زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۹:۱۷ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

همه چیز درباره ادامه تحصیل در دانشگاههای خارج از کشور

ارسال: #۱۶
۰۹ فروردین ۱۳۹۰, ۰۶:۰۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ فروردین ۱۳۹۰ ۰۶:۰۹ ب.ظ، توسط Fardad-A.)
من هم تجربه کوچکی در مورد تحصیل در خارج از کشور رو بگم(البته تجربه در مورد اخذ پذیرش):
اولا" اینکه از چه دانشگاهی میخواین پذیرش بگیرین مهمه. برای بعضی دانشگاهها (یه جورایی مثل بعضی دانشگاههای خودمون) فقط پول مهمه. خب اگه پول دارید و فقط اخذ مدرک مهمه اخذ پذیرش کار مشکلی نیست. Smile البته من مورد نظرم این دانشگاهها نبود و جدا از اون پذیرش از امریکا گرفتن کمی فرق میکنه. تا چند سال پیش پذیرش گرفتن از دانشگاههای امریکا (خصوصا"دانشگاههای خوب مثلا" در ردیف ۵۰-۶۰ تای اول دنیا)مشکل بود و کسانی هم که پذیرش میگرفتن خیلی هاشون در اخذ ویزا موفق نبودند. الآن هم که یکسری موسساتی باز شدن که ویزای تحصیلی از دانشگاههای امریکا میگیرن. کار را در دوقسمت انجام میدن. نصف اول پول واسه اخذ پذیرش تحصیلی و نصف دومش واسه اخذ ویزا ست. اگرچه واقعیت اینه که در اخذ ویزا کارچندانی ازشون ساخته نیست (والبته در اخذ پذیرش هم اگر دانشگاه سطح بالایی بخواین برین میبینید که کاری نمیتونن انجام بدن).
راستش من بعد از لیسانس تصمیم گرفتم پذیرش بگیرم و برم . خب آقایون مشکل سربازی دارند. از طرفی رفتن برای ادامه تحصیل سال اول مخارجش بیشتره. خلاصه نتیجه گرفتم که بهتره ارشد بخونم . تجربه من اینه که اشتباه بود که من تصمیم گرفتم ارشد رو در هر جا شد قبول بشم و واسه دکترا از یه دانشگاه خوب پذیرش بگیرم.Angry
راستش من رفتم و ارشد رو در خواجه نصیر خوندم.(البته قبل از سربازی). نه حساب دانشگاه رو کردم و نه حساب تز را. این شد که بعد از اتمام فوق و اقدام برای پذیرش نتونستم از دانشگاه خوبی پذیرش بگیرم.
بعلاوه گذشت زمان و رفتن سربازی احتمال اخذ پذیرش رو بشدت کاهش میده چون تز شما با سرعت نور قدیمی میشه!!!. حالا گذشته از این داستان با فوق خواجه نصیر پشت مصاحبه دکترای دانشگاههای بهتر هم موندم.(البته نمیدونم این روش جدید پذیرش دکترا بهتر از روش قدیمی است یانه) بهرحال یکبار مصاحبه دکترا اونقدر تاثیر گذار بود که من الآن اینجام.Sad برگشتم دوباره ته صف برای این که یه فوق شریف یا تهران بگیرم و تجربه کاریم رو هم ضمیمه اش کنم تا ....
امیدوارم دوستان خواجه نصیر از من ناراحت نشند ولی من اصلا" از این دانشگاه خوشم نیومد. شاید الآن بهتر شده باشه که حتما" هم همینطوره. بهر حال من نظر شخصیم رو در مورد خواجه نصیر گفتم.

از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر ............ یادگاری که در این گنبد دوار بماند..
.
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: ali , Helmaa , mosavat , mosenabdoli , آرمین , alime , maedeh
ارسال: #۱۷
۱۰ فروردین ۱۳۹۰, ۱۲:۴۹ ق.ظ
فرداد جون یه حرفی زدی و همه دوستانو به فکر وا داشتی

عزیز‌، زحمتی نیست تعریف چه به بلایی سرت آوردن تا دوستان گرفتار نشن .
راستی‌، خواجه نصیر چی‌، کی خوندی ؟؟؟

منتظریماااااااا !

