زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۱:۴۸ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

توصیه هایی برای دوستان کنکوری( دسته سوم)

ارسال:
۲۳ شهریور ۱۳۹۲, ۱۱:۰۶ ب.ظ
سلام
قبل از هر چیز بابت این تاخیر طولانی به وجود امده پوزش میطلبم این روزها بسیار درگیر کارها و زندگی شخصیم شدم و واقعا خوب فکر کردن و تمرکز کردن نداشتم. برای همین نمیشد تاپیک جدید بدم در حالیکه دوست داشتم صحبتهامو کامل کنمSmile
در ادامه صحبت های قبلی تو این تاپیک راجع به دسته سوم صحبت میکنیم. قبل از هر چیزی باید این تاپیک رو مورد مطالعه قرار بدید تا دسته سوم رو بهتر بشناسید.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

۳- آنهایی که دوران تحصیل موفقی نداشتند و معدل پایینی دارند و خوب باالطبع پایه درسی خوبی ندارند ولی همت و اراده ی قوی دارند.
این دسته از افراد اون دسته از داوطلبان متوسطی هستند که امسال سال اولشون هست دارند کنکور میدن و انگیزه های زیادی برای قبولی برای کنکور دارند ولی خوب اشنایی چندانی با کنکور و جو اون ندارند. توصیه های من به این دسته از دوستا موارد زیر میباشد:

۱- عدم اعتماد سریع به هر مطلبی
شاید مهمترین مشکلی که این گروه باهاش مواجه هست، سواد کمشون در ارتباط با حاشیه های کنکور باشه. این گروه از انجا که تجربه شون کمه ممکنه هر مشاوره ای را سریع قبول کنند. این روزها هم که ماشاالله چیزی که زیاده مشاور. اگر میخواهید موفق باشید باید یاد بگیرید که حرف هر کسی رو قبول نکنید و به اصطلاح دهن بین نباشید. چون تو مشاوره های مختلف افراد تناقض های زیادی وجود داره. این قدر زیاد که بعضیها میگن روزه در حالیکه بعضیهاشون دارن میگن شبه...
اگر میخواهید از دوستاتون مشاوره بگیرید اول شرایط اونارو با شرایط خودتون مقایسه کنید. اگر شرایطتون مشابه یکدیگر بود حرفهاشون رو قبول کنید. همچنین اگر پیش مشاور موسسه ای میرید حتما جویای سوابقش بشید. مشاورهایی که همین پارسال کنکور دادند به ندرت بتونند کمکهای زیادی به شما کنند. چون سعی میکنند بر اساس اتفاقات پارسال به شما مشاوره بدن در حالیکه سال دیگه ممکنه کنکور عوض بشه. خود من حداقل تو این چهار سال دیدم که سال به سال اتفاقای عجیب و غریب تو کنکور داره میفته و از هر سال درس گرفتم. پس خیلی حواستون به مشاوره هایی که میگیرید باشه. چون ممکنه دیر بفهمید که راهو اشتباه رفتید.

۲-فرار از حس کمال طلبی:
یکی از ویژگی های همه انسانها حس کمال طلبی آنها میباشد. این حس به خودی خود بد نیست اما در بسیاری از جاها میتونه باعث تنبلی و عدم تلاش ما و یا بیراهه رفتن ما بشه. بارها شده تو دانشگاه با خودتون گفتید این درس رو این ترم حذف کنم ترم دیگه خوب بخونم نمره خوب بگیرم. یا شده که خیلی کارها رو شروع نکردید چون میدونستید نمیتونید کامل تمومش کنید و ناقص میمونه. تو کنکور تا دلتون بخواد حس کمال طلبی وجود داره. اولش که همه دوست دارند حتما مرجع بخونند بعد برن سراغ کتاب کنکور. تو روزهای اول حس کمال طلبی باعث میشه حریص باشی و فکر کنی برای هر درس یک کتاب کمه و باید اقلا دو یه سه کتاب داشته باشی. برای همین همش دنبال منبع و جزوه خوب میگردی. ازاین بگیر، از اون بگیر، تو نت بگرد، دانلود کن و... خلاصه پدر خودت رو در میاری اخرشم تلنباری از جزوات در منزل داری که فقط به درد چهار شنبه سوری و اتش زدن میخورند. یاد بگیرید برای هر درس فقط و فقط یک کتاب بخونید و نقایص یادگیریتون رو با تمرین برطرف کنید. داشتن کتابهای زیاد هیچ کمکی به شما نمیکنه... اما این تنها مشکل کمال طلبی نیست. اواسط کنکور یا اواخر کنکور وقتی میبینی نمیرسی امسال بخونی کم کم سرد میشی به هوای این که حالا که امسال نمیرسی بخونی بیخیال سال دیگه از اسفند شروع میکنم با قدرت میخونم و میرسم... سال دیگه مطمئن باشید اش همین اش خواهد بود و کاسه همین کاسه. باید تا روز اخر ناامید نشد و خوند. شاید شانست خوب بود تو کنکور و موفق شدی.
مشکل دیگه کمال طلبی اونجاست که باید قید یه سری مطالب رو بزنی و حذف کنی اما نمیخوای حذف کنی برای این که میگی حیفه حالا که تا اینجا خوندم این چند صفحه رو هم بخونم... باید یاد بگیری خیلی راحت قید مطالبی که یادگیریش برات سخته رو بزنی. اینارو اونهایی که یه سال کنکور دادند بهتر درک میکنند و راحت بیخیال یه سری مطالب میشن چون قبلا یه بار امتحان کردند. ولی شماها احتمالا طول بکشه تا قانع بشید.
و بالاخره مشکل اخر کمال طلبی سر جلسه هست اونجا که پاسخ نامه ات سفید زیاد داره و میگی باید بیشتر بزنم و بیشتر سیاه کنم و همین سیاه کردن های الکی نابودت میکنه. باید یاد بگیری که از قید خیلی از سوالها باید تو کنکور بگذری و بر حس کمال طلبیت غلبه کنی. حتی گاهی اوقات باید قید سوالهایی که بلدی رو بزنی چون خیلی وقت گیرند.

