زمان کنونی: ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۲:۵۸ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

انتخاب رشته علوم کامپیوتر

ارسال: #۱۶
۰۶ خرداد ۱۳۹۰, ۰۸:۱۴ ب.ظ
سلام خدمت همه بچه های گل میخواستم ببینم جریان این چیه آخه تو سنجش رتبه یه نفری زده ۱۰۲۴ از ۱۴۰۰ نفر البته تو قسمت دولتی‌ها حالا این چه جوریاست که سر هم ۳۰۰ و خورده ای میخواهد...حالا این دفترچه اش رو داده دست من واسش انتخاب رشته کنم اولویت اول بین شبانه و روزانه چی بزنم که احتمال که فکر هم نکنم داشته باشه ....اگه کسی کمکی میتونه بکنه بگه حیفه آخه این طرف الان سربازی تشریف دارن حداقل یه جوری بشه نجات پیدا کنه
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: ali_computer69
ارسال: #۱۷
۰۶ خرداد ۱۳۹۰, ۰۹:۰۱ ب.ظ
RE: انتخاب رشته علوم کامپیوتر
(۰۶ خرداد ۱۳۹۰ ۰۸:۱۴ ب.ظ)mamasani نوشته شده توسط:  سلام خدمت همه بچه های گل میخواستم ببینم جریان این چیه آخه تو سنجش رتبه یه نفری زده ۱۰۲۴ از ۱۴۰۰ نفر البته تو قسمت دولتی‌ها حالا این چه جوریاست که سر هم ۳۰۰ و خورده ای میخواهد...حالا این دفترچه اش رو داده دست من واسش انتخاب رشته کنم اولویت اول بین شبانه و روزانه چی بزنم که احتمال که فکر هم نکنم داشته باشه ....اگه کسی کمکی میتونه بکنه بگه حیفه آخه این طرف الان سربازی تشریف دارن حداقل یه جوری بشه نجات پیدا کنه

دوست عزیز بعید میدونم با رتبه ۱۰۲۴ روزانه و شبانه بیاره بعید که نه غیر ممکن.شاید بین الملل بیاره.حالا براش بزن اگه مشکل مالی نداره مجازی و بین الملل بزن احتمال داره بیاره.ولی بین الملل هزینش خیلی بالاس چیزی حدود هر ترم ۲۳۰۰۰۰۰۰ بدون خوابگاه و...اینکه اینقدر سنجش مجاز کرده برا دلخوشیه داوطلباس که رشته های بین المللا یه جوری پر کنه.
۰
۰
ارسال: #۱۸
۰۷ خرداد ۱۳۹۰, ۰۲:۲۴ ب.ظ
دوستان متخصص یک سوالی کسی می دونه با رتبه ۴۷۸ علوم کامپیوتر مجازی می شه قبول شد یا نه؟
۰
۰
ارسال: #۱۹
۰۷ خرداد ۱۳۹۰, ۰۴:۲۳ ب.ظ
ممنون از پاسختون
من باتوجه به اینکه احتمال زیاد میتونم روزانه بهشتی رو بیارم،بنظرتون بهتره که اول شبانه‌ها شریف و تهران و امیرکبیر رو بزنم وبعد بهشتی؟
من هزینه شهریه برام مهم نیست،اما نداشتن خوابگاه واسم مشکل سازه.یعنی به هیچ عنوان خوابگاه به شبانه‌ها نمیدن؟حتی اگر چندبرابر هزینه ای که روزانه‌ها میدن بپردازیم؟
۰
۰
ارسال: #۲۰
۰۷ خرداد ۱۳۹۰, ۰۴:۲۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ خرداد ۱۳۹۰ ۰۴:۲۷ ب.ظ، توسط ف.ش.)
(۰۷ خرداد ۱۳۹۰ ۰۴:۲۳ ب.ظ)tinatanha66 نوشته شده توسط:  ممنون از پاسختون
من باتوجه به اینکه احتمال زیاد میتونم روزانه بهشتی رو بیارم،بنظرتون بهتره که اول شبانه‌ها شریف و تهران و امیرکبیر رو بزنم وبعد بهشتی؟
من هزینه شهریه برام مهم نیست،اما نداشتن خوابگاه واسم مشکل سازه.یعنی به هیچ عنوان خوابگاه به شبانه‌ها نمیدن؟حتی اگر چندبرابر هزینه ای که روزانه‌ها میدن بپردازیم؟
من خوابگاه رو نمیدونم اما شبانه شریف و تهران بهتر از روزانه شهید بهشتی هست.
حتی یک نفر که ارشد برق شهید بهشتی خوندن به من گفتن که شبانه تهران و شریف رو قبل از روزانه امیرکبیر بزن اما من بعیده که شبانه بزنم .