کسی که اندرز ارزان را رد کند طولی نمی کشد که پشیمانی را با قیمت گرانی خریداری خواهد کرد.
۰
۰
ارسال: #۱۸
۱۰ فروردین ۱۳۹۰, ۰۱:۱۰ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ فروردین ۱۳۹۰ ۰۱:۲۴ ق.ظ، توسط arshad91.)
طبق تحقیق های من می تونی دادا فرداد فول فاند بگیری..در مودش تحقیق کردی...؟.
امریکا نمیدونم اما همین چند تا کشور که من تحقیق کردم فکر کنم کسایی هستند که گرفته باشند...تجربه ات خیلی خوب بود
(۰۹ فروردین ۱۳۹۰ ۰۱:۴۱ ق.ظ)maloochpich نوشته شده توسط:  mataleb hame kamel bod faghat man ye nokteyi ro begam bara kasani ke mikhan beran kahrej tahsil konan aval az hame ba ostad dar tamas bashan va az oon tarigh eghdam konan ke oon kheyli behtare ta inke az rahaye daneshgahi vared shin toye har site daneshgahi ke berid masalan man rajebe reshteye computer migam age to safheye oon reshte berid toye faculty oon esme ostada hast osolan zamineye karishon hast begardin aval oonayi ke zamine karishon ba shoma yeki hast ro entekhab konid bad baghiye madareki ke dostan goftan befrestid,,daneshgahhayiam ke inja goftan jozve top tarin daneshgahaye amrikast ke paziresh azash kheyli sakhte gereftanesh, dar kol inja mohemtarin chiz baraye edame tahsil dar reshteye computer donestane yeki az zabnhaye barname nevisi dar sathe kheyli khob chon matalebe theory daghighan hamoniye ke iran basesho dashtin ama paye barname nevisi ke mirese bayad kheyli tavanayi bala bashe age nabashe nashodani nist ama kheyli talash mikhad ke be sathe bacheha inja residSmile
man daneshgah UTSA dar texas hastam computer mikhonam harki komaki mikhast khoshhal misham betonam komak konam

نحوه پذیرش گرفتن از اول لوا میشه توضیح بدی؟در مورد گرایش‌ها فناوری اطلاعت ..اطلاعاتی داری؟ تشکر..در مورد خرج زندگی اینا میشه توضیح بدی...

یاد خدا ارامش بخش دلهاست
۰
۰
ارسال: #۱۹
۱۰ فروردین ۱۳۹۰, ۱۱:۱۵ ق.ظ
انگار من ذهن شماها را خراب کردم خصوصا" ذهن آقای رونالدو را نسبت به خواجه نصیر.Sad بذارین یک توضیح کلی بدم .
ببینید هر کسی یک انتظاری از ادامه تحصیل داره. الآن فارغ التحصیلان دانشگاههای بسیار جدیدتر و البته ضعیف‌تر از خواجه نصیر دارن تو دانشگاههای این مملکت درس میدن. خود من چند تا از دوستان رو که دوست صمیمی هستیم اینطورن. من شخصا" نظرم فرق میکنه. بهر حال نظر یکی اینه که وقتی سفر تفریحی میره که بتونه بره هتل ۵ ستاره. ولی خب تو هتل دو ستاره هم میشه خوابید!!! اگه قراره زحمت تحصیل رو بکشی درست و حسابی بکش!Tongue
البته واسه سفر اگه مجبور باشی و مسافرت کاری پیش بیاد و لازم باشه هتل یک ستاره هم میریم. حتما" متوجه منظورم شده اید. شاید یکی بگه بلند پروازیه. خب نظر هر کسی محترمه. Cool
دوست بسیار صمیمی من با همون فوق خواجه نصیر الآن دکترای علوم تحقیقات میخونه و عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد مشهده و هزینه تحصیلش رو هم دانشگاه آزاد میده!!! براش خیلی هم خوبه. پروازی میره مشهد و میاد . الآن هم که دیگه زیاد تهران کاری نداره و ماهی یکبار میاد میره سر استاد رساله اش. خب البته او انتظارش رو هم نداشت که مثلا" عضو هیئت علمی دانشگاه تهران بشه!!! حقوق خوبی هم میگیره و خلاصه صفا میکنه!(البته مشهدی هم هستSmile)
در کنار ش دوستی از دوران لیسانس دارم که استانفورد داره دکترا میخونه. البته فوقش رو شریف گرفت.اون هم فوق العاده راضی است و زندگیش رو میکنه. من شخصا" به دومی غبطه میخورم نه به اولی!!! خب این یک نظر شخصی است وناشی از تصویری است که هر دوی اونها با توصیفشون از شرایطشون تو ذهن من ساخته اند.Rolleyes
البته کار استثناء هم داره. میدونید در این مملکت علاوه بر سیستم اداری در سیستم دانشگاهی هم اگه پارتی داشته باشی حله!!!Big Grin لازم نیست زیاد فکر خودت رو خسته کنی و تلاش زیاد بکنی.میتونی حتی با فوق دیپلم استاد دانشگاه و در مقطع دکترا درس بدی .(خدا رحمت کن اون مرحوم را که دیپلم واقعی ودکترای تقلبی داشت و استاد دانشگاه بود و....یادتون که هست اون عضو شریف کابینه دولت نهم را)Big Grin
نمیخوام خدای نکرده توصیه کنم ولی بهر حال هر کدام از ما تواناییها و خواسته هایی داریم. باید از تواناییهامون واسه رسیدن به خواسته هامون استفاده کنیم. البته امتحان ارشد صد درصد تواناییها رو تست نمیکنه. ولی بهر حال گذرگاهیه.
من فقط خواستم تجربه‌ام رو در رسیدن به چیزی که بهش نرسیدم بگم. خواستم بگم بقول شاعر " گردل شیر نداری سفر عشق مکن".
- در مورد دوستی که جزئیات رو خواسته بود باید بگم بیشتر اطلاعاتی که من بدست آوردم و البته تلاشم هم واسه امریکا بود. در زمینه هزینه هم باید بگم برای سال اول دکترا اگه دانشگاه متوسط به بالا میخوای بری و گرین کارت نداری و خب طبیعتا" سیتی زن هم نیستی برای سال اول ۳۰ تا ۴۰ هزار دلار بذار کنار. اگه دانشگاه تراز اول میخوای بری دو برابرش کن.معمولا" اطلاعات دقیق‌تر در سایت هر دانشگاه هست. الآن موسساتی هستند در تهران که میتونند کمکتون کنند تا از دانشگاههای مورد تایید وزارت علوم پذیرش بگیرید. هزینه های دقیق‌تر رو هم بهتون میدن. ولی در مورد دانشگاههای تراز اول معمولا" کاری ازشون برنمیاد. در مورد این دانشگاهها بیشتر باید همینجا تلاش کنی تا بتونی بری.پول تنها کافی نیست.
در مورد مصاحبه دکترا که دوستی پرسیده یادم هست که خود آقای تنهایی یه جایی توضیح دادن که چقدر فرمالیته بوده. در واقع دوستان شریفی قبلا" خصوصی با اساتید مصاحبه کننده مصاحبه کرده بودن. Big Grin البته استثناء هم داشته ولی خب من جزو استثناها نبودم!Tongue
واسه خواجه نصیر من امتحان ندادم ولی دوستی داشتم که برق بود . خیلی جالب بود که ساعت ۹ صبح برای مصاحبه اعلام شده بودو مصاحبه ۳ بعدازظهر انجام شده بود!!!ظاهرا" گزینش قبل از مصاحبه وقت اساتید رو حسابی گرفته بود.Big Grin
البته مثل اینکه سیستم عوض شده و الآن فقط ۳۰ درصد تصمیمگیری در اختیار اساتید است!!
بهر حال در این مملکت فقط اولش سخته وقتی عادت کنی همه چی حله!!!Big Grin
موفق و موید باشید