۳-اشتباه بزرگ ازمون ندادن
بارها دیدم و شنیدم ادمهایی که فکر میکنند از ازمون دادن مهم فقط سوالاشه. اونارو از دوستانشان میگیرند یه کپی میگیرن میشینند خونشون تستارو میزنند و فکر میکنند الان خیلی عالی پیش میره...اینهایی که دفعه اولشونه دارند کنکور میدن بیش از هر دسته ی دیگری به ازمون دادن نیاز دارند. نه برای این که رتبه هاشون رو ببیند خودشون رو مقایسه کنند. ازمون نیاز دارند تا تمرین کنند چطور میشه سه ساعت پشت سر هم روی یه میز چوبی نشست و فکر کرد و به سوالا جواب داد...ازمون نیاز دارند تا یاد بگیرن چطور میشه تو یه ازمون سخت سوالهای ساده و متوسط رو شکار کرد... ازمون نیاز دارند تا یاد بگیرن چطور میشه تو ازمون انرژیهاشون رو تقسیم کنند تا اخر ازمون کم نیارند... ازمون نیاز دارند تا با بررسی پاسخ نامه های ازمون بفهمند احیانا کدوم بخش ها رو خوب مطالعه نکردند. یا خوب تست نزدند... ازمون نیاز دارند تا یاد بگیرن دو سه شب مونده به کنکور چطور مطالب رو مرور کنند.... ازمون خوبی های زیادی داره. چاقویی هست که کلی کار مثبت میشه باهاش کرد به شرط این که دستت رو نبری. پس فکر نکنید اگر ازمون ندید و سوالاش رو کپی بگیرید مشکلاتتون حل میشه... ازمون بهترین وسیله برای کسب تجربه اندوزی است.

۴-اشتباه بزرگ تست نزدن
این بچه ها فکر میکنند اصل بر یادگیری میباشد و بعضی وقتها این قدر رو یادگیری متمرکز میشوند که اصلا تمرین و تست زدن یادشون میره. اگر فقط مطالب رو یاد بگیرید و تمرین حل نکنید احتمالا سر جلسه کنکور فقط یه ناظر خوب خواهید بود که فقط میتونه بگه اهه نمونه این سوال فلان صفحه فلان کتاب بود، این شبیه تست سال فلان کنکوره و.... از کنکور که میای بیرون فقط میتونی بگی کنکور چطور بود. ولی حتی یه دونشم نمیتونستی حل کنی... اقیانوسی بودی با عمق یک سانتیمتر... اگر سی درصد مطالب رو عمقی بلد باشی و تمرین کرده باشی خیلی بهتره تا هشتاد درصد اونهارو سطحی بلد باشی. اگر وقتتون کمه و نمیرسید باید قید یه سری مطالب رو بزنید و ریسک کنید. اتفاقا ازمون میدید که ریسک کردن یاد بگیرید که چطور میشه قید یه سری چیزها رو زد و نخوند. به هر حال به جای این که هر مطلب رو از ود یا سه کتاب بخونی سعی کن جایش تمرین حل کنی و با تمرین حل کردن تثبیت کنی یادگیریتو. برید بپرسید حداقل بالای پنجاه درصد ادمهایی که پارسال کنکور دادن دلیل شکستشون رو تمرین حل نکردن و تست نزدن به قدر کافی رو علت شکستشون میدونند.

