زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۰:۰۸ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

برنامه ریزی برای تابستان - ۲

ارسال: #۱۶
۰۳ تیر ۱۳۹۲, ۰۵:۳۵ ب.ظ
اخه سوال اینه که اگه من همه درسارو با هم نخونم پس کی اونایی که الان نمیخونمو بخونم
من به این خاطر همه درسارو موازی با هم میخونم که فکر می کنم بعدا نمیشه چیزیو شروع کرد
۲
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۱۷
۰۳ تیر ۱۳۹۲, ۰۸:۱۷ ب.ظ
RE: برنامه ریزی برای تابستان - ۲
آقای جهانی از اینکه مارو بدون هیچ چشم داشتی راهنمایی می کنی خیلی خیلی ممنونم .
حقیقتش من یک جورایی گیج شدم نمیدونم چکار کنم اگه راهنمایی کنی خیلی ممنون میشم .
درسهایه عزیز در دانه من (ساختمان داده-مهندسی نرم-مدیریت-شبکه-هوش)هستند.
درسهای دوست داشتنی(سیستم عامل-الگوریتم-معماری-پایگاه)
درسی که اصلا ازش خوشم نمیاد گسسته هستش.
برنامه ریزی که کردم اینه: الان بادروس معماری -شبکه -سیستم -پایگاه .شروع کردم هرروز دوتا درس میخونم.
مثلا شنبه : شبکه با معماری یکشنبه: سیستم با پایگاه واین درطول هفته تکرا میشه(زوج وفرد روز)هر روز هم ۶الی ۷ ساعت مطالعه میکنم
الان من چند سوال دارم:
۱-اگه این برنامه رو ادامه بدم برای این ۴ درس ۴۵ روزی طول میکشه تا تموم بشن بعد از اینکه این ۴ درس تموم بشن ۴ درس دیگه اضافه میکنم مثلا(الگوریتم مهندسی نرم و هوش) اگه نگاه کنیم هنوز چند درس دیگه عزیز در دانه موندن و خونده نشدن و تابستونم تموم شده
حالا اگه میشه راهنمایی کنید بنده چکار کنم برای این درسهای عزیز در دانهWink؟
۲/ایا این برنامه ریزی که الان کردم اصلا درسته یا نه؟
۳/ایا در این ایام تابستان تست هم بزنیم یا نهHeart؟

m.m:
۱
۰
ارسال: #۱۸
۰۳ تیر ۱۳۹۲, ۱۱:۴۷ ب.ظ
با سلام و خسته نباشیید جناب آقای مهندس جهانی من برای خودم به این صورت دسته بندی کردم نمی دونم تونستم به اون صورت انجامش بدم اگه برنامه ام اشکال داره خواهش میکنم بهم راهنمایی کنید تا بتونم بهترش کنم

دروس عزیز دردانه :

۱- پیش زمینه : گسسته و آما ر رو انتخاب کردم چون ریاضی ام خوبه
۲- دروسی که علاقه دارم : ساختمان داده و طراحی الگوریتم
۳- دروسی که عنصر نتیحه و رسک هستش : منطقی و نظریه

دروس دوست داشتنی :

۱-ریاضیات مهندسی : چون توی این مشکل دارم به دلیل حل معادلات دیفرانسیل
۲- سیستم عامل و معماری کامپیوتر برای اینکه پایه ی سخت افزاری قوی نکردم و همینطور در زبان های اسمبلی ضعیف هستم .

۳-هوش مصنوعی به دلیل اینکه ابتدا باید پیش نیازها رو رعایت کنم بعد اینو بخونم از روی راهیان ارشد و یا راسل

دروس آنتی تابستان:

۱- روش محاسبات عددی : چون ساده هستش و زود میتونم بخونم
۲- طراحی پیاده سازدی هم همینطور
۳- مدار الکتریکی هم میخوام از روی کتاب و یا جزوه ی که توی سایت مانشت هستش بخونم
۴-کامپایلر هم چون باید نظریه رو بلد باشم اینو گذاشتم
۵- پایگاه داده هم گذاشتم چون زودتر میتونم یاد بگیرم

یه نکته ای رو ذکر کنم :۱- من بیشتر درسهای که مربوط به دروس تخصصی نرم افزار رو اگه نرسیدیم به احتمال زیاد جذف میکنم چون من خودم گرایش خودم رو انتخاب کردم و روی اون گرایش تمرکز دارم و اگر وقت شد شاید دروس مهندسی نرم افزار رو هم بخونم ۲- من چون برای اولین بارمه کنکور میدم و هیمطور چون عادت به مطالعه ندارم دارم با ساعت کم شروع میکنم

برای تابستان از بین اینها اینها انتخاب کردم :

۱- گسسته و آمار و ساختمان داده و نظریه و منطقی ومعماری کامیپوتر (شاید بخونم یا شاید م نخونم)

