زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۷:۳۵ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

نیاز به یه برنامه برای مسابقات رباتیک

ارسال:
۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۰, ۱۰:۴۴ ب.ظ
دوستان سلام

برای یه مسابقه رباتیک (روبات روبورو) در سطح مدارس یه برنامه خوب میخواستم مسابقه در دو بخش حرکت روی خط و حرکت مازی ؟! برگزار میشه ممنون میشم اگه تا فردا یه برنامه خوب بهم بدین که ربات مذکور برنده بشه Cool

چه مارک باتری قلمی برای ربات خوبه!؟
با تشکر

If your success is not on your own terms, if it looks good to the world but does not feel good in your heart, it is not success at all.
(Anna Quindlen)
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۰, ۱۲:۰۲ ق.ظ
یه رباته آماده است برای بچه‌ها فقط یه برنامه ساده واسش میخوام پسوند .NAD

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

If your success is not on your own terms, if it looks good to the world but does not feel good in your heart, it is not success at all.
(Anna Quindlen)
۰
۰
ارسال:
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۰, ۰۳:۵۵ ب.ظ
RE: نیاز به یه برنامه برای مسابقات رباتیک
(۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۰ ۱۰:۴۴ ب.ظ)afagh1389 نوشته شده توسط:  دوستان سلام

برای یه مسابقه رباتیک (روبات روبورو) در سطح مدارس یه برنامه خوب میخواستم مسابقه در دو بخش حرکت روی خط و حرکت مازی ؟! برگزار میشه ممنون میشم اگه تا فردا یه برنامه خوب بهم بدین که ربات مذکور برنده بشه Cool

چه مارک باتری قلمی برای ربات خوبه!؟
با تشکر

جان ؟ !!!!

آفاق جان ‌! مگه مسابقات سطح مدارس هم اعتبار علمی داره که اینقدر مصر هستی که برنده بشی ؟
۰
۰
ارسال:
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۰, ۰۳:۵۶ ب.ظ
من چه جوری میتونم توی مسابقه ای که در سطح مدارسه شرکت کنم؟!!

واسه یه دانش آموز میخوام از من دیگه گذشته این بچه بازیا!

(Anna Quindlen)
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mosavat
ارسال:
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۰, ۰۵:۵۵ ب.ظ
(۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۰ ۰۳:۵۶ ب.ظ)afagh1389 نوشته شده توسط:  من چه جوری میتونم توی مسابقه ای که در سطح مدارسه شرکت کنم؟!!

واسه یه دانش آموز میخوام از من دیگه گذشته این بچه بازیا!

آفاق جان ‌! به دل نگیر !
جدی جدی گفتم شاید از لحاظ علمی اعتبار داشته باشه Blush
حالا همینکه انرژی داری پا به پای دانش آموزها ربات بسازی خودش خیلی جالب و قشنگه

فکر کنم یه سایت تخصصی فارسی در مورد رباتیک و ساخت ربات باشه ‌، یه سرچ بزن حتما ....
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ف.ش
ارسال:
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۰, ۰۶:۳۶ ب.ظ
آفاق جان یه سر به اینجا بزن

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

واینجا:

پازل دل یکی رو بهم ریختن هنر نیست ..... هر وقت با تیکه های شکسته ی دل یک نفر یک پازل دل جدید براش ساختی هنر کردی
۰
۰
ارسال:
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۰, ۰۷:۳۴ ب.ظ
آفاق خانم.سخت افزار رو باید بشناسیم تا بشه واسه اش نرم افزار نوشت. اگه میکروکنترلر یا میکرو پروسسور متعارفی باشه مشکلی نیست. برنامه به چه زبانی ؟؟؟ به c?? به اسمبلی؟؟
تو سایتی هم که دادین ارجاع داده به هندبوک و cdهمراه روبوت ارجاع داده. بنابر این حداقلش اینه که هندبوک یا سی دی رو بدونیم چه اطلاعاتی داده.
چون شما همیشه به همه بچه‌ها تو این سایت کمک کردین. دوست داشتم بتونم کمکی بکنم.

از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر ............ یادگاری که در این گنبد دوار بماند..
.
۰
۰
ارسال:
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۰, ۱۰:۱۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۰ ۱۱:۰۲ ب.ظ، توسط ف.ش.)
ممنون آقا فرداد یه برنامه گیر آوردم واسش
اگه بشه برنامه اش رو میگذارم اگه نظری داشتین لطف کنید بهم بگید.