من آنچه شرط بلاغ است با تو میگویم تو خواه پندگیر خواه ملال
۲۸
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: ehsan2010 , asiehmohammadian , Doctorwho , n268 , reza6966 , slaf83 , Saoshiyant , Amoojan , elynn66 , sahar_rostami2 , marisa , h4cker , ican , احسان مومنی , ماه بانو , lotus , SnowBlind , Apple.CS , sara_sb92 , eng_majid , tohidi4503 , آسمان ابری , Itstudent87 , ghiyam , ریحان , farnaz.sad , JAFARI71 , hamid88 , niloofar_68 , zibatehrani , alice , sahar bano , fatemeh69 , sama89 , sadra9 , arian_61 , chaka , e2000 , abibib , سودابه م , Nasi Be , Shahabed , ashena1 , faryadSH , mrsh1372 , سلطانی , MajidNasiri , پرهوده , دختر مهربان
ارسال:
۲۴ شهریور ۱۳۹۲, ۰۴:۵۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ شهریور ۱۳۹۲ ۰۵:۱۲ ب.ظ، توسط abji22.)
ممنون خوب بود
اما کی به دسته ۴ میرسیم؟

سلام من فکر میکردم دسته ۴امیم الان فهمیدم جز ۳امWink
چند سوال واسم پیش اومد:اول اینکه من تازه شروع کردم دیدم یکم دیره چند فصل گسسته رو حذف کردم خیلی از دوستان گفتن اشتباه کردی!من میخوام شبکه امتحان بدم باتوجه به وقتم شما میگید معماری رو حذف کنم یا چندفصل مهمو بخونم؟Sad
۲-خیلیا تمرین کردنو بعد از خوندن هر درس بهم پیشنهاد کردن اما کتاب های کنکوری که دارم فقط بعضیاشون اخر هر فصل چند تمرین دادن اونم بی جواب!ایا واسه حل تمرین باید تمرینات کتابهای مرجع رو حل کنیم؟Dodgy
الان تو کتاب هام فقط ساختمان پوران و سیستم پوران چند تمرین حل نکرده دارن، بقیه درسامو چیکار کنم؟
۳-اگه شرایط ازمونو تو خونه پیاده ساری کنیم بازم شرکت در ازمون بهتره؟Rolleyes
تشکر فراوان

به مصلحتم نبود
۰
۰
ارسال:
۲۴ شهریور ۱۳۹۲, ۱۰:۱۲ ب.ظ
RE: توصیه هایی برای دوستان کنکوری( دسته سوم)
دوست عزیز از راهنمایتون خیلی ممنونم استفاده کردم من این ترم (ترم ۸)از دانشگاه پیام نور با معدل ۸۰/۱۴ فارغ التحصیل میشم شرایط پیام نورو که خودتون میدونین کتاب محوره من برای آزمایش آزمون دانشگاه آزاد شرکت کردم رشتم فن آوری اطلاعات هستش گرایش شبکه های کامپیوتری آزاد قزوین رو انتخاب کردم البته متاسفانه زمان کنکور با یکی از آزمونهام درروز ۱۰ خرداد تداخل داشت من بیشتر از ۸۰ دقبقه نتونستم سر جلسه حاضر باشم با این حال و این که حتی یک صفحه هم واسه ارشد نخونده بودم (اصلا وقت نداشتم) نتیجه بدی نگرفتم ترازم با ۲ تا درس منفی ۵۳۰۰ شد تراز آخرین نفر قبول ۶۴۳۹ بود بالطبع با توجه به اختلاف زیاد با آخرین نفر قبول واسه تکمیل امیدی ندارم من شرایط خاصی دارم که اگه بتونید راهنماییم کنید ممنون میشم
۱-من با ۳۳ سال سن و داشتن یه دختر ۶ ساله و اینکه تا ساعت ۵ بعدالظهر توی یه شرکت کار میکنم زیاد نمیتونم وقت بزارم (روزی ماکزیمم ۲ ساعت)
۲-خانواده من دیگه از درس خوندم خسته شدند و این کمی منو آزار میده
۳- با توجه به کمبود وقت صلاح میدونید یکسری از درسارو کنار بزارم؟
۴- در مورد کنکور آزمایشی در دوره کارشناسی تجربه خوبی ندارم با توجه به اینکه زیاد وقت ندارم واسه خوندن واینکه کنکورا هر دو هفته یبار برگزار میشه و کلا یه روز درگیر کنکورو تراز و ... میشم یه روز از دستم میره و نمیخوام خودمو درگیر ترازو این چیزا کنم روحیم خیلی میاد پایین اگه ضعیف عمل کنم میخوام حداکثر ۲-۳ تا اونم کامل بدم ؟اینو صلاح میدونید
۵- کلا تست چی بزنم اول میخواستم بسته بگیرم دوستام میگن بسته نگیر یا پوران بگیر یا مقسمی نظرتونو بذونم ممنون میشم
۰
۰
ارسال:
۲۵ شهریور ۱۳۹۲, ۰۱:۲۸ ب.ظ
(۲۴ شهریور ۱۳۹۲ ۱۰:۱۲ ب.ظ)ghiyam نوشته شده توسط:  دوست عزیز از راهنمایتون خیلی ممنونم استفاده کردم من این ترم (ترم ۸)از دانشگاه پیام نور با معدل ۸۰/۱۴ فارغ التحصیل میشم شرایط پیام نورو که خودتون میدونین کتاب محوره من برای آزمایش آزمون دانشگاه آزاد شرکت کردم رشتم فن آوری اطلاعات هستش گرایش شبکه های کامپیوتری آزاد قزوین رو انتخاب کردم البته متاسفانه زمان کنکور با یکی از آزمونهام درروز ۱۰ خرداد تداخل داشت من بیشتر از ۸۰ دقبقه نتونستم سر جلسه حاضر باشم با این حال و این که حتی یک صفحه هم واسه ارشد نخونده بودم (اصلا وقت نداشتم) نتیجه بدی نگرفتم ترازم با ۲ تا درس منفی ۵۳۰۰ شد تراز آخرین نفر قبول ۶۴۳۹ بود بالطبع با توجه به اختلاف زیاد با آخرین نفر قبول واسه تکمیل امیدی ندارم من شرایط خاصی دارم که اگه بتونید راهنماییم کنید ممنون میشم
۱-من با ۳۳ سال سن و داشتن یه دختر ۶ ساله و اینکه تا ساعت ۵ بعدالظهر توی یه شرکت کار میکنم زیاد نمیتونم وقت بزارم (روزی ماکزیمم ۲ ساعت)
۲-خانواده من دیگه از درس خوندم خسته شدند و این کمی منو آزار میده
۳- با توجه به کمبود وقت صلاح میدونید یکسری از درسارو کنار بزارم؟
۴- در مورد کنکور آزمایشی در دوره کارشناسی تجربه خوبی ندارم با توجه به اینکه زیاد وقت ندارم واسه خوندن واینکه کنکورا هر دو هفته یبار برگزار میشه و کلا یه روز درگیر کنکورو تراز و ... میشم یه روز از دستم میره و نمیخوام خودمو درگیر ترازو این چیزا کنم روحیم خیلی میاد پایین اگه ضعیف عمل کنم میخوام حداکثر ۲-۳ تا اونم کامل بدم ؟اینو صلاح میدونید
۵- کلا تست چی بزنم اول میخواستم بسته بگیرم دوستام میگن بسته نگیر یا پوران بگیر یا مقسمی نظرتونو بذونم ممنون میشم