روزهای زوج : گسسته / منطقی / معماری /زبان انگلیسی هر شب ۴۵ دقیقه

روزهای فرد : نطریه / ساختمان داده / آمار / زبان انگلیسی هر شب ۴۵ دقیقه

ممنون میشم راهنماییم کنید باتشکر

باتشکر

موفقیت برای کسی که باور دارد می تواند موفق شود و آرزوی خویشتن را مبنای عمل قرار داده، به سادگی قابل دسترسی است و اسرار پیچیده ای ندارد/انسانهای موفق دنیا همیشه رویای خود را در ذهن دارند./ .اگر یک نفر می تواند کاری انجام دهد تو هم میتوانی آن را انجام دهی اگر هیچ کس نمی تواند کاری را انجام دهد تو باید آن را انجام دهی.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: رعنا
ارسال: #۱۹
۰۴ تیر ۱۳۹۲, ۰۴:۳۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ تیر ۱۳۹۲ ۰۴:۴۲ ق.ظ، توسط m_ok.)
سلام آقای جهانی...واقعا ممنون که انقدر خوب و با حوصله راهنمایی میکنید...
میخواستم بپرسم با توجه به اینکه من هنوز چند واحدی برای ترم ۹ دارم به نظرتون خوب هست که طوری برنامه ریزی کنم که توی تابستون درس ها رو یک دور خونده باشم یا نه ؟ سال اولی هم هست که کنکور میدم و طبق راهنمایی های شما درس هام رو اینطوری تنظیم کردم :
عزیز دردانه ها :
مهندسی نرم افزار – شبکه(چون خیلی خیلی دوسش دارم) - معماری یا مدیریت
دوست داشتنی ها :
ساختمان داده – طراحی الگوریتم – پایگاه –سیستم – هوش- مدیریت یا معماری
این مدیریت یا معماری که توی هر ۲شون تکرار شده به خاطر اینه که هنوز موندم بین گرایش شبکه و فناوری اطلاعات...علاقه اصلیم شبکه هست اما قبول شدنش به مراتب سخت تر از IT...توی این زمینه هم اگر راهنماییم کنید ممنون میشم...نمیشه هر ۲ رو بخونم ؟؟؟ خیلی موندم تو این مسئله Sad
و یک سوال دیگه هم که دارم اینه که معدل چقدر روی رتبه تاثیر میذاره ؟
۰
۰
ارسال: #۲۰
۰۴ تیر ۱۳۹۲, ۰۸:۱۷ ق.ظ
سلام
خسته نباشید

ممنون اقای جهانی بابت نکات ظریف و مفیدتون..خیلی بدردم خورد از سردرگمی نجات پیدا کردم!
من دانشجو ترم ۶ام..میخام ازهمین تابستون شروع کنم!

میخام برا شروع با ۴تا درس شروع کنم..بعد میکنمش ۶تا درس!

درسایی انتخاب کردم به این صورت اند:

ساختمان گسسته
ساختمان داده
*مدار منطقی
*هوش مصنوعی
۱ساعت زبانم جای خودش!!

این دوتا درسایی رو *زدم خودم خیلی دوسشون دارم با خوندنشون کیف میکنم!

حالا نظر شما چیه درمورد انتخاب درسام!!؟؟..
سوال بعدیمم اینک مثلا برا این درسا مثلا چند هفته باید وقت بزارم؟؟..بعد اگه خواستم ۶تا درسش کنم چه درسایی رو شما پیشنهاد میدین اضافه کنم؟؟

با تشکر

حالا نظرش
۰
۰
ارسال: #۲۱
۰۴ تیر ۱۳۹۲, ۱۲:۲۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ تیر ۱۳۹۲ ۱۲:۳۶ ب.ظ، توسط jahani.)
(۰۳ تیر ۱۳۹۲ ۱۱:۴۷ ب.ظ)reza.mahmodi71 نوشته شده توسط:  با سلام و خسته نباشیید جناب آقای مهندس جهانی من برای خودم به این صورت دسته بندی کردم نمی دونم تونستم به اون صورت انجامش بدم اگه برنامه ام اشکال داره خواهش میکنم بهم راهنمایی کنید تا بتونم بهترش کنم

دروس عزیز دردانه :

۱- پیش زمینه : گسسته و آما ر رو انتخاب کردم چون ریاضی ام خوبه
۲- دروسی که علاقه دارم : ساختمان داده و طراحی الگوریتم
۳- دروسی که عنصر نتیحه و رسک هستش : منطقی و نظریه

دروس دوست داشتنی :

۱-ریاضیات مهندسی : چون توی این مشکل دارم به دلیل حل معادلات دیفرانسیل
۲- سیستم عامل و معماری کامپیوتر برای اینکه پایه ی سخت افزاری قوی نکردم و همینطور در زبان های اسمبلی ضعیف هستم .

۳-هوش مصنوعی به دلیل اینکه ابتدا باید پیش نیازها رو رعایت کنم بعد اینو بخونم از روی راهیان ارشد و یا راسل

دروس آنتی تابستان:

۱- روش محاسبات عددی : چون ساده هستش و زود میتونم بخونم
۲- طراحی پیاده سازدی هم همینطور
۳- مدار الکتریکی هم میخوام از روی کتاب و یا جزوه ی که توی سایت مانشت هستش بخونم
۴-کامپایلر هم چون باید نظریه رو بلد باشم اینو گذاشتم
۵- پایگاه داده هم گذاشتم چون زودتر میتونم یاد بگیرم

یه نکته ای رو ذکر کنم :۱- من بیشتر درسهای که مربوط به دروس تخصصی نرم افزار رو اگه نرسیدیم به احتمال زیاد جذف میکنم چون من خودم گرایش خودم رو انتخاب کردم و روی اون گرایش تمرکز دارم و اگر وقت شد شاید دروس مهندسی نرم افزار رو هم بخونم ۲- من چون برای اولین بارمه کنکور میدم و هیمطور چون عادت به مطالعه ندارم دارم با ساعت کم شروع میکنم

برای تابستان از بین اینها اینها انتخاب کردم :

۱- گسسته و آمار و ساختمان داده و نظریه و منطقی ومعماری کامیپوتر (شاید بخونم یا شاید م نخونم)