.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ملیکا , hsh88 , Helmaa , ali , fantasia , mosenabdoli , inteligentium , آرمین , Joonz , maedeh , saba_1984
ارسال: #۲۰
۱۱ فروردین ۱۳۹۰, ۱۲:۵۹ ق.ظ
فردادجون قربونت داداش
نپیچون و ادامه بده .

بچه هت منتظرنااااااااا !

کسی که اندرز ارزان را رد کند طولی نمی کشد که پشیمانی را با قیمت گرانی خریداری خواهد کرد.
۰
۰
ارسال: #۲۱
۱۲ فروردین ۱۳۹۰, ۱۱:۱۲ ق.ظ
RE: همه چیز درباره ادامه تحصیل در دانشگاههای خارج از کشور
(۱۰ فروردین ۱۳۹۰ ۰۱:۱۰ ق.ظ)arshad91 نوشته شده توسط:  طبق تحقیق های من می تونی دادا فرداد فول فاند بگیری..در مودش تحقیق کردی...؟.
امریکا نمیدونم اما همین چند تا کشور که من تحقیق کردم فکر کنم کسایی هستند که گرفته باشند...تجربه ات خیلی خوب بود
(۰۹ فروردین ۱۳۹۰ ۰۱:۴۱ ق.ظ)maloochpich نوشته شده توسط:  mataleb hame kamel bod faghat man ye nokteyi ro begam bara kasani ke mikhan beran kahrej tahsil konan aval az hame ba ostad dar tamas bashan va az oon tarigh eghdam konan ke oon kheyli behtare ta inke az rahaye daneshgahi vared shin toye har site daneshgahi ke berid masalan man rajebe reshteye computer migam age to safheye oon reshte berid toye faculty oon esme ostada hast osolan zamineye karishon hast begardin aval oonayi ke zamine karishon ba shoma yeki hast ro entekhab konid bad baghiye madareki ke dostan goftan befrestid,,daneshgahhayiam ke inja goftan jozve top tarin daneshgahaye amrikast ke paziresh azash kheyli sakhte gereftanesh, dar kol inja mohemtarin chiz baraye edame tahsil dar reshteye computer donestane yeki az zabnhaye barname nevisi dar sathe kheyli khob chon matalebe theory daghighan hamoniye ke iran basesho dashtin ama paye barname nevisi ke mirese bayad kheyli tavanayi bala bashe age nabashe nashodani nist ama kheyli talash mikhad ke be sathe bacheha inja residSmile
man daneshgah UTSA dar texas hastam computer mikhonam harki komaki mikhast khoshhal misham betonam komak konam

نحوه پذیرش گرفتن از اول لوا میشه توضیح بدی؟در مورد گرایش‌ها فناوری اطلاعت ..اطلاعاتی داری؟ تشکر..در مورد خرج زندگی اینا میشه توضیح بدی...