همین که پشتکار داری عالیه به نظر من اصلأ روحیت رو نباز و تلاشتو ادامه بده و مطمئن باش خدا هم کمکت میکنه در مورد آزمون های آزمایشی به نظرم حتمأ شرکت کن چون جو و شرایطه کنکور رو بهتر میتونی با این آزمون ها درک کنی و مهمتر اینکه حتمأ آزمونی که شرکت میکنی جامعه آماری خوبی هم داشته باشه چون در یک سطحه وسیع رقابتت با رقبا بیشتره و بهتر میتونی سطحه خودتو با رقبات بسنجی اما در مورد کتابه تست من خودم دارم از مدرسان شریف میخونم در مجموع مناسبه بد نیست در مورد مقسمی شنیدم یه کم کتاباش قدیمیه و یه کم مطالبه اضافه گفته البته نمیگم بد چون من کتابشو ندیدم اینو بدون فقط همه جی بستگی به تلاشه خودت داره و هیچ کتابی برات معجزه نمیکنه امیدوارم به نتیجه دلخواهت برسی وتونسته باشم تا حدودی راهنماییت کنم.
۰
۰
ارسال:
۲۵ شهریور ۱۳۹۲, ۰۲:۰۴ ب.ظ
ممنون از شما به خاطر مطالب پیوسته ی اخیر
میخواستم بپرسم منظور شما از حل تمرین دقیقا چیه؟
اینه که اول فکر کرد،راه حل داد و بعد با جواب مقایسه کرد(وقت گیر) یا مستقیم رفت سراغ پاسخ؟؟؟
۰
۰
ارسال:
۲۵ شهریور ۱۳۹۲, ۰۲:۰۶ ب.ظ
سلام دوستان
بنظر شما اگه واسه ارشد یه درسو تموم کنی بعد بری سوال درس دیگه خوبه یا اینکه همه درس ها رو باهم جلو ببری؟
۰
۰
ارسال:
۲۵ شهریور ۱۳۹۲, ۰۲:۵۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ شهریور ۱۳۹۲ ۰۶:۰۳ ب.ظ، توسط Aliteh.)
خیلی ممنون آقای جهانی از راهنمایی‌هایی که می‌کنید
من فکر کنم جزء این دسته افراد هستم ،
من توی یک دانشگاه غیرانتفاعی خیلی خیلی سطح پایین درس می‌خونم اصلا اسم دانشگاه زیادیشه ، تا ترم ۴ هم اهل درس خوندن نبودم، معدل ترم هم معمولا حدود ۱۵ بود (حالا حساب کنید که چه دانشگاهیه ، که وقتی درس نمی خونی معدلت ۱۵ میشه!) از ترم ۵ یه سری اتفاقات افتاد که باعث شد من به ادامه تحصیل فکر کنم و مخصوصا اینکه برم یه دانشگاهی که بشه بهش گفت دانشگاه! خلاصه ترم ۵ معدل ترمم اومد بالای ۱۸ (از اونجایی که دانشگاه مسخره‌ای دارم ترم ۶ معدلم حتی رفت بالای ۱۹! به جای اینکه خوشحال بشم که معدلم شده ۱۹ ، تاسف خوردم که چرا باید توی همچین دانشگاهی درس بخونم) ، از ترم ۶ هم به فکر منابع بودم و تقریبا اوایل تابستون منابعم رو جمع کردم ، وقتی که کتاب‌ها رو یکم پیش بردم و خوندم تازه متوجه شدم که چه استاد‌هایی داشتم ! دریغ از اینکه حتی ۵% مطالب رو آموزش داده باشن ، یعنی همه‌ی مطالب برام کاملا جدید بودن ، متاسفانه من هم دانشجویی کاملا جزوه محور بودم و همون جزوه‌ای که استاد تدریس می کرد رو میخوندم برای امتحان ، در نتیجه من تابستون تصمیم گرفتم که وقتم رو بذارم روی مبحث یادگیری تا حداقل بفهمم هر درسی موضوعش چی هست ، و تقریباً تابستون هیچی تست نزدم ، فقط همون مثال ‌های درس نامه را حل می کردم ، البته هنوز هم نتونستم تمام کتاب‌هام رو قسمت درس نامشون رو تموم کنم(چون تا ۱۹ تیر امتحان داشتم و چند روز بعد از آخرین امتحان شروع کردم به خونم و تا اینجا هم چندتا از کتاب ها رو تونستم تموم کنم) اما سعی میکنم تا چند روز باقی مانده آخر تابستون تا هرجایی که میتونم بقیشون رو پیش ببرم
من برای آزمون های آزمایشی به دلیل مسائل و مشکلات مالی ، سازمان سنجش رو انتخاب کردم تا بتونم هزینه‌هاش رو پرداخت کنم ، حالا آقای جهانی ، سوال من اینجاست که من برنامه‌م اینه که از مهر همراه با آزمون‌های آزمایشی و بر اساس بودجه بندی ها پیش برم و تست زنی رو شروع کنم به نظرتون مسیر درستی را دارم میرم یا میبایست همان تابستان هم تست میزدم ؟ چند نفر از دوستانم هم میگفتن که فقط تست بزن تست خیلی مهمه ، ولی من که اصلا هیچ درکی از درس‌ها نداشتم ، گفتم حداقل باید بدونم هر درس در مورد چیه و بعد تست بزنم !؟ و شروع کردم به خوندن قسمت درس نامه های کتاب ها تا یک دیدی از هر درس داشته باشم و از مهر هم میخوام شروع کنم به خوندن دوباره درس نامه ها ولی این دفعه به همراه تست زدن ، به طوری که تقریبا نصف بیشتر وقتم رو بذارم روی تست و نصف کمتری وقتم رو بذارم روی درس نامه‌ها (چون درس‌نامه ها رو یک بار خوندم و یاد گرفتم(البته نمیشه گفت ۱۰۰% یادگرفتم) فکر نکنم برای بار دوم که میخوام بخونم به اندازه بار اول توی درس نامه ها گیر کنم و مشکل داشته باشم و مجبور بشم وقت زیادی صرفشون کنم ، چون توی همین یک باری که درس‌نامه ها رو خوندم خیلی گیر کردم و وقت زیادی رو گذاشتم تا بتونم قسمت هایی رو که متوجه نمیشم و گیر میکنم رو حل کنم)

