زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۳:۲۴ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

چگونگی نوشتن پایان نامه ؟

ارسال:
۲۷ مرداد ۱۳۹۲, ۰۳:۴۸ ب.ظ
سلام دوستان
من مقالات زیادی برای تزم خوندم ولی مشکلی که دارم اینکه نمی دونم چطور از مطالبش استفاده کنم و بعد مدتی هم فراموش می کنم. Confused
دوستانی که تجربه ای در زمینه نوشتن پایان نامه و مقاله دارند لطفا بگید چه روشی استفاده کنم
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۲۷ مرداد ۱۳۹۲, ۰۴:۲۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ مرداد ۱۳۹۲ ۰۴:۲۸ ب.ظ، توسط انرژی مثبت.)
به نظرم بهتره هر مقاله رو که می خونید خلاصه ای ازش بنویسید. در خلاصه بگید که به نظرتون چه بخش هایی از مقاله می تونه مفید باشه و در چه موضوعاتی درش صحبت شده و کار و ایده جدید مقاله رو مفصل تر بنویسید. این جوری لزومی نداره دائما به همه مقالات مراجعه کنید.
در نوشتن تز برخی از قسمت ها شامل مطالب کلی مرتبط با موضوع تز هست یا همون مقدمات و برخی قسمت ها مروری بر کارهای گذشته هست. ممکنه یه مقاله از نظر هر دو این بخش ها یا یکی از اونها برای کار شما مفید باشه که با خلاصه برداری بعدا" راحت تر می تونید متوجه شید کدوم مقاله رو استفاده کنید.

یه روش دیگه استفاده از برخی از نرم افزارهای مدیریت مقاله هست (فکر کنم mendely این قابلیت رو داشته باشه) که شما می تونید مقالاتتون رو با توجه به موضوعشون دسته بندی کنید یا مثلا براشون تگ بذارید که ارجاع بعدی بهشون برای نوشتن پایان نامه راحتتر و سریعتر باشه.

عشق صیدیست که تیرت به خطا هم برود/لذتش کنج دلت تا به ابد خواهد ماند
 سپاس‌گزاری شده توسط: good-wishes , sun-shine , alime , diligent , Lonely Palm , کبوتر حرم , AfroozSadat , Mahsash
ارسال:
۲۷ مرداد ۱۳۹۲, ۱۰:۳۰ ب.ظ
RE: چگونگی نوشتن پایان نامه ؟
(۲۷ مرداد ۱۳۹۲ ۰۴:۲۱ ب.ظ)انرژی مثبت نوشته شده توسط:  به نظرم بهتره هر مقاله رو که می خونید خلاصه ای ازش بنویسید. در خلاصه بگید که به نظرتون چه بخش هایی از مقاله می تونه مفید باشه و در چه موضوعاتی درش صحبت شده و کار و ایده جدید مقاله رو مفصل تر بنویسید. این جوری لزومی نداره دائما به همه مقالات مراجعه کنید.
در نوشتن تز برخی از قسمت ها شامل مطالب کلی مرتبط با موضوع تز هست یا همون مقدمات و برخی قسمت ها مروری بر کارهای گذشته هست. ممکنه یه مقاله از نظر هر دو این بخش ها یا یکی از اونها برای کار شما مفید باشه که با خلاصه برداری بعدا" راحت تر می تونید متوجه شید کدوم مقاله رو استفاده کنید.

یه روش دیگه استفاده از برخی از نرم افزارهای مدیریت مقاله هست (فکر کنم mendely این قابلیت رو داشته باشه) که شما می تونید مقالاتتون رو با توجه به موضوعشون دسته بندی کنید یا مثلا براشون تگ بذارید که ارجاع بعدی بهشون برای نوشتن پایان نامه راحتتر و سریعتر باشه.

یه دنیا ممنون بخاطر راهنماییتون
یه مشکل دیگه من اینکه خلاصه هام بیشتر از خودش میشه.Blush روش نرم افزارا هم حتما امتحان می کنم.
 سپاس‌گزاری شده توسط: انرژی مثبت
ارسال:
۲۸ مرداد ۱۳۹۲, ۰۹:۲۷ ق.ظ
یک مشکلی برا من پیش اومده اینکه خیلی گیج شدم که کدوم موضوع بهتره می تونید منو راهنمایی کنید؟
انرژی مثبت، در تاریخ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۳۸ ق.ظ برای این مطلب یک پانوشت گذاشته است:

دوست عزیز، در همین تالار تاپیک هایی برای انتخاب موضوع پایان نامه وجود داره لطفا سوالتون رو در همون تاپیک ها مطرح کنید تا تاپیک جدیدی برای مورد موردنظرتون باز کنید. ممنون

خـــــــــــدایا شکر‌ به خاطره همهٔ داده‌ها و نداده هایت
داده‌هات نعمتــــــــــ ، نداده‌ها هم حکـــــــــــمت ...
ارسال:
۲۸ مرداد ۱۳۹۲, ۱۲:۱۴ ب.ظ
RE: چگونگی نوشتن پایان نامه ؟
(۲۷ مرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ب.ظ)sun-shine نوشته شده توسط:  
(27 مرداد ۱۳۹۲ ۰۴:۲۱ ب.ظ)انرژی مثبت نوشته شده توسط:  به نظرم بهتره هر مقاله رو که می خونید خلاصه ای ازش بنویسید. در خلاصه بگید که به نظرتون چه بخش هایی از مقاله می تونه مفید باشه و در چه موضوعاتی درش صحبت شده و کار و ایده جدید مقاله رو مفصل تر بنویسید. این جوری لزومی نداره دائما به همه مقالات مراجعه کنید.

