زمان کنونی: ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۴:۱۵ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

تغییر پارگرافهاوصفحه بندی فایلPDF بدون تغییر در متن رابا چی انجام بدهم؟پیج میکر خوبه؟

ارسال:
۲۱ آبان ۱۳۹۲, ۰۴:۱۷ ب.ظ
تغییر پارگرافهاوصفحه بندی فایلPDF بدون تغییر در متن رابا چی انجام بدهم؟پیج میکر خوبه؟
سلام
یه فایل پی دی اف دارم که حدود ۴۰۰ صفحه است. اشکالش اینه که در یه کادر کوچک وسط صفحه متن هست و بقیه اش سفیده.
من میخوام اون کادر کوچک را بزرگ کنم تا متن درشت تر بشه و در عین حال صفحه بندی را تغییر بدم تا هر دو صفحه بیاد تو یه صفحه.
در عین حال میخوام اینکار بسرعت انجام بشه نه اینکه وقت زیادی صرف بشه.

اول سعی کردم متن را از PDF بیارم تو word ولی چیز مناسبی از آب در نیومد و متن بهم ریخت و از فارسی خارج شد.

بنظرم میرسه شاید پیج میکر این مشکل را بسادگی حل کنه. آیا درست میگم؟
راه حل دیگه ای دارید.؟
دقت فرمایید که نمیخوام صفحه صفحه اینکار را بکنم چون اونجوری وقت زیادی میخواد. صفحه صفحه مثلا با نرم افزار گرافیکی میشه مثلا" فتو شاپ ولی خیلی وقت میگیره.

از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر ............ یادگاری که در این گنبد دوار بماند..
.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۲۱ آبان ۱۳۹۲, ۰۵:۲۲ ب.ظ
RE: تغییر پارگرافهاوصفحه بندی فایلPDF بدون تغییر در متن رابا چی انجام بدهم؟پیج میکر خوبه؟
سلام
تنها طی سه حرکت می تونید با تبدیل مجدد پی دی افتون به پی دی اف این کار رو انجام بدید

مقدمه : من با استفاده از نرم افزار PrimoPDF فایل هام رو پی دی اف می کنم که کانورتر پرینتر رو به لیست پرینتر ها اضافه می کنه و امکان انتخابش از طریق پنجره چاپ در هر برنامه ای ممکن میشه لذا تنها با انتخاب گزینه پرینت و انتخاب PrimoPDF به عنوان پرینتر این کار رو انجام میده . از طریق سایر نرم افزار های تبدیل به پی دی اف که به لیست پرینتر ها اضافه میشن هم به شکل زیر می تونید استفاده کنید (لینک دانلود نرم افزار رو هم در آخر براتون گذاشتم)

حرکت اول : شما فایلتون رو در آکروبات ریدر باز میکنید و پس از انتخاب پرینتر پی دی اف (مثلا برای من pdf primo ) از لیست پرینترها ، دکمه properties رو بزنید بعد در تب layout دکمه advanced و از بخش papersize اندازه کاغذ رو به اندازه مد نظرتون تغییر میدید (طوری که حاشیه مد نظر حذف بشه) در لیست اندازه ها باید گزینه postscript papersize رو انتخاب کنید تا بتونید دستی اندازه بدید
بعد در صفحه اصلی چاپ گزینه auto rotate and center رو تیک میزنید. دقت کنید در این حالت باید در صفحه اصلی چاپ page scaling رو none تنظیم باشه تا شما در پریویو سمت راست ببنید حاشیه تون خاکستری شده
در نهایت اوکی رو میزنید تا فایل جدیدتون بدون حاشیه اضافه ایجاد بشه
نکته : اگر از نرم افزار PrimoPDF استفاده کنید وقتی اوکی رو میزنید برنامه primo براتون باز میشه که فقط از منوی بالاش بالا گزینه print و در نهایت دکمه create pdf رو بزنید . مسیر رو هم همینجا می تونید مشخص کنید

فایل اولیه حاوی محتوا در مرکز صفحه :
sample source file.pdf
اندازه فایل: ۱۱۲/۹۶ KB

تصاویر به ترتیب انتخاب گزینه ها :
برای مرحله اول

فایل نتیجه عملیات تغییر سایز :
resized-file.pdf
اندازه فایل: ۹۳/۸۶ KB

حرکت دوم : فایل PDF حاصل از پرینت مرحله ۱ رو باز کرده و به بخش چاپ میرید . این بار (طبق مراحل قبل) صفحه رو روی A4 تنظیم کرده (a4 در لیست هست) و در صفحه اصلی چاپ، گزینه fit to printable area رو از قسمت page scaling انتخاب کنید و پرینت کنید