If your success is not on your own terms, if it looks good to the world but does not feel good in your heart, it is not success at all.
(Anna Quindlen)
۰
۰
ارسال: #۲۱
۰۷ خرداد ۱۳۹۰, ۰۶:۲۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ خرداد ۱۳۹۰ ۰۶:۲۹ ب.ظ، توسط delta.)
(۰۷ خرداد ۱۳۹۰ ۰۴:۲۳ ب.ظ)tinatanha66 نوشته شده توسط:  ممنون از پاسختون

معلومه که شبانه شریف و امیر کبیر بهتر.از لحاظ خوابگاه هم باید پول بدی حل میشه.حتی اگه دانشگاه هم خوابگاه نده از این خوابگاههای خصوصی پر تو تهران.البته اینم بگم بعضی دانشگاهها مینویسن که خوابگاه نمیدن من شنیدم که حتی به مجازی‌ها هم خوابگاه دادن
(۰۷ خرداد ۱۳۹۰ ۰۲:۲۴ ب.ظ)Nazanin90 نوشته شده توسط:  دوستان متخصص یک سوالی کسی می دونه با رتبه ۴۷۸ علوم کامپیوتر مجازی می شه قبول شد یا نه؟

به احتمال بالای ۹۰ درصد اره
۰
۰
ارسال: #۲۲
۰۷ خرداد ۱۳۹۰, ۱۰:۴۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ خرداد ۱۳۹۰ ۱۰:۴۳ ق.ظ، توسط ف.ش.)
من کارنامه نهایی پارسال یکی از دوستان پذیرفته شده رو تحلیل کردم و به این نتیجه رسیدم که سال پیش رتبه های زیر میتونستن قبول بشن:

روزانه:
شریف‌: رتبه های زیر ۲۴ حتما قبول شدن و حداکثر رتبه ۳۷ تونسته قبول بشه.( یعنی در خوشبینانه ترین حالت)
امیرکبیر سیستم های کامپیوتری: رتبه های زیر ۷ حتما قبول شدن و حداکثر رتبه ۲۹ تونسته قبول بشه.( یعنی در خوشبینانه ترین حالت)
امیرکبیر سیستم های هوشمند:رتبه های زیر ۲۲ حتما قبول شدن و حداکثر رتبه ۴۲ تونسته قبول بشه.( یعنی در خوشبینانه ترین حالت)
امیرکبیر نظریه محاسبات: رتبه های زیر ۲۴ حتما قبول شدن و حداکثر رتبه ۴۶ تونسته قبول بشه.( یعنی در خوشبینانه ترین حالت)

تهران‌: رتبه ۵۳ میتونسته قبول بشه.( یعنی در خوشبینانه ترین حالت)

رتبه های گفته شده در ذیل میتونسته آخرین رتبه قبولی باشه (در بدترین حالت) اما احتمال اینکه رتبه های بالاتر هم قبول شده باشند هست:

شهید بهشتی: رتبه ۶۹ میتونسته قبول بشه.
تربیت مدرس‌: رتبه ۷۳ میتونسته قبول بشه.
یزد‌: رتبه ۱۰۳ میتونسته قبول بشه.
کرمان: رتبه ۱۱۹ میتونسته قبول بشه. (فاقد خوابگاه بوده)
تبریز‌: رتبه ۹۳ میتونسته قبول بشه.
شبانه:
شریف‌: رتبه ۷۰ میتونسته قبول بشه.
امیرکبیر سیستم های کامپیوتری‌: رتبه ۷۶ میتونسته قبول بشه.
امیرکبیر سیستم های هوشمند‌: رتبه ۵۴ میتونسته قبول بشه.
امیرکبیر گرایش نظریه محاسبات‌: رتبه ۸۰ میتونسته قبول بشه.
تهران‌: رتبه ۸۱ میتونسته قبول بشه.
شهید بهشتی: رتبه ۸۰ میتونسته قبول بشه.