البته من بعد از شروع کردن ریاضی مهندسی و گسسته دیدم درک مطالبشون واقعا برام خیلی سخته ، و تصمیم گرفتم ریاضی مهندسی رو کلاً حذف کنم و گسسته هم فقط به قسمت هایی که باعث میشه توی درس های دیگه مثل ساختمان داده و طراحی الگوریتم بهم کمک کنه قناعت کنم و بقیه قسمت هاش رو حذف کنم

به نظرتون از مهر شروع کنم و حل تمرین و تست دیر هست ؟ یا خیر ؟ یا از همان تابستان میبایست تست هم حل می کردم ؟

ببخشید که طولانی شد
مرسی

[تصویر:  72295929875499609308.jpg]
۰
۰
ارسال:
۲۵ شهریور ۱۳۹۲, ۰۳:۰۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ شهریور ۱۳۹۲ ۰۳:۱۵ ب.ظ، توسط jahani.)
(۲۵ شهریور ۱۳۹۲ ۰۲:۰۴ ب.ظ)Itstudent87 نوشته شده توسط:  ممنون از شما به خاطر مطالب پیوسته ی اخیر
میخواستم بپرسم منظور شما از حل تمرین دقیقا چیه؟
اینه که اول فکر کرد،راه حل داد و بعد با جواب مقایسه کرد(وقت گیر) یا مستقیم رفت سراغ پاسخ؟؟؟
منظور من از تمرین حل کردن طی کردن روشی هست که اینجا توضیح دادم

