زمان کنونی: ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۰:۴۰ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

مساله ی نبود انگیزه برای شروعی دوباره

ارسال:
۱۰ آبان ۱۳۹۲, ۰۲:۳۰ ق.ظ
به نام حق
سلام به تمام دوستان مانشتی
موضوعی که خیلی وقت هست برام پیش اومده و میخوام از شما کمک بگیرم، این هست که:
من پارسال در کنکور شرکت کردم. کارنامه ام رو هم در پیوست میارم. سال دومی بود که می خوندم. حدود دو ماه مونده به کنکور شروع کردم و عمیقا همه درسا رو خوندم. برای همین امسال برام سخته بخوام شروع کنم. چون میام کتاب رو جلوم باز می کنم و همش میگم من که اینها رو بلدم!!!!!! Dodgy
پارسال حدود ۱۰ روز مونده به کنکور، دور دومم شروع شد. همه درسا رو خوب خوندم ولی متاسفانه درس نرم افزار با اینکه دور اول خوب خوندم و خلاصه کردم، نرسیدم تماما بخونم. نتیجه این شد که ۴ تا از سوالات نرم افزار که دقیقا کپی متن بود نتونستم بزنم Sad
با اینکه دیر شروع کردم. اما همه درسا رو به اندازه ای که خونده بودم سر جلسه زدم، اما همین نرم افزار کار رو خراب کرد
الان لطفا هرکس می تونه راهنمایی کنه که چطور استارت بزنم، خوشحال میشم. چون یک معمای بزرگ شده برام و متاسفانه دارم وقت رو از دست میدم. میخوام حتما روزانه تهران قبول بشم و میدونم که نیاز به رتبه زیر ۱۰۰ داره. اما این بی انگیزه بودن داره اذیتم میکنه Confused
اگر کتاب خوب انگیزشی می شناسید، حتما معرفی کنید
نمی دونم این چیزی که نوشتم، ربطی داشت به این سرفصل یا نه! به هرحال اگر ربط نداشت ببخشید شما Big Grin
ممنون از همه Shy

فایل‌(های) پیوست شده

۳
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: hamid88
ارسال:
۱۳ آبان ۱۳۹۲, ۰۳:۳۵ ب.ظ
سلام به نظر من شما اگه درسی رو خوب بلدید(اون قدر که کتابو از حفظید!) تستا رو کار کنین. یا اینکه منابعی غیر از اونایی که خوندید رو مطالعه کنید. ولی همیشه هر قدرم که کتابا رو بخونی بازم کلی نکته داره. Huh خیلی از درسا هم از یاد آدم میره. من جای شما باشم اگه بشه ۱۰ درو هر کدومو می خونم! Big Grin

چیزهای مورد علاقه من در زندگی هزینه مالی برای من ندارند. کاملا مشخص است که تنها منبع با ارزشی که ما داریم زمان است.

- استیو جابز
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: م. رجبی
ارسال:
۱۳ آبان ۱۳۹۲, ۰۵:۲۵ ب.ظ
ممنون از جواب تون. نه حفظ نیستم ولی مطلب رو خوب فهمیدم و همش به خودم میگم اگر قرار بر اینه که فقط بشینم حفظ کنم پس میذارم برای نزدیک کنکور که خوب بتونم حفظ کنم. موضوع دیگه هم اینه که من از درس حفظی نرم افزار ضربه خوردم. که نتونستم دور دوم بخونم. اما شما هم درست میگید. شاید اگه برم سراغ تست ها، و ببینم که بعضی رو نمی تونم بزنم، این اعتماد به نفسم کمی بیاد پایین :-) دروس ضریب ۴ رو هم به اهمون اندازه که خونده بودم، تونستم تو کنکور بزنم که البته درصدم رو، جوابهاش اشتباه آورد پایین. ولی درکل مساله مهم اینه که آشفته ام!!!!!!! :-( و شروع مجدد سخته برام. میرم سراغ راه حل شما ببینم چی میشه بازم ممنون
۰
۰
ارسال:
۱۵ آبان ۱۳۹۲, ۰۴:۰۵ ب.ظ
اینکه شما به درسا مسلطید خوبه پس بهتره بیشتر و بیشتر و بیشتر بف فکر تست و تمرین باشید چون با حل تسته که شما می تونید چیزهایی رو که یاد گرفتید بسنجید
حتی چیزهایی هم که بلد نیستید خیلی راحت میتونید با حل تست یادشون بگیرید
فقط نیاز به تمرین تکرار داره همین
تلاش کنین مطمئنن موفق میشید