If your success is not on your own terms, if it looks good to the world but does not feel good in your heart, it is not success at all.
(Anna Quindlen)
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: delta , emran6630 , mehrdel2002 , ali_computer69 , eliazad
ارسال: #۲۳
۰۷ خرداد ۱۳۹۰, ۱۱:۲۲ ب.ظ
یه سوال خانم افاق اینجا که گفتید مثلا تبریز ۹۳ یعنی اخرین فرد قبولی تو کارنامه دوستتون دقیقا زده ۹۳ ؟؟؟
۰
۰
ارسال: #۲۴
۰۷ خرداد ۱۳۹۰, ۱۱:۳۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ خرداد ۱۳۹۰ ۱۲:۰۴ ق.ظ، توسط ف.ش.)
(۰۷ خرداد ۱۳۹۰ ۱۱:۲۲ ب.ظ)delta نوشته شده توسط:  یه سوال خانم افاق اینجا که گفتید مثلا تبریز ۹۳ یعنی اخرین فرد قبولی تو کارنامه دوستتون دقیقا زده ۹۳ ؟؟؟
نه اخرین رتبه قبولی توی همه کارنامه‌ها یکی هست من با توجه به اینکه دوستم رتبه اش x بوده و نفر y‌ام بین انتخاب کننده‌ها بوده به این نتایج رسیدم.

مثلا توی کارنامه آخرین رتبه قبولی واسه تبریز ۵۷ هست یعنی از بین اون افرادی که این کد رو انتخاب کردن ۵۷ امین نفر قبول شده یعنی نفرات قبلی یا در همین کد یا در کدهایی که براشون اولویت بیشتری داشته
پذیرفته شدند.

دوست من رتبش x هست و در این کد نفر y ‌ام آخرین نفر قبولی هم ۵۷ پس [tex]57-y[/tex] بعد از دوست من قبول شدن یعنی عدد بدست اومده رو با x جمع کنید ولی ممکنه همه افراد بعد از اون رتبه این کد رو انتخاب نکرده باشند پس رتبه های بیشتر هم میتونند قبول بشن و این بستگی به افرادی داره که این رشته رو انتخاب میکنند.ولی رتبه ای که حتما میتونسته قبول بشه [tex]57-y x[/tex] هست.
البته اگر y<x باشه این نتیجه رو میتونیم بگیریم .

اگر y>x باشه حالت حداکثری رو به ما میده مثل روزانه شریف که گفتم حداکثر ۳۷ بوده.
مثلا یه نفر با رتبه ۳۰ توی یک کد نفر ۲۰‌ام و آخرین رتبه قبولی هم ۳۵ بوده.

پس ۱۵ امین نفر بعد از رتبه ۳۰ میتونسته قبول بشه خوب ممکنه رتبه ۴۵ باشه یا ۴۶ یا ....( این بستگی داره که چه رتبه های بعد از ۳۰ این کد رو انتخاب کرده باشند)

حالا اگه رتبه طرف ۳۰ باشه و توی اون کد نفر ۲۰‌ام باشه و آخرین رتبه قبولی ۱۰ باشه.

خوب این یعنی ۱۰ نفر قبل اون شخص هم قبول نشدن حالا بستگی داره این ۱۰ نفر چه رتبه هایی باشن. در خوشبینانه ترین حالت این ۱۰ نفر رتبه های ۲۰-۳۰ هستن پس حداکثر رتبه قبول شده ۲۰ هست.
اما حتی ممکنه آخرین رتبه قبولی ۱۰ باشه !!!

(Anna Quindlen)
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: emran6630 , delta , salahi154 , ali_computer69
ارسال: #۲۵
۰۸ خرداد ۱۳۹۰, ۰۸:۳۱ ق.ظ
راه گشای بسیار خوبیه برای علوم کامپیوتر‌ها
چون منابع اطلاعاتی قبولی سال قبل خیلی کمه

بسیار مفید بود
خیلی ممنون

اینگونــه زندگــی کنیـم :
سـاده امّا زیبــا
مصمـم امّا بی خیـال
متواضـع امّا سربلنـد
مهربـان امّا جـدی
سبـز امّا بی ریـا
عــاشق امّا عــاقل
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ف.ش , ali_computer69
ارسال: #۲۶
۰۸ خرداد ۱۳۹۰, ۰۸:۴۱ ق.ظ
سلام.اگه شبانه قبول بشیم نریم برای سال دیگه محرومیت داره دوستان؟
۰
۰
ارسال: #۲۷
۰۸ خرداد ۱۳۹۰, ۰۸:۵۴ ق.ظ
فقط روزانه محرومیت داره
بقیه موارد اشکالی نداره