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

(۲۵ شهریور ۱۳۹۲ ۰۲:۵۸ ب.ظ)Aliteh نوشته شده توسط:  خیلی ممنون آقای جهانی از راهنمایی‌هایی که می‌کنید
من فکر کنم جزء این دسته افراد هستم ،
من توی یک دانشگاه غیرانتفاعی خیلی خیلی سطح پایین درس می‌خونم اصلا اسم دانشگاه زیادیشه ، تا ترم ۴ هم اهل درس خوندن نبودم، معدل ترم هم معمولا حدود ۱۵ بود (حالا حساب کنید که چه دانشگاهیه ، که وقتی درس نمی خونی معدلت ۱۵ میشه!) از ترم ۵ یه سری اتفاقات افتاد که باعث شد من به ادامه تحصیل فکر کنم و مخصوصا اینکه برم یه دانشگاهی که بشه بهش گفت دانشگاه! خلاصه ترم ۵ معدل ترمم اومد بالای ۱۸ (از اونجایی که دانشگاه مسخره‌ای دارم ترم ۶ معدلم حتی رفت بالای ۱۹! به جای اینکه خوشحال بشم که معدلم شده ۱۹ ، تاسف خوردم که چرا باید توی همچین دانشگاهی درس بخونم) ، از ترم ۶ هم به فکر منابع بودم و تقریبا اوایل تابستون منابعم رو جمع کردم ، وقتی که کتاب‌ها رو یکم پیش بردم و خوندم تازه متوجه شدم که چه استاد‌هایی داشتم ! دریغ از اینکه حتی ۵% مطالب رو آموزش داده باشن ، یعنی همه‌ی مطالب برام کاملا جدید بودن ، متاسفانه من هم دانشجویی کاملا جزوه محور بودم و همون جزوه‌ای که استاد تدریس می کرد رو میخوندم برای امتحان ، در نتیجه من تابستون تصمیم گرفتم که وقتم رو بذارم روی مبحث یادگیری تا حداقل بفهمم هر درسی موضوعش چی هست ، و تقریباً تابستون هیچی تست نزدم ، فقط همون مثال ‌های درس نامه را حل می کردم ، البته هنوز هم نتونستم تمام کتاب‌هام رو قسمت درس نامشون رو تموم کنم(چون تا ۱۹ تیر امتحان داشتم و چند روز بعد از آخرین امتحان شروع کردم به خونم و تا اینجا هم چندتا از کتاب ها رو تونستم تموم کنم) اما سعی میکنم تا چند روز باقی مانده آخر تابستون تا هرجایی که میتونم بقیشون رو پیش ببرم
من برای آزمون های آزمایشی به دلیل مسائل و مشکلات مالی ، سازمان سنجش رو انتخاب کردم تا بتونم هزینه‌هاش رو پرداخت کنم ، حالا آقای جهانی ، سوال من اینجاست که من برنامه‌م اینه که از مهر همراه با آزمون‌های آزمایشی و بر اساس بودجه بندی ها پیش برم و تست زنی رو شروع کنم به نظرتون مسیر درستی را دارم میرم یا میبایست همان تابستان هم تست میزدم ؟ چند نفر از دوستانم هم میگفتن که فقط تست بزن تست خیلی مهمه ، ولی من که اصلا هیچ درکی از درس‌ها نداشتم ، گفتم حداقل باید بدونم هر درس در مورد چیه و بعد تست بزنم !؟ و شروع کردم به خوندن قسمت درس نامه های کتاب ها تا یک دیدی از هر درس داشته باشم و از مهر هم میخوام شروع کنم به خوندن دوباره درس نامه ها ولی این دفعه به همراه تست زدن ، به طوری که تقریبا نصف بیشتر وقتم رو بذارم روی تست و نصف کمتری وقتم رو بذارم روی درس نامه‌ها (چون درس‌نامه ها رو یک بار خوندم و یاد گرفتم(البته نمیشه گفت ۱۰۰% یادگرفتم) فکر نکنم برای بار دوم که میخوام بخونم به اندازه بار اول توی درس نامه ها گیر کنم و مشکل داشته باشم و مجبور بشم وقت زیادی صرفشون کنم ، چون توی همین یک باری که درس‌نامه ها رو خوندم خیلی گیر کردم و وقت زیادی رو گذاشتم تا بتونم قسمت هایی رو که متوجه نمیشم و گیر میکنم رو حل کنم)

البته من بعد از شروع کردن ریاضی مهندسی و گسسته دیدم درک مطالبشون واقعا برام خیلی سخته ، و تصمیم گرفتم ریاضی مهندسی رو کلاً حذف کنم و گسسته هم فقط به قسمت هایی که باعث میشه توی درس های دیگه مثل ساختمان داده و طراحی الگوریتم بهم کمک کنه قناعت کنم و بقیه قسمت هاش رو حذف کنم

به نظرتون از مهر شروع کنم و حل تمرین و تست دیر هست ؟ یا خیر ؟ یا از همان تابستان میبایست تست هم حل می کردم ؟

ببخشید که طولانی نشد
مرسی
با توجه به شرایطی که داشتی تصمیمات نسبتا عاقلانه ای گرفتی و مسیری که شروع کردی رو ادامه بده. از این پس اگر درسها رو خوب بلد باشی و تمرکز بیشتری روی تمرین حل کردن و تست زدن بگذاری فکر کنم شانست برای موفقیت خوب باشهSmile روشت خوبه ادامه بده و با برنامه ازمونهات پیش بروSmile