سلام دوست عزیز در مورد پذیرش دانشگاه راستش چون من با ویزا دانشجویی اینجا نیستم دقیق نمیدونم اما میتونید به سایت فیسبوک برید و عیسی رو سرچ کنید کممونیتی دانشجویان سن انتنیست در مورد پذیرش رهنمییتن می‌کنن،در مورد رشتهٔ‌ای ت اون چیزی که ما در ایران داریم اونجوری نیست اینجا مدیریت یات دارند و در مورد اون شاخههای دیگه که شما ماده نظرتونه زیر شاخههای کامپیوتر سکینک هست مثل کامپیوتر نتورک و و،که در واقع همون‌ای ت هست که شما میگین ،چون من خودم می‌خواستم در زمینه‌ای ت ادامه تحصیل بدم تحقیقاتی‌ که کردم اینجوری ومن الان خودم کامپیوتر نتورک می‌خونم، در مورد هزینه زندگی‌ باید بگم هزینه در تگزاس ارزونتر از جاهای دیگه آمریکا هست هزینهٔ آپارتمان ۱ خواب ماهانه ۴۵۰ دلار هست و هزینهٔ خوردو خوراکم ماهانه ۲۰۰ تومن اگه مراعات کنید می‌شه،بستگی داره اگه کار ریسیرچ بگیرید یعنی‌ استادا انتخابتون کنن برا ادامه تحصیل استختمتن می‌کنن پس هزینه تهسیلتنو دانشگاه میده و ماهانه ۱۰۰۰ دلارم میدان بهتون که گذران زندگی‌ می‌کنه اینجا نه خیلی‌ خوب اما میگذار،دنشجهیی که پذیرش گرفتن اینجا این کارو کردنSmile نمیدونم کامل بود یا نه باز سالی‌ بود در خدمتم
۰
۰
ارسال: #۲۲
۱۳ فروردین ۱۳۹۰, ۱۲:۴۰ ق.ظ
(۱۲ فروردین ۱۳۹۰ ۱۱:۱۲ ق.ظ)maloochpich نوشته شده توسط:  
(10 فروردین ۱۳۹۰ ۰۱:۱۰ ق.ظ)arshad91 نوشته شده توسط:  طبق تحقیق های من می تونی دادا فرداد فول فاند بگیری..در مودش تحقیق کردی...؟.

سلام دوست عزیز در مورد پذیرش دانشگاه راستش چون من با ویزا دانشجویی اینجا نیستم دقیق نمیدونم اما میتونید به سایت فیسبوک برید و عیسی رو سرچ کنید کممونیتی دانشجویان سن انتنیست در مورد پذیرش رهنمییتن می‌کنن،در مورد رشتهٔ‌ای ت اون چیزی که ما در ایران داریم اونجوری نیست اینجا مدیریت یات دارند و در مورد اون شاخههای دیگه که شما ماده نظرتونه زیر شاخههای کامپیوتر سکینک هست مثل کامپیوتر نتورک و و،که در واقع همون‌ای ت هست که شما میگین ،چون من خودم می‌خواستم در زمینه‌ای ت ادامه تحصیل بدم تحقیقاتی‌ که کردم اینجوری ومن الان خودم کامپیوتر نتورک می‌خونم، در مورد هزینه زندگی‌ باید بگم هزینه در تگزاس ارزونتر از جاهای دیگه آمریکا هست هزینهٔ آپارتمان ۱ خواب ماهانه ۴۵۰ دلار هست و هزینهٔ خوردو خوراکم ماهانه ۲۰۰ تومن اگه مراعات کنید می‌شه،بستگی داره اگه کار ریسیرچ بگیرید یعنی‌ استادا انتخابتون کنن برا ادامه تحصیل استختمتن می‌کنن پس هزینه تهسیلتنو دانشگاه میده و ماهانه ۱۰۰۰ دلارم میدان بهتون که گذران زندگی‌ می‌کنه اینجا نه خیلی‌ خوب اما میگذار،دنشجهیی که پذیرش گرفتن اینجا این کارو کردنSmile نمیدونم کامل بود یا نه باز سالی‌ بود در خدمتم

ممنون کلا به راضی هستی از کشورش؟شما سی تی زن هستی؟..و می خواستم بدونم مزایای سی تی زن امریکا چی هست؟..و در صورت فارغ التحصیلی کار راحت پیدا میشه؟ و هزینه دانشگاه هم اگر ذکر کنی ممنون میشم..هزینه زندگی که تقریبا مثل اروپا بود..امنیت اینا چه جوره؟

یاد خدا ارامش بخش دلهاست
۰
۰
ارسال: #۲۳
۱۳ فروردین ۱۳۹۰, ۰۲:۵۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ فروردین ۱۳۹۰ ۰۲:۵۵ ق.ظ، توسط arshad91.)