پسوند برنامه اش .NAD هست که فقط با برنامه خود روبات باز میشه.
اینم از برنامه.
TSL un sensore jelo samte chap hast ke mikhore be mane

فایل‌(های) پیوست شده

(Anna Quindlen)
۰
۰
ارسال:
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۰, ۱۱:۵۰ ب.ظ
افاق جان ماهیت این برنامه‌ها در اصل متن هست و اگه روی فایل راست کلیک کنی وگزینه open with
رو انتخاب کنی و فایل رو با برنامه notpad ya wordpad باز کنی میتونی محتواشو ببینی
البته که کار کردن روی برنامه تو نرمافزار خودش بسیار راحت‌تر و مشخص‌تر هستش معمولا کدها رنگی و هوشمند هست.
باز هم به نظر من اگه از یک میکروی متعارف مثل avr یا pic استفاده میکردند خیلی بهتر بود.

منم آن بیدل شیدا و غمش هست هویدا به دو چشمان همیشه تر
و پیداست درون دلم آشوب و چه رسواست، دریغا...
۰
۰
ارسال: #۱۰
۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۰, ۰۱:۰۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۰ ۰۱:۰۸ ب.ظ، توسط Fardad-A.)
با توجه باینکه برنامه بزبان خاص خودش هست با ابهامهایی که دارم فقط بنظرم میرسه برای پیچیدن روبوت الگوریتم اینجوری باشه که وقتی سنسور راست(TSR) روشن میشه(ON) اگه بمعنی اینه که سمت راست یک مانعی هست باید موتور سمت راست خاموش بشه و البته تاخیر مربوطه داده بشه(حالا یا ۷۰۰ یا ۳۰۰ میلی ثانیه)و موتور چپ روش بشه تا بپیچه به چپ. بهمین ترتیب واسه سنسور سمت چپ ترتیب روشن و خاموش شدن برعکسه.
حالا اگه جستجوی مسیر باشه و سنسور با قرار گرفتن روی خط(مسیر) روشن میشه آنچه در مورد مانع گفتم بر عکس میشه تا وقتی سنسور مانع یا همان مسیر را دید دنباش بره. راجع به LEDها هم اگه مانع باشه سمت چپ و راستش با موتور سمت چپ و راست همخوانی داره و در مورد مسیر یابی برعکسه.
در مورد مسیر مستقیم (اگه روبوت دقیقا" روی مسیر مستقیمه)یا مسیر بدون مانع هست دو موتور روشن و بطور مستقیم جلو میره. البته در اینجور مواقع سرعت موتور باید با تاخیری که برای روشن خاموش کردن موتورها میذارید یه جوری تناسب داشته باشه. فرض کنید داره رو مسیر مستقیم میره و یک کم کج میشه خب یک سنسور خط میبینه و روشن میشه اگه عکس العمل کند باشه(همان تاخیر) تا میاد مسیر رو پیدا کنه از خط خارج شده و دیگه خط رو نمی بینه و همینجوری بخط مستقیم میره بیرون. اگه سرعت زیاد باشه با کوچکترین انحرافی مدام موتورها خاموش و روشن میشن و اگر چه در مجموع صاف میره ولی یک حالت زیگزاگ روی خط میره و سرعتش کند میشه و اگه سرعت موثر باشه می بازه.
بهر حال با تصور روبوت شما و برنامه ای که گذاشتید من این رو برداشت کردم.
اگه تصورم درسته ولی الگوریتمم نامفهومه بگید تا برنامه اش رو بنویسم.
م.فق باشید

از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر ............ یادگاری که در این گنبد دوار بماند..
.
۰
۰
ارسال: #۱۱
۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۰, ۰۳:۱۷ ب.ظ
ممنون آقا فرداد بله درسته همین طوره که میگین.الان بچه‌ها دارن مسابقه میدن نمیدونم چی کار کردن حالا انشااالله واسه مسابقات بعدی چون واسه این مسابقه زیاد آماده نبودیم و فکر نکنم نتیجه بگیریم. ........

