زمان کنونی: ۳۱ فروردین ۱۴۰۳, ۰۶:۳۶ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

دانشگاه آزاد یا غیر انتفاعی؟

نظرسنجی: به نظر شما مدرک کدام یک از دانشگاه های زیر معتبرتر است؟
دانشگاه آزاد
غیرانتفاعی
پیام نور
فرقی ندارند
[نمایش نتایج]

ارسال:
۰۶ مهر ۱۳۹۱, ۱۰:۲۳ ب.ظ
دانشگاه آزاد یا غیرانتفاعی؟
بچه ها از نظر اعتبار مدرک دانشگاه آزاد معتبرتره یا غیرانتفاعی یا پیام نور ؟
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۰۶ مهر ۱۳۹۱, ۱۰:۴۶ ب.ظ
اولا که اعتبار مدرک از نظر چه شخص یا ارگانی مد نظرتون هست؟ مدرک لیسانس دولتی ، غیرانتفاعی ، پیام نور و آزاد در موارد شغلی پایه حقوق یکسان داره ، تو سربازی مزایای یکسان داره و ...
اما اگر نظر شخصی بخواهی بدونی نظر من (که شاید درست نباشه) اینه که اگه خواسته باشیم بر اساس نوع قبولی در آزمون تصمیم بگیریم که اول غیر انتفاعی هست سپس پیام نور و آخر آزاد ولی اگر براساس امکانات آموزشی و کادر تشکیلاتی و هیئت علمی بسنجیم قطعا دانشگاه های آزاد نسبت به تعداد زیادی از دانشگاه های غیر انتفاعی و پیام نور برتری دارن.

البته ۱۰۰% نیست ولی شاید فقط به تعداد انگشتان یک دست ، پیام نور و غیرانتفاعی خوب داشته باشیم.

"هوایت" دستان سنگینی داشت..
وقتی به سرم زد فهمیدم!
۸
۳
 سپاس‌گزاری شده توسط: byb , arman405 , Payam92 , پریسا
ارسال:
۰۶ مهر ۱۳۹۱, ۱۱:۵۹ ب.ظ
من کاردانی غیرانتفاعی بودم. لیسانس آزاد

اصلا قابل مقایسه نیستن...همین ماهشهر ما چندتا دکتر داشتیم از تهران هم اساتید میومدن فوق و دکتری هرچند انگشت شمار...کلا امکانات و اساتید آزاد از ۹۰ درصد غیرانتفاعی ها بهتر هست.

من تازه جهاد دانشگاهی اهواز بودم خیلی امکانات داشت نسبت به بقیه غیرانتفاعی ها...اون کسایی که تو مدرسه بودن( مدرسه رو تبدیل به دانشگاه کردن یا یه خونه چند طبقه) که دیگه هیچ...

واسه استخدام هم هر ارگانی یه اولویت بندی داره...کلا واسه کار باید پارتی داشته باشی.
۶
۰
ارسال:
۰۷ مهر ۱۳۹۱, ۰۲:۵۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ مهر ۱۳۹۱ ۰۲:۵۸ ق.ظ، توسط hamid_c.)
مثه اینه بگی موتور تند تر میره یا ماشین .. ازاد کجا با غیرانتفایی کجا ؟
غیرانتفایی شمال برا خودش از چنداتا دانشگاه سراسرس استانی بزرگتر و بهتره .. از طرفی ازاد تهران مشهد تبریز قزوین واقعا قوین .. از زیبایی فوق العاده دانشگاه ازاد قزوین بگذریم برا خودش یه هتل ۴ ستارست
بهتر بود ذکر میدی بین ازاد کجا و غیرانتفایی کجا تردید داری ؟
از نظر مدرک به نظرم پیام نور اخره !
ولی ایناش مهم نیست ادم بخواد هر جا میتونه پیشرفت کنه البته که باید دانشگاه بهتری رفت .. هزینه و هم در نظر بگیرید
۵
۳
 سپاس‌گزاری شده توسط: maryami
ارسال:
۰۷ مهر ۱۳۹۱, ۰۵:۱۱ ق.ظ
سوالتون کامل نیست به نظر من این قیاس مع الفارق می باشد
باید جنبه های مختلف را در نظر بگیرید بعد اعتبار سنجی کنید این جوری هر کس یک طرفه به قاضی میره خوب معلومه که راضی برمیگرده هر کس از تجربه ای که داشته میگه اما باید شرایط را در نظر بگیرید
اعتبار سنجی مدرک دانشگاهی با کیفیت خود دانشگاه و سطح علمی دانشجویان و اساتید تفاوت دارد
معیار های اصلی برای یک مدرک دانشگاهی معتبر به نظر من
۱- مورد تایید بودن از سوی وزارت علوم و سازمان های دولتی
۲- قابلیت ترجمه و امکان ادامه ی تحصیل در دانشگاههای خارج از کشور
۳- درجه ی علمی دانشگاهی که مدرک را صادر می کند