(۲۵ شهریور ۱۳۹۲ ۰۲:۰۶ ب.ظ)aidingh1 نوشته شده توسط:  سلام دوستان
بنظر شما اگه واسه ارشد یه درسو تموم کنی بعد بری سوال درس دیگه خوبه یا اینکه همه درس ها رو باهم جلو ببری؟

من این کار رو توصیه نمیکنم معمولا. چون مشکلات زیادی برای شما به وجود میاره. حالا سر فرصت دلایلش رو میگم. بهتره که یه برنامه دقیق برای ادامه راه داشته باشی . این طوری بخوای یه درسو تموم کنی بعد بری سراغ درس بعدی اولین مشکل عمده اش انیه که کلا ازمون ازمایشی دیگه برایت معنا پیدا نمیکنه. دومین مشکل عمده اش اینه که بی نظمی های زیاید بهت میده و وقت بسیاری رو هدر میدی این وسط. البته مشکلات زیاد دیگری نیز داره.

(۲۴ شهریور ۱۳۹۲ ۰۴:۵۵ ب.ظ)abji22 نوشته شده توسط:  ممنون خوب بود
اما کی به دسته ۴ میرسیم؟

سلام من فکر میکردم دسته ۴امیم الان فهمیدم جز ۳امWink
چند سوال واسم پیش اومد:اول اینکه من تازه شروع کردم دیدم یکم دیره چند فصل گسسته رو حذف کردم خیلی از دوستان گفتن اشتباه کردی!من میخوام شبکه امتحان بدم باتوجه به وقتم شما میگید معماری رو حذف کنم یا چندفصل مهمو بخونم؟Sad
۲-خیلیا تمرین کردنو بعد از خوندن هر درس بهم پیشنهاد کردن اما کتاب های کنکوری که دارم فقط بعضیاشون اخر هر فصل چند تمرین دادن اونم بی جواب!ایا واسه حل تمرین باید تمرینات کتابهای مرجع رو حل کنیم؟Dodgy
الان تو کتاب هام فقط ساختمان پوران و سیستم پوران چند تمرین حل نکرده دارن، بقیه درسامو چیکار کنم؟
۳-اگه شرایط ازمونو تو خونه پیاده ساری کنیم بازم شرکت در ازمون بهتره؟Rolleyes
تشکر فراوان
منظورم از تمرین همون تستهای کنکوری سالهای اخیر هستا. یعنی بخش اعظمی از تمرینهای ما همون ها هستند که معمولا کتب کنکوری اونارو جواب دادن.
در مورد این که معماری رو میخوای حذف کنی در حالیکه میخوای شبکه بدی. من توصیه نمیکنم. لا اقل قسمتهای مهمشو که تستهاش قابل زدن هست رو بخونید.
راجع به ازمون هم این که شرایط رو در خونه فراهم میکنم همش حرفه. شرایط فراهم کردن یعنی لباس رسمی بپوشی پشت اون نیمکتهای بعضا داغون بشینی. ادمهای مختلفی کنارت باشند. و هزار تا چیز دیگه. عمرا کسی بتونه همه اینارو فراهم کنه. به هر حال حالا که هر ازمونی بخوای بدی با حداکثر ۳۰۰ تومان میتونی بدی به نظرم بد نیست یه ازمون ثبت نام کنی.

۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ماه بانو , Itstudent87
ارسال:
۲۵ شهریور ۱۳۹۲, ۰۹:۱۱ ب.ظ
من فقط آزمونای جامع رو میتونم شرکت کنم. خیلی ضرر میکنم؟
۰
۰
ارسال: #۱۰
۲۵ شهریور ۱۳۹۲, ۱۱:۴۵ ب.ظ
سلام
شما اگه بخواید به یه دانشجوی ترم سومی راهکار بدید که به بهترین شکل کنکور ارشدو نتیجه بگیره وموفق بشه چی میگید؟
من ترم ۳ام اما همیشه دغدغه ی ارشد دارم الان بوعلی ام ولی دوست دارم ارشد تهران قبول شم!!
اینکه از حالا تستی درس بخونم یا نه چطور درس بخونم و..... واسم خیلی سواله!!
اگه میشه لطف کنید ویه جواب کامل و جامع بهم بدید ممنون میشم
۰
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۱۱
۲۶ شهریور ۱۳۹۲, ۱۲:۱۴ ق.ظ
منم جز دسته سوم هستم
ممنون از راهنماییتون جهانی جان
عالی بود

