تبادل نظر یک سوال کوچک نیست هرکی سوالی داره می تونه بپرسه
۰
۰
ارسال:
۲۱ دى ۱۳۹۲, ۰۹:۱۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ دى ۱۳۹۲ ۰۲:۱۹ ق.ظ، توسط انرژی مثبت.)
عموما تاپیک های این جوری فقط در زمان ایجاد مفیدن و با گذشت زمان دیگه زیاد کاربرد نداره چون درش در مورد همه چی صحبت می شه از خود رشته و دانشگاه ها و ... گرفته تا... و در اینده اگر کسی بخواد در این مورد بدونه باید مثلا ۲۰ صفحه تاپیک رو بره جلو و در نهایت شاید به هدفش برسه شایدم نه!

در حال حاضر برای دانشگاه ها تاپیک های جداگونه وجود داره. برای اینده شغلی تاپیک داریم. یا تاپیک های مثل تاپیک ای زیر :

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

در هر صورت مواردی که بیان شد طبق تجربه هست. در مانشت عموما سعی شده تفکیک انجام بشه تا دسترسی و جستجو راحت تر باشه و این چنین تاپیک هایی تقریبا فقط در زمانی که جلو میرن مفیدن!!!

عشق صیدیست که تیرت به خطا هم برود/لذتش کنج دلت تا به ابد خواهد ماند
۰
۰
ارسال:
۲۱ دى ۱۳۹۲, ۱۰:۲۰ ب.ظ
آره شما درست می گید اینجا صحبت در مورد گرایش هوش هست و هرکسی تجربیاتش رو می گه و اگه کسی سوالی داشت می پرسه
۰
۰
ارسال:
۲۱ دى ۱۳۹۲, ۱۱:۳۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ دى ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ، توسط shahryar711.)
یعنی سطح هوش مصنوعی شیراز از امیر کبیر بالاتره واقعا ؟

یک سوال دیگه مثلا می گن هوش مصنوعی مثلا در صنایع نظامی کاربرد های زیادی داره آیا مثلا کسی تو هوش مصنوعی کارش درست باشه آِا می تونه همچین جاهایی استخدام بشه و می تونه مثلا فلان وسیله که با هوش مصنوعی ساخته شده بسازه
۰
۰
ارسال:
۲۲ دى ۱۳۹۲, ۱۲:۱۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ دى ۱۳۹۲ ۱۲:۵۱ ق.ظ، توسط Breeze.)
دانشگاه امیرکبیر به علت حضور اساتیدی مثل آقای دکتر میبدی ( پدر اتوماتای ایران) و پروفسور منهاج ( دانشمند نمونه جهان در سال ۲۰۰۴ در زمینه تخصص فازی) و اساتید بزرگی مثل دکتر فائز ، در زمینه ی هوش مصنوعی بالاترین rank رو در بین دانشگاههای دولتی دارن .
اینایی که من میگم اثبات شده اس .. فقط کافیه اسمشون رو سرچ کنید متوجه صحت این موضوع میشید .

در زمینه ی پردازش سیگنال ، کنترل فازی و... هوش و برق با هم وجه اشتراک خیلی زیادی دارن .. هوش مصنوعی با رشته مهندسی پزشکی هم خیلی خوب میتونه join بشه .

این لینک درمورد مسابقات هوش مصنوعی امیر کبیر هستش . دانشگاه شریف فقط یک مقاو اورده .. مقایسه کنید :

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

البته این فقط یک نمونه است .. از این موارد زیاد هستش .. سرچ کنید ..

۱
۰
ارسال:
۲۲ دى ۱۳۹۲, ۰۲:۰۲ ق.ظ
یسری گرایش ها مثل الگوریتم های تکاملی داره که بیشتر روی بهینه سازی الگوریتم ها کار میکنه ! گرایش پردازش تصویر داره که تو صنایع نظامی و امنیتی خیلی پرکاربرده . مطمئنا اگه کار کنی تو این زمینه وزارت دفاع هم میتونی بری . گرایش پردازش صوت هم برای وزارت دفاع و مخابرات و ... استفاده میشه !

پل ارتباطی بین برق و کامپیوتر هم میتونه باشه ، به هرحال گرایش الکترونیک با الگوریتم های هوشمند گره خورده . مثل دوربینهای پردازش تصویر و ... کلا هر سخت افزاری که قابلیت هوشمندسازی داشته باشه !
۰
۰
ارسال: #۱۰
۲۲ دى ۱۳۹۲, ۰۲:۱۶ ق.ظ
آخرین رتبه قبولی برای
شریف
امیرکبیر
شیراز
چنده می دونم هر سال ظرفیت ها کم و زیاد می شه ؟
۰
۰
ارسال: #۱۱
۲۲ دى ۱۳۹۲, ۱۰:۱۵ ب.ظ
RE: بحث و تبادل نظر در مورد گرایش هوش مصنوعی ؟
(۲۲ دى ۱۳۹۲ ۰۲:۱۶ ق.ظ)shahryar711 نوشته شده توسط:  آخرین رتبه قبولی برای
شریف
امیرکبیر
شیراز
چنده می دونم هر سال ظرفیت ها کم و زیاد می شه ؟