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

شاید به درد بخوره ..
یعنی برای شبکه هم باید برنامه نویسی خوب بلد باشیم..چون اینجا زیر شبکه فناوری...و کلا بازار کار مدیریت فناوری چطوره؟

یاد خدا ارامش بخش دلهاست
۰
۰
ارسال: #۲۴
۱۳ فروردین ۱۳۹۰, ۰۹:۲۶ ق.ظ
(۱۳ فروردین ۱۳۹۰ ۱۲:۴۰ ق.ظ)arshad91 نوشته شده توسط:  
(12 فروردین ۱۳۹۰ ۱۱:۱۲ ق.ظ)maloochpich نوشته شده توسط:  
(10 فروردین ۱۳۹۰ ۰۱:۱۰ ق.ظ)arshad91 نوشته شده توسط:  طبق تحقیق های من می تونی دادا فرداد فول فاند بگیری..در مودش تحقیق کردی...؟.

ممنون کلا به راضی هستی از کشورش؟شما سی تی زن هستی؟..و می خواستم بدونم مزایای سی تی زن امریکا چی هست؟..و در صورت فارغ التحصیلی کار راحت پیدا میشه؟ و هزینه دانشگاه هم اگر ذکر کنی ممنون میشم..هزینه زندگی که تقریبا مثل اروپا بود..امنیت اینا چه جوره؟
سلام دوست عزیز،اگر خوب سیتی‌زن باشی‌ هزینه دانشگاه نصف بچهای اینترنتینل شایدم کمتر از نصف،تقریبا ترمی ۳۵۰۰ گاهی اگر آزمایشگاه داشته باشی‌ بیشتر می‌شه،اما معمولا همین رنگ،و در مورد کار خوب بچهای اینترنشنال خارجه دانشگاه اجازه کار ندران، سیتیزن بودن مزایاش شهروندی همچی‌ مثل شهروندی امریکیی، اما کسی‌ که ویزا دانشجویی داشته باشه این چیزا کسر می‌شه و اصلا اجازه کار ندران، و مثلا برای خرید خونه یا ماشین قست نمی‌تونن بگیرن، این ماضیا کم می‌شه و بده پایان درس باید برگردان، مگر ویزا کار بتونن بگیرن، در مورد امنیت آمریکا اصلا امنیتش خیلی‌ بالا نیست،البته بستگی داره کجا و در چه منطقه‌ای رفت آمد کنی‌ اگر جاهای خوب متوسط شهرها باشی‌ تا ۱۰ ای‌ شب امنیت خوبه بعدش باید حواست جم باشه
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: arshad91 , آرمین
ارسال: #۲۵
۱۳ فروردین ۱۳۹۰, ۱۱:۱۴ ب.ظ

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

یاد خدا ارامش بخش دلهاست
۰
۰
ارسال: #۲۶
۱۴ فروردین ۱۳۹۰, ۱۱:۰۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۴ فروردین ۱۳۹۰ ۱۱:۱۰ ب.ظ، توسط mosavat.)
راجع به خارج از کشور
ضمن سلام و عرض تبریک سال نو خدمت همه دوستان‌ :

در رابطه با اخذ پذیرش تحصیلی و زندگی در خارج از کشور سوال و صحبتی داشتم ‌:

در زمینه نحوه پذیرش گرفتن و موضوعات مرتبط با اون ‌، کم و بیش بحث میشه ‌، اما موضوعات بسیار مهمتر وجود داره که معمولا در موردش یا اصلا بحثی نمیشه یا اگر بشه گذرا هست و الزاما اطلاعات دقیق و موثقی نبوده ‌، بنابراین از دوستانی که اطلاعات دقیق و موثقی دارند خواهش میکنم که ما رو بیشتر راهنمایی کنند‌ :

سوال اول ‌:
سوال اولم رو اینطوری مطرح کنم ‌: زندگی در خارج از کشور( چه حین تحصیل و چه بعد از آن )برای خانمهایی که در جامعه سنتی ایران بزرگ شدند چطوریه ؟
وابستگی های عاطفی ‌، دلتنگی‌ها و دوری از کانون خانوادگی رو چطوری میشه تحمل کرد ؟