حرکت سوم: اینک ه دوباره فایل حاصل از مرحله ۲ رو رو باز کنید و در صفحه چاپ از قسمت page scaling گزینه multiple page per sheet رو بزنید و تعداد رو ۲ انتخاب کنید و پرینت نهایی رو انجام بدید
*** در این مرحله دیگه اگر می خواهید رو کاغذ هم پرینت کنید دیگه می تونید به جای پرنتر پی دی اف پرینتر خودتون رو انتخاب کنید

لینک دانلود نرم افزار primoPDF :

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

Smile
 سپاس‌گزاری شده توسط: Fardad-A
ارسال:
۲۱ آبان ۱۳۹۲, ۰۶:۵۰ ب.ظ
RE: تغییر پارگرافهاوصفحه بندی فایلPDF بدون تغییر در متن رابا چی انجام بدهم؟پیج میکر خوبه؟
سلام.
می توانید به این طریق که در ادامه توضیح می دهم عمل کنید. این کار و کارهای پیچیده تر از این را بارها از این طریق انجام داده ام و از سرعت بالا و کیفیت خوبی هم خوردار است.
نرم افزار های لازم :
- Adobe Acrobat Perofessional یا هر نرم افزار خواندن فایل های PDF که قابلیت تغییر هم دارد.
- Microsoft Office Picture Manager 2007 یا بالاتر که با نصب بسته Office احتمالا نصب خواهد شد.

مراحل کار :
- با استفاده از Adobe، فایل PDF را به مجموعه ای از فایل های عکس تبدیل کنید. معمولا گزینه ای برای این کار در قسمت Export وجود دارد.
- picture manager را باز کنید و در قسمت میانبر ها، آدرس فولدر حاصل از قسمت قبل رو بدید.
- همه عکس های فولدر را انتخاب کنید و از منوی Edit، گزینه Crop را انتخاب کنید. به این طریق، می توانید ناحیه متن را انتخاب کنید و این کار را یکباره بر روی همه عکس ها اعمال کنید.
- نهایتا از عکس های حاصل، در قالب A4، با هر توزیع دلخواهی، Print بگیرید

البته می تونید فایل را در اختیار من قرار بدید و بفرمایید که می خواهید چطور باشد تا کمتر چند ساعت، تحویل دهم.
ارسال:
۲۱ آبان ۱۳۹۲, ۰۷:۰۴ ب.ظ
غیر از نظر دوستان ، راه دیگه ای که هست این که با نرم افزار Nitro ( ترجیحا ور‍‍ژن ۹ ) و با گزینه to image همه فایل رو عکس بکنید .
بعد هم در word به صورت عکس بیارید و تغییرات مد نظرتون رو انجام بدید .
ارسال:
۲۱ آبان ۱۳۹۲, ۰۷:۱۱ ب.ظ
احتمالا فایل تون روی برگه a5 تنظیم شده بوده. دو صفحه رو تو یک A4 پرینت کنید شاید درست بشه.
نظر منم اینه:
پرینت رو که زدید روی دکمه Properties کلیک کنید
از بخش Orientation افقی و عمودی بودن رو مشخص کنید و از Layout option تعداد صفحاتی که در یک برگ میخواید پرینت بشه رو انتخاب کنید.

دو صفحه اول فایل تون رو تستی پرینت بگیرید،ببیند درست شده یا نه.
ارسال:
۲۱ آبان ۱۳۹۲, ۰۸:۵۵ ب.ظ
ممنونم از همه دوستان . ولی من همان بعد از ظهر راه حل خانم goodwishes را دیدم و خیلی تعجب کردم چرا تو منوهای Adobe prox10 که داشتم بعضی چیزهایش نبود. رفتم یه دی وی دی حاوی همه محصولات adobe را گرفتم. اون primopdf اش که اصلا" کار نکرد ولی یه برنامه ای بنام PDF-Xchange viewer داشت که منوهایش شبیه منوهایی هست که خانم goodwishes گفتند و البته یه چیزای اضافی هم داشت و مشکل بهمان طریقی که گفته اند حل شد.
البته من بقیه راه حلها را هم تجربه میکنم که حل بشه.