از همه دوستان که کمک کردن ممنونم

(Anna Quindlen)
۰
۰
ارسال: #۱۲
۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۰, ۱۰:۰۹ ب.ظ
(۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۰ ۰۱:۰۱ ب.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  با توجه باینکه برنامه بزبان خاص خودش هست با ابهامهایی که دارم فقط بنظرم میرسه برای پیچیدن روبوت الگوریتم اینجوری باشه که وقتی سنسور راست(TSR) روشن میشه(ON) اگه بمعنی اینه که سمت راست یک مانعی هست باید موتور سمت راست خاموش بشه و البته تاخیر مربوطه داده بشه(حالا یا ۷۰۰ یا ۳۰۰ میلی ثانیه)و موتور چپ روش بشه تا بپیچه به چپ. بهمین ترتیب واسه سنسور سمت چپ ترتیب روشن و خاموش شدن برعکسه.
حالا اگه جستجوی مسیر باشه و سنسور با قرار گرفتن روی خط(مسیر) روشن میشه آنچه در مورد مانع گفتم بر عکس میشه تا وقتی سنسور مانع یا همان مسیر را دید دنباش بره. راجع به LEDها هم اگه مانع باشه سمت چپ و راستش با موتور سمت چپ و راست همخوانی داره و در مورد مسیر یابی برعکسه.
در مورد مسیر مستقیم (اگه روبوت دقیقا" روی مسیر مستقیمه)یا مسیر بدون مانع هست دو موتور روشن و بطور مستقیم جلو میره. البته در اینجور مواقع سرعت موتور باید با تاخیری که برای روشن خاموش کردن موتورها میذارید یه جوری تناسب داشته باشه. فرض کنید داره رو مسیر مستقیم میره و یک کم کج میشه خب یک سنسور خط میبینه و روشن میشه اگه عکس العمل کند باشه(همان تاخیر) تا میاد مسیر رو پیدا کنه از خط خارج شده و دیگه خط رو نمی بینه و همینجوری بخط مستقیم میره بیرون. اگه سرعت زیاد باشه با کوچکترین انحرافی مدام موتورها خاموش و روشن میشن و اگر چه در مجموع صاف میره ولی یک حالت زیگزاگ روی خط میره و سرعتش کند میشه و اگه سرعت موثر باشه می بازه.
بهر حال با تصور روبوت شما و برنامه ای که گذاشتید من این رو برداشت کردم.
اگه تصورم درسته ولی الگوریتمم نامفهومه بگید تا برنامه اش رو بنویسم.
م.فق باشید

باریکلا ‌! به به ‌! آفرین ‌!

یعنی تا این حد آمادگی برنامه نویسی دارین ؟!؟!؟!؟! Blush

هوش مصنوعی میخوندین ؟!

ارشد هوش مصنوعی به کار رباتیک ربطی داره یا اینکه با پشتکار خودتون تونستین یاد بگیرین این مطالب رو ؟
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Fardad-A

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کمک برای شروع برنامه نویسی seyed ehsn ۲۱ ۱۴,۰۵۲ ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ ۰۵:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: maryamjafari63
  رودمپی برای برنامه نویسی Doctorwho ۱ ۱,۷۴۵ ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ۰۳:۰۲ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  استخدام برنامه نویس یا کارآموز برنامه نویسی سی شارپ Hesitant_Girl ۰ ۱,۴۵۵ ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ ۱۲:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Hesitant_Girl
  در نوشتن چند جمله انگلیسی نیاز به کمک دارم fa_karoon ۰ ۱,۴۲۱ ۰۳ شهریور ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: fa_karoon
  رودمپی برای یادگیری برنامه نویسی Doctorwho ۰ ۱,۵۳۹ ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۱:۲۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Doctorwho
  درخواست برنامه برای اردینو در iot seokheiry ۱ ۲,۹۴۹ ۱۳ بهمن ۱۳۹۹ ۱۲:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: iot-programer
  به کتاب های کنکور ارشد کامپیوتر نیاز دارم Dermobd ۰ ۲,۱۲۳ ۰۵ آذر ۱۳۹۹ ۰۳:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Dermobd
  کدام زبان برنامه‌نویسی بهترین انتخاب است؟ elecomco ۲ ۲,۷۲۹ ۱۰ شهریور ۱۳۹۹ ۰۵:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: kilookiloo
Sad مشکل در برنامه نویسی شیء گرا Xialu ۰ ۱,۹۳۹ ۰۵ شهریور ۱۳۹۹ ۱۲:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: Xialu
  برای آموزش مبانی برنامه نویسی چکار کنیم؟ elecomco ۰ ۲,۲۷۴ ۱۹ تیر ۱۳۹۹ ۱۲:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: elecomco

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close