یا مثلا ‌: آیا در زمینه انتخاب پوشش یا آداب معاشرت متناسب با فرهنگ ایرانی آزادی کافی وجود داره ؟
یا مثلا تهیه غذاهای حلال یا میوه و سبزی و لبنیات و غلات متناسب با ذائقه آشپزی ایرانی آیا راحت و ارزان و بی دردسر هست ؟ مثلا ما در ایران هر موقع که اراده کنیم میریم از فروشگاههای نزدیکمون ‌، هر نوع مواد غذایی و بهداشتی رو که بخوایم تهیه میکنیم‌، از نانوایی نان تهیه میکنیم ‌، سیب زمینی و پیاز میخریم ‌، گوشت مرغ و تخم مرغ سالم میخریم ‌، از قصابی گوشت میخریم و .... و هیچ نگرانی هم نداریم چونکه همه چیز مطمئن و به وفور در دسترس هست و با اقلیم و ذائقه ما ایرانی‌ها سازگار هست و از همه مهمتر اینکه مشکل مکالمه زبان نداریم )آیا در مورد سایر کشورها هم قضیه به همین راحتیه ؟
یا برای خانمی که بصورت انفرادی قصد زندگی در خارج از کشور رو داره ‌، امنیت کافی و مناسبی وجود داره ؟
آیا علیه ما که پاسپورت ایرانی داریم تبعیض نژادی غیر قابل تحملی اعمال میشه یا نه ؟
هزینه معمول زندگی در اونجا چطور هست( از خورد و خوراک و تهیه پوشاک مناسب گرفته تا تفریح و سرگرمی و هزینه اینترنت و هزینه اقامت و رفت و آمد )( البته منظورم زندگی صرفه جویانه هست و نه ریخت و پاش و اسراف و ولخرجی )
اگر کسی قصد زندگی در خارج از کشور رو داشته باشه و پس انداز بانکی هم نداشته باشه که از ایران براش بفرستند ‌، چجوری میشه ؟( منظورم اینه که افرادی که از قشر متوسط هستند و از ایران میرند ‌، قاعدتا پس انداز خاصی غیر از پول تهیه ویزا و بلیت ندارند ‌، این قبیل هموطنان ‌، چگونه قادر هستند که هزینه های تحصیل و زندگی روزمره خودشون رو تامین کنند ؟ )( البته به شرط اینکه هیچگونه سابقه مهاجرتی یا سفر به اون کشور یا سیتی زنی نداشته باشن )

برام جای سوال هست که دختر خانمهایی که وابستگی عاطفی زیادی به محیط خانوادگی داشتند ‌، یکدفعه مجردی از ایران رفتند و الان چطوری میتونن تک و تنها در کشور غریب دوام بیارند ؟ هزینه هاشون رو چطوری میتونن تامین کنن ؟ از صبح تا شبشون چطوری میگذره ؟ فکر میکنم خیلی کسل کننده باشه که آدم حداقل ۳۰۰ روز در سال رو خودش تک و تنها بپزه و بخوره و درس بخونه و تفریح کنه و زندگی کنه ؟
آخه به دور ار جمع خانواده یا دوستان ‌، چطوری ممکنه ؟!!!!
آیا به همگی اجازه کار داده میشه ؟( چه دانشجو باشه چه سایر افراد )
اون دوستمون arshad91 در مورد زندگی در نروژ اطلاعات بسیار خوبی رو نوشته بودند ‌، اما قصد من کسب اطلاعات در مورد این کشور‌ها هست ‌ :

به ترتیب ‌: اول در مورد کانادا

دوم در مورد استرالیا

سوم در مورد حوزه اتحادیه اروپا( کشورهای آلمان‌، انگلیس‌، فرانسه‌، سوئد‌، هلند ...

در مورد این کشورها هر کسی هر چقدر اطلاعات داره توضیح بده ممنون میشم
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Helmaa
ارسال: #۲۷
۱۵ فروردین ۱۳۹۰, ۰۲:۰۰ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۵ فروردین ۱۳۹۰ ۰۲:۰۱ ق.ظ، توسط mosavat.)
RE: راجع به تحصیل در خارج از کشور
(۱۴ فروردین ۱۳۹۰ ۱۱:۱۰ ب.ظ)موج نوشته شده توسط:  دوست عزیز
فکر کنم نیاز به این تاپیک نبود جوابتون شاید اینجا باشه

سلام دوست عزیز ‌ :

اگه دقت کرده بودین من نوشته بودم که توضیحات این تاپیک رو خوندم و نیاز به اطلاعات متفاوتی دارم ‌، بحث من در مورد زندگی حین تحصیل و بعد از تحصیل و اشتغال بعد از تحصیل در خارج از کشور هست( کانادا ‌، استرالیا ‌، حوزه اروپا )‌، مساله ای که خیلی‌ها موقع پذیرش گرفتن بهش توجه کافی ندارند و تمام فکر و ذکر به پذیرش گرفتن معطوف هست ‌، همین مسایل به نظر پیش پا افتاده ای که نوشتم اینجا چونکه در کشور خودمون هستیم قدر و قیمتش به چشم نمیاد ولی همینکه ترک وطن کنیم و بخوایم ۳۶۵ روز سالمون رو در یک محیط کاملا متفاوت با فرهنگ متفاوت و روحیات متفاوت و زبان متفاوت و شرایط متفاوت سپری کنیم ارزشش مشخص میشه ،

کلا میخوام بدونم همین مسایل ساده و روزمره رو در یک مملکت غریب چطوری حلش میکنن ؟
( مخصوصا خانمهایی که بصورت انفرادی مهاجرت میکنن ‌، حتی برای چند سال )

( مخصوصا دوستانی که در محیط فرهنگ ایرانی بزرگ شدند و وابستگی عاطفی به خانواده شون دارند ‌، بعضی موضوعاتی که برای دیگران اصلا مهم نیست برای اونها هنجار محسوب میشه )
( دوستان لطف کنن از عبارت "بچه ننه" کمتر استفاده کنن ‌، چونکه این عبارت آدمو به به یاد افراد بی اراده و بیعرضه میندازه و اشتباه میشه .... )

