زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۱۲:۳۳ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سوالات پایه درباره زمان، نحوه و شرکت در کنکور ارشد (نیاز به کمک)

ارسال:
۲۵ شهریور ۱۳۹۲, ۰۳:۴۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ شهریور ۱۳۹۲ ۰۳:۴۵ ب.ظ، توسط skytower_19.)
سلام
من چند سوال داشتم از حضورتون و نیاز به یاری شما دارم.

۱/ زمان ثبت نام کارشناسی ارشد (فوق لیسانس) دانشگاه سراسری و آزاد هر سال حدودا چه تاریخی هست؟
۲/ زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد (فوق لیسانس) سراسری و آزاد معمولا-حدودا چه تاریخی هست؟
۳/ اگر در سراسری کنکور بدم و قبول بشم ولی نرم برای سال بعد محروم میشم؟
۴/ اگر در آزاد کنکور بدم و قبول بشم ولی نرم برای سال بعد محروم میشم؟
۵/ اگر کارشناسی رشته مهندسی بوده باشم میتونم ارشد هر رشته دیگه ای که میخوام برم؟
۶/ هزینه ثبت نام سراسری و آزاد در دوره آخر چقدر بوده؟
۷/ آیا ضرایب هر رشته به طور مشخص در دفترچه میاد؟
۸/ منابع هر رشته رو از کجا میشه پیدا کرد؟

سپاس فراوان
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۲۵ شهریور ۱۳۹۲, ۰۳:۵۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ شهریور ۱۳۹۲ ۰۴:۰۶ ب.ظ، توسط good-wishes.)
RE: سوالات پایه درباره زمان، نحوه و شرکت در کنکور ارشد (نیاز به کمک)
۱/ زمان ثبت نام کارشناسی ارشد (فوق لیسانس) دانشگاه سراسری و آزاد هر سال حدودا چه تاریخی هست؟
سراسری آبان ماه - آزاد بهمن ماه

۲/ زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد (فوق لیسانس) سراسری و آزاد معمولا-حدودا چه تاریخی هست؟
سراسری بهمن ماه - آزاد اوایل خرداد

۳/ اگر در سراسری کنکور بدم و قبول بشم ولی نرم برای سال بعد محروم میشم؟
اگر روزانه باشه بله- اگر شبانه و غیرانتفاعی و پیام نور باشه خیر
این خبر مربوط به انصراف :
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

۴/ اگر در آزاد کنکور بدم و قبول بشم ولی نرم برای سال بعد محروم میشم؟
خیر

۵/ اگر کارشناسی رشته مهندسی بوده باشم میتونم ارشد هر رشته دیگه ای که میخوام برم؟
بله ولی پس از ثبت نام باید پیش نیازهایش رو بگذرونید که معمولا یه نیم سال به دوره تون اضافه میشه

۶/ هزینه ثبت نام سراسری و آزاد در دوره آخر چقدر بوده؟
جدول شهریه ها در بخش اخبار و بایگانی اخبار آمده . در خود دفترچه دوم که زمان انتخاب رشته میاد جدول شهریه ها هست
این شهریه آزاد :

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

این شهریه نوبت دوم :

۷/ آیا ضرایب هر رشته به طور مشخص در دفترچه میاد؟
بله

۸/ منابع هر رشته رو از کجا میشه پیدا کرد؟
در همین سایت در خصوص رشته های کامپیوتر در بخش منابع هر درس می تونید پیدا کنید . در مصاحبه افراد قبول شده هم منابع معرفی شدند

به همه سوالات شما در این سایت قبلا پاسخ داده شده فقط کافی هست دوستان یک جستجو بفرمایند
 سپاس‌گزاری شده توسط: skytower_19 , atenaa , peyman110 , pourya14
ارسال:
۲۵ شهریور ۱۳۹۲, ۰۷:۰۷ ب.ظ
خیلی ممنونم. معذرت میخوام یه سوال دیگه داشتم. هزینه ثبت نام + دفترچه سراسری و آزاد چقدره؟
متشکرم.
ارسال:
۲۵ شهریور ۱۳۹۲, ۰۷:۱۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ شهریور ۱۳۹۲ ۰۷:۳۰ ب.ظ، توسط good-wishes.)
(۲۵ شهریور ۱۳۹۲ ۰۷:۰۷ ب.ظ)skytower_19 نوشته شده توسط:  هزینه ثبت نام + دفترچه سراسری و آزاد چقدره؟