یه دنیا ممنون بخاطر راهنماییتون
یه مشکل دیگه من اینکه خلاصه هام بیشتر از خودش میشه.Blush روش نرم افزارا هم حتما امتحان می کنم.
مقالاتی را که میدونید مربوط به موضوع پایان نامتون میشه ، دسته بندی کرده و با نرم افزار adobe reader professional نکات مهم را در هر مقاله علامت گذاری کنید و ترجمه ای اگر انجام میدهید، کامنت آن را در همان بخش قرار دهید.
همانطور که خانم "انرژی مثبت" گفتند، نرم افزار mendely هم خیلی خوبه. من برای دسته بندی مقالات و مرجع زدن در پایان نامه ازش استفاده کردم. این نرم افزار واقعا کار مرجع زدن پایان نامتون را ساده می کنه.
نگران نباشید ، نوشتن پایان نامه اولش سخته ولی کم کم ، دستتون میاد که باید چکار کنید.Smile
موفق باشید

Three sentences for getting success
  • Know more than other
  • Work more than other
  • Expect less than other

سپاس‌گزاری شده توسط: انرژی مثبت , diligent , sun-shine , kimiya_496
ارسال:
۲۶ آذر ۱۳۹۴, ۰۹:۲۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ آذر ۱۳۹۴ ۰۹:۲۶ ق.ظ، توسط sahar121.)
سلام.
فصل اول و دوم مقالم رو تقریبا کامل کردم.
بری شروع فصل سوم. چندین مقاله انتخاب کردم که احساس میکنم به موضوعم نزدیکن.
راستش من ازین چند تا مقاله.چکیده و مقدمه و نتیجشو کامل ترجمه کردم تا متوجه بشم خط اصلی مقاله چی هست. و بعد ازین مقالات یکی رو به عنوان بیس استفاده کنم.و برای فصل سوم پایان نامه نمیدونم چی بنویسم/؟؟اصلا فصل سوم چه چیزی باید نوشه بشه. همین که چکیده و مقدمه یک مقاله رو خوندم...(اما روش کارشو دقیق نخوندم) میتونم در فصل سوم بگم فلان مقاله این روش را انجام داده در حد چند خط؟میشه؟ چند صفحه باشه فصل سوم
اصلا برای فصل سه گیج شدم

[تصویر:  salavat14saqeb.ir_.jpg]
ارسال:
۲۸ آذر ۱۳۹۴, ۰۸:۳۰ ق.ظ
فصل اول کلیات- فصل دوم ادبیات-فصل سوم پیشینه تحقیق

[تصویر:  salavat14saqeb.ir_.jpg]

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  درخواست راهنمایی جهت اتمام پایان نامه Maryam-X ۰ ۰ ۰۶ شهریور ۱۴۰۱ ۰۸:۵۸ ق.ظ
آخرین ارسال: Maryam-X
Information فصل یک تا پنج پایان نامه αɾια ۵ ۴,۹۲۳ ۲۶ بهمن ۱۴۰۰ ۰۴:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: HoseinMos
  بین پردازش تصویر و داده کاوی موندم کدوم یکی رو برای پایان نامه انتخاب کنم؟ raheleh1393 ۵ ۸,۰۱۰ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۲:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: golkhorami
  در نوشتن چند جمله انگلیسی نیاز به کمک دارم fa_karoon ۰ ۱,۴۶۴ ۰۳ شهریور ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: fa_karoon
  چارچوب فصول پایان نامه H.Mohammadi ۰ ۱,۷۹۳ ۲۶ فروردین ۱۴۰۰ ۱۱:۵۳ ق.ظ
آخرین ارسال: H.Mohammadi
  نوشتن مقاله به صورت گروهی osho ۰ ۱,۸۱۴ ۱۶ آبان ۱۳۹۹ ۱۱:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: osho
  کمکم لطفا پایان نامه ارشد mahtab1928 ۰ ۱,۸۷۶ ۰۹ آبان ۱۳۹۹ ۰۶:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mahtab1928
  موضوعات پایان نامه ارشد IT و کامپیوتر αɾια ۳ ۱۵,۲۸۹ ۰۶ آبان ۱۳۹۹ ۰۳:۴۵ ب.ظ
آخرین ارسال: mahtab1928
  انتحاب موضوع پایان نامه ارشد mahtab1928 ۴ ۳,۱۰۶ ۲۶ مهر ۱۳۹۹ ۰۱:۵۳ ق.ظ
آخرین ارسال: Behnam‌
  پیدا کردن موضوع پایان نامه k1.technology ۲ ۷,۷۹۸ ۲۱ خرداد ۱۳۹۹ ۱۲:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: bankabzar

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close