هیج وقت دیر نیست
........................!!!
۰
۰
ارسال: #۱۲
۲۶ شهریور ۱۳۹۲, ۱۱:۰۳ ق.ظ
ممنون آقای مهندس.واقعا لذت میبریم از مطالبتون.
۰
۰
ارسال: #۱۳
۲۹ شهریور ۱۳۹۲, ۰۵:۵۳ ب.ظ
ممنون آقای جهانی کبیرSmile
۰
۰
ارسال: #۱۴
۰۵ مهر ۱۳۹۲, ۰۶:۱۰ ب.ظ
سلام
اولا سپاس فراوان بخاطر مطالب عالی شما .من کمتر از ۲۴ساعته که با مانشت آشنا شدم.خیلی خوبه.
من خرداد امسال فارق التحصیل شدم و تصمیم جدی داشتم برای ارشد ITگرایش شبکه امنیت . اما بنا به دلایلی شروع کارم رو به تاخیر انداختم به امید اینکه شرایطم بهتره بشه (فراغت از امور خانه) اما تا امروز که ۵ مهر هست شرایط من حداقل دوبرابر بدتر شده اما دیگه میخام این حرف ها رو بذارم کنار و بشینم اساسی بخونم.
حالا خواهشی که از شما داشتم راهنمایی در مورد منابع هست با توجه به وقت کمم دیدم که کتابای پارسه پر حجمه و نمیرسم پکیج کاملشو بخونم و حلا با خوندن مصاحبه های همین سایت میخام تلفیقی از پارسه وپوران و مقسمی بگیرم آیا تصمیمم درسته؟؟

و در یک کلام برای نرم افزار و هوش چی پیشنهاد میکنید ؟؟

دی شیخ گرد شهر همی گشت با چراغ ....... کز دیو دد ملولم و انسانم آرزوست
۰
۰
ارسال: #۱۵
۰۵ مهر ۱۳۹۲, ۰۷:۰۴ ب.ظ
(۰۵ مهر ۱۳۹۲ ۰۶:۱۰ ب.ظ)farnod3 نوشته شده توسط:  سلام
اولا سپاس فراوان بخاطر مطالب عالی شما .من کمتر از ۲۴ساعته که با مانشت آشنا شدم.خیلی خوبه.
من خرداد امسال فارق التحصیل شدم و تصمیم جدی داشتم برای ارشد ITگرایش شبکه امنیت . اما بنا به دلایلی شروع کارم رو به تاخیر انداختم به امید اینکه شرایطم بهتره بشه (فراغت از امور خانه) اما تا امروز که ۵ مهر هست شرایط من حداقل دوبرابر بدتر شده اما دیگه میخام این حرف ها رو بذارم کنار و بشینم اساسی بخونم.
حالا خواهشی که از شما داشتم راهنمایی در مورد منابع هست با توجه به وقت کمم دیدم که کتابای پارسه پر حجمه و نمیرسم پکیج کاملشو بخونم و حلا با خوندن مصاحبه های همین سایت میخام تلفیقی از پارسه وپوران و مقسمی بگیرم آیا تصمیمم درسته؟؟

و در یک کلام برای نرم افزار و هوش چی پیشنهاد میکنید ؟؟
راجع به منابع به قدر کافی و وافی در اینجا صحبت شده است.

میتوانید به آن مراجعه کنید.

۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Music معرفی آهنگ‌هایی که حسابی دوسشون داریم! Amir V ۱,۱۵۱ ۲۳۹,۸۲۷ ۳۰ آذر ۱۴۰۰ ۰۵:۴۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Azaadi
  منبع مناسب تستی و کنکوری درس شناسای الگو atousayazd ۷ ۷,۱۷۸ ۲۰ بهمن ۱۳۹۹ ۰۳:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: سعید_سخت افزار
  کتاب های کنکوری ارشد هوش مصنوعی bahar1362 ۰ ۲,۱۶۰ ۱۵ دى ۱۳۹۹ ۱۰:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: bahar1362
  منبع جدید هوش، راسل ویرایش سوم sima84 ۰ ۱,۶۲۲ ۱۹ آذر ۱۳۹۹ ۱۱:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
  درآمد شما در سایت هایی مثل کافه بازار و مایکت چقدر است؟ applepeach ۴ ۷,۵۸۸ ۲۵ دى ۱۳۹۸ ۱۱:۲۵ ق.ظ
آخرین ارسال: packationmachinery
  نکات کنکوری روز خواستگاری Fardad-A ۳۷ ۳۲,۲۶۵ ۰۵ دى ۱۳۹۸ ۰۶:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Behnam‌
Star کارگاه داستان نویسی دسته جمعی marvelous ۹ ۶,۶۰۲ ۱۲ آبان ۱۳۹۸ ۰۶:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  ترجمه تخصصی چه معیار هایی دارد hightrans ۲ ۳,۲۳۵ ۰۴ آبان ۱۳۹۸ ۰۴:۲۶ ب.ظ
  دانلود CLRS ویرایش سوم m450ud ۱۶ ۱۸,۸۴۴ ۲۱ مهر ۱۳۹۸ ۰۹:۳۶ ب.ظ
آخرین ارسال: etrok
  چه گزینه هایی (رشته و گرایش) برای قبولی در ارشد وجود داره ؟ MohsenRezaei ۲ ۲,۸۸۷ ۰۲ مرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۴۴ ب.ظ

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close