آقا کسی جواب سوال منو نمی دونه؟
اقا مثلا می گن ارشد هوش از ارشد نرم سخت تره برای دکتری هم ارشد هوش از نرک سخت تر می شه؟
۰
۰
ارسال: #۱۲
۲۵ دى ۱۳۹۲, ۰۳:۱۷ ق.ظ
(۲۲ دى ۱۳۹۲ ۱۲:۱۹ ق.ظ)Breeze نوشته شده توسط:  مثل آقای دکتر میبدی ( پدر اتوماتای ایران) و پروفسور منهاج ( دانشمند نمونه جهان در سال ۲۰۰۴ در زمینه تخصص فازی) و اساتید بزرگی مثل دکتر فائز ، در زمینه ی هوش مصنوعی بالاترین rank رو در بین دانشگاههای دولتی دارن .
این عزیزان آیا دیگر در دانشگاه فعال میباشند و یا به آلبوم خاطرات پیوسته اند؟
(۲۲ دى ۱۳۹۲ ۱۰:۱۵ ب.ظ)shahryar711 نوشته شده توسط:  اقا مثلا می گن ارشد هوش از ارشد نرم سخت تره برای دکتری هم ارشد هوش از نرک سخت تر می شه؟
این سختی نسبی هستش و خیلی ربط به دانشگاه داره!
فاز دکتری خیلی فرق میکنه اونم توی ایران، به نظر من شما به جای این که درگیر این حاشیه ها بشی بهتره انرژیت رو بزاری بری یه جای خوب، اگه شریف و تهران رفتی که ۱۰۰% تصمیم میگیری بری خارج! چون اونجا میبینی که چه خبره و چقدر فضا بازه.

گرایش هوش و نرم هم کلا ربط به استادی داره که باهاش کار میکنی! ولی این چیزی که من دیدم جنبه ریاضی گرایش هوش خیلی بشتره و بازم میگم شما میتونی مثلا نرم افزار تو حوزه تست نرم افزار کار کنی یا مثلا سیستمی کار کنی و یا روی الگوریتم و این چیزا درگیر بشی.
کلا همه چی ربط به استاد داره و همین و بس، مثلا شریف چه آدمایی داره، شیراز هم که من هستم انصافا توی هوش چنتا استاد خوب داره که واقعن خیلی کارشون درسته.
۱
۰
ارسال: #۱۳
۲۵ دى ۱۳۹۲, ۰۹:۰۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ دى ۱۳۹۲ ۱۱:۵۵ ق.ظ، توسط Breeze.)
(۲۵ دى ۱۳۹۲ ۰۳:۱۷ ق.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  این عزیزان آیا دیگر در دانشگاه فعال میباشند و یا به آلبوم خاطرات پیوسته اند؟
خیر . با اجازه ی شما بیش از حد هم فعال هستند ... اساتید خیلی به نام دیگه ای هم هستند . میتونید زحمت بکشید یه سر ناقابل تشریف ببرید سایت دانشگاه و لیست اعضای هیئت علمی رو ببینید .

۱
۰
ارسال: #۱۴
۰۷ بهمن ۱۳۹۲, ۰۳:۲۷ ب.ظ
سلام
اقا من رفتم سایت آزمون برای ثبت نام دانشگاه آزاد بعد رفتم ببینم که تو گرایش های مهندسی کامپیوتر کدام دانشگاهها هست بعد دیدم که یک گرایش هست هوش مصنوعی و یک گرایش هست رباتیک و هوش مصنوعی این دو تا چه تفاووتی با هم دارند؟
۰
۰
ارسال: #۱۵
۰۷ بهمن ۱۳۹۲, ۰۴:۳۸ ب.ظ
(۰۷ بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۲۷ ب.ظ)shahryar711 نوشته شده توسط:  هوش مصنوعی
به نظرم بهتره! رباتیک خیلی مسخره هست! شما بری هوش خیلی بهتره! حداقل رباتیک زیر مجموعه هوش میشه ولی عکسش نه :دی
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Breeze

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حل و بررسی سوالات مدارمنطقی دکتری ۹۲ گرایش معماری nomad:D ۲۵ ۲۴,۴۱۸ ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ ۱۰:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: masoumeh97
  دانلود سوالات تخصصی گرایش فناوری اطلاعات آزمون دکتری ۹۱(کد ۲۳۵۸) Lonely Palm ۲ ۵,۹۷۷ ۲۶ دى ۱۴۰۲ ۰۲:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  گرایش های علوم کامپیوتر alisaaa ۴ ۳,۷۶۵ ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ۰۴:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: hashemhamidi
  درخواست کتاب یا جزوه برای ارشد و دکتری هوش مصنوعی H.Mohammadi ۱ ۱,۳۷۸ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۱:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
  نظر شما راجب بهترین موسسه برای کنکور ارشد کامپیوتر vahid_sh@hotmail.com ۶۵ ۴۰,۲۶۴ ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ ۱۲:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Hadi7590
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۵۴۶ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  نظر در رابطه با استاد داور علیصا ۰ ۱,۴۹۶ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۶:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  دانشگاه صنعتی اصفهان یا گرایش معماری امیرکبیر sima84 ۰ ۱,۸۲۸ ۱۶ شهریور ۱۴۰۰ ۰۳:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
  منابع آزمون دکتری گرایش تجارت الکترونیک wskf ۳ ۶,۱۰۷ ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۰:۱۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Ametrine
  کارنامه های آزمون دکتری هوش مصنوعی ۹۶ robotic1981 ۵ ۷,۸۴۱ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close