۰
۱
ارسال:
۰۷ مهر ۱۳۹۱, ۰۲:۵۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ مهر ۱۳۹۱ ۰۲:۵۴ ب.ظ، توسط banafshe.)
من خودم دانشگاه غیر انتفاعی کارشناسی گرفتم
که اکثر اساتید فارغ التحصیل شریف ،تهران ،علم و صنعت بودن
خیلی راضی بودم
برخی از اساتید فقط برای بازار کار تدریس می کردن و برخی برای کنکور ارشد که هر دو برای بچه ها مفید بود
خیلی از بچه هامون هم الان پذیرش از آمریکا و کانادا گرفتن
ولی باز هم میگم هر غیرانتفاعی خوب نیست
پارسال رتبه یک ارشد آی تی از دانشگاه ما بود

چرا رفتی چرا من بی قرارم به سر سودای آغوش تو دارم
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: d.KH
ارسال:
۰۷ مهر ۱۳۹۱, ۰۲:۵۷ ب.ظ
پیام نور واقعا بده...
۳
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: neda_Network
ارسال:
۰۹ مهر ۱۳۹۱, ۰۷:۱۹ ب.ظ
RE: دانشگاه آزاد یا غیرانتفاعی؟
ممنون دوستان
بین دانشگاه غیرانتفاعی آبیک و دانشگاه آزاد ساوه یا دانشگاه آزاد مراغه
به نظرتون کدوم بهتره؟
ممنون میشم راهنماییم کنیدRolleyes
۰
۰
ارسال:
۱۰ مهر ۱۳۹۱, ۰۲:۵۹ ب.ظ
خوب تابلو که دانشگاه آزاد بهتره الان بعضی از دانشگاه آزادا مثل قزوین یا تهران بشدت در حال پیشرفتن مثلا تو قزوین یه دانشگاه دولتی هست و یه دانشگاه آزاد خدایی تعریف کدمو بیشتر شنیدید؟؟؟؟ خوب معلومه آزاد قزوین.... غیر انتفاعی ها خیلی کوچیکن استادای قویی هم ندارن
۱
۰
ارسال: #۱۰
۰۶ شهریور ۱۳۹۲, ۱۲:۵۰ ب.ظ
دوستان این شاید سوال خیلی ها باشه.
به نظرتون از نظر اعتبار مدرک-ادامه برای دکتری- شرایط آموزشی مثل اساتید و تمام مواردی که خودتون در نظر دارید.دانشگاه آزاد بهتره یا غیرانتفاعی؟

مثلا دانشگاه آزاد واحد علوم تحقیقات کرمان بهتره یا موسسه غیرانتفاعی بهمنیار کرمان
موسسه بهمنیار فقط رشته های کامپیوتر رو داره و اولین سالی هست که ارشد آورده و اعضای هیئت علمی دانشگاه شهید باهنر کرمان هیئت موسس این داشگاه هستن.ولی نمیدونم چه اساتیدی تدریس میکنن.

از نظر شهریه حسابی که کردم ترمی ۹ واحد.. غیرانتفاعی میشه ۱ میلیون ولی آزاد حدود ۱/۷ میلیون.

و اینکه آیا تا قبل از اتمام مهلت ثبتنام دولتی یعنی ۱۲ شهریور... نتایج آزاد اعلام میشن؟
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: سجاد۶۷
ارسال: #۱۱
۰۶ شهریور ۱۳۹۲, ۰۱:۰۰ ب.ظ
به نظر من اگه از لحاظ مالی بخوای در نظر بگیری غیرانتفاعی بهتره
اون طوری که شما گفتید ۲تا دانشگاه توی یک شهرن پس استادا خیلی متفاوت نیستن
البته اینکه میگید سال اول که کامپیوتر اورده ورودی اول امسال می شن موشه ازمایشگاهی (که من این قسمت رو گذروندم خیلی خوب نیست)
از لحاظ اعتباری فرقی با هم نمیکنن زیاد