بحث ما در مورد گذران زندگی به دور از نعمت خانواده و جمع دوستان و آشنایان هست ‌، بحث بر سر وابستگی های افراطی یا بی عرضگی نیست ‌، بحث در مورد مسایل عاطفی و روحی هست )
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: موج
ارسال: #۲۸
۱۵ فروردین ۱۳۹۰, ۰۳:۱۷ ب.ظ
(۱۱ فروردین ۱۳۹۰ ۱۲:۵۹ ق.ظ)ronaldo نوشته شده توسط:  فردادجون قربونت داداش
نپیچون و ادامه بده .

بچه هت منتظرنااااااااا !

فکر کنم همه اون چیزهایی که میشه گفت رو گفته ام. مطمئنا" تجربه من واسه یک عده خاصی خوبه نه واسه همه!! اگه بیشتر بگم ممکنه دانشگاه خواجه نصیر همون مدرک رو هم باطل کنه. Tongue

.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: jaroon
ارسال: #۲۹
۱۵ فروردین ۱۳۹۰, ۰۴:۴۵ ب.ظ
(۰۶ فروردین ۱۳۹۰ ۱۲:۰۰ ق.ظ)arshad91 نوشته شده توسط:  
این سایت به دردت بخوره

علاوه بر سپاس زیر پست...
یک تشکر ویژه‌ی دیگه هم بخاطر معرفی این سایت....
واقعا اطلاعاتش مفید و جامع بود.Shy

زندگی ، همیشه فریاد زدن نیست ...، بلکه صدای آرامی است که در انتهای روز می گوید: فردا دوباره تلاش خواهم کرد.
۰
۰
ارسال: #۳۰
۱۵ فروردین ۱۳۹۰, ۰۵:۱۳ ب.ظ
راجع به خارج از کشور
سلام.

به نظر من شما که چنین اطلاعاتی میخواین. خیلی نیازه که وبلاگ‌ها و دست نوشته های افرادی که تو خارج از کشور هستن رو مطالعه کنید.

یعنی به نظر من درست نیست مثلا من که فقط مطلب در مورد خارج از کشور خوندم و بیام در مورد فرهنگ اونجا صحبت کنم.

من کمی اطلاعات دارم ولی بیشتر پیشنهاد میکنم خودتون دست نوشته های افراد خارج از ایران رو مطالعه کنید.

واسه همین پیشنهاد میکنم بگردید و وبلاگ‌ها یا سایت هایی که ایرانی های خارج از کشور مشغول نوشتن هستن رو مطالعه کنید.

من برای امریکا چون مطلب زیاد خوندم و وبلاگ هم زیاد خوندم. اجازه بدید که وبلاگ یه پزشک ایرانی که تو امریکا مشغول تحصیل هست رو بهتون معرفی کنم . (کانادا هواش سرده . من خوشم نمیاد Big Grin )

با اجازتون وبلاگ ایشون رو با یکی از نوشته های جالب ایشون میگذارم‌:

در پشت پنجره کتابفروشی ایرانی خیابان وست وود نوشته بود: در آمریکا هیچ ایرانی خوشحال نیست.......

واقعیت این است که این جمله تا حد زیادی درست است. علت یابی این پدیده را از آنجا شروع می کنم که می بینم اکثر (و نه همه) دانشجویان ایرانی (و به طور کلی ایرانی های مقیم آمریکا) در اینجا به طیف وسیعی از اختلالات افسردگی و اضطرابی دچارند. این را می توان از خیلی چیزها فهمید. اینکه این پدیده ریشه در مسائل تاریخی, سیاسی, اجتماعی, مشکلات مهاجرت و ....... دارد در تخصص من نیست و فکر می کنم ربط دادن مطلق آن به این مسائل هم درست نیست. در جستجوی جواب این سوال می خواهم به سوال دیگری پاسخ دهم:

زندگی در آمریکا چه چیزهایی به آدم میدهد؟
جواب به این سوال کاملا جنبه فردی و شخصی دارد. اما من جوابهای خودم دارم:
۱/ آمریکا آدم را با خودش روبرو می کند. دیدن چهره واقعی خود در فضایی که آمریکا به آدم می دهد گاهی زیاد خوش آیند نیست. نیاز به قبول خود و خودسازی دارد. خودباوری و خودسازی کارضروری و سختی است.

۲/ زندگی در آمریکا آدم را با چهره واقعی دنیایی که در آن زندگی می کنیم روبرو می کند. دنیایی که سایه پول و مادیات آن را پوشانده است. در لابلای این ابر سیاه دیدن روشناییها و زیباییها و توانایی مبارزه برای بقا و همزمان انسان بودن کار سختی است.

۳/ زندگی در آمریکا تمامی عنوانهای آدم را می گیرد. اینجا هر آدمی محترم است در برابر قانون و برانگیختگی احترام اجتماعی......