روزهای زوج : گسسته / منطقی / معماری /زبان انگلیسی هر شب ۴۵ دقیقه

روزهای فرد : نطریه / ساختمان داده / آمار / زبان انگلیسی هر شب ۴۵ دقیقه

ممنون میشم راهنماییم کنید باتشکر

باتشکر
من از برنامه ات لذت بردم چون واقعا عالی بود. امیدوارم بتونی اجرایش کنی. فقط اینکه به تدریج که ساعات مطالعه ات را زیاد کردی (از اواخر تیر ماه) تعداد درسهای مطالعاتی در روزت رو به چهار افزایش بده که بتونی تا اخر تابستان هشت تا درس رو به جای خوبی رسونده باشی. چون درسهای مهندسی کامپیوتر زیادهSmile

(۰۳ تیر ۱۳۹۲ ۰۵:۳۵ ب.ظ)behzadtp نوشته شده توسط:  اخه سوال اینه که اگه من همه درسارو با هم نخونم پس کی اونایی که الان نمیخونمو بخونم
من به این خاطر همه درسارو موازی با هم میخونم که فکر می کنم بعدا نمیشه چیزیو شروع کرد

از مهرماه دور جدید مطالعات شما شروع میشه و باقی درسها رواز اون موقع به بعد باید با تلاش بیشتری بخونی. ضمن اینکه قرار نیست تا اخر تابستان با همین ۶ درس سر کنی. باید تلاشت رو بکنی به مرور زمان این ۶ درس را به ۸ درس ارتقا بدی (یعنی تعداد ساعات مطالعه در روزت رو زیاد کنی که روزی یه درس دیگه بتونی بخونی)

(۰۳ تیر ۱۳۹۲ ۰۸:۱۷ ب.ظ)m_molodi نوشته شده توسط:  آقای جهانی از اینکه مارو بدون هیچ چشم داشتی راهنمایی می کنی خیلی خیلی ممنونم .
حقیقتش من یک جورایی گیج شدم نمیدونم چکار کنم اگه راهنمایی کنی خیلی ممنون میشم .
درسهایه عزیز در دانه من (ساختمان داده-مهندسی نرم-مدیریت-شبکه-هوش)هستند.
درسهای دوست داشتنی(سیستم عامل-الگوریتم-معماری-پایگاه)
درسی که اصلا ازش خوشم نمیاد گسسته هستش.
برنامه ریزی که کردم اینه: الان بادروس معماری -شبکه -سیستم -پایگاه .شروع کردم هرروز دوتا درس میخونم.
مثلا شنبه : شبکه با معماری یکشنبه: سیستم با پایگاه واین درطول هفته تکرا میشه(زوج وفرد روز)هر روز هم ۶الی ۷ ساعت مطالعه میکنم
الان من چند سوال دارم:
۱-اگه این برنامه رو ادامه بدم برای این ۴ درس ۴۵ روزی طول میکشه تا تموم بشن بعد از اینکه این ۴ درس تموم بشن ۴ درس دیگه اضافه میکنم مثلا(الگوریتم مهندسی نرم و هوش) اگه نگاه کنیم هنوز چند درس دیگه عزیز در دانه موندن و خونده نشدن و تابستونم تموم شده
حالا اگه میشه راهنمایی کنید بنده چکار کنم برای این درسهای عزیز در دانهWink؟
۲/ایا این برنامه ریزی که الان کردم اصلا درسته یا نه؟
۳/ایا در این ایام تابستان تست هم بزنیم یا نهHeart؟
من بعید میدونم تو ۴۵ روز بتونی تموم کنید و خیلی خوش بینانه نگاه کردید. ولی اگه بتونید همون طور که خودتان میگید تموم کنید خیلی خوب میشه. در مورد اینکه تست بزنید یا نه هم صحبت میکنم حالا. برنامت مشکلش اینه که دروس مشترکش کمه. یعنی از بین پایگاه و سیستم یکی رو باید حذف کنی و یه درس مشترک (ساختمان داده) را جایگزینش کنی. گفتم تخم مرغهاتو درست تو سبدها پخش کنید.

(۰۴ تیر ۱۳۹۲ ۰۸:۱۷ ق.ظ)shamim_70 نوشته شده توسط:  سلام
خسته نباشید

ممنون اقای جهانی بابت نکات ظریف و مفیدتون..خیلی بدردم خورد از سردرگمی نجات پیدا کردم!

ساختمان گسسته
ساختمان داده
*مدار منطقی
*هوش مصنوعی
۱ساعت زبانم جای خودش!!

سوال بعدیمم اینک مثلا برا این درسا مثلا چند هفته باید وقت بزارم؟؟..بعد اگه خواستم ۶تا درسش کنم چه درسایی رو شما پیشنهاد میدین اضافه کنم؟؟

با تشکر

حالا نظرش
اگه ایتی بودی اوکی بودم باهات ولی چون کامپیوتری تعداد درسهات زیاده اینجوری بعدا ممکنه به مشکل بخوری. بهتره که با ۶ درس شروع کنی بعد به مرور زمان ۸ درسش کنی. دو درس دیگه هم به این سبد اضافه کن. مثلا نظریه گزینه خوبی میتونه باشه و امار هم چون حجمش زیاده میتونه گزینه مناسب دیگری باشه. اینکه چقدر برای اینا وقت بگذاری بعدا خدمتتان میگم.