برای چیزهایی که میخوایم بجنگیم، تلاش کنیم، سختی بکشیم و تا بهش نرسیدیم از پا ننشینیم
حتی اگه چندین و چند بار شکست خوردیم
به ادیسون نگاه کن...!!!
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Nasi Be , م. رجبی
ارسال:
۱۵ آبان ۱۳۹۲, ۰۵:۴۲ ب.ظ
من هم امسال بعد از نتایج شهریور حال شمارو داشتم البته خ خ بدتر
حالم از کنکور و کتاب و حتی رشته کامپیوتر بهم میخورد و فکر میکردم هیچ وقت دوباره انگیزه خوندن رو پیدا نمیکنم و اگرهم بخوام بخونم میرم سراغ انفورماتیک.
من اواسط مهر کم کم پذیرفتم که قبول نشدم! و اگه میخوام ارشد قبول شم تنها راهم اینه که باز بخونم واسه همین تصمیم گرفتم از کتابهایی که دوستشون دارم و راحت هستن شروع کنم. یه روز رفتم کتاب سیستم عامل که بهش علاقه دارم باز کردم و یه مقداری خوندم دیگه اون روز هیچ کتابی نخوندم چون خوشم نمیومد روزهای بعد هم باز همین کارو انجام دادم و یواش یواش کتابها اضافه شدن.سعی کردم اصلا به زور سراغ کتابی نرم ولی همین شروع باعث شد باز برگردم به جو کنکور والان دارم با جدیت میخونم امیدوارم شماهم کم کم شروع کنی.
البته حفظ کردن کار اشتباهیه سعی کنید بفهمید چی میخونید اینجوری بیشتر از اون درس لذت میبرید.

ریشه ی اعتقاد از آنجا خشک می شود
که بخواهند تحمیلش کنند...

باید دنبال شادی ها گشت، غمها خودشان ما را پیدا می کنند
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ایزدی , م. رجبی
ارسال:
۱۵ آبان ۱۳۹۲, ۰۹:۴۷ ب.ظ
amin و maryam از جواب شما ممنونم. با حرف تون موافقم
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: maryam.raz , amin750
ارسال:
۱۵ آبان ۱۳۹۲, ۱۱:۱۰ ب.ظ
من هم دقیقا همین جور بودم!! تا آخر تابستون تو شک بودم بعدش که یکم خوب شدم و از اون حال و هوا در اومدم !! هر کاااااری کردم نمیتونستم بخونم!!!! بی دلیل!!!! به قول شما خیلی آشفته بودم!! حتی بعضی وقتا اشکم در می اومد!!!
اصلا هیچ انگیزه ای نداشتم که برم طرف کتاب!!
خدا رو شکر امروز ۳ ساعتی رفتم کتابخونه، هم یکم خوندم هم حالم بهتر شد
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ایزدی , م. رجبی
ارسال:
۱۵ آبان ۱۳۹۲, ۱۱:۴۲ ب.ظ
آره کتابخونه عالیه. پارسال هم که این حالت رو داشتم رفتم کتابخونه افتادم رو غلتک درس خوندن. اما امسال چون میرم سرکار از ساعت ۸:۳۰ تا ۲:۳۰! برام سخته کتاب خونه رفتن و عملا امکان پذیر نیست. شاید بهتر باشه دیگه نرم سرکار بشینم درس بخونم
به هرحال مرسی از شما zeinab
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: zeinab
ارسال:
۱۶ آبان ۱۳۹۲, ۰۲:۵۸ ق.ظ
ایشالا همه امون موفق شیم و نتیجه زحماتمون رو ببینیم بچه ها همه امون مثل هم هستیم همه دچار این بی انگیزه گی میشیم یه جاهایی اوج میگیریم یه جاهایی خسته میشیم ولی مهم اینه که بخونیم و ادامه بدیم و نایستیم
ما می تونیم همون طور که بقیه تونستن

