زمان کنونی: ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۴:۳۷ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

قیمت گذاری نرم افزار

ارسال:
۲۴ مرداد ۱۳۹۲, ۰۱:۵۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ مرداد ۱۳۹۲ ۰۱:۵۱ ب.ظ، توسط x86.)
قیمت گذاری نرم افزار
با سلام خدمت دوستان عزیز ، میخواستم ببینم که شما برنامه هایی که می نویسید رو چطور قیمت گذاری می کنید: من معمولا با توجه به تعداد ساعت کار هزینه رو تعیین میکنم ، مثلا برای یه برنامه ای که ۸۰-۹۰ ساعت وقت برده حدود ۴۰۰ تومن میگیرم ، برنامه ها هم برنامه های پایگاه داده ای با تعدادی گزارشه ، همین . من تا الان دو تا برنامه نوشتم ، یه برنامه که برای خط تولید بود و یه اطلاعاتی رو میدادیم به برنامه و تو گزارشات قطعاتی که قرار بود تولید بشه رو چاپ میکردیم و حدود ۳۵۰ تومن صحبت کردم ، یه برنامه ثبت فاکتور ها و هزینه های دریافتی و خرید ها و ... بود که اونم ۲۵۰ تومن صحبت کردم ، امروز هم یکی تماس گرفت و گفت یه برنامه ی شخصی برای ثبت اطلاعات واحد های یک ساختمون میخوام ، مثلا کدوماش پیشفروش شده ، کدوماش خریده شده و آپشن های دیگه... گفت قیمتش چقدر میشه : گفتم حدود ۳۰۰ تا ۵۰۰ تومن . حالا دیگه نمیدونم قیمت رو کم میگم ، زیاد میگم... اگه امکانش هست یه مقداری تجربیات خودتون رو در این مورد بیان کنید و راه درستِ قیمت گذاری رو بگید... موفق و پیرو باشید
۰
۱
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: سجاد۶۷
ارسال:
۲۴ مرداد ۱۳۹۲, ۰۶:۰۶ ب.ظ
قیمت گذاری نرم افزار
والا تو برنامه نویسی هرکی به هرکیه ، یعنی ممکنه یه برنامه ای رو اگه یه شرکتی بنویسه ، قیمتشو بالا بگه
ولی معمولا برنامه هایی که به افراد شخصی واگذار میشه ، قیمتشون خیلی کمتر میشه
و بر اساس تعداد صفحات ، ساعات کاری ، گزارش گیری ، اینکه پشتیبانی میکنی نرم افزارو یا نه ؟؟ چه مدت پشتیبانی میکنی ؟؟ قیمت بالا و پایین میشه و صد البته بر اساس وضع مالی طرف Big Grin Big Grin
من و دوستم یه برنامه واسه یه تولیدی کفش مینوشتیم ، که به دلایلی که قبلا گفتم فسخ شد ، یه شرکتی ۹۰۰ هزار میداد ، یه شرکتی ۳۰۰ هزار .

Heart زندگی را نفسی ارزش غم خوردن نیست Heart
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: x86
ارسال:
۲۸ مرداد ۱۳۹۲, ۰۲:۲۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۰۲:۲۸ ب.ظ، توسط Amir V.)
قیمت گذاری نرم افزار
سلام.
معمولا قیمتها به شکل "هر چقدر تیغت ببره" هستش.

There is no there there.
۱
۰
ارسال:
۲۸ مرداد ۱۳۹۲, ۰۳:۳۴ ب.ظ
RE: قیمت گذاری نرم افزار
مطمئنا تعداد ساعات مصرف شده نمیتونه ملاک باشه چون سرعت نوشتن افراد فرق میکنه
و بعضی روش ها رو ممکنه کسی بلد باشه که باعث بشه سرعت نوشتن برنامه بالا بره

بهترین ملاک امکانات هست
۱
۰
ارسال:
۲۹ مرداد ۱۳۹۲, ۱۱:۲۴ ق.ظ
قیمت گذاری نرم افزار
اگر می خوای منصف باشی همین سیستم ساعت نفر خوبه ولی ساعت نفرتو مقدارشو باید بالا ببری. الان تو یه شرکت کار کنی ساعتی دیگه هیچی نباشه ۵ تومن می دن تازه خودشون رو ۱۵ ۲۰ و بیشتر قرارداد می بندن و این فدر به شما می دن. به نظر من قیمتات یه مقدار پایینه. یه چیز دیگه رو هم دقت کن همیشه قیمتی که به مشتری میدی یه مقدار بالاتر از مقدار مد نظرت بگو چون همه می خوان تخفیف بگیرن. اینجوری هم تو مبلغ خودتو می گیری هم مشتری این حس رضایت توش به وجود می یاد که تخفیف گرفته Wink
اگرم نمی خوای منصف باشی که کیلویی با توجه به طرف مقابلت و شناختی که ازش داری یه قیمتی میگی بعدم باهاش چونه می زنی تا به توافق برسی Big Grin
۱
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال:
۲۹ مرداد ۱۳۹۲, ۰۶:۳۳ ب.ظ
قیمت گذاری نرم افزار
من به یه نتیجه ای رسیدم : هر چه میخواهد دل تنگت بگو... Big Grin
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Amir V

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  علوم کامپیوتر شریف یا نرم افزار تهران؟ ۴L1R3Z4 ۴۴ ۲۸,۷۲۵ ۰۶ شهریور ۱۴۰۲ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: moeinbahari
  جزوه خلاصه نکات مهم فصول ابتدایی درس مهندسی نرم افزار Happiness.72 ۱ ۳,۵۵۵ ۱۳ خرداد ۱۴۰۱ ۰۶:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: M o h m m @ d
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۳۶۷ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۱۷۳ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995
  آزمون دکتری نرم افزار و الگوریتم ۱۴۰۰ Seyyedab ۴۶ ۱۸,۷۰۶ ۰۹ مهر ۱۴۰۰ ۰۵:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Seyyedab
  فیلم های مهندسی نرم افزار خلیلی فر osouly ۰ ۱,۹۵۵ ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۴:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: osouly
  کارنامه نهایی ازمون دکتری داخل سال ۱۳۹۲-گرایش نرم افزار انرژی مثبت ۶ ۹,۴۸۱ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۲۷ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
Heart نرم افزار رها بختیاری ۰ ۳,۰۳۷ ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: رها بختیاری
  فروش کتابهای تست ارشد قیمت استثنایی jasin ۰ ۱,۶۸۱ ۲۳ آذر ۱۳۹۹ ۰۴:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: jasin
  متن به هم ریخته در نرم افزار Notepad HAMID3F ۱۵ ۲۱,۳۱۲ ۱۷ شهریور ۱۳۹۹ ۰۸:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: rezasedghi100

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close