(۰۴ تیر ۱۳۹۲ ۰۴:۳۵ ق.ظ)m_ok نوشته شده توسط:  سلام آقای جهانی...واقعا ممنون که انقدر خوب و با حوصله راهنمایی میکنید...
میخواستم بپرسم با توجه به اینکه من هنوز چند واحدی برای ترم ۹ دارم به نظرتون خوب هست که طوری برنامه ریزی کنم که توی تابستون درس ها رو یک دور خونده باشم یا نه ؟ سال اولی هم هست که کنکور میدم و طبق راهنمایی های شما درس هام رو اینطوری تنظیم کردم :
عزیز دردانه ها :
مهندسی نرم افزار – شبکه(چون خیلی خیلی دوسش دارم) - معماری یا مدیریت
دوست داشتنی ها :
ساختمان داده – طراحی الگوریتم – پایگاه –سیستم – هوش- مدیریت یا معماری
این مدیریت یا معماری که توی هر ۲شون تکرار شده به خاطر اینه که هنوز موندم بین گرایش شبکه و فناوری اطلاعات...علاقه اصلیم شبکه هست اما قبول شدنش به مراتب سخت تر از IT...توی این زمینه هم اگر راهنماییم کنید ممنون میشم...نمیشه هر ۲ رو بخونم ؟؟؟ خیلی موندم تو این مسئله Sad
و یک سوال دیگه هم که دارم اینه که معدل چقدر روی رتبه تاثیر میذاره ؟
راجع به معدل اینجا یه توضیحاتی دادم

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

راجع به مدیریت و معماری بهتره که یکیش رو انتخاب کنی. چون الان که به خصوص تعداد سوالاش زیاد شده بعیده سر جلسه برسی به هر دو پاسخ بدی. (حتی اگه تو طول سال برسی هر دو رو بخونی)
راجع به این که ترم ۹ درس داری بالطبع باید تابستان فشار بیشتری رو خودت بیاری. یعنی مثلا به مرور زمان فشار رو خودت بیشتر کنی و از ۶ درس به هشت درس در هفته خودت رو ارتقا بدی.

(۰۳ تیر ۱۳۹۲ ۰۲:۴۲ ب.ظ)nilia نوشته شده توسط:  سلام آقای جهانی
بابت راهنماییهای خیلی خوبتون واقعا ممنونم.
من دروسی که برای تابستان انتخاب کردم اینها هستند(ساختمان داده،معماری،ریاضی مهندسی،گسسته،کامپایلر،پایگاه داده)
با توجه به اینکه پایه ی ریاضیم خوبه ولی در دروسی مثل ساختمان داده و معماری ضعیفم و کامپایلر رو هم پاس نکردم:
روزای زوج ساختمان داده-ریاضی-کامپایلر
روزای فرد معماری-گسسته-پایگاه داده
زبانم روزی ۱ ساعت
اگه نقاط ضعف برناممو بگین ممنون میشم.
با تشکر

به نظرم بهتره که به جای معماری با مدار منطقی که به مراتب ساده تره شروع کنی بعد به مرور زمان معماری رو به سبد درسهایت اضافه کنی. (چون پایگاه حجمش کمه زود تموم میشه)
در کل چون رشته ات کامپیوتره مثل همون چیزی که به باقی گفتم باید به مرور زمان ساعات مطالعه ات را زیاد کنی و از شش به هشت درس خودت رو ارتقا بدی.

من آنچه شرط بلاغ است با تو میگویم تو خواه پندگیر خواه ملال
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: nilia , Doctorwho , shamim_70
ارسال: #۲۲
۰۴ تیر ۱۳۹۲, ۱۲:۵۷ ب.ظ
سلام خدمت شما و همه دوستان
اجرتون با امام زمان(عج)، خیلی کمک میکنید با مشاورتون، بسیار ممنون!
رشته من IT هست
من این دروس رو فعلاً انتخاب کردم و اینکه سعیم بر اینه که تا آخر ماه رمضون تموم بشن و تا آخر تابستان یکسری درس دیگه هم بخونم!
ساختمان داده، ساختمان گسسته، شبکه و پایگاه داده
برنامه ریزی من اینطوریه که شنبه :ساختمان داده، یکشنبه: گسسته، دوشنبه: مرور و کامل کردم ساختمان داده و گسسته، سه شنبه: شبکه، چهارشنبه پایگاه داده و پنج شنبه هم مرور و کامل کردن شبکه و پایگاه، جمعه هم مرور کلی همه دروس و چیزایی که توی این هفته یاد گرفتم!
اینم بگم چون من، مثلاً ساختمان داده رو در یک ساعت یا دوساعت به نتیجه ای نمیرسم اینطور شد که کلاً تصمیم گرفتم هرکتاب رو در یه روز بخونم، البته پیش هم میاد مثلاً خسته میشم، یه کتاب دیگه میخونم، ولی ۹۰% زمان روز رو میدم به درسی که انتخاب کردم!
واسه من عزیز دردانه ها درسهای مشترک هستن (بجز مهندسی نرم افزار)که ضریب ۴ هستن، دروس دوست داشتنی هم دروس تخخصی هستن و آنتی تابستان هم مدیریت و نرم افزار.....
این برنامه چطوره؟ نقص هاشو بهم بگید خیلی ممنون میشم!