سراسری پارسال ۱۷۸۰۰ تومان . اگر می خواستید پیام نور هم همراهش شرکت کنید باید یه ۵۰۰۰ و خورده ای هم میدادید . البته ثبت نام و خرید کارت اعتباری جهت ثبت نام ، اینترنتی هست .

آزاد رو نمی دونم (دو -سه سال پیش ۲۵۰۰۰ بود الان نمی دونم)

به پیوست شهریه سایر دانشگاهها رو از دفترچه کنکور ۹۲ براتون گذاشتم
نوبت دوم :

غیرانتفاعی :

مجازی :

پیام نور :
 سپاس‌گزاری شده توسط: skytower_19 , pourya14
ارسال:
۲۹ شهریور ۱۳۹۲, ۰۲:۱۰ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۹ شهریور ۱۳۹۲ ۰۲:۱۲ ق.ظ، توسط skytower_19.)
معذرت میخوام من فقط یک سوال خیلی خیلی مهم دیگه هم داشتم از شما دوست گرانقدر.
من میخوام رشته هنر شرکت کنم. یک چنین چیزی برای ظرفیت نوشتن سال ۹۲ رو:

روزانه ۵۱۱۹۸ دانشگاه تربیت مدرس ۸ - زن مرد
روزانه ۵۱۱۹۹ دانشگاه تهران ۸ - زن مرد
روزانه ۵۱۲۰۰ دانشگاه هنر تهران ۱۳ - زن مرد
نوبت دوم ۵۱۲۰۱ دانشگاه تهران ۴ - زن مرد
نوبت دوم ۵۱۲۰۲ دانشگاه هنر تهران ۶ - زن مرد
غیرانتفاعی ۵۱۲۰۳ موسسه غیرانتفاعی سوره-تهران ۱۵ - زن مرد شرایط درانتهای دفترچه

برای ارشد سراسری اول کنکور میدیم بعد نتایج میاد بعد انتخاب دانشگاه میکنیم؟ آیا اینطور هست؟ حالا میخواستم ببینم اگر اینطور هست چند تا جای انتخاب داریم؟ و آیا اگر من به فرض بزنم:

۱/ دانشگاه تهران روزانه
۲/ دانشگاه هنر روزانه
۳/ دانشگاه تربیت مدرس روزانه

آیا فرقی میکنه؟ یعنی اولویت داره و تراز انتخاب های بعدی میره بالا؟ مثلا اگر دانشگاه هنر تراز ۸۵۰۰ بخواد و دانشگاه تهران ۹۰۰۰ و من مثلا شده باشم ۸۷۰۰، با نحوه انتخاب بالا هر دو انتخابم سوخت میشه یا سیستم میاد و انتخاب دوم رو میپذیره؟ یعنی میخوام ببینم به ترتیب علاقه باید انتخاب کنیم؟ یعنی از بهترین تا بدترین رو به ترتیب بنویسیم و خیالمون راحت باشه که اگر یکیش پذیرفته شدیم سیستم مشخص میکنه یا نه، باید خیلی استراتژیک و حیاتی احتیاط کنیم که انتخاب ها سوخت نشن؟ خیلی متشکرم ازتون.
ارسال:
۲۹ شهریور ۱۳۹۲, ۱۰:۳۸ ق.ظ
(۲۹ شهریور ۱۳۹۲ ۰۲:۱۰ ق.ظ)skytower_19 نوشته شده توسط:  برای ارشد سراسری اول کنکور میدیم بعد نتایج میاد بعد انتخاب دانشگاه میکنیم؟ آیا اینطور هست؟
بله - کنکور میدین -> نتیجه اولیه میاد که با چه رتبه ای مجاز شدید و دفترچه انتخاب رشته میاد -> انتخاب رشته میکنید -> منتظر نتایج نهایی می مونید که کجا قبول شدید -> نتیجه قوبلیتون میاد انشاا... و میرید ثبت نام میکنید-> مهر ماه هم کارنامه نهاییتون میاد که وضعیتتون در سایر انتخابهای بعدیتون به چه شکل بوده (و کلا هر دانشگاهی تا چه رتبه /ترازی برداشته)

