زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۲:۰۲ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

پاسخ تشریحی سوالات سیستم عامل پیشرفته -دکتری ۹۲

ارسال:
۱۴ مرداد ۱۳۹۲, ۱۰:۲۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ شهریور ۱۳۹۲ ۰۱:۳۲ ب.ظ، توسط Farid_Feyzi.)
سلام
در این پست قصد دارم پاسخ تشریحی سوالات درس سیستم های عامل مربوط به آزمون دکتری ۹۲ رو قرار بدم.

سوالات دکتری نرم افزار ۹۲ رو از اینجا دانلود کنید:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

پاسخ ها در قالب فایل PDF ضمیمه شده اند.

لینک مدیافایر:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

فایل‌(های) پیوست شده
Advanced OS-92.pdf
اندازه فایل: ۵۰۵/۲۸ KB

!The key to success in life is to make good choices
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: انرژی مثبت , esi , crevice , Lonely Palm , azad90 , شاپری , FARMOKH , MEHDI_M , mehrdad1261 , monica , atenaa , sepidsal , فاطمه۹۲ , sahar20 , rad.bahar , hsn_sstp , f14f21 , efat2012 , mehrline , mahab , shany , prosperous , akfe , morweb , soreh93 , izeh_ninja
ارسال:
۱۱ شهریور ۱۳۹۲, ۱۰:۴۲ ق.ظ
سلام

بخاطر پاسخ سوالات خیلی خیلی ممنونم. واقعا کارتون ارزشمنده. من که از دیروز کلی دعاتون کردم Smile
فقط یک سوال داشتم. در مورد سوال آخر که گفتین همه ی گزینه ها درسته، به نظر شما گزینه ی آخر غلط نیست؟ چون گفته تعداد پیام های فرستاده شده ۲(n-1) ولی این مقدار مربوط به کل پیام ها هست. پیام های فرستاده شده توسط پردازه n-1 میشه. اگه امکان داره شما نظرتونو بگین
 سپاس‌گزاری شده توسط: neshone_zamini
ارسال:
۱۱ شهریور ۱۳۹۲, ۰۳:۱۴ ب.ظ
RE: پاسخ تشریحی سوالات سیستم عامل پیشرفته -دکتری ۹۲
(۱۱ شهریور ۱۳۹۲ ۱۰:۴۲ ق.ظ)monica نوشته شده توسط:  سلام

بخاطر پاسخ سوالات خیلی خیلی ممنونم. واقعا کارتون ارزشمنده. من که از دیروز کلی دعاتون کردم Smile
فقط یک سوال داشتم. در مورد سوال آخر که گفتین همه ی گزینه ها درسته، به نظر شما گزینه ی آخر غلط نیست؟ چون گفته تعداد پیام های فرستاده شده ۲(n-1) ولی این مقدار مربوط به کل پیام ها هست. پیام های فرستاده شده توسط پردازه n-1 میشه. اگه امکان داره شما نظرتونو بگین

سلام
خواهش میکنم.
راستش گزینه ۴ گفته برای هر ناحیه بحرانی،
کتاب هم گفته برای هر وارده،
حالا من دقیقا فرق اینارو نمیدونم، اگه شما اطلاعات بیشتری دارین لطفا توضیح بدین. در واقع جواب سوال بستگی به این دو مورد داره!

!The key to success in life is to make good choices
 سپاس‌گزاری شده توسط: prosperous , morweb
ارسال:
۱۳ شهریور ۱۳۹۲, ۰۴:۰۷ ق.ظ
سلام

لینک فایل پاسخ مشکل داره. لطفا یه آدرس دیگه بدید تا بتونیم فایل رو دانلود کنیم.

ممنون
Farid_Feyzi، در تاریخ ۱۳ شهریور ۱۳۹۲ ۰۱:۳۴ ب.ظ برای این مطلب یک پانوشت گذاشته است:

سلام
لینک جدید اضافه شد.

کوه با بالانشینی رتبه ای پیدا نکرد
جاده با افتادگی از کوه بالا می رود
ارسال:
۱۳ شهریور ۱۳۹۲, ۱۰:۳۷ ق.ظ
به همه دوستانی که قبول شدن از صمیم قلب تبریک میگم... فقط کاش یکم مارم راهنمایی می کردین!! رزومه چی داشتین؟؟ چه منابعی واسه کنکور خوندین؟آخه من میخوام از ترم اول ارشد که تازه میخوام برم به فکر جمع کردن رزومه خوب و منایع باشم
Farid_Feyzi، در تاریخ ۱۳ شهریور ۱۳۹۲ ۰۱:۳۹ ب.ظ برای این مطلب یک پانوشت گذاشته است:

دوست عزیز لطفا اینجا سوالات رو مطرح کن.