"الا بذکر لله تطمئن القلوب"
۰
۰
ارسال: #۲۳
۰۴ تیر ۱۳۹۲, ۰۲:۱۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ تیر ۱۳۹۲ ۰۲:۱۷ ب.ظ، توسط jahani.)
(۰۴ تیر ۱۳۹۲ ۱۲:۵۷ ب.ظ)ahmad002 نوشته شده توسط:  سلام خدمت شما و همه دوستان
اجرتون با امام زمان(عج)، خیلی کمک میکنید با مشاورتون، بسیار ممنون!
رشته من IT هست
من این دروس رو فعلاً انتخاب کردم و اینکه سعیم بر اینه که تا آخر ماه رمضون تموم بشن و تا آخر تابستان یکسری درس دیگه هم بخونم!
ساختمان داده، ساختمان گسسته، شبکه و پایگاه داده
برنامه ریزی من اینطوریه که شنبه :ساختمان داده، یکشنبه: گسسته، دوشنبه: مرور و کامل کردم ساختمان داده و گسسته، سه شنبه: شبکه، چهارشنبه پایگاه داده و پنج شنبه هم مرور و کامل کردن شبکه و پایگاه، جمعه هم مرور کلی همه دروس و چیزایی که توی این هفته یاد گرفتم!
اینم بگم چون من، مثلاً ساختمان داده رو در یک ساعت یا دوساعت به نتیجه ای نمیرسم اینطور شد که کلاً تصمیم گرفتم هرکتاب رو در یه روز بخونم، البته پیش هم میاد مثلاً خسته میشم، یه کتاب دیگه میخونم، ولی ۹۰% زمان روز رو میدم به درسی که انتخاب کردم!
واسه من عزیز دردانه ها درسهای مشترک هستن (بجز مهندسی نرم افزار)که ضریب ۴ هستن، دروس دوست داشتنی هم دروس تخخصی هستن و آنتی تابستان هم مدیریت و نرم افزار.....
این برنامه چطوره؟ نقص هاشو بهم بگید خیلی ممنون میشم!
من بارها گفتم بازم تاکید میکنم که مخالف خوندن درس در طول یک روز هستم چون بخش اعظمی ازوقتتان به هدر میرود ولی اگه حس میکنید این طور بهتر نتیجه میگیرید بحثی نیست ولی از یه جایی به بعد باید یا بگیری در طول روز چند درس رو بخونی برای این که ذهنت امادگی پیدا کنه تو ازمون که قراره تو یه زمان کم چندین درس رو بزنه یهو شوکه نشه.
در مورد اینکه میگی تا ماه رمضان تموم کنی این دروسو امیدوارم هر چند که زیاد خوشبین نیستم چون حجم این دروس زیاده. به هر حال اگه تا اون موقع تموم نشد به خودت خرده نگیری و خدای ناکرده دپ نشی یه وقت. چون طبیعیه.

(۰۴ تیر ۱۳۹۲ ۰۱:۰۸ ب.ظ)m@hboobe نوشته شده توسط:  سلام
مطالب تون دنبال میکنم اما امروز خیلی ذهنم درگیر این مطلبه!
من قصد داشتم برای تابستان دروسی که نرسیدم پارسال به سطح متوسط برسونم رو شروع کنم به خوندن مثل ؛و یه سری دروس که نیاز به حل مثالهای بیشتر دارن!
ولی خب الان با خوندن مطلب شما و اینکه بتونم دسته بندی انجام بدم سخت ذهنم درگیره!
دروس مهندسی کامپیوتر هم بقدری زیاد هستن که چیدمان شون همه باهم که امکان پذیر نیست و باید یه سری رو حتما مهر شروع کرد!

شما میتونید اون نکته ای که گفتم همه تخم مرغهاتون رو تو یه سبد نگذارید رو بهش توجه کنید و از سبد ریاضیات، مشترک و تخصصی به تناسب هر کدام یه تعداد درس را انتخاب کنید و برای تابستان شروع به مطالعه کنید.

۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: m@hboobe , sir_ams , ahmad002
ارسال: #۲۴
۰۴ تیر ۱۳۹۲, ۰۳:۳۴ ب.ظ
با سلام و سپاس خدمت آقای جهانی
جناب جهانی من رشتم آی تی هست
دروس عزیزدردانه ای هم که انتخاب کردم اینها هستن: شبکه(خیلی هم علاقه دارم) ،سیستم عامل ،ساختمان داده و طراحی الگوریتم ، و هوش
درس دوس داشتنی:ساختمان گسسته
پایگاه داده و مهندسی نرم افزار رو از مهر شروع میکنم
بین مدیریت و معماری هنوز نمیدونم کدوم رو بخونم(دوس دارم معماری بخونم چون به شبکه خیلی علاقه دارم اما هم پذیرش سخته هم فعلا نمیدونم معماری رو میرسم بخونم یا نه)
میانگین روزی ۵ الی ۶ ساعت میخونم به درس خوندن عادت دارم به مرجع خوندن هم عادت دارم و مشکلی تو این زمینه ها ندارم.از اواسط خرداد هم شروع به درس خوندن کردم
برنامه ی من این هستش:
روزهای زوج:ساختمان داده و طراحی رو از clrs میخونم و موازی با اون به کتاب دکتر قدسی هم یه نگاهی میندازم، ساختمان گسسته رو از پوران
روزهای فرد:شبکه از کتاب آقای حقیقت و مباحثی رو که گنگه برام از کتاب تننبام و کراس،سیستم عامل فقط کتاب آقای حقیقت
سوالی که من دارم در واقع اینه:من این کتابارو فعلا سطحی دارم میخونم(یعنی تمرین حل نمیکنم یا تست نمیزنم و فقط در حد فهمیدن مطالبه)تا اواسط مرداد این شیوه خوندن تموم میشه و شروع میکنم به مرور اما این بار فقط از یه کتاب و همراه خلاصه نویسی و حل تمرینات،هوش رو چون قبلا کتاب راسل رو خوب خوندم ازین مرحله اضافه میکنم به برنامه،که این مرحله هم طبق برنامه ای که ریختم اگه ایشالا پیش برم تا اواخر مهر تموم میشه و بعد از اون مرور خلاصه نویسی ها و فقط حل تست،مهندسی نرم افزاروپایگاه داده هم ازین تایم اضافه میشه اما فقط کتاب کنکوری میخونم ازین درسا
میخوام ازتون خواهش کنم مشکلات برنامه منو بگید لطفا.بازم ممنون
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: sir_ams , jahani
ارسال: #۲۵
۰۴ تیر ۱۳۹۲, ۰۴:۰۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ تیر ۱۳۹۲ ۰۵:۴۶ ب.ظ، توسط sir_ams.)
سلام.خسته نباشید اقای جهانی عزیز
سپاس گذارم بابت همه کار ها و مشاوره های خوبتون
من رشته ام آی تی هست.
پارسال به شدت از شهریور خوندم به همه درسها هم علاقه داشتم! جز گسسته! که تا آذر خوندمش و بعدش دیدم کلا نمیفهممش! گذاشتم کنار!آزمونهای پارسه میدادم! بد نبود رتبه هام! خیلی هم امیدوار بودم به کنکور! با اینکه ۴ روز هم دانشگاه میرفتم روزی ۵ ساعت رو حداقل میخوندم! من ۲۸ شهریور شروع کردم و خیلی از درس ها رو آبان تموم کردم!
خلاصه هم نوشتم.خیلی خوب بودکلا . رتبه کنکورم افتضاح شد! خیلی خراب! نه تنها خودم ، هیچکس دیگه هم باور نمیکرد!