(۲۹ شهریور ۱۳۹۲ ۰۲:۱۰ ق.ظ)skytower_19 نوشته شده توسط:  حالا میخواستم ببینم اگر اینطور هست چند تا جای انتخاب داریم؟
برای کامپیوتر فکر کنم ۱۰۰ تا بود امسال

(۲۹ شهریور ۱۳۹۲ ۰۲:۱۰ ق.ظ)skytower_19 نوشته شده توسط:  یعنی اولویت داره و تراز انتخاب های بعدی میره بالا؟ مثلا اگر دانشگاه هنر تراز ۸۵۰۰ بخواد و دانشگاه تهران ۹۰۰۰ و من مثلا شده باشم ۸۷۰۰، با نحوه انتخاب بالا هر دو انتخابم سوخت میشه یا سیستم میاد و انتخاب دوم رو میپذیره؟ یعنی میخوام ببینم به ترتیب علاقه باید انتخاب کنیم؟ یعنی از بهترین تا بدترین رو به ترتیب بنویسیم و خیالمون راحت باشه که اگر یکیش پذیرفته شدیم سیستم مشخص میکنه یا نه، باید خیلی استراتژیک و حیاتی احتیاط کنیم که انتخاب ها سوخت نشن؟ خیلی متشکرم ازتون.
شما به ترتیب علاقه تون انتخاب میکنید و بر اساس اولین جایی که در لیست انتخاب رشته تون که به رتبه تون بخوره قبول میشید .
اینجا هم یه سری بحث هایی شده که خیلی بهتون کمک می کنه . من دیگه نمی گم همونجا بخونید

سپاس‌گزاری شده توسط: skytower_19

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  راهنمایی درباره مقطع کارشناسی ارشد HamidReza1 ۰ ۷۵۴ ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ ۱۰:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  درخواست تصحیح (تعویق) زمان کنکور ارشد ۱۴۰۱ s.gg ۱ ۱۴ ۲۳ بهمن ۱۴۰۱ ۰۷:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  آموزش نحوه گرفتن پرتره ای حرفه ای mortazangz ۰ ۱,۲۱۲ ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ ۰۲:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mortazangz
  تصمیم گیری مهم درباره مکان سرور سایت admin ۴ ۴,۳۲۱ ۲۸ دى ۱۴۰۰ ۰۳:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mahsa3323
  انتخاب موضوع پروژه درباره سیستم عامل آیلا ۱۸ ۱۸,۴۲۷ ۱۳ دى ۱۴۰۰ ۰۵:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Cimia
  بوک کلاب ماشین لرنینگ با حضور متخصص از شرکت های گوگل ، اساتید و دانشجویان دکترا و. Doctorwho ۰ ۱,۳۹۱ ۱۳ آبان ۱۴۰۰ ۱۲:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Doctorwho
Star درخواست کمک و راهنمایی برای شرکت در آزمون ارشد marvelous ۹ ۷,۹۴۸ ۰۶ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: فاطمه دیبا
  در نوشتن چند جمله انگلیسی نیاز به کمک دارم fa_karoon ۰ ۱,۴۲۳ ۰۳ شهریور ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: fa_karoon
  تعویق زمان کنکور ارشد sima84 ۰ ۱,۴۷۳ ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۱:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
  سوالات آزمونهای کارشناسی ارشد با پاسخ تشریحی sima84 ۰ ۲,۱۸۶ ۰۱ اسفند ۱۳۹۹ ۱۱:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close