زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۷:۴۶ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

ترجمه کتب تخصصی یا ارائه مقاله؟؟

ارسال:
۳۱ تیر ۱۳۸۹, ۰۴:۳۰ ب.ظ
برای اخد پذیرش دکترا و تشکیل رزومه، ترجمه کتاب تخصصی مهمتر است یا ارائه مقاله؟؟ کدامشان وزن بیشتری دارد؟
برای سابقه تدریس چه وزنی قائل هستند؟؟
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: ali_computer69
ارسال:
۳۱ تیر ۱۳۸۹, ۱۰:۳۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۱ تیر ۱۳۸۹ ۱۰:۴۶ ب.ظ، توسط Soheil.)
عجب سوالی! اگه ترجمه کتاب ارزش علمی (برای گرفتن دکتری) که الان جعفر نژاد(عمو عین الله) ۶۰ تا دکتری داشت!
شما با کار ترجمه، دارید فقط با گرامر و لغات دو زبان بازی می کنید، یعنی متنی رو میشه حتی درست و حسابی نفهمید و با موفقیت ترجمه کرد، ولی مقاله(از نوع واقعی) یک کار کاملا علمی هستش که در موردش داوری و نظارت میشه!
البته این تاپیک نشون میده که اهمیت مقاله رو بخوبی می دونید، چون حرفی از ترجمه نزدید!

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

سخته، ولی ممکنه!
ارسال:
۰۱ مرداد ۱۳۸۹, ۰۱:۱۹ ق.ظ
RE: ترجمه کتب تخصصی یا ارائه مقاله؟؟
مخالفم هر کدام برای خودشون یه امتیاز دارند یه کتاب خوب که معروف هم بشه یه امتیاز خوب محسوب میشه ترجمه هم همینطور مقاله هم خیلی مهم است اما مقدم به کتاب یا ترجمه نیست البته کتاب باید یه کتاب خوب باشه نه یه کتاب الکی مقاله هم همینطوره مقاله باید در یه جای معتبر چاپ بشه تا ارزش پیدا کنه

قدر لحظه ها را بدان!
زمانی می رسد که تو دیگر قادر نیستی بگویی جبران می کنم...
ارسال:
۰۲ مرداد ۱۳۸۹, ۰۳:۴۱ ق.ظ
کتاب برای هیئت علمی امتیاز داره. در کل به نظرم با همون وقتی که واسه ترجمه کشیده میکشید‌، می تونید یه مقاله جورنالی خوب بدین.

کتاب های تالیفی ارزش خیلی خیلی بالایی دارن. اما ترجمه اون هم به صورت ناقص خیلی نداره. البته ترجمه شرایط داره. کسی می تونه مترجم خوبی باشه که تسلط کافی روی موضوع داشته باشه! نه مثل برخی از دوستان هر نوع کتابی رو ترجمه کنه.

من برم هر جای دنیا قلب من دست تو گیره
ارسال:
۱۱ اسفند ۱۳۹۰, ۰۹:۱۳ ب.ظ
ترجمه یا تالیف کتاب میتونه باعث شهرت بشه البته به شرطی که در سطح عالی و نسبتا خوبی انجام گرفته باشه
ولی مقاله شاید اون شهرت رو به همراه نداشته باشی ولی رزومه بسیار خوبیه البته اونم باید تو یه ژورنال معتبر ISI چاپ بشه
تو اکثر دانشگاه ها و مراکز آموزشی هم مقاله امتیاز بیشتری نسبت به ترجمه داره

"تمرین، کلید تسلط بر هر مهارتی است. با تمرین می توانید هر رفتار یا مهارتی را که دوست دارید یا ضروری می دانید در خودتان بپرورانید."

"برایان تریسی"
 سپاس‌گزاری شده توسط: myemailbox7
ارسال:
۱۱ خرداد ۱۳۹۶, ۰۵:۴۰ ب.ظ
سلام.من یه سوال دارم.لطفا اگر کسی می دونه کمکم کنه
من برای رزومه میخوام یه کتاب کار کنم و برای تعداد محدود چاپ کنم که فقط تو رزومم بگم که کتاب دارم. درباره موضوع پایان نامه ارشدم. مطلب کمی برای این موضوع به زبان فارسی وجود داره و کتاب هم برای این موضوع خیلی کم وجود داره.
آیا ممکنه من مطالب چند تا کتاب زبان اصلی رو ترجمه کنم و با مطالبی که از پایان نامم داشتم و چند تا مقاله خوب یه کتاب تالیفی در بیارم؟
آیا رفرنس برای کتابی که قراره کار کنم می تونه مقاله هم باشه یا فقط باید کتاب باشه؟
ممنون میشم کمکم کنین

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  دانلود سوالات تخصصی گرایش فناوری اطلاعات آزمون دکتری ۹۱(کد ۲۳۵۸) Lonely Palm ۲ ۵,۸۶۳ ۲۶ دى ۱۴۰۲ ۰۲:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  درخواست مقاله ali_it_2008 ۵,۲۰۴ ۱,۸۰۰,۰۰۴ ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ ۰۳:۲۵ ب.ظ
آخرین ارسال: lordesiah
  ترجمه نماز ترجمه نماز ۰ ۹۳۲ ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۰۹:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: ترجمه نماز
Rainbow درخواست موضوع پروژه برای درس شیوه ارائه Eternal ۳۲ ۴۹,۶۲۳ ۱۳ اسفند ۱۴۰۰ ۰۹:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Haniyeh2022
  بررسی سوالات تخصصی دکتری هوش masoomeh_s ۱ ۱,۹۳۱ ۰۱ اسفند ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: vejdani
Sad میشه اگه میدونین کمک کنین? . مقالههه Negarrr.n ۰ ۱,۰۳۵ ۲۴ بهمن ۱۴۰۰ ۰۸:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Negarrr.n
  بررسی اعتبار یک مجله برای چاپ مقاله one hacker alone ۰ ۱,۹۷۵ ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  درخواست ارائه تکمیل ظرفیت دکتری نیمسال دوم دانشگاه ازاد alireza6660 ۱ ۳,۸۸۸ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  داوری مقاله reyhaneh ۰ ۲,۸۰۶ ۲۴ دى ۱۳۹۹ ۱۲:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: reyhaneh
  معادل انگلیسی تولید نسل در ژنتیک برای مقاله fa_karoon ۲ ۲,۹۷۴ ۰۲ دى ۱۳۹۹ ۰۷:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: abozar72

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close