حالا گذشته از اونا! من ترم آخرم الان و پایان نامه مونده فقط که تا پایان شهریور دفاع میکنم به امید خدا.(سخته یه کم)
علاقه من به امنیت هست اما اگه رتبه ام جوری بشه که تجارت هم بخونم مشکلی ندارم چون به تعداد آدمای روی زمین راه برای رفتن به سوی امنیت هست(البته تو دانشگاهی که فضا فراهم باشه!):دی البته خیلی خیلی دوس دارم برم شریف!
من برای تابستون موندم چی ها رو بخونم!
درصدهای امسال من : زبان ۵۰ مشترک ۲۷( گسسته و شبکه هیچی نزدم) تخصصی مشترک -۱!!!!! معماری ۰!!!!
من خودم برنامم اینا بود:
تابستون : زبان|ساختمان|شبکه|سیستم|هوش| معماری|پایگاه
چون تو بعضیاشون مثله هوش و ساختمان و پایگاه اشکال خاصی ندارم!البته یه دلیل دیگه هم داره و اون این هست که از مهر باید برم سر کار! داخل مدرسه! ۵ روز در هفته و ۸ صبح تا ۲:۳۰ عصر!
نرم و طراحی رو هم از مهر میخونم! نرم امسال ۶تا زدم که ۵تاش درست بود!
در کل نظرتون راجع به برنامه من و [undefined=undefined]اینکه هم میخوام کار کنم و هم درس بخونم،[/undefined] بفرمایید و ممنون میشم اگر مطلبی یا پندی، اندرزی چیزی هم هست بهم بگید.
سپاس

Blushخدا یـــــــــــا شکــــــــــــــــرتAngel

هر چی که خدا بخواد همون میشه

آرامش سهم قلبیست که در تصرف خداست؛
۰
۰
ارسال: #۲۶
۰۴ تیر ۱۳۹۲, ۰۵:۱۰ ب.ظ
با سلام
از راهنمایی های خوبتون خیلی ممنونم جواب اکثر سوالامو گرفتم
مشکل من اینه که پایه ریاضی خوبی ندارم و نمیتونم ریاضی مهندسی رو عزیزدردانه انتخاب کنم
از آمار هم متنفرم!وچیزی ازش نمیفهمم و میخوام کامل حذفش کنم. محاسبات هم که آسونه گذاشتم پاییز بخونم
پس از سبد ریاضی فقط میمونه گسسته که اینجور که شنیدم حجم کتاب مرجعش خیلی زیاده. خوبه عزیزدردانه قرارش بدم؟ و اینکه چه جوری بخونمش؟
۰
۰
ارسال: #۲۷
۰۴ تیر ۱۳۹۲, ۰۶:۳۴ ب.ظ
سلام اقای جهانی من درس هوش مصنوعی را نخوندم به نظر شما مرجع بخونم یا کتابهای کنکوری راهیان ارشدو پوران پژوهش را بخونم کافیه و برای درس مهندسی نرم افزار خوندن کتاب مدرسان شریف که شما تالیف کردید و کتاب پوران پژوهش کافی هست؟
۰
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۲۸
۰۴ تیر ۱۳۹۲, ۰۷:۰۲ ب.ظ
نمیدونم چطور ازتون تشکر کنم، من برای تابستان این چهارتا درس رو انتخاب کردم:
ضریب انرژی که ازم می‌گیرن رو از ۶ محاسبه و تو پرانتز کنار هر درس نوشتم
گسسته(۶)، داده(۶)، معماری(۴)، پایگاه(۲)

فقط من پایه پایگاه(۲) دادم خوبه، موندم با هوش(۳) عوضش کنم یا نه (هر دو درس رو دوست دارم)؟

ضریب بقیه درس‌ها رو هم این شکلی تعریف کردم:
الگوریتم (۶) گداشتم بعد داده بخونم که ۵۰٪ راهو رفته باشم Smile
نرم (۴)
شبکه (۵)
سیستم عامل(۵)

عزیز ذزذانه ها:
داده(۶)، معماری(۴)، پایگاه(۲)