فکر به چیزی آن چیز را می سازد

[تصویر:  jashn.gif]
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: amin750 , م. رجبی
ارسال: #۱۰
۱۶ آبان ۱۳۹۲, ۱۰:۰۲ ب.ظ
مرسی nasibe حق با شماست. اتفاقا من امروز شروع کردم به خوندن. خیلی عالی بود. برای خودم یک برنامه ریختم و دقیقا مشخص کردم هر فصلی رو کی تموم کنم، و خودم رو ملزم به رعایت برنامه ام کردم. ضمنا خوندن کتابهای "چه کسی پنیر مرا جابجا کرده است؟" و "قله ها ودره ها" نوشته اسپنسر جانسون خیلی به من روحیه داد. توصیه میکنم بخونید
ممنون از همه
:-)
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: jparisa
ارسال: #۱۱
۲۱ آبان ۱۳۹۲, ۱۲:۰۴ ق.ظ
این کتابو بخونید
لطفا موفقیت را باور کنید!
نویسنده محمود نامنی

با هزار تومان چی کار میشه کرد؟
با هزار تومان میشه به یک کودک مبتلا به سرطان کمک کردBlush

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

[تصویر:  20141231011655_620.jpg]
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: م. رجبی
ارسال: #۱۲
۲۱ آبان ۱۳۹۲, ۱۲:۰۵ ق.ظ
ممنونم حتما
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تا به حال شده خدا فرصت زندگی کردن دوباره رو بهت بده؟مرگ از جلوی چشمات رد شده؟ abraham ۲۱ ۱۴,۹۰۵ ۲۰ دى ۱۳۹۹ ۱۰:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: raam
  حل مساله مرتبه زمانی حلقه های تو در تو sarashahi ۱۶ ۲۱,۵۰۳ ۱۹ خرداد ۱۳۹۹ ۰۱:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: gillda
  پایتون (طراحی وب یا دیتا ساینس؟) مساله این است... sirvan.t ۲ ۳,۳۰۰ ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ ۱۲:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: sirvan.t
  بهترین زمان بهینه برای مساله بزرگترین زیر دنباله صعودی(LIS) امیدوار ۳ ۴,۲۱۰ ۱۲ خرداد ۱۳۹۷ ۰۵:۴۳ ق.ظ
آخرین ارسال: Mr.R3ZA
Big Grin دنبال آدمای با انگیزه برای گروهی درس خوندن ارشد تو این ۲۳ روز باقی مانده هستم maedeee ۱ ۲,۲۲۳ ۱۴ فروردین ۱۳۹۷ ۰۱:۱۹ ق.ظ
آخرین ارسال: Milad_Hosseini
  در نبود کتاب دکتر اجلالی ، کدام کتاب مدار منطقی را تهیه کنیم بهتر است ؟ AreF95 ۲ ۴,۰۷۹ ۰۶ فروردین ۱۳۹۷ ۰۱:۲۳ ق.ظ
آخرین ارسال: The BesT
Question آیا دانشگاه را دوباره انتخاب کنم؟ (درخواست راهنمایی) deuxshiri ۴ ۵۷ ۲۲ دى ۱۳۹۶ ۰۳:۳۶ ب.ظ
آخرین ارسال: WILL
  راهنمایی برای ترجمه مقاله برای پایان نامه و همچنین ترجمه اخبار برای وب سایت Doctorwho ۱ ۲,۷۰۹ ۳۰ تیر ۱۳۹۶ ۰۱:۴۴ ق.ظ
آخرین ارسال: mohamad--figo
  ۶۰۰ مساله | تحلیلی | ۶۹/۱ | صفحه ۱۵ Happiness.72 ۹ ۵,۳۸۱ ۲۵ فروردین ۱۳۹۶ ۰۲:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: *tarannom*
  کدام سوالات ۶۰۰ مساله در ارشد مطرح شدند ؟ Happiness.72 ۲ ۱,۴۶۰ ۱۸ فروردین ۱۳۹۶ ۰۳:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close