خـــــــــــدایا شکر‌ به خاطره همهٔ داده‌ها و نداده هایت
داده‌هات نعمتــــــــــ ، نداده‌ها هم حکـــــــــــمت ...
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: m_sardaari , MajidManesht2012
ارسال: #۱۲
۰۷ شهریور ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ شهریور ۱۳۹۲ ۱۱:۴۱ ق.ظ، توسط m_sardaari.)
یعنی دیگه کسی نیست جواب بده؟ قبلا خیلی بهتر بود
۰
۰
ارسال: #۱۳
۰۸ شهریور ۱۳۹۲, ۰۱:۳۰ ب.ظ
به نظرم غیر انتفاعی دانشگاه باشه بهتره تا این که موسسه .. من خودم کارشناسی رو تو موسسه گرفتم ولی ..میگم کاش میرفتم آزاد ..نمیدونم خود دانی

انسان موفق کسی است که در انتها پیروز شود نه در ابتدا .
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: m_sardaari
ارسال: #۱۴
۰۸ شهریور ۱۳۹۲, ۰۴:۰۶ ب.ظ
RE: دانشگاه آزاد یا غیر انتفاعی؟
به نظر منم آزاد بهتره ! (بعد از تحقیقات بسیار)

هیچ هیولایی خطرناک تر از انسان نیست
۱
۰
ارسال: #۱۵
۰۸ شهریور ۱۳۹۲, ۰۴:۳۷ ب.ظ
نسخه کلی پیچیدن خوب نیست به نظر من باید توو مصداق بررسی شه اونم با شرایط موجود... حسنای غیرانتفاعی :هزینه ۶۰ درصد آزاد .. امکان جذب شدن توسط همون دانشگاه برای تدریس... من خودم علم فرهنگ تهران قبول شدم توو این چندروز خیلی تحقیق کردم در موردش یکی از اعضای هیئت علمی دکتر محمد ایزدی هستن که در شریف نیز عضو هیئت علمی گروه کامپیوتر هستن باقی اعضای هیئت نیز اکثرا دکتر هستند با این اوصاف من با آنکه آزاد نیز با احتمال ۹۹ درصد علوم تحقیقات تهران قبول میشم حساب کتابام میگه علم و فرهنگ واسم بهتره.. البته علم و فرهنگ با موسسات دیگه غیر انتفاعی(بجز چندتایی که اونام دانشگاهن) قابل مقایسه نیست چون اول اینکه دانشگاه شده و چون در تهران واقع شده امکانات و اساتید خوبی داره. حالا شمام بشین ۲تا دانشگاهو باهم مقایسه از همه ابعادی که واست مهمه.. موفق باشید
۲
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  معماری روزانه محقق اردبیلی یا دانشگاه آزاد علوم تحقیقات تهران aryaeei ۱۷ ۱۵,۷۶۹ ۱۷ شهریور ۱۳۹۸ ۰۱:۱۳ ق.ظ
آخرین ارسال: khayyam
  دانشگاه اراک و دانشگاه کاشان npour ۵ ۶,۰۹۰ ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ۱۰:۴۵ ب.ظ
آخرین ارسال: cpt.mazi
  شیوه های دانلود مقالات غیر رایگان goodzila ۳۰ ۴۰,۴۶۰ ۲۱ فروردین ۱۳۹۸ ۰۶:۳۶ ب.ظ
آخرین ارسال: ryaghobi2050
  راهنمایی برای دانشگاه آزاد کرج Nilo_O ۱ ۲,۷۹۵ ۱۰ آبان ۱۳۹۷ ۰۳:۳۶ ب.ظ
آخرین ارسال: Nilo_O
  دانشگاه غیر انتفاعی علم و فرهنگ تهران برای ارشد نرم افزار خوبه؟ اساتیدش خوبن؟ rhf261 ۰ ۱,۹۵۱ ۱۳ شهریور ۱۳۹۷ ۱۲:۳۹ ق.ظ
آخرین ارسال: rhf261
Question شرایط انتقالی در دانشگاه آزاد amsl ۰ ۲,۳۳۴ ۲۸ مرداد ۱۳۹۷ ۰۱:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: amsl
  کسی میدونه واحد های دانشگاه آزاد تا چه رتبه هایی از کنکور قبولی داشته پارسال ؟؟ liyana_m ۱ ۴,۹۲۱ ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ ۰۳:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: liyana_m
  مفهوم انواع آنتروپی و ویژگی های غیر خطی سیگنال مغز baharkhanoom ۰ ۱,۷۷۴ ۲۶ خرداد ۱۳۹۷ ۱۰:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: baharkhanoom
  سوال در مورد دانشگاه آزاد قزوین, ارشد شبکه های کامپیوتری networki ۰ ۲,۴۴۳ ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ ۱۲:۵۳ ب.ظ
آخرین ارسال: networki
  سوال در مورد دانشگاه آزاد قزوین, ارشد شبکه های کامپیوتری networki ۰ ۲,۶۲۸ ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ ۱۲:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: networki

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close