دوست داشتنی:
نرم (۴)، شبکه (۵)، سیستم عامل(۵)

آنتی تابستان:
الگوریتم
زبان رو هم که جدا و موازی می‌خونم Smile

بنظرتون نیاز به جابجایی داره، می‌خوام بهترین استفاده رو از زمانم یکنم Big Grin؟

باید رفت!...Angel
۰
۰
ارسال: #۲۹
۰۴ تیر ۱۳۹۲, ۰۷:۴۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ تیر ۱۳۹۲ ۰۷:۴۹ ب.ظ، توسط jahani.)
(۰۴ تیر ۱۳۹۲ ۰۳:۳۴ ب.ظ)sanar.m نوشته شده توسط:  سوالی که من دارم در واقع اینه:من این کتابارو فعلا سطحی دارم میخونم(یعنی تمرین حل نمیکنم یا تست نمیزنم و فقط در حد فهمیدن مطالبه)تا اواسط مرداد این شیوه خوندن تموم میشه و شروع میکنم به مرور اما این بار فقط از یه کتاب و همراه خلاصه نویسی و حل تمرینات،هوش رو چون قبلا کتاب راسل رو خوب خوندم ازین مرحله اضافه میکنم به برنامه،که این مرحله هم طبق برنامه ای که ریختم اگه ایشالا پیش برم تا اواخر مهر تموم میشه و بعد از اون مرور خلاصه نویسی ها و فقط حل تست،مهندسی نرم افزاروپایگاه داده هم ازین تایم اضافه میشه اما فقط کتاب کنکوری میخونم ازین درسا
میخوام ازتون خواهش کنم مشکلات برنامه منو بگید لطفا.بازم ممنون

وقتی خوندم واقعا لذت بردم... از فهمتون، درکتون، و این که این قدر دید خوبی داشتید. امیدوارم این فهم و درک از مسئله به کارتون بیاید. به همین راهی که در پیش گرفتین ادامه بدین.

(۰۴ تیر ۱۳۹۲ ۰۴:۰۳ ب.ظ)sir_ams نوشته شده توسط:  سلام.خسته نباشید اقای جهانی عزیز
سپاس گذارم بابت همه کار ها و مشاوره های خوبتون
من رشته ام آی تی هست.
پارسال به شدت از شهریور خوندم به همه درسها هم علاقه داشتم! جز گسسته! که تا آذر خوندمش و بعدش دیدم کلا نمیفهممش! گذاشتم کنار!آزمونهای پارسه میدادم! بد نبود رتبه هام! خیلی هم امیدوار بودم به کنکور! با اینکه ۴ روز هم دانشگاه میرفتم روزی ۵ ساعت رو حداقل میخوندم! من ۲۸ شهریور شروع کردم و خیلی از درس ها رو آبان تموم کردم!
خلاصه هم نوشتم.خیلی خوب بودکلا . رتبه کنکورم افتضاح شد! خیلی خراب! نه تنها خودم ، هیچکس دیگه هم باور نمیکرد!

حالا گذشته از اونا! من ترم آخرم الان و پایان نامه مونده فقط که تا پایان شهریور دفاع میکنم به امید خدا.(سخته یه کم)
علاقه من به امنیت هست اما اگه رتبه ام جوری بشه که تجارت هم بخونم مشکلی ندارم چون به تعداد آدمای روی زمین راه برای رفتن به سوی امنیت هست(البته تو دانشگاهی که فضا فراهم باشه!):دی البته خیلی خیلی دوس دارم برم شریف!
من برای تابستون موندم چی ها رو بخونم!
درصدهای امسال من : زبان ۵۰ مشترک ۲۷( گسسته و شبکه هیچی نزدم) تخصصی مشترک -۱!!!!! معماری ۰!!!!
من خودم برنامم اینا بود:
تابستون : زبان|ساختمان|شبکه|سیستم|هوش| معماری|پایگاه
چون تو بعضیاشون مثله هوش و ساختمان و پایگاه اشکال خاصی ندارم!البته یه دلیل دیگه هم داره و اون این هست که از مهر باید برم سر کار! داخل مدرسه! ۵ روز در هفته و ۸ صبح تا ۲:۳۰ عصر!
نرم و طراحی رو هم از مهر میخونم! نرم امسال ۶تا زدم که ۵تاش درست بود!
در کل نظرتون راجع به برنامه من و [undefined=undefined]اینکه هم میخوام کار کنم و هم درس بخونم،[/undefined] بفرمایید و ممنون میشم اگر مطلبی یا پندی، اندرزی چیزی هم هست بهم بگید.
سپاس
ناامید نباشSmile از خیلی ها خیلی جلوتری . اینکه گسسته و شبکه هیچی نزدی و درصدت ۲۷ شده یعنی کارت خوب بودهSmile
باید ببینی تخصصی مشترک رو چرا کم زدی و کجاها نقص داشتی. به نظرم به جای اینکه بشینی پایگاه و هوش رو از اول بخونی بشین جاهایی که به نظرت کم و کاستی داشتی بخون. شبکه نیاز به یه بازنگری کلی داره چون منابعش عوض شده و بیشتر تمرکزت رو شبکه باشه. گسسته هم باز یه تلاشی بکن شاید امسال بهتر نتیجه بگیری. در کل وضعیت امیدوار کننده است. از تلاشت نا امید نشو بعدم یکی با شرایط شما اگه کار نکنه من بهش گیر میدم. اتفاقا باید کار کنی که روحیه ات بهتر شه و حس شکست خورده نداشته باشی. اگه کار نکنی نمیتونی خوب برای کنکور بخونی