نتایج دکتری ۹۲

ارسال:
۰۴ آبان ۱۳۹۲, ۱۱:۱۰ ب.ظ
ممنون. میشه لطف کنین بگین منبعی که بهش اشاره میکنین کدوم کتابه؟
ارسال:
۳۰ آذر ۱۳۹۲, ۰۹:۲۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ آذر ۱۳۹۲ ۰۹:۲۵ ب.ظ، توسط afrashteh1.)
با تشکر از آقای Feyzi

سوال ۳۰ فک کنم با توجه به متن زیر، گزینه ی ۴ اشتباه باشه:

Lamport’s “logical clock” is used to generate timestamps. These are the general properties for the method:

The general mechanism is that a process P[i]  has to send a REQUEST ( with ID and time stamp ) to all other processes.

When a process P[j] receives such a request, it sends a REPLY back.
  When responses are received from all processes, then P[i] can enter its Critical Section.
When P[i] exits its critical section, the process sends RELEASE messages to all its deferred requests.
The total message count is 3*(N-1), where N is the number of cooperating processes.

البته از اونجایی که نگفته تعداد کل پیام ها، لذا حرف اقای Feyzi میشه گفت درسته.
ارسال:
۰۱ دى ۱۳۹۲, ۱۲:۳۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ دى ۱۳۹۲ ۱۲:۳۴ ب.ظ، توسط Hamed-IT.)
RE: پاسخ تشریحی سوالات سیستم عامل پیشرفته -دکتری ۹۲
(۳۰ آذر ۱۳۹۲ ۰۹:۲۴ ب.ظ)afrashteh1 نوشته شده توسط:  با تشکر از آقای Feyzi

سوال ۳۰ فک کنم با توجه به متن زیر، گزینه ی ۴ اشتباه باشه:

Lamport’s “logical clock” is used to generate timestamps. These are the general properties for the method:

The general mechanism is that a process P[i]  has to send a REQUEST ( with ID and time stamp ) to all other processes.

When a process P[j] receives such a request, it sends a REPLY back.
  When responses are received from all processes, then P[i] can enter its Critical Section.
When P[i] exits its critical section, the process sends RELEASE messages to all its deferred requests.
The total message count is 3*(N-1), where N is the number of cooperating processes.

البته از اونجایی که نگفته تعداد کل پیام ها، لذا حرف اقای Feyzi میشه گفت درسته.
سلام
من با صحبت آقای فیضی موافقم
ببینید این متنی که شما گذاشتین مربوط به الگوریتم آقای lamport هست در صورتی که سوال الگوریتم Ricart-Agrawala رو توضیح داده و همه گزینه ها درسته یعنی تعداد پیام ها برای هربار ورود به یک ناحیه بحرانی ۲*(n-1) هست.
ولی فکر کنم نکته اش اینجا باشه که تو صورت سوال اون مورد چهارم گفته برای هر ناحیه بحرانی که این عبارت یکم شک برانگیزه آخه برای ورود به هر ناحیه بحرانی و خروج از آن این مقدار پیام لازمه.
اگر بخواهیم هر ناحیه بحرانی رو در نظر بگیریم طبعا خیلی از این ۲*(n-1) پیام ها براش لازم خواهد بود.
 سپاس‌گزاری شده توسط: morweb

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تست ۸۷ کامپیوتر مربوط به عامل ها Shekarchi_shab ۳ ۱,۶۳۸ ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ ۰۷:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  فایل تصویری پایگاه داده پیشرفته دکتر حق جو yaser.b ۱۹ ۱۶,۲۴۳ ۲۷ دى ۱۴۰۱ ۰۸:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: zahrazahra54
  انتخاب موضوع پروژه درباره سیستم عامل آیلا ۱۸ ۱۸,۴۱۷ ۱۳ دى ۱۴۰۰ ۰۵:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Cimia
  سوال در مورد صفحه بندی در سیستم عامل Azadam ۱ ۱,۵۲۰ ۱۳ دى ۱۴۰۰ ۱۱:۰۴ ق.ظ
آخرین ارسال: Azadam
  درخواست معرفی منبع برای دروس پایگاه داده پیشرفته، تجارت و آموزش الکترونیکی ehsannaq3 ۱۱ ۱۲,۹۲۶ ۱۰ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۵۳ ق.ظ
آخرین ارسال: pouya47
  [دانلود] حل تشریحی کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر و آی تی ۸۷ تا ۹۲ good-wishes ۳۰ ۴۹,۷۲۷ ۲۰ فروردین ۱۴۰۰ ۰۲:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
  سوالات آزمونهای کارشناسی ارشد با پاسخ تشریحی sima84 ۰ ۲,۱۸۵ ۰۱ اسفند ۱۳۹۹ ۱۱:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
  طراحی یک سیستم عامل (از صفر) sina4everafter ۱۲ ۱۵,۶۲۶ ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ ۱۲:۵۳ ب.ظ
آخرین ارسال: nahalmomen2007@yahoo.com
  درخواست حل المسائل کتاب پایگاه داده پیشرفته سیلبرشاتس shahryar711 ۲ ۵,۷۶۹ ۲۲ آذر ۱۳۹۹ ۰۱:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: zhila1994
  خواص محیط برای عامل سیستم تحلیل تصاویر پزشکی Ali1991khe ۶ ۵,۱۲۹ ۰۴ مهر ۱۳۹۹ ۰۸:۳۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Ali1991khe

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close