۴/ زندگی در آمریکا یعنی کار و کار و کار و کار و کار. و کسی که عاشق کارش نیست اینجا خیلی چیزها را از دست می دهد.

۵/ زندگی در امریکا یعنی وقت طلاست . یعنی جواب ای میلهای کوتاه. یعنی مدیریت زمان. در این اتمسفر پر سرعت اینکه آدمی بتواند جنبه انسانی خود را حفظ کند کار سختی است.

۶/ زندگی در آمریکا یعنی آزادی مذهب و عقیده .

۷/ زندگی در آمریکا یعنی رفاه نسبی اجتماعی بهتر از خیلی از کشورهای دیگر.

۸/ زندگی در آمریکا یعنی می توان نا محدود آرزوی پیشرفت کرد.

۹/ زندگی در آمریکا یعنی زندگی در یک جامعه ناهمگون و رنگارنگ . در چنین جامعه ای زندگی کردن هم آسان هست و هم سخت. آسان از آنگونه که فردیت فرهنگی تو محترم است و سخت از این جهت که ارتباطات انسانی را در تنوعی پیچیده مشکل می کند.

۱۰/ زندگی در امریکا یعنی نباید ریشه داشت. هر لحظه ممکن است مکان زندگیت عوض شود و هر لحظه آدمهای دور و برت عوض می شوند. (با سرعتی زیاد)

۱۱/ زندگی در آمریکا یعنی فرصت خاطره اندوزی کم است. ببین و رد شو.

۱۲/ زندگی در آمریکا یعنی دیدن آدمهایی که در هیچ جای دیگر در دنیا نمی توان دید.

۱۳/ زندگی در امریکا یعنی تغییر....

می توان این لیست را تا ۱۰۰۰۰ هم ادامه داد...

زندگی در آمریکا به نظر من چالش بزرگی است. نه برای فردی که مهاجر است حتی برای کسانی که در اینجا به دنیا آمده اند هم چالش است. مواجه با این چالش نیاز به کسب توانایی هایی دارد که خیلی از ایرانی‌ها نتوانسته اند به دست آورند یا نمی خواهند به دست بیاورند . آن کتابفروش خیابان وست وود هم تا حد زیادی راست نوشته است پشت پنجره کتابفروشی اش.

ادرس وبلاگ ایشون‌:

اوایل که داشتم در مورد امریکا مطلب میخوندم. حس میکردم این ۱۳ مورد شاید خیلی هاش بد باشه و خیلی برام مبهم بود. ولی الان که وبلاگ های بیشتری در این مورد خوندم. حس میکنم همه‌ی این ۱۳ مورد جزو خوبی های امریکا هست !!!!!!!!!

شاد و موفق باشید.

چند تا سایت دیگه هم هست که تا چند ساعت دیگه معرفی میکنم.
۱
۱
پست قفل شده است نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: Helmaa , mosavat , Maryam-X , mrsh1372

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  روابط احساسی خارج از ازدواج مردان متأهل morweb ۶۲ ۳۰,۷۳۶ ۱۰ بهمن ۱۴۰۲ ۰۲:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: fatemehbiglar
  راهنمایی درباره مقطع کارشناسی ارشد HamidReza1 ۰ ۸۱۳ ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ ۱۰:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  تصمیم گیری مهم درباره مکان سرور سایت admin ۴ ۴,۴۰۰ ۲۸ دى ۱۴۰۰ ۰۳:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mahsa3323
  انتخاب موضوع پروژه درباره سیستم عامل آیلا ۱۸ ۱۸,۶۴۴ ۱۳ دى ۱۴۰۰ ۰۵:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Cimia
  سوال درباره بیوانفورماتیک شریف Ella ۴ ۹,۹۰۱ ۲۴ فروردین ۱۳۹۹ ۱۰:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: ilas
  آخرین اخبار مربوط به مسابقات رباتیک کشوری javadjj ۲۴ ۲۱,۵۰۶ ۲۳ دى ۱۳۹۸ ۱۲:۵۶ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  خرید کتابهای دست دوم پوران پژوهش همه دروس ارشد فناوری اطلاعات sherwod7 ۳ ۵,۲۲۸ ۲۱ دى ۱۳۹۸ ۰۸:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: roxana.r
  شرایط اخذ بورسیه تحصیلی کشور چین shapor_hadifar ۰ ۱,۶۹۹ ۰۳ دى ۱۳۹۸ ۱۱:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: shapor_hadifar
  امکان تحصیل مجدد در گرایش دیگر در مقطع کارشناسی ارشد؟؟؟؟؟؟ minafunda ۳ ۵,۵۶۱ ۱۳ مهر ۱۳۹۸ ۰۲:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: saharfarhang
  دانشگاههای تهران خوابگاه واسه ارشد میدن؟هزینشون چه قدره حدودا؟ شیرین۱۹۹۳ ۶ ۵,۹۰۴ ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ ۱۰:۰۷ ق.ظ
آخرین ارسال: alem1

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close