(۰۴ تیر ۱۳۹۲ ۰۷:۰۲ ب.ظ)arian_61 نوشته شده توسط:  نمیدونم چطور ازتون تشکر کنم، من برای تابستان این چهارتا درس رو انتخاب کردم:
ضریب انرژی که ازم می‌گیرن رو از ۶ محاسبه و تو پرانتز کنار هر درس نوشتم
گسسته(۶)، داده(۶)، معماری(۴)، پایگاه(۲)

فقط من پایه پایگاه(۲) دادم خوبه، موندم با هوش(۳) عوضش کنم یا نه (هر دو درس رو دوست دارم)؟

ضریب بقیه درس‌ها رو هم این شکلی تعریف کردم:
الگوریتم (۶) گداشتم بعد داده بخونم که ۵۰٪ راهو رفته باشم Smile
نرم (۴)
شبکه (۵)
سیستم عامل(۵)

عزیز ذزذانه ها:
داده(۶)، معماری(۴)، پایگاه(۲)

دوست داشتنی:
نرم (۴)، شبکه (۵)، سیستم عامل(۵)

آنتی تابستان:
الگوریتم
زبان رو هم که جدا و موازی می‌خونم Smile

بنظرتون نیاز به جابجایی داره، می‌خوام بهترین استفاده رو از زمانم یکنم Big Grin؟

به نظرم که در کل خوبه ولی اگه بتونی سیستم عامل را به مرور زمان بهش اضافه کنی (یعنی دو فصل زمان بندی و فصل حافظه رو لا اقل یک بار تو تابستان خوانده باشی) و نیز شبکه هم قسمتهای مربوط به لایه های پایین رو خیلی سریع و گذرا بخونی _چون دیگه سوال نمیاد. میتونه کمکت کنه.
در کل خوبه برنامتون

۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: sir_ams , sanar.m , arian_61 , d_felfelak
ارسال: #۳۰
۰۴ تیر ۱۳۹۲, ۰۸:۲۹ ب.ظ
سلام
خسته نباشید

ساختمان گسسته
ساختمان داده
*مدار منطقی
*هوش مصنوعی
۱ساعت زبانم جای خودش!!

با تشکر

حالا نظرش
[/quote]
اگه ایتی بودی اوکی بودم باهات ولی چون کامپیوتری تعداد درسهات زیاده اینجوری بعدا ممکنه به مشکل بخوری. بهتره که با ۶ درس شروع کنی بعد به مرور زمان ۸ درسش کنی. دو درس دیگه هم به این سبد اضافه کن. مثلا نظریه گزینه خوبی میتونه باشه و امار هم چون حجمش زیاده میتونه گزینه مناسب دیگری باشه. اینکه چقدر برای اینا وقت بگذاری بعدا خدمتتان میگم.[/quote]

من رشتم مهندسی نرم افزار ولی میخام ای تی امتحان بدمBig Grinالبته تو رشته خودمم امتحان میدمم ولی هدفم ای تی هس رو اون تمرکز دارم!..
ی سوال دیگه هم دارم..نظرتون چیه ک من هر دورشته رو امتحان بدم ینی هم تو گرایش هوش مصنوعی هم خود ای تی!!؟؟(البته بازم

اگ بخام ۶درسش کنم چ درسایی بزارم؟(به توجه به اینکه میخامم ای تی امتحان بدم!)
بگم من تمرکزم روی ای تی هس)

یک نکته ی دیگه هم هس من هنوز شبکه پاس نکردم و گرایش شبکه هم بخونم..بنظرتون ازهمین تابستون شرو کنم به خوندن؟؟ترم دیگه تازه میخام برش دارمUndecided

خیلی خیلییی ممنون بابت راهنمایی هاتون
خدا اجرتون بده
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کمک برای شروع برنامه نویسی seyed ehsn ۲۱ ۱۴,۳۴۴ ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ ۰۵:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: maryamjafari63
  رودمپی برای برنامه نویسی Doctorwho ۱ ۱,۷۹۰ ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ۰۳:۰۲ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  استخدام برنامه نویس یا کارآموز برنامه نویسی سی شارپ Hesitant_Girl ۰ ۱,۵۰۸ ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ ۱۲:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Hesitant_Girl
  رودمپی برای یادگیری برنامه نویسی Doctorwho ۰ ۱,۵۹۳ ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۱:۲۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Doctorwho
  درخواست برنامه برای اردینو در iot seokheiry ۱ ۳,۰۰۰ ۱۳ بهمن ۱۳۹۹ ۱۲:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: iot-programer
  کدام زبان برنامه‌نویسی بهترین انتخاب است؟ elecomco ۲ ۲,۷۸۹ ۱۰ شهریور ۱۳۹۹ ۰۵:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: kilookiloo
Sad مشکل در برنامه نویسی شیء گرا Xialu ۰ ۱,۹۷۴ ۰۵ شهریور ۱۳۹۹ ۱۲:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: Xialu
  برای آموزش مبانی برنامه نویسی چکار کنیم؟ elecomco ۰ ۲,۳۲۱ ۱۹ تیر ۱۳۹۹ ۱۲:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: elecomco
  همکار در حوزه speech recognition و برنامه نویسی اندروید pasargad7788 ۰ ۱,۹۸۷ ۳۱ خرداد ۱۳۹۹ ۰۹:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: pasargad7788
  چرا یادگیری برنامه نویسی ؟ elecomco ۰ ۲,۲۸۲ ۰۲ خرداد ۱۳۹۹ ۰۲:۵۷ ب.ظ
آخرین ارسال: elecomco

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close