اینگونــه زندگــی کنیـم :
سـاده امّا زیبــا
مصمـم امّا بی خیـال
متواضـع امّا سربلنـد
مهربـان امّا جـدی
سبـز امّا بی ریـا
عــاشق امّا عــاقل
۰
۰
ارسال: #۲۸
۰۸ خرداد ۱۳۹۰, ۰۹:۳۱ ق.ظ
حالا من یه جور دیگه حساب میکنم افاق جان بعد شما با رتبه دوستتم حساب کن ببین درست میشه یا نه.این کارنامه ای که مربوط به رتبه ۳۶۰ سال گذشته هست را در نظر میگیریم.قسمتی که مربوط به رتبه داوطلب هست از رتبه واقعی کمتر که برای این داوطلب برای دانشگاه تربیت مدرس زده ۲۸۸/خب در واقع عدد۳۶۰/۱/۲۵=۲۸۸ و رتبه اخرین فرد قبولم زده ۴۶ .خب حالا برای امسال در نظر میگیریم.فرض میکنیم که یکی رتبش شده ۸۰ حالا اگه ۸۰/۱/۲۵=۶۴ که به ۴۶ نرسید و قبول نمیشه.اگه یکی شده باشه ۵۰ میشه ۴۰ که حتما قبول میشه البته مثلا اگه بعد از تقسیم شد ۵۰ بازم قبول میشه چون یه تعداد کمی بالاترم قبول میشه حالا شما با رتبه دوستتون حساب کنید ببینید چقدر جواب میده.
۰
۰
ارسال: #۲۹
۰۸ خرداد ۱۳۹۰, ۱۰:۴۵ ق.ظ
به نظر من استدلال آفاق جون به واقعیت نزدیکتر هست و اصلا نمیشه رو ضرب و تقسیم و جمع و تفریق به نتیجه خاصی رسید.با توجه به اینکه این رشته یک رشته شناور هست و تعدادی که اصلا معلوم نیست چندنفرن تو رشته مهندسی پذیرفته میشن و علائق بچه‌ها باهم فرق میکنه،نمیشه اینطور به استنتاج دقیقی رسید.نهایتا میشه یه بازه ای تعیین کرد،مثل همون چیزی که افاق جون گفتند.ولی یادمون باشه اصلا نمیشه رو حساب رتبه‌ها وکارنامه های پارسال به قطعیت رسید که امسال هم دقیقا همون اتفاق بیفته.چون امسال علاوه براینکه ظرفیت‌ها تغییر کرده،معلوم نیست کسایی که تو این رشته رتبه اوردن چجوری انتخاب رشته میکنن.بنظر من فقط باید با اولویت علائق انتخاب رشته کرد ومنتظر موند تا ببینیم شهریور،سرنوشت واسه هرکدوممون چی رقم میزنه و سعی کنیم تا اون موقع به همدیگه روحیه بدیم.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ف.ش , salahi154 , ali_computer69
ارسال: #۳۰
۰۸ خرداد ۱۳۹۰, ۱۰:۵۲ ق.ظ
به نظر شما دانشگاه دامغان ارزش رفتن داره من لیست استاداشا نگاه میکردم برا علوم همه فوق لیسانس داشتن شهرم خیلی کوچیکه ۸۴۰۰۰ نفر جمعیت اسمشم دانشگاه علوم پایه هست ۵ تا رشته علوم پایه بیشتر نداره به نظر من که مهندسی دانشا قبل این رشته بزنیم ارزش داره
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  گرایش های علوم کامپیوتر alisaaa ۴ ۳,۷۱۹ ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ۰۴:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: hashemhamidi
  علوم کامپیوتر شریف یا نرم افزار تهران؟ ۴L1R3Z4 ۴۴ ۲۸,۴۸۹ ۰۶ شهریور ۱۴۰۲ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: moeinbahari
  کارشناس دادگستری رشته کامپیوتر sepid ۰ ۸۵۸ ۲۵ تیر ۱۴۰۱ ۰۱:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: sepid
  رشته ای مهندسی کامپیوتر sanjeshserv1 ۰ ۱,۰۴۳ ۰۲ تیر ۱۴۰۱ ۰۴:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: sanjeshserv1
  کمک فوری برای مصاحبه استخدامی رشته هنراموزی کامپیوتر hamide.m ۳ ۳,۹۹۸ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
Wink انتخاب رشته شانی ۱۰ ۴,۵۳۹ ۱۲ شهریور ۱۴۰۰ ۰۴:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
  رتبه ۵۴ علوم کامپیوتر و ۷۶ ریاضی ارشد ۱۴۰۰ Computer92 ۰ ۲,۰۳۰ ۰۸ شهریور ۱۴۰۰ ۰۹:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: Computer92
Lightbulb مراحل دقیق انتخاب رشته ی کنکور دکتری (۱۴۰۰) Mr. Rezaei ۶ ۳,۵۴۸ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۵:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: cpt.mazi
  انتخاب رشته و مصاحبه دکترا هوش مصنوعی۱۴۰۰ ۱neda ۴ ۳,۵۹۹ ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: cpt.mazi
Video انتخاب رشته ... Amir-Reza ۵ ۳,۰۵۷ ۰۳ مهر ۱۳۹۹ ۱۱:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: kambiz

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close