ممنونم از همه دوستان .
راستش من یه پرینتر hp دارم که همراه نرم افزار درایورش یه دی وی دی بود که باهاش این کارها خیلی راحت انجام میشد ولی نمیشد فایل تغییر یافته را گرفت .هر نوع تغییری میخواستیم میشد داد و فرستاد که پرینتر بگیره.
چند وقتی هست که پرینتره بدلیل مشکلاتی از انتفاع خارج شده و من پرینتهام را میدم بیرون میگیرند و لازمه که تنظیمش کنم چون او فقط پرینت میکنه.
بهر حال ممنونم از همه دوستانی که زحمت کشیدند و وقت گذاشتن و راهنمایی کردند.

البته یکی از دوستان هم گفت پیج میکر حل میکنه . من نداشتمش که امتحان کنم.

از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر ............ یادگاری که در این گنبد دوار بماند..
.
 سپاس‌گزاری شده توسط: good-wishes , Morris , SaMiRa.e
ارسال:
۲۱ آبان ۱۳۹۲, ۰۹:۰۶ ب.ظ
(۲۱ آبان ۱۳۹۲ ۰۸:۵۵ ب.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  مشکل بهمان طریقی که گفته اند حل شد.
البته من بقیه راه حلها را هم تجربه میکنم که حل بشه.
ببخشید من متوجه نشدم الان حل شد ؟ یا قراره حل بشه ؟! در نقل قولتون دو جمله متفاوت اومده

من آکروبات ریدرم ۹ بود پریمو هم همون نسخه که لینکش رو دادم بود نمیدونم چرا برا شما پریمو کار نکرده . پریمو رو باید نصب میکردیدا

پ.ن: آقا فکر نکنید سیستم من مربوط به عهد قجر هست که این شکلیه ها (شکل ویندوز ۹۸ Tongue ) ! من گرافیکش رو پایین آوردم که برنامه های سنگین کار می کنم سرعتم بالاتر باشه .
ارسال:
۲۱ آبان ۱۳۹۲, ۰۹:۲۶ ب.ظ
(۲۱ آبان ۱۳۹۲ ۰۹:۲۰ ب.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  حل شد.
منظورم این بود که بقیه اش را هم بد نیست داشته باشم.
primio شما را دانلود نکردم از اون دی وی دی نصب کردم که کار نکرد. شما لینک را بایدبعدا" گذاشته باشید.چون اول ندیدم.
خب خدا رو شکر
بله برخی عکس ها و لینک رو بعدا اضافه کردم تا وقتی میایید ابهامی وجود نداشته باشه و زودتر به نتیجه برسید

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  سوال در مورد صفحه بندی در سیستم عامل Azadam ۱ ۱,۵۴۶ ۱۳ دى ۱۴۰۰ ۱۱:۰۴ ق.ظ
آخرین ارسال: Azadam
  دانشگاه های پزشکی رو برای رشته انفورماتیک چطوری اولویت بندی کنم ؟ mrpool ۷ ۸,۳۷۰ ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ ۰۱:۵۲ ق.ظ
آخرین ارسال: hossein1991
  دکتری بدون آزمون wskf ۱ ۲,۱۵۴ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  متن به هم ریخته در نرم افزار Notepad HAMID3F ۱۵ ۲۱,۱۲۷ ۱۷ شهریور ۱۳۹۹ ۰۸:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: rezasedghi100
  تغییر رشته برای کنکور rezap13 ۰ ۱,۶۲۵ ۰۴ شهریور ۱۳۹۹ ۱۲:۲۰ ب.ظ
آخرین ارسال: rezap13
  انتقال داده از ص a به ص b بدون php با js amirmtf ۰ ۱,۹۷۴ ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۲:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: amirmtf
  کسب درآمد از طریق ارزهای دیجیتال بدون سرمایه alem1 ۰ ۳,۰۵۸ ۱۰ فروردین ۱۳۹۹ ۱۰:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: alem1
  انجام پایان نامه برای داده کاوی استقرایی روی FIM ویافتن ARM با دوتا یا بیشتر CUDA GPU zaliabbass ۲ ۴,۰۲۸ ۰۶ اسفند ۱۳۹۸ ۰۸:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: bankabzar
  برنامه ریزی و کارهایی که باید انجام بدم fatemesoleimani ۲۰۸ ۶۲,۸۳۳ ۰۲ اسفند ۱۳۹۸ ۱۱:۵۱ ق.ظ
آخرین ارسال: فاطمه سلیمانی
  تغییر رشته از ریاضی به علوم کامپیوتر در ارشد Fghs ۳ ۴,۸۷۷ ۲۱ دى ۱۳۹۸ ۰۵:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: parisa1140

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close